Як я обирав і готувався до своєї першої сертифікації від Microsoft
Привіт мене звуть Кирило. У мене є 6 років досвіду в розробці та підтримці .net/angular enterprise застосунків. Маю багато досвіду в CI/CD процесах та вирішені інфраструктурних та архітектурних питань. Також маю декілька своїх проєктів, з якими пройшов повних цикл від ідеї до публікації в магазинах застосунків.
Наразі вирішив для себе зробити челендж та отримати перший сертифікат від Microsoft. Для початку свого сертифікаційного шляху я обрав сертифікацію, пов’язану з моєю діяльністю. В мене вже був досвід роботи з Azure, але я вирішив його якось закріпити сертифікатом.
Сертифікація Microsoft
Дуже багато компаній все більше і більше мігрують до хмарних та serverless рішень. Хмарні рішення набули популярності, тому що вони мають ряд переваг для компаній та організацій, серед яких основні можу виділити такі:
- Доступність: хмарні рішення можуть бути доступні з будь-якого місця за допомогою інтернету, що дозволяє користувачам працювати зі своїми даними та документами в будь-який час.
- Масштабованість: хмарні рішення можуть легко масштабуватися, що дозволяє компаніям збільшувати свої потреби в залежності від бізнес-необхідностей.
- Економія витрат: хмарні рішення дозволяють компаніям економити на IT-витратах, оскільки вони не потребують великих інвестицій в апаратне забезпечення.
Azure Fundamentals — це чудова можливість спробувати отримати сертифікат Microsoft, а також підтвердити свої знання в цій галузі хмарних сервісів. Хочу зазначити, що це тільки початковий рівень, на якому ви отримаєте базові поняття, а також досвід і можливість вірно обрати хмарне рішення та максимально економно витратити гроші.
Azure Fundamentals — це курс, який надає загальний огляд Microsoft Azure, платформи та інфраструктури хмарних рішень від Microsoft. Курс охоплює основи сервісів, безпеки, конфіденційності. Ця програма призначена для того, щоб допомогти спеціалістам та організаціям зрозуміти переваги та можливості хмарних рішень, а також ознайомитись з тим, як Azure може допомогти вирішити потреби бізнесу.
Підготовка до сертифікації
Перше, на що раджу звернути увагу і що в першу чергу відмітив я сам, що є можливість спробувати пройти сертифікацію онлайн. Для цього повинна бути кнопка: «Schedule with Pearson VUE». Цей застосунок буде використано для проходження сертифікації і він дає можливість зробити це віддалено, але в режимі реального часу.
Щоб готуватися до сертифікації можна скористатись можливістю віддалено долучитися до Virtual Training Day. Зазвичай це один або два дні по 3 години. Час і кількість днів може змінюватись в залежності від курсу. За 6 годин курсу я отримав базові знання стосовно Azure, а також за цей час було продемонстровано основні навички, потрібні при роботі з порталом.
Приємним бонусом є те, що після візиту на цей курс вам буде надана можливість безкоштовно спробувати пройти сертифікацію. Єдина умова тут — перевірка реальної присутності. Для участі в цих івентах потрібно забронювати собі місце, і ці місця дуже швидко закінчуються. Посилання, де можна слідкувати за івентами.
Наступне джерело для підготовки — це офіційні безкоштовні курси від Microsoft. На офіційній сторінці представлено три основні learning path: один, два, три. Але з досвіду можу сказати що цього не вистачить =). Ще потрібно буде детально прочитати інформацію про кожний сервіс, з яким зустрінетесь в тексті сертифікації. Для кожного сервісу є окремі навчальні статті та відео.
Ще один джерелом є «Microsoft Azure Fundamentals (AZ-900)» learning path на pluralsight. Складається з шести курсів для підготовки. Загальний час 10 годин 22 хвилини, але це займає більше часу, якщо детально розібрати кожну тему. В останньому відео курсі є серія відео про те, як буде проходити сертифікація.
І останній ресурс у моєму особистому списку, який також можна використовувати для підготовки — офіційні приклади тестів за цим посиланням. Тут близько 50 питань, але вони не є фінальними і не збігаються на 100% з тим, що буде власне у сертифікації, тому це тільки для перевірки того, наскільки ви готові спробувати себе вже за гроші.
Дуже важливо: у процесі проходження сертифікації ви підтверджуєте, що нікому не будете передавати і будь-яким чином розголошувати питання, які були у вас на екзамені. Не треба робити скріншоти та фото того, на що відповідали.
День сертифікації та процес
Вам запропонують вибрати день та час проходження сертифікації. Не треба проходити сертифікацію з робочих комп’ютерів або, якщо вже так склалось, т о заздалегідь перевірте, чи маєте ви якісь обмеження, наприклад, з VPN чи можливістю встановлювати певні застосунки.
За деякий час перед сертифікацією треба встановити застосунок та перевірити, чи відповідає ваш комп’ютер усім технічним вимогам. Застосунок перевірить інтернет-з’єднання, мікрофон, камеру та виконає оцінку інших програм і загального стану системи. Хочу зазначити, що застосунок модальний.
Після успішного тесту, підготуйте робоче місце, це теж доволі тривалий процес. На робочому місці, а також на відстані ваших рук не повинно бути НІЧОГО. Основні пункти:
- приміщення повинно бути закритого типу, тобто, не оупен-спейс чи коворкінг;
- дозволено тільки один монітор;
- не повинно бути інших пристроїв, навіть навушників;
- Аркуші паперу, блокноти, стікери тощо теж не можна;
- мобільний телефон повинен бути біля вас, бо є ймовірність, що вам зателефонує екзаменатор;
- треба мати посвідчення особи: паспорт або посвідчення водія, які вас попросять продемонструвати. Ім’я повинно повністю збігатися з тим, що ви вказуєте при реєстрації на сертифікацію.
В день сертифікації вам запропонують бути готовими на 30 хвилин раніше, то це означає, що таки потрібно прийти раніше, це не формальність. Бо перед сертифікацією вам поставлять додаткові питання, а також будуть вирішувати технічні аспекти, перевіряти приміщення, роботу програм тощо. Напряму питання, які поставлять у цей період, не впливатимуть на ваш результат, але вони займають час. Тож краще підготуйтесь заздалегідь, підготуйте також ваше робоче місце і приміщення, щоб не гаяти час сертифікації.
Процедура має досить суворий підхід. Я трохи нервував стосовно підготовки робочого місця та умов, які не треба порушувати. Наприклад:
- не можна, щоб були інші люди в приміщенні, коли ви складаєте сертифікацію;
- якщо обірветься зв’язок, то скоріш за все сертифікація буде провалена;
- якщо відключається вебкамера, то також можуть бути питання;
- не можна читати питання в голос (можливо, ви це робите для когось);
- проблеми також можуть виникнути, або, як мінімум, зауваження, якщо задзвонить телефон. Окрім випадку, коли це будуть представники Microsoft, звичайно.
Більше деталей за посиланням.
Висновки
Для мене це був цікавий челендж і дуже кортіло задовольнити своє велике бажання спробувати нарешті, що ж таке сертифікація Microsoft. В цілому на підготовку та вивчення матеріалів мені знадобилось близько трьох тижнів, але це з урахуванням того факту, що я вже працював з Azure та деякі теми були дуже близькі. Мені здається, що можна навіть швидше це зробити. Я для себе ставив термін в один місяць, щоб завершити.
Наступний крок — це наступна сертифікація, а якою саме вона має бути залежить від вашого вектору.
31 коментар
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів