Курс від штучного інтелекту — вже не мрія, а реальність
Всім привіт, я Євген Мощенський, Product Owner в компанії Hillel IT School.
Хотів би розповісти про наш унікальний проєкт — перший в Україні освітній курс, створений нейромережами.
Останнім часом у соцмережах та ЗМІ можна побачити багато дописів щодо сучасної розробки програмістів — штучного інтелекту ChatGPT. Він став доступним і громадянам України, які почали його тестити та видавати різні відгуки: від щирого захоплення до тихого розчарування. Хай там як, але це інструмент для генерації текстів за певним запитом з подальшим структуруванням та обробкою. І цей інструмент дійсно працює.
Ми з командою також вирішили долучити новітні технології до доброї справи та створити цікавий та корисний освітній курс. Виконати проєкт доручили алгоритмам ChatGPT та Synthesia. І, будемо відверті, результат нас вразив!
Перший етап: контент від ChatGPT
На наш запит сервіс видав близько 30 сторінок тексту: понад 51 тисячу символів. Він написав програму, теми та опис занять, а також тестові домашні завдання для перевірки засвоєного матеріалу. Після роботи штучного інтелекту за справу взявся людський інтелект, а саме викладачка курсу SMM в Hillel IT School та PR Manager компанії AB Soft. 5 годин на редагування та доповнення отриманих текстів — у результаті народився повноцінний курс, який допоможе доторкнутися до нової професії.
Другий етап: візуальна частина відео від Synthesia
Для того щоб матеріали не були занадто сухими та більш наочними, вирішили доповнити їх відео. Цю задачу поклали на іншу технологію — платформу Synthesia. Вона орієнтована переважно на освітній контент. Принцип роботи програми досить простий: користувачі обирають з бібліотеки акторів або завантажують власне відео для створення аватара за допомогою зрозумілих інструкцій. Далі можна ввести сценарій, додати певні компоненти: текст, зображення, форми та зрештою створити відео без будь-яких особливих навичок.
Так у нашому курсі з’явилися відеоролики з голосом викладачки та презентації уроків із субтитрами. Щоб опрацювати цей контент довелося витратити ще 10 годин.
Що у підсумку
Таким чином, для створення курсу знадобилися дві людини та два неповних робочих дні.
Не можна сказати, що сучасні алгоритми ідеально справилися зі своєю роботою, але отриманий результат був досить пристойним. Вони допомогли зробити цікавий корисний курс, що мав дві вагомі переваги. Ми створили крутий безкоштовний продукт для використання усіма охочими та при цьому обійшлися без допомоги великої команди різних спеціалістів. Штучний інтелект показав себе ефективним інструментом, який можна і потрібно використовувати. Однак хочемо підкреслити, що він не заміняє фахівця, а є лише його асистентом у тому чи іншому проєкті, адже редагування та доповнення все ж були потрібні. Тож у підсумку маємо гарного помічника, який економить наш час і дозволяє меншими людськими ресурсами виконувати задумані проєкти та готувати корисні, відносно дешеві інформаційні продукти для різних галузей та сфер життя.
13 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів