×

Які документи ФОП подає в податкову з доходів з upwork?

Всім привіт, може хто підкаже: як відбувається процедура виводу коштів з фрілансу, як ФОП, у 2023?
А, точніше, з Upwork?

Як я розумію: фрілансер підвязує свою валютну ФОП карту у акаунт апворк, виводить кошти туди, потім вже на гривневий ФОП, і користується вже як вважає за потрібне?
А які документи ти маєш подавати, інвойси, чи ще щось?

Дякую за відповідь. :)

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Доброго дня всім
порада бухгалтера)
готувати на кожну суму яка у вас надійде по виписці — інвойси двомовні із посередником АпВорк, також уважно вкажіть надані послуги в інвойсі (вони мають відповідати вашим КВЕДам)
і краще починайте готувати первинні документи одразу, адже при закритті та перевірці — податкова обов’язково попросить, а не якщо
і також вам первинні документи потрібні будуть для банку (особливо якщо рахунок в Приваті чи Укрсиббанку)

Дуже Вам дякую за розгорнуту відповідь. 🙌

Підкажіть будь ласка, як розраховується сумма оподаткування. Наприклад я заробив на апворк 1000 уо, апворк зняв 50, + свіфт переказ 30. З якої сумми я повинен заплатити ЄП, з 1000 чи 920, які фактично прийши на рахунок? Якщо з 920б чи не буде проблем потім при перевірці первинних документів?
Дякую.

вас цікавить які документи в податкову ?
У податкову — декларацію , де правильно розрахувати суму отриманого доходу (в гривнях за курсом НБУ на дату зарахування грошей на валютний рахунок ФОП)
Інвойси можливо потрібно буде надати на вимогу податкової при перевірці ( якщо така буде )

Для зарахування на рахунок ФОП банк може потребувати інвоса. Тому інвойс треба передати банку за 1-2 до надходження валютного доходу

Ольга, дуже й дуже Вам дякую!
Ви мені дуже допомогли. :)

Підкажіть будь ласка, а куди саме банку цей інвойс відправляти треба? Я думав коли замовляю переказ з UpWork то просто вже там інвойс прикріпляти

який у вас банк ?

яку ще валютну фоп картку? в апворку вивід на валютний рахунок. хіба щось змінилось?

Ну типу: виводиш на ФОП рахунок у валюті, потім переводиш на гривневий ФОП, а потім вже перекидаєш на власні картки.

Як мені пояснювали бухгалтери: це правильний вигляд надходження коштів від іноземних організацій. І вони так оподатковуються...
І раптом дозволять все-таки знімати валюту, вона у тебе на валютному ФОП. Щоб не купувати потім у касах. Рано, ж чи пізно, мають дозволити...

Типу ти запрошуєш свіфт на цей доларовий рахунок (чи євро, в кого як)... А потім, в разі чого, в тебе можуть запросити інвойси для перевірки, так от питання: їх до перевірки можна не подавати в кінці кварталу, чи року? Тільки в разі перевірки надати?

Чи не так?

загалом все так.
але раджу не консультуватись в айтішників, а звернутись саме до бугалтерів напряму.
бо за неправильні поради штрафи платити вам, а не вашим радникам.

І раптом дозволять все-таки знімати валюту, вона у тебе на валютному ФОП. Щоб не купувати потім у касах. Рано, ж чи пізно, мають дозволити...

«Рано чи пізно» це, скоріш за все, ніколи, бо навіть до 2022 це не дозволялось.

Деякі банки (Моно) дозволяли робити переказ з валютного рахунку ФОП на особистий валютний картковий рахунок, але це «під капотом» всеодно було продажем валюти з ФОП та купівлею на картку.

Сьогодні ж, єдиний шлях просто придбати безготівкову валюту (за курсом НБУ !!), це відкриття трьохмісячного депозиту, але там є лімити.

Дякую, запитають з приводу виводу з ФОП на картковий рахунок, може вже послабили це. :)

P.S. Ніколи не кажіть ніколи. Рано, чи пізно, війна закінчиться і все знову зафункціонує без проблем.

Дякую за пораду ще раз. ))

— акти виконаних робіт
— справку про стан сім’ї
— аналіз сечі

Хто?

Дурне питання — дурна відповідь.

У податкову подають декларацію. Інше вирішують з банком, якщо треба.

А ви по свому зразку людей на керівні посади приймаєте?

jobs.dou.ua/...​sapientpro/reviews/#10921

Ваш Team Lead публічно або принизив людину, назвавши його (судячи з контексту) психічно хворим, або розкрив приватну інформацію щодо особливого стану психіки колишнього колеги.

Всі інші відгуки — наче як під копірку «сімʼя, смаколики, 10/10» і по датах дуже згуповані, що теж приводить до певних сумнівів.

Що стосується питання автора, то там немає абсолютно нічого поганого. Людина прийшла запитати про досвід самостійного ведення ЗЕД, з чим ніколи не стикалась і ставить абсолютно логічні питання, що допоможуть їй краще розібратись в цій нелегкій справі.

В процесі реєстрації, ніколи раніше не взаємодіяв з податковою. Нагуглив хороше питання, актуальне на 2023 рік. Жодних знань і досвіду з цього приводу в мене нема, все нове. І як завжди знайдеться би#ло, яке замість пройти мимо не пропустить шанс самоствердитись у відповідях.

Підписатись на коментарі