Оплата праці повинна базуватися на гендерно-нейтральних критеріях. Нові правила ЄС
Відповідно до нових правил, прийнятих 30 березня, оплата праці повинна базуватися на гендерно-нейтральних критеріях і включати гендерно-нейтральні системи оцінки та класифікації роботи. Оголошення про вакансії та назви посад мають бути гендерно нейтральними, а процеси найму проводитися без дискримінації.
Women must know whether their employers treat and value them equally.
— Věra Jourová (@VeraJourova) March 30, 2023
For this to happen, we need more transparency on pay levels, starting already at job interviews.
👏I welcome the vote of the @Europarl_EN on pay transparency.
👉t.co/krNbX1aa5P#UnionOfEquality pic.twitter.com/m7n0OdGa1k
Якщо звітність про оплату праці показує гендерну різницю в оплаті праці щонайменше на 5%, роботодавці повинні будуть провести спільну оцінку заробітної плати у співпраці з представниками своїх працівників.
Держави-члени ЄС повинні будуть запровадити ефективні, пропорційні та переконливі покарання, такі як штрафи, для роботодавців, які порушують правила. Працівник, який зазнав шкоди внаслідок порушення, матиме право вимагати відшкодування. Вперше у сферу дії нових правил включено міжсекційну дискримінацію та права небінарних осіб.
Раніше ми розповідали, що в Україні жінки, шукаючи роботу в ІТ, зазначають у резюме на
«Лише 27% найнятих спеціалістів — жінки (у пошуку жінок 38%). Серед найнятих девелоперів жінок — лише
5-15%, і ця частка зменшується зі зростанням досвіду. Медіанна зарплата жінок-розробниць на синійорних позиціях — $4500, чоловіків — $5000. У вибірці немає девопсів, тому що найнятих жінок-девопсів — одиниці, а з 5+ роками досвіду взагалі немає», — йшлось у дослідженні.
Найкращі коментарі пропустити