Як працювати з ChatGPT: поради від нейромережі та людей
Усім привіт! Ми — сім’я проєктів Green Forest і ми вчимо англійської дорослих, дітей і цілі компанії. Працюючи над нашою системою онлайн-навчання та контентом для інтерактивних підручників, сайтів і соцмереж, ми постійно знайомимось із новими інструментами, що допомагають оптимізувати роботу. Так ми прийшли до використання, чи то краще — взаємодії зі штучним інтелектом.
Надпопулярний ChatGPT змінив наше уявлення про роботу, до того ж він нарешті став доступним в Україні. У цій статті ми вирішили зібрати для вас рекомендації, як ефективно працювати з ChatGPT, а саме — як правильно формулювати команди, щоб отримати бажаний результат, і які мовні конструкції варто використовувати, аби бот вас зрозумів.
Матеріал підготовлено з використанням самого чат-боту.
Про що взагалі йдеться?
ChatGPT — це чат-бот від компанії OpenAI, який дає розгорнуті відповіді на будь-які ваші запитання. Його особливість — максимально наближена до людської та природна мова. Саме тому чат-бот активно використовується як допоміжний інструмент для написання текстів різних видів. А ще в ході діалогу з ChatGPT його можна вчити, коригувати та підлаштовувати під власний tone of voice, щоб його відповіді ставали більш персоналізованими.
Як спілкуватися з Chat GPT?
Перша порада від нас — використовувати англійську мову. ChatGPT генерує відповіді й українською, але є пара «але». По-перше, в порівнянні з англомовним текстом вони менш інформативні. По-друге, вам стовідсотково трапляться неіснуючі слова та фрази на кшталт «лукової голови» із сумнозвісного рецепту борщу від чат-боту.
Ще один не менш важливий момент — ChatGPT навчається на основі вашого досвіду. Тому обов’язково дайте чат-боту основну інформацію про ваш бізнес, ознайомте зі своїм сайтом, опишіть свою цільову аудиторію. І майте на увазі: що довше ви спілкуєтесь, то краще він під вас адаптується.
А ось що радить ChatGPT:
- Ставте чіткі та конкретні запити: чим чіткіше буде поставлена задача, тим легше чат-боту буде зрозуміти, що ви від нього хочете, і він зможе дати вам релевантну відповідь. Якщо вам потрібно щось запитати, то зверніться до чат-боту саме у формі питання. Детальніше дивіться в наступному розділі цієї статті.
- Використовуйте повні (але не надто складні) та грамотно сформульовані речення. Це також впливає на точність відповіді.
- Уникайте сленгу. Проте якщо сама відповідь має містити сленг й бути написаною розмовною чи неформальною мовою, вкажіть це у своєму запиті.
- Використовуйте правильні граматичні конструкції та пишіть слова без помилок. Так ChatGPT зможе правильно ідентифікувати запит і надати коректну відповідь.
- Не забувайте про контекст. Без нього чат-бот може взагалі не зрозуміти запитання. Плюс додаткова інформація та побажання щодо формату, стилю, змісту відповіді позбавлять вас зайвої роботи з отриманим текстом.
- Наберіться терпіння. ChatGPT нагадує, що він є штучним інтелектом і йому потрібен час на аналіз вашого запиту, збір інформації та надання відповіді. До того ж, його базова версія безкоштовна, тому досить часто він буває перевантаженим і може гальмувати.
Які команди використовувати для ChatGPT?
У спілкуванні з чат-ботом дуже важливо дати йому правильну команду, щоб він знав, що йому робити: дати визначення певних термінів, пояснити різницю між ними чи взагалі написати про це аналітичну статтю.
Залежно від вашого запиту й мети ви можете давати чат-боту такі команди:
- Explain (пояснити): використовуйте цей запит, коли вам потрібно отримати детальне пояснення з приводу якоїсь теми.
Наприклад: Can you explain the concept of machine learning? — Можеш пояснити мені, в чому полягає концепція машинного навчання?
