×

Оформлення дозволу на виїзд на ПМЖ

edmonton.mfa.gov.ua/...​hali-za-kordon-timchasovo

Наскільки я розумію, якщо вже виїхав, то можна подати заяву на дозвіл на ПМЖ та отримати штамп в паспорті «постійного проживання за кордоном». З таким штампом можна їздити в Україну та вільно виїзджати — tsn.ua/...​go-peretnuti-2242279.html

Чоловіки від 18 до 60 років, які постійно проживають за кордоном, можуть виїжджати за наявності відповідних відміток у паспортному документі.

Цікавить чи хтось робив такий дозвіл, скільки часу займає та які можуть бути нюанси?

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному4
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Цікавився цим теж. Там один з кроків — зняття з обліку в війскоматі і отримання звідти справки. Знайомі працівники в війскоматі дуже не рекомендували навіть намагатися. Зараж це неможливо, приїдете в Україну виписуватися і не віїдете до кінця війни

Для того чтобы стать на постоянный Консульский учёт, нужны основания (те пмж). Я сейчас это делаю, отправили документы в Украину 1,5 мес назад, жду.(200 дол). Они отправляют в сбу вроде, и там должны проверять, а было ли у меня право выехать(нет ли долгов, и тд). Если все ок, то Украина обратно пришлёт в консульство, что да, эти люди могли и выехали законно. Шаг 2. Консульство мне даёт документ, с которым я законно в Украине могу выписать из квартиры в никуда (основание-ПМЖ). И только после снятия с места регистрации (прописку перечеркнут),
шаг3. В паспорте могут поставить отметку, что вы на пмж.
На шаге 2. все мужчины попадают в круг военкомат-цнап. Так как нельзя выписаться без похода в военкомат. Даже комментировать не буду что это значит.

Всю эту же процедуру можно делать и из Украины, через миграционную службу, сроки просто от 6 мес. Мы не успели например, поэтому я отсюда это делаю уже.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

www.youtube.com/watch?v=Rhy0Jd2zhYg

Юрист розказує про всі ці питання, про ПМЖ, консульский/військовий облік, подвійне громадянство.

TL;DR не можна

Єдиний шанс це «втратити» паспорт іншої країни і попросити довідку у консульства на повернення назад, і то не гарантовано

При всій повазі до юриста — в плані біометрії його викладки еммм... технічно некоректні. Деталі ось:
dou.ua/...​mobilization-law/#2780226
dou.ua/...​mobilization-law/#2780740

Ще раз — критеріями для пошуку є «Прізвище, ім’я, по батькові, дата __і місце__ народження».

Абсолютно верно, штамп о пмж с постоянным консульским учетом даёт право свободно въезжать и выезжать с территории Украины в любое время. Чтобы выехать на пмж, мужчине призывного возраста, нужно помимо проверок СБУ, налоговой и МВД, сняться с учёта в ТЦК (военкомат). Это требуется для снятия с регистрации места жительства. ТЦК это делает крайне неохотно, по решению суда. Суду нужны веские основания, постоянный внж (лучше гражданство), родственники первой линии там, работа, короче нужно доказать центр жизни за границей. Сняться с учёта в ТЦК можно только по месту регистрации в Украине, из-за границы — нет. После получения разрешений ставится штамп пмж, по нему можно только один раз выехать из Украины. Для дальнейших поездок надо встать на постоянный консульский учёт, для каждой страны набор документов разный, но главное это разрешение на длительное пребывание (пвнж или гражданство) и регистрация места жительства. После постановки на консульский учёт вы можете ездить, обращаться по всем консульским вопросом, голосовать и т.д.. Для выхода из гражданства Украины нужно обязательно стоять на консульском учете и иметь гражданство или обязательство дать гражданство после выхода в стране своего проживания. Обращаетесь в консульство с просьбой выхода из гражданства на основании получения другого гражданства, предоставляете документы, ожидаете указа президента (в идеальном случае — год) и всё, вы не украинец.

Якось накручено

штамп о пмж с постоянным консульским учетом даёт право свободно въезжать

Не виїхати

Але

ставится штамп пмж, по нему можно только один раз выехать из Украин

Только со штампом ПЖМ — выезд в первый раз нормально. Если не первый выезд — не выпустят.
Если выезд не первый раз, то к штампу ПМЖ ещё нужен штамп «конс. учёт»

А якщо чоловік не стоїть на обліку, ніколи не був, в армії не служив, то все ще потрібна виписка з тцк для пмж?

Скажіть як стати на пмж коли немає Української приписки

Крик душі. Підкажіть будь-ласка який законодавчий акт треба писати в п3 заяви на відсутність заборгованості в податкову. Плізззз

Подивись пункт 179.3 статтi 179 роздiлу IV податкового кодексу

Така історія: живу у Нідерландах 6 років, отримав громадянство, згідно із законом НЛ я маю відмовитися від українського. Робив це виключно із метою мати можливість вїжджати в Україну (і виїжджати).

Звоню до українського консула в НЛ (до речі можна записатися на співбесіду онлайн, але саме із питань виходу із громадянства там НІКОЛИ не має вільних слотів (хоча по будь яким іншим питанням є :)).

Він каже ви не можете відмовитись від громадянства під час воєнного стану і в Україну ви будете вїжджати виключно за українським паспортом. Тут нижче писали, что із іншим паспортом можна вїжджати і виїжджати ... Ну, далі зрозуміло :)

Наразі мені цікаво, а це взагалі легально? Я дивлюсь тут: zakon.rada.gov.ua/laws/show/2235-14#Text. Немає НІ СЛОВА про воєнний стан.

І як це працює?

Треба щось утнути щоб президент тебе особисто прокляв.

А ви стали до того на ПМЖ? І цікаво чи можна запустити процедуру виходу із консульства в якійсь іншій країні

Ні, не ставав і навіть не знав, що це потрібно робити окремо. Консул сказав, що потрібно їхати в Україну фізично і зніматися з обліку у ДНС / військоматі, про це вже нижче писали.

Але здається мені, що це немає сенсу робити навіть, бо Президент не підписує наразі укази про громадянство -так мені сказали в юридичній компанії, куди я окремо написав.

в якійсь іншій країні

Цікаве питання до речі, але, знову ж таки, якщо Президент не підписує укази, то доведеться чекати на завершення війни. Тільки якщо автоматично якісь країни це роблять, але вся проблема у тому, що в Україну все одно не зможеш поїхати (виїхати), бо будеш у базі.

Але здається мені, що це немає сенсу робити

Так

бо Президент не підписує наразі укази про громадянство

Бо без постiйного консульського облiку назад не випустять.

Та навіть до війни мало хто отримував вихід з громадянства. А після війни буде шалена демографічна криза, тож забудьте це.

Так, згоден щодо демографічної кризи, але ж є закон (і НЛ, і Україна не дозволяють подвійне громадянство). То як це буде працювати?

Дружина є? Хай перша отримає громадянство, тодi є лазiйка не виходити.

Україна не дозволяють подвійне громадянство

Це неправда.

Україна не дозволяють подвійне громадянство

не признає інші громадянства, якщо є українське

Це дуже зручна позиція

Це логічна позиція: якщо в тебе є громадянство України, то для України ти — громадянин України, а не голландець/німець/чи хто там ще.

Не згоден, якщо згідно із законом України я маю право відмовитись від громадянства України на законних підставах, я повинен мати можливість це зробити, якщо я так хочу. Інакше це не є законним.

Ну слухайте, відмова від громадянства — це окремий механізм й інше питання зовсім. Я ж не про це.

Це не лише Україна, будь-яка держава сприймає держателя множинного громадянства саме як свого громадянина.
В мене, правда, родич репатріювався колись до однієї країни і більше не заїжджав до України з українським паспортом, лише з новим. І все, жодних проблем...
Правда, там була така країна, громадянину якої не дивно говорити російською та й українською, а нідерландський громадянин такий це у воєнний час потенційно більше уваги так точно.

Так, я розумію, але ж це було не під час воєнного стану. Якби не було війни, я б цю тему взагалі не піднімав :)

громадянину якої не дивно говорити російською та й українською, а нідерландський громадянин такий це у воєнний час потенційно більше уваги так точно.

Маючи білий паспорт, із представниками держави тут не потрібно говорити українською (а тим більше російською) мовами.

Я до того, що це може бути Петров чи Боширов (you know what I mean), а не наш земляк, який просто хоче вільно їздити.
Ці чорти ж навіть під бразильських стажерів косять, що їм Нідерланди...

може бути Петров чи Боширов

Я чомусь був впевнений, що воно є Башаров, тому відразу і не зрозумів. Проте сурйьозних шпигунів ловлять серйозні ж спецслужби, я про пересічного, що має паспорт ЄС, США чи Ізраїлю.

Ловлять як perfect — скоріше за все вони, але підозрілість і шпигуноманія починається в усіх.

та й не надасть українське без виходу з попереднього

я когда вернулся с ПМЖ, ходил заново получать гражданский паспорт, никто не заставлял выходить с прошлого. Даже речь не шла про это. Хотя где-то в законах про такое да, написано.

Вернуться с ПМЖ — не тоже самое, что выйти из гражданства и обратно зайти.

ну вообще да. Можно же наверное постоянно проживать в другой стране и не иметь её гражданства. Вообще законы наши слабо покрывают эти моменты. Написано только, что могут лишить украинского гражданства, если есть другое.

Написано только, что могут лишить украинского гражданства, если есть другое.

Ой а як?

Треба попитати у Бєні та Корбана. Ну або Саакашвіллі)

Тобто спочатку в депутати чи президенти

Ну в тому-то й справа, шо ніяк

Хіба шо з русньою колаборувати й попалицця, але це ж не наші методи

В законе написано, но по факту это не происходит для простых смертных. Исключение составляют случаи, когда надо на этом попиариться и у какого-нибудь Корбана показательно забрать гр-во.

А Україну їдеш за укр паспортом
Решту країн за іншим

Фоп закрий вже сьогодні

Не очень понятна твоя цель? Постановка на пмж не связана с получением нового гражданства. Можно получить новое гражданство и без постановки на пмж в другой стране. Какая цель? Туда сюда в Украину ездить сейчас?

Отказаться от украинского гражданства. И можно на «вы».
Edit: И в том числе ездить в Украину и выезжать из Украины при необходимости.

Тебе все одно патруль заламає і документи щабере

Lol. Миллениал, на неформальном форуме,работает в it, с чего вдруг такой официоз? Based on your fb profile, you either graduated or started university in 2006, which means что ты рожден в 85-90. Не очень понимаю, зачем выкать. Мы ровесники. А возможно, я даже старше)

але саме із питань виходу із громадянства там НІКОЛИ не має вільних слотів (хоча по будь яким іншим питанням є :)).

Бо зараз це фiча, про яку IND в курсi, та прям зараз метушитися не вимагає

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Если кому релевантна выписка из квартиры в связи с выездом на пмж (женщины,дети)- пишите. Расскажу чем у нас дело закончилось

Что конкретно интересует? Какой кейс?

Как сделала я: 1. Идёшь в консульство и просишь справку о том что ты на пмж живешь. 2. Они подают все твои документы в Украину в миграционную службу (еще они мне про сбу говорили, но думаю имеется в виду общий запрос на отсутствие судимости). 3. У нас ребенок, поэтому оформили через консульство отдельные доверенности от имени меня и мужа, что мы не против что ребенка выписать надо вместе со мной из квартиры в связи с выездом на пмж. 4. Из Украины (миграционка), документы шли гдето 2 месяца. Консульство сделало справку в которой указали, что эти люди выехали на пмж, і потребують зняття з місця реєстрації в Україні. 5. Отправили всю эту красоту в Украину на доверенное лицо. Он быстры зарегистрировал доверенность у нотариуса, внес в реестр. 6. Потом доверенное лицо попало в цнап. Там его сразу послали дальше корабля вместе со всеми этими документами. Точно также послали в еще 4х других цнапах. Несмотря на то что на самом же сайте цнапа прописана эта законная процедура по снятию людей с реестрации, мы уперлись в угол. Нам советовали совершенно нелегальные мутные схемы, с опекунским советом, отчуждением и вплоть до суда против ахха цнап. 7. Дальше за наши страдания и мучения нам очень повезло и мы нашли старый добрый способ, kumovstvo. Только так нам удалось сделать то, что было прописано в законе и снять в связи с выездом на пмж ребенка и меня. П.с. Если бы не ребенок, думаю что может быть прокатило только женщину снять

А що з продажем квартири? Є інсайти? На скільки реально продати, знаходячись в іншій країні? Чи багато людей погоджуються на купівлю по довіреності в принципі?

Абсолютно реально продать по доверенности, why not? Доверенности должны быть внесены в реестр, от всех владельцев квартиры и все ок будет. спроса нет пока.Харьков

why not?

