Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×
👍ПодобаєтьсяСподобалось4
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Ну если ты заканчивал программную инженерию какую-то, то можешь сразу миддлом.

Так.

Ось тут розповів як чувак з повного 0 за 8 місяців влаштувався як джуніор Девопс youtu.be/rsrfwwfi10E
Ось тут створив групу де кожен бажаючих може поторити його шлях або просто повчитися ДивоПесовому ремеслу: t.me/DevOpsMarathon

Я свого часу(початок 2015 р), щоб влаштуватися джуном зробив магаз з баскетом, знижками, пагінаціями, пошуком, задеплоїв його на опеншіфт та кидав лінки потенційним роботодавцям, на другій співбесіді взяли(тоді дуже напряжно теж було)

щоб влаштуватися джуном зробив магаз з баскетом, знижками, пагінаціями, пошуком, задеплоїв його на опеншіфт

Зараз таке не кожен сіньор зробить:)

нашо джун, якшо через півроку сіньйора можно буде за 500 баксів найняти

За 500 баксів сіньйор буде працювати як джун.

не зможе ментально. ну хіба шо просто нічого не писати, а морозитись, шо щось заважає.

Есть ли у джуниора шансы, учитывая текущую ситуацию в стране?

Стаєш стронг мідом і все буде ок.

Я не бачу інших варіантів ніж як нипи..діти в резюме щодо досвіду і намагатися хоч так потрапити в ІТ. Надія на те, що не буде background check проводитися. Але якщо буде, що джун втрачає?
Ну і це має сенс, якщо джун реально шарить. Хоча б теорію
П.с. це не моральне схвалення такого підходу від мене, якщо що. Просто єдиний варіант, який залишається число з логіки процесу найму

Я не бачу інших варіантів ніж як нипи..діти в резюме щодо досвіду і намагатися хоч так потрапити в ІТ.

Так в темі ТС писав, що завалив співбесіду 50/50, а не що не звуть :)

Але якщо буде, що джун втрачає?

Джун напрашується на купу питань на які він не зможе дати норм відповіді, тобто ускладнює собі співбесіду.
Додатково є ризик завалити випробувальний період, бо по резюме будуть очікувати чувака з досвідом. Контора, яка шукає чувака з досвідом, не факт що буде готова інвестувати в людину так само багато, як та що свідому шукає джуна/трейні.

я роблю бекграундчеки усім, до речі через molfar, якщо хтось напіздюнькає, то інфа піде рекрутеру, який його промоутнув і через 5хв його профіль буде у чатіку хрюшному, бо рекутеру буде накручено хвіста. не раджу на тому ринку що є зараз в такі ігри грати

Що таке той молфар?
Бо я тупо по лінкендіну шукаю колишніх колег і питаю фідбек)

Так, але перед цим він має стати стартапером ;)

у ЗСУ зараз потреба в джунах, і онбордінг налагоджен, пробували туда резюме подати ?

Стільки мов вивчив крім державної

Напишіть свій сайт для пошуку роботи на Python

По-перше, два відгуки на 500 спроб — це дуже мало. Потрібно дивитись на cv/cover letter — цілком можливо, що ти робиш щось дуже не так (в сенсі продажу своїх скілів). По-друге, починай робити роботу над помилками. Оце

Я знатно офигел, ведь это уж точно не вопросы на джуна

неправильні висновки з фейлу. Правильний висновок — нічого не заважає джуну мати теоретичне розуміння того ж шардінгу, хоча б концептуально (які проблеми вирішуються, як, за рахунок яких компромісів, ...), тому варто виділити трохи часу на те щоб покурити трохи системний дизайн. Навіть доволі поверхневі курси типу цього www.educative.io/...​ew-for-engineers-managers чи «кабанчик» (Designing Data Intensive Applications) могли б підвищити твої шанси суттєво, навіть без практичного досвіду (якому нема де взятись поки що). Хто зна, якщо ти б відбився тоді не фіфті-фіфті, а 70 на 30, може вже мав би офер у кишені...

Резюме абсолютно не безнадійне по суті. Є багато нюансів, які точно знижуть відгук і які можна покращити, але в цілому з цим можна працювати. Резюме — це інструмент, головним завданням якого є пройти первинний фільтр в особі ейчара. А що найбільше цікавить ейчарів? Досвід, скіли. Отже, саме це повинно бути фокусом номер 1

Щоб я порекомендував:

1) В тайтлі резюме найпомітнішим текстом повинно бути не твоє ім«я, а позиція на яку ти претендуєш. Не лінись змінювати тайтл так, щоб найкраще підходив під вакансію.
Наприклад, якщо це вакансія пайтон девелопера, але в тексті є щось на кшталт «Додатковим плюсом буде знання пихи», можна прямо в тайтлі зафігачити «Python/PHP Developer» etc
Просто уяви собі, що у рекрутера на столі лежить пачка роздрукованих сівішек (а в голові — з десяток відкритих вакансій) — які в твого резюме є шанси бути прочитаним хоча б в першій десятці?

2) Несуттєва персональна інформація, яка може (і майже гарантовано буде) грати проти тебе. В першу чергу вік. Просто прибери це, воно не потрібно.

3) Досвід описаній занадто стисло. Може його й небагато, але ж він є! Маю на увазі речі на кшталт «Writing parsing bots and creating ETL pipelines...», є й інші, які виглядають як потенційний selling point — за умови якщо ти приділиш ним більше місця й трохи розкриєш тему.
Подумай, чи можна з якихось з них «вичавити» якісь презентабельні результати (тобто не просто що робив, а до яких позитивних наслідків це призвело).

4) Структура не айс. Дві колонки — спірне рішення, бо увага розпилюється. Але найгіше тут те, що в топі правої колонки в тебе знаходиться малозначуща інфа.
Персонально я б позбувся двоколонкової верстки взагалі, але навіть якщо вирішиш залишити, то помісти на перше місце в правій частині блок зі скілами. В першій колонці в топі також не повинно бути вторинної інфи (освіти), а повинен бути досвід.

5) Забагато місць праці для обмеженого досвіду. Очевидний і дуже простий спосіб трохи «підчистити» — згрупуй Freelancing останнім блоком в списку, з датами в стилі «10/2020 — present»

6) Перечитай ще раз досвід роботи — ти там посилаєшся на базворди, якіх немає в скілах (докер точно, може ще щось знайдеться). Варто додати. Дрібничка, але ж резюме — це в принципі про «малі ймовірності», отже кожен «процентний пункт уваги рекрутера» може мати значення.

7) Ачівкі — прекрасний блок, але замість «Назва івенту великими літерами, результати дрібним шрифтом який фіг прочитаєш» повинно бути так: «1 місце на <...>» і так далі.
Скромність в резюме недоречна.

8) Статті — ще один дуже корисний selling point. Але що в резюме ін інгліш роблять тайтли російською? Переклади ін інгліш (додавши [RU] як хінт що мова статті інша), додай самері з 1 речення (про що стаття).

9) Формат зараз грає проти тебе. Усі ці рюшечки крадуть місце, що призводить до дуже дрібного шрифту в головних частинах — досід etc. Повір мені на слово — усі ці нарядності не продадуть твої скіли. Якщо морально не готовий спростити візуальну частину, хоча б зроби всі тайтли трохи меньшими, щоб збільшити місце для корисного тексту

Отже, ще раз стисло:
— тайтл — в першу великими літерами позиція в яку цілишся, потім все інше
— досвід, скіли підняти вгору (досвід трохи розкрити)
— потім ачівки (тільки не будь занадто скромним) та статті
— потім освіта (знов таки, великими літерами спеціальність, а малими навчальний заклад — а не навпаки як у тебе)
— потім все інше (але в жодному разі не вік!!!)
— змісти акценти з рюшечек та заголовків на сам текст; тобі є що показати в резюме, але ти цього майже не робиш

Крім того, не лінись трохи «адаптувати» резюме — хоча б під найбільш цікаві тобі вакансії (типу трохи підправити тайтл, скіли переставити місцями щоб вгорі було то, що краще відповідає вакансії і таке інше). Поки досвід не продає себе сам, кожна дрібничка може зробии різницю...

По-перше, два відгуки на 500 спроб — це дуже мало.

Він сам пише, що подається на всі позиції, навіть на сіньорські. Хз, які можуть бути очікування. 2 відгуки на 500 спроб — це ще ок

Нарешті реальні пости а не заказуха в стилі: «я манікюрщіца, за плєчамі курси КУА, устроілась послє втарого собєса»
А по темі, 500 — це жесть. Я думав мої півсотні свого часу це ого. А так... Ну якщо така наполегливість, методичність і терплячість — чого б не спробувати апворк?

Та да. Бо складається враження із «заказух», що «усе добре у датському королівстві — усе квітне, усі багатії, роботи усюди валом — тільки великі гроші лопатой загрібай».

По скілам — непоганий початок. Чого початок — буде далі.
1 — відгук це була дуже велика помилка. Більшість HRів тепер не ризикне з тобою звязуватись.
2 — проекти — або зроби їх приватними, або доведи до ідеалу
3 — Власне продовження початку — PetStore — гарний початок. Допиши докстрінги, запусти блек.
Першим пунктом в рідмі опиши що було зроблене, поскваш коменти — доведи історію до ідеалу. Додай селері, телеграм бота. Уяви що це пет проект. Спробуй десь захостити, щоб можна було помацати. Додай складних запитів — з агрегацією — звіти, перевірки і т.д. Повидаляй пусті файли, додай coverage. GitHub actions на тести, блек. Осилиш простенький деплой?

Пробуй знайти HR яка перевірить твоє резюме і софт скіли.

В загальному — добре. На трейні думаю тягнеш. Але є ще до чого придертись — на джуна ще ні.
На лице — фальшстарт. Що тепер з цим робити — хз. Видали коменти, відточи петпроекти, чекай 3 місяці — півроку і молись, щоб в чорних списках тебе не було.

1 — відгук це була дуже велика помилка. Більшість HRів тепер не ризикне з тобою звязуватись.

Про що мова?

Про відгуки, фахівцям страх та лінь заважають писати відгуки.

Тобто, то був сарказм? Що «тепер HR не ризикнуть зв’язуватися»?

Бо начебто ніякого «криміналу» там для нього не було...

Хоча... Перечитав — соррі, так, відгук дещо компрометуючий для фірми...

Значить, такі і не ризикнуть зв’язуватися, що «нечисті на руку». Мабудь.

Я думаю рекрутерам ще більша лінь шукати та читати відгуки всіх кандидатів-початкцівців на вакансію, ніж давати зворотній зв’язок

Хм...Я ціную щирість, але, імхо, це не допомагає знайти роботу. Нажаль. Fake it till you make it.
По пет проектах — якщо не вилизувати — то немає змісту викладувати. Ну зайде хтось — побачить прінти — і такий — окей, я не хочу брати у цьому участь, якщо черга з охочих.
Ну і не раз тестові складніші ніж у тебе код в репозиторії. Тож є ще над чим працювати — вилизувати, додати ще 1-2 проекти — можна зробити тестові — благо їх є повно в телеграм каналах.
Код місцями слабенький — повторення валідаторів, замість in — 2 or.
Ну і софт скіли — трошки забагато гонору як на джуна (без обід, кажу свою особисту думку))))

но на собесе меня задушили вопросами по базам данных/архитектуре, по типу — Как строил архитектуру приложения/что такое sharding/как скейлить системы/AWS и т.д
Я знатно офигел, ведь это уж точно не вопросы на джуна,

Джиніор — це такий самий розробник, але з меншою ЗП :)

Є контори, які наймають джунів для рутинної роботи. Але з точки зору професійного розвитку йти в такі контори не найкраща ідея, бо вони, скоріше за все, з джуна зроблять гвинтик для своєї системи, і цей гвинтик не завжди буде підходити під інші компанії.
Якщо інтерв’юер адекватний, то він все ж розуміє, що на питання про шардінг джун буде відповідати трохи загальніші речі ніж сеньйор.

Цікава думка. Що «такий самий». Завжди вважав, що у Джуна знань трохи (вагон та маленьку тачку до нього) до «розробника» не вистачає. =)

У джуна знань може бути навіть більше ніж у решти розробників, але не вміння приймати рішення які б дали результат

Ну... я пам’ятаю часи, коли у початківців часто було набагато більше знань, ніж у розробників. Тому що у них багато часу на експерименти, самовдосконалення, можуть це почитати, це... А на роботі вже рутина, однотипні задачі, та мотивації бракує, плюс деталі забуваються...

Вітання!
У нас є онлайн інтернатури, де ми навчаємо саме з архітектури/масштабування/aws

Якщо ви хочете взяти участь у командному проекті, отримати більше досвіду та допомогу з працевлаштуванням — пишіть [email protected]

P.S. В нас не курси! Ми працюємо за принципом стартапів та працюємо над соціальними проектами.

Посмотрел на github, четыре коммита подряд с сообщением Update README.md ...
Ну и сам петы выглядят больше как лабораторная работа, зацепиться не за что

Підписатись на коментарі