Ведення військового обліку Підприємства, ФОП, ЦПХ. Чи бувають альтернативні варіанти?
Ведення військового обліку Підприємства, ФОП, ЦПХ
Чи бувають альтернативні варіанти?
5 січня 2023 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів від 30 грудня 2022 р. № 1487, яка встановлює нові правила ведення військового обліку на підприємствах. Якщо вести військовий облік неправильно або порушувати строки щодо своєчасності подання необхідних відомостей, то на винних осіб накладається адміністративна відповідальність.
Дані зміни безпосередньо стосуються підприємств, а саме покладено додаткові обов’язки а деякі розширені. Однією з причин змін це є масові переміщенням призовників територією країни та загадковий виїздза кордон. А також важливість розуміння де знаходиться чоловік призивного віку при необхідності мобілізації.
Які зміни маємо:
- доведення до призовників, військовозобов’язаних та резервістів правил військового обліку під особистий підпис під час прийняття на роботу;
- подання до відповідних районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки на їх вимогу відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів, персональний військовий облік яких вони ведуть;
- проведення відповідної роз’яснювальної роботи серед призовників, військовозобов’язаних та резервістів щодо виконання ними правил військового обліку;
- внесення у п’ятиденний строк з дня подання відповідних документів (або відображення в електронній формі інформації, що міститься у таких документах, які можуть пред’являтися (надаватися) з використанням мобільного додатка Порталу Дія) змін до списків персонального військового обліку щодо прізвища, власного імені та по батькові (за наявності), реквізитів паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон, адреси задекларованого/зареєстрованого місця проживання, адреси місця фактичного проживання, сімейного стану, освіти, місця роботи і посади та надсилання щомісяця до 5 числа до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки повідомлень про зміну таких облікових даних.
Існують різні причини, коли підприємства не маю особливого бажання передавати інформацію, щодо військовозобов’язаних. Вважаю, що тут немає оцінок даного рішення, для кожного вони різні. Але давайте розберемось чи є вихід з даної ситації?
— Ведення військового обліку фізособою-підприємцем не передбачено. Але Міноборони, спираючись на ч. 5 ст. 34 Закону № 2232, підкреслює, що ведення персонального обліку призовників і військовозобов’язаних за місцем їх роботи або навчання покладається в тому числі й на громадян-підприємців та інших самозайнятих осіб (листи Генштабу ЗСУ від 27.09.2017 р. № 321/5989, Міноборони від 13.11.2017 р. № 321/7065).
Водночас, КпАП не передбачає адміністративної відповідальності для фізосіб-підприємців ані за неподання до військкоматів списків працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць, ані за прийом на роботу працівників, які не перебувають на військовому обліку за місцем проживання, ані за незабезпечення сповіщення про виклик у військкомат.
— Військовий облік громадян, з якими укладено договір цивільно-правового., не ведеться.
Отже, якщо підсумувати На роботу не прийматимуть без військово-облікового документа. Інформацію про чисельність призовників, військовозобов’язаних і резервістів потрібно вносити до відомості оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Інформація щодо змін надсилається, щомісяця.
Якщо ви, як компанія, прийняли рішення обрати форму ФОП або договорів ЦПХ — дуже рекомендую користуватись послугами аутсорсингових компаній. Адже підозрілим буде виглядати звільнення співробітника і укладення з ним договору ГПХ або переведення на ФОП.
1 коментар
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів