Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Айті спеціалісти та спорт

Привіт, мене звати Євген і я фітнес тренер у минулому. Я думаю, що зараз не дуже актуально буде розповідати, чому я саму змінив сферу діяльності, головним буде те, що я її змінив в кінці-кінців і зараз працюю тестувальником біля 7 років в компанії ДатаАрт. Я майже впевнений, що ця стаття не була б дуже актуальною, якби не мої спостереження з часів роботи ще у фітнесі. Інколи так траплялося, що моїми клієнтами були айті спеціалісти. Проте головними моментами колишніх моїх клієнтів, а загалом, не тільки моїх клієнтів, а переважної більшості людей, які займались у залі, на жаль, були якісь короткострокові цілі. Хтось хотів просто скинути пару зайвих кіло перед літом та пляжним сезоном, інший міг звернутися до тренера через проблеми зі спиною (тут я майже впевнений, що ледь не кожен другий айтівець має якісь хронічні ускладнення, повʼязані зі спиною, травми, тощо), хтось хотів привернути просто увагу протилежної статі або закрити власні гештальти.

Чому я взагалі вирішив написати цю статтю? Тому що мене дещо хвилює тенденція, присутня у нашому суспільстві. Ця тенденція, на щастя, не така катастрофічна, як в американському суспільстві, де дуже багато людей з різними ступенями ожиріння, але не все так ідеально все ж. Я говорю не лише про зовнішній вигляд, а і про проблеми із здоровʼям вцілому, хоча доволі часто ці поняття тісно повʼязані один з одним.

Своїми думками я б хотів донести до всіх колег зі сфери, та й не тільки з цієї сфери, про необхідність наявності спорту і активного образу у житті кожного. Саме наявність спорту на постійній основі у житті допомагає боротися зі різного типу недугами, фізичними чи психологічними, депресіями, апатіями і таке інше. Я б хотів привести свій особистий топ список різних видів спорту з описанням нюансів кожного з них:

  • тренажерна зала,
  • кросфіт,
  • йога/стретчінг,
  • різні бойові мистецтва,
  • командні види спорту (футбол, баскетбол, волейбол, тощо.),
  • біг,
  • плавання.

Тренажерний зал

Давайте розпочнемо з тренажерного залу, тому що я маю деяку кваліфікацію у цій справі, враховуючи 5-річний досвід роботи тренером. Тренажерний зал це не тільки про прес та біцуху, але ще й про здорову спину, шию, та здоровʼя організму в цілому. Тренажерний зал підходить для людей будь-якого віку, та рівня умінь та знань, людей будь-якої комплекції і навіть є багато варіантів тренувань при різних типах травм та захворювань. Особисто я мав досвід тренувань людей після інсультів, травм попереку і багатьох переломів. Варто зауважити, що існує багато особливостей в тренуваннях для кожного випадку. Для цього на початкових порах я б рекомендував займатись із тренером, щоб перейняти досвід, уміння та навички.До того ж, тренер допоможе відточити техніку виконання різних вправ, щоб не травмуватися. Згодом, коли пройде час, і ви зрозумієте, що вже готові до самостійного плавання, можна спробувати тренуватись самостійно. Варто також згадати, що разом із фітнесом невідʼємною частиною мають стати відновлення (сон та відпочинок в цілому та здорове харчування).

Кросфіт

Особисти є не маю багато досвіду у кросфіті, проте працював з тренерами разом і спілкувався зі знаючими людьми на рахунок цього виду спорту. Можу впевнено сказати, що це вид спорту далеко не для всіх, проте я впевнений, що можно підлаштуватися під кожного. Багато хто, кому тренування в залі здаються нудними, обирають саме кросфіт, тому що це набагато інтенсивніший вид спорту, ніж звичайні тренування в залі. Проте можна і просто в залі придумати щось цікаве і інтенсивне, але мова зараз не про тренажерку, а про кросфіт. Часто люди обирають кросфіт не тільки через інтенсивній, але й через обʼем роботи, яка вкладається в цю інтенсивність. Тут важливим моментом є комбінація кардіо тренування та силової роботи. Ця інтенсивність дуже підходить людям, котрі не мають багато часу і треба завершити тренування за якийсь проміжок часу. Скажу точно, що навіть за 20-30 хвилин можна добряче потренуватись.

Йога

Напевне, всі знають про так звану користь сидячої роботи. Мабуть, йога разом із стретчингом або пілатесом будуть одними з найбільш корисних і найменш травматичних видів спорту. Особисто мені це важко називати видом спорту, проте робота у мʼязах відбувається, калорії спалюються і, що є найбільш корисним моментом, постава з часом виправляється і болі у спині, а я знаю, що багатьох вони турбують, з часом зменшуються, або взагалі можуть зникнути. Для цих тренувань не потрібно надзвичайних спроможностей, проте знайти кваліфікованого тренера не було б зайвим.

Бойові мистецтва

Я дуже часто помічаю у спортивних залах доволі дорослих людей, які почали займатися, наприклад, боксом і змішаними бойовими єдиноборствами. Спостерігаючи за ними, доволі легко зрозуміти, що ці люди новачки. Техніка практично відсутня, рухи трои сковані, постава трохи згорблена. Але люди займаються спортом і досягають результатів. Як мінімум, це буде хорошо спортивна форма, можна скинути вагу, тому що це серйозне силове та кардіо навантаження. З іншого боку, вміння за себе постояти та дати відпір (а я сподіваюся, що вам не доведеться зіштовхнутися з такими моментами), це дуже класна психологічна штука. Це дуже вагомий плюс у скарбничку впевненості у собі. Варто також зазначити, що бойовими мистецтвами можуть займатися жінка і нічим не гірше за чоловіків.

Командні види спорту

Не буду тут багато писати, бо переважна більшість з нас колись займалася чи пробувала себе у секціях разного напрямку. То можуть бути футбол, волейбол, баскетбол і тому подібне. Я б, так само, хотів згадати, наприклад, той самий великий теніс. Хоч вид спорту і не командний, але доволі весело, цікаво і гідне кардіо навантаження для організму. Для багатьох людей тренування у спортивних секціях просто стали хобі у дорослому житті. Навіть, якщо ви не маєте подібного хобі, то завжди можна спробувати щось нове, адже ніколи не пізно починати з чистого аркуша.

Біг

Одного разу один мій знайомий сказав, що біг то розвага чи спорт для бідних. Я запамʼятав ті слова. Тоді мені це здалося доволі смішним. На теперішній момент я б з цим посперечався, бо чого варті тільки класні бігові кросівки хорошого бренду =) З особистого досвіду скажу, шо біг допомагав мені у деяких складних моментах повністю відключитися від проблем чи важких моментів. Не можу пояснити, як це працювало, але тільки біг допомагав.

Плавання

Що тут сказати?! Це, мабуть, найкращий, найздоровіший і найбезпечніший айтем з усіх раніше мною перелічених. Я думаю, що вірогідність отримати травму є завжди, але не така висока, як під час тренування у залі чи спарингу у боксі. На додачу до всього, плавання допомагає полегшити страждання людям із проблемами зі спиною. Інколи навіть можно цілком позбутися цих болей при правильному підході.

Наостанок я б хотів додати, що не важливо взагалі, чим кожен з нас обере займатися. Так само, як ми тренуємо наш мозок, щодня стикаючись з важкими задачами у роботі, або проходячи якісь курси з вивчення нової мови програмування чи ще чогось, того ж самого потребує і ваше тіло, і ваше серце. Оберіть те, що більше вам по душі і будьте розвинені не тільки розумово, а й фізично.

👍ПодобаєтьсяСподобалось6
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Хз що про стаття, або реально реферат в школі задали написати, або chat gpt автор пробує юзати.

чого варті тільки класні бігові кросівки хорошого бренду =)

Ох да ладно, розказати може про стаф для сноубордингу? Де на 2 кілобакси можна влітку по акціям зібратись, і десь на 4-5 кілобаксів якщо просто припертись в магазин на курорті. І це так по базі, для пухляку ще пару кіло, для парку ще кіло.

Ролики/ковзани/скейт де?
Вейкбординг/водні лижі?
Та навіть просто з палаткою в ліс, де сокирою дрова здобувати можна норм намахатись, краще ніж в бойових змаганнях.

якби ви читали уважніше, ви б побачили «Я б хотів привести свій особистий топ список різних видів спорту з описанням нюансів кожного з них...»

