Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Топ-10 причин для оптимізму в 2023

У продовження попереднього топіку, що «все погано». Насправді, не все — підписуйтесь на Twitter, до речі.

Отже:

1. Айті (глобальний) буде зростати. GPT-3/4/5 означає бум вакансій для айті, а не скорочення.

2. Частка ремоут вакансій в світі продовжить зростати — компаніям важко знайти таланти локально, все більше компаній йде в ремоут.

3. Українські спеціалисти і компанії знайдуть нові ринки і можливості. Nothing motivates more than desperation. We’ll figure it out.

4. Мілтек, дрони, софт для військових — потенційно нові гігантські ніші, де бренд України та досвід війни може дати нам unfair advantage.

5. Технологічний прогрес не зупинити. Більше інформації, швидше накопичення знань, прогрес в biotech, AI, ML, green energy, space tech. Завтра буде краще, ніж вчора.

6-8. Ніхто не любить списки, де автор ллє воду, щоб вийти на «круглу» цифру. Тож пропустимо зайве :)

9. Оптимістом буде вигідніше, ніж песимістом. Краще спробувати і помилитися ніж нічого не зробити і залишитися «правим». We only live once.

10. Україна переможе :) Без варіантів.

👍ПодобаєтьсяСподобалось38
До обраногоВ обраному1
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

можу продовжити список
11. Люди яких скоротили, не матимуть проблем з вигоранням
12. Оскільки проблеми будуть не тільки в нас а й в усьому світі, нам не так обідно
13. Айтішники дізнаються що АТБ — це не черговий сервіс AWS, а магазин

Якось у вас оптимістично вийшло. Дозвольте накидати песимістичних антитез:

1. Айті буде зростати, але лишень якісно а не кількістно (менше джунів-світчерів, більше вимог до знання AI/ML ітд.)
2. Що нам з того ремоуту, якщо навіть з ним Україні не наймають
3. Так, знайдуть. За кордоном (в Україні вони знайдуть обшуки від СБУ будучи резидентами Дія.Сіті)
4. До потенціалу я б додав радше військовий туризм, медицину протезів, світовий центр навчання саперів (бо розміновувати є що)
5. Буде high tech, low life. Багаті будуть багатіти, а бідні бідніти. You will own nothing and be happy. Екологія невідворотньо стане гірше.
6-8. Всі люблять списки. «Top-N фактів bla-bla-bla» це популярний клікбейт шаблон для заголовків пустопорожніх статей в інтернеті.
9. Вигідніше бути багатим і здоровим ніж бідним і дурним.
10. Чи переможе Україна — вже перемогла, якщо говорити про збереження власного суверенітету. Але справжня перемога це розвал московії та вступ України до НАТО (ви бачите передумови до цього?). На заході вистачає послідовників Чемберлена, які готові обміняти території України на ілюзію миру та business as usual з країною-терористом. Світову архітектуру безпеки майже зруйновано, нас чекають десятиліття нових конфліктів по всій земній кулі.

Чем опасен оптимизм:

Позитивное мышление всегда было популярным методом самоуспокоения и аутотренингом. Все бы и ничего, однако тренинг и эйфория заканчиваются, и мы остаемся один на один с той правдой жизни, которую имели.
Когда реальность нас ошарашивает, то мы ощущаем всю гамму негативных эмоций, которая была с нами прежде, только на этот раз она подкреплена разочарованием, обидой и завистью, усиливающими переживания.

Как перестать быть оптимистом и оставаться реалистом
Важно начинать работать с негативным взглядом, но не просто методом убеждения или выстраивая новые нейронные связи, но с точки зрения условий, объективности и многовариантности.
Второй шаг — объективность: взгляните на ситуацию реально. Это жутко страшно, потому что от него мы и бежим в оптимизм, но это похоже на полное обследование — не так страшен диагноз, как его ожидание.
Третий шаг — вы спокойно принимаете свое текущее состояние. При этом не впадаете в эйфорию. Взвесьте все за и против: что вы уже можете сейчас и что сможете через год.
Четвертый шаг — учитесь выживать. Представьте себе ситуацию, когда IT-рынок схлопнулся окончательно и вам нужно жить на обычную зарплату рядового гражданина. Страшно? Но ведь они же живут — присмотритесь, как именно?
Пятый шаг — вы уже спокойны, потому что ваша жизнь не завязана на айти, но когда все вернется на круги своя — вы сможете вернуться, что будет приятным бонусом!

11. Когда айтишников начнут массово выгребать на фронт, у тех, кто сможет надежно спрятаться/откосить, появятся хорошие карьерные перспективы.

«Найтемніша ніч перед світанком»

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Щодо оптимізму. Макс, підкажіть, а чому у мене інтерфейс доу російською? Це десь можна поміняти? Я правда шукав, але не знайшов.

Реально аж в Макса треба питати? В футері це знаходиться

Можна поміняти на сторінці dou.ua/edit-profile або в футері на всіх сторінках сайту, змінив Вам про всяк випадок на українську вручну.

Ради интереса посмотрел куда переметнулись «сервесные компании» использовавшие до войны рынок СНГ: Конго, Монголия, Нигерия, Колумбия, Мексика и Индия.

Думаю, наше айти какое-то время по инерции еще побарахтается, но, увы — это закат.

Захід СНД чи Монголії?

и шо вы серьезно будете сравнивать спецов из Украины и спецов из Монголии/Нигерии ?

А що, в Монголії чи Нігерії два плюс два не дорівнює чотири? Чи Лінукс заборонений законом? Чи хеллоу ворлд на пайтоні якось по-іншому працює? Бо якщо ні, то немає ніяких причин чому б там не з’явилося якоїсь кількості людей, здатних це все вивчити.

А що, в Монголії чи Нігерії два плюс два не дорівнює чотири?

та как вам сказать ))

youtu.be/5Apz7nsR2YI

Чи хеллоу ворлд на пайтоні якось по-іншому працює?

чудове питання а ну да точно я же ж писав про таке ))

dou.ua/...​nta/articles/fail-client

Напередодні презентації нічого не працює. Водночас клієнт стверджує, що все робить правильно. І сумніватися в цьому важко: ми ж погодили специфікацію, що могло піти не так?

За годину інтуїтивного дебагу доходжу висновку, що клієнт шле мені цифри словами, тоді як має слати саме цифрами.

доречі діло було якраз на пайтоні ))

Бо якщо ні, то немає ніяких причин чому б там не з’явилося якоїсь кількості людей, здатних це все вивчити.

це вапчє афігєнне пробачте питання доречі китайці таким замислилися навіть провели дослідження з якого зробили цікавий висновок буцімто американці цікавляться науковою фантастикою дуже популярний жанр як наслідок приводить до

причин чому б там не з’явилося якоїсь кількості людей, здатних це все вивчити.

тож китайці запровадили і собі і видали на премію навіть «справу трьох тіл»

... більше з тих пір особисто я за китайську наукову фантастику ні чого не чув зате казок там навпаки все так само багато

youtu.be/P_zuK_pergw

не так погано і я навіть скажу на самий початок я навіть почав було сподіватися на справжню фантастику ну щось на зразок класики Have Space Suit—Will Travel by Robert A. Heinlein ... но ніт тож селяві

тож так особисто мені теж цікаві ці вельми цікаві суто антропологічні питання

причин чому б там не з’явилося якоїсь кількості людей, здатних це все вивчити.

Я проводжу співбесіди для спеціалістів з LATAM + маю досвід роботи з ними на проектах. Як не дивно, але 2+2 у них даааалеко не завжди 4.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Яка «вартість» індусів тієї ж кваліфікації порівняно з українцями?
Заміна українців на індусів вже стала трендом в ТОП-50 ІТ компаній в Україні?

1. Дорожче.
2. Ні, бо ми все ще більш зрозумілі для західних замовників, ніж індуси з їх «культурними особливостями» в ІТ сфері.
3. Наскільки я бачу по власній нерепрезентативній статистиці, трендом наразі є найм українських ІТ-вців, які всіма правдами і неправдами виїхали за кордон.

В якийсь умовний ЕПАМ в умовнiй Польщi? Бо я не бачу особливих преференцiй для украïнських РПЗ.

Навіть, якщо дорожче в 1.5-2 рази, то нема ризиків, що мобілізують, зникне електроживлення, тощо.
Цікавило питання про тенденції. Стосується не тільки Індії, але й країн Африки, Азії, Латинської Америки

Африка, Азія, Латинська Америка — інші ризики, починаючи від голоду і закінчуючи дефолтом країни. До того ж, ІТ-школи там ніколи не було у масштабах, що здатна створити нам конкуренцію.

Як я розумію, зазвичай в ціні програмного продукту вартість оплати послуг розробників — це не основні витрати. Західні замовники добре вміють рахувати вартість підтримки та імплементації нових фіч, і добре розуміють, що таке технічний борг і чому з часом ці вартості для будь-якого програмного продукту лише збільшуються. А для індуських продуктів — збільшуються зразу і експоненційно.

Навіть деякі лікарі з вищою освітою пішли в QA.
В 2022-2023 в ІТ намагаються зайти розумні люди 20-35 років, що заробляли раніше $200-$700 на місяць. Хоча цей тренд з 2014 року, не знаю наскільки масовим став у 22-23 роках.

11. Когда айтишников начнут массово выгребать на фронт, у тех, кто сможет надежно спрятаться/откосить, появятся хорошие карьерные перспективы.

Ну та, як загребуть архітекта і ліда то решту тімки дропнуть

Не начнут, всё, уже финиш. Сейчас этой весной довоюют, и на этом катавасия с мобилизациями подойдёт к логическому завершению.

Було багато чуток, нібито Зеленського попередили, що підтримка України зупиниться восени та США вже не матимуть змоги постачати зброю та фінансову допомогу після цього. Крім того, вони наче незадоволені ресурсами, які витрачаються на оборону Бахмуту попри їх рекомендації щодо наступу і тому вони тиснуть на нього. Все, що ВСУ встигне відвоювати/втримати до того часу те ± і залишиться Україною після примусових перемовин або скажуть не розраховуйте на нас. Це виглядає як жарт, враховуючи тяжкий початок процессу постачання танків та наче погіршення постачання набоїв.
Байдену потрібна якась крапка в нашій війні перед наступними виборами, підтримка американцями продовження війни в Україні почала знижуватись та є великі сумніви щодо ухвалення конгресом значного бюджету на підтримку України восени на наступний рік, що обґрунтовуває такий тиск. ЄС наче навпаки починає розгортати виробництво набоїв та техніки, тому можливо це лише американська позиція. Багато хто на Заході називає наступні декілька місяців вирішальними, тому й такі думки про завершення активної фази та як наслідок мобілізації (хоча це під великим питанням).
Але можливо це все аналог ’2-3 недели максимум’ або навмисна дезінформація

Во-первых, поддержка США не прекратится. Иначе они в ноль сольются перед Си по вопросу Тайваня. Мол, вы с путинскими голодранцами не справились, которые не дотягивают до уровня какой-нибудь провинции, и вы после этого хотите Тайвань удерживать военным путём? А может кредитование обрежете, после того как сдулись поставив несколько танков? Во-вторых, на российской стороне никаких прорывов в плане появления новых ресурсов для ведения войны нет и не будет, и соответственно перенапрягаться с помощью никому в дальнейшем не придётся. Ресурсы в РФ тем более не резиновые, учитывая долю объёма в мировом ВВП, не превышающую 2%. Заинтересованности в продолжении этой истории также ни у кого нет, хоть вся система и выстроена и отформатирована под бредни одного человека. Но это уже проблема системы. Вот поэтому скоро все акценты будут переведены на решение проблем с этой системой.

