Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Як знайти роботу, хоча б безкоштовно

Усі статті, обговорення, новини для початківців — в одному місці. Підписуйтеся на телеграм-канал!

Всіх вітаю. Останні пів року я вивчав JS, поверхово пройшовся по верстці, але в основному вчив ЯП, навіть закінчив курси з проектом. Протягом усього цього часу не хотів забивати свою голову ситуацією на ринку, вирішив, що повинен робити і все.

Але тепер зняв рожеві окуляри, і мене ніби з відра окатили льодяною водою.

На джунів шукають людей з досвідом роботи 1+, і впевненими знаннями JS+фреймворк, верстки, бажано тайпскріпт, препроцесори, вебпаки, npm. І це за зарплату в 500 $.

Взагалі почалася сильна паніка і відчай, не уявляю, що робити далі.

Допоможіть порадами, як краще шукати, де, що моніторити і т.д.? Мені б хоча б безкоштовно потрапити в компанію, щоб на практиці вивчати. Я не уявляю, як можна чисто теоретично вивчити стільки інформації, адже вона не закріплюється.

Не хочеться здаватися, але ситуація явно печальна. Зараз поки вивчу фреймворки і т.д., вони вимоги ще більше піднімуть на джунівські вакансії. Забавно, що 4 роки тому знайомий потрапив на позицію мідла, в крупну компанію, без досвіду роботи та знань тільки JS + основи реакта.

Я не бездарний і не безділля, не шукаю легкого шляху і готовий вчитися, вкладатися. Але ситуація з наймом мене просто шокувала. Як варіант, забити на JS і вивчити свіфт, є знайомий, який візьме на стажування + роботу в перспективі.
І легше знайти роботу, ніж у цьому фронтенді ... Ще рік зможу витримати без роботи, продовжуватиму вчитися, а тоді, якщо що, доведеться шукати вакансії на заводі. Можливо, що ви щось порадите, рекомендуєте, бажано без токсичності. І так тошно.

👍ПодобаєтьсяСподобалось8
До обраногоВ обраному5
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

На джунів шукають людей з досвідом роботи 1+, і впевненими знаннями JS+фреймворк, верстки, бажано тайпскріпт, препроцесори, вебпаки, npm. І це за зарплату в 500 $.

У меня знакомый пришел и сказал что в школе он учил Basic и писал хорошие программы, поэтому он хочет стать таким программистом как я.

Я ему конечно накачал книг (C# и Java, HTML+CSS, JavaScript, SQL-синтаксис чтобы определился с платформой) и создал план обучения, включая и английский (порекомендовал местные курсы). Второй раз он уже не пришел, наверное, все выучил и стал программистом.

є знайомий, який візьме на стажування + роботу в перспективі

А нащо ти взагалі почав вчити JS? Щоб заробляти кілобакси в ІТ? То яка тобі різниця на якій саме технології. Шкода часу, що потратив на JS? Ти нічого не потратив, ти тренувався в програмуванні. Тобі весь час треба буде щось вчити нове, незалежно від технології/ мови програмування.
Взагалі не розумію твого жалю. В тебе ідеальна ситуація. Якщо ти не дубовий, то знайомий за ручку приведе на проєкт. Через рік перейдеш на 1.5к $.

А от у кого немає такого знайомого — оце справжня проблемау

Так, декілька років тому був проміжок часу, коли джунам було легше, ніж зараз, але були і більш бідні часи. В мене перша зарплата $100 була. На першу тисячу доларів зарплати я виходив декілька років. Вчись далі і не здавайся. Вивчи англійську. Будь ввічливим та добрим для людей, які хочуть тобі допомогти.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Чому вайтішники так обожнюють фронтенд та js?

Хрєновий стек.
Хрєнова мова.
Хрєнові тулзи.
Хрєновий ринок.

Очі за межами браузера зовсім нічого цікавого не бачать?

Це ж очевидно — бо багато роботи.

Як вайтішник, про себе можу сказати так — низький поріг входу. А саме — відсутність того рівня абстракції, яка є в бек-енді, або інших напрямках. Тут тобі банально прості HTML та CSS — пару рядків поміняв, браузер перезапустив — і ось вже твої зміни відображені. Багато розуму не треба. В той час як на бек-енді для новачка просто не видно і не зрозуміло, де він працює, як і чому.

просто пишіть проекти — це і є ваш досвід. Поки будете писати — гарно прокачаєтесь. На співбесіді показуєте їх. Це хоч і не комерційний досвід, але це точно краще, ніж шукати безкоштовну роботу

Фронтенд мясорубка для початківця

Хочеш пораду? Знайди будьяку роботу, будьде, будьким, дотичну до твоїх інтересів у програмуванні, девопсом, адміном, куа, ітд

Заробляй, що дадуть, не працюй задурно це нефайно підсирати ринок, і не дає сатисфакції тобі, але вчи далі, знайди гітхаб проект якийсь приєднайся туди раз задурно хочеш попахать

В айті з луком починати важкувато, в тебе має бути шотган, який треба частіше перезаряжати. Звикни до шотгана, з часом візьмеш в руки лук

Я б ще порадив вивчити поверхнево якийсь нудний ентерпрайз бекенд стек на яві чи с# або ну пітон теж згодиться, краще мабуть пітон ніж ява й с#. Навіть якщо тобі більше подобається нода й фронтенд загалом. Не раджу пхп, не буду холіварити про це.

девопсом

))) візьміть мене девопс трейні на пів-ставки парт-тайм. Ага, зараз вже новачку девопсом стати

Але в цілому слушні поради

Дарма ти про девопс, в кожнії команді по своєму девопс треба. Хто шукає той найде на свій скіл. Мене якось взяли девопсом, я чекав хайлоад, а посадили дженкінс сетапить

Ну в кризу все одно легко не буде

А фронт завжди була область для лінивих початківців які шукають як би попроще щоб зайвим поліморфізмом мозг не парить. А таких же багато. І стеків/фреймворків цих тьма, вивчиш одне потім хер знайдеш роботу конкретно на те. найгірші умови для старта. Ну от і виходить птічка яка чекала легкий польот, бо десь прочитала, а влітає в кірпічну стіну )

Та про фронтенд питань нема взагалі — чорна діра та й годі. "Треба бігти, щоб залишатись на місці"©

та воно всюди таке, складність когнітивна систем росте неєбічески експоненційно вже років 20 і все міняється тільки прискорюється

Скільки не вчи наперед, кожен день треба колупатись в чомусь новому що не бачив взагалі, і не побачиш після того, радити щось новачкам навіть невідомо що, будьщо 10річної давності неактуальне може крім sql хіба

Часом здається що краще б я був водієм автобуса ;)

Нмсд інтернет чекає колапс від цього, роботьма і диктатура кривавих фемок.

Тут скоріше треба радити просто не вибирати популярні напрямки, а вибирати нудні, куди пре менше народу за легкими грошима — як не парадоксально там куди ніхто не пре, там легше зайти, впахувать і більше платять

Темні кути бувають не тільки нудні, а й просто неочікувані, як то iOS розробка, до прикладу — наче й народу відносно небагато, але платять чимало

Так 100% виняток з цього
Нейтів айос мені подобаєтьс в цьому плані, одна з небагатьох екосистем, ще мабуть c# еко така, де є один стандартний плоскопаралельний метод для всього, а альтернативи завжди як і є то рідко.
Андроїд хз, не можу сказати, не стикався глибоко, але підозрюю там від платформи до платформи завжди нюанси й різниця, навіть якщо залишити ос і ліби

Але там теж з’явились ці всі флаттери, реактнейтів, нейтів/не нейтів/хуєтів. Все воно йде в дупу. Але всяко менше зоопарку ніж в фронтенд

Все советуют забить на фронт и начать учить что-то другое. Я честно говоря не понимаю как сейчас на все забить, откатится снова к нулю. Мне кажется уже стоит довести дело до конца.
У меня есть пол года что бы подтянуть фрейморки и английский. Написать какой нибудь проект. Должно хватить. Или окажусь на улице)
Я мастер принимать не верные решения. Хотел учить java, котлин, свифт. Но выбрал фронт энд))))))))
И сейчас тоже хочется перйти на изучения другого языка.
Мне кажется это порыв слабости. Что вот сейчас перейду на другой ЯП и там станет проще.
Но смотрю требования в вакансиях к джунам фронт энд, и не верится что смогу доучиться

Не треба забивати якщо фронт тобі подобається

Підхід поміняй і експектейшн, знання набирай з різних областей дотичних без перебирання фронт чи ні. Це як цибулина з багатьма шарами чи як не знаю, нервова система де без голови руки тобі не треба і навпаки

Почитай T-shaped

І якщо цілитись в яблучко, маючи тільки лук то мабуть важко попасти, якщо ти не супермайстер в луках

Тобі не дармова робота треба, а просто робота, там зачепишся і будеш заробляючи вже вчити. Плюс в будьякій команді вчитись в рази швидше ніж самому

Слабкість всім властива, не розраховуй на настрій, він тебе підводитиме час від часу, і не надривайся, вчи в своєму темпі знаючи що треба ще за щось їсти купити як мінімум теж чи житло оплатити, хай воно тебе й давить в мотивує на початку, цього досить, просто прийми що це шлях в роках, а не тижнях, ти не маєш бути фронтенд все життя, але якщо хоч фронт, то доведеться парою років часу вкластись

Йди в ВСУ там ще довго буде велика потреба.

Якщо зараз так трудно, то може не треба до айті? бо там завжди буде така сітуація

зараз навіть сіньорам ніхто нічого не пропонує, ви давно на лінкеді були

сіньорніш ніж деякі у ФААНЗі, (МААНГ)? бо вони теж шукають

не знаю не знаю, рок тому я знала джуна який заробляв 4-7 тис тут долларів, ще трохи та фаанг поруч

якщо збрехати що ти сіньор та перевірити немає кому, та ще знайти подібну працю у декількох місцях, то все джаст файн)

якщо збрехати що ти сіньор та перевірити немає кому,

Что им мешает в прошлую его компанию написать?

за вас багато писали у попередню компанію? Може є така опція, але не кожен з неї буде користуватися

До моєї попередньої компанії написали. Оскільки ми розлучилися на добрих тонах, то мені звідти айчарка зателефонувала і запитала: «Написали з такий-то компанії, що їм відповідати?» Я говорю: «Відповідайте правду».

Сеньери в ФААНГУ по 15-20 тис заробляють

Це залежить від локації.
В Польщі в гуглі це 7-9k$ до податків.
Ті 15-20к це ЗП в Долині, і не тільки у ФААНГах.

Потому что джун устроился в стартап или продукт напрямую куда-то, минуя помойки типа епама и глобаллоджика.

зря ты так )) эти как ты говоришь «помойки» наверно тысячи джунов через себя пропустили или как минимум обучили на своих курсах/лабах, после работы/обучения у них таких ребят брали почти куда угодно ))) Такие компании типа епама/глобала/софтсерва как по мне одни из катализаторов развития программирования в Украине )))
Да они большие, и требования у них бывают выше к более низкой ЗП но блин ... Ежегодные лидеры по количеству нанятых джунов — «помойки» ? ну такое ...

І легше знайти роботу, ніж у цьому фронтенді ...

Якщо є можливість піти на стажування не розумію чого чекаєте. Ви шукаєте легкий спосіб, фронтенд не легкий, тим паче не дають вам постажуватись, всі хочуть щоб працювали, а не вчились.

Додам ще, я підозрюю, що у вас знань у вас на рівні верстальника, якщо не доторкались до фраймворка не сподівайтесь на junior. Шукайте роботу верстальника 300-700 баксів непогані грошу для старту. Верстальник не завжди одна верстка, в свій час Vue Angular трохи займався та вчіться далі та приходьте вже зі знаннями фраймворка. Під час війни шукати стажування, тількив ЗСУ можливо.

Так, декілька років тому був проміжок часу, коли джунам було легше, ніж зараз, але були і більш бідні часи. В мене перша зарплата $100 була. На першу тисячу доларів зарплати я виходив декілька років. Вчись далі і не здавайся. Вивчи англійську. Будь ввічливим та добрим для людей, які хочуть тобі допомогти.

Ого, серйозно. У мене 11 років назад, перша ЗП була 400$(гроші не реальні), але оскільки я тоді писав дипломну роботу, і де не де ходив на лекції — то працював тільки 50%, тож ефективно виходило 200$.

Ну, я 20 років тому починав. Теж суміщував 8-годинну працю з універом. Курсів IT тоді ще не було. Треба було читати паперові книжки з програмування. Інтернет був з помегабайтною оплатою, і я собі міг дозволити лише найдешевший тариф — 100 мегабайт на місяць.

Я смутно памятаю за 2003ій (20 років тому), але в 2004му точно памятаю, що вже Рагнарьок онлайн грав. З досить адекватною швидкістю і не за всі гроші, хоч і не безліміт.

О боже мій, рагнарєк, у мене фантомні болі. Скільки в ці мморпг всрато часу, Боже...

Це роки коли всі сиділи в локальних мережах, та ігровухах. Тоді було багато сервісів всередні мережі, навіть лінейку часто підімали, далеко не кожний дім був підключений, і така лафа була тік у мільйониках.

Ну так, але я говорю про оноайн на великому сервері.

Это те, которые берут от $10 в час? Всё что дешевле это, как правило, унылые стандартные уроки по учебникам типа English File, которые можно штудировать и самому, было бы желание.

italki.com ні? Там багато добрих, можна навіть за 3 доллара знайти

В свій час вивчив англійську на достатній рівень самостійно, можна сказати майже безкоштовно. Для цього робив наступне:
1. Граматика «English Grammar in Use», якщо якийсь залишок знань залишився зі школи/універу — шикарна книжка, в якій все дуже класно пояснено, і є можливість перевіряти самого себе. Тобто теорія -> вправи -> перевірка -> вивчення помилок
2. Англійська на слух. Треба дивитись серіали сіткоми. Саме сіткоми, оскільки так гучна озвучка, і специфекти не заважають. Почати з Extra English, Friends, і вже пізніше серіал з айті вокабуляром «Silicon Valley»
3. Вміння спілкуватись англійською, ось тут трохи складніше. Це спік клаби, також є різні платформи і програми, які дозволять з*єднатись з людьми які є носіями мови і зацікавлені в живому спілкуванні. Тут треба шукати, що актуальне зараз, приклад — www.tandem.net www.interpals.net

Але впертість важить більше ніж талант і обставини.

От тут дуже, дуже плюсую ))

Зробіть якийсь пет проект (не малий і не великий) щоб там було «JS+фреймворк, верстки, бажано тайпскріпт, препроцесори, вебпаки, npm». Дайте комусь на review. Зробіть рефакторінг щоб код блистів як у кота яйця. Лінку на гітхаб проекта додайте в CV. Якщо не запрошують на співбесіди то допишіть в CV півроку роботи в якихось рогах та копитах. Тільки добре продумайте відповіді на питання про ці рога та копита. Та про те чому ви звідти пішли.

Як варіант, забити на JS і вивчити свіфт, є знайомий, який візьме на стажування + роботу в перспективі.

Чому ви так ще не зробили? Попросіть у знайомого список того що треба знати та вміти щоб взяли на стажування. Swift як мова краща ніж JS. Яка різниця на чому педалити?

Таких постов тут полно было в 2015-2018 годах. Из знаний — почитал learn javascript и w3schools, возраст сильно за 25, английский нулевой, ЧСВ выше крыши, хочу минимум от 1000 баксов, и чтоб на собеседовании не сильно спрашивали, и никаких тестовых само собой. Ну ну, желаю удачи в поиске работы.

Ты что клоун? Где я хоть слово написал о своих желаниях, где тут ЧСВ? Нулевой английский?
И какая разница какой возраст у человека?

Понял, спасибо. Если я правильно понял, еще примерно ~2 года обучения домашнего. А там можно будет на сеньора пробовать попасть. А еще лучше на фри ланс бирже работать. Зачем компания, если ты в полностью сам можешь договориться с клиентом, пройти его собес, сверстать, оживить, сервер поднять. В списке не хватает только дизайна
Классическое, выучить самостоятельно на фул-стак разработчика, сделай свои проекты и иди джуном за 400 дол. в компанию
сами по халяве проскочили и получали знания уже на реальных проектах

ЧСВ чувствуется по общему тону комментариев.

Повседневную речь я так-сяк понимаю. А техническую литературу не способен читать.

Про английский тоже писали, что не можете читать даже техническую литературу.

И какая разница какой возраст у человека?

Огромная — людям вроде вас явно будет трудно находиться в подчинении сеньора лет на 15-20 вас младше.

Не могу читать техническую литературу = нулевой англ. Принято.
У кого тут еще ЧСВ.
Сеньорам сейчас по 15 лет? Если у тебя какие то комплексы возрастные, то это только твои проблемы. Мне не важно сколько человеку лет. Если он ведет себя адекватно, естественно

Наскільки я розумію, в резюме пишуть — англійська на рівні «Читання технічної документації» або якщо вказується «середній», «вільний», то це ще додактово рівень навичок професійного спілкування англійською. Тому так і оцінюють.

Не могу читать техническую литературу = нулевой англ. Принято.

Воно так і є. Є градація «академічна», типу A1(elementary), B2 (uper intermediate), C1 (advanced). А є градація «що ти можеш робити».
Читання тех літератури це мінімальний рівень який ти побачиш у вакансіях.
Тобто є варіанти,
0 англійська не важлива
1 можеш читати документацію
2 + можеш спілкуватись письмово
3 + можеш спілкуватись голосом
4 вільне володіння.

Ну, без читання тех. літератури англійський і справді нульовий. Зрозумій, що тобі треба буде не тільки читати, а і писати документацію, розмвляти з замовником. Без цього шанс знайти роботу близький до нуля

Насколько всё плохо с английским? Проблема с лексикой, грамматикой или и тем, и другим? Попробуйте сначала прокачать грамматику, а параллельно подтягивать техническую лексику (и нетехническую тоже). Грамматика в английском очень простая, её не так сложно освоить.

Как раз граматика нормальная, я заканчивал курсы на интермидиа, словарный запас, особенно технический — маленький. Я каждое второе слово переводить лезу. Разговорный, сложно сказать, тут стандартно, есть практика — говорю, нет практики — говорю плохо))

Я каждое второе слово переводить лезу

В универе, давно, на кандминимум нужно было сдать 300 страниц технического текста.
Тупо перевести и быть готовым на экзамене в рандомном месте, куда ткнут пальцем «начать читать текст как будто иы переводчик»

К чему это я?
После где-то 50 й страницы я почти в словарь не лез, а после 100й про словарь забыл...

Ну я так и понял, просто читать и читать, пытаться. Вести словарик.

Вести словарик

Да вел, но реально после примерно 70й страницы он уже не был нужен.

Однако есть нюанс.
Говорить и понимать собеседника на слух чтение мало поможет.

Почему нельзя, если человек прямо говорит, что другим «повезло»? Вот и на работе заявит 20-летнему ментору, что ему «повезло» стать синьором, долго ли такого будут держать в фирме?

Я же не с пустого места это говорю, а из опыта. По крайней мере из моих знакомы 8/10 на халяву прошли.
Так ментор будет 20 летний или 15 летний? Определиться бы к чему готовится.

Так ментор будет 20 летний или 15 летний? Определиться бы к чему готовится.

Можеш не паритись, в тебе ментора не буде) принаймі в ІТ

и слава аллаху, я сам способен справиться. Тем более если ментор клоун-токсик типа вас

На першому робочому проекті без ментора рандомний трейні може й впорався б сам, проте в компанії нема стільки часу чекати і коштів — платити (за зайвий витрачений час професійних розробників) за всі можливі пройоби новачка.

Значит выучу до того уровня, что бы не впадлу было платить мне

Не треба йти працювати у компанію, у якої нема достатньо коштів 😎

Не маю на меті тебе образити, чисто як зворотній звʼязок: у цьому треді твої коменти виглядають найбільш токсичними і пасивно-агресивними. З цим _треба_ буде щось робити, як підеш на роботу. У різних сферах різна толерантність до токсичності, і у айті вона дуже прямо пропорційна до кваліфікації, і для трейні та джунів вона _дуже_ низька. Це синьора-мудака ще можуть потерпіти, а трейнішка чи джун получить під сраку через два тижні.

Да не токсик я. Уж точно не инициатор. И потерпеть могу при необходимости, немного. Автор поста этой ветки сам спровоцировал. Типичный айтишник, который место давно нагрел и теперь всех помоями поливает. Т.к. если человек с 10 лет не решит выучиться на программиста, то он не достоин этого великого звания. Но за совет спасибо

Да не токсик я.
Автор поста этой ветки сам спровоцировал. Типичный айтишник

И это неправильный ответ [сплав по Днепру]

Ну у меня был ментор 22 лет. Может и не сеньор, но тем не менее.

З всім згідний, але до чого тут вік?

Совет, походить по собеседованиям — вообще топ. Это как? Ходить стучаться в двери, не хотите ли меня прособеседовать?
Сейчас большинство фирм наставят барьеров в виде тестовых заданий, которые автор скорее всего не сможет выполнить. О каком собеседовании может идти речь?

Можна приклад такого тестового, будь-ласка?
Який сенс вирішувати тестове за допомогою chatGPT, якщо ти сам не можеш цього вирішити? Як ти плануєш працювати? Теж за допомогою ШІ?

Ви же вище сами написали

наставят барьеров в виде тестовых заданий

Сенс — обійти бар’єр.

Я просто мав на увазі, що ходити по співбесідах це вже етап доволі високий, коли ти вже щось вмієш сам, а автор написав, що він сам нічого не може написати, а радять тут це, наче якийсь початковий етап

На початковому етапі мета багатьох — потрапити на співбесіду «хоч тушкою, хоч опудалом».

Например, у нас одно из тестовых написать полноценный енкодер и декодер Code39 согласно спецификации 1974 года (ограниченный кодесет)
en.wikipedia.org/wiki/Code_39

Как его может выполнить ChatGPT?

Так как нужно исследовать спецификацию и написать работающий код.

Его может выполнить даже гугл, который укажет на гитхаб: github.com/topics/code39
(А то что не может выполнить гугл, ChatGPT/GPT4 тоже не сможет)

Если человек сможет выдрать код (генерации и распознавания) конкретно Code39 и Zxing.Net, причесать его в виде отдельного проекта, сделав рабочим, и ответить на вопросы по его работе, то в этом и смысл тестового задания.

і не в ті що написані після 2021

Ну как «умеет в спецификации»... умеет выдавать чужой код за свой, а интернет для этой приблуды скрейпили в середине сентября 2021

которые автор скорее всего не сможет выполнить

так які тоді питання?

Суть в тому, що попасти на співбесіду не так просто, як тут радять.

Суть у тому, що йому там нема шо робити якщо він тестове не може зробити.

тестовых заданий, которые автор скорее всего не сможет выполнить

Про яку роботу взагалі може йти мова, якщо ти навіть тестове не можеш зробити?

«І це за зарплату в 500 $»

То ти ще не бачив, що платять інженерам в інших галузях — там взагалі часто мова йде про мінзар, а 30к грн для фахівця вважається здійсненням заповітних мрій.

Взагалі, якщо відчуваєш досить сили і впевненості, що можеш сам працювати, то треба брати і працювати самому, бо український бізнес зараз в пекельно жахливому стані і з кожним роком стає гірше.
Ну або вчити англійську і подаватись на вакансії в іноземних компаніях.

Якщо є англійська на рівні intermediate+ можу порадити пошукати вакансії в технічній підтримці. Паралельно продовжувати навчання і шукати можливості в середині компанії або зовні.

Доречі згадав спільноту Kottans github.com/kottans/frontend
Займаються фронтендом, багато гарних відгуків чув про них, в них гарний гіт і є відео на ютубі, все безкоштовно.
Можливо можна глянути в сторону mate academy з відсотком від майбутньої зп.

mate academy выглядит интересно. Но 2 года выплачивать 17% це жесть

Ну якщо вони зможуть допомогти надати якісні знання і знайти роботу, то всеж краще ніж нічого. Теоретично ваши інтереси мають співпадати, вони вмотивовані заробити більше грошей, а більше грошей буде тільки у випадку вашої високої зп, тому вам повинно вистачити на життя.

Але я не проходив у них курсів і звісно ж мій допис чиста теорія, тому за якимось більш об’єктивними відгуками можна звернитуся до їх випускників, думаю.

А от на котанів всеж подивіться, в мене друг проходив в них курс. Від нього дуже позитивний відгук, плюс всі матеріали безкоштовні, є якісь чати і спільнота, де можна спілкуватися і задавати питання.

Но 2 года выплачивать 17% це жесть

Звісно ж — краще ці 2 роки не працювати.
Економія.

Як працює ця система?

Но 2 года выплачивать 17% це жесть

А якщо людина вивчає на цих курсах фронтенд, знаходить роботу, і через пів року вирішує змінити напрям і свічнутися на сис адміна, суппорт, або QA, то що з тим контрактом? далі виплачує 17%?

Я честно говоря не знаю, можно почитать их контракт, я немного почитал и забил. Там обучение идет в онлайн режиме с 9 утра до 18 вечера. Много нюансов в контракте есть

Да, любая работа в сфере айти, включая саппорт.

Це норм варіант, якщо ти знайдеш роботу

Я б подивився на курси від сервісних компаній, якщо такі зараз є. Я через них теж в програмування вкатився.
Але навіть декілька років тому я витратив десь місяців 7 на підготовку до самих курсів, потім 4 місяці курсів і декілька місяців на фінальний проект. Це був .net напрям курсів у ерам.
Але треба трошки знизити вимоги до зп, бо я наприклад отримував до 300 доларів на старті. Паралельно з курсами шукав роботу на ринку, щось знаходив. Дивився, щоб були норм процеси, але таких майже не було, тільки роги і копита. Хоча офери були.
При цьому в мене був англійський норм, великий досвід у суміжній спеціальності БА.
Зараз буде складніше знайти роботу, бо війна, тому треба більше працювати над собою, робити Пет проєкти і підтягувати англійську.
Хоча у вас є знайомий зі swift це великий бонус, гарний менторинг це дуже круто і прогрес буде набагато швидшим.
Я зв’язками не користувався на початку, щоб нікого не напрягати, а дарма.

На джунів шукають людей з досвідом роботи 1+, і впевненими знаннями JS+фреймворк, верстки, бажано тайпскріпт, препроцесори, вебпаки, npm. І це за зарплату в 500 $.

Досвід: або брехати, або показувати що рік вчився/пиляв пет-проекти/розвивався якось.
Фреймворки: юзаються майже всюди, на чистому пишуть хіба що гуглові збоченці (на всякі приколи типу граммарлі плагінів)
Тайпскрипт: вміти написати interface та type на примітивному рівні
Препроцесори: юзати перемінні для стилів та вкладенність
Вебпак: аби то щастя побілдалось в папку build | dest
npm: натиснути npm i / npm i * щось додати пакети

Ніхто там не буде ганяти по теорії, аби ти не прийшов та свідомість не втратив скачавши проект та побачивши *.ts / *.scss / package.json файли

Можливо, що ви щось порадите, рекомендуєте, бажано без токсичності. І так тошно.

Зробити штуки 3 чогось на якомусь react create app (typescript version) та викласти на гітхаб.
Приклади можеш в мене сперти: olegsuv.netlify.app (здебільшого то тестові завдання).

Спасибо, посмотрел твои демо. Наверное я никогда не стану разработчиком. Я думал я уже хорошие знания имею, оказывается я сам вообще ничего не смогу сделать. Ну то есть я даже логику приложения не могу продумать.Как должны работать шашки, как проверять пересекли ли они фигуру аппонента и т.д. Я даже не знаю чем заполнять гитигнор и package.json. Ну то есть я понимаю зачем он, но на деле не использовал.
Вся информация обучающая дает только знания технологии. А как применять всё это

мабуть шашки — заскладно для початківця;
почати краще з таких речей як ToDo list та чогось подібного.

Я даже не знаю чем заполнять гитигнор и package.json

про це краще почитати, бо сам ти не зможеш придумати — нащо ті файли :)

Взагалі — після англійської, друге головне вміння — здобувати інформацію, тобто «гуглити». І намагатися аналізувати — як результати пошуку, так і саму інформацію, що нагуглив.
Це ключі до успіху.
В тому числі і для цього:

Вся информация обучающая дает только знания технологии. А как применять всё это

Начну с to do list. Я в принципе сейчас прошел месячные курсы и мы там делали админку. А точнее компоненты писали для админки. Трудности вызвало только написание открывающегося календаря с выбором диапазона дат. Тут Как и с шахматами, я просто не могу понять как это должно работать. Написать то, оно не трудно, а как логику продумывать, вот это проблемой оказалось.
А , ну и верстку мы не писали. Я конечно могу сверствать средненький сайт по шаблону. Но посмотрел на верстку админки и голова кругом пошла. Десятки вложенных дивов и спанов, их как то нужно назвать и стилизовать

Не знаєш щось? Питай у ChatGPT. Логіка шашок складна, тому очевидно що ти не знаєш як це робити. Взагалі таке враження, що ти не знайшов ніякого роадмапу, а... як ти взагалі підбираєш інформацію?
Прочитай кілька історій, як люди навчались. Погугли роадмап, вимоги на вакансію.
І так, треба знати багато. Рахуй що треба потратити 1000-1500 годин.
Але лікарі вчаться 8 років. Тому поріг на ІТшника — нормальний. А якщо порівнювати з зарпалтою — то взагалі мінімальний.

Усі були на твоєму місці. Але одні вирішили — що це не для них і занадто складно. А ініші зараз успішно працюють. Барєри тільки в твоїй голові. (але буде складно, так. Це не робота продавцем чи водієм маршрутки, де можна влаштуватись взагалі без ніякого досвіду і знань)

План был, выучить верстку, нативный JS, и устроиться на работу, где уже дальше смогу развиваться. Либо подтянуть реакт пока буду искать работу. Но отстал немного от жизни. Почти все знакомые именно так устраивались. Роад мапы видел, и думал что если всё по ней выучить, то можно уже на мидл+ устраиваться. А тут оказывается с этими знаниями на джуна попробуй пройди
В целом понятно
Еще нужно
TypeScript
React
Node.js
SASS SCSS
Webpack npm ESLint Babel
Git Gitflow (в принципе умею работать без погружения)
Патерны проектирования
Резюме / сайт визитку
соц сети заполнить
лишь бы к тому времени, когда выучу, вход в айти окончательно не умер.

Або ви можете пошукати будь-яку біля айтішну роботу, себто таку, яку з пристойною англійською можно продавати західним замовникам. Може б навіть адміном або що. Ну це суто за умови, що ви саме роботу шукаєте. В романтичній теорії ви могли б робити стартап «в гаражі» — і таким чином навчитись або досягти успіху з тим стартапом.

З романтичною теорією точно роботу не знайти, тому що наймати підлеглого який робив стартап, звичайні менеджери бояться, а на С-левел ще більш високі вимоги.

Ну як же, пишуть в сусідніх темах, що на тлі появи ChatGPT, в першу чергу більше цінуватиметься бізнес/продукто- орієнтованість. Стартап — це цифрова спроба задовільнити потреби клієнтів, себто людино бізнес орієнтується

Тобто можна буде не код фігачити, а тижнями розмірковувати про бізнес та продукт, так?

Ще писать документацію цих розмірковувань, а тоді усім давати посилання на то.

Стартап — це цифрова спроба задовільнити потреби клієнтів

Це спроба реалізувати свої задуми.

наймати підлеглого який робив стартап, звичайні менеджери бояться

Чому? Підсидять?

Роад мапы видел, и думал что если всё по ней выучить, то можно уже на мидл+ устраиваться.

Лол
Тоді вже зразу на ліда вартує йти)

Написать то, оно не трудно, а как логику продумывать, вот это проблемой оказалось.

Ну, власне кажучи «писати програму» — це насправді більше обдумувати, бо писати це без роздумів просто неможливо.
Які виникають складності з логікою, можеш описати?

Справа в тому, що якщо логіка дійсно може бути складною — треба вживати додаткові інструменти, не все тримати в голові, малювати якісь діаграми, тощо, або хіба текстом описувати — які дії потрібно виконати, щоб досягти результат, але діаграми доцільніші.

А верстка — це окреме королівство, вона не проста, в ній стало дуже багато усякого. Це треба дивитись якісь окремі курси, хоч може відоси цього хлопця edu.fls.guru

Те шашки были писаны через стадию отрицания т.к. первая мысль была «какие бляха шашки, я игры вообще не писал никакие». То было тестовое задание в какую-то «автомотив компанию». Когда дошло до оффера и сняли НДА — оказалось что Тесла :)

Ну то есть я даже логику приложения не могу продумать

Стандартно пишут to-do app, аля добавляешь/удаляешь айтемы. Усложни чем-то типа drag&drop и сразу захочется пакетов упереть чтобы не писать все руками — станет понятно зачем package.json нужен.

Я б порадив йти на swift, ти паче, що є де зачепитись. А про марне втрачені кращі моменти життя за вивченням жс не варто жаліти. По-перше, кожне навчання залишає по собі слід, і воно точно не буде 100% марним. По-друге, забувати старе і вчити нове — це стиль життя в IT, тут не вийде щось вивчити, а потім все життя юзати. Зазвичай, у кожного девелоперів є основна мова і як мінімум одна другорядна. А деколи, взагалі немає різниці і людина перемикається між 3-4 мовами без проблем. Вам ще стільки всього потрібно буде вивчити, що оцей час потрачений на жс взагалі ні про що.

100%
Зі знанням однієї мови вивчити інші простіше, концепції ті самі всюди.
Якщо є людина, яка допоможе на старті, то цим гріх не скористатися

То краще б починати не з JS а з чогось більш стрункого та тіпізованного, той же Swift. По опису чудова мова.

Нічого важкого в професії немає, паніка мабудь коли це перший раз зустрічаєшь. Але потім вона пройде з практикою. Для досвіду можна робити свої комерційні проекти. Магазини, маркетплейси, сервіси, crm. Зараз важки часи, тому не всі компанії наймають джуніорів але головне продовжувати вчитися та розвиватися. Вчити фреймворкі, 100% робота знайдеться та праця окупиться.

Якби я зараз дуже хотіла в розробку то певно закінчила б хороші курси для бази ( що у вас вже є), навчилась робити якісь простенькі проекти, потім як стронг джун спробувала це монетизувати на апворку. Це вже власне була б повноцінна комерційна робота. Ну і звісно англійська потрібна ( власне, можна навіть собі мету таку поставити — на апворку заробити на хороші курси англійської) Через рік роботи на апворку ви вже будете по суті мідлом, з непоганою англійською і комерційним досвідом. Після цього робите собі красиве резюме і залітаєте на будь яку галеру.
Ну або по знайомству пробувати влаштуватись куди візьмуть.

Есть и время и деньги на курсы. Но я был уверен что смогу залететь в какую то фирму за любые копейки, со знанием html css js и уже параллельно буду поднимать английский, фреймворки и т.д. Оказалось что тут катастрофа на рынке и еще на год учебы

Ну власне якщо слово «фірма» замінити на апворк, то вже виглядає не так страшно, по факту ви все одно будете працевлаштовані) Вам по суті треба здобути комерційний досвід, немає різниці, яким він буде і заплатить вам дядя на апворку чи тьотя на галері. Якщо ще не готові виконувати таски на апворку — точно треба ще повчитися.
Просто прикол в тому, що фірми через війну та рецесію зараз в сраці і джунів беруть дуже погано. Навіть за 500 баксів ніхто брати не хоче. Та ж проблема і в тестерів — навіть за 300 баксів ще спробуй знайти першу роботу. Хоча куди вже дешевше. Нема вакасній для людей без досвіду.
Знайомого можете юзати як ментора, навіть якщо він вам не допоможе з працевлаштуванням. Якщо ж погодиться таки взяти на роботу — то радійте і одразу на все погоджуйтесь, не важливо яка мова програмування. Мова — це по суті просто інструмент.
Щоб не було відчаю можна таки знайти якусь постійну роботу, поки шукаєте себе в айті, яка вас буде годувати. Бажано щось суміжне з айті, не завод — типу діджитал, ппс чи таргетована реклама, контент. Те, що дивиться в сторону айті і теж опосередковано буде допомагати, поки ви шукаєте як монетизувати програмування.

Ну власне якщо слово «фірма» замінити на апворк, то вже виглядає не так страшно, по факту ви все одно будете працевлаштовані

Ти так завзято пропонуєш Апворк, що аж цікаво.
В мене наприклад взагалі не вийшло узяти там жодного замовлення, хоч і досвід був більше 4-х років. Звісно, можливо — з-за навичок, в мене пхп, хоча там було немало таких пропозицій.
В тебе виходило? На яких ЯП, чи взагалі — яка робота?

что смогу залететь в какую то фирму за любые копейки, со знанием html css js

С этим надо было залетать лет 10 назад, сейчас это знают все желающие зайти, а вакансий очень мало. Пока ты ничего практического не можешь решать с бэклога, ты обуза и статья расходов для компании, т.к время специалистов которые должны тебя менторить намного дороже, чем потенциальный профит от тебя в обозримом будущем.

со знанием html css js

Без фреймворків взагалі не вариант. Ти залетиш на проект, де вже використовується якийсь фреймворк, і тобі треба буде робити фічі. Як ти будеш їх робити? Ніхто не буде тобі платити за те, що ти будеш на проекті вчити фреймворк.

Тобто, звісно, все знати непотрібно, і неможливо для джуна, но таку базу як фреймворк знати необхідно.

Советовать джуну апворк — а вы знаете толк в извращениях. На апворе с нуля синиорам нужно сидеть днями что бы урвать хоть какой-нибуть проект, что уж говорить про джуна

Не правда, я з нулевим профайлом получив першу роботу, с другого откліка...

Як ви там шось знаходите на тому апворку? Подивився — чи щось одноразове за 5 баксів (довше каву будеш заварювати) чи 50 пропозицій через які пробитися виглядає нереально. /

Чи щось на зразок «треба оновити прошивку на моій пральній машині».

Був досвід надцать років назад ще на Delphi, на пробу взяв там роботу на 50 баксів, виявилось шо там работи на 500, замовник доплачувати не захотів, плюнув на то. Чи може там зграя невибагливих високопродуктивних суперлюдей, а я ледача задниця?

Років 10 назад був перед схожим вибором. Поради з досвіду дати не можу, адже програмістом так і не став, знайшовши більш простий спосіб входу в IT через маркетинг. При цьому це не заважає не забувати навички програмування. І як бонус, маючи мінімальні навички написання сайтів і їх оптимізації, можна пробувати робити свої сайти для генерації додаткового прибутку (приклад мого такого сайту).
Порадою може бути влаштуватись наприклад менеджером у невелику веб-студію. Далі, показавши себе як менеджер, вже на місці пробувати домовитись з керівництвом про можливість пройти стажування на джуна-програміста.

Я, к сожалению, абсолютно ничего не смыслю в менеджменте и не вижу себя на этой позиции.
Продолжу учится. Или может следующий снаряд попадет в мою квартиру и не нужно будет мучатся

знайшовши більш простий спосіб входу в IT через маркетинг

Цікаво — що це, якщо не таємниця?

У своїй суті наші айтішники, якщо вони не працюють над українським продуктом, — це ті самі гастарбайтери. Вони надають послуги закордонним володарям, яким вигідніше платити іноземцям, ніж своїм. Так, айтішник працює головою, а не руками, але суті це не змінює. Він відключений від інтелектуального життя країни. І це завдає ще більшої шкоди країні, ніж якби ми говорили про звичайного гастарбайтера-робітягу. Адже інтелект — рідкісна і цінна штука, і зустрічається в природі рідше, ніж вміння крутити гайки. Серед десятків тисяч айтішників міг бути ще один конструктор-винахідник ракет «Нептун», або може бути диво-банкір. Але ми про це вже не дізнаємося.

Так а у чому проблема? Яка зп у проектувальника «Нептуна»?

Явно менша. Про то і мова. Він мріяв/вчився на хірурга/інженера, а вимушений кодити скрипти на пітоні/удаві.

Вітаємо у реальному житті.

— Вивчитися не складно, знайти роботу — складно.
— Англійська обовʼязкова
— Компанії зараз вчити не хочуть

Нажаль, при продажу курсів про це не розповідають. Але про складність працевлаштування інфу знайти досить легко.

Що я б тобі порадив:

По-перше: ти не вивчився. Якщо ти гадаєш, що типу норм вже — не норм. Навіть на стажування не норм, скоріш за все.

*** ПРОГРАМУВАННЯ ***

— Теорія, дістати книжку по тому ж Джаваскрипту, прочитати та засвоїти. Джаваскрипт як мова досить проста і невибаглива, чого не скажеш про тих, хто буде тобі проводити співбесіду.
— Алгоритми, хоча б на базовому рівні. Так, вони не дуже потрібні кожен день, але на співбесіді можуть дати задачу на літкоді
— Літкод. Хоча б 5-10 задач легкого рівня, та пару середнього
— Патерни та основи архітектури. Чому не можна робити усе в одному файлі і так далі
— CSS та HTML, Ти маєш вміти верстати. Тобі треба на базовому рівні вміти робити верстку під мобільні та планшети, мати уявлення про ARIA, мати досвід з якимось фронтенд фреймворком (типу бутстрапа, матеріал, ант-дизайну та ін)
— Протокол HTTP, асинхронність, аутентифікаця, CORS та інше. Хоча б на базовому рівні
— Браузерні АПІ: форми, посилання, фрейми, картинки та інше, як воно працює та налаштовується.
— React/Angular/VueJS — щось одне. Його треба вивчити, на ньому треба вміти писати, вже в перший день, коли ти прийдеш на роботу. Попрацювати з однією з бібліотек компонентів (ант дизайн, матеріал етс).
— Тайпскрипт. Раджу писати усі пет проекти на ньому, навіть якщо на роботі буде чистий джс. Будеш мати уявлення про типи, типизацію, опис контрактів та інше
— Інструменти: збірка (вебпак), юніт-тести, інтеграційні тести, гіт, докер і тп

*** АНГЛІЙСЬКА ***

Англійська. Ти маєш вміти: читати документацію, розмовляти, писати технічні запитання та чатитися по проекту (а там у кожного проекта своя область і свої слова, але то вже таке). Тобі треба саме технічна (айтішна) англійська, в ідеалі ти маєш бути здатен пройти співбесіду англійською.

Гарна англійська одразу ж поставить тебе над 90% таксистів, будівельників та слідаків, які закінчили двомісячні курси і «претендують» на $1500 зі старту. У чомусь англійська важливіша, ніж навіть сам джаваскрипт: бо якщо співбесіду буде проводити замовник, то ти ніхера не пройдеш, навіть з ідеальними знаннями.

Також, у багатьох компаніях, розробники постійно спілкуються з замовниками, якщо ти не зможеш цього — тебе навіть розглядати не будуть.

*** ПЕТ-ПРОЕКТ ***
Робити свій проект. В ідеалі — щось, куди можна зайти показати-поклацати, щось корисне чи цікаве. І так, чим воно буде більше та складніше — тим краще. Подєлкі, склепані на відчепись за два-три дні не підійдуть, таке навіть дивитися не будуть. Врахуй, те, що ти напишеш за три дні, навіть джун після року роботи напише на півдня. Якщо буде серверна частина на база даннх — додатковий плюс.

*** ПРОХОДЖЕННЯ СПІВБЕСІДИ ***

— Увесь цей час вчись проходити співбесіди. Читай та вчи типові питання, які задають (і не тільки на джуна, на мідла і сеньора теж). Особливо ті, які стосуються теорії, патернів та стандартних АПІ.
— Вчи відповіді на типові питання. Проробляй їх: знаходь у книжці та читай главу, якщо чогось не розумієш — читай і про це.
— Дивись проходження співбесід на ютубі, бажано англійською

Понял, спасибо. Если я правильно понял, еще примерно ~2 года обучения домашнего. А там можно будет на сеньора пробовать попасть. А еще лучше на фри ланс бирже работать. Зачем компания, если ты в полностью сам можешь договориться с клиентом, пройти его собес, сверстать, оживить, сервер поднять. В списке не хватает только дизайна. Ох, есть же midjournery.
Главное что все об этом так говорят, как будто это само собой разумеется и все через это прошли. Забыв о том как сами по халяве проскочили и получали знания уже на реальных проектах. Без негатива.

Я же говорю, без негатива. Это направлено не на автора коментария, а так, абстрактное недовольство. А причину объяснил. Реально роад мапа года на 2 учебы и типа только после этого ты можешь себе позволить пойти на собес.
Я в целом и сам понимал что нужно, что должен уметь. Но не думал что это нужно уметь всё и сразу. Что джуны уже никому не нужны.
Ну ведь по факту так и есть? Выучись на фул стека и иди пробуйся на джуна. Только зачем с такими знаниями уже это..

Реально роад мапа года на 2 учебы

А чому ви дивуєтеся роадмапі на 2 роки навчання? В універі на программера 4 роки вчаться і, якщо обмежитися тільки цим, то будеш на виході лопух лопухом. Якщо ці 4 роки ще по пів-дня додатково вчитися чи десь інтерном на півставки підробляти — ну, такий-сякий джун може на виході буде. Не зі всіх і не з 100% шансом, але може буде. А тут-то всього на 2 роки (якщо з розумом і захопленням).

В універі дається загальноосвітній рівень та базова освіта з інформаційних технологій (принаймні там має бути). А конкретний набір інструментів можна вивчити набагато швидше. Правда не буде глибокого усвідомлення, навіщо все це потрібно.

В універі на программера 4 роки вчаться і, якщо обмежитися тільки цим, то будеш на виході лопух лопухом.

В универе лабораторные по системному программированию проходят наряду с несколькими ассемблерами. Жаваскрипт дибилью такое не осилить в принципе.

Я же говорю, без негатива. Это направлено не на автора коментария, а так, абстрактное недовольство

Ну зі сторони це виглядає як токсичний коментар, спрямований на автора комента. Мені-то пофіг, але раджу уникати такого стилю на будь-якому етапі співбесіди, від першого зідзвона з ейчаром, до кінця випробувального терміну. Навіть, якщо здається, що ти правий (і навіть якщо ти правий).

Но не думал что это нужно уметь всё и сразу.

Є велика різниця між «умєть» і «мать уявлення про». Як на мене, якщо знаєш джаваскрипт (ну насправді трохи знаєш і можеш написати щось більш-менш складне) — то пройти усі пункти можна місяців за 9 навчання по 8 годин. Щось типу англійська, година-дві теорії, далі пишеш пет-проект.

Усе це має будуватися навколо пет проекту. У процессі ти вивчиш або ознайомишся з усім, що потрібно. Головне, підібрати проект достатньої складності та обʼєму.

Что по английскому посоветуете?
На курсы идти? репетитор? спикин клаб?
Просто на курсы я вот ходил, граматику подтянул, это да, а словарный запас так и остался посредственным. Повседневную речь я так-сяк понимаю. А техническую литературу не способен читать. Просто выделять время и зубрить слова не понятные?

Так, читати документацію англійською, там слова в принципі одні і ті ж усюди.
По розмові — репетитор, щоб над технікою працювати + спікінг клаб, щоб не боятися з незнайомими людьми розмовляти + тренуватися розуміти різних людей.

токсичний коментар

То вам не здається шо з цією «політкорректоністю» вже й слова не можна кривого сказати? Всі прям мають бути білими й пухнастими і сипати тільки компліментами.

Як це ще автору нічого не висказали про «чому російською?»

Та автору дають просто зворотній звʼязок. Тобі може здаватися, що усе ок, а потім ти дивуєшся, чого далі ХР не йде співбесіда.

Я же говорю, без негатива

Це так не працює. Не можна викатити яду, а в кінці написати якусь магічну фразу, яка відмінить все написане до неї :)
Я от пройшов через те що ти, тільки гірше. Одночасно працював на фул-тайм роботі не пов’язаної з програмуванням, прискорено самостійно вчився і брав замовлення на фрилансі і їх робив. Ще намагався знайти час на дівчину і витримував тиск родичів, які майже кожен день капали «це не робота ти не правильно живеш, що ти там ото в комп’ютері кнопочки натискаєш, йди на нормальну роботу на завод»
Але я нікому б не побажав такого. Просто як ілюстрація що твоє

сами по халяве проскочили

як мінімум не відноситься до всіх. Тобі людина викатила реально корисний та докладний комент, витратила свій час, а у відповідь ти ядом кидаєшся, але ж

Без негатива

лол :D
Колись мені б така порада заощадила ± місяць, тому що коли я сам це збирав, то багато витратив часу не туди
А так я б ще додав, що непогано було б походити взагалі по співбесідам, подивитися які задають питання, зрозумієш де в тебе пробіли та отримаєш досвід співбесід, наб’єш руку. Чисто навіть просто подивитися, що там і як, не сподіватися дуже сильно. А може і знайдеш роботу, вдруг пощастить. Може ти просто накрутив себе і насправді все не так погано

Бо йому не порада потрібна, він і так це все сам знає. Просто понити захотілось. А ти витратив свій час.

Та я б як не сюди, то кудись в інше місце витратив, прокрастинація вона така :))
Так що мені не шкода, я теж комусь нотацію почитати захотів просто :)
В мене є пара знайомих десь 19-20 років і в них теж оця фігня якась — відповідати пасивно-агресивно, але додавати оце магічне «без негативу» і типу все норм, одразу слова якось мають перестати бути пасивно-агресивними. Не знаю як це працює у них в голові, для мене це трохи дивно виглядає

Теж не розуміЮ.як люди не розуміють, що загортаюи образливі слова в гарну обгортку вони не перестають бути такими)

Слова не треба загортати ні в які обгортки, втрачається сенс, «нерв», емоція.

Я думаю без как минимум ТС и реакта, меня даже слушать не станут. Так что впереди еще много чего перед собесом..

Ну React так, думаю точно треба, але зі знанням vanilla вивчити TS та React не так прям і складно, як мені здається. TS просто трохи звикнути до парадигми та вміти інтерфейси об’явити, ну і прокинути\повернути типи. З реактом трохи складніше, але там теж прям дуже сильно можна не поглиблюватися, думаю. З цього списку мені найбільш складними здаються патерни проектування, якщо не просто завчити, а вміти правильно використовувати. Але не думаю, що від джуна хтось буде цього прям чекати, просто знати як називаються та для чого. Думай як знаєш, але якщо б я був на твоєму місці, то думаю по верхах би набрався і сходив на 3-5 співбесід просто подивитися який саме рівень треба, які питання. Бо кожну з цих областей можна дуже довго вчити до хорошого рівня, просто мені от не дуже зрозуміло до якого саме рівня треба джуну знати той самий React. Особливо з варіативністю поняття «джун» в різних компаніях
А так взагалі я б більше за все переймався через взяття на облік ТЦК в штатній роботі :)

Некоторые вроде как помогают избежать похода в ТЦК

Ну я з цього приводу не знаю, бо сам вже кілька років на фрилансі. Так-то їм теж не вигідно брати людину, яку одразу віддадуть в армію, тому думаю дійсно щось придумують

Так паттерни ж переважно про ООП, а ООП в React зараз «фу».

І які патерни, якщо новачок ще процедурну декомпозицію не освоів на практиці.

ше — українську засвоїти та вживати :)

Да, без TC (Total Commander) вообще сложно на компьютере работать.

А так я б ще додав, що непогано було б походити взагалі по співбесідам, подивитися які задають питання, зрозумієш де в тебе пробіли

та навіть просто почитати вимоги у вакансіях — вже зрозуміло у який бік рухатись;

Думаю, що погану роль відіграють курси, які у своїй рекламі обіцяють легкий та швидкий шлях «вкачування» в ІТ з відразу гідною платнею.
От люди і відчувають розпач, коли бачать, що реалії не такі

Ну мені ще здається що дивлячись які курси, але дуже багато чув поганого про них. Вони там ледве вже не токсичні, коли не хочуть брати після курсів, бо там натаскують проходити співбесіди і все :)
Але й багато чув про те, що зазвичай в вакансії пишуть одне, а в реалі треба інше, тому і порадив сходити на співбесіду. Тим паче, що говорить в нього друг на «мідла» влаштувався без досвіду, може в одній компанії в нього внутрішню будову V8 будуть питати на джуна, а в інший візьмуть, якщо зможе слова в речення скласти :)
Тим паче, що видно, що більш-менш хлопець ніби з головою, реально вмотивований вчитися, а не «я програміст React, де мої 100500ккк\наносек». Пройде 1-2-5-10 співбесід, паралельно підтягне що треба і думаю щось знайде. Або ні :( Часи зараз не дуже, особливо з розвитком нейромереж та затягуванням війни все виглядає реально не дуже
На фрилансі якось все одночасно і легше(бо якщо вмієш вчитися, то можна швидко в процесі підтягнути, попрацювавши понаднормово), і складніше, бо реально одразу треба багато всього, особливо треба вміти продавати. Хоча в мене друг з реально низьким знанням python та дерев’яним язиком якось знаходить клієнтів

Но не думал что это нужно уметь всё и сразу.

Уяви наприклад таку ситуацію: ти сідаєш в таксі, воно зрушає, а тим часом водій тобі каже — «я ще не вивчив усе і навіть не вважаю, що

это нужно уметь всё и сразу

«Зараз вмію керувати педаллю газу, та вмикати музику. Все решта вивчаю поточно....»
Ти дивишся на спідометр і бачиш швидкість 80. Питаєш — «а гальмувати?!»
Він відповідає: «це моя перша поїздка, ще не гальмував ніколи», а швидкість тим часом зростає, бо газувати він вміє :)

Далі вже нецікаво.....

Так, звісно ж я перебільшив.
У більшості випадків невміння розробника не таке вже й руйнівне.

и все через это прошли. Забыв о том как сами по халяве проскочили и получали знания уже на реальных проектах.

Если магистратуру политеха и задрачивание кодинкогом после пар считать халявой то да. Сейчас курсы-шмурсы, ютубы все забиты бесплатными уроками, английский в школах+ преподают не бесполезные бабки в 70 лет, которые сами с нейтивами никогда не говорили, но еще и на попку надо дуть джунам. Без негатива.

Все залежить від тебе. В компаній зазвичай справді досить високі вимоги для джунів, на які можна ще пару років витратити, щоб до них дотягнути. Але чи треба воно тобі, якщо можна спробувати заробити щось вже зараз? Ще і довести собі, що ти вже щось вмієш і прогодуєш себе. Тому і радять біржі.
Це помилкове враження, що «проскочили по халяві», це ж не гра в лотерею, а просто шлях, який при бажанні може пройти кожна людина. Такого не буває що спробував і через місяць вже працюєш в айті, бо ти красівий і пройшов курси) Треба опанувати себе і налаштувати на спроби знову і знову. Але без істерик, не потрапити в айті це не кінець життя.
З усіх програмерів що я знаю більшість як мінімум мають вищу профільну освіту, тобто люди вже по дефолту витратили на це кілька років життя. Але і вони починали теж з чогось максимально простого. А зараз вже серйозні матьорі дядьки які мають свої 5 штук.
Але це не «пощастило» чи «халява», а людина просто роками робила свою роботу.
Навіть якщо влаштують по знайомству, то перші півроку-рік це трошки приниження, бо зарплата маленька, і булять джунів дай боже) І всі через це пройшли. Це до того, що і два роки — то не термін, якщо воно тобі дійсно треба.

Например 4 года назад, знакомый, после полу года обучения js, практически не умея верстать и только поверхностно зная реакт, пролез на мидла в Киеве. Я такие моменты имею ввиду. Не было таких требований к джунам и можно было имея весомую базу доучиваться уже работая в команде

Я розумію про що ти, але і чотири роки тому вимоги вже були досить високі, навіть для тестерів. Можливо твій знайомий непогано знає англійську, можливо в нього був хтось знайомий в тій компанії, і так далі. Можуть бути моменти, про які ти просто не знаєш. Наприклад, що він прибрехав і додав собі пару років досвід в резюме) Можливо просто йому пощастило і сподобався комусь на співбесіді, плюс це була якась говноконтора, де вимоги були не дуже високі початково.
Але це реально скоріш виключення, ніж система. Завжди є елемент везіння, але сподіватися тільки на нього точно не варто. Тим паче зараз, коли конкуренція дуже висока.

Ну так а де ти був раніше, коли всі по халяві залітали? Теж треба було проскочити.

Забыв о том как сами по халяве проскочили

чому ж забути? Хтось і проскочив, але то був час на те, зараз не такий і мені чомусь здається, що вже не повернеться.

получали знания уже на реальных проектах

Це не базові знання, а вже більш просунуті та зазвичай доменні. А тобі вище запропонували список — доволі докладний — стосовно бази. Навряд чи вийде оминути її.

Забыв о том как сами по халяве проскочили

Ну не знаю, яку «халяву» ти маєш на увазі, але особисто я на першу роботу прийшов (це було 15 років тому), написавши аналог Вінампа на Делфі зі скінами, еквалайзером та усім таким (тільки до плагінів руки не дійшли), а також написавши експорт моделей з текстурами з 3Д Макса на плюсах і плеєр, щоб усе це програвати на Дірект Х. І у той час були тільки книги, та два ДВД з МСДН, які на мій винт тоді не влазили. Ну і раз у місяць можна було зайти в інет, бо він був по карткам.

Плануємо у квітні войсчат для початківців про пет проєкти.
Приходьте, можливо, буде корисним! dou.ua/calendar/46726

На сьогоднішній день для того щоб взяли на роботу треба вміти вирішувати, хоча б на базовому рівні, бізнес-задачі замовника.
Тому щоб влаштуватись зараз треба вміти в будь-якому випадку html + css + js + фреймворк + додаткові інструменти, котрі зустрічаються в описі вакансій для джуніорів/мідлів.Певне місяців 9 на все і потім 2-3 на пошук роботи. Якщо пошук роботи буде йти складно — треба пробувати фріланс на апворці. Але потрібно адекватно оцінювати свої навички. Паралельно із задачами можна вчити node.js і рухатись в напрямку фуллстеку.
З іншої сторони, фронт-енд вже певне як рік, не найкращий варіант для входу. Якщо є знайомі, котрі візьмуть точно на свіфт — то я би на місці ТС займався б зараз свіфтом. Якщо js вчився «з нуля» то досвід в програмуванні буде корисним при вивченні того ж свіфта.
Ну і декілька пет-проектів маєте написати.

Знакомый уже вилять начинает, тоже время не то, ситуация не та, говорит начни учить а там посмотрим.
В любом случае у меня выбора особо нет уже.
Либо продолжать доучивать фронт, либо переключатся на сферу где не такие высокие требования и конкуренция.

Тут багато факторів грають роль. Якщо знайомий працює просто девелопером в компанії і там хтось десь колись сказав що вас можуть взяти на роботу — то це одне. Особисто я до такого відносився б скептично, бо часи/ситуація змінюються. Якщо знайомий є власником/керівником бізнесу чи має багато фрілансу на свіфті — це геть інше. В такому випадку радив би поговорити з ним на рівні людських взаємовідносин чи допоможе він вам з навчанням і чи візьме на роботу.
Я геть далекий від свіфта, але мені здається, що на ньому буде роботу знайти ще важче, ніж в фонд-енді, банально тому, що кількість роботи набагато менша.
Ну і висловлю непопулярну думку, що зараз час рухатись до фуллстеку. Бюджети стають менші і клієнти краще наймуть за 60-70% бюджету фуллстека, котрий вміє все робити на 6-7 балів з 10, ніж окремо бек і фронт, котрі роблять все на 8-9 балів з 10.

Ідея — облік особистих фінансів. Тут тобі і проектування баз данних з нормальніми формами, транзакціями, ціліснюстю та іншим, і складний і зручний GUI, і імпорт із зовнішніх систем, і розпізнавання чеків, і звіти/графіки. Нарощувати можно нескінченно.

Бо з того всього що бачив — одне лайно.

Напишите пост в фб, или ln, что делаете бесплатные проэкты, либо за символическую стоимость, что бы набить руку, сделайте проэкта 3, что бы они у вас были как пет-проэкты, с реальными проэктами проще искать, на гит залейте, обязательно.

Сделайте себе сайт-портфолио и тоже залейте на гит, выложите в общий доступ через Github Pages...

Просто, обычно, на курсах всем дают одинаковые проэкты для портфолио, и потом все резко начинают отправлять резюме с одинаковым набором навыков и проэктами.

Сейчас, действительно, очень сложно найти проэкты новичкам, потому что, во-первых, очень много рвануло в ит (как и раньше, но с каждым годом их все больше + в Украине не супер большой выбор сейчас для реализации себя), и, если и начинать с чего-то, что бы попасть хоть куда-то, нужно брать что-то непопулярное, на что есть спрос, типа Python, но если решили себя реализовать через JS => пробуйте.

P.S. У очень многих айтишников есть мысли о пет-проэкте, но впадло делать, можете написать пост со следующим контекстом «помогу реализовать давно отложенный, но, пока нереализованный пет-проэкт с условием менторства с Вашей стороны», кто-то откликнется. Только напишите на нескольких языках, мож с Европы, или Америки кто-то заметит. :)

что-то непопулярное, на что есть спрос, типа Python

Ха-ха-ха, непопулярний пітон. Зараз не 2007-й рік.

Я не в тому сенсі. Я в сенсі, що на нього більше попит, бо після курсів, зазвичай, стандартний набір: html, css, js (js, зазвичай, реакт). :)

Ви вибрали в якості «непопулярної» мови наразі другу по популярності. Навіть два роки тому на мою вакансію «пітон навіть без досвіду роботи» набігло сто людей. Зараз мабуть буде і всі 200-300. Думаю, що в 2023-му навіть PHP краще в якості «непопулярної» мови программування, ніж пітон.

Якщо вже йти через «непопулярні» мови программування, то варто вибирати дійсно непопулярні, як пітон в 2007-му. Rust який-небудь, Clojure.

Та Rust в якості першої мови, то як на Upwork зі знанням html+css+js :)
В нього прям дуже вузька сфера — кріптовалюти чи залізо, як заміну С. І там парадигма прям дуже відрізняється від поширених мов. Мені треба було на мікротік під OpenWRT написати софт, з 32Мб пам’яті та 16Мб оперативки, обрав Rust, як раз давно хотів познайомитися. Проект я написав, але це реально було складно, система керування пам’ятью там геніальна, але інопланетянська :) Документація кілька разів була застаріла, довелося самому по сорцам розбиратися що і як, ком’юніті по факту немає, інформації немає. Для новачка це рівень складності hell
Тоді краще go обирати, він набагато краще підійде

Лол, Раст не кожному сіньору можна рекомендувати

«помогу реализовать давно отложенный, но, пока нереализованный пет-проэкт с условием менторства с Вашей стороны»

Намного больше времени уйдет на менторство наставничество, чем самому сделать.

Апворк. Там любят бесплатный труд

апворк, там любят бесплатную работу

Я впевнений що знайти безкоштовну роботу програмісту не проблема!
Моя перша робота на практиці була у рідній школі — вів гурток програмування. Грошей не платили (їх отримував хтось) — але мені потрібен був тільки доступ до комп’ютера. Бо комп’ютер тоді коштував як зарплата усієї моєї родини (4 дорослих) за рік роботи на заводі.
Зараз комп’ютер для програмування доступний кожному — і навіть інтернет коштує дешево. Купа опенсорс проектів чи стартапів де будуть раді безкоштовній допомозі.
Але якщо бажаєш грошей — то не бреши собі! І зрозумій що за часів війни програмісти так само потрібні, як, скажімо, бібліотекарі чи клоуни у цирку. Бажаєш грошей — воїнам зараз обіцяють платити як синьор — програмістам! Жодної освіти чи досвіду не вимагають — записуйся у «Штурмові дружини».

От би хтось розказав людям в раді, що клоуни потрібні саме в цирку.

А тем теж кругла сцена, чим тобі не арена ? Були номери де «Ляшко з вилами, повертає корову в село», номер «Барна та Кролик» де один іншого виносить з трибуни за яйця і т.д. і т.п. Після чого Карабаси-Барабаси зрозуміли, що піпл хоче видовищ і цей раз вже пройшли професійні актори і художні керівники з репутацією, замість аматорів з гуртків — театральних студій тюремної самодіяльності.

От би хтось розказав людям в раді, що клоуни потрібні саме в цирку.

Гарний жарт!

Цікаво а хто ж обрав цих людей в Раду?

Підкажи. Я не обирав, якщо це натяк

«не обирав» ="не ходив голосувати"?

Голосував не за Зеленского, голосував не за партію «Слуга Народу»
P.S. За часів пороха там сиділи такі самі клоуни.

Ну отже ти виявився серед меншості.
Що поробиш.

Типу на вибори не ходили? Чи голосували за якісь маргінальні партії?

є знайомий, який візьме на стажування + роботу в перспективі

А нащо ти взагалі почав вчити JS? Щоб заробляти кілобакси в ІТ? То яка тобі різниця на якій саме технології. Шкода часу, що потратив на JS? Ти нічого не потратив, ти тренувався в програмуванні. Тобі весь час треба буде щось вчити нове, незалежно від технології/ мови програмування.
Взагалі не розумію твого жалю. В тебе ідеальна ситуація. Якщо ти не дубовий, то знайомий за ручку приведе на проєкт. Через рік перейдеш на 1.5к $.

А от у кого немає такого знайомого — оце справжня проблемау

Плюсую, ти почав з теми, для входу в яку треба багато знати і вміти. Йди попрацюй там де порог входження нижчий і потім свічнешся вже маючи досвід і бекграунд програмування. Або йди на upwork, за умови певного везіння можна знайти проект на якому можна набити руку без досвіду

На джунів шукають людей з досвідом роботи 1+, і впевненими знаннями JS+фреймворк, верстки, бажано тайпскріпт, препроцесори, вебпаки, npm. І це за зарплату в 500 $.

У меня знакомый пришел и сказал что в школе он учил Basic и писал хорошие программы, поэтому он хочет стать таким программистом как я.

Я ему конечно накачал книг (C# и Java, HTML+CSS, JavaScript, SQL-синтаксис чтобы определился с платформой) и создал план обучения, включая и английский (порекомендовал местные курсы). Второй раз он уже не пришел, наверное, все выучил и стал программистом.

Треба визнати що конкуренція зараз велика, і треба вміти виділятись.
Для початку перевірити свою англійську, це перше на що звернуть увагу, звичайно є виключення коли це не потрібно, але зараз я б на це не розраховував.
По друге практика, проекти які ви робите для себе від початку до кінця. Бажано з таким доменом якій розуміють інші розробники. Наприклад спрощений клон Trello, Slack чи будь якого іншого популярного продукту. Не треба замахуватися повністю скопіювати усе, тільки кор фічі. Закладайте від 1 до 3 місяців роботи над таким пет-проектом. Кінцевий результат повинен бути на гітхабі, з гарним readme який пояснить деталі проекту, розгортання локально та інше. Крім цього одразу повинно бути посилання за задеплоїну версію, щоб можно одразу подивитись.
По клієнтський частині це може бути React, для серверу Firebase щоб не робити бекенд, деплой можно на Netlify.
Зробіть це і будете попереду багатьох інших вайтишніків які закінчили курси з однаковими проектами.

У меня с английским странная ситуация. Я вроде как его знаю, при чем довольно не плохо, граматику и т.д. Но словарный запах хромает. Читать документацию точно не могу без перевода половины текста

Це великий мінус, звужуєте вікно можливістей.

Найди на preply/ italky нейтив спикера английского за 10-15$/час и проводи 2-3 сессии в неделю несколько месяцев. Тебе нужно разговориться. У меня было так же, как у тебя в плане английского

Це насправді може бути основною проблемою при пошуку роботи. Принаймні до війни бачив купу кейсів коли при розгляді на початкові позиції (трейні, джуни, інколи мідли) блали людину з трохи гіршими технічними скілами, але з хорошою англійською. Просто через те, що підтянути людину, щоб нормально писати той же CRUD на багатьох проектах можна було за досить невеликий час, якщо швидко вчиться звісно. А от вивчити англійську для читання технічної документації, та тим більше з іноземних замовником і командою займало набагато більший час. Тим більше зараз ситація ще й складніша, і тому вибір буде на кандидаті і з англійською і з тех скілами.

Для початку перевірити свою англійську,

Либо подождать когда какой нить GPT-10 научат переводить речь в риалтайм конференции =)

это уже давно есть как бы

В вас є можливість влаштуватися на роботу swift (навіть не Obj-c) розробника і вже працювати — розробляти софт для apple девайсів, але ви все одно хочете «їсти кактус» фронтенда? Why, Mr Anderson? Я б на вашому місці із розгону залітав в Swift розробники за таких умов. Нащо це все? Фронтенд — це ж Ад на землі.

Сам не знаю. Наверное не хочется сдаваться и жалко сколько времени и сил потратил на освоение JS. Сейчас нужно успокоиться, обдумать и принять решение. Стиснув зубы изучать больше технологий фронт энда или переходить на свифт

Я вам гарантую, що ви матимете значно більш здорову психіку і будете спати краще, якщо будете працювати над розробкою під Apple. Фронтенд — це суцільний «Дикий Захід»: безліч різних технологій, мільйон вакансій але й мільярд кандидатів.

Я б а ні секунди не думав, якби мав вибір як у вас зараз. В світі фронтенду те, що ви вивчили і «що вам шкода відкидати через витраченний час», все одно б стало неактуальним вже за рік

P.S. Я вже не кажу про те, що зі Swift значно приємніше програмувати, аніж з JS

Спасибо за рекомендацию. С другой стороны, человек выше правду пишет, понимание JS явно облегчит вход в свифт

Може й полегшить, проте це все як вчитися плавати на лавці — майже ніякого досвіду вам не дає адже не схоже на реальну роботу.

От коли ви попрацюєте хоча б півтора року на реальному проекті на будь-якій популярній технології — от тоді можна говорити про полегшення переходу на іншу схожу технологію.

Хоча я бачив багато людей, що за півтора року робили стільки ж коммітменту, скільки наприклад я робив за 3 місяці. Так що краще вйобувать як слід, принаймні на початку кар’єри — для більшого досвіду

жалко сколько времени и сил потратил на освоение JS

Це ок для першої роботи.
Я сам вчив PHP, на роботу пішов адміном, за пів року зявилось місце на джаву.
Це початок кар’єри, ти йдеш куди є місце а не туди що ти найбільше вчив.

Ну і хз що ти такого специфічного вчив в JS чого немає в інших мовах. Так що воно теж знадобиться

Тим паче шикарний Swift не порівняти зі скриптовим JS.

як раз сусідгя тема для вас — dou.ua/forums/topic/42766

А хто казав, що буде легко?
500 баксів — це 18к гривень, а це зп. вище середньої. без досвіду роботи.

а ще в деяких компаніях віднедавна є рівень «трейні» — будуть вас вчити суто під їх проекти.
хоч в умовах війни і скорочення, мабуть це перші, кого скоротили.

я не відслідковую логіку у ваших хаотичних фразах в контексті мого коментаря.
які знайомства? які касти? яка митниця?

я не відслідковую логіку у ваших хаотичних фразах в контексті мого коментаря.
які знайомства? які касти? яка митниця?

Виглядає що пані зранку замість кави п’є щось інше:)

Не осуждай. Все по рецепту.

20 років назад я проходила курси 1С для роботи бухгалтера. 6 місяців.

а, то ви бухгалтерською розмовляєте, а я айтішник, я вас не розумію.
вам мабуть на buhgalter911.com — може там зрозуміють ваш потік свідомості

ваші запитання — нісенітниця, відірвана від контексту дискусії. відповідно вони були проігноровані.

починає складатись враження, що автор теми — то ваш син і ви заступаєтесь за нього ))
але в таке важко повірити, що «дитина» досі за мамкиною юбкою ховається.

то можливо ви зі своїм «материнським болем», про котрий я, таке дурне, не здогадався, хоча мусив би. ми ж айтішники всі телепати, щоб у хаотичних фразах бугалтерів бачити сенс.

Не знаю син вибере IT чи ні.
а тут ще треба розібратися в що інвестувати. Витрати на навчання

Щоб вивчитись на програміста багато грошей не треба. Треба 1-2 роки, і мати де жити/що їсти.

1. Кілька підручників з англійської — 1000 грн (або в інтернеті знайти за безплатно).
2. Кілька курсів на Udemy — 100$ в сумі.
3. 1 рік курсів з англіської з репетитором — 4000-15000 грн. в залежності від того скільки сам вивчив по підручниках.
4. Ноутбук чи компютер, інтернет. Думаю що це вже у всіх є.

Я ці всі витрати покривав зі стипендії.

Якщо ваш син такий тупий і лінивий що не може поступити в лісотехнічний інститут(чи щось подібне, тобто не престижне) щоб мати стипендію то ніякі курси і гроші йому не допоможуть працювати в ІТ.
Хіба що запхаєте його за хабар на державну роботу з зарплатою 400$.

Це реклама продажу вакантних посад державних службовців?
Можете розцінки написати.

Це все що ви змогли побачити в моєму коментарі?
Прочитайте ще кілька разів, може допоможе:)

у вас якась фіксація на продажі посад.
спробуйте пропрацювати це з психологом.

Яка вартість ноутбука хорошого для роботи?

Для навчання не потрібен «хороший ноутбук для роботи».
А на роботі компанія видасть все що треба для роботи.

Яка вартість англійської? Яка вартість навчання?

Я ж написав

1. Кілька підручників з англійської — 1000 грн (або в інтернеті знайти за безплатно).
2. Кілька курсів на Udemy — 100$ в сумі.
3. 1 рік курсів з англіської з репетитором — 4000-15000 грн. в залежності від того скільки сам вивчив по підручниках.
Де досвід брати?

Проходити курси в інтернеті. Є платні (по 20$ на розпродажі), є безплатні.

До 1000 доларів було у 2020 році. Наприклад Lenovo Legion з 16 Gb RAM.

То оверкіл. Вистачить того що є, або якийсь дешман і3 8гб рам.

Звучить так, що ви вже маєте чимало досвіду в програмуванні та знаєте багато інструментів, що знадобляться для успішного проходження інтернатури з React у IT-Sprout. Ми можемо запропонувати вам інтернатуру, де ви зможете отримати практичні знання та досвід роботи в команді професіоналів. Наші інтерни мають можливість отримати реальний досвід роботи над проектами, що пов’язані з React, та співпрацювати з партнерами компанії, щоб отримати можливість працевлаштування після успішного проходження інтернатури.

За час інтернатури ви отримаєте практичні навички роботи з React, дізнаєтеся про найкращі практики та інструменти для розробки веб-додатків з використанням React, та зможете зіставити свої знання з реальними вимогами роботодавців.

Крім того, наші партнери можуть допомогти вам з працевлаштуванням після успішного проходження інтернатури. Ми не можемо гарантувати працевлаштування, але ми докладаємо максимум зусиль, щоб допомогти нашим інтернам знайти роботу у сфері React-розробки.

Якщо ви зацікавлені, ми можемо детальніше обговорити вимоги до кандидатів та процес відбору. Не хвилюйтеся, ми розуміємо, що шукати роботу може бути складно, тому ми допоможемо вам знайти своє місце в IT-галузі.

Варто пробувати, у вас хоч правдоподібно на сайті it-sprout.org.ua написано, що 5% випускників працевлаштувано.

йой, та заспокойтесь.
людина написала, що вже повчилась на сферичних конях і шукає місце, де гроші платитимуть,
а ви пропонуєте, щоб він ще у вас на сферичних конях повчився.

Приносимо вибачення, якщо наше повідомлення створило враження неуважності до досвіду та навичок. Наша інтернатура розроблена для людей, які бажають отримати практичні знання та досвід роботи в команді фахівців.

Ми розуміємо, що пошук роботи може бути складним, і наша програма має на меті забезпечити можливості для людей, які бажають покращити свої навички та отримати цінний досвід.

Ми віримо, що наша інтернатура допоможе досягти цілей ТС!

Як проходять співбесіди в ІТ, підготовка:
youtu.be/4bT3QtRqa3c

На джунів шукають людей з досвідом роботи 1+, і впевненими знаннями JS+фреймворк, верстки, бажано тайпскріпт, препроцесори, вебпаки, npm.

Ти ж сам написав що треба.
Сідай і вчи)
Навіть якщо тебе завтра візьмуть стажором, то знання самі по собі не з’являться.

Як варіант, забити на JS і вивчити свіфт, є знайомий, який візьме на стажування + роботу в перспективі.

ІМХО, це кращий варіант. Менша конкуренція (бо на курсах в основоному фронтенд і тестери).

І це за зарплату в 500 $.

В мене перша ЗП була 300$ до податків в одному з лідерів ринку. За рік була 700$. Стажорам/джунам з мінімальним досвідом завжди мало платили. Бо якщо лбдина хоч щось сама вміє то вона вже в нас називається мідл.

Навчання з 0 і пошук першої роботи: youtu.be/rsrfwwfi10E

Екстраполюйте матеріал на себе і в контексті фронтенду.

На роботу беруть виключно проффесіоналов, джун, мідл, це тільки для рівня зарплатні. Якщо ти можешь виконовувати роботу тебе берут, не можеш ні.

Стосовно безкоштовно, навіщо компаніям не проффесіонал, в которого ще нужно вкладувати гроші в навчання?

Джуном влаштуватися легко с першого дня! На фріланс, жодних проблем, з нулевим досвідом, якщо ти дійсно вміеш працювати..., а якщо тобі дають задачку наприклад «написати калькулятор і поставити на сайт», а в тебе сразу купа питань, а як підняти докал сервер, як задеплоіти на гіта, як вставити, ... і тд... тогда тільки на завод

Порада, написати декілька проектів с нуля від розробки до деплоя на сервер, зробити повністю кінцевий продукт, потім буде в вас слово, я вмію! Ключеве для влаштування на работу, успіхів!

Классическое, выучить самостоятельно на фул-стак разработчика, сделай свои проекты и иди джуном за 400 дол. в компанию

Я проводив єксперімент, влаштування на двох біржах фріласансах цім літом, з НУЛЕВИМ профілем, на фрілансер, я мав перший контракт на 60к і на апворк перші заказ я получив з другого откліка...

По друге дочого тут фулстек?

Ну і все вірно без досвіда вас даже на 400 не будуть брати

А які технології?
Ви маєте на увазі, минулим літом?

Цім літом, в рамках навчання хлопців, щоб підбодрити іх що роботу найти можно, створив два аккуанта, зробив отклік, получив пропозицію, роботи по фронтентду багато було, зараз думаю сітуація такая же

оприділіться вже що вам потрібно гарна зп чи IT спеціальність?
якщо зп — то краще одразу на завод (в польшу чи словакію) — 1000Є сходу матимете.
якщо it — то вище правильно сказали шо зараз компанії не можуть собі дозволити тримати в штаті не проффесіоналів. просто нема вільних грошей вас вчити за свій рахунок

1000Є

в Польщі/словакії — це гарна ЗП? Не кажучи вже про виїздне мито воєнного часу.

якщо є варіант на свіфт, то пробуй туди

К сожалению, бесплатно сейчас не возьмут. Нужно доплачивать.

ну ты полностью книгу проштудировал по js или хотя бы все темы прошел в learn js?

learn js три раза уже прочитал. За некоторыми исключениями. просто некоторые разделы плохо закрепил, т.к. сложно найти для этого задачи практические. Даже курсы прошел для продвинутых. Сначала был немного в ступоре. Т.к. база знаний есть, но что с ней делать? А мне сходу говорят компонент для админки писать. Но разобрался, разогнался, почти всем задачи смог сам решить

Ну так и уже сделал бы компонент для админки хотя бы в челях тренировки. Т.е. ты говоришь что нет «каких-то специальных задач» хотя задачи есть и они уже практические и их уже требуют на работе.

Нажаль зараз дуже важка ситуація на ринку праці. Порадити щось важко. Вчиться, вдосконалюйте навички, але майте план Б.

Підписатись на коментарі