Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Інкубатор чи JDG (ФОП, Польща)

Доброго дня.
Хто як платить податки в Польщі? Які мінуси інкубатора в реальності? Бо якісь дуже солодкі цифри.

👍ПодобаєтьсяСподобалось4
До обраногоВ обраному6
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Привіт! Якщо хтось побачить цей коментар, може підкаже) чи можливо відкрити jdg без тимчасового захисту? Є компанія у Польщі, яка готова укласти зі мною договір b2b, але можливості отримати тимчасовий захист у мене немає. Який є вихід в такому випадку?

Можливість відкрити JDG надається всім українцям.

Відкрити JDG -> податися на карту

Тобто можна приїхати по безвізу та зразу відкривати ФОПа? А скільки по часу займає відкрити JDG та отримати цю карту побиту (поки безвізові дні не закінчилися), з вашого досвіду?
Чи для дозволу на проживання одного JDG мало, потрібно бути працевлаштованим саме у польській компанії?

Так, можна.
Відкрити JDG можна за пару днів. Точніше, за 30 хв онлайн, але треба чекати поки відкриють.
Карту можна чекати по різному, найшвидше і на 3 роки в Кракові, у Вроцлаві можна чекати рік-півтора :)

Коли ви подасте документи, вже не важливо є безвіз чи ні, ви будете на штампі, це значить що покидати країну не можна (верніше можна, але назад вже все). Або тільки в Шенгені, але це теж нелегально якщо немає днів безвізу.

Ні, всеодно на кого. Просто треба мати дохід 70-90 тисяч злотих в рік, залежить від воєводства.

Дякую.
Тобто сам по собі JDG не є дозволом на проживання, але є дозволом зразу ж податися на ВНЖ (після чого виїзжати з країни не можна)?
А скільки чекають на карту у Кракові, виходить швидше, ніж рік? :)

Так.

Ну, ось останній кейс Краків:

25.10.2023 — подача на карту почтой
9.11.2023 — пришло письмо об открытие дела
15.12.2023 — подписана децизия на 3 года

1. Гайд по реєстрації — sobolevbel.github.io/jdg/registration
2. Гайд по сплаті податків в пару кліків — dou.ua/forums/topic/44907

Можливо буде актуально комусь, написав гайд про автоматизацію сплати податків в Польщі: dou.ua/forums/topic/44907

Ви можете пролконсультуватись в цій компанії, у них є російсько- і україно-мовні працівники: www.afcgroup.pl/?lang=ru

Два коментарі і тред можна закривати :-)

Тут, на мою думку, постає інше питання — які реально плюси?
Після того, як українцям дозволили реєструвати jdg, якось сенсу не бачу.
Плачу 246 зл бухгалтеру і податки (12,5 %, jdg)

які реально плюси

Не платиться зус, на цьому все

Як на мене найзручніше це InFakt, бо там крім бухгалтера тобі ще й додаток доступний на телефон де є вся звітність:
www.infakt.pl/polecam/pavlo-ivasiuta

Плюсів дуже багато, по перше JDG потрібно буде закрити як тільки устава про воєнну допомогу буде закрита. (Також можна поєднати роботу в бізнес інкубаторі на JDG)

По друге в інкубаторі можна отримати 50% знижку на 12% податок PIT, на підставі розробки авторського права і передачі йому завомнику, в JDG такої можливості немає, хіба що ви зробите собі IP Box, що також не є дуже простим заняттям.

Також процес легалізації в бізнес інкубаторі набагато простіший.

Сам користуюсь інкубатором Unityhub biz, і можу сказати, що плюсів всетаки більше ніж мінусів, якщо когось цікавить ця тематика, готовий відповісти на ваші питання, сам дуже довго думав що вибрати, тому пройшов і Крим і Рим і мідні труби :)))

Плюсів дуже багато, по перше JDG потрібно буде закрити як тільки устава про воєнну допомогу буде закрита. (Також можна поєднати роботу в бізнес інкубаторі на JDG)

Не факт що треба буде. Білоруси он і досі мають право на ведення JDG.

Тільки якщо є гомунітарна віза, в других випадках в них також немає такого права, або ж ви студент денного стаціонару, тоді дорога до ІП відкрита.

Але коли вони подаються на карту побиту по JDG, вони потім по ній працюють, а не по візі. Що заважає так робити українцям? На сайті вказано що право вести JDG мають громадяни України, а не громадяни Україні з статусом UKR

Нічого не заважає, зара більшість (хто планує залишитись в Польщі) і будуть подаватись на карту побиту.

p.s. нижче побачив що вже jdg, тоді вітання :)

Які мінуси інкубатора в реальності?