Ну так це ж правда. Якби на початку впав би Київ — ми б програли, багато експертів сходяться в думці, що успішний захист Києва — вирішальний для подальших подій. Так само і зараз доля Донбасу залежить від ходу війни у ці місяці.

Питання в тому, що чи були якісь місяці не вирішальні?

Так, безперечно вирішальним був час від початку війни до відступу рашки з півночі. Всі наступні події — наслідок цього місяця. Якщо брати саме вирішальність однозначного результату війни.

Справа в тому, що людям, хто вже рік воює, треба відпочити і їх треба кимось замінити.
Звісно, що айтівці не найкращий контингент для цього, але хіба за це думають військкомати?

Айтівці досить гарний контингент. В багатьох є фінансові подушки та авто. Досить молоді 20-35 років, слідкують за здоров’ям і можуть собі дозволити тренуватись, займатись спортом, бойовою підготовкою у найкращих. В 40-60 по полям бігати складніше.
У айтівців широке коло знайомств з досить забезпеченим прошарком українців, тому зібрати на якісну зброю, амуніцію, тепловізори, авто буде значно легше. Колеги та знайомі, компанії допоможуть.

  1. В депутатів ще кращі фінансові можливості, багато молодих зайшло від Зе. Зараз якраз Коля атлета закінчить навчання в Тайланді — буде комбатом
  2. А скільки податківців в нас, деякі з них вміють поводитись зі зброєю. Стільки компаній в Україні вже не має. Можна мобілізувати тисячі подактівців

Ну да, еще 2-3 недели, максимум 5. Инфа достоверная, мне кума прислала.

не читав «все погано», але дивлячись на ці пункти — і не буду, бо там мабуть такий жах, що моя нервова система не витримає :)

Айті (глобальний) буде зростати. GPT-3/4/5 означає бум вакансій для айті, а не скорочення.

вже з особистого досвіда — значно прискорює роботу. Це означає що дефіцит програмістів покриється збільшенням продуктивності існуючих. Звідки взятися буму?
та ще враховуючи невтішни прогнози про світову інфляцію-рецесію-депресію?

ну і інши пункти виглядають як тролінг :)

Оптимістом буде вигідніше, ніж песимістом....
Україна переможе :)

Якщо ти збирався і біжиш 100метровку, а то виявилось марафоном — то просто здохнеш на першому кілометрі.

Війна. Я закликаю українців подивитися правді в очі, — Геннадій Друзенко
Хто він?
Правник, публіцист, волонтер, ветеран АТО, співзасновник Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова.
(список нагород і відзнак є в Вікіпедії)

Хто він?

Он — романенковский поц. Медия п-добол, ничего более.

Генадій Друзенко н.м.п. освiчена, цiкава та патрiотична людина, слухав його чимало. Зазвичай, я дуже скептично вiдношусь до публiчних персон, але стосовно нього нiчого поганого поки не бачу.

Романенко дуже небезпечна медiйна кацапська потвора, i Друзенко з ним спiлкувався, але й багато хто з цiкавих людей це робив, i це небезпечно, таких як Романенко треба кенселiти, але бабло та полiтика мають власнi уяви що треба, тому отак i живемо.
романенкiвська «Хвиля» ще пару рокiв тому була досить огидною, тому що тонко транслювала меншовартiсть та зневагу до України. Зараз вони трохи перефарбувались, але сутнiсть зрозумiла.

Романенко я заканселив десь у 2014ому, чи 2015ому.
Хоча прикол — останні місяці дивлюсь його відео — заради гостей :)

Сам же він зараз меле якусь хню. яка ввічливо називається «маніловщиною».
або
«Нашому телятку да вовка б з’їсти»

Я теж його закенселив десь тоді ж, він і тоді вже мелев всяку хню.
Хоча мені запам’яталась його стаття, яка можна сказати стала пророчащою, зараз знайду.
Во, початок 2013 року!
hvylya.net/...​ie-chelyusti-istorii.html

Гарна стаття Романенка, але, думаю, то «змащування», яке вiн робить для того, щоб заходило iнше, основне.

Друзенко пасеться бiля Романенка, i потрохи перебирає (або ретранслює) його наративи — фатализм, безпораднiсть корумпованої України.
я став приглядатися до його iнтерв’ю, i вже не перший раз бачу спробу вiдкрити «Вiкно Овертона» — прийом, де спочатку закидають неприйнятну тезу, щоб потiм потроху продавити i зробити прийнятною для мас. Наприклад, теза про Кордони -> Друзенко каже, що «результат необов’язково повинен бути поверненням до кордонiв 91-го року» . I це вже не першому iнтерв’ю вiн повторив таке.( youtu.be/ziHKs-xy6_c?t=199 ) ->на 3:20

Реалiстично, я десь згоден, що сили нам може не вистачити, але в питаннi кордонiв є приклад японцiв, якi досi не погодились на анексiю 4-х Курильских островiв.

Я його читав ще при Януковичі, і перестав с часів Майдана 2014, просто тому що зрозумів що він мені не цікавий. І після цього я його вже не читав. Друзенко я навіть не чув хто це і шо.
Але просто оце запам’яталося. І такі да, РФ теж Україна догризе.

Друзенко це трендовий персонаж, тому слiдкую що вiн закидує в iнфопростiр. Втiм, я не плекаю жодних iлюзiй щодо нашого «полiтикуму», «ЛОМ-iв» та перспектив в цiлому.

теза про Кордони -> Друзенко каже, що «результат необов’язково повинен бути поверненням до кордонiв 91-го року»

Передчуття мене не пiдвели, вже понеслась: delo.ua/...​u-diidut-do-nyogo-414402
«Україна готова обговорювати з РФ майбутнє тимчасово окупованого Криму»

але в питаннi кордонiв є приклад японцiв, якi досi не погодились на анексiю 4-х Курильских островiв.

так японія і не в нато ))

... оце раптом до мене дійшло що це власне тому що нато то єсть North Atlantic Treaty Organization і він власне створений як відповід срср саме у європі і з «третіх країн» там власне самі штати і ще канада а усі інші як то японія корея той же ж ізраіль вони же ж з нато нє прі чьом

В ЮВА є ANZUS, Японiя «трохи збоку» нього, але не за бортом, так само як Iзраїль не «за бортом» НАТО, хоча, формально й не є членом.

1. Айті (глобальний) буде зростати. GPT-3/4/5 означає бум вакансій для айті, а не скорочення.

Дата сайнтістів можливо, але в частині куа й прочих макак — це дуже сильний страйк.

Частка ремоут вакансій в світі продовжить зростати — компаніям важко знайти таланти локально, все більше компаній йде в ремоут.

Вже ні.

3. Українські спеціалисти і компанії знайдуть нові ринки і можливості. Nothing motivates more than desperation. We’ll figure it out.

Виникне нові США, Європа чи ЮК? Тільки зміна якості, котра в такий момент недосяжна.

4. Мілтек, дрони, софт для військових — потенційно нові гігантські ніші, де бренд України та досвід війни може дати нам unfair advantage.

Так, це цікавий бізнес, але він просто буде викуплений. Ніхто в самій Україні не буде це розвивати.

5. Технологічний прогрес не зупинити. Більше інформації, швидше накопичення знань, прогрес в biotech, AI, ML, green energy, space tech. Завтра буде краще, ніж вчора.

Це ринок США, ЮК, Франції, Німечинни. 90% українських девів до цього принципово не підходять.

9. Оптимістом буде вигідніше, ніж песимістом. Краще спробувати і помилитися ніж нічого не зробити і залишитися «правим». We only live once.

Коли за це платить хтось інший...

Дата сайнтістів можливо, але в частині куа й прочих макак — це дуже сильний страйк.

ошибаешься, бигдата ответственность на себе не берет за качество, оно какое-то по умолчанию есть, но не более того и вот выходит что куа все еще нужен, как и прочие «макаки» потому что их работа не замещается полностью

остальные пункты точно так же ломаются об аргументы

х ин зе луп + чатжпт вже вирішують проблему макак, з того що знаю з 1 вуст,де були звільнення мавпеняток: голдман, браклайс й меллон. А про інші тобі й не треба думати, дизайн системи далі Вася.

Чем опасен оптимизм:

Позитивное мышление всегда было популярным методом самоуспокоения и аутотренингом. Все бы и ничего, однако тренинг и эйфория заканчиваются, и мы остаемся один на один с той правдой жизни, которую имели.
Когда реальность нас ошарашивает, то мы ощущаем всю гамму негативных эмоций, которая была с нами прежде, только на этот раз она подкреплена разочарованием, обидой и завистью, усиливающими переживания.

Как перестать быть оптимистом и оставаться реалистом
Важно начинать работать с негативным взглядом, но не просто методом убеждения или выстраивая новые нейронные связи, но с точки зрения условий, объективности и многовариантности.
Второй шаг — объективность: взгляните на ситуацию реально. Это жутко страшно, потому что от него мы и бежим в оптимизм, но это похоже на полное обследование — не так страшен диагноз, как его ожидание.
Третий шаг — вы спокойно принимаете свое текущее состояние. При этом не впадаете в эйфорию. Взвесьте все за и против: что вы уже можете сейчас и что сможете через год.
Четвертый шаг — учитесь выживать. Представьте себе ситуацию, когда IT-рынок схлопнулся окончательно и вам нужно жить на обычную зарплату рядового гражданина. Страшно? Но ведь они же живут — присмотритесь, как именно?
Пятый шаг — вы уже спокойны, потому что ваша жизнь не завязана на айти, но когда все вернется на круги своя — вы сможете вернуться, что будет приятным бонусом!

Хм, Цукер був занадто оптимiстичний, намагаючись створити власну Matrix у виглядi Метавсесвiту, i тепер зловив копняк вiд reality bitch.

А куашка Галя в сусідньому топіку на к@#ую вертіла і марка і його метавсесвіт, і вона щаслива ;-)

Народ, у меня тут один вопрос. А валютные переводы — уже разбанили? Дело в том, что я сам пока что проверить не могу из-за отключённой мобильной связи.

П2п можешь с долларовой карты

Мілтек, дрони, софт для військових

Зазвичай таке на аутсорс не віддають.
А вибір очевидний чи працювати за 20к грн на укр компанію чи за 6к$ веб девом.

Я за кордоном і то видно як вакансій стає все менше а вимоги все вищі.
Знайти 7-8к$ на Б2Б вже виглядає як виграти в лотерею.

А мені подобається список :)
Нити легше всього. Лупайте сю скалу!

Бути песимістом не означає нити. Це означає мати критичне мислення, не піддаватись загальній ейфрії (якщо вона є) і страхувати себе тоді, коли це потрібно
Це означає починати ходити на інтерв’ю коли в компанії щось явно іде не так
Це означає не купляти регулярно новий айфон, а відкладати на пенсію, розуміючи що державної пенсії не буде
Це означало таки виїхати з України після виступу Байдена щодо перспектив нападу РФ на Україну

Це означає не купляти регулярно новий айфон, а відкладати на пенсію, розуміючи що державної пенсії не буде
Це означало таки виїхати з України після виступу Байдена щодо перспектив нападу РФ на Україну

ці дві тези суперечать одна одній.

Песимізм не означає нити, так само, як і не означає постійно обмежувати себе у витратах. Великі витрати бувають цілком виправдані. Але не кажіть, що регулярна покупка нового айфона буває виправдана

Буває, коли ви професійно пишете софт для iPhone чи чогось подібного і не дешевого, XBox там чи Sony PS і вам важливо зробити порт щонайшвидше, бажано ще до виходу девайса в широкий продаж. Звісно коли це пасив, дзвоника-гралка то за великим рахунком поки тягне потрібні застосунки і не бісить тим, що тормозить — звісно можна не купляти. Справа в тому, що це навмисно культивована культура — купляй, купляй, купляй. Якщо не помиляюсь, розроблена під загальним керівництвом Двайта Езенхаура. У вашому «прагматизмі» теж є свої недоліки.

То что ты описал не является реализмом или прагматизмом, это именно пессимизм, отличить его очень просто, если ты ожидаешь плохого, то ты к этому и готовишься. Золотой середины в этих понятиях нет, они абсолютные. Даже если ты стараешься держать баланс, то ты не становишься реалистом, при реальном балансе ты становишься неадекватом. В прагматичном подходе ты не можешь быть заинтересованной стороной, бывают исключения, но в общем случае — нет. Так или иначе обе точки зрения накладывают на тебя ярлык нытика или недалёкого в розовых очках, объективно оба варианта плохо, а более того ни на что не влияют в целом. Это просто выбор быть радостным или грустным прямо сейчас. Убежденные пессимисты считают себя реалистами, а убежденные оптимисты — неунывающими борцами, но для остальных они являются теми словами что я написал выше

Это просто выбор быть радостным или грустным прямо сейчас

Спорное утверждение, но оптимисты часто заходят ещё дальше. И утверждают, что твоё настроение влияет на будущее. Соответственно, чтобы будущее было хорошим, надо быть в хорошем настроении. А я всё никак не могу понять как моё настроение может усилить или ослабить финансовый кризис или войну. Всё дело в том, чтобы оценивать риски максимально точно, а не пытаться своим хорошим настроением влиять на будущее

причину со следствием путаешь, причина — иметь хорошее будущее, следствие — быть оптимистом, но только есть нюанс: настроение не влияет на будущее

настроение не влияет на будущее

Вот и я так думаю. Поэтому не боюсь прогнозировать плохие сценарии, понимая, что мой прогноз никак не повлияет на будущее.
Но, да, ты о другом говоришь. О том, что

Это просто выбор быть радостным или грустным прямо сейчас

Это просто странная привычка психологов заворачивать решение проблемы на самого же клиента. Приходит клиент к психологу и говорит «Что-то мне грустно, помогите мне». А психолог такой спустя 2 часа пустопорожней болтовни «Это просто ваш выбор быть грустным. Сделайте другой выбор». Со смыслом жизни у психологов кстати так же «Не можете найти смысл жизни? Это потому что смысл жизни надо не искать, а создавать его!»

И утверждают, что твоё настроение влияет на будущее

так оно и влияет — только не так как.
твое будущее — это твои усилия. если у тебя плохое настроение — у тебя нет сил его реализовывать.

А я всё никак не могу понять как моё настроение может усилить или ослабить финансовый кризис или войну

и тут «все просто» — если у большинства ожидания инфляции, то они начинают совершать действия, которые И приводят к инфляции. За доказательство этого дали нобелевку по экономике.
Ессно, на процессы в экономике влияют и действия весьма небольшой группы людей. И влияние на большинства на это меньшинство — в общем случае ограничено.

С войной сложнее, но тоже — оптимисты проиграют
потому что
хочешь мира — готовься к войне :)

Чем более реальны ожидания войны — у большинства — тем более это большинство подготовлено к войне. А значит — тем выше шанс что война будет выиграна, или вообще не будет, потому что противник будет видеть — подготовленных к ней :)

Еще говорят — слабость провоцирует агрессора.
Подробности как — можно почитать в рассуждениях рашиских идеологов:
почему Европа гнилая. И почему «на Украине никто не будет воевать с нами» (до 2022)

Украина — власть и общество были очень оптимистичны. Хотя война то с — 2014го. Можно было поинтересоваться, как там раша, что себе думает, к чему себя готовит?

Всё дело в том, чтобы оценивать риски максимально точно

Для этого нужно
иметь максимально адеквтаную модель
иметь маскимально полную информацию

и при этом — столкнуться еще и с хаосом 2го порядка:
когда на состояние сложной системы влияет информация о ней :)
мы такое знаем упрощенно как «самосбывающееся пророчество»

но хватит и того что первых 2ух пунктов у подавляющего большинства людей нет и в помине.
разве что — ChatGPT теперь может помочь. Правда не в качестве оракула, а в качестве шустрого помощника. То есть для этого потребуется пункт 0:
знать что спрашивать у него, а не задавать дурацкие вопросы чтобы поржать — нууу, какой же он тупой

Пожалуй да, если кто-то сумеет создать массовый пессимизм в отношении какого-то банка, то вкладчики заберут оттуда свои деньги. Тем самым положат банк и скажут «а мы так и знали что банк рухнет», хотя ничего они не знали, а сами же и уложили.
А насчёт

иметь максимально адеквтаную модель
иметь маскимально полную информацию

У меня частенько получается давать негативный, но точный прогноз на основе ограниченных данных о будущем того или иного банка или айти компании. К сожалению, не всегда, так что продолжаю оттачивать свой пессимизм )

Звісно, що ти не зможеш вплинути на кризу, але можеш вплинути на своє становище в кризі. Я маю на увазі не тільки настрій, але й фізичні властивості.

Кілька прикладів
1. Наприклад, можна сказати, що війна в Україні спростила іміграційні процеси для українців. Особливо в Канаду та Німеччину. В цьому випадку кризу, що вже сталася можна розглядати як можливість для спрошеної іміграції
2. Якщо людина вклала гроші в банк, який зданкротував, то з якої сторони не подивись, не вийде віднайти цій людині хоч якийсь позитив з цього банкрутства. В цьому випадку будь-які спроби радіти такій ситуації виглядатимуть дибільно. Тут хіба що будуть «друзі», які будуть тебе «підбадьорювати» тим, що це все фігня і ще заробиш. Але це зробить тільки гірше
3. Який небудь песиміст, який зміг спрогнозувати банкрутство банку заздалегідь і взяв кредит в цьому банку, звісно ж він виграв. Бо кредит тепер може не повертати. Ключове слово при цьому «заздалегідь». Тому якщо робити правильні і точні песимістичні прогнози, то, можна помістити себе у категорію людей, які не втратять, а навпаки зароблять на кризі. До цього я і закликаю найбільше

спрогнозувати банкрутство банку заздалегідь і взяв кредит в цьому банку, звісно ж він виграв. Бо кредит
тепер може не повертати.

Хаха, це де таке?
Як мінімум в Україні, Сша і Євросоюзі ти платиш по кредиту навіть якщо банк збанкрутував.
Твій борг продадуть іншому банку

Так, я дещо спростив цей приклад. Але є конкретний приклад Альфа-банку, який навесні 2022 списував 20% кредиту всім, хто погасить його достроково. І робили це через проблеми з ліквідністю
Друзі мені також розповідали, що досить часто в українських банках роблять щось подібне під час ліквідації і списують навіть більше ніж 20%

З Ощадом, Приватом така фішка вже не пройде. Автокредити, іпотеку дають зараз вони.

Не хочу відмовляти тебе від твоєї крапки зору, тільки зауважу, що оптиміст це не той, хто радіє втратам, то блазень.
Оптиміст той, хто зпрогнозувавши негативний сценарій — готується, щоб в нього не стало гірше, або принаймні не дуже гірше. Приготувавшись — радіє, що зміг.
Стосовно песимістичних прогнозів — це цілком правильно, але робити це не заперечено оптимістам.

Звісно, що ти не зможеш вплинути на кризу, але можеш вплинути на своє становище в кризі

Мені б хотілося прикладів. Можливо маєтся на увазі те, про що я написав раніше. Коли війна в Україні спрощує іміграцію, тому створює позитив для тих хто хотів імігрувати. Буду вдячний якщо наведете свої приклади

Бо кредит тепер може не повертати.

good luck with that

Ви мабуть неправильно трактуєте визначення песимізму. Ось з вікіпедії: Песимізм — світосприйняття, сповнене безнадії, зневіри у краще майбутнє; схильність в усьому вбачати найгірші, темні сторони.

Можу погодитись, що мій підхід краще назвати прагматизмом чи реалізмом. Але знайомі періодично «звинувачують» мене саме в песимізмі. Виходячи з цього я і описую свою позицію

Оце все не про песиміста. Якась інша категорія, можливо, скептик або реаліст.

Якось у вас оптимістично вийшло. Дозвольте накидати песимістичних антитез:

1. Айті буде зростати, але лишень якісно а не кількістно (менше джунів-світчерів, більше вимог до знання AI/ML ітд.)
2. Що нам з того ремоуту, якщо навіть з ним Україні не наймають
3. Так, знайдуть. За кордоном (в Україні вони знайдуть обшуки від СБУ будучи резидентами Дія.Сіті)
4. До потенціалу я б додав радше військовий туризм, медицину протезів, світовий центр навчання саперів (бо розміновувати є що)
5. Буде high tech, low life. Багаті будуть багатіти, а бідні бідніти. You will own nothing and be happy. Екологія невідворотньо стане гірше.
6-8. Всі люблять списки. «Top-N фактів bla-bla-bla» це популярний клікбейт шаблон для заголовків пустопорожніх статей в інтернеті.
9. Вигідніше бути багатим і здоровим ніж бідним і дурним.
10. Чи переможе Україна — вже перемогла, якщо говорити про збереження власного суверенітету. Але справжня перемога це розвал московії та вступ України до НАТО (ви бачите передумови до цього?). На заході вистачає послідовників Чемберлена, які готові обміняти території України на ілюзію миру та business as usual з країною-терористом. Світову архітектуру безпеки майже зруйновано, нас чекають десятиліття нових конфліктів по всій земній кулі.

За 9 пункт особливе дякую. Хоча знайомі постійно цькують за оптимізм, але я не розумію як можна бути песимістом під час такої війни і не поїхати дахом.

Айті (глобальний) буде зростати.

layoffs.fyi

Частка ремоут вакансій в світі продовжить зростати

www.businessinsider.com/...​ice-rto-wfh-hybrid-2023-1

Українські спеціалисти і компанії знайдуть нові ринки і можливості.

Питання чи залишившись українськими. Поки що location matters.

Мілтек, дрони, софт для військових — потенційно нові гігантські ніші

і ми переможемо існуючі компанії, ігноруючи R&D гап в людино-тисячоліття

Завтра буде краще, ніж вчора.

Наче закрив інтерв’ю Федорова? Чи то заразне:)

Оптимістом буде вигідніше, ніж песимістом.

Я був оптимістом і сходив в військомат «оновити дані», бо думав що четверга черга, а держава міняється. Я б порахував вигоду, але дуже сумно виходить.

Україна переможе :) Без варіантів.

+++

Я був оптимістом і сходив в військомат «оновити дані», бо думав що четверга черга, а держава міняється.

І що вийшло?

380 днів вислуги вийшло. Атракціон від закарпатського військомату «відчуй себе безправним». 0/10, не рекомендую .

Так, це прикро. Мого сина таким же чином там же зловили

И одна причина для пессимизма перечёркивает весь оптимизм, эта причина называется Гетманцев

Якщо його приберуть — ще такого самого знайдуть, чи хтось любив скажімо Яресько та Гонтареву ? (яким по Лондонах та Вашингтонах на вагу не любов тепер глибоко пофіг). Чи може Микола Азаров не почав маскі шоу рейкет, за російським прикладом, бо там цією справою, один в один, почали займатись Прімаков і його протеже — путін? (Детально розібрав становлення системи Л. Парфенов в одній із серій Намедні). Питання системне, облаштування держави по «моделі Кучми» за Аристовичем (можете глянути його відос — «Как устроено украинское общество»). Між іншим тому і війна йде, інтереси впливових груп ввійшли в протиріччя яке не може бути вирішено в не конфліктний спосіб. Те саме протистояння — бізнес, чиновники. Одним треба конкурентноздатність на світових і відповідно рівень прибутковості, зокрема щоб продемонструвати інвесторам іншим наповнювати бюджет.

О так, в підвалах Бучі та Ізюму бізнесмени в чиновники розбірки вели між собою, вирішували конфлікти інтересів

Ну хтось же сформував озброїв дві армії, все спланував та надав накази ? Що стосується актів геноциду та етноциду, то цивілізовані німці робили те усе саме по усій Європі меньше ста років тому. Між іншим Agfa, BMW, Hugo Boss, Simens, Telefunken, Woltswagen, Dimler та низка інших нікуди не поділась. Щоправда довго сплачували за нанесені збитки, рабський труд і т.п. От в федерації абсолютно усе те саме. Звісно будь які інші групи, в яких агрессор захоче усе відібрати — будуть чинити опір. Подобається вам чи ні, але за Гегелем — війна це спрямовані агресивні військові дії уряду однієї держави проти уряду іншої. Уряди завжди формують беніфіціари. В самому бізнесі і взагалі будь де — де є конкуренція, власне може бути усе те саме тільки в іншій формі. Одна з найвідоміших корпоративних війн — Coca-cola проти PepsiCo.

Війна це агресивні дії народу, чи певної його частини однієї країни проти народу іншої. Гегель або помилявся, або в його епоху було легше, простіше.

Звісно, народи між собою щось не поділили. Напевно ми завжди ненавиділи бурятів, осетинців, мордву та інших ? І напевно саме тому на гарматах свого часу і почали писати Ultima Ratio Regum (останній аргумент короля) ? uk.wikipedia.org/wiki/Ultima_ratio_regum Війни завжди були забавкою влади, фактично боротьба за людей і ресурси, від початку утворення цивілізації.

WWII, та WWIII, яка почалась в 2008-2014 теж була забавкою влади, певних груп. Але за рахунок пропаганди і зомбування охоплює мільйони людей, які ненавидять армії, народи тих країн через яких ці мільйони стали біженцями.
Так, українці тепер ненавидять ті народи, представників яких влада рф погнала на війну проти України. Прочитайте вступ до «Прощавай, зброє!» Ґемінгвея, в якому він рекомендує щось зробити з розпалювачами війни.
Можете почитати Петра Успенського, що йому відповів Гурджиєв про війну в 1914-1916 роках, книга Георгія Гурджиєва «Записки Вельзевула своєму онуку».
Успенский, Петр Демьянович. Разговоры с дьяволом: Оккультные рассказы

Вичекали місяць, або кілька поки звільнять. Далі все ще гірше.

чи хтось любив скажімо Яресько та Гонтареву ?

Я до обох норм ставився, а коли проти останньої почали співати пісні в Кварталі, то зрозумів що вона взагалі норм. людина, якщо Беня проти неї застосовує важку артилерію. Якось більше довіряю Соросу МВФ, міжнародному банку які зараз кормлять Україну, ніж 1+1 з лисим із кварталу.
Самий головний баг Гетьманцева в тому що він не вміє в економіку, на жаль. І це легко перевірити: він голосно підтримав державне регульовання цін на паливо на початку війни, коли внаслідок регулювання ціни були обмежені але паливо surprise, surprise пропало із заправок. І це в країні де в різний час Юля Володимирівна разом з Азіровим боролись з цінами на гречку та інші товарами з аналогічним ефектом.

Це Ви частину депозиту, або кошти на р/р не втратили на болісну суму $5к-$100к в одному з банків, які були ліквідовані цими «успішними менеджерами» в 2014-2017.
Я вже не кажу про бізнес, який втратив мільйони доларів в майже сотні ліквідованих банків.

Імхо, якби їх тоді не ліквідували, то пізніше набагато більше людей втратили би свої кошти. Так що тут вибір з пагоного і дуже поганого варіанту.

Ліквідовувати половину банківської системи країни під час війни це верх цинізму, мародерства. Хоча це ще не дно.
Дно — це на восьмому році війни за місяць дати окупувати 25-40% території, мало не втратили столицю. Гарно підготувались за вісім років війни. В білорусі з півночі 100-150 тисяч рік сиділо, це «червоні прапорці» для будь якого генерала. Не очікувати нападу в таких умовах, не вдарити на випередження кретинізм. білорусь і росія одна держава з 2020 року.

Ліквідовувати половину банківської системи країни під час війни це верх цинізму, мародерства

Якраз ліквідували банки пилесоси, котрі видавали кредити під фейкові застави для своїх власників. Якраз існування таких банків під час війни це і є дно.

Дно — це на восьмому році війни за місяць дати окупувати 25-40% території, мало не втратили столицю. Гарно підготувались за вісім років війни. В білорусі з півночі 100-150 тисяч рік сиділо, це «червоні прапорці» для будь якого генерала. Не очікувати нападу в таких умовах, не вдарити на випередження кретинізм. білорусь і росія одна держава з 2020 року.

Тут якби ні Гонтарєва, ні Яресько не при чому.

Найбільше впевнений за 6, 7, 8 пункти.

Для звільнених ІТ спеціалістів не буде броні від мобілізації. 1-2 роки фізичних навантажень, служби в армії загартують, дозволять відпочити та уникнути вигорання.

Уникнути вигорання? В армії? Хм...

В it можно на роки вигоріти, а в армії це швидко пройде /blk

Це радше оптимістичні передбачення, аніж причини для оптимізму. :)

Щось ці пункти мені не дуже відкликаються. Додам своїх.

1. Кризу в енергетиці, викликану обстрілами, подолано -> більше вакансій в Україні
2. Біженці подивляться на цифри податків у Європі і на те, що енергетичну кризу подолано, і частина повернеться.
3. У Росії закінчуються патрони. І танки (половини вже нема). І зеки. А з цим закінчуються і бажаючі повоювати.
4. Громадянське суспільство розквітне завдяки досвіду волонтерства та досвіду об’єднаного спротиву.

1. Кризу в енергетиці, викликану обстрілами, подолано -> більше вакансій в Україні

< pessimisn> Але русня від стратегії обстрілів енергетичної інфраструктури не відмовилась і це дядя Джон добре знає < /pessimism >

1. Кризу в енергетиці, викликану обстрілами, подолано -> більше вакансій в Україні

Первое правда, но второе — пока еще только перспектива.

2. Біженці подивляться на цифри податків у Європі і на те, що енергетичну кризу подолано, і частина повернеться.

Налоги платят работодатели, специально скрывают суммы налогов. Скорее нужно сравнивать уровень жизни, он просядет, но скорее к концу 2024

3. У Росії закінчуються патрони. І танки (половини вже нема). І зеки. А з цим закінчуються і бажаючі повоювати.

Либо они экономят перед контрнаступлением.

більше вакансій в Україні

а ви оптиміст, бо поки що по цифрам все навпаки — їх менше

Ну зараз по цифрам усе трошки краще стало, ніж наприклад місяць тому — коли зовсім голяк був. Та звісно видно тренди на зміну і доменних галузей і тех стеків і т.д. Що цікаво з’явились пропозиції від українських компаній типу : Розетка, Пріват, Київстар і т.п , які напевно раніше не могли нормально конкурувати з по суті іноземним бізнесом.

1. До наступної зими, бо русня і далі буде обстрілювати.
2. Біженці подивляться на ситуацію з військоматами, подивляться на податки, і вирішать що краще в теплі та комфорті платити умовні 12% + 600 злотих податків, ніж їхати під Бахмут
3. Це ми вже чули цілий рік, навряд чи хтось поведеться знову

4 — ось тут особливо смішно. І ще смішніше стає, коли вийти зі своєї бульбашки і піти на риночок, пошту чи найближчій супермаркет і почути що каже «простий нарід», якого більшість. Чи то у маршрутці проїхатись...

2. Біженці подивляться на цифри податків у Європі

Порівняють з Україною і зрозуміють, що за ті ж самі (подекуди і менші) податки отримують в Європі більше гарантій?

А з цим закінчуються і бажаючі повоювати
Громадянське суспільство розквітне

Вибачте, але це скоріше схоже на мрію.

1. Айті (глобальний) буде зростати. GPT-3/4/5 означає бум вакансій для айті, а не скорочення.

Нет. Надежды на GPT умрут еще быстрее чем на биток как средство платежа

5. Технологічний прогрес не зупинити. Більше інформації, швидше накопичення знань, прогрес в biotech, AI, ML, green energy, space tech. Завтра буде краще, ніж вчора.

Денег не будет на прогресс. Три банка уже посыпалось, ставку ФРС опять скоро поднимут, дальше будет хуже

Тактично — це так — настають скрутніші часи, стратегічно — процес таки не зупинити.

Це можна про будь-яку дату в історії сказати ;)

можу продовжити список
11. Люди яких скоротили, не матимуть проблем з вигоранням
12. Оскільки проблеми будуть не тільки в нас а й в усьому світі, нам не так обідно
13. Айтішники дізнаються що АТБ — це не черговий сервіс AWS, а магазин

якраз можна на пункти 6-8 вставити «для круглої цифри» © :D

13. Айтішники дізнаються що АТБ — це не черговий сервіс AWS, а магазин

А ще роботодавець, який теж наймає айтішників

АТБ

як раз оформив картку АТБ, щоб купляти зі скидками

Фу то ж райф, який працює на московію

Прикольно. Я думав тільки картки райфу що продаються на кассі

11 — не факт, ой не факт...

нас наламали на три пункти(

Зате песимісти не розчаровуються. Вони радіють, що були не праві)

Я б посперечався з 9
Найбільшу хрінь люди роблять через надлишок оптимізму. Путін теж був великим оптимістом

він був великим довб***бом (їм і лишається доречі...)

Одне іншому не протирічить, і, навіть, не заважає ;)

«Найтемніша ніч перед світанком»

Підписатись на коментарі