Яка DevOps RoadMap найкраща у 2023?
Усі статті, обговорення, новини про DevOps — в одному місці. Підписуйтеся на DOU | DevOps!
DevOps і SRE залишаються в тренді в 2023 році, і багато людей намагаються зрозуміти, як правильно використати цю тенденцію. DevOps RoadMap— дуже популярна тема, на яку написано багато статей.
Проаналізувавши десятки з них, здається, можна знайти спільні теми та роадмепи, створені різними експертами в цій галузі.
Для початку варто зауважити, що дорожня карта для здійснення DevOps трансформації в організації та дорожня карта для побудови кар’єри в DevOps — це різні речі, однак обидва вони іноді називаються просто DevOps RoadMap. Але ми зосередимося на другому.
Розглянемо найцікавіші з них.
Загальні дорожні карти DevOps
1. DevOps Roadmap від Камрана Ахмеда. Його проєкт «Дорожня карта розробника», який містить приблизно 30 дорожніх карт для різних ролей і напрямків розробки програмного забезпечення, отримав 231 000 зірок на GitHub.
Сама дорожня карта DevOps є досить вичерпною, вона добре охоплює всі аспекти досвіду DevOps, роль інженера DevOps, а також описує перелік інструментів, технологій і фреймворків, які необхідно освоїти.
Разом з тим, вона може здатися трохи приголомшливою для людей, які починають працювати з DevOps.
2. DevOps Roadmap від TechWorld with Nana. Протягом останніх кількох років англомовне DevOps community TechWorld з Nana стрімко зростає, і на бази цього community, була створена досить цікава дорожня карта.
Її відмінність полягає в тому, що вона зосереджена на визначенні вашої початкової точки на основі вашого досвіду, наприклад:
- Systems Administrator
- Software Developer
- Test Engineer
- Network Engineer
- Немає або мало досвіду в ІТ
Наголошується на тому, що шлях буде досить різним у всіх цих випадках, і саме це дуже зручно.
Також є відео на YouTube на цю тему.
3. DevOps Roadmap на 2023 рік від Мілана Мілановича. Цей роадмеп дещо схожий на перший, але він, як на мене, трішки легший для вивчення, а також містить багато посилань на безкоштовні навчальні ресурси, що приємно.
4. DevOps Roadmap для навчання від Ahmadali Bagheri . Цей проект скоріше виглядає як план ніж як роадмеп, але він структурований та має велику кількість корисних посилань на переважно безкоштовні ресурси.
З моєї точки зору, кожен із них корисний, і всі вони мають точки перетину, водночас вони можуть бути корисними у різних випадках.
Cloud Engineer Roadmaps
Кожен із основних cloud-провайдерів має свій шлях навчання, який насправді не є роадмепом, а більше сертифікаціями, здебільшого зосереджених на використанні їхніх внутрішніх рішень DevOps.
- DevOps Engineer — Learning Path | AWS
- Azure DevOps Roadmap | Microsoft Learn
- Professional Cloud DevOps Engineer Certification | Google Cloud
Що цікаво — Google винайшов термін SRE і створює масу освітніх ресурсів, які все ще мають сертифікат «Cloud DevOps Engineer», розрізняючи ці ролі та позиціонуючи останню як евангеліста GCP’s DevOps stack.
Cloud Native Roadmap
На певному етапі DevOps кар’єри в більшості випадків усі стикаються з Cloud Native і CNCF. Це, безумовно, надзвичайно широка тема, яка має своїх впливових осіб та експертів. У них також є так званий Trailmap доступу до Cloud Native.
Так само, як Cloud Native Landscape, безумовно, варто витратити час на вивчення.
Крім того, ще одним, що я називаю «дорожньою картою вищого рівня абстракції», може бути Technology Radar by Thoughtworks.
Також варто згадати Kubernetes Roadmap із roadmap.sh.
Platform Engineering RoadMap
Platform Engineering став дуже популярною темою в наші дні в контексті майбутньої еволюції DevOps.
На жаль, ще немає чіткої дорожньої карти. Інснують великі шанси, що подібний роадмеп буде представлено на PlatformCon 2023.
Отже
Таким чином для того щоб отримати максимальну користь від використання DevOps Roadmap я раджу наступні кроки:- Проаналізуйте свій бекграунд (можна використати фреймворк від Nana).
- Визначте свою мету:
- ви хочете світчнутись на DevOps і отримати нову роботу
- ви хочете прогресувати у своїй поточній ролі DevOps
- ви хочете додати навички DevOps до свого skill-set у іншій ролі
- ви проводите DevOps трансформацію у своїй організації
3. В залежності від стартової точки і мети можна створити свою власну дорожню карту, використовуючи ресурси, наведені вище.
---
Оригінал статті на Medium
Підпиcуйтесь на мою розсилку або у соцмережах , щоб не пропустити наступні статті!
Немає коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів