Як чатбот може створити успішний бізнес за 100$
Що буде, якщо дати чатботу, скажімо, 100$? Чи зможе він розумно інвестувати гроші, запустити і керувати бізнесом, не ставши банкротом? Проведемо невеликий експеримент!
Перевіримо, як @chat_openia_bot впорається з роллю бота-підприємця.
Перш за все, треба визначитися з тим, як запрограмувати бота заробити якомога більше грошей, маючи обмежений бюджет. Найкраще відразу визначити його роль — entrepreneurial AI. Що ж, згадавши поради щодо формування найефективніших підказок, спробуємо сформувати prompt, що звучатиме приблизно так:
"«Ти бот-підприємець. AI, який знає все про підприємницьку діяльність. Я твій помічник. Я можу бути сполучною ланкою між тобою та фізичним світом. У тебе є 100 доларів, і твоя ціль — перетворити їх на якомога більший прибуток за найкоротший час, не роблячи нічого протизаконного. Я зроблю всі необхідні завдання, і інформуватиму про вашу поточну суму. Ніякої фізичної праці.»
Додатково попросимо бота утриматися від пропозицій щодо будь-якої діяльності, пов’язаної з фізичною роботою, щоб мінімізувати роль людини-помічника у цьому експерименті.
Далі, можемо попрости бота визначити кілька варіантів потенційно успішних ідей для нашого бізнесу. Для початку візьмемо максимально нейтральну і актуальну ідею — еко-товари. Насправді, якщо у вас є власна креативна ідея, але вам не вистачає підприємницького бекграунду, можете проконсультуватися з ботом — навіть якщо це буде просто «погляд зі сторони», він може розкрити нові цікаві сторони вашого проекту.
Тож — еко-товари. Надалі бот запропонує нам план дій щодо створення контенту на сайті для афілійованого маркетингу:
«Чудово! Давайте розпочнемо. Ось наш перший план:
1. Придбайте домен і хостинг: придбайте дешеве, але помітне доменне ім’я приблизно за 10 доларів та підпишіться на доступний план хостингу приблизно за 5 доларів на місяць. Всього витрачено: 15 доларів.
2. Створіть нішевий партнерский веб-сайт: використайте решту 85 доларів США на дизайн і створення вмісту для сайту. Зосередьтеся на прибутковій ніші з низькою конкуренцією, як-от спеціальні кухонні прилади та пристрої, унікальні товари для домашніх тварин або екологічно чисті продукти. Дослідіть відповідні партнерські програми з високими комісійними, наприклад Amazon Associates, ShareASal або CJ Affiliate, і зареєструйтесь у них.
3. Використовуйте соціальні медіа та онлайн-спільноти: діліться статтями та оглядами у популярних соціальних мереж (Facebook, Instagram, Pinterest, Twitter) і відповідних онлайн-спільнотах (Reddit, форуми, групи у Facebook). Взаємодійте з аудиторією, відповідайте на запитання та надавайте цінну інформацію, щоб зміцнити довіру.
4. Оптимізація для пошукових систем: використовуйте основні методи SEO для покращення рейтингу в пошуковій системі та збільшення органічного трафіку. Зосередьтеся на довготривалих ключових словах, якісному вмісті та правильній оптимізації сторінок.»
План дещо загальний, але загалом зрозумілий. І, звичайно, треба нагадати про те, що бот не може розрахувати ціни з стовідсотковою точністю, тож орієнтуйтеся на актуальні ціни і просіть бота коригувати план відповідно до них.
Отож, купівля домену — тут бот запропонує свій варіант. Наприклад, ecofriendlyfinds.com. Якщо вам пощастить, бот відразу згенерує вдалу, недорогу і доступну назву. Може не з першого разу — ніхто не ідеальний)) Ціна домену може бути зависокою або ім’я буде недоступним для покупки. Але за кілька спроб він точно підбере оптимальний варіант.
Далі — найцікавіша частина — брендинг. @chat_openia_bot надзвичайно добре генерує варіанти назв та слоганів компанії. І може допомогти з ідеями для логотипу. А вже тут на допомогу прийде функція генерування зображень, вбудована в інтерфейс боту. Але, як ви пам’ятаєте, АІ має певні труднощі с текстами на зображеннях. Візуальна складова за ботом, а допрацювати лого можна у будь-якому редакторі.
Крім того, бот допоможе з генерацією підказки для створення зображення, тож вам навіть не доведеться вигадувати максимально деталізований промпт, що відповідає настрою бренду:
«Створи сучасний і мінімалістичний логотип для веб-сайту з продажу еко-товарів. Логотип має включати елементи, пов’язані з екологічністю, такі як лист або зелена планета, а також гаджети чи технології, як-от механізми чи схеми. Використовуй відтінки зеленого та білого. підкреслити екологічну тему».
2. «Створи привабливий логотип для веб-сайту, який зосереджуватиметься на екологічно чистих продуктах і порадах щодо сталого способу життя. Поєднай поняття природи та технології, включивши такі елементи, як дерево з гілками, що нагадують ланцюги, або шестерня у формі листя. Використовуйте колірну палітру зеленого, блакитного та білого, щоб представити навколишнє середовище та екологічність»
3. «Створи унікальний логотип для веб-сайту, присвяченого огляду та просуванню еко-товарів. Логотип має включати стилізовану літеру „G“, яка поєднує в собі елементи як природи, так і технології, такі як листя, шестерні або схеми. Використовуйте колірну схему зеленого, синього та білого, щоб викликати відчуття екологічності та інноваційності.»
Ось і перший варіант, який видав нам бот. І, власне, поради бота щодо подальших дій:
«Коли ви матимете готовий логотип, ви зможете використовувати його на вашому вебсайті, у соціальних мережах та рекламних матеріалах.»
Розробка веб-сайту. У підказці краще попросити бота буди якомога більш детальним, приймаючи рішення щодо всього, від вмісту до макета.
Ось частина його відповіді:
«Header:
· Логотип: розмістіть логотип у верхньому лівому куті сторінки.
· Заголовок: під логотипом додайте заголовок «Відкрийте для себе найкращі еко-товари та поради щодо сталого життя».
· Навігаційне меню: у верхньому правому куті розмістіть навігаційне меню з посиланнями на важливі розділи: «Блог», «Категорії», «Про нас» та «Контакти».
До речі, з варіантами товарів, ChatOpeniaBot також впорається:
Не забувайте тримати бота в межах контексту і час від часу повідомляйте про бюджет. Тоді бот максимально ефективно продовжить розробку своєї маркетингової стратегії:
«Зважаючи на стадію розробки проекту, буде раціональним використати частину грошей на таргетовану рекламу у соціальних мережах для просування сайту і охоплення ширшої аудиторії. Ви можете розпочати з 30 доларів.»
Непоганий початок, правда? Отож, витративши 10$ на домен + 25$ на хостинг + 30$ на рекламу, ми отримуємо платформу для старту нашого бізнесу, не витрачаючи години на брейнштормінг над ідеєю, назвою, логотипом, наповненням сайту і безліччю інших важливих дрібниць.
Використання AI — 100% гарантія успіху? Навряд чи. Але кишеньковий радник, наприклад, з маркетингу та брендингу точно не буде зайвим))
До речі, зараз у мережі активно обговорюють запуск GPT-4 — мультимодальної моделі від OpenAI, що зможе працювати не лише з текстом, але й з аудіо, фото та відео. Розробники заявляють, що модель буде значно креативнішою та продуктивнішою за попередні і з-поміж іншого буде здатною розпізнавати, що зображено на фото, робити докладні описи та аналізувати рукописні записи.
Але поки GPT-4 доступна лише на ChatGPT Plus і як API для розробників. Тож скоро наш чатбот t.me/chat_openia_bot отримає GPT-4 API і всі бажаючі зможуть затестити можливості нової моделі через телеграм-інтерфейс. Щоб не пропустити — доєднуйтесь до нашого ком’юніті у телеграмі — t.me/AI_Early_Adopters
14 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів