×

Порадьте бюджетний варіант навчання в Європі

Бачу, що більшість тут налаштована скептично щодо рівня навчання в Україні. Але ж виділити по кількасот євро на місяць на навчання в Європі може далеко не кожна родина. Але, можливо, є відносно недорогі варіанти навчання для українців? Скажімо, чи є варіанти навчатися в європейському ЗВО з бюджетом до 300 Є на місяць(включно все)? Цікавить, звісно, software engineering та computer science, бакалаврат.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

300 — это образование или образование+проживание+страховка?

в Германии в/о для иностранцев точно также как и для местных условно бесплатное. условно — потому что в семестр там 250-500 евро надо платить я уже не помню за что — книжки там, пользование библиотекой и пр.

если очень скромно, то прожить можно на 800 евро в месяц включая жилье (комната в общежитии). разрешено работать на каникулах и ограниченное количество часов в учебное время. ну или по черному работают там собак выгуливают, за детьми присматривают, машины чинят, в общем кто что умеет.

пока действует статус временной защиты украинцев, то точно также как и местным есть возможность получить стипендию-кредит Bafög (там вроде половину потом надо будет вернуть)

У меня в этом году дочь в Праге будет поступать на магистра в Карлов университет и ЧВУТ — кибернетика и математика. Семья год прожила в Праге, дочь интенсивно учила чешский, ходила на курсы — сейчас будет сдавать на B2 — тогда обучение на чешском в университете бесплатно. В этом году плюс — россиян принципиально не берут, вступительный конкурс ниже :). На жизнь студенту в Праге надо минимум от 800 евро/месяц — это совсем скромно — жить в общаге или снимать вместе с супругом/руммейтом, на 1500 уже достаточно неплохо, зарплата джуна начинается примерно от 1800. Работы для айтишника в Праге валом, каждый десятый сейчас в Чехии — украинец, язык родственный, до Украины относительно недалеко — потому Чехия неплохой вариант.

Знаю за попередні роки. В чеські державні політехи можна було вступати на бюджет (на чеській мові). Але необхідно було здати академ різницю з 5-ти предметів (оскільки в Чехії навчаються в школі довше).

І так, рішення про вступ за кордоном — це справа не одного дня (хоча б час на вивчення мови).

Щодо рівня в Україні: до проблем минулих років (якість навчання) додалася проблеми відсутності викладачів (жінки виїхали, чоловіки пішли добровольцями або були мобілізовані), переривання занять через повітряні тривоги та відсутність електрики, тощо.

Я так розумію, що ви вже зробили власний вибір. Тому думка інших наврядчи щось змінить.

дякую. Так, альтернативи для мене уже немає, нажаль.

Ну ось і відповідь, чому все ж більшість обирає освіту в Україні. За якіснішу освіту платити треба в рази більше, і поки що для більшості українців це недоступно. Нічого, за співвідношенням ціна-якість освіта, яку дають в тому ж КПІ чи КНУ, цілком конкурентноздатна НМД.

Підписатись на коментарі