Чи зможемо перейти на 4-денний робочий тиждень завдяки ChatGPT?

Лауреат Нобелівської премії з економіки праці Крістофер Піссарідес вважає, що ChatGPT допоможе перейти на чотириденний робочий тиждень. Про це йдеться в статті на Bloomberg.

«Я дуже оптимістично налаштований щодо того, що ми зможемо підвищити продуктивність. Ми могли б підвищити наш загальний добробут від роботи та приділяти більше часу відпочинку. Та могли б легко перейти на чотириденний робочий тиждень», — вважає Крістофер Піссарідес.

За його словами, чатботи можуть забрати багато марудних речей, які ми робимо на роботі, і залишити людям лише цікаві.

Чи вірите, що зможете працювати 4 дні на тиждень завдяки AI?

11%
25%
31%
28%
5%
👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Как промышленная революция не уменьшило кол-во человекочасов так и модель не уменьшит.

Как промышленная революция не уменьшило кол-во человекочасов так и модель не уменьшит.

Промислова революція колосально знизила кількість годин, яку потрібно працювати
assets.weforum.org/...​1hcBA3Od_PPGMSSHVlFrY.png

таймспен наведеного графіку (1880-наші дні) не має нічого спільного з промисловою революцією (1760-1840)(en.wikipedia.org/...​iki/Industrial_Revolution)
графік скоріше відображає поступові політичні зрушення вліво і в сторону загального виборчого права, коли більшість, складена з робочої сили, голосами на виборах тиснула на промисловців щодо покращення умов праці, їх регламентацію і її скорочення в годинах.

ну, за мене Chart GPT разом з Copilot на основі 1100 сторінок документації (там csv, але перші два значення — це тип і підтип даних, а далі бітові маски) написав готовий парсер в json. Зайняло це хвилин 20, і то — тому що всі 1100 сторінок за раз він не хаває. Затрекал як 16 годин. Працює.

6% — Інше (напишу в коментарях)

4 денний робочий тиждень — це проблематично з точки зору менеджменту, бо решту 3 днi що буде? пустий офiс? чи другий комплект робiтникiв?
Подвiйний «комплект робiтникiв» треба менеджети, а це витрати.
Тому, н.м.п все буде комбiновано: десь звiльнять непотрiбних, десь дозволять гнучкий графiк. Вимоги до 40-годинної 5-денки стануть розмитими.

Скоро доведеться переходити на 0-денний робочий тиждень, і це без всяких ChatGPT

ми зможемо перейти на 4х денний робочий тиждень і без chatGPT
ми не перейдемо з 5-ти денного робочого тижня, навіть з chatGPT

Точно знаю що ChatGPT скоро зможе замінити редакцію ДОУ :-)

Легко. Попросив його прикинутись редактором ДОУ, результат:

Чому українські програмісти вимагають зарплати, яка перевищує середню національну в 10 разів?"

Україна відома своїм потужним ІТ-сектором, а програмісти займають провідне місце серед фахівців в цій галузі. Водночас, однією з найбільш гучних проблем є питання заробітної плати, яка вимагається від роботодавців.

Деякі українські програмісти вимагають зарплату, яка перевищує середню національну в 10 разів. Це викликає певні дискусії щодо доцільності таких вимог, оскільки в Україні середня зарплата значно нижча, ніж у розвинених країнах. Деякі люди вважають, що це є несправедливим і несумісним з реальними можливостями економіки країни, тоді як інші вважають, що це є законним правом кожного працівника домагатися належного винагородження за свою працю, яка є високопродуктивною і важливою для бізнесу.

За інформацією з надійного джерела, з 1 січня 2024 року в Україні планується заборона використання соціальних мереж на робочому місці."

Згідно з новим законом, працівники не матимуть можливості переглядати Facebook, Instagram, Twitter, TikTok та інші соціальні мережі протягом робочого дня.

Представники уряду вважають, що таке обмеження допоможе підвищити продуктивність працівників та зменшити час, який вони витрачають на особисті справи на робочому місці. Проте, це рішення спричинило значний резонанс у соціальних мережах, де багато людей виражають своє незадоволення та стурбованість з приводу такого обмеження свободи.

Поки що невідомо, як саме будуть контролювати виконання цього закону та які санкції будуть за його порушення. Проте, уряд заявляє, що буде здійснювати стеження за дотриманням цього закону та покладає відповідальність на роботодавців за дотримання цього обмеження на робочому місці.

Звільнення роботи через вакцинацію: чи можуть компанії це робити?

З початку пандемії COVID-19 вакцинація стала важливим інструментом для боротьби з поширенням вірусу. Багато країн запроваджують обов’язкову вакцинацію для певних груп населення, включаючи працівників в окремих секторах, включаючи ІТ.

Однак, питання про те, чи можуть компанії звільняти працівників, які відмовляються від вакцинації, є досить складним. Деякі компанії ввели обов’язкову вакцинацію для всіх своїх співробітників, а інші компанії пропонують альтернативні варіанти для тих, хто не хоче вакцинуватись. Проте, деякі компанії погрожують звільненням працівників, які відмовляються від вакцинації, і це викликає дискусії та правові спори.

Ще просто заголовки щоб не спамиити:

Які наслідки війни на східному фронті для ІТ-індустрії в Україні?
Чи можуть українські програмісти допомогти в розв’язанні війни на сході України?
Какие технологии будут полезны для войны? (лол, тонкий тролінг віт chatgpt? тема на російській мові)
Чи можуть військові технології стати новим напрямком для розвитку української ІТ-галузі?
Як українські ІТ-компанії допомагають забезпечувати безпеку в Україні?
Чи має право українська ІТ-галузь працювати з Російською Федерацією в контексті війни?
Розробка програмного забезпечення для збройних сил: етичні та соціальні аспекти.

Сподіваюсь, ваше «скоро» — це як оті знамениті 2-3 тижні :)

На мій погляд, після промислової революції та комп’ютеризації продуктивність праці зросла настільки, що вже давно для багатьох професій можна було б запровадити 4-, або навіть 3-денний робочий тиждень. Проте не роблять це з тих же самих причин, з яких школярам не скорочують кількість матеріалу в учбовій програмі чи об’єм дз — щоб чимось зайняти людей і у них не було надто багато вільного часу. Бо коли у великої маси людей з’являється купа вільного часу і енергії (менше напружуєшся/втомлюєшся під час робочого/учбового тижня — більше сил на вихідних), це підвищує ризик того, що суспільство почне аналізувати проблеми держави, задавати незручні питання, або й просто хуліганити від нудьги.

Так що люди, які мають реальну владу (політики, власники компаній та нерухомості і т.п.) не зацікавлені в тому, щоб у простих людей було більше вільного часу і сил. Вони зацікавлені в тому, щоб люди працювали рівно стільки, щоб втомитися перед вихідними, за 2 дні відновити сили і знову застрибнути у колесо хом’ячка.

Навіть якщо продуктивність праці знову зросте — нам просто зріжуть дедлайни. Скажуть: «Ну ви ж тепер швидше працюєте, так? Тож тепер на розробку проєкту виділяється не 6 місяців, а 2. Графік роботи і зп залишаються тими самими».

Щоб по-справжньому мати можливість розпоряджатися своїм часом і мати такий «графік роботи» як хочеться — треба перейти в іншу касту суспільства, перестати бути найманим працівником і мати активи, які генерують гроші навіть коли ви спите чи займаєтесь іншими справами.

До речі, це одна з проблем для введення базового доходу. Коли людям нічим зайнятися, а всі потреби закриті, то часто ці люди скочується в алкоголізм і наркоманію.
Навіть якщо людина на роботі просто переносить мішки туди-сюди, то хоч ця робота сама по собі без сенсу, але дозволяє уникнути багатьох суспільних проблем.

продуктивність праці зросла настільки, що вже давно для багатьох професій можна було б запровадити 4-, або навіть 3-денний робочий тиждень

Вибачте, а хто це, що за професії? Бо скільки я стикаюсь, навіть про IT таке казати не можна.
Можливо ви мали на увазі якусь конкретну людину, а не професію? Тоді це інше питання.

Це непоганий ланцюжок думок, щоб почати задумуватись про створення савєцького союзу, бо коварні капіталісти в конусних капелюхах. Ми не живемо в плановій економіці де кожна одиниця продукту яка вироблена має фіксовану ціну і попит.

Навіть якщо продуктивність праці знову зросте — нам просто зріжуть дедлайни.

Саме так, бо продукт стане дешевшим через те, що випускати його легше. Ви звісно можете вимагати від власника бізнесу працювати над розробкою продукту 6 місяців, коли в реальних умовах він робиться за 2, скоріше за все замовник просто переведе розробку до більш компетентних розробників.

До прикладу, в 17-18 сторіччях один фермер виробляв їжі на рік достатньої для 1.2 одиниць населення, включаючи себе. Ви ж не пропонуєте сучасному фермеру працювати 2 години на тиждень щоб зберегти ту саму кількість виробленого продукту, фіксувати високу ціну на нього, не дозволяти розростатись ринку цієї діяльності, а також використовувати продукт в нових сферах коли він стане доступнішим?

Ви ж не пропонуєте сучасному фермеру працювати 2 години на тиждень щоб зберегти ту саму кількість виробленого продукту, фіксувати високу ціну на нього, не дозволяти розростатись ринку цієї діяльності, а також використовувати продукт в нових сферах коли він стане доступнішим?

Це поки є дефіцит продуктів в Африці, Індії і Китаї.
А от коли він задовільниться років через 30.

потрібно вірно розпізнати Своє покликання, вірно вибрати Свої життєві цілі і баланс родина-життя-праця. тоді вся діяльність буде ПОТОКОМ і Ви будете тішитися кожній миті життя. А ШІ — це лише інструмент, який допоможе усунути рутину і зосередитися на більш творчих аспектах праці.
Зараз негативні зауваження стосовно вжитку ШІ деколи мені нагадують мануфактурні бунти в Британії у ХІХ ст.
І ще одне: стосовно ширшого погляду на владу та життя. для чого нам дана влада і життя?.
для служіння чи використання?

Є ще такий елемент що дедлайни теж визначають за скільки часу робота робиться, сам працівник ж може зробити щось за 6 годин і йти репортити додаткову роботу на 2 години, або сказати що зайняло 8 годин. Тому тут не все так просто ;)

Розумнi ви люди, цивiльнi. Тiльки от строєм чомусь не ходите.

Ага, як в анеку — то не тато буде пити менше, то діти їсти менше.
Просто при оптимізації скоротять лишніх людей, а ті що залишаться будуть продуктівніше працювати

Це вам не бухгалтера чи фінансисти, що виконують адміністративну роботу, а справжні doers, who makes money.

В ІТ навпаки чисельність команд зросла від одного IT guy до цілої команди розробників з власним менеджером.

Тут навпаки буде з’являтись ще більше вакансій, що будуть спеціалізуватися на чомусь вузщому, бо ціна розробки буде падати.

Junior завжди буде пахати, а от middle+ і senior вже зараз можуть спокійно перейти на 4-ох денку, звісно зі зменшенням оплати, але це залежить від адекватності компанії, якщо вона розуміє, що меньше робочого часу може бути продуктивніша.

Стосовно ChatGPT — думаю жопа йому скоро через порушення багатьох законів про персональні данні.
Щодо AI — звісно поменшає рутини. Але це означає що ти вже не зможеш бути простим кодером. Треба швидко підіймати скіли. Це теж чаc. Програмування зміниться — буде більше ресечу та архітектури. У цьому напрямку треба копати

Стосовно ChatGPT — думаю жопа йому скоро через порушення багатьох законів про персональні данні.

Так зараз клонів купа, навіть оупенсорс, і навіть без politically-correct filters. Звичайно вони в більшості кострубаті, але і нормальні екземпляри.

А взагалі навіть GTP-4 не дуже сильно прямо помагає у програмуванні особисто мені.

Зате занятно переписує діалог з ПМом у стилі Морровінда чи створює оповідання на основі логів — спробуйте. У цьому аспекті цікава цяцька :)

Я ж не говорю що цяцька погана.
Так — мені взагалі дуже допомогає писати різні тексти аглійською (дуже часто роблю описи проектів та презентації концептів, самому це робити лінь).
По програмуванню дійсно таке собі.

Що вже говорити про інстаграм, там стіііільки персональних даних і всі у вільному доступі. Як його ще не закрили.

На своєму сайті можу поставити «no robots» та пошукові системи не будуть його індексувати. Також можу послати запит у google щоб вони про мене забули і забудуть.
А чи можна таке зробити із ChatGPT?
Ну і ключове — на ChatGPT з цього приводу напали конкуренти (той же Маск) і під їх впливом будь-які такі подібні трабли просто так OpenAI з рук не зійдуть.
Не кажу добре це чи погано — воно є.
Хоча дивно — на ці граблі наступав багато хто, але OpenAI висновків з цього не зробили

На своєму сайті можу поставити «no robots» та пошукові системи не будуть його індексувати. Також можу послати запит у google щоб вони про мене забули і забудуть.
А чи можна таке зробити із ChatGPT?

А з чого ти взяв, що ChatGPT індексує твій власний сайт? Можеш довести? Наприклад, запитай його щось, що є тільки на твоєму сайті

На щастя, відповіді чат гпт не можна подавати на вихід в сирому вигляді, тому як мінімум доведеться дописувати, редагувати і перевіряти. Перформанс однозначно зростає, але робота то така річ, яка не закінчується ніколи.
В роботу, що наближена до творчої неможливо ввести поняття «вироботки». Тому переходити чи не переходити на 4х денний робочий тиждень — лежить виключно в площині людських політичних рішень. Висновок: чат гпт ніяк на це не може вплинути)
Просто ще один інструмент, як комп’ютерна мишка. Можна і без нього, але з ним зручніше.

ChatGPT допоможе
«Новий канал» опублікував у Instagram фейкову біографію Олеся Гончара (пост вилучений) — «факти» для неї надав ChatGPT

itc.ua/...​-dlya-neyi-nadav-chatgpt

Насправді це велика «біда майбутнього». Воно вже зараз все що в інтернеті є можна ділити на три. Далі буде тільки гірше. Вже уявляю як студенту задають написати реферат, а він тупо не може це зробити за допомогою інтернету бо не знає де правда а де отака хєрня. Тут не пахане поле для стартапів які будуть перевіряти факти і гарантувати, що ось це на 80% правда. 20% не можемо визначити і т.п.

Хай собі напрямок AI розвивається. Всіма руками за, щоб не робити якусь рутину, яку автоматизовано може виконати AI. Але ж от саму бачу що зараз оцей бум дає абсолютно протилежний ефект. Коли люди починають думати, що освіту (погану чи гарну), знання та досвід можна дістати за допомогою сервіса і про цьому думати, що отриманий результат є абсолютною істиною.

Чекайте курсів на Udemy «Learn Programming with ChatGPT instantly» )

Обісралася сммщиця на тому, що почала перекладати всю роботу на джпт, лінуючись навіть перевіряти видане нейромережею.
Я бачу що існує величезний прошарок людей, які ліняться не те щоб перевіряти факти, а навіть банально гуглити

ChatGPT навіть для смм не найкраща штука без експерта, який буде контролювати вивід, як видно по цьому прикладу.

Та і взагалі я от спробував згенерувати нормальний опис пет апки для Гугл Плей Стора. При цьому згодувавши їй документацію, описи конкурентів і т.д. Згенерувало опис наче зв’язно, але як я почав читати, то трохи офігів, тому що в деяких речах напридумувало такого як вище в статті про Олеся Гончара. При чому апка — це калькулятор з коментарями деяких задач дослідження операцій. Тобто нейромережа повинна це знати. І це gpt-4, спеціально забашляв, щоб до неї мати доступ.

перевіряти

крім іншого, це взагалі прямий обов’язок редактора
тобто, в даному випадку в двох людей є дві голови, але власних мізків не виявилось в жодній

В залежності від роду діяльності на проекті можна від 0-4. Якщо в тебе робота по генеруванню текста, то за тебе це і NLP алгоритм може зробити.

І звісно, якщо компанія захоче піти на зустріч і зменшити кількість робочих днів, то вона це зробить. Залежить не від боту, а від бізнесу і чи готовий він до такого. Ну і ще ж там від моделей отого самого бізнесу залежить. Бо в деяких випадках тобі просто докинуть більше роботи...

