Обшуки в MacPaw: реакція IT та лідерів думок
Останню добу спільнота уважно слідкує за перебігом обшуків в офісі MacPaw та вдома у засновника компанії, Олександра Косована. Вчора висловився й очільник Мінцифри, Михайло Федоров, а ми зібрали реакції IT- та лідерів думок. І хочемо почути вашу думку також!
Олександр Іванов, COO & CPO у Projector:
За останні 6 місяців мав десь
15-20 бесід з закордонними підприємцями. Усім розповідав про круті кейси в Україні і те, що після перемоги це буде найкрутіший ринок в Европі.З них 7 мені вже написали і спитали що там на мою думку відбувається з MacPaw. Вони не забули. Вони слідкують за нашим ринком і думають чи інвестувати в нього кошти. Але вони чують що їм кажуть ЗМІ. Що Україна корумпована країна де в них можуть просто віджати бізнес.
Сьогодні їх віра в те, що вони готові спробувати стала значно менша.
Олег Гороховський, співзасновник monobank:
«Сьогодні у компанії MacPaw відбуваються обшуки. Олександра Косована в образу не дамо! Один із найпорядніших і найдостойніших людей, яких я знаю. Меценат, візіонер, патріот! Я думаю, у когось у аркуші бажань на цей рік просто опинилися записані його земельні ділянки.
Це нікуди не годиться — MacPaw міжнародна компанія, гордість країни. Відзначена безліччю міжнародних нагород.
Резидент „Дiя City“ — якраз на річницю юрисдикції „Дія City“. Обшуки! Дуже мило! Немає слів!!!»
Владислав Грезєв, CEO & Засновник LobbyX:
Показово, що все це з @kosovan та @MacPaw відбувається на річницю запуску Дія.City, власне прям зараз відбувається закритий саміт з нагоди річниці для резидентів, котрим власне в умовах прописали відсутність тиску силовиків, обшуків тощо. MacPaw — резиденти Дія.City.
Микола Палієнко, CEO EVO
Обшуки в MacPaw через якісь ділянки в країні, де все що стосується землі є відтінками сірого і додовбатись можна практично до будь-кого просто по факту володіння, це один з симптомів того, що система хвора.
Сподіваюсь ініціаторам швидко надають по шапці зверху (а це єдиний спосіб нажаль боротися з такими симптомами) і Oleksandr Kosovan з командою повернуться до звичайної роботи, а роблять вони для країни набагато більше корисного, ніж ті, хто по них прийшли.
Олександр Конотопський, CEO в Ajax Systems:
Я общаюсь с десятками предпринимателей за пределами Украины. Никто из них не знает что такое обыск. А у нас обыски это вид бизнеса. Ну как там ИТ бизнес, аграрный бизнес, бизнес на давлении на бизнес. Пока такая дичь происходит — забудьте про инвест привлекательность. Про индустриальные парки, дия сити, инвест нянь. Маски шоу должны уйти в прошлое. Это обязательное условия для построения адекватной юрисдикции.
Андрій Федорів, засновник агенції FEDORIV:
⚡️В Нацполіції заявляють, що IT-компанія MacPaw завдала збитків державі на 12,5 млн грн. порушивши правила користування земельною ділянкою.
🎉 підприємці заявляють, що обшуки у IT-компанії MacPaw завдали збитків державі мінімум на 125 млн. доларів.
Інвест привабливість країни vs $300k.
Що заважає карати за порушення (якщо вони є) цивілізовано, відкрито та прозоро?
Невже треба влаштовувати маски-шоу та вилучати комп’ютери топ айті розробника під час війни, щоб розібратись з намивом піску???
Макс Нефьодов, співкерівник damaged.in.ua, депутат Київради:
Вчора цілий ряд юристів прийшли захищати обшуки в MacPaw і вдома у Oleksandr Kosovan. Типу, по закону ж — мали право. Навіть нікого не поклали обличчям в підлогу (а мали право!). Ну і взагалі, закон не має спиратись на здоровий глузд, адже головне — КПК.
У мене питання до поважних практиків. Чи знаєте ви якийсь кейс по ЕКОНОМІЧНИМ злочинам, коли саме знайдені при обшуку докази стали критичними для вироку? Типу, була тільки неясна підозра про ухилення від сплати податків, прийшли додому до директора, вилучили комп дитини — а там чорна бухгалтерія і мейли «Re: нова схема ухилення від оподаткування — дайте ОК»?
Сергій Притула, засновник Фонда Сергія Притули:
Я точно знаю, що під час війни всі сили держави мають бути кинуті на боротьбу із зовнішнім ворогом та його агентурою всередині країни. І на захист бізнесу, який справно платить податки і підтримує Армію.
Натомість Королевська спокійно складає мандат, щоб ніжитись на пісочку в Дубаї, Бойко ходить в раду, як ні в чому не бувало, мразота з медведчуківських каналів і далі сидить у медіа, натомість відбуваються податкові перевірки у Rozetka, обшуки у MacPaw.
Дмитро Шимків, supervisory board at Kyivstar:
Сьогодні, коли пройшло вже багато років, можу розказати історію, коли до мене звернулася прокуратура з проханням сприяти проведенню обшуку ... в Майкрософт .... І він пройшов ... ми про це чули?! Ні. Компанія сприяла діям правоохоронців. Процедура пройшла спокійно і виважено, без галасу та інших проблем. Причина проста — професійний слідчий, професійний підхід, виважена співпраця.
Правоохоронці, зрозумійте : ІТ компанії відкриті до співпраці, але коли ви вдираєтесь до нас виламуючи двері, фоткаючи приватне, і забираєте особисті речі, спільнота та громадськість буде стояти та захищати бізнес! Олександре, тримайся!
Сергій Стерненко, активіст та громадський діяч:
Шановні правоохоронці, від‘їбіться від MacPaw.
У нас Бойко в Раді, Труханов мер Одеси, Татаров в ОП, і вагнерівці комфортно у Європі живуть, і до усього цього вам чомусь справи нема. А от до нормальної та відповідальної компанії з чудовим софтом чомусь є.
Іван Приймаченко, co-founder у Prometheus:
В останньому рейтингу Forbes найбагатших людей країни вперше фігурують засновники IT компаній. З роками їх має ставати все більше — новий високотехнологічний капітал витіснятиме з лідерів старий олігархічний. Фундаментальне питання для країни полягає в тому, де саме будуть жити і платити податки успішні українські IT підприємці — в Україні чи в умовних США. І не останню роль у відповіді на це питання зіграє те, якою зараз буде реакція суспільства і держави на абсурдні обшуки MacPaw.
Масі Найєм, засновник юридичної компанії Міллер:
Має бути відповідальність правоохоронців за шкоду, яку вони наносять такими діями.
Бізнесу під час війни треба допомогати. Якщо є підозра у вчиненні злочину — має відбутись комунікація із бізнесом.
Обшуки, тим паче у компанії яка допомогає армії і є публічною, це останній крок. Коли вичерпані інші інструменти.
Як в медицині — головне не нашкодити. Україні.
Михайло Жерняков, Head of Board at Фундація DEJURE:
Весь цивілізований світ:
1. Для євроінтеграції і навіть просто допомоги Україні ключове — це верховенство права.
2. Переважна більшість коштів на відбудову України має надійти від приватних інвесторів.
Українські мусора:
А от щас ми вам покажемо верховенство права. Получайте, грьобані приватні інвестори.
Немає і не буде ніяких «спочатку» перемога, а «потім» реформи сектору правопорядку. Як би нам не хотілося такого комфортного спрощення.
Корумпований мусоріат — це внутрішній ворог, який, щоб настала перемога, так само має бути знищений.
Євгеній Козак, Co-founder & CEO at 12Climb:
Якщо в своїй діяльності компанія щось порушила, то по закону має нести відповідальність. Але вже видно, що в публічній площині йде заміщення суті двох різних історій. Виправдовування обшуків, через можливі порушення з використанням землі (чомусь питань до службовців поки менше).
Все має бути в законний спосіб. Особливо, коли керівник публічно готовий відповідати на питання та співпрацювати з різними органами.
Наразі виглядає, як просто наїзд на успішну компанію для вирішення інших «підкилимових» питань.
11 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів