Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Обговорення рейтингу мов програмування 2023

У цьому топіку обговорюємо рейтинг мов програмування 2023.

Якщо у вас є коментарі, зауваження або пропозиції — залишайте їх тут.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Вакансій на С++ наче не менше ніж на C# або Джаві, чому тоді настільки менше в опитуванні людей працює на С++?

Тому що опитування серед бажаючих бути опитаним, а не серед всієї аудиторії. Цифри показують скоріше рівень інтровертності...

Мені здається що взагалі не зовсім коректна така постановка питання — «яка мова популярніше/краще/комфортніше/перспективніше» — якщо вона відірвана від прив’язки до сфери застосування та фреймворків. Так, я бачив що є в одному в розділів у вас є розбивка по Backend | Fullstack | Mobile | Embedded | etc — і це для мене найбільш корисна статистика. Я маю на увазі що (як на мене) немає сенсу вираховувати %% прихильників того ж Kotlin разом по всім сферам (згрібаючи в одну купу Android, Backend та все інше). Те саме стосується перспектив переходу з однієї мову на іншу.

Наприклад (ситуація вигадана), якщо мобайл буде стрімко переходити з Котлін на Дарт, а бекенд з джави на котлін, то на графіку для котлін (без розбивки на сфери застосуваня) можуть бути в сумі нульові зміні, а в реальності це можуть бути два потужних тренди і мобайл-розробникам тоді наприклад котлін неперспективно, а бекендерам — маст хев. і це дві великі різниці, бо бібліотеки і фреймворки в них геть різні і мобайл-розробник із своїм котліном у бекенд-розробку так просто не перейде. ну це для прикладу. ситуація вигадана.

На мою думку набагато інформативніше було б взагалі ніколи не змішувати сегменти і завжди досліджувати мови програмування виключно в межах свого сегменту — бекенд, фуллстак, фронт, мобайл, ембедед, и т.д.

Ще можна було б дослідити статистику по комбінаціям «мова-фреймворк» і відповідно вподобання аудиторії, але то вже я напевно занадто докапуюсь. Ну або нехай вже буде — але то вже окрема статистика «популярність фреймворків» — до речі, ось вам ДОУ, безкоштовна ідея для нових досліджень ))) думаю, багатьом було б цікаво

Додайте вже нарешті Brightscript.

навіщо?
це якась нішева річ, якою користується 3.5 анонімуса, ще й вендор локнута

Цікаво, що котлін вже на 7-му місці. При чому якщо дивитися мови для бекенду, то він і там якраз після найпопулярніших мов і ніби потроху набирає обертів. Подивимось як буде через 2-3 роки.

Мовами користуються люди.
Популярність про те й є.
Щоб мова стала більш популярною — потрібно щоб нею користувалися більше.
Але питання — чому люди змінюють одну мову на іншу?
Чинників багато, звісно, але одним із вагомих:
мова Б дає щось у роботі більше за мову А. Чи то продуктивність підвищує, чи «приємніше», чи — «за її використання більше платять»

І от, беремо список, і відповідаємо на питання
Програміст на мові X — чому зацікавиться мовою Y? які переваги він в ній побачить, щоб — так зацікавитись щоб перейти?

Наприклад у інеті багато можно нагуглити відповідей
«Я 3 рокі писав на PHP і перейшов на Python. Давайте розкажу чому.»

Уявімо тепер комбінації
«Я 3 рокі писав на X і перейшов на Kotlin. Давайте розкажу чому.»
Можу тільки про з Java на Kotlin :)

А от вже з Typescript — не уявляю щоб було багато бажаючих :) Ну щоб змінився розклад.

Бо — на практиці, мова сама по собі вже не так значуща як — екосистема навколо неї.
У тих же статтях «з PHP на Python» буде багато аргументів тіпа — заї...в Worpdpress а от Django — няшний!

І що ж такого няшного у Kotlin щоб на нього переходити скажімо з C#?

і т.д.

Здивувало поєднання Python 4 DevOps

Нормальне поєднання — скріпти на python дуже добре підходять для того, щоби щось сконфігурувати

так, розумію.
Виходить, що ДевОпси дуже більше нічим особливим не користуються.
І досить мала частка використання у фул-стек.
З аналізом даних ясно

«Найбільш парадоксальним видається вибір наступної мови користувачами PHP — це Go, хоча ніша розробки на Go помітно інша.»

Абсолютно не парадоксальне. Часто бувають проекти де одночасно є моноліт на PHP, а мікросервіси на Go.
Бо половина веба на PHP, а коли треба масштабувати під навантаження окремі сервіси, то Go часто найпростіший і найочевидній вибір.

Ще, я думаю, має вплив також поріг входження. Як в php так і в go він досить низький і в поєднанні зі сказаним вище ми і отримуємо такі результати.

Нарешті посунили взад 1С від країни-агресора!

Невже PHP так стрімко «вмирає» ? Судячи по кількості вакансій, яка приблизно співвідноситься з JavaSquirt — так не скажеш...
Розробники на PHP, підкажіть що з ним наразі відбувається? )

Мову на дно тягне базова вимога, яка була сформована під час народження: «ПоХаПе створений, щоб вмирати». Поява реакторів, асинхронщини іскаропкі, вебсокетів, всього отого новомодного «мотлоху» не поліпшила ситуацію, а тільки показало, що мова трохи застаріла. Так, вона залишається потужною для певних типів задач, але задач стає дедалі менше. Так само «вмер» perl. Він виконував певні речі гарно, але цього не достатньо, щоб жити довго та щасливо.

А його фреймворки Laravel і Symfony теж потихеньку здуваються? На скільки я чув, у них стабільне ком’юніті, яке їх значно розвиває і використовує

Ларавель квітне та пахне. Що з сімфоні — не в курсі, давно не цікавився. Але фреймворки не змінюють області використання ПоХаПе. Точніше, область не розширюється, бо є обмеження самої мови, а це впливає потім на популярність.

Не те щоб я сперечався. Але пих «вмирає» і «вмирає». Часу пройшло повно в мене вде скоро донька школу закінчить )))

Та він вмирати ще році в 2000му почав, коли вийшла 4-та версія ПоХаПе...

Ну тоді років 30 ще буде «вмирати», я так думаю

Думаю, що просто, через постійне цкування, що пхп не мова, деякі розробники не вказують, що володіють цією мовою. Наприклад якщо є вакансії по іншим мовам, там потрібні базові речі. А якщо це вакансії на пхп то обов’язково потрібно знати фреймворки. Тобто саму вому в х.. не ставлять. Ось думаю і основна проблема + відсутність потоків, та елегантності, яку вбиває долар на початку, що дуже ріже око

Нажаль, є така тенденція, фронт енд мови все більше замінюють його функції.

Розробники на PHP, підкажіть що з ним наразі відбувається?

З ним все добре. Але трохі запізніло — і «дурну славу» він не може подолати.
Тому ті хто приймають рішення про використання мови+екосистеми для нового проекта — на нього дивляться в останню чергу. Навіть коли роками до цього — на ньому і робили нові проекти.

А от щоб на нього переходили з чогось з топ-10 — то рідко.

У зоні ризику очікувано є мови попередніх століть

... а також фреймворки минулих тисячоліть і бази даних докайнозойських періодів!

Как-то странно для мобильного, там тайпскрипт + джаваскрипт имеют всего 8%
То есть все реакт нетивы, ionic и тп занимают всего 8% рынка? и даже слабее c#, это точная инфа?

Підкажіть, будь ласка, чому в опитуваннях немає Qt/QML? Чи хоча б вже С++/Qt.
Багато automotive (та інших) проектів використовують саме ці технології

Qt ж не мова а фреймворк, а тут про мови — так що в цьому рейтингу це буде С++.
Щодо фреймворків — деякі данні ми в зібрали, можливо щось з них зробимо якщо приведемо у нормальний вид.

Так, я це запитання ставив у іншому опитуванні: dou.ua/...​rums/topic/41676/#2559394
Там я не отримав відповіді, тому продублював сюди:)

Десь осторонь плачуть апологети GoLang... Попри всю рекламу мова втрачає популярність... Прийдеться вивчати JavaSquirt...

Вже вивчають, соромляться це визнати публічно, але із-за складності опанування JavaScript навіть пропустили опитування.

ДжаваСквірт наразі завалений джунами, майже нереально пробитись )

Підписатись на коментарі