Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Які ІТ спеціалісти потрібні ЗСУ, СБУ, НГУ, ГУР?

Сучасна війна є високотехнологічною. Практично вся техніка та озброєння країн NATO оснащені засобами зв’язку та ІТ системами. Що вже казати про БПЛА, системи розвідки, аналізу та обробки інформації. Є системи логістики, управління боєм, ситуаційної обізнаності, прийняття рішень. Весь цей комплекс обслуговують команди інженерів, адміністраторів, зв’язківців.

Якою є потреба у ІТ спеціалістах ЗСУ, ГУР, НГУ, СБУ, КОС?

Якщо маєте досвід створення, роботи з військовими ІТ системами, то напишіть про ті проблеми, з якими стикнулись під час служби, як вдалось вирішити, обійти.

Вже кілька років говорять про кібервійська, але їх створення залишається пустопорожньою балаканиною та PR-ом чиновників, які вивчили нові слова і косять під ІТ спеціалістів, фахівців, креативних та сучасних керівників.

Що дає пересічному ІТ спеціалісту досвід служби в армії?

Досвід участі у війні. В моєму дитинстві хлопчики про це мріяли. Так, це не всих драйвить та захоплює. Багато чоловіків не хочуть вбивати, гнобити, змушувати підкорятись інших чоловіків.

Війна — це гра щоб перевірити наскільки чоловік альфасамець.

Але технології вбивства людей за останні 120 років зіпсували і спаплюжили цю мету. Вже нема поєдинків. Часто це просто високотехнологічне вбивство людей іншої держави, раси, національності, міста.

В 2019-2021 роках був досвід компенсації зарплат ІТ спеціалістам в МОЗ урядом Канади. Досить успішний, але менше сотні фахівців. Вважаю, що доплати хоча б $1000-2000 одній тисячі ІТ спеціалістів суттєво підвищили спроможності ЗСУ. Це $1-2 млн, для держави взагалі смішна сума, 12-24 млн доларів в рік. В рази менша за річну зарплату одного з ТОП чиновників Нафтогазу.

Щодо зарплат спеціалістів орієнтовно $50к компанії, $50к на зарплату (може бути 60к+40к, 40к+40к), але орієнтовно $100к робоче місце в рік. Не розумію, чому ІТ спеціалістам в ЗСУ, СБУ, ГУР не можна платити адекватні ринкові зарплати!
Суддям, депутатам, керівникам держкорпорацій держава може платити захмарні або «адекватні» зарплати, а ІТ спеціалістам в армії та спецслужбам ні. Тоді не плачте, якщо вороги хакнули інформаційні системи, постійно крадуть дані, відбуваються витоки інформації.
Для 3-10 тисяч ІТ спеціалістів, які можуть знадобитись, з верхньою межею $5к в місяць, $60к в рік загалом вийде від $200 до $600 млн на рік. Це не той випадок, де варто економити. Це отримання стратегічної переваги!
До 2022 бюджет армії був $3-5 млрд, в 2022 має бути $8-25 млрд, тут занизив оцінку, взяв нижню межу. Якщо реально в 2023-2025 витрати на армію будуть $15-40 млрд на рік, то ІТ сектор може легко заробити на замовленнях від одного до чотирьох млрд доларів.

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

В армии айтишники не нужны, нужна пехота.
Айти это развитие, это оптимизация процессов, новые разработки. Когда у тебя начинается кризис, то айтишники не нужны, тебе не нужно развитие, тебе нжуно удержать ситуацию.
Так что я бы сильно не романтизировал потребность нашил силовых структур в айти услугах.

Кстати, тут статья проскакивала, как ученый в окопе лекции ведет. Вот это вам и ответ на вопрос что в армии будет делать айтишник.

P.S. моєму колезі, який служить по контракту, часто прилітають задачі по типу написати промову для командириа на святкування дня Х чи створити «прикольну та креативну» футболку для бригади і колега має хорошу репутацію в цій справі, зокрема за швидкість виконання подібних завдань.

На перекурі він зізнався, що з появою chatgpt та midjourney подібні задачі вже не напрягають його.

Сама популярна вакансія — фул стек оператор дрону і автоматичної гвинтівки.

Автор має якісь дитячі поняття про життя. Ніхто ліву людину в СБУ не візьме. Більше того, в СБУ процес прийому на роботу складає до одного календарного року. Ну якщо твій тато не Василь Малюк). Так само скоріш за все і з ГУР.
В зсу і нгу якщо в тебе немає знайомств ти потрапиш на посаду стрілка. В мене ВОС оператора ЕОМ, коли мене приписували до нового військомату то в повістці вказали ВОС солдат -стрілок. І все. От кого їм не вистачає.

Якою є потреба у ІТ спеціалістах ЗСУ, ГУР, НГУ, СБУ, КОС?

Є дві протилежні відповіді на це питання й обидві вірні одночасно:
— Ніякою. Вони не розуміють навіщо то воно їм і як таке використовувати.
— Необмежена. ІТ потрібна скрізь.

Отакий от парадокс.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Це не гарантовано, але можливо.

айтішники дуже потрібні,у розвинутих країнах, не у нас(у нас Фсбешні кроти сидять на посадах і роблять шо хотять), софт для дронів, для ребу, для арти,танків, самольотів, розвідки, для супутників, практично для любої техніки...але Україну давлять з зовні та середини, демотивуючи і сіючи кліптократію і пропагуючи невігластво...і тому розвитку немає...а по факту у нас купа найголовнішого ресурсу — зерна!)

Фронт ЕНД це коли ти стріляєш на передку а бек коли ти арта.

«Ви ж думаєте, що комп’ютерна техніка в армії існує для того, щоб узяти на себе рутинні процеси, правда? Щоб допомогти командиру та бійцю обробляти інформацію, шифрувати її, та миттєво передавати іншому соратнику по збройній боротьбі із супостатом, через електронну мережу... І, певне ж, розумієте, що автоматизовані системи, зокрема і військові, працюють саме на базі комп’ютерної техніки. Усяких там серверів, роутерів та персональних планшетів-комп’ютерів...

Це все було б правильно для бізнесу. Але не для військових. Окремі військові керівники, що заледве справляються з „бабусєфоном“, сприйняли автоматизацію як смертельну небезпеку. Як „Чужого“, який вперся до ідеальної бюрократично-паперової системи, ріст якої, немов ракова пухлина, рік за роком поглинає зусилля усіх до останнього військовслужбовців, скільки б їх держава не наймала...»
Важливий для розуміння процесів текст:
hvylya.net/...​cifrovogo-putchu#_ftnref7

Cyber strategies overview
The usage of automation in a cyber environment
Addressing the cyber workforce challenges
Потребує gov mil e-mail.
federalnewsnetwork.com/...​-protect-agency-networks

Application window now open through 1 November 2023 for U.S. Cyber Command’s 2024 Rising Leaders Summer Collegiate Interns and Recent Collegiate Graduate Fellows! USCYBERCOM welcomes collegiate students and recent graduate talent. Interested candidates can send questions directly to our USCYBERCOM recruiting email inbox here.
www.cybercom.mil/...​Employment-Opportunities

нова кіберзрброя — Оберіг

Є якась гра симулятор війни, де можна перекидувати бригади, регулювати системність і засоби оборони, робити наступи, вести бойові дії?

Де РВСП з ракетами дальністю 1-5 тисяч км?
Де РВТП з ракетами дальністю 50-1000 км?
Лише ядерна зброя з 1-5 тисяч боєголовок здатна перемолоти мегаполіси, порти, інфраструктуру противника.
Навіть тактична ядерна зброя з радіусом дії 100-400 км переломить ситуацію. Щоб нести 1-3 кг ядерного заряду велика ракета не потрібна!

До кого ти звертаєшся?
Це програмісти з форуму мають накодити оці всі РВСП та РВТП?

Запрограмувати маленьку ракету хоч зможуть?
Скільки пишеться софт під керування ракетою, дроном?

А де паливо та двигуни брати? Під ту ж Ольху паливо з радянських ракет перероблювали. Про систему керування — а хто нам до речі продасть компоненти сучасні з military / aerospace grade?

З мопедів, скутерів, іграшок та інших цивільних пристроїв.

І з цього всього можна забабахати РВСП?
Круто. Піду іграшки розбирати. Там у малого на стратегічну авіацію думаю вистачить.

А, ну тоді питань нема. Проблема вирішена.

А де паливо та двигуни брати?

я дам вам керосинум

Запрограмувати маленьку ракету хоч зможуть?

«Я вам нє скажу за всю Одесу...»

Скільки пишеться софт під керування ракетою, дроном?

Думаю, на гітхабі вже щось є ;)

Якщо серйозно, я не зовсім в темі і тому, НМД, там дуже багато «змінних», від яких буквально залежить, скільки воно буде писатись і відлагоджуватись.
Враховуючи, що вже щось літає і навіть долітає до моськви, то софт вже є, але наскільки гарної якості — не відомо і нам про це не скажуть.

Запрограмувати маленьку ракету хоч зможуть?

А ви можете? Чому досі не зробили? Ви ж цілий СЕО..

Скільки пишеться софт під керування ракетою, дроном?

Скільки?

Щоб нести 1-3 кг ядерного заряду велика ракета не потрібна!

Чисто фізичний обвіс, щоб кілограм ядерного палива зміг ядерно здетонувати, а не просто розбризгати нутрощі — це десятки кілограм, а щоб при цьому не було хардкорного зараження місцевості через велику долю непрореагованої маси — то взагалі сотні. У поєднанні з тим, що аеродинамічний опір росте як квадрат розмірів, а запас палива — як куб, ракети при певній дальності в принципі не можуть бути менше певних розмірів.

Теж загуглив, пишуть мінімум це 11кг плутонію або 50кг урану.

Як же «ядерні чемоданчики»? Вигадка голлівуду? Капець ілюзіям!

Так ядерний чемоданчик в фільмах то просто кнопки там

Є такі, що з зарядом плутонію, ящики з ядерними боєголовками, тощо.

Which territories of the former USSR should be annexed by the Ukrainian Empire?

На кожного міністра, заступників міністрів має бути людина, яка замінить.
На критично важливі посади 3-4 варіанти.
Для призначення достатньо години.

4 маленьких СЕО як в Global Ukraine

«Хочу додати від себе: час „дякуємо ЗСУ“ закінчився, бо ЗСУ теж кінечні. Хто вижив — ми ратуємо одне одного по госпіталям і будемо це робити скільки вистачить сил. Ми ховаємо друзів. Ми закінчуємось. Я повернувся на фронт після важкого поранення, зі штучними кістками та пластинами в нозі. Тому не відмазуйтесь. Ті, хто вміють воювати — не безсмертні.

1. „Нехай воюють ті хто вміють“ — вже не працює. Всі колись не вміли воювати.
2. „Я доначу на зсу“ — не працює. Всі донатять.
3. Брехливе „я волонтерю“ — теж не працює. „Волонтерити“ аби не забрали — це не волонтерство. Волонтерити краще пораненим бійцям.
4. „У мене сім‘я“ — не працює. У нас всіх є сім‘ї.
5. „Я пацифіст“ — не працює. Зручно прикриватись пацифізмом в воюючій країні.

Я, діючий військовий, дев’ятий рік тримаю меч в руках і доначу на ЗСУ, коли був поранений — волонтерив. Що на це скажете, мої любі ухилянти? Поки є час — йдіть та вчіться, бо вам прийдеться взяти зброю до рук. Досить плакатись про „незаконну мобілізацію“. Вона законна. Йде повномаштабна війна, оголошений військовий стан, тому мобілізація законна. Не брешіть самі собі, не відмазуйтесь, не ховайтесь, бо не вийде вже. Це гидко. Я хочу нагадати тим, хто тікає від повісток — на кону наша державність, існування нашого народу, нашого громадянства. Де ваша совість, самоповага, мужність, відповідальність? Важко воювати, а обернувшись назад — бачити відео, як „мальчікі“ ховаються по шкафам в Епіцентрі від повісток. Не робіть так. Не будьте ворогами своєму народу та армії. Йде війна за наше існування і ми зобов’язані його відстояти заради наших сімей та майбутніх поколонь.»
Олександ Степанов

Дозволити всім виїхати в країни ЄС, США за прикладом євреїв 1700-2000 років тому.
Дочекатись результуту війни росії з Польщею у майбутні 10-50 років.
Пожити у вигнанні кілька сотень років, а потім відроджувати націю як євреї в 1947-2000 роках. Воювати за землі все одно доведеться зараз або через сотні років. В наступні десятиліття посилиться тиск жовтої та чорної рас на білу. Будуть спроби захопити Європу з Азії, Африки.

А ми не будемо мігрантів завозити після війни? Скоріш за все найбідніших азіатів, бо хто до нас ще поїде то. В нас і до війни демографічна яма була, а зараз взагалі треш — молоді нема, трудові кваліфіковані ресурси асимілюються за кордоном. Тенденція до країни пенсіонерів та людей яку потребують соціальної підтримки після війни. Зі всією повагою до воїна, але про раси пасаж не зрозумів.

А ми не будемо мігрантів завозити після війни? Скоріш за все найбідніших азіатів, бо хто до нас ще поїде то.

Подивіться на Умань. Матимете відповідь хто поїде.
Сценарій захоплення ЄС емігрантами з Африки розглядали у 2010-2016. В Африці 2 млрд бідного молодого населення. В Європі 500 млн відносно багатих, але значна частина старих. Погляньте на Італію. І це їх стримує поліція, захищає армія NATO. Якщо з Африки посуне 200-400 мільйонів молодих чоловіків 16-45 у 2025-2050 роках, що їм протиставить стара Європа?
Країни ЄС створили на територіях Лівії, Єгипту, Марокко, Алжиру в 200-2011 роках «буферну зону», яка стримує навалу чорних з глибин Африки. Пустеля Сахара є природним бар’єром, який важко подолати. Єгипет, Алжир, Марокко під контролем країн NATO. Це дозволить кілька десятиліть стримувати чорних від «походу в Європу».
Як чорні хочуть поквитатись з білими, заявляють про століття приниження можете на прикладах Франції, США.

Ну як майже єврей про Умань пасаж я не зрозумів. Хасіди приїхали та поїхали собі. Україна ж відмовилась перезаховати Цадіка Нахмана — от в Умані гроші і заробляють.

А якщо ви прихильник теорії «небесного Ієрусаліму» питання просте, скільки людей переїхали з України в Ізраїль і скільки у зворотній бік?))))

Про Францію — це колоніальна політика давати паспорти бо треба мати трудових мігрантів. Чи ви думаєте туди просто так їдуть франкомовні африканці які мають хоч якесь право на паспорт?

Поки що африканці роблять замес лише у своїх країнах. Нащо їм кудись рухатись? Що вони здобудуть якщо їм не будуть видавати паспорти і біженство?

Але тим не менш, питання залишається, як ми будемо мотивувати африканців та азіатів їхати працювати в Україну? Чи хто буде годувати пенсів і т.д.

Особливо по вашій же логіці, що треба покласти всіх чоловіків України на війні і тд — працювати буде нікому.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

В наступні десятиліття посилиться тиск жовтої та чорної рас на білу. Будуть спроби захопити Європу з Азії, Африки.

Крінж. В Global Ukraine в курсі що їх СЕО — расист?

Які ще 90%, який Парагвай? Ви хоч знаєте, як він воював? Майже шість років проти коаліції з трьох ворогів, ізольований і без підтримки.
90% це коли з вашого класу ви один лишилися.

так він про фініш, а ми до фінішу щє хтозна коли доберемося... нажаль...

А є якийсь більш раціональний план, ніж спалити у війні 90% чоловічого населення і втратити половину території за прикладом Парагваю, який навіть через 150 років досі не оговтався від тієї війни?

А чому не 99%?
Давайте просто порахуємо, щоб зрозуміти наскільки пост маніпулятивний. В Україні 40 млн грубо. 20 млн це чоловіки. Тобто ви стверджуєте що поточний план це мобілізувати 18 млн. чол? Я правильно зрозумів? Тут на забезпечення 1 млн. чол. всім світом збирають гроші, а ви про 18 млн.
П.С. Звичайно ви почнете писати що малось на увазі не всіх, і т.д. т.п. але навіть хай буде не 20 млн., а 10 млн. Це забезпечити в 9 разів більше людей ніж зараз. Я вже не пишу про підготовку, навіть якщо супер грубо 2-3 тижні тратити на підготовку людей, то ці 9 млн. будуть мобілізовувати років з 5.

Якщо точніше, то чоловіків віку 18-60 до війни було приблизно 12 млн. Частина виїхала, частина залишилась на окупованих після 24.02 територіях, частина не підлягають мобілізації з різних причин. Реальний мобрезерв наразі точно менше 10 млн і з часом буде тільки зменшуватись.

тут рахували вже — 2млн в нас резерв.

1. 10 млн волшебные цифры, в реальности моб резерв даже с крайне низкими нормативами по здоровью 6, максимум 7 млн.
2. Вы не учли уже понесенные потери. Включая комисованных.
3. Нам многие спикеры, в том числе провластные, обещают что война на долго, зачастую говорят о периоде больше 5 лет.

1. 10 млн волшебные цифры, в реальности моб резерв даже с крайне низкими нормативами по здоровью 6, максимум 7 млн.
2. Вы не учли уже понесенные потери. Включая комисованных.
3. Нам многие спикеры, в том числе провластные, обещают что война на долго, зачастую говорят о периоде больше 5 лет.

Так тут нам розповідають що

спалити у війні 90% чоловічого населення і втратити половину території за прикладом Парагваю, який навіть через 150 років досі не оговтався від тієї війни?

Так от, якщо я правильно прочитав, то мається на увазі 90% всього населення країни.
Невже пан помиляється?

Так от, якщо я правильно прочитав, то мається на увазі 90% всього населення країни.

На сколько я вижу у него речь шла о 90% от всей популяции мужчин (дети, старики учитывались?!). Хотя если мы говорим о той войне то версии о потерях там очень сильно разнятся, где-то 70% от мужчин, где-то 90% от всей популяции. К слову большая часть погибла от болезней и голода, а не в боях.

Суть в целом ясна, он говорит о критических для народа потерях. После которых уже не важно чем закончится война.

Суть в целом ясна, он говорит о критических для народа потерях. После которых уже не важно чем закончится война.

Суть в цілом очевидна — звичайний маніпулятивний пост. По-перше пан пише наче наразі план == нанести критічні для народу втрати. По друге згадує Парагвай з втратою 90% чоловічого населення. Я ще варіант Фінляндії із війною проти совка, є варіант Ізраїля, є варіант Грузії, є варіант Азербайджану і т.д. т.п.
Дивно читати такий булшіт на доу. Щось на кшталт: «Сорос знищує слов’ян», «очищується територія під новий Ізраль» і т.д. т.п.
Краще би пан написав свій норм. план, але в таких постах цього не знайдеш.

Краще би пан написав свій норм. план, але в таких постах цього не знайдеш.

Вважаю, що покоління 16-35 має пройти через загальну мобілізацію. Але за сучасною підготовкою як в Ізраїлі, Швейцарії.

покоління 16-35

Я так розумію ви старше 35?
П.С. Я вважаю, що покоління 16-35 нікому ні чого не винне, і тим паче старшим поколінням які про.бали 90-і, 2000-і та 2010-і. І за це чомусь мають платити своїм життям молодші покоління. Можна ще перейдти повністю на особисту пенсійну систему і всі вивільнені гроші вкладемо наприклад у ВПК.

Финляндия и Грузия проиграли. Израиль и Азербайджан воевал против технически гораздо менее развитых стран чем он сам, у нас наоборот, тогда уж опыт Вьетнама актуальней.

По-перше пан пише наче наразі план == нанести критічні для народу втрати.

Я думаю он намекает, что человеческую жизнь нужно ценить больше чем сейчас. Можно, конечно, и дальше мыть мозг, но народ уже на Марафон и Арестовича не особо ведется.

Фінляндію бомбили «бомбами миру» і вона з цим нічого не могла зробити. Повна технічна та кількісна перевага була у совку. Власне фіни заплатили високу ціну. Є думки що якби не смерть Сталіна, то совок окупував би фінів повністю.

Можно, конечно, и дальше мыть мозг, но народ уже на Марафон и Арестовича не особо ведется

Я не бачу різниці між 2-3 тижнями до розгрому над чмобіками з марафону та закликами магічним чином зупинити війну. Ця зупинка буде на 5 років максимум і далі буде нове вторгнення в Україну в якій буде повністю розвалена економіка та мінімальна підтримка заходу. Тому якщо зараз магічним чином почнеться заморозка фронту, то рекомендував би забирати дітей і виїжджати куди подалі — наприклад в Канаду.

І так, я дуже і дуже хотів би помилитися в своїх цих чорних, зрадойбських думах.

імхо очевидно шо головне проблема це безпека. Всі ці корупціонери та пузаті на рейнджиках жили в країні останні 30 років. Хто б що б не казав, але після 2014 коррупції помітно поменшало, одні посадки судів чого варті, + прозоро, медичні закупівлі і т.д.
Тому якщо через це не виїхала більшість, то геть так само не виїде і надалі.
А от безпека та економіка це зовсім інша справа.
П.С. доречі не факт, що НАТО впишеться повністю за європейські країни якщо рашка піде далі. Наприклад, президентом штатів через років 5 стає якийсь ультралівий/правий який виходить з НАТО щоб зекономити бюджет.. от тоді та ж Німеччина з поточним станом бундесверу наврятчи довго протяне. Про країни Балтії і говорити не має чого. Тому коррупція то не головне..

якось слабо акцентують цю тему — що відлов людей це лютий піздець

За цих 5 років миру, з України повиїжджають усі.

Fowl Artи, де і хєр з ними, а тут буде мерзость запустєнія,
інфа 146,% до гадалки не ходи

З нашими відловами людей на вулицях, тотального п-ца у владі, яка навіть в моменти екзистенціної загрози не зупиняється красти,

влада з космосу прилетіла, інфа 146%

який блдж нарід, така і блдж влада, яблуко від яблуні того саме

який привіт такий одвіт: тут ніби як із Арцаху виїдуть зрада-зрада, то що сказати, не виїдуть, то ура-поцрейот, не інакше, або біле або чорне

Ну і нахіра тут цей «висер» ?

Мабуть, найбільший нюанс із усякими тиловими вакансіями в тому, що в них значно менша текучка кадрів. Там люди рідше гинуть, дістають поранення чи вигорають, і взагалі не потребують ротації. А піхота потрібна, бо вона у пеклі.
Ну і ще часом є варіант замінити когось у тилу, щоб він пішов ближче до фронту, про це тут пан Ендерс писав. Але це дорога туди ж, рано чи пізно.

Є платформи з 12-24 дронів з базою, до якої можуть приєднатись донатери і самостійно керувати дроном. Або професійні пілоти.
Є таке рішення? 2-3 старлінки для резерву, пара водіїв. Виїхали, розгорнули старлінки, дали команду, що можна запускати дрони. Або ще 4-6 пілотів. І запас з 30-50 fpv дронів в авто підтримки.
Які затримки в ms дозволяють керувати через starlink дронами з Києва, Львова на відстані 500-1000 км?
Можна звичайно не вигадувати велосипед, а зробити платформу з десятка дронів-камікадзе з бензиновими двигунами, з наведенням за координатами, тощо.

приєднатись донатери і самостійно керувати дроном

Задонатив засланий русачок і через секунду після зльоту підірве дрон прямо на платформі

Або професійні пілоти

Навіть професійних пілотів треба роздуплити куди летіти і що атакувати, інакше заплутається і теж вдарить по своїм

Які затримки в ms дозволяють керувати через starlink

В ігри комфортно грати з пінгом до 10-20мс і то там є механіки згладжування затримок, а у старлінка десь 50+, як на мене це забагато для адекватної реакції на керування і отримання відео

Виїхали, розгорнули старлінки, дали команду

А нафіга їм тоді віддалений пілот, вони самі швидше і краще навчаться літати ніж рандомні донатори з лагучим інтернетом, а то виходить щось типу «хочу вбивати русню не вставаючи з дивану»:)

«хочу вбивати русню не вставаючи з дивану»:)

Це вже відновлення РВСП. Пілоти США ж якось керують ударними безпілотниками за сотні км.
Так там на порядки дорожчі рішення.
Відбір пілотів можна зробити, це елементарно.
З цитат статті про донати є інформація, що люди донатять більше 12 тисяч за рік.
Могли б пройти курс в школі пілотів БПЛА, попрактикуватись за 1-2 місяці. Були б в резерві. Якщо б сподобалось, то продовжили б працювати, 3-4 рази на рік брати участь в польотах для збереження кваліфікації.
В 15-25 км від нуля є стаціонарна оптика, де пінг менше 10-20 ms. Докувати бази там. Не буде потреби в старлінках.

Бойові задачі повинні виконувати військові. Дати цивільній людині віддалений дрон навіть через старлінк технічно не складно, навчити літати теж можна, проблема в тому що вона навіть не зрозуміє куди летіти, як відрізнити свого від ворога і в радіопереговорах зрозуміє тільки «плюс-плюс». Це як взяти на великий проект джуна-фрілансера, наче і кодити може, а толку мало, вчити треба, вникати в проект, ще й зникне кудись через тиждень:)

І юридично-моральні аспекти: цивільний сидить за компом в своїй квартирі багатоповерхівки і спрямовує дрони на орків, через це стає фактично комбатантом який прикривається іншими цивільними в цій будівлі

юридично-моральні аспекти: цивільний сидить за компом в своїй квартирі багатоповерхівки і спрямовує дрони на орків, через це стає фактично комбатантом який прикривається іншими цивільними в цій будівлі

Якщо в напрямку його країни летить ракета, ударний безпілотник, то кожен громадянин або громадянка має природне право на захист себе і країни. Навіть обов’язок!
«Стаття 65. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України.»

При цьому правила та звичаї ведення війни ніхто не скасовував, як би не хотілося:)

Чим більше і жорстокіше вб’єш ворогів, їх вождів, сильнішим буде терор на окупованих територіях — тим швидше виграєш війну, ворог капітулює.

«Дякуємо, що обрали платформу Lobby X для пошуку нових можливостей. Ваш відгук отримано та буде передано Держспецзв’язку.
Якщо Вашою кандидатурою зацікавляться — Вам напишуть чи зателефонують.
Ще більше унікальних можливостей і пропозицій можна отримувати, підписавшись на нашу розсилку тут.»
Це типова відповідь. За рік закрили менше 200 вакансій, бажаючих 12-15 тисяч. Я особисто на більше десятка відгукувався :)

Продовжуй далі, мені лише два рази відповіли на 20 відгуків ))

Котрі можуть тримати лопату для риття окопу

Якщо раніше я попадав на «вояк» коли аплаївся на IT посади і мене ігнорили, то тепер в мене руки взагалі опустились, і все через ITвців.

Кому в аутсорс сеньйора за 20тку? Візьмуть без співбесіди. Коли мене у в/ч «Сил Оборони» наймали HR менеджер та інший сеньор, мене попросили спочатку поставити ТІМЗ! ТІМЗ, бдлжат! А потім після співбесіди, надали перевагу іншому кандидату. Пішли ви нах, повертаюсь в мінометку. Походу програмери сеньори більш не потрібні, а тепер є навіть надлишок.

Тому кому не дісталось місця — в нас завжди потрібні навідники, командири бойових машин, і штурмовики! Маякуйте!

Teams стандартний інструмент в ІТ компаніях.

В Черкасах в 118 ОБрТрО почали пропонувати 56000 грн ІТ спеціалістам на вакансіях Lobby X(LX Army), служити у м. Черкаси. Як платять 30-ку?

Інтернаціональний легіон:
• SMM-менеджер

ЗСУ:
• Оператор систем радіоелектронної боротьби
• HR-менеджер
• Інженер електроніки

Сили Оборони:
• Проєктний менеджер логістичних процесів
• Координатор гарячої лінії
• Адміністратор базових сервісів
• Адміністратор системи відновлення
• Експерт з навчання SAP
• Експерт із SAP MM/WMS
• Керівник проєкту SAP HR
• Експерт зі складської логістики
• Мережевий адміністратор
• Функціональний адміністратор портального рішення
• Експерт з роботи з нормативно-довідковою інформацією
• Web Penetration Tester
• Senior JavaScript/TypeScript Enginee
• React Developer
• Golang Developer
• Оперативний співробітник
• Співробітник охорони
• Начальник служби охорони державної таємниці

Відгукуйтесь на вакансії, які зацікавлять, та рекомендуйте друзям 📩

Разом до перемоги 🇺🇦

«Сили оборони» — Збройні Сили України, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державна спеціальна служба транспорту, інші утворені відповідно до законів України військові формування, а також правоохоронні та розвідувальні органи, в частині залучення їх до виконання завдань з оборони держави.

У нас ІТ спец по дефолту попадає у взвод зв’язку/ІТВ, де робить 1) прошивку для рацій і ретрика 2) є адміном безпеки автоматизованих систем військової частни 3) «робить» окопний реб

Є надія пофіксити проблеми з безпекою в «кропиві»? Які реальні проблеми з безпекою, витоком інформації, тощо в ній є? Там реально треба команду, яка допиляє продукт.

Можливо трохи офтоп, але розкажу байку. На воєнці (війській кафедрі політеху) до нас якось заглянув під час лекції майор і спитав: «хакери є»? Зацікавлено підвелися двоє хлопців, котрі вечорами підробляли адмінами в ігровому клубі. В результаті до кінця семестру набивали майору тексти із звільненням від стройової підготовки.

Свіже інтерв’ю за 10.05.23:
youtu.be/0PhPHXSK-ZQ

— Маючи непогану заробітню платню як ітішник, я не зміг би прокормити одного солдата на голому забезпеченню (20тис) бо вас де тут більшість на 5%.
— коли ви виконуєте конституційний обовязок захисту держави (а це право) вас країна забезпечує а не платить зп. Добре коли гарно забезпечує, трошка гірше коли не дуже.
— не хочете допомогати тими унікальними знаннями далі від фронту, можете допомгати ними ж трошка ближче в ПВЗ (польові вузли звязку), або на нулі (бплашники, штурмовики, піхота).

Засуньте оте своє, я кручє всіх бо я бабло гребу. Тут бабло нажаль уходе на забезпечення, щось можна додому відправить. Прийміть це як данність. Ви або єбошите на перемогу (що в тилу, що на передку) або ви поц.

або ви поц.

Ты считаешь меня редиской, горе то какое

Внєзапно. Вас ніхто не згадував, а ви відгукнулися та ще й на негативну противагу. Дуже цікаво що людей тригерить так реагувати і так думати про себе. Мене теж ніхто не згадував, але мене тригернула цікавість запитати вас. Ви не поц. Якщо ви в Україні — ви вже цим самим фактом працюєте на перемогу. Всі працюють на перемогу, просто з різним коефіцієнтом. Хтось хто на нулі працює на 100 відсотків. Волонтери на 70. Ті хто донатять і допомогають від 10 до 50. Досить умовно, але вклад робить кожен. У вас є близькі чи друзі, які в армії і ви їм швидше за все сотнею другою десь допомагаєте бо вони як мінімум свої. Ваш коефіцієнт може бути пару відсотків, але він є. Навіть якщо зовсім не допомагаєте — ви непомітно платите податки через пальне, проїзди, їжу і цим теж допомагаєте а в душі ви хочете миру своїй країні, щоб кожен хто несе небезпеку відійшов з вашої землі і ще краще був покараний щоб не мати бажання сюди лізти знову. Хоча із-закордону, якщо ви там, ви теж можете донатити. Але якщо ви в Україні, то навряд чи ви поц за думкою Олега.

Я хочу забыть об этой стране навсегда

Наскільки далеко ви від об’єкту який хочете відправити в забуття?

Ви так і не сказали, куди ви повернулися. В яку країну? Україну ви хочете забути, значить не в Україну. Тим більше чоловіків не випускають. Тоді яку країну ви зараз обрали?

Я вернулся на Украину, к сожалению — не могу подвести товарищей по спорту + у меня здесь семья. Но по открытию границ рассматриваю выезд на ПМЖ

Екологія України очистилася на стільки, що навіть кожаєв планує трактор) це не може не радувати

Та Щось всі кого дружина підгодовувала вже пішли..
Хороші люди були

На ПВЗ ІТшної роботи мізер, хіба що мережеві інженери будуть використані на 10% потенціалу максимум.
Є багато моментів, де варто запровадити ІТ системи (склади, забезпечення, облік о/с, тощо), що в рази спростить роботу командирів рот, батальйонів. Але цього не роблять, хоч розробки вже були впроваджені.

> цього не роблять.
Помиляєшся.

Взагалі, ну перестань нити — спробуй змінити хоч щось...

Я зустрічав людей, які хотіли щось змінити в ГШ в 2005-2015 роках. Чув історії.
Бачив і супроводжував інформаційні системи. Була волонтерська система для складів, її вимкнули, якщо вірно повідомили. Бо ніхто не користувався кілька років. SAP «майно-житло», який впроваджували в 2007-2017, теж згорнули. В 2017-2018 був на співбесіді з людиною, яка впроваджувала системи керування боєм. Бракувало спеціалістів, їх досі бракує.

(Якщо ми про одну людину думаємо — то) учора я дивився презентацію вже 4тої версії ComBat (яка «сюрпрайз» впроваджується).

І взагалі вимикай режим ослика Іа, ти як то кажуть свої песимізмом аж дуже шкодиш. Я розумію що тяжко і все таке, у вас мають бути психологи. Звернись. Депресняк то погано.

Юрій з бородою років 50-ти?

Скільки в армії персоналу, тис 300?
Скільки в країні людей, млн 20 залишилось?
Виходить армія це 0.15% від населення України, а військовий внесок — 1.5%

Виходить армія це 0.15% від населення України, а військовий внесок — 1.5%

по-твоему его на зп военным что ли тратят?...

На яйця по 17грн, на каски 3х від ціни, ну там на багато чого

З’явились нові вакансії по SAP, адміністраторам відновлення, сисопс(AD+), тощо.

Потрібна норма — грошова винагорода мобілізованим не менше x2 на гражданці . Тоді швидко відпаде камуняцька звичка забивати цвяхи мікроскопом

Скасували виплату 30 тис. грн з лютого 2023! Виплати з попереднього місця роботи ще раніше.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Вже змирились з тими правилами, які є. Хтось поїхав ближче до нуля і туди, де платять, дехто звільнився.

До кого я можу звернутись? Щоб служба в ЗСУ була пов’язана з ІТ.

Хіба що на lobby x :) Є хоч якийсь шанс. Служба в ЗСУ, яка пов’язана з ІТ: діловод, зв’язківець, оператор(пілот) БПЛА, РЕБ, восьмерики, кіберзахист, тощо.

Львівське ТрО давали повістки навіть в готелях. До мене прийшли 16 березня о 22:30. Покликали на ресепшен готелю «Соната» для «перевірки документів», виписали повістку. Деяких(багатьох) з epam тоді мобілізували, хто мав необережність там зупинитись на 5 діб.
Єдине, що сподобалось в «Сонаті», це смачні сніданки, від’ївся після окупації :) І звичайно окремий душ в номері.
Ще два тижні ходив «на відправку» до кінця березня, поки не знайшлось місце(посада) в ПВЗ А1108 у Дрогобичі.
Люди хто як, кого за тиждень відправляли (ППО), хто місяць ходив до Сихівського РТЦК та СП, поки сам не знайшов частину і місце служби.
30 березня виповнився рік, як служу в ЗСУ, зараз в іншій бригаді А4712.
Завдяки компанії прожив кілька днів у центрі Львова, на площі Ринок. То вже був інший готель з кращим номером, кам’яницею бомбосховищем.
Трохи подивився місто, коли був вільний час.
Чи хотів служити? Ні, краще заробляв би свої $2000-$3000 в місяць на удальонці.

Львівське ТрО давали повістки навіть в готелях.

Це точно були ТрО? Бо в такому випадку їх можна було ігнорувати, бо ТрО до квітня було по факту озброєною бандою.

Не спитав документи :)
Чого б військові в середині березня 2022 шарились(влаштовували рейди) по готелям після 22 години?
Треба було ігнорувати... а так можна було?
Та стан був після окупації, вижив, без проєкту і зарплати. Тому можливість служити виглядала як шанс хоч щось заробляти.
Якби проігнорив, то вже б гріб на галері за кордоном за $3000 на місяць.

озброєною бандою

отож, психологічний фактор підкорятись людям зі зброєю, коли нема своєї вплинув.

Не були ТрО бандою. Не плутайте ТрО з ДФТГ (добровольчі формування тер громад). ТрО — це ЗСУ, але журналісти всіх під ряд почали відносити до ТрО.

Повторююся, ТрО деякий час були бандою, принаймні в Києві

t.me/lobbyxArmy
тут з’являються IT вакансії до ЗСУ

Про цей телеграм, сайт вже всі ІТ в ЗСУ знають.
Може є ті, хто був на співбесідах, отримав відношення, перевівся?

Свіжак! DevOps (грошове забезпечення від 21 000 гривень)
фундаментальні знання DevOps
досвід роботи з AWS від 2 років
досвід роботи з Git (GitOps)
досвід встановлення та налаштування CI/CD (Jenkins, GitLab CI, GitHub Actions тощо)
розуміння мереж і протоколів — TCP/IP-стеку
досвід роботи з Ansible і Terraform
знання Bash або Python
сильний бекграунд з Docker та Kubernetes
глибоке розуміння балансування навантаження
практичні навички розгортання бази даних (MySQL, MongoDB, PostgreSQL)
спроможність написання DevOps документації проєкту.

Сльоза покотилась...
На djinni зарплата на такі вимоги від скількох стартує?
Коли читаєш статтю як мільярди гривень переплачують кільком фірмам на забезпеченні ЗСУ продовольством, то жлобство платити ринкові зарплати ІТ спеціалістам викликає певні емоції.

Хто з девопсів готовий з роботи в ІТ з зарплатою $2000-4000 піти послужити в ЗСУ на $500-$1000?
З якою метою, що мотивує?
Якщо вже служите, то питань нема, все зрозуміло, це гарний варіант.

Ну, якщо ти знаєш що тебе рано чи пізно призвуть, а кордони ще закриті, то краще вже попасти в ІТ підрозділ, ще і за спеціальністю. Ваша компанія може продовжувати вам виплати якийсь час, тож сильно не просядете економічно. Навички не втратиш + офіційно відслужиш, типу не треба ховатися від військомата, можливо для вас буде важливе відчуття, що ви дійсно щось зробили для захисту своєї країни.
Я б такий теж перевівся в ІТ сектор кудись, але 24 лютого потреба в основному була в піхоті, тож не було часу шукати більш ІТ-шні вакансії, та і діяв тоді більш емоційно ніж раціонально/прагматично.

тут з’являються IT вакансії до ЗСУ

це не вакансії в нашому розумiннi, а незайнятi посади.
Тому можна податися на Джаву, а попасти на Джавелiн ))

Автор має якісь дитячі поняття про життя. Ніхто ліву людину в СБУ не візьме. Більше того, в СБУ процес прийому на роботу складає до одного календарного року. Ну якщо твій тато не Василь Малюк). Так само скоріш за все і з ГУР.
В зсу і нгу якщо в тебе немає знайомств ти потрапиш на посаду стрілка. В мене ВОС оператора ЕОМ, коли мене приписували до нового військомату то в повістці вказали ВОС солдат -стрілок. І все. От кого їм не вистачає.

В мене та колег був інший досвід. Солдатом зв’язківцем айтішникам простіше, є більше вільного часу. Тоді СБУ викреслюємо, хай самі шукають. Часто не стрілка, а діловода та енікейщика, спеціаліста з word, excel, документообігу. Комусь щастить і вони займаються антивірусами, пошуком ДСК в кіберцентрах, хтось навіть обслуговує певні інформаційні системи. Звичайно на жирні місця працювати з системою «Оберіг» у ТЦК та СП та подібними йдуть кадрові, хто встиг провчитись кілька тижнів або місяців і вчасно «заскочив у вагон».

«Екс-голова СБУ у Харківській області Дудін створив умови для здачі ворогу зброї з будівлі УСБУ: ДБР завершило розслідування.»
Все логічно, зрозуміло чому лівих не беруть.

Дудін розкрив рота і пообіцяв викласти компромат, чому відвели дві бригади від кордону в Харківській області. І одразу його закрили.

По Києву та області хтось щось чув про розслідування? Крім того, що звільнили Сергія Зайця, призначили Артема Бондаренка у серпні 2022.

Уволили в другую сытную контору, потом назад возьмут

Именно «левых» и берут. Чтобы «подставить» под ДБР.

Ніхто ліву людину в СБУ не візьме.

«Левого» всегда возьмут туда где нужно заткнуть место. Если хочешь куда-то конкретно, надо не через военкомат, а самому выходить на тех, к кому хочешь. Год приёма — актуально для мирного времени, но да, там проверок будет сильно больше и надо что-то да уметь. Главное за пару месяцев, которые ты, скорее всего таки будешь стрелком пока идёт процесс, постараться остаться целым.

Баканов, Наумов, Дунін, і ціла плеяда топів з СБУ, які проходять зараз по держзраді, з тобою б посперечалися)) Іноді здається, що там працює принцип «Чим гірше, тим краще»

Самая восстребованная — стрелок.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

До 24 февраля 2022 года мой троюродный брат работал Java разработчиком в крупной галере. Его призвали в армию и вот уже год он служит связистом. Пару месяцев назад его бригаду разбили под Соледаром и пока формировалась новая у него получилось отдохнуть. Скорее всего, он был бы более полезен в тылу, но вряд ли наше руководство считает нахождение высококлассных специалистов на передовой чем-то неправильным. Забивать гвозди микроскопом — это по-нашему.

Java розробників конкурс скільки людей на місце? Скільки рекрутери, HR отримують резюме, коли відкривають позицію на великій галері?
Зв’язківців дефіцит, одна розумна людина на 3-5 посад. :)

Щодо зарплат спеціалістів орієнтовно $50к компанії, $50к на зарплату (може бути 60к+40к, 40к+40к), але орієнтовно $100к робоче місце в рік. Не розумію, чому ІТ спеціалістам в ЗСУ, СБУ, ГУР не можна платити адекватні ринкові зарплати!
Суддям, депутатам, керівникам держкорпорацій держава може платити захмарні або «адекватні» зарплати, а ІТ спеціалістам в армії та спецслужбам ні. Тоді не плачте, якщо вороги хакнули інформаційні системи, постійно крадуть дані, відбуваються витоки інформації.
Для 3-10 тисяч ІТ спеціалістів, які можуть знадобитись, з верхньою межею $5к в місяць, $60к в рік загалом вийде від $200 до $600 млн на рік. Це не той випадок, де варто економити. Це отримання стратегічної переваги!
До 2022 бюджет армії був $3-5 млрд, в 2022 має бути $8-25 млрд, тут занизив оцінку, взяв нижню межу. Якщо реально в 2023-2025 витрати на армію будуть $15-40 млрд на рік, то ІТ сектор може легко заробити на замовленнях від одного до чотирьох млрд доларів.

Щоб Ви обрали як місце, (напрямок) роботи Oracle, , щось з MariaDB, Cassandra, DevOps, SecOps, чи власний бізнес?
Після, або замість служби.

Є така потреба і немає... у вмотивованих бригадах і вакансії розміщають і людей шукають, жаль що не відповідають на своїж вакансії (мені принамні на жодну не відповіли). І це при тому що зазвичай питали поліглотів з широким спектром знань.

Укр армія має дякувати волонтерам та організаціям що з початку війни зробили купу комплексів, що полегшують роботу. Mil chat, кропива, etc... з сторони деякі військові частини таки намагаються щос зробити, в основному в сфері радіорозвідки та бпла (але поки кустарно), основний двіж іде все ж в цивільних.

З тих хто потрібен на оф рівнях:
— data саєентисти, інженери та аналітики
— в ідеалі специ по opencv та ml (хоча тут розробники очей поки покривають запити)
— сисадміни
— хакери (пентестери та кібербезпека)
— радіоінженери для реб/рер

На неофіційних рівнях:
— с/с++ для розробок крил та інших бпла

В українському ІТ з цими вимогами $2-4к платять? В USA, EU скільки захоче такий спец?
Хоча якщо вибір між «Бахмутом» або іншим п..резом і цим, то краще вже це :)
Хоча в Київ теж ракети прилітають, але це ще не Харків.
Ще два-чотири місяці тому мріяв про таку вакансію.
Але з оплатою треба щось робити! Мінімум $2000 для «Linux Security Expert до Кіберсил».

Основна мотивація на цих позиціях не гроші, а «романтика». Якщо ти так ставиш питання, то повір, воно тобі нафіг не треба.

Романтика попрацювати Security Expert, а не DevOps, чи взагалі послужити у кібервійськах?

> грошове забезпечення від 24 000 гривень

:D

В США це в рік такий спеціаліст отримує тисяч 300 баксів в рік?

З $300к чистими $180к в США, Канаді?

Це все ще більше ніж 300 тисяч гривень в рік

А хто тебе випустить в США? 😝

Ну, якщо казати про мене, то «хто тебе впустить в США»? :)
Хоча я там був по j1, це прямо любов, а не країна. Але нелегалом я там не захотів зостатися.

Щоб вижило якмога більше українців та українок представники технологічного сектору мають активно брати участь у війні. Перемога над буде скоріше і за менших втрат.

так айтішники це і роблять — заробляють бакси і донатять на дрони та інші технологічні штуки.

Ще й керують цими дронами та технологічними штуками. РЕБ, тощо.

В армии айтишники не нужны, нужна пехота.
Айти это развитие, это оптимизация процессов, новые разработки. Когда у тебя начинается кризис, то айтишники не нужны, тебе не нужно развитие, тебе нжуно удержать ситуацию.
Так что я бы сильно не романтизировал потребность нашил силовых структур в айти услугах.

Кстати, тут статья проскакивала, как ученый в окопе лекции ведет. Вот это вам и ответ на вопрос что в армии будет делать айтишник.

Щодо оптимізації то в армії її капець як не вистачає і бюрократія це одна з причин чого ми досі не перемогли.

айтішники дуже потрібні, софт для дронів, для ребу, для арти,танків, самольотів, розвідки, для супутників, практично для любої техніки...але Україну давлять з зовні та середини, демотивуючи і сіючи кліптократію і пропагуючи невігластво...і тому розвитку немає...а по факту у нас купа найголовнішого ресурсу — зерна!)

Якою є потреба у ІТ спеціалістах ЗСУ, ГУР, НГУ, СБУ, КОС?

Є дві протилежні відповіді на це питання й обидві вірні одночасно:
— Ніякою. Вони не розуміють навіщо то воно їм і як таке використовувати.
— Необмежена. ІТ потрібна скрізь.

Отакий от парадокс.

Ніякою

А розвідка локацій для бавовни насправді виглядає, як ворожіння на картах таро та кришталевій кулі.

Використовують те що розробили раніше і розвідку від партнерів. Ніхто і не думає щось там вдосконалювати чи розробляти щось далі,всі зациклилися на бойових діях і бюрократією.

P.S. моєму колезі, який служить по контракту, часто прилітають задачі по типу написати промову для командириа на святкування дня Х чи створити «прикольну та креативну» футболку для бригади і колега має хорошу репутацію в цій справі, зокрема за швидкість виконання подібних завдань.

На перекурі він зізнався, що з появою chatgpt та midjourney подібні задачі вже не напрягають його.

Якою є потреба у ІТ спеціалістах ЗСУ, ГУР, НГУ, СБУ, КОС?

Якщо упустимо моменти, коли джавіста можуть кинути в мотопіхотний батальйон стрільцем, то на бригадному рівні практично нема вакансій для ІТшників. Хіба піти кудись в ПВЗ (польовий вузол зв’язку) чи БУАР (батарея управління артилерійської розвідки) і там, якщо повезе з командуванням, можна спробувати займатись ребами/зв’язком/дронами. Зараз ще створюють роти бпла, там також можна займатись дотичною до ІТ справою. Але знову ж таки, посад для ІТшників як таких нема.

Щоб мати змогу працювати над ІТ системами треба подаватись в Міноборони/Генштаб/КОС, де є окремі відділи з розробки ПЗ. Але люди, які працюють в цих структурах навряд чи зможуть відкрито розповісти про внутрішню кухню цих служб, бо вся інфа про це, як правило, засекречена і за цим пильно будуть слідкувати товариші з СБУ та контррозвідки.

Тобто самі по собі підрозділи, де можна застосувати свої ІТ навички існують, проте посад там мало, пробитись туди непросто, наслідки від витоку будь якої службової інформації можуть бути сумними, замовник у вигляді військового командування/керівництва в кращому випадку просто не буде заважати/втручатись у кухню розробки (але шанси цього доволі малі).

Залежить від кола спілкування, зв’язків. За певними напрямками дійсно бракує спеціалістів.
І потребу можна було б закрити людьми з ІТ за 2-4 тижні, а не за 2-4 місяці.
Але «слон великий, йому видніше».

Залежить від кола спілкування, зв’язків.

Маючи кума/свата підполковника десь в генштабі/міноборони то так, можна знайти місце, де буде можливість застосувати свої навички, тут я погоджуюсь.

За певними напрямками дійсно бракує спеціалістів.

Можна десь моніторити ці напрямки? Бо я моніторю LobbyX, де найбільше всяких мілтек вакансій публікується, то там не те щоб багато подібних посад видно.

Є ще діскорд у вікторі дронс, але там в основному польотні професії.

Моніторю

LobbyX

також, але здається мені, що іт-вакансії які публікуються для ЗСУ чисто показуха, типу вже давно на неї взяли «потрібну» людину, але відзвітувати треба, що шукали... мені відмова надходила, щось типу «Шановний/шановна п. Михайло...». Вони навіть не читали cv... Без зв’язків не потрапиш навіть на розгляд(

Ні, це обмежена в певному сенсі інформація. Інсайдери знають. Армія завжди була закритою структурою. Тому дають інфу дозовано і тим, кому потрібно.

На мiй погляд, ми забагато викладаємо у вiдкритий доступ. Все одно, зовнiшнього пiлота тре вчити як слiд, а економiя часу завдяки самоосвiтi по розшареним на загал докам, може вилiзти нам боком, бо кцп отримують те, що не повиннi. Також, менi пiдозрiлi такi тiпи, як Сергiй Флеш, що створив iнформацiйний honeypot в телезi, де сiтку контактiв бачить гебуха.

Доречі забув, при мобілізації вас спокійно можуть взяти до цих підрозділів. Головне наполегливо протце доводити... а от з переводами тут трабла.

Навіть на ці позиції подейкують десятки охочих, яких вже мобілізували, бо альтернатива поля і калашмат, в кращому разі зв’язок або діловодство.
Не знаю кого вони з цивільних можуть зацікавити.

24к це наслідок відміни 30к, було б 44к якби не «оптимізація». Відміна 30к вже вплинула на армію, певний відсоток людей демобілізуються, якщо є підстава.

Підуть аби взяли, користі маючи досвід розробника людина принесе більше ніж в окопі.

24 в обох випадках. Грошове забезпечення для військових зменшили.

Answering this question seems like a great way to put a target on your chest both from friendlies and enemies!

Сама популярна вакансія — фул стек оператор дрону і автоматичної гвинтівки.

по моему опыту — если человек умеет в протянуть витуху, восстановить поломатый бухами (да, да, я ничего не нажимала — оно само) офис (вот, буквально, вчера восстанавливал работоспособность офиса на компуктере без доступа в инет) — задач будет дохиба и больше.

23к — без боевых, так и живем.

супер, ще й пайок, койкомєсто, модні тактичні шмотки: армія заботіцца

вот на еде — экономия — это да.
если б ещо пиво давали

Начебто ця організація час від часу публікує якісь вакансії:
www.linkedin.com/...​/company/aerorozvidka-ngo

Тут пост про це:
www.linkedin.com/...​-7040057755612684288-74Os

Є певні особисті причини.

От мене, насправді, роздратував їх «будильник».
Ніхто не може мене будити в таку рань без поважних причин.

Все залежить від місця служби та посади. Є різні графіки, чергування. Зазвичай так о 6-7:30 доведеться прокидатись.

Я мав на увазі їх «доброго ранку» 24 лютого минулого року, коли прокинувся від обстрілів.
Тому пішов до ТрО, щоб їх вбивати.
Це до особистих причин помститися їм.

ITшники як піхота потрібні, тут вже викладали купу військових айтішних вакансій — бажаючих мало з різних причин

Треба було активніше читати dou :(
Може є якийсь окремий розділ у гілці вакансій?

Ні, саме теми на форумі були

Підписатись на коментарі