Підкажіть ідею дипломної роботи

Усі статті, обговорення, новини для початківців — в одному місці. Підписуйтеся на телеграм-канал!

Всім привіт :)

Довгий час мучаюся з ідеєю для дипломної роботи. Всі ідеї якісь ну зовсім ніякі.

Проект має бути хорошого масштабу і в цілому вносити щось нове.

Мої навички : проста верстка та стек Java Spring. Можу довчити який-небудь фреймворк JS для фронтенду, але хотілося б щоб проект не був сильно залежний від фронтенду (наприклад, від роботи з картами або графікою)

В голову приходять думки про автоматизацію різних бізнесів (наприклад роздрібна торгівля або готелі), але сучасний корпоративний софт і так намагається відповідати всім трендам, отже проект не матиме навіть теоретичної цінності

Може на форумі знайдуться люди креативніші за мене?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Щоб не писати фронтенд можеш написати бота для месенджера. От тобі ідея наприклад для вайбера: Марія Іванівна хоче поздоровити Василину Петрівну з іменинами, вона пише боту привітай Василину Петрівну. Бот генерує картинку (тут інтеграція з якимось ШІ для картінок), картинка має бути в такому стилі як виглядають ті картинки з привітаннями що циркулюють у вайбері зараз. Думаю всі знають про що йде мова. Це мабуть вносить щось нове, думаю, тітоньки з кафедри зацінять.

Взагалі то тему дипломної вибирають із списку запропоновану науковим керівником.

Побудувати математичну модель, яка на основі відомих даних про втрати росіян — передбачає їхні втрати у майбутньому. Красиво це візуалізувати, додати трохи гумору/мемів і в продакшн.

Побудувати математичну модель, яка на основі відомих даних про втрати росіян — передбачає їхні втрати у майбутньому. Красиво це візуалізувати, додати трохи гумору/мемів і в продакшн.

Якщо проігнорувати той факт, що це рівень лаби за 2-3 курс, то виникає питання:
А десь є ці дані в агрегованому текстовому вигляді? (Не картинки, не розкидані по рандомним повідомленням в тг каналах і тд)

AI, ChatGPT. Зараз це нові технології.

175 тыс$ и можно тестить
store.nanoporetech.com/...​dia-dgx-station-a100.html

Хотя можно арендовать на пару суток, будет дешевле, долларов так 600.

Парсинг сайту бізнес-новин з даними про активи, курси валют та якійсь типовий форум, а було б ще краще використовувати OpenAi та створити віртуального асистента

AI/ML, можна почати з того, що запитати Chat GPT про актуальну тему. Як не дивно, але на перший погляд трівіальщіна CRUD теж може бути актуальною, коли йдеться про массове обслуговування, зокрема навантаження від великого напливу користувачів, або якихось потужних обчислюваних процессів які робляться в конкретний момент часу. Звідки були народженні і NoSQL і Claud Computing. Великі досліди по грантам від eBay та Google робив університет в Берклі.

Використання AI, ChatGPT для написання коду на JS, Java Spring.

Фреймворк такой, жирный как откормленный мамонт
spring.io

Он модульный, каждый модуль — считай свой фреймверк, который и живёт своей жизнью и изучать надо отдельно. Вот что характерно изучается на одном придыхании.

Написание собственной нейронки с использованием OpenCL и Java в качестве хоста — LWJGL

Распознавание и ввод цифр голосом с помощью неё.

Це тема кандидатської дипломної роботи

Ну я сдавал диплом с работающей нейронкой на делфи, которая реально распознавала символы, еще и нейроускоритель на Texas Instruments DSP рисовал (правда он реально не работал). Комиссия была в ахуе и спросила только почему в технических требования указан ЖД 80 Мб, а не требуемое место на ЖД в 80 Мб (ну нужно было же что-то спросить).

А в чем собственно цинус ? Переписать Тарика Рашида с Пайтона на Delphi? Чем то правда надо numpy заменить, но при наличии интернет, можно банально загуглить библиотеку линейной алгебры для object pascal. Ну или написать к shim к ddl-ке сишной.

Это было в 2002, тогда этих библиотек не было. Была идея понять как работают нейросети. Ну и сейчас эта задача стоит, так как модель данных, которую использует нейросеть нередко многие назвают нейросетью. То что это обычный классификатор не знают иногда даже те, кто называет себя датасаентистом.

BLAS випущено на FORTRAN en.wikipedia.org/...​inear_Algebra_Subprograms в 1979. Напевно погано шукали, що власне не дивно, в 2002 вихід в інтернет, то було не дешеве задоволення на свята по клубах та інтернет кафе, або зайняти вдома телефонну лінію і слухати модем. Як у вас вийшло з оптимізувати так щоб сіть працювала з прийнятною швидкістю на тих CPU в 500-900 MGHZ Pentium 3, без підтримки SSE зі сторони компілятора і т.п. — моя повага. P.S. Про формошлеперство тільки за допомогою Tensorflow чи PyTorch, це власне бізнес такий. Думаю безпосередньо конструювати таблиці признаків можна навчити і сам AI так само як і надавати клієнту пропозиції, що йому насправді потрібно аналізувати з потоку данних задля отримання результату. Скажімо той задає питання — які данні треба аналізувати, щоб збільшити конверсію та прибуток — AI видає готову таблицю, не базі досліджень провідних компаній як то Amazon чи eBay.

Швидше тема статті :) Хоча не усе так легко, як може показатись з першого погляду. Потрібно буде займатись JNI, тільки вже у формі Panama. Якщо треба швидко зробити саму сіть, без прискорення на GPU — можна взяти Apache common math, там є готова реалізація. Для простих задач — процесора вистачить.

Скрипт для чату оператора підтримки (типу як JivoSite, Sitecore), ну як маленьке віконце що випливає знизу. Опишіть методику інтеграції в будь-який сайт на java spring. Нехай дані зберігаються в базі даних сайту. Інтеграція з різними сервісами, щоб оператор отримував повідомлення — irc, jabber, viber, discord, email...

«Автоматизований прийом повідомлення оператором підтримки торгово-промислового сайту », чи якось так

Обратитесь к GPT — уж он-то насоветует

Яку тему не обереш, така вже однозначно існує :)
Але опираючись на технології, це може бути український форум, присвячений якій-небудь предметній області, веб-застосунок, пов’язаний з криптою (API якийсь взяти для наповнення контентом, портфелі, новини, купу всього можна втулити, підглянувши вже в існуючих продуктах), українська фріланс-біржа з власними плюшками.
«Актуальність моєї дипломної роботи полягає в тому, що без неї мені не дадуть диплом!»

Підкажіть ідею дипломної роботи

Сильно залежить від спеціальності.
Але є тема яка актуальна кожну весну «Система пошуку тем про пошук теми для дипломної роботи за допомогою програмних засобів Інтернет сайту ДОУ»

Зроби копію Redis на Rust

В голову приходять думки про автоматизацію різних бізнесів (наприклад роздрібна торгівля або готелі), але сучасний корпоративний софт і так намагається відповідати всім трендам, отже проект не матиме навіть теоретичної цінності

Тебе диплом написать или конкурента сделать?

Підписатись на коментарі