×

Лояльність співробітників призводить до понаднормової роботи. Як у вас з цим?

Дослідники бізнес-школи Дюкського університету працювали над можливими негативними наслідками лояльності на роботі. Вони з’ясували, що лояльні працівники, швидше за все, «вважатимуться більш придатними для експлуатації» і з часом потраплятимуть у «порочне коло страждань».

Експеримент показав, що зазвичай менеджери експлуатують більш відданих співробітників, даючи їм понаднормову роботу, за яку працівники не отримують додаткових компенсацій.

А ви стикались з тим, що лояльність до роботодавця може бути нечесно використана менеджерами?

61%
4%
12%
24%
195 голосів  ·  показати результати
👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Я лише маааленький фоп, який майже не має відношення до компаній з якими в мене контракти.
Але так, наївних повно.

Смішно, коли айтішники говорять про понаднормову роботу в епоху онлайну :)

Ви ніколи не сиділи на ремоуті довше ніж 8 годин на день?

Ви ніколи не сиділи на ремоуті довше ніж 8 годин на день?

Сидів звичайно, зате в інші дні сиджу 6 годин, замість 8. І таке у всіх. В результаті, понаднормові компенсуються іншими днями.

Поки що BossWare не сильно розповсюджене.
Але є знайомі на яких це практикують і не дай боже пропрацюєш менше 8 годин або будеш сильно багато дивитись Youtube
Так що скоро все повернеться. Ті хто трекав людей по карточкам почнуть трекати по іншому

Я стискався з ситуацією, коли люди «віддалено» працювали по 12-14 годин майже без вихідних. Те, що у вас є можливість «зате в інші дні сиджу 6 годин, замість 8» зовсім не означає, що «І таке у всіх»

Навіть якщо привести залізний аргумент «так хтож ім винен» ;)

это в договоре оговаривается же, если ты согласен работаешь сверх восьми бесплатно, то работай, почему нет

Підтримую. Не у всіх так.

З часів ковіду трекаю час і намагаюсь не працювати там де живу, тому що без радикальної зміни середовища тупо не перестаю працювати, що призводить до овертаймів і відповідних саслідків.

Забули додати про додаткову оплату. Чи хоча б обіцянки про додаткову оплату. Я б, скажімо, за опціони не проти овертаймити, хоча в результаті цілком можна отримати гарбуз замість карети.

Завжди буде гарбуз.
Опціон це лише намір продати тобі акції по якимось специфічним умовам. Там взагалі ціна може бути більше, чим на ринку в поточний момент. А ще вони можуть протухнути поки чекаєш коли вони стануть вигідними.
Дивно, що їх всі не роздають направо і наліво))

З таким настроєм ви слона не продасте ©

Чомусь вважають, що жінки більш лояльні до роботи в офісі і «внаглу» нав’язують, бо не змоглм загнати хом’яків назад, а жінок можна прогнути «на опенспейсний рай» )). Але кому він потрібен, крім джунів, hr-ів та чуваків, котрі ховаються від власних дітей (ну і не хочуть ділити хатні обов’язки з дружинами)

Чомусь вважають, що жінки більш лояльні до роботи в офіс

Тобто замість бути вдома і наглядати за дітьми жінки згодні бути в офісі, а діти хай сидять у школі на продльонці чи дома самі?
Я завжди гадав що таке відношення до дітей, коли вони майже не бачать працюючих папу і маму — то важкі наслідки совка, який примушував усіх робити на заводах.

Я завжди гадав що таке відношення до дітей, коли вони майже не бачать працюючих папу і маму — то важкі наслідки совка

так, важкі наслідки совка тепер вигрібає не одне покоління (і чомусь навіть цього совка та різних стереотипів багато в головах юних hr-ів, що досить дивно: мабуть на біологічному рівні якісь мутаціїї пішли ;) )

Я, навпаки, з самого старту в IT домовлялась на ремоут (ще до того, як це стало популярним), аргументуючи свою позицію часто хворіючою дитиною. У 2019-му в своїй нинішній компанії я була, мабуть, третьою людиною на ремоуті, поки всі інші ходили в офіс.

У 2019-му в своїй нинішній компанії я була, мабуть, третьою людиною на ремоуті, поки всі інші ходили в офіс.

Чи можна це розглядати як приклад сексуальної дискримінації? Жінці дозволили ремоут через дитину — а чоловікам ні.

Так а де факт відмови чоловіку на аналогічне прохання?

Я думаю, і умовному чоловікові не відмовили б, якби він попросив))

А ви стикались з тим, що лояльність до роботодавця може бути нечесно використана менеджерами?

Що означає нечесно?) Людина сама декларує що хоче працювати більше, ПОГОДЖУЄТЬСЯ на неоплачувані овертайми, додаткові обов’язки типу інтервювера.
Такі люди це ідеальні працівники і підлеглі.

Я був в обох ролях, для дева це дозволяє швидко рости кар’єрно. Якщо ти не хочеш то тебе ніхто не заставить, требс вчитись казати ні.

А як лід/інжірінг менеджер, то такі люди дуже потрібні бо в іншому випадку овертамити прийдеться мені:)

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Дивлячись, що вважати лояльністю. Безкоштовні овертайми по віхідних, робота по ночах бо день зжерли нікому не потрібні мітинги і т.п. це не лояльність, це вас просто дурять на базарі. Готовність вийти при потребі, в неділю о п’ятій ранку на реліз, чи при потребі щось зробити в вікенд бо треба будь що показати потенційному клієнту в понеділок — звісно за гроші, чи за відгул чи ще за щось, це інше. Трете, скажімо підтримувати ініціативи керівництва, не тікати в сусідні контору на +500 з першої ліпшої нагоди при цьому написавши відповідний відгук чи розповівши усім знайомим, що там не треба працювати тощо. У статті написано, власне, що менеджери яких вони опитували в своїй більшості, вважають за лояльних — саме лохів, які готові безкоштовно працювати. При чому, лохів просто починають відверто експлуатувати, таким лояльним не світить ані підвищення зарплатні — а ні просування по службі.

Бажаєш стати галерним рабом? Спитай в мене як!

Була трохи інша ситуація. Овертаймив саме щоб виділитись серед інших і заробити собі додаткові плюшки та просування по карьерним сходам.
Ох не варто воно того, ох не варто.

Тут варто відразу згадувати, що лояльність не з’являється автоматом нізвідки.
Лояльність заслуговують цікавою оплатою, нормальним відношенням, цікавим проектом, бонусами, відпустками і лікарняними без мозгойобства або всім цим відразу.
Якщо в таких умовах мене попросять затриматись чи навіть вийти в суботу — особисто мені не проблема.

Бувало працював понаднормово, ідейно, була само-мотивація отримувати досвід. Після цього змінив роботу, отримав набагато простіший проект, з більшою оплатою і без переработок. Іноді сумую за тим активним режимом

Нагадало найм в Genesis:

Наши специалисты много работают — в среднем это 10-11 часов.

Підписатись на коментарі