Не по сабжу
Для прикладу на stackoverflow індуси скаржаться шо чатжпт дебажити не вміє. Тому кількість запитань «зроби за мене» і гавно коду, ну якось не зменшується... так само я б не радив використовувати це як палочку виручалоку джунам. Тому робити кореляцію між кількістю днів і тим чи може бот замінусити день для розробника — я би не став.

Людна ще довго буде треба і бажано людина яка вміє критично мислити над тим що вона копіпастить.

Ну звісно зможемо працювати 4 дні, а ЗП отримувати за 2 дні

Якщо зп за 2 дні буде така сама, як тепер за 4, то чом би й ні?)))

ЗП взагалі не буде, її будуть напряму ChatGPT перераховувати.

Друзі, подивіться вакансії в Макдональдс. Там гнучкий графік: хочеш працюєш 4 дні, хочеш навіть 3. Люди, які мріяли про дводенний графік — це ваш шанс! :)

Враховуючи, що зараз Мак багато де взагалі не працює — так собі шанс :))

Доведеться навпаки працювати більше днів на низькооплачуваній роботі

Джунам і до того було не солодко, а з появою чатгпт взагалі. Навіть версія 3.5, яка лише PoC, дуже корисна і в рази полегшує розробку, по крайній мірі майже перестав гуглити. А що буде з новими версіями (можливості яких ростуть мало не експоненціально), з повною інтеграцією з IDE і можливістю обучитися по кодобазі проекта?

Тут навіть сінйори будуть під загрозою так як компаніям не треба буде так багато народу. Єдиний шанс залишитися в бізнесі це якщо ІТ індустрія і попит на ІТ спеціалістів будуть рости швидшими темпами ніж adoption AI. Но, здається мені пік росту ми вже пройшли.

Людішки ви якісь прибацані, чи шо. У вас сингулярність на дворі, а ви про чотириденний робочий день думаєте. Про те що когось замінять а когось ні.
Замінять всіх. І може на роботу взагалі не треба буде ходить. А може буде і треба, але щоб ублажать роботентаклі кремнієвих господ. Чи шити всією планетою ляльки акули з ікеї, залежить від ступеню фантазії авторів того самого початкового промту який запустить фінальну аїху яка всіх зохаває.

ChatGPT прийде, порядок наведе!

Щоб перейти на 4 дні, треба щоб бот зменшив кількість роботи у всіх людей в компанії. Але це неможливо, бо у багатьох позицій немає залежності від Chat GPT.

можно работать и один день в неделю, но и зарплата будет же соответствующей

судячи з коментарів боти вже заполонили інтернет )

Щоб продуктивність впала на 20% за це має заплатити хтось інший

З чатжпт просто буде більше гризні фемок за ці «мужські теплі галєрні крісла» (цитата єсішо)

по факту конкуренція виросте, людей наймати стане багато де невигідно, що ж що м, але золотий міліард житиме в країнах де держава змусить наймати всеодно

Решта світу чекає роботьма і мордор в стилі блейдранер

Солодких всім снів

хто згенерив цей текст і хто може його пояснити людською мовою?

Скоро все на 0-дневной перейдем благодаря ChatGPT.

Звісно, можна працювати 4 дні. І три, і два, і десять. Працювати потрібно стільки, скільки хочеться.

Всі чомусь думають що ЗП залишиться такою ж самою.

Для чого якісь команії зменшувати робочий час на 20% якщо можна зменшити кількість працівнків на 20%?

Де опція ?
Перейдуть на 6 денний тиждень щоб не звільнили замість чатуЖПТ :-)

Редакція dou зможе перейти на 4-денний робочий тиджень, бо ШІ може генерувати подібні топікі дуже швидко і в різних варіаціях.

Когось і на нуль-денний можуть перевести.

Завдяки комп’ютеризації офісної роботи перейшли з п’ятиденки на чотириденку, стало менше марудних речей?

Додайте, будь ласка, у опитування пункт «не створювати дурнуватих тем з дурнуватими опитуваннями». Дякую.

А ще — навчити зануд не заходити в теми які їм не цікаві і не висловлювати свої безцінне мнєніє

Підписатись на коментарі