— сіра схема, за яку може рано чи пізно «прилетіти» (в теорії, на практиці малоймовірний поки що сценарій)
— далеко не кожна компанія погодиться наймати через таку прокладку (з JDG та навіть спулками де ти співвласник такої проблеми майже не виникає)
— майже гарантовані проблеми з іпотекою (JDG теж не цукор, але UoD банки взагалі не переварюють)
— вищі ризики, бо твої гроші більше не твої, а інкубатора, який тобі типу заробітну плату платить; якщо в них в один прекрасний момент виникнуть великий касовий розрив — є неілюзорні шанси посидіти без грошей навіть якщо твій роботодавець вчасно заплатив
— навіть коли все йде добре, процес доступу до грошей трохи уповільнений — щоб отримати зарплатню вже на власний рахунок потрібні певні формальності, які не на 100% залежать від тебе, і які потребують до кількох днів (особливо пече в сраці, коли це перед святами й манагери зі сторони інкубатора пішли гулять, а твою платіжку забули затвердити й відправити в банк);
— треба малювати певну кількість паперів кожний місяць (фіктивну звітність)

В цілому, якщо «пересидіти», та пощастить з нормальними менеджерами на стороні інкубатора — може бути. Якщо розглядати цю схему in the long run — ну таке, потрібно дуже сильно любити гроші... %)

Дякую, зрозумів.
Не мій варіант, бо розглядаю довгострокові перспективи. Раніше в році 2018 дивився на інкубатори, бо тоді для українців не багато було варіантів: або коріння, або галеру шукати, або інкубатор

сіра схема, за яку може рано чи пізно «прилетіти» (в теорії, на практиці малоймовірний поки що сценарій)

Кому прилетіти? Ти оформлений як працівник, всю відповідальність несе інкубатор. Тоді як JDG відповідає своїм майном, сам рахує податки і т.п.

З рештою мінусів згоден, хоча вони й надумані крім пункту що не всі компанії готові через інкубатор працювати.

Великим плюсом інкубатора є можливість зробити блю кард і підвязувати багатьох клієнтів.
Працюючи через JDG блю кард не вийде зробити.

Також з плюсів зменшення податків якщо дружина не працює або є діти. При JDG такого немає.

Тому я планую 2-3 роки попрацювати через інкубатор щоб назбирати грошей на квартиру, а тоді вже можна буде і клмпанію змінювати без прив’язки до блю карти.

А що це за умови зменшення податків за наявності дітей. Щось я такого не чула.

А що це за умови зменшення податків за наявності дітей. Щось я такого не чула.

www.yavp.pl/...​ho-treba-znaty-21086.html

«7. Пільга за благодійництво»

А я думаю чого так багато реклами «віддай 1.5% доходу нам в фонд». Думаю: нічого собі тут люди філантропи, самі особисто готові платити якісь додаткові податки в фонди різні. А ось воно що :)

Нічого спільного. 1.5% — це відсоток прибуткового податку щодо якого ти сам можеш вирішити кому його конкретно переказати. Якщо не вкажеш — піде в загальнодержавний бюджет. Тобто умовно за підсумками року вийшло 10 тис. зл. податку на прибуток — маєш право (не обов’язок) вказати що 150 зл. передати в той конкретний фонд.

Крута система, насправді. Можна підтримувати фонди які вирішують проблеми які тебе турбують.

А куди там зменшувати податки, якщо там і так 6%?
І через jdg не можна працювати з декількома клієнтами? Я думав в цілому і сенс підприємницької діяльності.
В чому велика перевага блю карти перед звичайною картою побиту? Бо читаю мовляв тоді сім’ї не треба отримувати дозвіл на працю, але ж на основі своєї карти побиту можна зробити її і дружині, тому там теж не треба по факту.

А куди там зменшувати податки, якщо там і так 6%?

Щоб було менше ніж на укр ФОПі=)

І через jdg не можна працювати з декількома клієнтами? Я думав в цілому і сенс підприємницької діяльності.

Можна.
Моє повідомлення про кілька коієнтів було про те що інкубатор дозіоляє працюєвати з ефлькома клієнтами і мати блю карту.

В чому велика перевага блю карти перед звичайною картою побиту?

Це легко гуглиться

Це легко гуглиться

Я вже загуглив, ну там особисто для власника карти не дуже багато переваг. Для сім’ї — так, все набагто легше. А, і при отриманні карти резидента треба подавати декларації не за 3 роки, а за 2. Але це так собі перевага, ви в будь якому випадку маєте що подавати і на JDG (інакше як він працював?) і на блю карті.

Ну, в будь якому випадку, блю карта мені найближчий рік не світить, потім можно перейти на інкубатор (як отримаю диплом магістра в Польщі), бо досвід я не докажу, а диплом бакалавра в мене старий.

Я ж так розумію, для карти резидента взагалі байдуже на яких умовах ти працював всі 5 років, головне що платив податки і жив легально, а по умовах праці можеш пригати як блоха на собаці.

Щоб було менше ніж на укр ФОПі=)

Стоп стоп стоп, а як же: «В Україні найкращі податки для айті», «Подивимося як вони будуть платити європейські податки».
Так, інкубатор це костиль. Але в Україні ФОП це теж костиль.

Кому прилетіти? Ти оформлений як працівник, всю відповідальність несе інкубатор.

Ти на карту побиту (блю карту) подавався від інкубатору? Від інкубатору. А знаєш, що це насправді фіктивне працевлаштування? Звісно знаєш, адже крім UoD «для ужонду» ти підписував з інкубатором окрему умову, згідно якої сплачуєш їм за послуги окремі гроші кожного місяця. Отже, якщо цю схему почнуть копати (або навіть не всю схему, а конкретний інкубатор — адже ти й гадки не маєш що вони роблять, може вони крім кодерків допомагають наприклад пігдогам обходити обмеження, просто для прикладу), ти не зможеш відпетляти що «нічого не знав». А надання фейкових підстав для отримання ВНЖ — це одна з небагатьох речей які є формальною та залізобетонною підставою для анулювання дозволу на побут.

Податкова теж може мати питання, адже не тільки інкубатор «оптимізує» податки таким чином, але й ти як платник податків. Отже ти теж вигодонабувач схеми, сказати «я не знав» не вийде (тим більше, легко доводиться протилежне).

Але ще раз, дісклеймер: скоріше за все, це все тільки теоретичні ризики, й ніхто спеціально копати під ані під схему, ані під тебе не буде. Але важлива річ: ти не можеш цього знати заздалегідь, якщо щось піде не так, ти дізнаєшся про це коли до тебе вже почнуть летіти «листи щастя» від органів. Я не кажу, що це небезпечно тут і зараз, я кажу тільки, що потрібно розуміти ризики й навіщо воно тобі з точки зору довгострокових планів.

А знаєш, що це насправді фіктивне працевлаштування
А надання фейкових підстав для отримання c ВНЖ
Податкова теж може мати питання, адже не тільки інкубатор «оптимізує» податки таким чином, але й ти як платник податків.

ІМХО, все що ти написав це домисли в перемішку з підміною понять (бо документи всі справжні, знач це не «фейкові підстави»). Інкубатор це аля галера яка бере комісію за свої послуги, ти ж не кажеш що умовний софтсерв це фіктивне працевлаштування.

Я тобі заважаю користуватись інкубатором? Мій вибір — ну його нафіг, особливо коли є альтернативи, ти роби як тобі подобається.

Мені твоя позиція «це проблеми інкубатора якщо шо» здається уразливою, але я упереджений (тому що просто завдяки предмету діяльності дружини знаю трохи більше історій про те, що буває коли система починає певною схемою цікавитись), і може я помиляюсь а ти правий.

В будь-якому разі раніше було набагато більше сенсу мати справу з інкубаторами, після зняття обмежень на JDG цього сенсу сильно поменшало, от і все. А далі кожен вирішує для себе, всі ж типу дорослі люди.

Тут людина чомусь вирішила що на сталий побит не можна подаватися по JDG. Це реально таке є, чи це він вигадав? Бо я не знайшов в інтернеті такої заборони.

dou.ua/...​rums/topic/41302/#2535843

Щось теж так подумав.
Бо для того щоб отрмати карту резидента треба жити в Польщі 5 років, показати дохід за 3 роки. Все.
В чому проблема це зробити на JDG? Тим паче коли ти там сам подаєш декларації і сам платиш всі податки, це ще легше ніж по умові праці :)

А в якому статусі сім’я знаходиться коли дається карта часового побиту на основі JDG? Бо з блакитною картою там все зрозуміло і легко.

А в якому статусі сім’я знаходиться коли дається карта часового побиту на основі JDG?

А от це хороше питання. Це цілком може буди одним із аргументів на користь інкубатору. Треба дивитись уставу, я так не пам"ятаю — сам регав JDG коли вже питання легалізації родини було давно вирішено, тому цей нюанс не вивчав аж так детально.

Для тих хто приїхав після 24.02.2022 карта не доступна якщо немає роботи, і по об’єднанню родини отримати карту також не можливо. Те саме стосується і блакитної карти.

а які є варіанти отримати карту побиту для всієї сімʼї при умові що чоловік відкриє JDG ?

Поки варіантів немає. Для подачі на карту потрібно мати роботу.

тобто обидва батьків мають працювати а обо відкривать JDG ?

так. Або чекати на зміни, коли дозволять подаватись по об’єднанню родини

Підкажіть, а де ви знайшли дану інформацію? Якщо ми кажемо про ситуацію НЕ з тимчасовим прихистком (перебування в ЄС до 24.02.2022, заїзд не з території України).

Сценарій А: заїзд по безвізу, оренда житла, отримання PESEL, відкриття JDG, подача на часовий побит

Сценарій Б: зробити візу PBH, оренда житла, отримання PESEL, відкриття JDG, подача на часовий побит

В цих випадках можна подаватися всією сім’єю? Обмеження діє тільки для ситуації з тимчасовим прихистком?

Я не юрист, але думаю, що люди діляться на 2 категорії, ті хто перебував на території РП до 24.02 — для них діють звичайні умови, і ті хто приїхав на територію РП після 24.02, тобто підпадають під дію спецустави. Принаймі я так зрозумів, з того з того що читав в Facebook групах де є юристи в темі. Думаю краще звернутись до фірм, які допомагають в оформлені карти побиту, вони краще знають ситуацію.

ну як немає, якраз інкуюатор дозволяє це питання вирішити і розчіпити твій дохід на тебе і дружину/подругу

при подачі на карту має бути документ, який підтверджує, що людина працює. Якщо такого документа немає, справа розглядатись не буде

Підкажіть, знайшли відповідь на питання стосовно статусу сім’ї, якщо оформлювати JDG та подаватися на часовий побит?

з 14 року люди працюють через інкубатор, отримували іпотеки(зараз ні) і отримали вже доки.

І що це доводить чи спростовує? У мене теж є такі знайомі, як і ті хто по кілька відмов отримав. Низькі податки через інкубатор дрсяжні тільки на UoD, останній сприймається банками погано (в сенсі оцінки кредитоспроможності) . JDG теж не те щоб торт, але по останньому є покращення (вже є банки, які навіть повного року звітності не вимагають), а у UoD шансів на змінення ставлення небагато.

А по JDG айті платять VAT якщо працюють не з польською компанією?

Сорі, не слідкую за темою, тому трохи некропостінгу. В загальному випадку це питання краще задавати податковому консультанту (або просто погуглити щось на кшталт «VAT w handlu międzynarodowym»), бо там можуть бути нюанси залежно від того з якою країною конкретно ти працюєш. В випадку штатів або ЄС відповідь ні, кодеркам платити VAT не треба (але якщо це ЄС, то потрібно рееструватись як платник та щомісяця здавати «пусті» звіти VAT UE)

Не платять, я вже знаю :)
Я вже JDG

на карту побиту подалися вже?

Ще ні, в планах
Я ще зус не платив

А хіба там нема умови, що VAT потрібно обов’язково рееструвати та платити (не залежно від країни), якщо обсяг (дохід) за рік перевищує 200 000 zł??

Реєструватися платником — так, платити — тільки якщо є з чого. Якщо весь дохід не попадає під vat, просто подаються зерові звіти кожен місяць.

Ось це якраз і не зрозуміло) якщо я за 11 місяців накопичив 199 000, а на 12ий вже 220 000 вийшло. Я винен податкової тільки 20% від 20 000 за цей місяц, чи 20% за весь рік віддати (чи в наступних +11 місяців)?

Ліміт є тільки якщо ви працюєте з поляками, з країнами ЄС VAT 0% reverse chagre

Дякую) це єдине, що зупиняло від реєстрації JDG, бо 12.5% + ZUS це одне, а ще 20% вже зовсім інша розмова)

Ліміт є тільки якщо ви працюєте з поляками

Е ні, це не так. Якщо ти перевищив 200К, ти мусиш реєструватись як платник VAT, це обов’язково навіть якщо всі ці 200К не попадають під VAT. Просто звіти будуть нульові в подальшому, але то вже інша історія. Важливо розуміти, що якщо ти забув чи забив, ніхто тобі автоматично не нагадає про цей обов’язок, але потім гарантовано будуть проблеми (як мінімум штраф).

Так, 200К продажі будь-кому.
Podatnik nie zarejestrował się do VAT, pomimo, że miał taki obowiązek, ponieważ np.: przekroczył limit 200 000 zł, nie składa deklaracji VAT i nie płaci podatku — urząd skarbowy może nałożyć na podatnika karę. Brak rejestracji do VAT, niezłożenie deklaracji oraz brak wpłaty podatku traktowane są jak nieujawnienie podstawy opodatkowania. Jest to przestępstwo karno-skarbowe, za które grozi kara grzywny, a czasami nawet i kara ograniczenia wolności.

Ви впевнені у цьому?
тут нп стаття на рахунок коли клієн з США:
www.eporady24.pl/...​,pytania,15,87,25218.html
з того, що я зрозумів reverse charge для третіх країн використовуємо так само, як і для країн ЄС
pragmago.pl/...​anicznej-z-ue-i-spoza-ue

200к ліміт тільки по Польщі і фіз особам

Підписатись на коментарі