Тема не раскрыта :-( нету фото подкачанных поп

Спорт для сидячого образу життя це не просто опція а потреба. Інакше до 40 років заробите купу хронічних захворювань. І тоді який сенс з усіх інших старань якщо тіло страждає.

Раджу всім спробувати бадмінтон і зрозуміти що це прекрасне кардіонавантаження та красива у своїй суті гра. Де прекрасно все, рухи ракеткою для удару по волану, рухи ногами для переміщення по корту (навідміну від тенісу, де не має як такої техніки переміщення на мій погляд), звук гарного удару по волану теж прекрасний (через нього я захотів навчитись грати). Зрозумійте та розкажіть всім, що бадмінтон це не про тримання воланчика у повітрі на дачі поки смажеться м’ясо. Це олімпійський вид спорту в якому змагаєтсья весь світ!

звук гарного удару по волану теж прекрасний

Відсип трохи

краще в ЗСУ — там і кросфіт і стретчинг — все є

картинки конешно прикольные, но где фитоняшки?

З цього потрібно було починати! Вагомий аргумент для походу в зал

а як там з ними в українських залах? Чи як у нас, в Австралії, очікування що одні фітоняшки, реальність — тьотки, жирухи і любителі бразильских жоп, на весь зал може 1-2 дівчини яких можна назвати фітоняшками, і то не фітоняшками а просто няшками.

Ще особливість, ніхто із мужиків не звертає на них увагу, не косить очима, не фліртує. Або їх взагалі не вставляють няшки, або намагаються тримати границі, щоб в домаганнях якихось не обвинили. Навіть коли няшка сама підходить спитати скільки сетів залишилось, у нього реакція ніби мужик підійшов — стандартна відповідь зі стандартними емоціями.

Погугли таке явище як Gym creep — зрозумієш чому більшість ігнорує дівчат в залі

Ми з братом у 2020-2021 досить активно ходили в зал, гендерне розподілення відвідувачів було десь 50/50, серед відвідувачів жіночої статі були й привабливі дівчата.
Але коли ти в зал йдеш не влаштовувати своє романтичне життя, а саме тренуватися і всю енергію (і фізичну, і ментальну) вкладаєш саме у тренування — то якось фокус сам переключається з думок про «ого, а он та у куточку нічогенька така» на «блін, мій молодший брат на лавці вже 90×10 жме від грудей, а я застряг на 80 кг штанзі. Треба більше вджобувати».

в українських залах загалом дуже мало саме товстих дівчат. майже вся публіка — нормальної ваги. реально товста дівчинка — це дуже-дуже рідко трапляється. я, може, в 3-4 залах місцевих була (середнього рівня), майже таких і не бачила.

chat LGBT :)
каждый раз читаю и видится что-то вроде на тему инопланетяне и спорт или инвалиды и спорт :)))
пост походу просто реклама гребли руками и ногами :)))

Якщо на зал немає часу то можна і вдома займатись.
Я юзав книжку і курс
paul wade convict conditioning, російською " тренировка заключенных". По торентах можна знайти відео курс.

З переваг це те що підходить повним нулям

На теперішній момент я б з цим посперечався, бо чого варті тільки класні бігові кросівки хорошого бренду =)

Выхватил глазами и больше не читал остальное. Все понятно. Вместо того чтобы написать хотя бы что-то полезное о необходимости укрепления отдельных мышц для бега, техники бега, витальной необходимости выполнения барьерных упражнений ты вывалил хайповый бесполезный и ложный месседж о кроссовках.

про що стаття?
у датарт задали завдання «на дом» написати статтю про доу?

(тут я майже впевнений, що ледь не кожен другий айтівець має якісь хронічні ускладнення, повʼязані зі спиною, травми, тощо),

а звідки? а чому айтівци? а менеджери з логістики чи водії?
якщо написано «про нюанси», то жодного нюансу я не бачу.
наприклад, для великого тенісу актуально пошук залу+партнерів. ви не прийдете просто так в тенісний клуб «я тут на часик поиграю».
для басейну — актуально завантаженість басейну. я так свій абон похєріла, бо неможливо займатися по 5 людей на одній дорожці.
для бігу — дуже актуально стан колін та м’язів, що їх підтримують. бігати без нормальної фізичної підготовки — то «слабоумие и отвага», краще інший вид вибрати.

Бойові мистецтва

бокс та капоейра можна рекомендувати одним і тим же людям? невже?

Наостанок я б хотів додати, що не важливо взагалі, чим кожен з нас обере займатися.

та звичайно, йдіть з вагою за 100 бігати, все одно неважливо чим займатися. потім будете інвалідами, але ж біг по душі...

Самий крутий але і самий, мабуть, складний вид забули — калістеніка.

Тут є все і сила, і краса тіла без цих всіх перегибів качків в залі, і пропорційно розвинуті м’язи (ну крім ніг які треба окремо тренувати), і видовищність щоб вражати не тільки дівчат і знайомих, но і тих же качків в залі — зроби горизонт на турніку, всі звернуть увагу і щелепу відкриють, а ось качок в залі який жме «соточку» максимум співчуваючу ухмилку у постороніх викличе. Но колеги-качки да, похлопають його по плечу.

Так, то був просто мій особистий рейтинг. Якби я був менш деревʼяним, я б точно згадав про калістеніку)

Ахах, у вас какой то особый хейт к качкам, в каком посте уже комменты свои пишете) качек увел девушку, или соточку выжать не выходит?

А ти що, качок що обідився? )

Просто забавляють качки, чуваки з комплексами ). І дівчину не можуть увести так як дівчатам такі не дуже подобаються. Не говорячи вже про те, що у багатьох тестостерон з таким тренуванням на нижніх границях.

У нас в залі бачив лише одного качка з дівчиною, но вони в зал на Феррарі за $300к приїжджать. Так що, думаю у дівчини були трохи інші мотиви, ніж те, що він «соточку» жме )

Омг
Фишберн и Уокер...
Вот это меня спросонья вштырило, больше не буду смотреть в телефон неумытыми мутными глазами

«фитоняшка» это неестественное состояние тушки бабы. иногда оно принципиально недостижимо. а если достижимо, то требует охренительных затрат по времени.

Качок тут швидше стан душі. Ті, які приходять в зал силу качати, штанги таскають, станову, на грудь, присідають, чим більше тим краще, змагаються з іншими подібними хто більше на грудь візьме.

На противагу їм в залі є бодібілдери, які більше на зовнішньому вигляді концентруються і будують спортивне, рельєфне, пропорційне тіло бе з перегибів, і роблять ті чи інші вправи на ті чи інші групи м’язів для цього, з нормальною вагою.

На противагу їм в залі є бодібілдери, які більше на зовнішньому вигляді концентруються і будують спортивне, рельєфне, пропорційне тіло бе з перегибів, і роблять ті чи інші вправи на ті чи інші групи м’язів для цього, з нормальною вагою.

Бодибилдеры выглядят как уродцы. К спорту они вообще не имеют отношения. Чтобы строить красивое тело нужно заниматься танцами, йогой.

Чомусь всі під бодібілдерами автоматом розуміють здоровенних чорних обмазаних смазкою для блиску які виступають на конкурсах краси для бодібілдерів. Це лише один із випадків бодібілдерів і да, вони уродці, не сильно кращі за ліфтерів в плані естетики.

Привіт колишньому колезі по компанії. Дякую за статтю. Підтримую думку що спорт це дуже важливо, хоча для більшості було б корректніше назвати це фізкультурою але не має значення, це дуже потрибно для усіх у кого сидяча робота. Тому що багаточасове сидиння вбиває не гірше ніж шкідливи звички. Тому приоритезуйте спорт, здорове життя та інші важливі речі. Це допомже вам довше працювати здоровим )

дякую за коментар і підтримку=)

Цікаво було б знати деталі про фітнес тренер + ІТ трохи з іншої сторони: HRки печеньки з кавою не носять? )

HRи печиво носять і доволі часто)
я згадав відразу свій досвід роботи в першій айті компанії, коли через любов до солодкого набрать 9-10 кіло =)

нафига те тренировки, лучше фильм посмотреть

Нафіга ті фільми ? Краще в зал сходити !

Есть беговые дорожки с телевизором

А з холодильником є? :)

Угу, приходиш так після твіттера, українських телеграм каналів в зал розвіятись, піднімаєш голову, і там про Україну ). А в перші місяці після війни про Україну взагалі нон стоп говорили.

це майже як я в березні 2022 бігала під пво над головою. вийшла відпочити, ага. потім тиждень в ванній спала.

Підписатись на коментарі