6 лет назад за квартиру, продаваемую по доверенности скидывали цену на 15% и люди не хотели брать. Это я тогда покупал в это время. Меня юрист тоже отговорил, т.к. по его словам сделки, где стороны не участвуют непосредственно, легче оспорить в суде, больше рисков.
Сейчас ситуация другая. Вот поэтому спрашиваю)

Да уже 100 раз здесь обсуждали, что мужчин во время войны не реально снять с военкомата/цнапа. До выезда не успели сделать это, потому что уехали через месяц как визу получили. Эта процедура до войны тоже от 5 −6 мес была.

Ти ж написала що тебе вийшло
Я подумав що для всіх вийшло, вкдючаючи чоловіка

Не, только я с малым. И то еле еле. Дети тоже прикованы как и мужчины, а мамы прикованы к детям. Выписать в никуда всегда был челлендж. с мужчинами не варик вообще

Яку саме пмп довідку ви просили? Ви вже були виписані на пмп на той момент? Якщо ні, то оформлення dmsu.gov.ua/...​ostijne-prozhivannya.html на місці в Україні згідно з документом займає до 3-х місяців, але якщо робити через консульство (інформація з консульства в Кракові) то до 2 років чекати (рік було перед війною). Тому я б був приємно здивований, що можна отримати дозвіл через консульство за 2 місяця, як у вашому випадку.

Я не в Украине, поэтому делала все через консульство.
В Украине не успели оформить этот выезд, когда уезжали.
Процесс расписала выше, это постановка на ПМП с обязательным снятием с регистрации в Украине, как step 2. Меня не особо интересовала сама постановка на учёт, мне нужно было основание для снятия в Украине (выезд на пмж выданный и одобренный в консульстве на бумаге с печатями). Его я получила довольно быстро (2мес). А дальше я по стандарту пыталась выписаться с ребенком в Украине, поскольку не проживаю там, а нахожусь на пмж. Но я тогда не знала, что в Украине это не сработает по закону, и нас там долго будут мучать, и эта бумага вообще не работает, особенно если с несовершеннолетним навсегда выписываться (хотя должна). To sum up, выписались уже, и продали квартиру.

и продали квартиру.

Расскажите пришлось ли скидывать в цене из-за того, что продавали по доверенности? И как с выводом денег?

Нет, не пришлось. Доверенность не влияет на цену, имхо. Location, location, location. Но в целом, продали очень хорошо, учитывая что Харьков. Маленькая сумма, сами привезли из Европы (а туда родственники привезли). Так что не было необходимости в переводе.

Ну от сидиш ти в ельфії і хочеш віддалено отримати печатку.
Без поїздки до України

Я так зрозумів, чоловік не був прописаним 🤔

женщины,дети

Так вони і без виписки виїжджати можуть

Мы сидели и болтали с ним. Кто о чем: я о своем, а он ногой

А що дає виписка із квартири — можливість її продати чи ще щось корисне? Комуналка в мене не залежить від кількості прописаних осіб.

Покупці не хотять купувати квартиру із прописаними людьми. Бо в гіршому випадку їх треба виселяти через суд.

Це лише інваліди, ті хто на забеспечені, діти, та інші незахищені категорії людей(розбирав такі варіанти з адвокатом), виписати дорослу, не інваліда, це 15 хвилин діла, береш доки про купівлю квартири, ідеш в цнап, і виписуєш усих до чортової матері, без питань куди вони там мають потім прописуватись, чи ще щось.

Перевірено мною у 21-му році, виписав колишнього власника квартири одразу після купівлі, в той же день.

Це відносно новий закон приняли, до війни.

Не знав дякую. Те, що я казав — була інфа 2017 року. Як щодо такого варіанту. Доросла прописана людина приховує інвалідність. Можна якось від цього застрахуватись?

От про це вже не знаю, краще адвоката спитати.

Диваись мою відповідь до amigo.

Natalia Bezzubenko — так, ми якраз зараз займаємось випискою дружини та дітей — робимо довіреність від дружини та заяву-згоду від мене. Плануємо нотаріально посвідчити та зробити апостиль у США бо так дешевше ніж у Канаді (довіренність + переклад + автентифікація + легалізація). Але ми не впевнені чи випишуть дитину 14 років без внутрішнього паспорту (ми на ПМП у Канаді). Тому було б дуже цікаво дізнатись про Ваш досвід.

Питання до вас: вы хотите ее с детьми выписать вникуда или есть куда их всех перепрописать?
1. Если есть куда их перепрописывать- то проблем не должно быть
2. Если (как и у меня было) выписка вникуда в связи с пмж в другой стране, то у меня для вас sad news. 99,9% что также как и нам скажут что не выпишут, будут прикрываться тем что цивільний кодекс стоит выше миграционки. Грубо говоря, дети не имеют права быть в Украине не прописаны, таким образом «они следят» что мы не лишаем детей права на собственность. Там много всего, если надо напиши мне в личку.

У нас варіант # 2 :( А що Ви робили в такому випадку? Також, не знаю наскільки це допоможе, але у нас є копія рішення від консульства про оформлення нам ПМП у Канаді, і там написано що протягом 6 місяців нам необхідно знятись з реєстрації в Україні (я вже давно знятий, тобто тепер треба виписати дружину та дітей). Лише після цього консульство може поставити їм в паспорт штамп про ПМП.

У меня было все тоже самое на руках) один в один.

Мда.. не дуже обнадійливо :( То у вас в результаті вийшло знятись?

Так. Напишіть мені в лічку, розповім

Что конкретно нужно? Нас выписали с ребенком (но это было очень непросто).

Доброго дня!
А є тут хтось хто має ПМЖ виданий іншою країною(сталий побит наприклад у Польщі), але не має відміткі у закордонному паспорті?

Думаю, переважна більшість — саме без відмітки

Почти все. Этим штампом особо не заморачивались, не все знали вообще для чего он нужен, а те кто знали, не успели сделать до войны

В мене й громадянство без тої помітки є

Вопрос, а есть тут такие кто имеет штамп и ездил туда назад с ним? Я чувствовала неладное и оформил это в 2021, штамп ПМЖ,постоянный консульский учёт, но практически проверять несколько боязно

Я тож чутка очкую, но вроде истории были.

Ну тобто ніхто не пробував? Що краще нє то я сам можу сказати

Антон, если поедешь, расскажи, пожалуйста. Хочу влезть в эту процедуру, но если это не работает, то смысл?
Другой вопрос, а есть ли подводные камни этого штампа о ПМЖ? ФОП не закроется?)

Чтобы платить налоги в Украине, не? Мой центр жизненных интересов всё ещё Украина, и я ищу способ съездить домой, но не в один конец.

Пмж ж
Печаткц маєш іздь

Флп тобі тьльки псуватиме податкове резиденство. Обох країн

Если у тебя есть пмж (например США) и фоп Украины , то ты должен будешь платить со всех своих американских доходов налоги в Украине, и visa versa.

Речь о штампе ПМЖ («Постійне проживання в ________»), который ставит Украина. Я сейчас рассматриваю/спрашиваю со стороны Украины.

А как ты оформишь этот штамп? Ты нигде не прописан уже? И снят с воинского учета?

Я очень давно нигде не прописан. Насчёт воинского учёта на 100% не уверен, выписал универ без моего участия.

Прикордоникам тупо пофіг, вони відморожені. Я б не ризикував.

По идее ФОП надо закрывать при оформлении ПМЖ. Там же надо предоставлять справку из налоговой, что нет долгов. Вот, наверное, на этом этапе придётся что-то делать с ФОП.

Подписан в фейсбуках на мужчину призывного возраста, который провернул это и, более того, физически проверил на себе, съездив в Украину и уехав.

НО, он эти все шаги по выписке делал ДО начала военных действий. Уехал на ПМЖ и выписывался давно, когда не было требования о посещении военкомата.

В итоге он сейчас спокойно приехал и уехал, имея этот штамп.

Так до начала военных действий из Украины можно было и без штампа выездать.

І після 2014, на кордоні всім насрати було де ти там на обліку.

Не скажи
За випискою на пмж я в військомат побоявся іти
Просто виїзд звичайно пофігу

Я до них в січні 2022 дзвонив, чи шось треба
На другому кінці телефону сказали, шоб я їм не морочив сраку і йшов у ДМСУ

Мені навіть довідка для виписки прийшла, але то вже був березень, так шо ква

А в ДМСУ війсковий квиток потрібен був при подачі заяви? І що з ФОПом робили, закривали?

ФОП закрив ше з вісім років тому, так шо не знаю. Я своє майбутнє в Україні перестав бачити ше в епоху «пакращєння».

ДМСУ від мене не хотіло військового квитка, тільки заяву, «прописку» зі ЦНАПу (здаєцця, додаток 13 це називаєцця), копії паспортів і трохи грошей (94 грн?). Ше робив довідку в податковій про те, шо в мене нема боргів (туди теж копія паспорта й довідка про ІНН, яку мусів робити наново, бо та, шо в мене була з 2000 року, не канає).

Але цю інформацію можете годити так якраз до сміття, бо під час воєнного стану наступні етапи на паузі, закінчицця він невідомо коли, а коли закінчицця, то все буде інакше. Може, формально кордони відкриють, але всі процідури з виїздом на ПМП і виходом з громадянства будуть затягувати офіційно (мати проблєми з базами, Іванівна, яка одна має печатку, буде в декрет ходити), а хабарі брати по максимуму неофіційно.

Оце найкраща відповідь на питання «где вы были 8 лет?»

А в ДМСУ війсковий квиток потрібен був при подачі заяви?

Нi, в ДМСУ не треба.
Але вiдносини з військоматом врегулювати хоче ЦНАП

Можно ли проехать за границу с таким штампом

Что ты имеешь в виду? Почти нереально получить такой штамп, к сожалению

Можна. Но підвох в тому що його не получити якщо не получив до війни. Особливо якщо ти знаходишся за кордоном. Писав вже в наше консульство, нічого не відповіли, просто проігнорили. Український кастомер сервіс він і на іншому кінці світу український кастомер сервіс.

А ти де? Я тут десь писала чек-Ліст. Його можна було б отримати, якби не проблема з місцем реєстрації в Україні. Я наприклад застрягла на цьому, бо Україна не приймає документи з консульства що ми тут на пмп і відмовила зняти мене з дитиною, хоча це є протизаконно. А для військовозобовʼязаних то теж mission impossible, бо там бінго із цнап+військкомат.

Австралія

Я бачив чекліст, на всіх сайтах консульства він висить. Але він ніяк не пояснює що робити військовозобов’язаним чоловікам.

Я не військовозобовʼязана, але також повністю застряла. Як розвʼязати цей вузол не знаю поки що.

Український кастомер сервіс він і на іншому кінці світу український кастомер сервіс.

Це ви ще не пробували на громадянство подаватись в Польщі ))

Успішно пройшов сей квест. Всьо прозоро. Шо ти страшиш їжака голою сракою.

Умови виконані, список документів є на сайті, зібрати їх, написати заяву, заплатити гроші, записатись на прийом і всьо.

Там зараз квест записатись на пр йом через сайт, о 9тій ранку сайт різко лягає а коли піднімається все вже забито )

А, в підкарпацькому зате благодать.
В варшаві камінь рандомно кинеш і в українця попадеш, ну його
Але ше можеш піти й спробувати через чергомат записацця, або прямо в клерка, іноді проканує
Я не думаю, шо там прям всі на громадянство акурат так, шо аж сайт кладуть

Та не то не мені, родичі у мене тут.
Реально кладуть, ну це мені показували, може так не тільки громадянство але сайт чотко лягає

Наивный человек, как я погляжу
1. За границу с Украины не выпускают
2. При этом юридически запрета не существует. Оно ведь как. Президент должен издать указ где написано какие именно права граждан ограничиваются и на какой срок. А что он издал? В тексте указа о военном положении написано:"права могут ограничиваться«. Могут ограничиваться и ограничиваются с ... по это, согласитесь, разные вещи
3. Военкоматовские ловят людей на улице и тащат на медкомиссию. Там отбирают телефоны, чтоб не снимали и пишут «годен» всем притащенным. Случаи были в Одессе, Николаеве,Закарпатье. Уже возбуждено первое уголовное дело о превышении полномочий.
4. Если парню осталось несколько месяцев до совершеннолетия тоже могут не выпустить, хотя выезд запрещён только военообязанным, 18-60.

И кто — то думает, что выпустят граждан Украины, которые не депутаты и не чиновники? Страна непуганных идиотов, б***ь!

И кто — то думает, что выпустят граждан Украины, которые не депутаты и не чиновники

Кум їздить туди/назад ± раз в місяць. Не депутат і не чиновник, має бізнес з доходом як в невеликої шлюпки.
За рік видали 1.2кк дозволів на виїзд за кордон, тому не тільки топ чиновники(бо дрібні це взагалі ніхто) і депутати їздять.

Знаю що менеджерів під якими 300+ людей теж випускають в бізнес тріпи (як мінімум в двох лідерах ринку). Причому з цим і пов’язана міграція в Дію Сіті, бо тоді випускають % від людей в компанії.

И кто — то думает, что выпустят граждан Украины, которые не депутаты и не чиновники?

Да легко, волонтеров выпускают вполне себе легально, там нужно вернуться за 30 дней, однако нигде нет никаких юридических обоснований наказать за не возвращение в эти 30 дней. Если сильно надо — можно договорится, и волонтерить и донатить от туда. Ограничение как я понимаю скорее от самого ЕС, иначе там бы сразу миллионв 15 беженцев было бы, которых надо где то разместить, платить им пособие и т.д. Решили ограничится женщинами и детьми по джентльменськи. А могли просто без виз рубануть в раз, иди потом получай визу в посольство которое само перепхало в Варшаву.

1. За границу с Украины не выпускают

валодя, пізд..ш. Чоловіки можуть виїджати. Читай закони, які чоловіки можуть це зробити. Ну і а за жінок думаю все зрозуміло і так.

У меня ребенок за 2 недели до 18 летия выехал, без каких либо проблем, сам на автобусе.

Та ти приїджай не бійся, нам солдати завжди потрібні.

Эээ... А зачем, собссно? Где профит? Если есть задача уехать и не вернуться — то нахрена этот лишний штамп?
Пока не получил местный паспорт — возвращайся в неньку когда и как пожелаешь. Ты — гражданин, не пустить тебя не могут.
Когда получил местный паспорт — если он не Зимбабве какой-нить, то все цивилизованные страны имеют въездной туристический безвиз с Украиной, если ничё не путаю. То есть, приехать на пару дней и уехать обратно — не проблема.

«Ні» — для какого из пунктов?
Пока ты гражданин — имеешь валидный паспорт Украины (хоть предъявляешь загран все равно при пересечении границы).
Когда уже гражданин другой страны — тогда пересекаешь границу на основании безвиза этой страны с Украиной (ЕС — можешь, США — можешь, Канада- по- моему, тоже).

В україну з укр. Паспортом завжди поки громадянин

Ну, да. Я ж об этом же и пишу ))
Не пустить тебя не могут

Це в теорії, на практиці, які санкції будуть?

Паспорт ельфійський в якому українське імя і місце народження україна.

Як мінімум проситимуть хабаря

Чесно кажучи, думаю про вихід з українського громадянства, при отриманні американського... не бачу бонусів від українського паспорту.

Наразі ні, мені ще 1.5-2 роки до громадянства. Тому наразі тим не заморочуюсь :)

А ще ж проблема 5 років заочно на неявку до військомату

Для того, щоб вийти з українського громадянства, потрібно спочатку отримати той самий дозвіл на ПМЖ — це інформація від консула в Канаді.

Ну значить треба пройти ще одну сходинку бюрократії. Головне що це не вимагає фізичного повернення в Україну

ну тіпа

може прокатить за довіреністю
а так для

це не вимагає фізичного повернення в Україну

треба ногами піти до військомату

Красава:) я думав спочатку печатка ПМЖ, а вже потім військомат:) якщо так, тоді взагалі біда.

Так вам консульство сейчас ничего не поставит. Они должны вас на учет поставить военный.
И у военкомата спросить. Через суд в стране перебывания, развечто.

Ну так просто забей на укропа порт. И не езди в Украину.

Треба. Проходив цей квест за 2 тижнi перед вiйною.

Можеш розказати як далі? Ти робив запит на те, щоб вийти із громадянства? Зараз це реально?

Запити поки що не приймаються і нашi іміграційнi органи в курсі, навiть листа надiслали нiчого зараз не робити. Так що сиджу на жопi рiвно.

А що з IND? Яка ситуація із скасуванням громадянства з їх боку? Треба їм щось доводити, що в тебе є суттєві причини чому ти не можеш запустити процедуру виходу із громадянства чи вони поки в Україні війна не чіпають українців?

Так я саме про них. Вони у курсi та зараз нiчого не вимагають.
У звичайній ситуації надіслали б листа із запуском лічильника, щоб розпочати процес.

Запити поки що не приймаються

Запити не приймаються українською стороною (в українських консульствах) і IND поки що не вимагає ніяких підтверджуючих документів. Так?

Так. Моя дружина почала процедуру виходу з громадянства України ще наприкінці 2021р. В 2022р. їй прийшов лист з IND, що вони розуміють ситуацію і ніяких паперів від неї не очікують.

А вона вже вийшла? Чи процедуру поставили на паузу в Україні?

хто його зна, з України ніяких апдейтів не приходило.

моя пiшла через опцiю, без вiдмови

А можешь рассказать, вы изучали вопрос наследства например? Не граждане не могут наследовать ничего в Украине?

Можно, но если наследует нерезидент, то налог 18%
www.buhoblik.org.ua/...​datok-na-spadshchinu.html

Ставка 0% оподаткування податком на доходи фізосіб застосовується у випадках, якщо спадкоємцями є:

01 — члени cім’ї першого ступеня спорідненості, тoбто батьки, чоловік, дружина, діти (усиновлені у тому числі);

Ставка 18% застосовується при успадкуванні від спадкодавця-нерезидента або при спадкоємстві спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резідента. Ставка податку на спадок встановлена згідно ст. 167 Податкового кодекса.

Что делают при первой группе родства но с нерезидентами — хз, настолько не копал.

Та ще поïхати в Украïну та знятися з вiйськового облiку, виписатися, поставити штамп в ДМСУ, i тiльки тодi вас приймуть на постiйний облiк

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Пффф, как попросят — так вслед за кораблём и пойдут ))
1. Захоти ты уехать обратно — на границе остановить тебя не смогут: нет оснований. Ты ж им не укр загран показываешь, а паспорт другой страны. Соответственно, ограничения укр граждан к тебе вообще не относятся никак.
2. Захоти военкомы тебя призвать — тоже не получится: у тебя нет укр паспорта, а без него карточку призывника не сделают. Да и повестку кому дадут? Vasya Pupkin, US sitizen?

До батьків в гості наприклад.
Ісі всіх знають
Комісар не забариться

На одной ноге я пришел с войны,
Привязал коня, сел я у жены.
Но часу не прошло — комиссар пришел,
Отвязал коня и жену увел.

Вибачте що без перекладу

А он напамять знает номер паспорта и его статус? Если нет — он идёт нах, просто говоришь ему, что не гражданин Украины более и тычешь ему в зубы американский паспорт, пусть доказывает обратное.

На кордоні по інфі в паспорті пробивають чи є такий громадянин, і за кораблем ідеш вже ти)

А яким чином вони це роблять? В багатьох змінені імена, наприклад Mariia перетвориться на Maria.

Пальці в базі, писав же
Паспорт біометричний
Проста перевірка якщо є підозра

А тобі зараз так взяли й дали вийти з громадянства, потім догнали й ше раз дали. Льоль.

згідно закону, тобі не мають права відмовити. Тимбільше, тобі для цього непотрібно повертатись в Україну.

тіки спитають де печатка ПМЖ
якщо є все добре

Я думаю, це питання до адвокатів. Сама печатка не вимагається, зате вимагається довести що не проживає в Україні

Как ты предлагаешь по US паспорту VASYA PUPKIN найти Васю Пупкина с укр гражданством?? Нет никакой связи между этими 2-мя личностями. Васей Пупкиных в Украине могут быть 10-ки или даже сотни.

Знаходять того самого васю з такою ж датою народження. А ти пишеш ніби це країна де діють якіцсь закони, під час воєнного стану ти ніхто і звати тебе ніяк, твою долю вирішують воєнком і прикордонник.

Були випадки? Як вони свого часу мішу Саакашвілі не знайшли? 😆

Все проще. Сейчас единая база налогооблажения вкручивается. По налоговому номеру VASYA PUPKIN сопоставляют налоговый номер Василя Пупкина.

Только вот налогового номера нет в загранпаспорте, а пограничникам налоговый номер не интересен, они пробивают только по номеру паспорта. А если загранпаспорт не украинский...

Идентификационный номер прям прописан в загране. Просто называется типа personal number

В українському — так, але ж паспорти бувають не лише українські. А штатівський SSN чи румунський C.N.P. прикордоннику не допоможе приблизно ніяк, навіть якщо його вдасться витягти з білого паспорту.

Уже нет. В старых есть. , в новых там какая-то другая белибирда.

Пальці
Це найпростіше
А так 3 доби щоб не патякав а там защебечеш

місце народження україна

Доречі, не працює для народжених до 1990.

Не повіриш, у мене написано україна.

В законі прогромадянчтво україни про це є

Несподівано.ну знову ж таки, можна дурника включати, родився тут, батьки перїхали

А в мене просто назва мiста. Але голандцi ще й по батьковi в паспорт вписали) А у iнших документах пишуть Soviet Unie, бо України як держави тодi не було

Як категорично:)

Тебе хоч раз брала поліція чи комендантський патруль?
А може ти був в ньому?

Моїх не крутили (поки :)). Якщо не дай Ктулху щось таке трапиться — відпишуся.

О. Дєвочка

Одну знаю
Минулого тижня на 3 доби до вияснення особистості протримали.

А до чого бахмут?
Так існує. Це локально.
Бахмут це глобально
А на водійських правах поліція помітки робить
Шкарябають.
І загребти вас можуть легко і нізащо
І по закону

Ту знайому трохи інше але так, на кордоні
3 доби сиділа
Вже прониклася свідомістю

Ну я отказывался ни раз. Никуда никого не возили даже.
И на права сдавал, отказывался давать денег.
Фигня.

Каму легше від того що не законно
Одна гніда на місці що схоче те й зробить

Ну але 15 років тому це теж трошки інші часи, хіба шо вони повертаюцця

Багато хто на початку війни так виїжджав. Але не знаю, це тому що так можна було чи тому, що прикордонники тупили. І не знаю чи зараз так можна.

Ну так
Іа заїзжати в Україну українцю за українським

Когда получил местный паспорт — если он не Зимбабве какой-нить, то все цивилизованные страны имеют въездной туристический безвиз с Украиной, если ничё не путаю. То есть, приехать на пару дней и уехать обратно — не проблема.

Хотілось би якісь документальні підтвердження цього чого чи хоча б реальні кейси.

До того ж, все-рівно можна стати жертвою воєнкомів всередині країни, будеш потім доказувати що у тебе є інший паспорт і взагалі погостити приїхав. А коли є штамп в паспорті, то все набагато простіше — показав і відчепились.

Не совсем тебя понял. Если ты принимаешь гражданство другой страны — по закону Украины ты обязан отказаться от украинского, Украина не признает двойное гражданство. Ну и кроме того — ну покажи им паспорт другой страны на вопрос о том, кто ты такой и откуда, да и все )) Вообще не показывай украинский, даже если он у тебя остался зачем-то ))
Призвать иностранца они не могут, поэтому повестку выдать тоже не смогут.
А вот как раз ПМЖ в другой стране от гражданского долга служить родине тебя не освобождает ни разу

по закону Украины ты обязан отказаться от украинского,

Нема такого закона

Украина не признает двойное гражданство

А ось це так. Тобто їм пофіг які інші громадянства у тебе є, Україна їх не признає. Якщо у тебе паспорт України то для України ти українець і маєш виконувати українські закони і обов’язки.

Ну и кроме того — ну покажи им паспорт другой страны на вопрос о том, кто ты такой и откуда, да и все )) Вообще не показывай украинский, даже если он у тебя остался зачем-то ))

Це може прокатити лише з рандомним воєнкомом на вулиці. І то, він в лоб може задати питання чи є у тебе українське громадянство, і у тебе є два варіанти — або сказати правду і получити повістку або збрехати з незрозумілими наслідками для себе. Чи запакують тебе у бобік і у військоматі будуть розбиратися, і їм пофіг є у тебе український паспорт чи ні, якщо ти приписаний до конкретного військомату. Для України ти все-рівно Українець так як будеш числитись у всіх базах, незалежно від того є у тебе український паспорт чи ти вирішив прикинутись що у тебе його немає.

Так що тут два безпечних варіанта:
1. Получати відмітку про виїзд на ПМЖ
2. Відмовлятися від українського громадянства

Я чув історії що хтось виїжджав показуючи паспорт іншої країни і ховаючи український (при тому що заїжджали в Україну по українському), але це було на початку війни коли була паніка, хаос, і навіть погранці не знали всіх правил, так що списую це на удачу а не на правило.

Я чув історії що хтось виїжджав показуючи паспорт іншої країни і ховаючи український (при тому що заїжджали в Україну по українському)

До тебе потім може виникнути дуже багато питань, як це ти виїжджаєш, не заїхавши.

неможливо, паспорт іншої краіни чистий на заїзд, тобто заїхав по українському.

Я б ставив питання по іншому.
1. Чи є взагалі хоч якась відповідальність, якщо збрешеш?
2. В іноземному паспорті буде написано, що ти родився в Україні. Чи легко буде тебе знайти в українській базі громадян по імені/призвищу, вказаному в іншому паспорті? Чи ти робив в Україні біометрію? Якщо так, то в теорії можеш бути ідентифікований як українець і в теорії не зможеш виїхати. Але це в теорії. Цілком ймовірно вони так не заморочуються і просто випускають, якщо не український паспорт

1. Відповідальність не за те, що збрешеш, а за спробу незаконного перетину кордону України. Поки адміністративна.

2. Я так розумію, що заморочуються — див. dou.ua/...​rums/topic/42159/#2576667

3 доби чи скільки там ще потримають
Біометрію якщо не здавати в україні здавав в ельфії

До ельфійської бази в них доступу немає, а відбитки пальців в чіпі загранпаспорту кожна країна шифрує своїми ключами, бо ніхто не буде ділитися fingerprints своїх громадян із чужими країнами.

Помурижать кілька діб
Може Відпустять
Чи завернуть
Може хабаря

Залежно від ситуації

Скан пальців і скільки там діб на перевірку в кпз?

З неіллюзорним шансом вляпатись у міжнародний скандал через затримання громадянина/підданого іншої держави, особливо — союзника.

Ні
Бо цей громадянин посовманився в країну де від має паспорт.
Ніякого шкандалю

Чим далі, тим таки цікавіше:

0. А за що будуть затримувати взагалі?

1. Якщо мова йде про вуличну мобілізацію, яким чином представник ТЦК та СП зрозуміє, що громадянин Канади Mykola Petrenko має ще й українське громадянство, а не є представникомм канадської діяспори?

2. Є така (широко відома у вузьких колах) штука — «точки Брегмана». Її автор — Алекс Брегман, громадянин Ізраїля, що виїхав з України вже в 2000-їх та (точно) не виходив з українського громадянства і не ставав на консульський облік. В його ізраїльському паспорті записане місце народження USSR (теж точно, перепитав), бо народився у 70-ті. Питання — які підстави затримання представником ТЦК і СП АБО прикордонником народженного в USSR громадянина Ізраїля Alex Bregman? Навіть якщо в якійсь базі знайдеться людина з таким самим іменем, прізвищем та датою народження.

Та скоріше поліцейські/представники ТЦК будуть консулу розповідати — на якій підставі було затримано громадянина білої країни.

Багато тут людей що виїхали в 70х з срср паспортом?

що виїхав з України вже в 2000-їх
народився у 70-ті.

Я тобі точніше скажу

Останній паспорт срср давали тим хто народився в 1975
Але то внутрішній

Сині внутрішні паспорти стали давати в 1995
Червоні срср діяли десь до 2000р

В 2000 роках (після 1991)
Політично некоректно вказувати срср як місце народження

Не виключаю що в ізраілі так робили

Точно пам’ятаю у батьків чорний штамп «УКРАЇНИ» під фразою «Паспорт гражданина СССР» ще в совіцькому червоному паспорті. Совіцького заграна вживу не бачив, що там писали — не знаю.

Так, цілком можливо, що в Ізраїлі місце народження «USSR» писали всім, хто народився на тій території до моменту розвалу. Репрезентативну вибірку зробити не можу, бо немає знайомих, що були народжені в Україні після 1991 року та зараз мають громадянство Ізраїлю.

У будь-якому випадку напис «USSR» у графі «Place of birth» — мінус одна зачіпка для прикордонників.

Без «до кінця війни», на всяк випадок :)
Бо я вже нічому не здивюсь

А ось власне і роз’яснення яке знімає купу питань:

Згідно законодавства України подвійне громадянство (тобто громадянство України та ще однієї, або декількох країн) в Україні не допускається.

Особа, яка має декілька громадянств, одне з яких — України, у відносинах із Україною вважається громадянином України.

Підстави втрати та припинення громадянства України визначені у статтях 18 та 19 Закону України «Про громадянство».

У будь-якому випадку громадянство припиняється в день видання відповідного указу Президента України.

Отже, використовувати паспорт громадянина іншої країни для перетину державного кордону України на законних підставам мають фізичні особи після видання Указу Президента України про втрату такими особами громадянства України.

dpsu.gov.ua/...​-stanu-Pitannya-vidpovid

Ага. Тогда насчёт пересечения границы я неправ. Оки, будем знать )
Но в таком случае и штамп в паспорте никак на ограничения 18-60 не повлияют: Украине будет глубоко пофиг, что ты где-то там живёшь. Если не инвалид — прошу пана до окопу.

І то, він в лоб може задати питання чи є у тебе українське громадянство, і у тебе є два варіанти — або сказати правду і получити повістку або збрехати з незрозумілими наслідками для себе.

А какие последствия? Я ему на библии клялся говорить правду, только правду и ничего, кроме правды? )) Нет. Ну вот и всё ))

Чи запакують тебе у бобік і у військоматі будуть розбиратися

На основании чего? Ты что-то нарушил? Нет. Ты носишь с собой документ для идентификации личности? Носишь. Ты по требованию сотрудника полиции дал документ для своей идентификации? Дал. Он им не подходит для повестки? А это уже их проблемы.

Так що тут два безпечних варіанта:
1. Получати відмітку про виїзд на ПМЖ
2. Відмовлятися від українського громадянства

1 — ИМХО не есть безопасный в принципе:
а). Военкому на твою отметку вообще наплевать, как и на наличие / отсутствие заграна у тебя в целом. Гражданин? Пшёл воевать, раз пригоден.
б). Для выезда — я подозреваю, что эта проверка работает уже для того, чтобы установить, на каких основаниях ты вообще собираешься пересекать границу. Невыюзанные 90/180 по сути есть такое же основание. То есть, это выглядит так: если инвалид AND есть законные основания для выезда. То есть, ничего этот штамп тебе не даст, поскольку проверку на инвалида ты не пройдёшь.
2 — Ну и да — ИМХО проще и правильнее отказаться от укр гражданства в этом случае. В этом случае ты максимально обезопашиваешь себя от любых потенциальных граблей, ибо имея гражданство США / ЕС, украинское гражданство не даст никаких бенефитов, кроме возможности работать в Украине, что по сравнению с рынком более развитых стран выглядит сомнительно с точки зрения пользы.

На основании чего? Ты что-то нарушил? Нет. Ты носишь с собой документ для идентификации личности? Носишь. Ты по требованию сотрудника полиции дал документ для своей идентификации? Дал. Он им не подходит для повестки? А это уже их проблемы.

На основі того що уже пакують і вивозять, і там розбираються. Це вже відбувається. По-одинокі випадки, но ризик є.

а). Военкому на твою отметку вообще наплевать, как и на наличие / отсутствие заграна у тебя в целом. Гражданин? Пшёл воевать, раз пригоден.

Воєнком про твоє існування взагалі знати не буде так як тебе знімуть з військового обліку і твою папку закинуть на горище.

б). Для выезда — я подозреваю, что эта проверка работает уже для того, чтобы установить, на каких основаниях ты вообще собираешься пересекать границу. Невыюзанные 90/180 по сути есть такое же основание. То есть, это выглядит так: если инвалид AND есть законные основания для выезда. То есть, ничего этот штамп тебе не даст, поскольку проверку на инвалида ты не пройдёшь.

Не треба нічого підозрювати коли є закон який уже працює. Інше діло що закон можуть різко змінити коли ти знаходишся в Україні, ось тут да, ризик.

На основі того що уже пакують і вивозять, і там розбираються. Це вже відбувається. По-одинокі випадки, но ризик є.
Воєнком про твоє існування взагалі знати не буде так як тебе знімуть з військового обліку і твою папку закинуть на горище.

Ты ж понимаешь, что эти 2 цитаты противоречат друг другу?
Если ты, предположим, жил в хуево-кукуево и был когда-то приписан там, а загребли тебя в Киеве, патамуша ты с другим гражданством приехал в Киев потусить — то киевский военком точно так же не имеет никакого понятия о приписке в хуево-кукуево, поскольку единой электронной базы призывников нет.
Таким образом, если идём по беспределу, то есть «пакуем, доставляем в военкомат, принудительно ставим на учёт, пишем, что годен и сразу в окоп» — то факт твоего снятия с учёта в хуево-кукуево просто будет проигнорирован, поскольку у тебя нет ни единого документа, подтверждающего факт твоего снятия с учёта на основании штампа в загране. [Если такой документ у тебя вдруг есть — тогда другой разговор и вопрос о многократном пересечении границы вообще не стоит — катайся на здоровье, просто таскай его с собой].
Если же идём по закону — то на основании предъявленной идентификации выписать повестку на законных основаниях тебе не смогут и вынуждены будут тебя отпустить.

Я вообще не понимаю, чего тут ломают столько копий вокруг запрета на выезд, и тщательно игнорируют очевидный путь. Выехать на самом деле очень просто — через Херсон и Крым, летом прошлого года по этому маршруту целые караваны ехали. Дальше из Крыма едите в Сочи, и совершенно беспрепятственно на самолёт в Турцию. А в Турции есть задёшево рейсы во все точки мира. А если возникнут потом какие-то вопросы, скажете что оказались в Херсоне до начала вторжения, проезд был свободным и беспрепятственным, согласно конституции.

Ну, чтобы выехать из Херсона в Крым — надо пересечь линию фронта, что чревато 2-мя возможностями:
1. Прилётом в твой транспорт;
2. Беспределом при досмотрах (всё ценное могут легко забрать).
Ну и следующая проблема: машину или на чём там ехать через фронт в Сочи или даже Крыму придётся бросить вместе со всеми вещами, что не утащишь на себе.
А, и ещё тебя в Крыму могут запросто загрести и посадить в окоп, только с другой стороны ))

Это специально в СМИ закошмарили, чтоб сидели, боялись и не рыпались. В реальности ходили даже микроавтобусами регулярные коммерческие рейсы по маршруту Херсон-Тбилиси за 300 баксов. В Крыму в окоп никто не загребёт на основании отсутствия российского гражданства по крайней мере, и отсутствия службы в рос.армии с припиской к крымскому военкомату. Насчёт машины — въехать конечно можно на 90 дней, но как дальше улетать — решать придётся в любом случае.

В Крыму в окоп никто не загребёт на основании отсутствия российского гражданства по крайней мере, и отсутствия службы в рос.армии с припиской к крымскому военкомату.

Сьогодні не забирають, завтра може не повезти. А може взагалі місцевий фсб-к захоче розкриту справу про чергового агента СБУ/ГРУ.

Там червоні комісари пакують в зелене і посилають на фронт?

Выехать на самом деле очень просто — через Херсон и Крым, летом прошлого года по этому маршруту целые караваны ехали. Дальше из Крыма едите в Сочи

З Херсону ваші вже виїхали, караванами.
Надіюсь з Криму теж так буде, і тоді війна закінчиться)

А какие последствия?

Тебе забрали в кутузку до вияснення особистості.
Раз маєш закордонний паспорт, відбитки пальців здавав

На основании чего? На вопрос о идентификации ты предъявляешь паспорт гражданина США или ЕС. Личность идентифицирована? Да. Какие ещё вопросы?

До 3-х суток имеют полное право задержать для выяснения личности. Вдруг у вас есть украинское гражданство, а вы скрываете этот факт. В этом случае второе, американское гражданство — не учитывается, и шансы загреметь в окоп резко возрастают.

А вдруг нету? Они любого гражданина ЕС / США будут так тягать? А если консул придёт и пездов раздаст? )))
До выяснения можно задержать, если человек не имеет при себе документов, удостоверяющих личность. Если есть — какие причины для задержания? К тому же, подданного другой страны?

Зачем? Какое отношение имеет гражданство к пониманию и умению говорить на конкретном языке? Да никакого. Ну, да, родился в Украине. Потом выехал, за 10 лет в США / ЕС получил местный паспорт, вышел из укр гражданства. Вот местный паспорт. Доказательства выхода? Указ президента не распечатал, сорян. Ибо нет закона, обязующего этот указ в кармане носить.
Сможет мент на улице проверить, вышел человек из гражданства или нет? Вряд ли. Есть основания забрать до выяснения личности? Никаких. Личность идентифицирована. Попытка забрать- это международный скандал, если он таки прав. Итого на весах: некая вероятность забрать тушку в окоп (менту с этого благодарность не выпишут, даже спасибо не скажут) против вероятности оказаться на передовицах газет в случае, если тушка таки не врёт. Угадай с 1 раза, что выберет мент при таком раскладе.

Ти мав справу хоч раз з українською поліцією чи патрулем ?

На 3 доби тебе візьмуть легко
А там або на лапу даси або випустять

Ну це не правда. Принаймні до війни патрулю можна було напихати:)

От був я з арміїї в відпустці з відповідною стрижкою
А брату моєму просто приспичидо наголоипостригтися бо жарко.

Поки за квиточком сходив, хого вже патруль скрутив.
Так, напхав, до виявлення особистості і мене.
Двалисих гоп наружності і з грошима як ми за завнішнім виглядом рік заробляємо.
Довелося поділитися

Вже не кажучи що робить патруль (ьув у ньому) і які там кадри

Та ну, кінець 90их початок 00их всі лисі ходили :) Ну а поліція, звісно пробувала розводити на гроші, але зазвичай в них своїх фішок вистачало, типу коноплю або прикрасу підкинути

Та ну, кінець 90их початок 00их всі лисі ходили :)

Не все )) Я ходил с хвостом до лопаток )))
Развелось тут гопоты на сайте )))))))))))))))))

Госдепартамент США ещё 12 февраля прошлого года рекомендовал своим гражданам срочно покинуть территорию Украины. А тут выясняется, что некий гражданин США забил на это болт, и продолжает торчать уже после начала вторжения. Какой-то странный этот гражданин. Это по мнению общественности, читающей передовицы газет. Но скорее всего этой общественности будет глубоко пофиг.

Якщо громадянин не заїхав за паспортом сша це вже шпигунство

Почему странный? Приехал проведать родственников, к примеру. На неделю-2. Норм кейс вполне.

Чи розмовляти мовою тієї держави, паспорт якої пред’являєте. Всі ж знають угорську чи румунську? :)

Та й англійська буде не з саксонським акцентом

Я думаю дзвінок в посольство вирішить цю проблему

це якщо заїхав за американським паспортом
а ти не маєш права це зробити якщо маєш український

А если укр загран просрочен уже лет несколько (предположим, чел 10 лет в Украину не приезжал и загран, естессно, не продлевал — нах он нужен, если есть паспорт США с безвизом куда большим)?
Ты хочешь сказать, что для того, чтобы приехать на пару дней, надо идти в консульство и делать новый укр загран? ))
Ну, я не исключаю, что в законе такое написали — но вот я сомневаюсь, что при данном раскладе кто-то будет так морочиться.

Хочу

Новий паспорт або довідку на повернення
І так через посольство

Жесть. Украина делает всё, чтобы сказать: свали и не возвращайся ))

Доки нема санкції, це не закон а рекомендація ;)

це якщо заїхав за американським паспортом

Та ну... fam.state.gov/fam/07fam/07fam0080.html

“Dual nationality may hamper efforts by the U.S. Government to provide diplomatic and consular protection to individuals overseas”

Може перешкодити — так, але про “заїхав за американським паспортом” тут нічого немає.

Треба волати дурним нявом — Ce naiba faci?? Sunt cetatean al Romaniei! Chemați poliția! Anuntati consulatul roman!

Да. Какие ещё вопросы?

Да раскатают на раз два, ты думаешь там совсем дибилы? Хотя иностранца в Украину вобще не пустят ибо туризма в воюющей стране нет

Якщо треба запакувати оцю конкретну людину — так, звичайно. Але якщо ми про масові емм... «роздачі», то представникам ТЦК простіше відчепитися від особи, що має іноземний паспорт, розмовляє незрозумілою мовою тощо і спіймати когось іншого, хто буде поруч та матиме лише паспорт України. Така собі прикладна теорія масового обслуговування.

конкретно, якщо з воєнкомату, то може пощастити
але є ще поліція та прикордонники
при спробі виїзду з країни — заведуть в окремий кабінет і почнуть до кого їздив? де жив? коли втратив громадянство? де жив до втрати громадянства? такими питаннями на раз два людина виводиться на чисту воду і далі вже нікуди не їде

Аж цікаво стало — поліз в реєстр судових рішень. Все рівно так і є:

reyestr.court.gov.ua/Review/108451751
reyestr.court.gov.ua/Review/106707396
reyestr.court.gov.ua/Review/105681202

Із хорошого — спроба такого виїзду є адміністративним правопорушенням, отже штраф накладуть, але хоч не посадять :)

Із хорошого — спроба такого виїзду є адміністративним правопорушенням, отже штраф накладуть, але хоч не посадять :)

И даже штраф не наложат, если правильно подойти к вопросу.
Однак,ні в протоколі про адміністративне правопорушення від 12.12.2022року року ні в матеріалах справи немає жодних доказів на підтвердження невідповідності документа, за яким перетинав державний кордон ОСОБА_1 , не наведено жодного доказу на підтвердження недійсності даного документу, чи доказів на підтвердження того, що даний документ містить ознаки фальшування, підробки чи містить недостовірні відомості про особу ОСОБА_1 відповідно до приписів ст.12 Закону України «Про державний кордон України» та диспозиції ч.1 ст.204-1 КУпАП.
...
Виходячи з викладеного, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ст.204-1 КУпАП не є доведеною, тому провадження по справі слід закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Як вбачається з наданого суду протоколу про адміністративне правопорушення неможливо встановити об`єктивну сторону правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204- 1 КУпАП, оскільки із фабули протоколу вбачається, що ОСОБА_1 03.10.2022 надав на паспортний контроль при складанні протоколу належний документ, а інкриміноване адміністративне порушення, датоване 26.02.2022, не підтверджуються належними і допустимими доказами та виходить за межі строків накладення адміністративного стягнення.
...
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУПАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

В другому рішенні цікава така фраза:

Під час здійснення прикордонного контролю прикордонним нарядом «Перевірка документів», відбулось спрацювання БД «Ризик перетин».

Цікаво що це за БД така, й як вона наповнюється.

У відкритому доступі ніхто таку інформацію, звичайно, не надасть. Але якщо відкрити reyestr.court.gov.ua, ввести у пошуку «ризик перетин» та уважно переглянути відповідні судові рішення — можна йой як багато цікавого знайти...

Да, походу, ты прав. Для того, чтобы иметь гарантии выезда — необходимо избавиться от укр гражданства.

.. и после этого все равно могут не выпустить

ибо туризма в воюющей стране нет

Туризм, до речі, є, і навіть з наукових питань іноземці сюди приїжджають, знаю особисто.

Щодо мультипаспорта — точно знаю, що мінімум в одного з них є американське та ізраїльске громадянство. Українського немає, так.

Только в случае, если оно им ну оч надо будет. Ну и не на месте — у них не будет доступа к необходимым базам, а из отделения, а, возможно, придётся ещё с МИДом связываться. Но, если честно, мне трудно себе представить, чтобы оно им было надо.

Військовими об’єктами дуууже бажано не шастати, навіть маючи єдиний білий паспорт :)

Эммм... А при чём тут военные объекты? Я о том, что при раскладе: тебя стопают на улице, ты показываешь паспорт другой страны и говоришь, что от укр гражданства избавился, поэтому со своей повесткой вы идёте далеко и навсегда — шанс того, что они захотят это проверить, крайне невелик: на месте они не смогут проверить это никак, это им надо тебя тащить в отделение и в каких-то базах проверять этот факт, то есть, терять дофига времени, а потом ещё и извиняться, если ты таки от гражданства избавился и консула вызовешь.

Я про те саме. Про військові об’єкти — це приклад ситуації, коли їм таки буде треба:
"

Но, если честно, мне трудно себе представить, чтобы оно им было надо.

"

Щодо консула — я не дуже спеціаліст у міжнародному праві, але хіба ти не маєш права звернутися за консульською підтримкою до посольства країни, громадянином якої ти є? Незалежно від того, чи є в тебе інщі громадянства, чи немає.

Про військові об’єкти — це приклад ситуації, коли їм таки буде треба:

Не, если ты таки чего-то нарушишь — тут другой расклад. Увезут, по всем базам пробьют и т.д. Я ж изначально приводил это все в контексте ситуации с раздачей повесток, что паспорт другой страны — это норм отмазка от этого всего: даже если ты забы(и)л выйти из укр гражданства — вряд ли кому-то захочется это проверить.

але хіба ти не маєш права звернутися за консульською підтримкою до посольства країни, громадянином якої ти є?

Имеешь. Вопрос в том, что если ты при этом все-таки ещё и гражданин Украины — то у ментов появляется шикарная отмазка. А вот если таки нет — то придётся жопы вазелином мазать в поисках ответа на вопрос, сфига бы они хватают подданного другой державы, который ничего не нарушил и предъявил документы и тащат в отделение якобы для идентификации личности.

Блін, аж цікаво стало, які тут можливі варіанти.

— Якщо мова йде про «по закону» — поліція доставляє у відділення, перевіряє по базах, знаходить громадянство України ... і? Що я порушив у даному випадку? Є якась відповідальність за друге громадянство?

— Якщо ж ми говоримо про «беспредел», коли ТЦК пакує в бус та везе на медкомісію — мобілізації ж підлягають лише громадяни України? Хіба що будуть вмовляти мене стати добровольцем. Але тут є невеличка проблема — nu înțeleg ucraineană :)

Якщо мова йде про «по закону» — поліція доставляє у відділення, перевіряє по базах, знаходить громадянство України ... і? Що я порушив у даному випадку? Є якась відповідальність за друге громадянство?

Не, ниче ты не нарушил. Но, поскольку ты остался гражданином Украины — они имеют право вручить тебе повестку. То есть, все чётко: привезли, удостоверились, что ты не вышел из гражданства — вот тебе повестка, окоп вооон там. И консул ничем не поможет: все по закону.
А вот если ты таки не соврал, что вышел — получается правовой беспредел: задержание гражданина чужой страны за то, что шёл по улице.

Поліція (поки) не виписує повістки, виписують представники ТЦК. Чи вже і поліція може?

Не, не может вроде. Но может отвести тебя туда для вручения повестки ))
Тут я немного упростил.

Ну це треба комусь кріііпко наступитина хвіст, щоб проти мене влаштували цілу спецоперацію :) Якби ж у мене був хоч якійсь утлевел — я б може і перевірив...

Ну це треба комусь кріііпко наступитина хвіст, щоб проти мене влаштували цілу спецоперацію :)

Так вот и я о том же ))
Вариант теоретически есть, а практически — малореален

А вот если ты таки не соврал, что вышел — получается правовой беспредел: задержание гражданина чужой страны за то, что шёл по улице.

Нет, в условиях военного положения (а оно объявлено на всей территории Украины) администрация имеет право ограничивать свободу граждан, иностранцев и лиц без гражданства. Читайте Закон Украины о правовом режиме военного положения и будет Вам счастье.

Обмежувати свободу ПЕРЕСУВАННЯ громадян, іноземців та осіб без громадянства, а не тягнути у відділок будь-кого без пояснення причин:

zakon.rada.gov.ua/laws/show/1455-2021-п#n8

Это в плане того, что комендантский час распространяется на всех, а вот возможность по приколу задерживать граждан другой страны с валидными документами в нем не прописана

Все вище обговорюються стосовно сферичного коня в вакуумі. А на ділі — буде воєнком/поліцейський, в якого проста мета, зробити план і мінізувати мозкобіль.
У випадку з громадянином третьої країни, — це зайва витрата часу і шанс нарватись на серйозний прочухаеєн з консульства. Простіше вставити біля АТБ і роздавати повістки пачками...

Моє розуміння — жоден з учасників обговорення не має паспорта іншої країни, отже та розмова дійсно, як задача з LeetCode — суто теоретична.

Країна біла (або хоча б не московія)? Мову країни (або хоча б англійську) на розмовному рівні знаєте?

Мені б не дали громадянства, якби не знав

Ну то «je ne vous comprends pas» при спробі зупинити. І в посольство зверніться із питанням «хочу повернутись додому» — може щось і порадять.

А можна просто не приїжджати й не мусити нікому нічо пояснювати чи звертацця до когось.

Так Ви за кордоном? Так, тоді найоптимальніша стратенія з точки зору «вижити».

Крім того, Канада і США не мають безвізу з Украіною

Але мають в зворотньому напрямку — громадяне США/Канади мають право до 90 днів знаходитись в Україні без візи:

www.passportindex.org/passport/canada
www.passportindex.org/...​united-states-of-america

Якщо дотримуватися цього пояснення, то за усі роки незалежності, ще до початку війни, люди з двома громадянствами, де друге громадянство від краіні що не має режиму безвізу з Украіною, не мали можливості відвідати Украіну

Абсолютно вірно. Точніше, не «відвідати», а «виіхати з України назад» — сюди (за українським паспортом) пропустять без проблем. Хіба що тут ти Микола Парасюк, а там — Nicolae Paraschiva.

До речі, наявність чи відсутність безвізу ніяк не впливає.

Ну так
Крім домислу діючу про втрату за радянським сценарієм

То коли євреям давали виїзд під час війни з єгиптом

Дуже окремий випадок

До речі — спитав колегу з Техніону (в нього ізраїльське + штатівське громадянство) з приводу того, як це працює в білих країнах. За його словами — виїжджати та в’їжджати у ті країни, де в тебе є громадянство, ти зобов’язаний лише за відповідним паспортом. В третіх країнах можеш використовувати будь-який паспорт, але знов — за яким заїхав, за тим і маєш виїхати.

Насправді, по закону, до війни, при виїзді з України показував український паспорт, при в’їзді до тої ж Польщі чи там Канади — польський. То, що в українському паспорті нема ніякої візи — нікого не цікавило.

Трохи не так. Ви показуєте паспорт 3 раза.

1. Коли чекінетесь на літак щоб получити посадочні талони. Там треба показати будь-який документ який дозволяє вам в’їзд в країну призначення.

Авіакомпанії пофіг чи є у вас дозвіл на виїзд з України. Це задача прикордонників.

2. Коли проходите прикордонників. Там треба показувати тільки український паспорт. Хоче після війни, у деяких прокатовало показувати іноземний.

Прикордонникам пофіг чи є у вас дозвіл на в’їзд в іншу країну. Це задача авіалінії.

3. При посадці в літак. Їм також пофіг який там паспорт. Головне щоб фамілія і ім’я в посадочному талоні співпадали з паспортом. Тому зазвичай показуєш то й же паспорт що і в пункті 1.

Мої знайомі, у яких два громадянства, до війни ніколи не мали проблеми перетину кордону. Українському прикордоннику на паспортному контролі показували український паспорт на в’їзді й виїзді — й все. Паспорт іншої країни — представнику авіакомпанії при реєстрації й при вході на літак. Й все, всі задоволені.

Мої знайомі, у яких два громадянства, до війни ніколи не мали проблеми перетину кордону

Так то було до війни. Знаєш скільки людей на закарпатті має два паспорти.
Думаю що в прикордонній зоні з Польщею те саме

Знаю, але мова тут йде саме про вигадану проблему двох паспортів в довоєнні часи. Прочитайте повідомлення, на яке я відповідав:

до війни, Вас би не пустили на літак якщо в Києві показати украінський паспорт замість канадського чи польського.

Я питав своїх знайомих. Можу повторити ще раз: щоби пройти прикордонний контроль було потрібно мати дійсний український паспорт й не бути занесеним до списку осіб, яким обмежено виїзд з України.

Для США й Канади не потрібний біометричний паспорт, а потрібна віза чи документ на право постійного перебування в країні. Скільки в моїх знайомих Грін-кард був, його українські прикордонники ніколи не питали, але представники авіакомпанії питали.

Ви вилітали колись? Паспортний контроль пам’ятаєте? Черга загальна, для всіх, хто прямує в США й хто прямує в Індію. Даєш паспорт України прикордоннику, він перевіряє чи є перешкоди для перетину кордону й, якщо їх немає, пропускає. Все. Його не цікавить чи є в тебе американський чи індійський паспорт, чи його немає.

коли я літав в Британію, в мене прикордонники часом питали boarding pass, бачили там Британію та питали чи є residence permit, так само люди показували британський паспорт разом з українським, але це завжди у Львові було, де менший пасажиропотік, а от в Борисполі ніхто не питав.

Прикордонники тупо не мають можливості перевірити візові правила тієї чи іншої країни для того чи іншого паспорта. А ось робітники аеропорту а авіакомпаній натаскані в цьому плані.

Думаю те що деякі прикордонники питають, це тупо із цікавості. Особливо коли одинока дівчина прикордонник бачить молодого, симпатичного, успішного чоловіка. Треба ж оцінити потенційне придане ). Чи навпаки, коли чоловік прикордонник бачить симпатичну самотню дівчину.

Або просто настрій поганий і шукає до кого придовбатися. Або якийсь пунктік і веде статистику хто куди їде.

Ніде в світі прикордонники не питають куди летиш і не перевіряють посадочний талон. Особливо враховуючи що у тебе просто може не бути посадочного талону в країну призначення і є посадочний талон лише в транзитну країну.

Прикордонники тупо не мають можливості перевірити візові правила тієї чи іншої країни для того чи іншого паспорта.

Ну наче знань багато не треба, що умовному українцю точно треба віза в штати, питання в іншому, деякі авіакомпанії не дають онлайн посадковий, тому треба йти на чек в аеропорт, деякі дають та перевіряють документи вже на вході в літак, тому відслати вас назад на паспортному набагато легше ніж на гейті.

Ніде в світі прикордонники не питають куди летиш і не перевіряють посадочний талон

Ну наприклад у Варшаві на вильоті перевіряють в українців, бо деякі люди чомусь думають, що треба проходити паспортний в межах шенгену. Спитати у вас можуть будь що, хіба була б причина :D

А ти звертав увагу на термінал з якого летять до україни?

У німеччині і не тільки
Такий бетонний бункер мавпятник.
От гуляєш по аеропорту гарненьку чистеньке.
Потім гцкаєг термінал і гейт.
Так от фокус що твій термінал це резкрвація і в гарненькі магазини вжк не повернешся.
Автомат з колою і бункерні стіни

зi Скiпхола летiли через те саме крило, де й рейси на США та iнше не ЄС

Я сам бачив в Франкфурті і здається Шарджі
Дискримінація

хехе, у Варшаві, трохи disappointment, як на найбільший аеропорт Польщі, особливо там круто коли рейси на Штати і Канаду летять приблизно в один час.

А ти звертав увагу на термінал з якого летять до україни?

в Британії, як і в Штатах та Канаді немає паспортного на виліт, тому все на купу літає, я через ЄС ніколи не літав, а там де був, десь норм, десь ні, головне лоукост можна взяти за 100 ойро в два боки, тому я не особливо возмущаюсь :D

Ото ж що переліт В Україну як ота резервація

Дуже сильний контраст

То, що в українському паспорті нема ніякої візи — нікого не цікавило.

Тому що прикордонникам пофіг. Це задача робітників аеропорту і авіалінії перевірити наявність потрібних документів для в’їзду в країну перед тим як видати посадочні талони.

Закордонний паспорт — аналог виїздної візи. Якщо людина має його, то їй українська держава дозволяє покинути країну. В обов’язки Прикордонної служби України не входить перевірка того, чи людина може в’їхати в іншу державу.

Будь-який. Біометричний не для виїзду, а для в‘їзду без візи в деякі країни, зокрема в країни ЄС.

Піший перетин кордону
Запросто
Погуляти в нейтральній зоні

Мій знайомий ще до впровадження біометрії гуляв по нейтральній зоні України й Угорщини й зробив фотографії прикордонних стовпів України, Угорщини й стовпчика на нейтральній смузі, і його самого, коли він стояв на нейтральній смузі. У нього був «чистий» український небіометричний паспорт. Це не було проблемой до війни.

До війни регулярно особисто

Був старий французький фільм де героя не випускали з нейтральної зони.
Ще фільм Термінал є

Ви про що? Все що авіалінії треба перевірити це що вам дозволено подорож в країну призначення, а саме що у вас є паспорт якому дозволений безвіз або паспорт з візою. Ця інформація є у відкритому доступі і їм не треба доступ до якоїсь бази прикордонників.

І перевіряють вони тому що в разі якщо вас не впустять в країну (із-за відсутності візи), по правилам IATA авіакомпанія змушена буде відвезти вас назад.

А ось прикордонникам абсолютно пофіг куди ви летите. Це не їх обов’язок перевіряти документи і візи.

Для тих хто в’їжджає перевірити чи має він право на в’їзд в країну

Для тих хто виїжджає, перевірити чи не порушив він візові правила перебування в країні

Прикордонники взагалі не потрібні, в багатьох аеропортах вже все автоматизовано. Скануєш свій паспорт, робиш фото, і вперед. Ніякого спілкування з живими людьми. Ви можете сказати що і для авіаліній є онлайн чекін, це так, але він в основному працює лише для внутрішніх рейсів. А ось для міжнародних, все-одно в кінці скаже підійти на стійку реєстрації для перевірки документів.

Можливо помиляюся,

Може помиляюся але розмовляємо з ботом

Авіакомпанія матеріальнотвідповідальна повернути нелегала якщо привезла.
Тому дивляться візу

Могли, чого
Сядь подумай
При посадці в літак показуєш паспорт чи грінкарту тієї країни куди летиш

На паспортному контролі показуєш паспорт країни в якій цей контроль

Щось в мене з понеділка вже проблеми з уважністю. Перечитав Ваш допис ретельно, частину

то за усі роки незалежності, ще до початку війни, люди з двома громадянствами, де друге громадянство від краіні що не має режиму безвізу з Украіною, не мали можливості відвідати Украіну

При наявності українського загранпаспорта можна в’їжджати без проблем — і до 24 лютого, і після. Після початку повномасштабного вторгнення може виникнути проблема «виїхати з Украіни» через обмеження М1860. Але в’їхати можна завжди, про що прямо заявлено у статті 33 Конституції України: «Громадянин України не може бути позбавлений права в будь-який час повернутися в Україну.»

Згоден крім оцього

Украінському паспорту *без візи* або картки пмж туди виіхати не можна. А візи і пмж вже нема.

Чого нема
Печатка ПМЖ ставиться в український паспорт.
Ельфійці напряму його не забирають

На всякі грін чи блю карти їм начхати
Як і на паспорт.

Підозрюю що навіть при втраті громадянства треба якусь довідку буде возити

Так, без візи чи паспорта не можна в’їхати в країну призначення, виїхати можна, прикордонників це не цікавить. А авіакомпанія то окрема історія, бо якщо вони привезуть пасажира без візи, то за свій рахунок мусять відвезти назад. Тому перевіряють і чіпляються.

Як продовжувати?
Один раз такий штамп
Продовжувати консульський облік

От точно брата міграційного законодавства хтось тренує

Тiльки на штампi про тимчасовий облiк

Так постiйний ставиться, коли ви виписались на ПМП. Тимчасовий так, до кiнця строку мiсцевого аусвайса

Довідкове бюро

Тут ще тема є про паспорт де таке питають

Зроби домашню роботу або заплати

Так не мені

І не доу

Юристу який

можете надавати такі послуги професійно, чи приймати за них оплату. ;-)

Лалала ©

Послуга «Залишення на постійне місце проживання за кордоном» на сайтi консульства, в Україну треба зкататися 1 раз

Робив?

Он Наталка Беззубенко вже півроку якзастпягла.
Не може вкусити з сша

Робив, але по iншiй процедурi в 2 вiзита. Так швидше але геморнiше, бо треба ще податковi декларацiї за 3 роки та довiдку вiд податкової, на додачу ще й ДМС вигадує якiсь свої правила, завершив як раз перед вiйною, на консульський став з другої спроби в травнi минулого року

Ну написали Нiдерланди, виїзд на ПМП. Так що можна сказати так

Ох, поздравляю тогда! С военкомата одновременно снимали с учета?

Последовательно.
Разрешение на выезд — военкомат — ЦНАП — областной ДМС за финальной печатью.
Без военкомата никак.

Параллельно только с налоговой разбирался, благо через кабинет можно декларации подать и справку запросить, если есть ключ.

Последнее не нужно, если процесс начинался через консульство.

за 3 повнi, та може хвостик поточного, якщо не спочатку року довiдку просиш

Та якщо автомобiлiв та нерухомостi нема, то зовсiм пустишка

Мда. Последний мне не нужен. Мне б с 3м пунктом разобраться, ждём что нам на офіційний запит там ответят. На основании чего отказывают снимать

О
Це цікавіше
5 років пройшло
Громадянство є?

Серйозно
Якщо була конвертація візи в грінкарту то це не той штамп що робиться при виїзді з україни а швидше консульський облік

Я не подавався ні на який облік, але коли паспорт міняв грінкарту відксерили

по закону Украины ты обязан отказаться от украинского, Украина не признает двойное гражданство

Не обязан. Это новая страна может для выдачи своего гражданства потребовать выход из украинского. Но во-первых, там есть разные способы как отмазаться от выхода, во-вторых, можно реально выйти, получить новый паспорт, а потом в консульстве восстановить гражданство за 300 баксов, видел такие кейсы. Ну и сто раз тут уже обсуждали, двойное гражданство, и два гражданства — это разные понятия.

во-вторых, можно реально выйти, получить новый паспорт, а потом в консульстве восстановить гражданство за 300 баксов

Окей. Можно-то оно можно, ключевой вопрос: а зачем?

Окей. Можно-то оно можно, ключевой вопрос: а зачем?

Затем, что законодательство во всех странах — разное, и условия отличаются. У вас появляется возможность пользоваться всеми преимуществами. Ну например, живёте в Германии как безработный, а в Украине — с ФОП под 5%, в обоих случаях второе гражданство не признаётся, есть с одной стороны соглашение о недопустимости двойного налогообложения, но в то же время есть законы о банковской тайне. И ещё куча разных нюансов может быть.

А зачем бы Германии давать безработному бомжу гражданство? Вы ей социально неинтересны ))
Законы о банковской тайне давно не работают даже в Швейцарии, не говоря уже о Германии. А обмен банковской информацией между Украиной и ЕС анонсирован с этого года, так что шара не прокатит

А зачем бы Германии давать безработному бомжу гражданство?

Так гражданство можно как раз получить, поработав там несколько лет. Ну а потом появится возможность для оптимизации.

Проблемы в том, что украинский ФОП, будучи не в еврозоне, не несёт никакого наказания за разглашение банковской тайны и аналогичные штуки. Это 1 из причин, почему амазон и гугель не нанимают тут сотрудников. Поэтому я представляю себе этот цирк, когда ты своей конторе расскажешь что-то типа «а давайте вы мне для оптимизации налогов половину ЗП будете переводить на укр ФОП» ))) Я думаю, они на такую оптимизацию посмотрят квадратными глазами и хорошо, если сразу не уволят за идею мутного схематоза ))))

Почему вдруг половину ЗП? Вы будучи гражданином Германии, можете наниматься в нидерландскую контору как вообще украинский ФОП полностью. Ну а налоговая Германии тут вообще никак ни при делах.

Налоговая Германии, так же, как и любая другая налоговая Европы и, кстати, Украины тоже, потребует свою долю с дохода, полученного за рубежом. Оптимизация бессмысленна.
А почему нидерландской конторе будет неинтересно работать через укр ФОП — см. выше.

время есть законы о банковской тайне

Воно ще існує?

Только для восстановления украинского гражданства надо отказаться от всех других)

Не зобовязаний, можеш
До того інше не визнається

але і не випустять.

До речі, не факт, що і не мобілізують. Ось що знайшов: www.vesty.co.il/main/article/hjkpeeicc І це — громадянин Ізраїлю, ця країна дійсно «своїх не кидає».

Я постив на доу нещодавно,

Одна стання заклну уаже що можна відмовитисЯ від громадянства як здобув інще.

А методичка каже що в переліку документів той же паспорт з печаткою амж треба

якщо не вийшов з українського громадянства при наяновності іншого паспорта, з України вже не виїдеш.

А якщо змінити ім’я та прізвище в посольстві «іншої» країни та виїжджати вже не як Семен Ковальчук, а як Sebestyén Kovács? :)

Ніколи не звертав уваги, що в загранпаспорті є графа Place of Birth. Знайшов в інеті зразки штатівського, німецького і навіть угорського паспортів — скрізь є така графа. Тоді біда.

з України вже не виїдеш

виїдеш, якщо заїхав в Україну з іноземним паспортом
якщо ж заїхав з українським, а хочеш виїхати з іноземним, то не випустять, бо це перевіряється в базі

Кілька знайомих виїхали без проблем, але не знаю вдача це чи правило

Мені інше цікавить — якщо бігти через кордон нелегалом — чи можна якось потім легалізуватися у Європі?

Я не юрист але гугл каже що можна.
Варіант 2 warszawa19115.pl/...​gromadan-ukraini-v-pol-si

Прикордонна служба (SG) реєструє громадян України двома способами:
1.
на кордоні показують документ, реєструються в системі — штамп у паспорті чи довідку
2.
громадяни України в’їжджають до Польщі без попередньої реєстрації в Прикордонній службі, не мають жодного підтвердження в’їзду до Польщі — тоді Прикордонна служба реєструє особу на підставі заяви про номер PESEL, поданої до міської влади.

Тобто перетинаєш кордон, їдеш до міської ради і пишеш заяву щоб дали pesel.
Головне їхати в лояльну до українців країну (Польща топ), і все ок буде.
Ну і в мене ще документи за рік ніхто не перевіряв, тому якщо не перетинати кордону шенгену то жити можна і нелегалом)

Тобто перетинаєш кордон, їдеш до міської ради і пишеш заяву щоб дали pesel.

Если пересёк границу нелегалом, то потом можно прийти в госорганы и сказать: я местный бомж, дайте мне документы. Говорят, раньше такой фокус прокатывал.

язык и акцент желательно должны совпадать со страной пребывания

Как беженец — вероятно, можешь. Но будет необходимость доказать опасность твоего возвращения в исходную страну (политические, расовые, ... мотивы преследования).

В Польщі є кейси коли легко робили документи без штампів, Польщі не дуже цікаво, як ти зв’явився там. Їм немає різниці жінка чи чоловік приїхав. В інших сусідніх країнах є кейси, що тебе вивозять із країни і роблять тобі документи тимчасово захисти, без штампів, далі проблем не виникає з виїздом із цієї країни и ти вільний.

Месяца 2 назад парламент Эстонии рассматривал вопрос того чтобы перестать предоставлять временную защиту нелегалам. И решили не переставать

Ну ти ж в ЄС потрапиш так чи інакше легально, через якийсь пункт пропуску. Чи ти зібрався на планері на брєющєм польотє одразу в ратхаус приземлитися?
А яким чином ти виїхав з України, їх не колише. Чомусь ніхто не думає, скільки народу з окупації (в т.ч. Маріуполя) виїхали через рашку.

Вопрос не в том как ты из Украины выеъал, а как в другую страну въехал.

Да, знаю нескольких человек которые легализовались в Испании.

Цікавився цим теж. Там один з кроків — зняття з обліку в війскоматі і отримання звідти справки. Знайомі працівники в війскоматі дуже не рекомендували навіть намагатися. Зараж це неможливо, приїдете в Україну виписуватися і не віїдете до кінця війни

Усе вірно: перш ніж виїжджати на ПМЖ треба віддати останній борг Батьківщині.

Виїзд можливий тільки транзитом через Бахмут

це якщо нема підстав для звільнення від мобілізації — 3 дітей, наприклад, і т.п.

Добрый вечір!
Порадьте будь ласка...
Закінчився уже продовжений дозвіл ДМС України на виїзд закордон на ПМП.
Я чоловік, призивного віку виписався
( знявся)з місця реєстрації без відмітки країни вибуття на ПМП.
ДМС України вимагає, щоб стояла відмітка країна вибуття на постійне проживання, закордон.
ЦНАП виписав мене без відмітки, так як я не повідомив, що виїжджаю на ПМП...
prnt.sc/vtMe3mUBoHC7
Тепер В ЦНАП без оновлених відміток (взятий/знятий з обліку) ТЦК відмовляються прописувати у власній квартирі.
prnt.sc/_v6hwRJHqCBU
Святошинський ТЦК відмовляється приймати на зберігання мій військовий квиток та видавати ДОВІДКУ
на військовослужбовця (військовозобов’язаного), який виїжджає за кордон
Додаток 4
до Порядку видачі, зберігання та знищення військових квитків осіб рядового, сержантського і старшинського складу
(пункт 4 розділу II)

Із за цього не можу завершити процедуру оформлення документів для виїзду за кордон та проставлення штампу в закордонний паспорт виїзд на ПМП prnt.sc/axa20jR5X7pr

Ух. Ну и история. Я так понимаю у вас во время войны появилась возможность выехать на ПМП, например выиграли Грин карту, ПМЖ Канады получили? И вы пошли проставить этот штамп, чтобы выпустили зарубеж?
Если вы уже были сняты с военного учёта в прошлом, то мне кажется это успех. И я думаю может стоит нагибать ЦНАП чтобы они выдали правильно выписан в связи с ПМЖ, и страна проживания в том кружочке?
Единственный консерн, на каком основании они могут вам там написать страну, если как я понимаю, вы ни разу в этой стране не были?
На основании визы въездной они не поставят там эту страну,то есть это проблема курицы и яйца. Может я что-то не так понимаю.
В любом случае, удачи, ситуешн патовая

Вже в 2014 цей штамп був проблемою через військомат

ДОВІДКА
на військовослужбовця (військовозобов’язаного), який виїжджає за кордон.
У Святошинському ТЦК м Київ, комісар Яковчук Є.Ю категорично відмовився видавати ДОВІДКУ
на військовослужбовця (військовозобов’язаного), який виїжджає за кордон та відмовляється приймати на зберігання мій військовий квиток, відправляючи на ВЛК, незважаючи на те, що у 2014 році я був знятий з військового обліку та стоїть відповідний штамп.

А чем аргументирует? Просто типа военное положение, сиди тут, будь живой мишенью? Он на словах отказал или есть заявление и письменный отказ?

Який шанс що ставши на облік за кордоном, тобі потім «допоможуть» вернутись в Україну у випадку загострення конфлікту і нехватки мобілізаційних ресурсів? )

Я допускаю що шанс мінімальний з юридичної точки зору, але все-рівно набагато більший ніж не ставати на облік взагалі.

Максимум паспорт не продлят и выдадут бумажку на возврат

Есть шанс что если будем сильно проигрывать то ЕС таки сформирует из украинцев батальйоны и отправит на войну. Все же лучше чем своих граждан. Но это уже крайний случай конечно

В этом случае придётся релоцироваться куда-то на Филиппины, там тепло, дёшево, и никто мозги не морочит.

Маловероятно. Технически это будет означать депортацию. А для депортации есть чёткий список критериев (превышение срока пребывания по визе, совершённые на территории ЕС преступления, не помню, что там ещё). Абсолютный максимум, который могут сделать — не продлить TPE статус, что тоже маловероятно, поскольку TPE — требование ЕС, а не конкретной страны.

Для того чтобы стать на постоянный Консульский учёт, нужны основания (те пмж). Я сейчас это делаю, отправили документы в Украину 1,5 мес назад, жду.(200 дол). Они отправляют в сбу вроде, и там должны проверять, а было ли у меня право выехать(нет ли долгов, и тд). Если все ок, то Украина обратно пришлёт в консульство, что да, эти люди могли и выехали законно. Шаг 2. Консульство мне даёт документ, с которым я законно в Украине могу выписать из квартиры в никуда (основание-ПМЖ). И только после снятия с места регистрации (прописку перечеркнут),
шаг3. В паспорте могут поставить отметку, что вы на пмж.
На шаге 2. все мужчины попадают в круг военкомат-цнап. Так как нельзя выписаться без похода в военкомат. Даже комментировать не буду что это значит.

Всю эту же процедуру можно делать и из Украины, через миграционную службу, сроки просто от 6 мес. Мы не успели например, поэтому я отсюда это делаю уже.

Для того чтобы стать на постоянный Консульский учёт

А який сенс взагалі на нього ставати?

Мне надо выписаться из квартиры в никуда, поэтому делаю это. У тс видимо другой запрос. Некоторые становятся чтобы голосовать. Те сама постановка мне нужна, мне нужно основание для снятия с места регистрации в Украине для цнапа

Мне надо выписаться из квартиры в никуда

Раніше, наскільки я знаю, це не було проблемою — люди виписувались перед продажем житла і все
Може зараз щось змінилося?

Сейчас тоже самое. Только я заграницей и выписывать меня с несовершеннолетним ребёнком некуда, а в никуда у нас можно выписать по закону только в случае смерти, зоны, и выезда на пмж.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

с несовершеннолетним ребёнком

Тоді зрозуміло, це дійсно гємор

Виписали дружину з донькою внікуди по довіреності без всіляких консульств у грудні

Яка область?
В цнап?
Розкажи детально, пліз.

Кіровоградська область, в ЦНАП, у закордонного нотаріуса довіреність оформлена нотаріальним актом, заява на виписку дружини від самої дружини оформлена актом, дві заяви згоди на виписку дитини, переклади від повірених перекладачів + деякі інші можливо доки якщо виписка перед продажем. Також в залежності від країни де робитимете документи можливо знадобиться апостилювання (самий напряжний крок, краще робити в тих країнах де нотаріальні акти приймаються в Україні без апостилювання, наприклад від нотаріусів Польщі)

Якщо є можливість, звʼязатися з вами, маю декілька питань. Дякую

Читайте попередній коментар

Длвіреність з банку була мені пригода.

Виписав на тещу щоб закрила рахунок в укрсибі.
Завірив у секретаря штату.

Суко, методичка виукраїні каже що підпис не може бути на окремій сторінці.

А методичка північної кароліни якраз на цьому наполягає
З другого разу секретаизатвердив в ралі

Довіреність в посольстві простіше для укр. Бюрократів

Доречі, а зараз можна за довіреність квартиру продати?

В мене був випадок що по довіреності від банку в тому ж банку на видали скромну суму коштів, так що по різному буває)

выписывать меня с несовершеннолетним ребёнком некуда, а в никуда у нас можно выписать по закону только в случае смерти, зоны, и выезда на пмж.

це тому що малолітня дитина?
зараз через Дію жінка може виписатися без проблем — там є поле для нової адреси, але в тій же формі зазначено що та адреса надається для інформації і не є обовязкова

Так, через дитину. Верховенство сімейного кодексу над міграційною політикою.

Те сама постановка мне нужна, мне нужно основание для снятия с места регистрации в Украине для цнапа

А какая выгода в снятии с места регистрации в Украине, если у вас уже есть ПМЖ заграницей? Что это даёт?

Вообще выписывать проблемно(нереально) только ребенка\инвалида, я когда покупал квартиру, то бывшего владельца выписал за два часа, приносишь доки о покупке, и говоришь что хочешь выписать из своей квартиры бывшего владельца, два часа и чувак удален из прописки, куда ему потом прописываться это уже его личные проблемы. Но это просто взрослый, не ребенок.
Причем даже юрист говорил что если не инвалид\ребенок то выписать это вообще изи-пизи, можно не заморачиваться даже.

Мене цікавить можливість вільно в’їзжати в Україну та виїзжати за кордон

А який сенс взагалі на нього ставати?

Якщо ти зараз в Україні, то не отримаєш ніякий пмж. Якщо виїхав нелегально — «виправити» все таким чином теж не вийде. А якщо виїхав легально, то які проблеми туди-сюди їздити? Єдиний варіант, якщо виїхав до війни, але і в цьому випадку навряд щось вигорить... Простіше 3-х діточок завести, чи інвалідом стати...

Если выехал легально, и даже если есть пмж, но нет печати о постановки на пмж, то при первом въезде, обратно уже не выедет. Так многие здесь застряли, когда война началась, так как мало кто вообще оформляет пмж правильно

Я ж кажу за варіант «виїхав легально під час війни, а не до» — в такому випадку може скільки завгодно разів їздити туди-сюди, як це роблять жінки, діти, багатодітні батьки та інші категорії «виїздних»

У нас не випускають навіть тих хто не підлягає мобілізації, того шо прикордоникам там захотілося. Знайомій такий, він залізно не підлягає мобілізації, але таких не випускають все одно, консультувався з юристом, каже що після того як побикують прикордонники ідешь в суд і потім відпускають.

Тобто навіть якщо є штамп про ПМЖ в укр. паспорті — можуть не випустити?

Тобто навіть якщо є штамп про ПМЖ в укр. паспорті — можуть не випустити?

Так. Навіть якщо в тебе є всі доки, прикордонник вирішує випускати тебе чи ні. З січня цього року так

Що за балачки? Є чіткий перелік, кого випускають, і навіть чіткі роз‘яснення на сайті Прикордонної Служби (dpsu.gov.ua/...​-stanu-Pitannya-vidpovid). Просто не плутай відстрочку від мобілізації та «не підлягає» мобілізації

А я й не писав про відстрочку? Прочму вона тут?

він залізно не підлягає мобілізації
Є чіткий перелік, кого випускають, і навіть чіткі роз‘яснення на сайті Прикордонної Служби

наївний ти.

він залізно не підлягає мобілізації

не підлягають мобілізації наприклад студенти, викладачі та заброньовані працівники, але права виїзду в них немає.
З іншого боку, багатодітні батьки, батьки-одинаки, усиновлювачі і т.п. не підлягають та мають право виїзду. Там два різних списка в законі, і тільки один з них виїзний.

А ще є усілякі водії, волонтери, спортсмени/тренери, які виїздні (але на обмежений термін), але підлягають мобілізації при цьому

Тоді сидіти за кордоном і не в‘їжджати в Україну, бо не випустять

Так от якраз в цьому і питання — що потрібно щоб все-таки мати змогу в’їзджати та виїзжати?

Варіантів багато: від 3 неповнолітніх дітей до інвалідів в родині, чи самому бути непридатним до служби...
Взагалі, мене це навіть дивує: на ДОУ кожен другий кричить про те, що випалює собі очі кодом, але якщо б це була правда, то в них й не було б проблем з військкоматом та виїздом (zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08#Text статті з 26 по 31, підпункт (а) розкладу хвороб)

а) гострота зору одного ока нижче 0,1 або його сліпота; відсутність очного яблука при гостроті зору другого ока 0,3 і нижче або гострота зору обох очей 0,2 і нижче

Ну сліпих не беруть, ок, між випалювання очі кодом до сліпоти, ще 0,7-0,8 проміжних станів :)

Это все фигня. У меня деверя взяли, у него контузия, осколок в черепе, одного глаза фактически нету.
БЕРУТ.
С другой стороны, у нас есть местный активист-пиз*бол, его местный военкомат официально не берет. Просто так. Здоров.

Тому шо активіст-п-бол гірший за сліпого й кривого практично в будь-якій ситуації. Воно ж навіть посрати не сходе без п-здьожу.

Мораль проста: хош відкосити, стань активістом і п-болом. Правда, за кордон теж не відпустять.

Думаю, этот конкретный просто занес

Гострота зору 0.1 — це якщо бачиш тільки ШБ та не бачиш чітко МНК. Якщо обома глазами бачиш тільки ШБ-МНК — це 0.2.
Але якщо просто міопія — там інша стаття і −12дп, що багато звичайно, але далеко не сліпота. Плюс ще є випалена сітківка.... Бо всі тут так прям плачуть-ридають про оті випалені очі, а по факту мають просто міопію легкого або середнього ступеня тай все

По гостроті зору складно не потрапити, в мене, наприклад, по 0.1 на кожному оці. Я теж був відразу зрадів, але в поясненнях там є приписка, що має бути зір до 0.4 сумарно на двох очах з КОРЕКЦІЄЮ, тобто в лінзах чи окулярах (середні значення по підпунктах статті), щоб бути непридатним. В мене, наприклад, в окулярах, відносно, нормальний зір. А ще якщо ти по міопії чи по астигматизму не проходиш в діоптріях і вже зрадів, що не потрапиш, то тут приходить на допомогу лікарям наступна стаття вже по чіткості зору з корекцією (те про ще перше писав). Так якось так і написано, що дивляться який в тебе реальний зір з корекцією не зважаючи на діоптрії міопії і астигматизму. Хочу тут можу помилятися і можливо тільки, якщо обмежено придатний, то можуть застосовувати 2-гу статтю, а якщо вже надто все низько по діоптріях (більше 12 міопія і більше 6 астигматизм), то може і виключають відразу. Але це вже дуже низький зір і таких людей відносно не багато.

Там можуть направити на протезування на 6 місяців, але наче з цим теж можна виїхати (особливо, якщо покажете, що їдете у якусь Турцію протезуватись), але якщо через 6 місяців не прийдете на нову ВЛК, то можуть виникнути проблеми. Але цей процес можна повторювати доволі довго... 😉 тільки без зубів мабуть жити не дуже комфортно таки

без скольки зубов именно? у меня к примеру штук 5-6 точно не хватает.

У мене теж

Здається половина.
Бо нічим буде ворогу в горлянку вчепитися

Десь повинно бути в методиці лікарів медкомісії якщо вона доступна

таких людей відносно не багато.

Так, але серед ІТшників-синьорів таких повинно бути кожен другий, інакше просто п-дять про погані екрани у єппла та очевипалювальний код 🤔

Програмісти, в основному молоді люди, тому все буде тільки гірше для них, тому правильно ниють.

гадаєш в окопі воно здоровіше?

Гадаю що здоровіше працювати фітнес тренером ;)

Я на цю тему консультувався у окуліста (приватного, не ТЦК-шного). У мене «гострота зору обох очей 0,2 і нижче».

Окуліст каже, що це мені не допоможе, тому що мається на увазі «гострота ПІСЛЯ КОРЕГУВАННЯ ЛІНЗАМИ». А в мене лінзами (наприклад, окулярами) можна довести гостроту зору до 1, і тому я годний до армії :)

це в «коректуючих засобах» (окуляри, лінзи...)

Запрошуй родичів до сусідніх держав або до себе

Если ты гражданин Украины — то имеешь право въезжать пока не надоест.
Насчёт выезда: если есть основания для выезда (инвалидность, возраст) и есть основания для въезда в страну, которая принимает (а со всеми, с кем мы граничим по земле, у нас вроде как безвиз) — то тоже не вижу проблемы. Как минимум: 90/180, если есть документ от страны, где у тебя есть ПМЖ — то тоже можешь въезжать, пока не надоест.

Вихід з громадянства України допускається, якщо особа набула громадянство іншої держави або отримала документ, виданий уповноваженими органами іншої держави, про те, що громадянин України набуде її громадянство, якщо вийде з громадянства України.

zakon.rada.gov.ua/laws/show/2235-14#Text

Це як?

ukr-life.com.ua/...​id-hromadianstva-ukrainy

Дзузьки

Закордонний паспорт. Варто враховувати, що в документі має стояти відмітка про те, що заявник раніше виїхав з України на постійне місце проживання в іншу республіку.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Все еще в процессе. Ответ из Украины и красивое письмо от консула получила. Заняло где-то 2,5 мес. (Шаг 2). 3. Застряла на цнапе. Отказываются выписывать ребенка. Trapped. Те семейное право ставят above миграционной службы.

Добрый день, можно у Вас уточнить кое-какие детали постановки на ПМЖ

Оно не работает если вы не на территории Украины.
Да и вообще надо много походить.
Успешно работает только в Германии. Там можно заказным письмом отправить в Украину, и то, что Украина не ответила за какое-то время считается достаточным.

Наскільки я зрозумів, подати заявку можна в будь-якому консульстві. Перший лінк в пості, наприклад, консульство в Едмонтоні, Канада. Але я можу помилятись.
І найцікавіше що в переліку документів немає нічого про статус за кордоном, тобто виходить можна приїхати по CUAET та податись на ПЖМ?

Та можно. Только консультво НЕ ПРИНИМАЕТ такие заявы.
Но вы попробуйте.

Ну пройдете шаг два, напишите.
Я знаю просто несколько людей, кто пробывал не приезжая, в результате приехали.

В довоенное время.
Просто когда вы начнете это удаленно выполнять вам либо вообще не ответят письменно, либо ответят, что нужно личное присутсвие и адвокат их не волнует. И суд — тоже. У них вообще лапки.

Посмотрим. Мне в Чикаго в консульстве сказали, что они уже во время войны ставили на учёт/получали ответ. Все работало. Другой вопрос с шагом 2, мужчинам надо лично присутствие в военкомате, женщинам вроде по доверенности можно по закону выписываться без личного присутствия. (Опять же, посмотрим). В Харьков не очень хочется ехать, а выписывает наша страна только по месту жительства...

можна розізлити президента
позбавить громадянства

Він може сказати «а ось і не позбавлю, я ж бачу, вам хочецця»

Знаєш, тут друге питання. Не факт, шо навіть якшо тобі президент випише указ про втрату громадянства, всі бамажки в усіх інституціях і всі вписи до всіх баз даних пообновляюцця. Я б стрімався їхати в Україну навіть з таким указом на руках, бо могло б виявитись, шо військомату з прикордонниками начхати, в них у паперах свої дані є, а ше в них є ружжа й інші засоби примусу.

згоден
або ще й 5 років за неявку до військомату заочно

схоже що найближчий час коли поїду до України після 70 років

Выписывает несовершеннолетнего, конкретно в Харькове, только если присутствует один из родителей, а от второго есть нотариальное заявление.

А вы не знаете, можно ли оформить такое заявление за границей? Ну например моя квартира и мы хотим выписать ребенка и жену оттудава. Я там не прописан )))

Не робив такий дозвіл але колись цікавився. Наскільки я розумію потрібно стати на облік в посольсті закордоном, а для цього потрібно спочатку знятись з військового обліку в Україні.

У тих посиланнях що скинув ТС не знайшов нічого про виписку з військомату.
edmonton.mfa.gov.ua/...​aded-files/zayava-pmp.doc
Але там є пункти 7 та 11. ХЗ як їх розуміти.

А там далi законодавство. ДМСУ на облiк на чхати, ïм потрiбна довiдка про виписку, а ЦНАП не випише без зняття з вiйськового облiку.

До речi я намагався знятися через Дiю, як раз така послуга з’явилась у сiчнi 2022. Вiдразу полетiв запит у вiйськомат и там на нього нiхто не звернув уваги.

За год войны, так и не восстановили эту функцию. Более того, у нас до сих пор нет механизма выписки просто в любом цнапе. Что во время войны, учитывая количество мигрантов, было бы логично. Сам факт выписки по месту регистрации-это тот ещё квест(

Підписатись на коментарі