- Tell (розповісти): обирайте цю команду, коли хочете отримати розгорнуту відповідь на певне запитання.
Наприклад: Can you tell me about main programming languages in IT? — Можеш розповісти мені про основні мови програмування в IT?
- Define (дати визначення): застосовуйте саме це слово, щоб отримати визначення терміна чи слова.
Наприклад: Please define the term «Python» in IT. — Дай визначення терміна «Python» в IT, будь ласка.
- Imagine (уявити): коли необхідна допомога у візуалізації чи розвитку якогось сценарію.
Наприклад: Can you help me imagine what it would be like if robots conquer the world? — Можеш допомогти мені уявити, що було б, якби роботи захопили світ?
- Summarize (підсумувати): застосовуйте це формулювання, коли ви хочете отримати короткий підсумок довшої історії.
Наприклад: Please summarize the main points of this article for me. — Підсумуй загальні висновки цієї статті для мене, будь ласка.
- Compare (порівняти): команда допоможе порівняти декілька речей чи явищ, результат можна оформити у вигляді таблиці.
Наприклад: Please compare the differences between the iPhone and the Samsung Galaxy. — Будь ласка, порівняй iPhone та Samsung Galaxy.
- Analyze (проаналізувати): використовуйте це слово, якщо вам потрібен детальний аналіз.
Наприклад: Can you analyze the causes of JavaScript regression in its popularity? — Ти можеш проаналізувати причини зменшення популярності JavaScript?
- Evaluate (дати оцінку): команда стане в пригоді, коли потрібна допомога з оцінкою ситуації, ідеї чи продукту.
Наприклад: Can you evaluate the influence of sedentary lifestyle on programmers? — Ти можеш дати оцінку впливу сидячого способу життя на програмістів?
- Clarify (уточнити): вживається, щоб зробити локальне уточнення в контексті відповіді. Зауважте, що це не буде розлогою відповіддю на запитання.
Наприклад: Could you clarify what «QA engineer» is? — Уточни, будь ласка, що таке «QA engineer»?
- Provide (надати): якщо вам потрібні приклади, знадобиться це слово.
Наприклад: Please provide more details about MacOS. — Надай більше інформації про MacOS, будь ласка.
- Suggest (запропонувати): команда на випадок синдрому чистого аркуша, коли вам потрібні ідеї.
Наприклад: Can you suggest ways to have better time management? — Ти можеш запропонувати, що мені робити, щоб покращити тайм-менеджмент?
- Contrast (протиставляти): ця команда схожа на compare, та тут до уваги беруться саме відмінності двох або більше предметів, осіб, явищ.
Наприклад: Please contrast iPhone 12 with iPhone 14. — Протистав, будь ласка, iPhone 12 та iPhone 14.
А тепер до практики!
Вже всі бачили, як ChatGPT розробив законопроєкт, навчився відповідати на «Слава Україні!» та після кількох десятків або сотень стусанів став на бік правди в питанні «Чий Крим?». Спробуймо і ми на практиці потренуватись і вибудувати ефективну комунікацію з чат-ботом, використовуючи наведені вище команди.
Так, наприклад, ми поспілкуємось у межах однієї теми та побачимо результат на власні очі.
- Запитуємо, які існують мови програмування.
- Продовжити діалог можна проханням щодо аналізу можливостей однієї з мов.
- На додачу просимо чат-бот порівняти дві популярні мови програмування та запропонувати ту, на яку варто звернути увагу.
Тож ми можемо не тільки давати боту конкретні завдання, але і регенерувати його відповідь в самому процесі та ставити додаткові запитання. І хоча іноді чат-бот може довго завантажуватись, «думати» чи просити перефразувати ваш запит — це великий прорив, який відкриває перед нами безкрайній інформаційний простір.
Якщо вам потрібно більше зразків діалогів із чат-ботом і прикладів англійської лексики для якісного спілкування з ним — пишіть у коментарях. І вдалої подорожі новим діджиталізованим світом!
12 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів