Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Як знайти роботу в ІТ?

Усі статті, обговорення, новини для початківців — в одному місці. Підписуйтеся на телеграм-канал!

Про автора:

Мене звати Сергій, я понад 10 років працюю у сфері IT переважно в розробці, хоча через специфіку Українського ІТ доводилося виконувати найрізноманітніші ролі, від QA до бізнес-аналітика і продукт овнера. І все ж таки я намагаюся триматися свого технічного шляху і на даний момент працюю СТО в невеликому стартапі, який займається наданням можливості вибору і купівлі розширених гарантій на авто. За свою кар’єру я змінив досить велику кількість компаній з найрізноманітніших причин і так само шукав і знаходив нову роботу різними шляхами. Тому під час кризи спричиненої повномасштабною війною з росією на ринку України я вирішив як можу допомогти початківцям не робити тих самих помилок, що робив я, і підійти до пошуку роботи в ІТ більш структуровано. Сподіваюся що комусь мої статті будуть корисними. Нехай щастить!

Disclaimer:

Цей матеріал ґрунтується на моєму особистому досвіді та знаннях, отриманих упродовж моєї кар’єри в IT, а також на загальнодоступних знаннях і порадах, зібраних із різних джерел. Цей матеріал призначений насамперед для фахівців-початківців, які не мають досвіду і знань у сфері пошуку роботи у сфері IT. Але я сподіваюся, що і досвідчені фахівці зможуть знайти тут щось нове для себе.

З чого варто розпочати пошуки роботи?

Поки що ситуація у світі загалом і на ринку праці зокрема не така райдужна треба пам’ятати, що це гра в довгу і виграє той, хто триматиметься. Тому всім нам потрібно запастися терпінням і насамперед переконатися, що ми в порядку. Як і в інструкції літака при аварії спочатку допоможи собі, потім допоможи іншим. А це означає, що в першу чергу потрібно переконатися, що ви в безпеці і будь-якої миті можете сховатися від загрози, що у вас є план А, Б, В і Г і ви готові їх виконати. Тому якщо ви досі не подбали про свою фізичну безпеку — саме час цим зайнятися.

По-друге, слід переконатися, що ви в змозі функціонувати, ви можете продовжувати навчання, можете продовжувати працювати над пошуком роботи і найголовніше, що після того, як ви знайдете роботу — ви зможете на ній працювати. Адже якщо ви з останніх сил перебуваєте в постійному стані стресу при пошуку роботи і ваша нервова система вже виснажена, то як ви плануєте вкладати вдвічі більше сил у роботу? Зрозумійте, що якщо зараз ви можете дозволити собі у своєму темпі вивчати незрозумілі для вас теми, шукати відповіді на питання і так далі, то під час роботи у вас дуже часто буде строгий дедлайн і зазвичай він вимірюється в годинах, а не днях. Тому якщо ви розумієте, що знаходитесь на межі і вже не справляєтеся, саме час зробити перерву, можливо не зупинятися повністю, але знизити до мінімуму ваше навантаження для того, щоб відновити свої сили, подбати про своє психологічне здоров’я і переконатися, що ви можете продовжувати рухатися вперед.

Як зрозуміти що ваші сили закінчуються?

Якщо ви не розумієте, що ви вже скоро «закінчитесь», ось кілька простих «червоних прапорів», за якими ви можете перевірити свій стан:

  1. Найважливіше — ваш настрій і самопочуття, якщо ви почуваєтеся жахливо, якщо ви постійно у розпачі і у вас немає ні сил ні бажання що-небудь робити більше 80% часу — ви в червоній зоні. Так, зараз не простий час, так зараз багатьом важко, але якщо ви не врівноважите свій стан і не будете «в ресурсі» для ваших справ хоча б 50% вашого часу коли ви не спите — ви наврядчи впораєтеся. Тому рекомендую, якщо ви не впевнені, завести «щоденник настрою» і відзначати в ньому кожні 2-4 години як ваш настрій та самопочуття. Є безліч мобільних додатків щоб полегшити цей процес. Але через тиждень чи два, якщо ваші показники будуть не задовільними — рекомендую терміново зайнятися виправленням ситуації.
  2. Так само якщо ви спите по 4 години на день і решта 20 годин ви можете 50 на 50 бути в порядку і не в порядку то може здатися що все нормально. Але правда в тому, що всі ми знаємо, скільки має спати людина і якщо ваш сон не постійний, ви спите по 2-3 години кілька разів на день, ви довго не можете заснути або лягаєте після 12-ти це ще один великий червоний прапор. Бо свій організм не обдуриш. Ви можете говорити собі скільки завгодно що все гаразд, доки ваша нервова система не вичерпається і ви просто будете лежати овочом на дивані. Тому другий величезний червоний прапор — здоровий сон, а точніше його відсутність. Якщо у вас проблеми зі сном — скоріше вирішуйте це питання.
  3. Алкоголь, наркотики та інші стимулятори. Думаю не варто пояснювати, чому це погано. Звичайно, всі ми любимо випити кави з ранку, але якщо за день ви випиваєте 10 чашок — це вже не добре. Звичайно можна випити пива в п’ятницю ввечері, але якщо пити щовечора то наврядчи ви зможете добре себе почувати. Щодо наркотиків, сподіваюся ви досить кмітливі щоб не займатися таким, якщо ж ні — рекомендую звернутися до фахівців і в першу чергу до психолога, який можливо вам зможе допомогти або хоча б направить до потрібного фахівця.
  4. Хронічна прокростинація — це не такий критичний, але все ж таки важливий червоний прапор. Якщо ви можете собі дозволити прокрастинувати більшу частину вашого вільного часу, а його має бути у вас, без постійної роботи, не менше 8 годин (знову ж з тієї причини, що ви не зможете працювати повний робочий день, якщо у вас не буде мінімум 8 годин у день) то вам варто замислитись чому так і що ви робите не так. Якщо ви нічого не хочете і у вас немає настрою, тоді повертайтеся до пункту 1. Якщо ж ви все-таки сповнені рішучості з ранку, але через пару годин занять справами вас «накриває» і ви не знаєте, за що хапатися. Тоді вам варто попрацювати над самоорганізацією та тайм менеджментом. Інакше, навіть якщо ви будете в ідеальному стані весь час, але більшу частину часу ви витрачатимете марно, звичайно ваші шанси на успіх будуть зменшуватися пропорційно згаяному часу.

Декілька порад

Хотів би порекомендувати вам кілька простих практик та пару ресурсів на допомогу:

  1. Робіть перерви: Важливо давати собі час на відпочинок та відновлення, особливо коли ми відчуваємо себе перевантаженими чи затрессованими. Спробуйте техніку помідорки — мені вона допомагає регулювати навантаження і залишатися у фокусі протягом усього дня.
  2. Практикуйте турботу про себе: турбота про себе фізично і емоційно має вирішальне значення підтримки хорошого психічного здоров’я. Обов’язково — достатня кількість сну, регулярні фізичні вправи, правильне харчування, вітаміни та заняття, які приносять вам радість та розслаблення.
  3. Зверніться за підтримкою: це нормально просити про допомогу, коли ми боремося за своє психічне здоров’я. Поговоріть з другом або членом сім’ї, зверніться за підтримкою до фахівця в галузі психічного здоров’я або вступіть до групи підтримки.
  4. Встановіть кордони: важливо встановити обмеження на ваше робоче навантаження та переконатися, що ви не берете на себе більше, ніж можемо виконати. Це може допомогти вам уникнути почуття перевантаженості та вигоряння. Пам’ятайте, що ви маєте працювати по 8 годин на день, максимум 12, але після 8 годинного сну і 12 годин роботи у вас буде всього 4 години які в жодному разі не можна займати роботою. Час для особистих справ та відпочинку не менш важливий, ніж час для роботи!
  5. Застосовуйте практики управління стресом та тривогою. Може здатися що вам це абсолютно не потрібно, але складно знайти зараз людину, яка не відчувала б стрес і тривогу, тому хочу порекомендувати наступні 3 книги якраз для самодопомоги:
  • Діалектична поведінкова терапія. Тренінг навичок. Марша М. Лінехан
  • Терапія занепокоєння. Девід Бернс.
  • Гарне самопочуття. Нова терапія настрою. Девід Бернс.

Також ви можете знайти величезну кількість матеріалу на тему боротьби зі стресом і тривогою в інтернеті і почати пробувати різні практики та способи. Головне, щоб вони вам допомагали.

Завершення

На цьому хочеться закінчити першу статтю із серії покликаної допомогти знайти свою першу роботу та побажати вам гарного настрою та самопочуття цього року.




У наступних частинах:

Аналіз завдання пошуку роботи.

Побудова рішення для завдання пошуку роботи.

Планування та виконання плану.

Аналіз та процес пошуку роботи.




👍ПодобаєтьсяСподобалось4
До обраногоВ обраному2
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Всім привіт.

Я створив групу для пошуку однодумців для самоорганізації і проходження тренінгу навичок діалектико-поведінкової терапії (ДПТ) за Маршою Лінехан.

Тренінг розрахованний на рік, складається з чотирьох модулей:
• самоусвідомленність (mindfulness)
• перенесення дистресу (distress tollerance);
• регуляція емоцій (emotions regulation)
• міжособистісна ефективність (interpersonal effectivness)

Занаття з усіх модулей тривають півроку, кожен модуль відкривається модулем самоусвідомленності, на кожний з трьох інших модулей відводиться близько 2 місяців. Потім півріччя повторюється.
Зустрічі проходять щотижня і тривають декілька годин.

У першу чергу ДПТ спрямована на допомогу людям з МРО (межовий розлад особистості), але може бути цікава всім, хто хоче дізнатися більше та попрактикуватися у навичках ДПТ.

Важливе уточнення.
Це група самопідтримки людей з МРО (межовий розлад особистості), та тих, хто відчуває у себе брак психічних навичок . Це не є групою самонавчання для тих, хто хоче саме працювати, як спеціаліст, за методом Марші. Це «дика» група самопідтримки. Хоча, якщо ваша мета — самонавчання, ви можете спробувати для себе цю групу.

Прошу приєднуватися.

telegram: t.me/ K7VNeQS3I_BiOWQy

matrix: matrix.to/...​a=matrix.org&via=t2bot.io (має міст з телеграм-групою)

#dbt #дпт #bpd #мро

Друзі, дякую вам за відгуки та за критику.

Особливо дякую @Просто Анон за пораду, мабудь варто доповнити статтю інформацією про усю серію та декільно слів про мене.

Але зразу хочу зауважити — статті у першу чергу покликані допомогти початківцям. Та я сподіваюсь що у подальших частинах усі знайдуть щось корисне для себе.

Дякую Вам за надію та літературу!:)

Друзі, додав інформацію про автора, disclaimer та інформацію про наступні статті.
Також опублікував другу статтю з серії: dou.ua/forums/topic/44307

Буду радий вашим відгукам та коментарям.

Нехай щастить!

просто опис того як вести здоровий образ життя і якщо ви його будете дотримуватись то у вас все буде ок, але не дані поради як це зробити і для чого усе це все, та де знаходити мотивицію!?

Черговий велосипед порад про пошук першої роботи

Ось тут ділився історією знайомого який увійшов в ІТ та дав поради як і що робити: dou.ua/forums/topic/42092

Якась фігня замість корисних порад. Щоб найти роботу в IT треба дістатися рівня навичок, при якому ви будете приносити роботодавцю велью, а не збитки.

ІМХО, було б краще зробити на початку зробити короткий вступ про автора і описати структуру статі (циклу статтей).
Бо тема Як знайти роботу в ІТ, а стаття про режим дня

Підписатись на коментарі