Як налаштувати браузер, щоб він видавав україномовний контент

Привіт! Мене звуть Ася і я працюю контент-маркетологом в продуктовій компанії Nektony, яка розробляє додатки для Mac-комп’ютерів.

З того часу, як я перейшла на українську мову, я сама зіткнулась з проблемою, коли попри запит українською мовою в Google-пошуку, я все одно отримую російськомовний контент у видачі.

Тож я вирішила в цій темі розібратись і підготувала невеликий гайд, який, сподіваюсь, буде корисним і вам, адже всі ми регулярно щось гуглимо, і всі ми, звісно, не хочемо підтримувати онлайн-ресурси ворога.

Я розкажу, як досягла україномовної видачі в браузері Google Chrome, а також як міняла налаштування в iPhone. Навіть якщо ви користуєтесь іншим браузером чи іншою мобільною ОС, просто зробіть ті ж самі кроки для вашого девайсу.

Змініть мову пошуку

Щоб змінити мову Google пошуку, зробіть наступне:

  1. На сторінці google.com натисніть Налаштування в нижньому правому куточку.
  2. Виберіть Налаштування пошуку.
  3. Перейдіть в розділ Мови.
  4. Оберіть українську мову і натисніть Зберегти.

Змініть мову в налаштуваннях вашого акаунта

Раджу піти ще глибше. Якщо після першого кроку Google як і раніше видає вам російськомовний контент, треба змінити мову в налаштуваннях облікового запису. Ось як це зробити:

  1. Натисніть на три крапки в верхньому куточку Google Chrome.
  2. Оберіть Налаштування.
  3. Перейдіть в Налаштування акаунта Google.

  1. Далі перейдіть в розділ Особиста інформація.
  2. Прокрутіть вниз поки не побачите розділ Загальні Налаштування в Інтернеті.
  3. Перейдіть в розділ Мови.
  4. Змінить мову на українську і видаліть російську.

Також можна вимкнути функцію автоматичного додавання мови, щоб Google знов не додав російську. Так, наприклад, в мене чомусь була автоматично додана латвійська мова, хоча я її не знаю. Ймовірно, що я переглядала сторінки новин в Латвії, тому Google алгоритм так вирішив для мене.

Почистьте кеш браузера

Оскільки браузер збирає кеш всіх сторінок, що ви відвідували, то алгоритм Google може не одразу зрозуміти ваші нові наміри. Через історію відвідувань і уподобань Google продовжуватиме показувати вам російські сторінки. Тому рекомендую почистити весь кеш ваших браузерів.

Можна зробити це через налаштування браузера. Наприклад, якщо ви користуєтесь Chrome, то ось як це зробити:

  1. Натисніть на три крапки зверху вікна Ghrome.
  2. Оберіть Інші інструменти → Очистити дані вебпереглядів.
  3. Виберіть очищення за весь час та натисніть на кнопку Очистити.

Інший спосіб очистити кеш — за допомогою додаткових утиліт. Ну, з урахуванням місця моєї роботи, звісно я це робила з використанням нашої програми MacCleaner Pro :)

Перевірте мовні налаштування у телефоні

Якщо у вас налаштована синхронізація даних смартфона і комп’ютера, перевірте також налаштування вашого телефона і змініть основну мову на українську. До речі, саме це я робила одразу від самого початку, коли вирішила удосконалити свої знання та поширити вживання української мови.

Для переналаштування iPhone, користувачам треба зробити наступне:

  1. Відкрийте Параметри.
  2. Прокрутіть вниз і натисніть Загальні.
  3. Перейдіть в розділ Мова і регіон.
  4. Перетягніть українську мову на перше місце в списку пріоритетності мов.
  5. Видаліть російську мову.

Потім перевірте налаштування браузера в телефоні.

  1. Відкрийте Chrome і натисніть на три крапки внизу.
  2. Натисніть Мови.
  3. Якщо ви бачите в списку російську мову, натисніть внизу Редагувати та видаліть її.

Додаткові лайфхаки

Окрім безпосередньо налаштувань, є ще додаткові ситуації, коли ви можете випадково дати алгоритмам зрозуміти, що знаєте російську, і контент цією мовою почне повертатися у ваш браузер. Далі наведу кілька підказок, що не варто робити.

Уникайте натискань на додаткові питання російською мовою

Коли ви щось шукаєте в Google, під результатами ви можете побачити пов’язані пошукові запити. Старайтесь не натискати на запропоновані варіанти пошукової видачі російською мовою, щоб алгоритм знов не почав зчитувати інформацію, що ви знаєте російську і показувати вам неукраїномовний контент.

Користуйтесь інструментами Google пошуку

Раптом якщо ви щось шукаєте не на своєму комп’ютері чи телефоні і не можете змінити налаштування облікового запису, рекомендую скористатись такими лайфхаками, щоб отримати контент в пошуку тільки українською мовою.

Коли вам Googlе видає результати пошуку, на цій сторінці є кнопка Інструменти. Натисніть на неї, потім оберіть кнопку вибору мови та натисніть шукати сторінки тільки українською мовою.

Додавайте параметри фільтра пошуку

Спробуйте при пошуку задати ще один додатковий параметр: введіть те, що плануєте шукати, і після запиту напишіть «-и». В такому разі Google видасть вам лише українські сторінки. Я була здивована, як легко це працює. Нижче результат мого пошуку по запиту спорт. Як бачите, в результатах в першу чергу українські (та україномовні) онлайн-ресурси.

Мінус цього методу в тому, що він буде також відсікати покази українських сторінок, які російською мовою. Тому якщо вам потрібно фільтрувати російські сторінки за походженням, а не за мовою контенту на них, то замість «-и» напишіть «-ру». В такому разі пошукова система буде уникати російські домени, що закінчуються на .ru.

Додаткова порада для соціальних мереж

Якщо з Google-пошуком ми розібрались і з’ясували, яе там можна самостійно все налаштувати, то з соціальними мережами та YouTube все трошки складніше.

Алгоритми мереж довгий час слідкували за вашими діями та аналізували усі вподобання, тож тепер на основі цих даних показують вам те, що, на їх авторитетний погляд, вам може сподобатись. Тому тут знадобиться тривалий час, щоб система зрозуміла ваші нові контентно-мовні пріоритети.

Щоб це прискорити, рекомендую зробити наступне:

  • відписатись від російськомовних каналів і сторінок, від усіх;
  • передивитись історію своїх збережених постів чи сторінок і видалити звідти все непотрібне (в нашому випадку — все російськомовне);
  • якщо YouTube пропонує вам якийсь російськомовний канал як такий, що може вас зацікавити, хоч ви на нього і не підписані, натискайте на три крапки під відео та обирайте опцію «Не цікавить»;
  • не ставте вподобайки російськомовним відео чи то в YouTube, чи в TikTok;
  • в пошуку Instagram не відкривайте публікації та не ставте вподобайки світлинам, якщо ви знаєте, що вони від російськомовних блогерів та інфлюєнсерів.

Таким чином алгоритми потроху почнуть змінювати результати пошуку і видавати вам більше контенту українською мовою. Тут потрібно запастись терпінням і вперто гнути свою лінію у відстоюванні своїх україномовних інтересів.

На завершення

Сподіваюсь, цей гайд був корисним і допоможе читачам налаштувати браузер та соціальні мережі таким чином, щоб отримувати у видачі та рекомендаціях лише україномовний контент.

А якщо ви це все знали, і навіть маєте свої особисті лайфхаки, як очистити онлайн-простір від російських сайтів, напишіть про це, будь ласка, у коментарях. Буду рада дізнатись більше про те, як працюють алгоритми та як їх підлаштувати під наші інтереси.

👍ПодобаєтьсяСподобалось76
До обраногоВ обраному17
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Я коли дивлюся YouTube Shorts, і бачу російський контент то ставлю дізлайк і «не рекомендувати даний канал більше» і це допомагає, дуже рідко щось російське з’являється.

Коли в коментарях обговорюють YouTube, нагадаю про чудовий доданок stopRu для автоматичної відмітки російського контенту позначками «Не цікаво» та «Не рекомендувати канал»:
dou.ua/forums/topic/40692

Стикаюся із запоребриківським (і малоросійським) контентом переважно в ютубі. Там дооовго довелося чистити шляхом натискання «не цікавить» і «не пропонувати канал». І це процес постійний, бо зрідка але все одно трапляється. Ну що ж, далі методично натискаю «не цікавить» і «не пропонувати канал» під такими відео.

Десь чув влучний вислів «малороса треба витискати з себе по краплині щодня».

-и і всі російські результати зникли, супер)

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

ще гарно працює додати після пошукового запиту -ru

Гарна стаття, корисні поради, але на 100% це не спрацює. Причина — для гугла українська та російська мова є частиною одного мовного регіону. Український інтернет частина російського. Гугл не може відмовитись від результатів російською, бо тоді б компанія не могла задовольняти попит користувачів повною мірою. Їх задача — видавати релевантні запитам пошукові результати. Коли їх недостатньо українською, автоматично підтягуються російськомовні результати.

Це колись зміниться, і укрнет стане самостійною від рунета частиною. Але станеться це тільки тоді, коли кількість україномовного контенту буде достатньою для покриття 80%+ запитів користувачів. Ще впливають такі фактори як мовні версії: навіть якщо канонічна версія сайту українською, а російська вказана як альтернативна — для гугла це сигнал що мови пов’язані.

Якщо вам цікаво, то є схожий кейс: часто при запитах японською гугл видає результати китайською. Бо обидві мови багато в чому послуговуються суто китайськими ієрогліфами, і розмежувати їх дуже важко. Ситуація схожа. Тут є історичний взаємозв’язок: японська виникла з китайської. Українська та російська також мають спільні корені, хоча українська мова сформувалася раніше і може вважатися більш архаїчною та подібною на східнослов’янську мову, на відміну від російської, яка є сумішшю східнослов’янських та балканських мов.

Проте з розвитком інтернету виявилось, що яку мову більше пушать, та і стає головною. Тож вкладайтесь в українське.

А якщо я користуюсь браузерами а не гуглохромом в пошуковим сервісом а не гуглопошуком? (Риторичне питання). А що практичне, треба україномовний контент створювати, щоб було що знаходити. Але до цього дуже і дуже далеко, бо навіть українські сайти (дуже багато які) не мають навіть українського інтерфейсу.

Почитав коменти й засмутився. Дебіл на дебілі.
Я думав, люди мову перемикають, щоб підвищити релевантність конкретного запиту.
А тут, виявляється, тупа інквізиторська істерика типу «російска мова забирає душу українців, якщо її довго слухати», або висери про «козлячу мову». Крінж та й годі.
Черговий раз прикро й соромно за українців. Таке враження, що більша частина населення — печерні мавпи.

Якби просте перемикання мови справді підвищувало релевантність відповідей на конкретний запит до бажаного рівня, цього топіку б не було.

Називаючи тих, хто в Україні хоче українську, мавпами, чим ви краще за тих мавп?

Не включайте дурня, будь ласка, ви ж прекрасно зрозуміли, що я сказав.
Перемикання — маю на увазі комплекс дій, спрямований на те, щоб браузер видав потрібну інфу, про що і йдеться у топіку.

Називаючи тих, хто в Україні хоче українську, мавпами, чим ви краще за тих мавп?

Не перекручуйте мої слова й не додумуйте від себе. Проблема локалі не суто українська, люди які народились в одній країні, живуть в іншій, при цьому розмовляють 4-ма мовами — стикаються з цією проблемою так само.

Якщо людина називає мову будь-якого народу козлячою — вона тупа агресивна мавпа.

Ага, особенно такой язык, на котором говорит и думает большая часть Украины. Это выглядит со стороны как напасть на свои же ноги.

Звідки інфа про більшу частину?

Из практики. Много езжу, много говорю. При этом я такой язык как «давай встретимося через нэдилю на том же мисти» не считаю украинским, а в опросах такие граждане отвечают, что они якобы говорят и думают на украинском. Единственный город, где почти все говорят на украинском, и это действительно украинский это Луцк (кроме слова «граныця» и ещё парочки).

У вас викривлене поняття про українську мову та її діалекти.

гугли як монетизується реклама, що таке роялті, як працюють алгоритми пошуку/рекомендації а потім вже соромся за когось, бо єдиний за кого тобі повинно бути соромно так це за себе.

Мені достатньо погортати історію твоїх коментів — яскраво видно, що це історія хвороби.
Співчуваю, друже, сподіваюсь ти одужаєш.

Вата негодуэ?
Ты, видно, зашел сюда говном покидаться. Не устраивает тема — ходи мимо)

Чудова стаття!

Додам: є розширення Лагідна Українізація, яке автоматизує все, що описано і робить багато більше. Як результат, з видачу гуглу зникає 99% контенту російською. Пробуйте

(Хром)
chrome.google.com/...​ppcgkcgcocccpcjcegj?hl=uk

Є також для Safari та FF

В мене найоптипальніше видає, якщо поставити -ru -рф в кінці запиту.

введіть те, що плануєте шукати, і після запиту напишіть «-и»

В цьому випадку видача значно менше, ніж з -ru -рф.

напишіть «-ру». В такому разі пошукова система буде уникати російські домени, що закінчуються на .ru

В мене так не працює, тільки -ru. Якщо ставлю -ру, то у видачі повно результатів з доменів .ru

И как? Много теперь инфы полезной гугл находит? Или почти ноль и приходится искать дальше на русском и английском?

До чого тут англійська?

При том, что иногда инфы недостаточно даже на русском, и дальше приходится рыть уже на английском. И чем уже тема, тем это более выражено.

Так а англійська тут до чого?

иногда инфы недостаточно даже на русском

зараз би до сих пір гуглити інфу на руззкам. вчіться працювати у гуглі на 100% з англійською та не спонсоруйте рузкіх мавп

ЧатЖПТ прекрасно розуміє українську

до сраки це все. в мене налаштування гугла на українську і англійську мови вже 15-20 років включено. але все рівно козлячою мовою показує результати пошуку. і зараз більшість з цих ресурсів у нас недоступна. це гуглу треба задавати питання, а не намагатись внести зміни в алгоритми гугла настройками в своєму браузері.

для мене працює найкраще коли я до запиту додаю слово це, наприклад «***ана русня це» дає результати укр мовою.

Тре, мабуть, вже українцям краундфандінгом збирати на застосунок, який би в реальному часі виключав з будь-якої онлайн користування геть усе російське (тексти, відео, музику, графіку тощо).

Підтримуйте Лагідну Українізацію яка українізує Гугл, фейсбук та лінкедін і має більше в планах (18000 встановлень тільки но для хромп, а ще є для іі і сафарі).

Підтримуйте stopRu який дерусифікує ютуб.

Не уверен, что так будет работать.
Не нравится контент на русском переходишь на англ. И в выдаче, и в ютубе, и в музыке русского не будет.
Украинский рынок слишком маленький, что бы покрыть все ниши.
Хотя может есть способ, что бы в выдаче был украинский + польский, вместо украинский + русский?

Почни з себе і не пиши на козлячому

ты пробовал проделать все что в теме описано? Очень мало информации на украинском

Я пробував. На додачу до всього від минулого року маю добровільно заблочений весь кацапський інет, по TLD і за підмережами. Узагалі ніяких проблем.

а почему только с прошлого года? Война с 2014 года

До чого ще придиретеся? Ліпше пізно, ніж ніколи.

дуже актуально,дякую! бо реально стало ще білше того контенту у видачі

-и і всі російські результати зникли, супер)

додати -и в рядок пошуку ґуґл все ще працює найшвидше, інші засоби ось тут:

docs.google.com/...​v9GvBA-Y/edit?usp=sharing

Документ великий бо я його використовую для копі пасти

Стаття заказуха під ключові слова «MacCleaner». jobs.dou.ua/companies/nektony Опис контори ще мовою орків. Уважно фільтруйте контент, що читаєте. Краще йдіть у поле полювати на орка ніж битви у інторнетах розпаляти з локалями. Взагалі рекомендую перечитати 10 ст Конституції, а не займатися лайном з локалями. У мене знайомий зі східного регіону одразу на початку війни пішов у військкомат, так він з самого початку життя лише російською розмовляє на відміну від мамкіних войтішнегов, які ховаються від повісток або відсиджуються у польщах та вчать на яку мову переходити.
dou.ua/forums/topic/42040

І ваш знайомий точно не хоче налаштувати свій браузер, щоб фільтрувати ру контент?) В мене взагалі всі предки з рфії))) Ви навіть не уявляєте скільки радикальних націоналістів, які не мають жодного кровного зв’язку з цією країною і спілкувалися з народження російською. Здається навіть Ярош з таких.
Суть не в мові, а в бажанні дистанціюватися від цієї помийки, особливо коли ти знаєш її найкраще.
Ні я, ні автор статті не заборонять ні вам, ні впшому знайомому в побуті спілкуватися російською і взагалі мова не про це.

Він зараз на фронті десь у східних областях підсмажує орків, там дається дуже коротка відпустка, щоб змотатися додому, але я нe думаю що він її витрачає на те щоб змінювати локалі, тим паче в нього взагалі компа і ноута немає

Я вже рік служу. Зараз на сході. Так, є російськомовні бійці. Проте більшість з них таки намагаються говорити українською. Проте я, за порадою іншого військового в соцмережі (нажаль забув), ставлюсь до кацапської мови у війську як до недоліку. Адже багато є військових, які матюкаються чи бухають. Це не привід захищати їх недоліки, чи не так? Щодо фільтрації кацапського контенту цілком підтримую і сам так роблю вже давно. Кожен наш клік на кацапському посиланні, кожен лайк, — гугл підраховує. Тому його поведінка зумовлена насамперед тими українцями, що не переймаються цим і какаразніцями. Бракує корисної інфи українською, — скористайтеся англійською. Але краще не робити поблажок кацапам, допомагаючи їм ширити рузькій мір

питань до вашого знайомого немає. а от якщо ви сидите на дивані, смакуєте російський контент, де покращуєте їх монетизацію, рекомендації, роялті, статистику по рекламі, тим самим спонсоруючи арт снаряди які летять на вашого знайомого та на вас, то це вже інше питання, не ховайтеся за спинами російськомовних ЗСУшників, це мерзотно. до речі, чого українською? такі персонажі як ви «какая разніцца», як правило є фанатами узкава язика, навіщо ця конспірація?

Автор 10 ст Конституції не погодиться з Вашим трактуванням її. До того ж є рішення за його авторством від 14.07.21 «Захищаючи та розвиваючи мову, ми боронимо та утверджуємо українську державу»

То все вірно таких дебілів і прийшов путін рятувати, які за все життя не змогли вивчити рідної мови, а тепер вчать за кордоном інші мови або могилізовані, добриво для ураїнських чорноземів, така доля у них.Дерусифікацію не спинити

З великою повагою до вашого знайомого, але якби він та інші розмовляли українською мовою, то йому б і не прийшлось іти до військомату. Так як одна із причин цієї війни це російськомовне населення і через це ворог має великий вплив на схід України.

можна одразу інджектити «-и», чи «-lang_ru»

youtu.be/dfYf2tZxFQg

а як прибрати ютуб?

все що вище описано давно зробив
але гуглю клинить і інколи присилаж листи не англійською і не українською

ніде про російську ні слова

от звідки оце?

Теперь у вас есть подписка YouTube Premium. Начиная с 30 нояб. 2022 г. мы будем ежемесячно списывать средства с использованием указанного способа оплаты.

Вы можете в любой момент посмотреть, изменить или отменить подписку в настройках аккаунта YouTube.

ПЕРЕЙТИ

С уважением,

YouTube -> Налаштування -> Сповіщення -> У самому низу мова для сповіщення поштою.

ващє крутяк, дяка

Вот я кстати поддерживаю: не нравится — не смотри. Отползай, не стой во всём этом©

А чего русосвиноориентированные сайты не пошел? Или собираешь сенсационный материал об ущемлении русскоговорящих в Украине?

Ми сьогодні уночі перейшли на так званий «Московское время».
Це ж бляха капець, ні?

Ставите собі плагін
Хром:
chrome.google.com/...​ckdimglkalhckioobifbiinbk
ФФ:
addons.mozilla.org/...​-US/firefox/addon/hohser

додаєте в рули .ru домен.
живете спокійно :-)

а як імейл нотифікацію полагодити?

завжди англійська і пару разів на рік болгарська

site:*ua ваш_пошуковий_запит

А ще у пошукових сервісах є вибір регіону.

Десь років 12 чи більше ставлю всі налаштуванні лише англійською, регіон також сша ставлю і не куолупаю собі мізки оцими перекладами та богомерзкого руского міра в трендах та пропозиціях. Нажаль солюшен далеко не ідеальний, бо «вумні сервіси» дуже добре бачать з відки йде конекшен. Найгірший це ютуб та фейсбук(там дуже давно зарееструвався з рос мовою) вони дуже люблять показувати мерзенні «тренди» про бомжів там аварії, тому я туди і не ходю )))

Дякую за статтью, корисна.

звісно я це робила з використанням нашої програми MacCleaner Pro :)

Увага, данна стаття є прихованою рекламою malware/bloatware для macOS, яке обіцяє «прискорити» ваш мак за рахунок очищення кешу, який, як відомо, призначений для... прискорення роботи софту. «Ой, як невдобно получилось» :)

Дивно що в 2023 році ніхто ще не навчився з рекламою боротися) Особисто я ніяких реклам не бачу давно в інтернеті

Круто було б ще якби YouTube Music не показув роzzійські пісні в рейтингу найпопулярнішіх в Україні, і серед новинок також.

Так если они популярные. Ютюб виноват, что люди слушают?

Це не так працює. Якщо не розбираєшся в темі виводу певного муз.матеріалу в топ/популярне на ютуб, чи епл мюзік і тд., то не варто писати про такі речі.

Я знаю, что не слушаю никакой украинской музыки — не нравится. Был Веня Дркин, но он давным давно уже не с нами. Соответственно, Ютюб мне предлагает что-то из моих интересов

тому що в тебе відраза до української мови, або просто українського просто на «генетичному рівні»
Бо практично майже у кожному жанрі є українська музика, яка на світовому рівні за якістю

Почему? Книги я на украинском читаю, а вот музыка — нет. Это вопрос личных предпочтений

Бо практично майже у кожному жанрі є українська музика, яка на світовому рівні за якістю

Ну як на мене, то нажаль ні.
Наприклад synth pop (я колись був Депешистом 😂) за якістю як Британський, Українською якщо і є, то мізер і маловідомий.

Скрябіна не згадуйте, бо то і не близько.

о, і тут ти) немає нічого нормального українського, скажи?) єті роґулі с сьол панаєхало, а от чєвота нармальнава за 30 лєт нєлалєжнасті так і нє смаглі сдєлать) як же за тобою СБУ плаче, ти випадково мітки не робив, герой ти, руззкаязичний?)

Я скажу: мне не нравится, но у людей разные вкусы.

та звісно тобі не подобається, я би дуже здивувався якщо такий як ти ділив музику по стилю, жанру, якості, виконавцю, емоціям, а не по укрАінаязичная/пєндоская/нармальная

Украинская музыка мне просто не интересна

И не дойдёт. С чего это я должен перестать говорить на русском, чтобы что?

Круто було б ще якби YouTube Music не показув роzzійські пісні
на жаль до людей ще не дійшло.
С чего это я должен перестать говорить на русском

ти якийсь руснявий ІПСО на зарплаті?

Я какой-то русский, просто русский — это мой родной язык. Не понимаю ради чего я от него должен отказываться, чтобы что?

я сподіваюся що вам за це хоча б платять, бо якщо ні то це сумно

Ви просто не в темі.
Реально Миколаїв напевно на 95% по русски.
І таких міст немало.
Ось і відповідь.
До речі, а як вам перехід на «московское время»?

Тебе никто не запрещает говорить на кацапском. Просто вопрос — что ты делаешь в теме? Или ты зашел сюда что-бы показать, какой ты гордый и непобедимый носитель русского языка?

Я зашёл позлить приверженцев насильственной украинизации, которые вместо того чтобы меняться самим требуют от других

47-хромосомным везде мерещится насильственная украинизация)

А насильственная русификация лучше?

А зачем залез в наш?

Я тебя заставляю говорить на русском, или читать Блока . Если те с другой стороны не нравиться русский где угодно, просто проходи мимо. Я ж прохожу мимо националистов

Коли в коментарях обговорюють YouTube, нагадаю про чудовий доданок stopRu для автоматичної відмітки російського контенту позначками «Не цікаво» та «Не рекомендувати канал»:
dou.ua/forums/topic/40692

щоправда він банить не російський контент, а російськомовний

А я завжди використовую -и і мені хватає)

Я коли дивлюся YouTube Shorts, і бачу російський контент то ставлю дізлайк і «не рекомендувати даний канал більше» і це допомагає, дуже рідко щось російське з’являється.

є хром розширення яке допомагає автоматизувати цей процес chrome.google.com/...​nbddnlcmcjmlipkbldndkhhaj

цей самий метод працює і в інстаграмі

жиза, теж саме роблю, і майже очистив свої рекомендації, це працює

Стикаюся із запоребриківським (і малоросійським) контентом переважно в ютубі. Там дооовго довелося чистити шляхом натискання «не цікавить» і «не пропонувати канал». І це процес постійний, бо зрідка але все одно трапляється. Ну що ж, далі методично натискаю «не цікавить» і «не пропонувати канал» під такими відео.

Десь чув влучний вислів «малороса треба витискати з себе по краплині щодня».

дуже смішно і одночасно сумно, коли українці підтримують рос пропаганду і називають російськомовних українців малоросами тим самим підтримуючи міф про «малороссію» і що Україна це частина россії, а українців не існує

Існують українці і існують малороси. Тільки ключовою ознакою малороса є не мова (хоча зазвичай вони чомусь справді надають перевагу російській), а їхній малороський світогляд. Недавно звільнили з посади одного популярного медійного малороса, який колись розповідав про «маленьку українську культуру».

Я ці категорії називаю — українці і хохли.
Що цікаво, росіяни дуже часто ділять нас на ті самі категорії — просто навпаки.

Тут не про російськомовність, а ототожнення чи пов‘язування себе з руснею (почути «мишебратья» і «одіннарот» від українця це апофеоз малоросства)

так він не писав нічого про «російськомовних українців». Він писав лише про себе і свій вибір, і про те що «витискає з себе малороса» не дивлячись російський контент в тому числі і пропаганду. Щось ви не уважно читали. Чи всі зобов’язані тепер дивитись російський контент що б не підігрувати російській пропаганді? Не дуже логічно якось.

То запропонуйте свій, більш влучний термін, який би яскраво відображав це суспільне явище.

так це ж не питання в тому що московити хочуть зробити з українців малоросами, тут факт, що багато українців є малоросами через абсорбування значної частини руззкай культури, на разі війна, а вони слухають їх музику, читають їх книги, дивляться їх кіно, ютуб. ніхто не намагається їх відділити, це просто національний заклик українців прокинутись та не спонсорувати самознищення

Дальше, тобі повинно бути соромно за руській мір, який приніс скільки лиха в Україну, та і багатьом іншим народам.

С чего это вдруг? Лично я ничего плохого не делаю

Сором це не про відповідальність, це про совість людей, які є представниками культури, що несе імперіалізм, гноблення інших народів та смерть

Сегодня ты играешь джаз, а завтра родину продашь ©
И продал бы — никто не покупает

А хорошего что сделал? Кроме вербального онанизма...

Набил морду нескольким национально-озабоченным хулиганам, что в пьяном виде требовали у тётки говорить на украинском

Странно, что в космос не летал, или лекарство от бессмертия не придумал)
Уроки учи, а то мамка заругает)

Без санитаров тебя хватило только на мордобитие)

Малорроса треба витискати?
Невже це означає, що по дефолту себе вважаєш малоросом?
Я от ніколи не вважав, і витисаати з себе нікого не потрібно 😎

Конкретно вентилятор запустила👏👏👏👏

в мене давно стоїть для пошуку плагін ykvch.github.io/2020/04/03/uagoogle.html

Супер, дякую)
Я свого часу намучився, поки випадково не знайшов цю тупорилу менюшку з мовами в хромі, бісився що система і хром український, а Accept-language header все одно містить ru і відповідно контент видавало теж ru

Підписатись на коментарі