Twitter «впав» через співробітника, який випадково зніс дані. Через звільнення не було кому лагодити
Вже кілька тижнів Ілон Маск переживає про те, скільки людей бачать його твіти. Минулого тижня генеральний директор Twitter закрив свій акаунт у Twitter на день, щоб перевірити, чи може це збільшити розмір його аудиторії. Цей крок був зроблений після того, як кілька відомих осіб, з якими спілкується Маск, поскаржилися, що останні зміни в Twitter зменшили їхнє охоплення. Про це пише Platformer.
У вівторок Маск зібрав групу інженерів і радників у штаб-квартирі Twitter, шукаючи відповіді. Чому охоплення падає?
«Це смішно», — сказав він, згідно з багатьма джерелами, які безпосередньо були на зустрічі. «У мене більше 100 мільйонів підписників, і я отримую лише десятки тисяч показів».
Один із двох головних інженерів компанії, що залишилися, запропонував можливе пояснення зниження досягнень Маска: менше ніж через рік після того, як генеральний директор Tesla зробив несподівану пропозицію купити Twitter за 44 мільярди доларів, громадський інтерес до його витівок слабшає.
Співробітники показали Маску внутрішні дані щодо взаємодії з його обліковим записом разом із Google Trends. Вони сказали йому, що в квітні минулого року Маск був на «піку» популярності в пошукових рейтингах, позначеному оцінкою «100». Сьогодні він набрав 9 балів. Раніше інженери досліджували, чи було якось штучно обмежено доступ Маска, але не знайшли доказів того, що алгоритм був упереджений проти нього.
Маск погано сприйняв цю новину і навіть звільнив когось з інженерів.
Незадоволений поточною роботою, Маск доручив співробітникам відстежувати, скільки разів кожен з його твітів рекомендований.
Минуло вже сім тижнів, як Twitter додав підрахунок публічних переглядів для кожного твіту. У той час Маск пообіцяв, що ця функція дасть світу краще зрозуміти, наскільки динамічною є платформа.
«Показує, наскільки Twitter живіший, ніж може здатися, оскільки понад 90% користувачів Twitter читають, але не пишуть твіти, не відповідають і не лайкають, оскільки це публічні дії», — написав він у Twitter.
Проте майже через два місяці кількість переглядів мала протилежний ефект, підкреслюючи, наскільки мало зацікавлених у публікаціях порівняно з розміром аудиторії. У той же час, згідно з одним нещодавнім дослідженням, використання Twitter у Сполучених Штатах знизилося майже на 9% після поглинання Маском.
Джерела Twitter кажуть, що сама функція підрахунку переглядів може сприяти зниженню залучення, а отже, і переглядів. Кнопки «Подобається» та «Ретвіт» були зменшені для відображення переглядів, тому їх важче легко натискати.
Ще більш очевидною причиною зниження залученості є продукт Twitter, який стає все більш невдалим, який спантеличив користувачів своїми зникаючими згадками, зміною алгоритмічних пріоритетів і твітами, які, здавалося б, довільно «висять» в стрічці з облікових записів, за якими вони не стежать. У середу компанія зазнала одного з перших серйозних збоїв після того, як Маск зайняв цю посаду, коли користувачам незрозумілим чином сказали: «Ви перевищили денний ліміт на надсилання твітів».
Виявилося, що співробітник випадково видалив дані для внутрішнього сервісу, який встановлює ліміти швидкості використання Twitter. Команда, яка працювала над цим сервісом, залишила компанію в листопаді.
Безлад зменшує ймовірність того, що Маск коли-небудь відшкодує 44 мільярди доларів, які він витратив на купівлю Twitter, і може прискорити його банкрутство.
«Ми не бачили багато чого в довгостроковій переконливій стратегії», — сказав один із співробітників. «Більшість нашого часу присвячується трьом основним сферам: гасінню пожеж (здебільшого спричинених звільненням не тих людей), виконанню неможливих завдань і „підвищенню ефективності“ без чітких вказівок щодо очікуваних кінцевих результатів . З моєї точки зору, ми здебільшого бігаємо від пожежі у смітнику до пожежі у смітнику».
Відгуки Маска про продукт, які надходять переважно з відповідей на його твіти, часто спантеличують його працівників.
«Буває час, коли він просто прокидається пізно вночі і говорить усілякі речі, які не мають сенсу», — сказав один із співробітників.
13 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів