«План Маршалла» скасовується: яким бачить МВФ повоєнне відновлення України

Усе доведеться робити самотужки. Головний висновок, який можна зробити після аналізу меморандуму з МВФ: стрімкого зростання економіки після завершення війни очікувати явно не слід. При цьому Україні потрібно готуватися до тривалого та складного відновлення. Якщо докладніше, то основні підсумки такі:

• Найкращий сценарій — це припинення бойових дій (або їх заморожування) десь у середині 2024 року, найгірший — затяжна війна, яка може тривати ще роки та руйнувати українську економіку.
  • Навіть за умови щорічного економічного зростання на 3–4%, до 2027 року Україна вийде на 75–80% ВВП, що був у 2021 році. Тобто за п’ять років нам усе одно не вдасться повернутися до довоєнного стану.
  • На зовнішніх інвесторів, на жаль, розраховувати особливо не варто. Міжнародна допомога (від МВФ зокрема) призначена переважно для того, щоб балансувати держбюджет. Водночас обсяг ПІІ, за оцінками МВФ, перебуватиме в межах $5–10 млрд на рік. Це дуже мало з огляду на те, що лише прямі збитки України через війну, за оцінками Київської школи економіки (KSE), сягають майже $140 млрд.

Усе зводиться до того, що відновлювати країну доведеться здебільшого власними силами. На одних ОГВЗ, зрозуміло, економіку не витягнути. Отже, відбудеться посилення ролі держапарату, з одного боку (розширення повноважень наглядових органів), і збільшення фіскального тиску (зростання податків) — з іншого. Причому цілком імовірно, що багато податкових новацій буде подано під приводом необхідності реформувати податкову систему для вступу України до ЄС.

«Домашнє завдання» від МВФ для України та його мета.
Зокрема, українська сторона зобов’язалася на етапі, коли активні бойові дії підуть на спад, вжити заходів, які розширять можливості для інвестицій, зміцнять енергійний сектор, дозволять повернутися до гнучкого валютного курсу, знизити залежність від зовнішнього фінансування та наблизять українське податкове законодавство до законодавства Євросоюзу. Повсюдна боротьба з корупцією як «маяк» також є. Але це традиційний пункт, який фігурує у кожному новому меморандумі.

Ба більше, до пріоритетних завдань з урахування наповнення держбюджету в повоєнний час включено плани з ліквідації практик уникнення оподаткування за допомогою спрощеної системи (так звані зарплатні ФОП), повне очищення податкової та митниці від системної корупції, посилення боротьби з податковими ухилянтами (має бути перезавантажене Бюро економічної безпеки). А також планується певна податкова реформа, яка дозволить «урівноважити необхідність забезпечення доходної бази держбюджету з інтересами бізнесу та інвесторів».

mind.ua/...​nne-vidnovlennya-ukrayini

👍ПодобаєтьсяСподобалось9
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Так а шо тут неочікуваного? Сподівалися що хтось буде відновлювати Україну за українців? Чи ви думали, що з росією під боком тут вистроїться черга із інвесторів зі всього світу?

Той самий відомий план маршалла в поточних грошах це порядка 100 млрд долларів. Думаю, що такі гроші будуть — конфісковані заморожені резерви російського центробанка — там порядка 350 млрд. Можна сподіватися що із них будуть виплачені репарації.
Так шо вийде цілих 3,5 плана Маршалла.
А далі так — пора нарешті вчитися жити на свої гроші.

Наразі ніхто не планує відновлення, навіть адміністрація президента. Щоб шось відновлювати/будувати треба хочаб шкільні знання з економіки мати. Де РНБО а де економіка? Зараз їде колективізація, розкулачування, PR. На приватну власніть і закони начхати.
Пенсії вже відібрали, зовсім скоро почнуть землю відбирати. Гроші як друкували так і друкують.
Податкі під себе зроблять, хтось наживеться, хтось ні. Відновлення як пише МВФ може зайняти 20-30 років у кращому випадку, тому що немає сильних інституцій

Мона яєчка по 17 грн заборонити, купу грошей на відбудову країни зекономимо. Але ж деякі кури скажуть «ко-ко-ко, как єта нізя, ми інші яйця не тайво... а може давайте ще разок по 17 і ми тіхонько в ліс відійдемо». *смайлік з курочкою і золотим яєчком*

Честно кажучи, я не бачу в цьому меморандумі зради. Типовий прагматичний підхід західних інституцій. Вони чудово бачать стан боротьби з коррупцією в державі і розуміють, що потрібні конкретні цільові программи з конкретними KPI і посиленний контроль над їх виконанням. На їх створення потрібен час, а потім вже і ресурс знайдеться. Ніхто не буде зараз комітитися на дуже великі сумми без конкретного розуміння про що вони.

Просто не треба бути наївними і вірити в кисільні береги та іншу маячню, що полюбляють розказувати політики. І треба розуміти інтенції західних політиків: вони ніколи і не розраховували створити з України якийсь варіант азійського тигра, бо у США повно інших партнерів в регіоні, а европейці в першу чергу орієнтовані на захист власних виробників і економік. Просто подивіться як зараз виступають фермери навколишніх країн за введеня мита на українське зерно. І єврокомісія буде йти їм на поступки.

ЕС в найкращому випадку відводить нам роль нової Словаччини. Якщо хочете досягти більшого, то це вже за ваш рахунок як то кажуть.

Мамка не прийде і тітьку не дасть — треба працювати самим. Стаття в форматі «ой зрада» але реально нічого особливого.
Крім рашистів нам ще треба трошки свою корупцію розібрати, тоді і інвестиції будуть

1267 коментарів

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

twitter.com/...​tatus/1648665114420080640

Тут опубликовали официально, до этого были экспресс подсчеты.
161 млрд $, а этим все видится, что летим к нулю.

гусещіпи та інші диржавні пінджаки вже приготувались в чотири горлянки смоктати «гроші на відновлення»

не факт, що гроші будуть, а якщо і будуть, то з податків тих, хто не виїхав

Гнучкий курс долара щоб бідні ставали біднішими (бо знаєте куди він буде йти), але виграють на тому молоді та амбіційні галери (хоча не зовсім виграють, скоріше — не програють, бо усе імпортне і так, окрім харчування та житла)

бо усе імпортне і так, окрім харчування та житла

в житлі досить багато імпортного а харчування на рівні старого доброго радянського а усе що «ізлішества» вже окреме питання зокрема вітчизняні виробники вже визнали що от за сир не можуть конкурувати з польський продукт ні за якість ні за ціна ні за співвідношення якість/ціна

Русня теж готує військових, які не беруть участі в боях на Сході.

youtu.be/zsnnc8MUhdo

Контрнаступление ВСУ идёт по графику, но планы по его реализации распространяться не будут

Об этом заявил глава ГУР Буданов в интервью украинским СМИ. Он намекнул, что его заявление о том, что уже весной этого года ВСУ зайдут в Крым будет выполнено.

«Я не могу ответить на ваш вопрос: не потому, что не знаю, а потому, что это будет дикость, если я это сейчас сделаю — раскрою замысел россиянам. Это удивительно будет. Будет быстро», — отметил глава ГУР.

Один убитих рахує по жертвам землетрусу, другий за місяць вже в Крим зайде. І це ж все після того, як Арестовича підловили на брехні. Невже приклади інших нічому не вчать?

Тим часом ми не можемо вибити вагнер з Бахмуту((

Нєнєнє, вагнер не може вибити з Бахмуту нас

Віримо в перемогу!

Очевидно, така задача не стоїть. Якби задіяли всі потужності, а саме батальйони, що готуються до контрнаступу, то ніякий вагнер у Бахмуті не міг би просунутися і на метр.
Але зробити так — витратити сили, проте стратегічно нічого не добитись.
Стратегічна мета — звільнити якомога більше територій. І робити це бажано там, де нема такого великого скупчення ворожих військ.

А взагалі, то від вас віє постійною зрадою.
Цитати з ваших повідомлень:

ми не можемо вибити вагнер з Бахмуту
В МО скандал із закупівлями яєць, яблук, але нікого не відсторонили
Тим більше це надовго, роки 3 так точно
можливо і ви посмієтесь колись, з бусика який везе «стати на облік»
Сміялись з рашки, коли вже там повістки в Дії, які не можливо не прочитати?
Топово сидіти безробітним і чекати поки запакують в бус, коли вийшов по продукти, ага
В них немає зараз як юридично ці заморожені гроші рашки повернути

Це така штатна посада — сіяти песимізм і зраду на форумі?

та не всі, але мені здається люди так і не розуміють, що це за війна така в багатьох площинах гідрідна

по перше задача кожного уважающого себе генерала напустить пудри в очі противнику і його населенню

а по друге наступ може йти в будь-якій з площин, в кількох, або перетікати і військова площина тільки одна з них. Тут жарти про наступ в лаврі гонять, а це одна з площин, смішки тільки частково

по третє, те що в змі — публічна пурга на поверхні непублічної пурги

Ну народ дивиться публічну пургу з непублічної пурги, розмішує це всякими арестовичами й прочімі експертами кожен на свій смак, посипає своїми фобіями й сподіваннями і висирає якісь висновки з умним відом

Я в їх числі єсішо, не претендую, але я хоч маю талант до самоаналізу ) ПС а ще я скромний гг

Єдине що можна сказати на 100% в цьому наступі шрьодінгера — те що ми не знаєм що бляха відбувається і це прекрасно. Я бачу в цьому красу. Якщо це справді задум, а не чос звісно. Залишається вірити в РНБО і в те що вони там знають, що роблять.

Зараз всі експерти , у т.ч діючі військові кажуть що головне завдання знищити якомога більше ворожої сили, а територія це похідне. А Ви ось як пробити тренди пішли , проти системи. Поважаю

Наша головна ціль у війні — території. А ворожа сила то похідне. Живої сили в росіян багато, в одному Бахмуті всю не знищити. Хоча, звісно, знищений там вагнерівець більше не зʼявиться на іншій ділянці фронту.

Дивлюсь на все без рожевих окулярів телемарафону.

Якщо слідкувати за вашою думкою, то у нас все скрізь погано. Отже який висновок — треба капітулювати?

Навіщо отак сразу. Кажуть у нас десь є дипломати, але їх не видно і не чутно. Може хай почнуть працювати?

Не видно й не чути? Серйозно? А хто постійно випрошує зброю і фінансову підтримку? І доволі успішно, зазначу, раз ми ще не програли.

Чи ви натякаєте на те, що дипломати мали би комунікувати з Путіним щодо мирного договору, але не роблять цього? Сподіваюсь, все-таки, що ви не це мали на увазі.

Кожна війна завершується дипломатією © Кулеба

мали би комунікувати з Путіним

З Путіним ні, закон же прийняли, що не можна? А от з Лавровим наприклад, можливо.

Якщо, скажімо, вони завтра домовляться втрьох (Лавров, Кулеба, Блінкен), що РФ тікає з Донбасу — ми відмовляємось від Криму (через легітимний новий референдум де знов буде 95% за) — нас беруть на поруки США (як Тайвань), це буде гідна робота дипломатії?

Може зараз перед контрнаступом момент невдалий, але після Херсону часу було достатньо, якраз перед появою чмобіків і м’ясними боями в Бахмуті.

А от з Лавровим наприклад, можливо

а що, Лавров щось вирішує?

Якщо, скажімо, вони завтра домовляться втрьох (Лавров, Кулеба, Блінкен), що РФ тікає з Донбасу — ми відмовляємось від Криму (через легітимний новий референдум де знов буде 95% за) — нас беруть на поруки США (як Тайвань), це буде гідна робота дипломатії?

проблема цього плану в тому, що Путін на нього не згоден!

Вам ще не дійшло?

Може зараз перед контрнаступом момент невдалий, але після Херсону часу було достатньо

серйозно? В ЗМІ і восени були витоки, і на початку цього року, що західні країни пропонували Путіну залишити Крим в обмін на те, що він звільнить решту територій. Саме з цим повʼязували таке різке рішення про передачу танків, коли ще за лічені дні перед тим не хотіли їх давати.

Я буду говорити грубо, але яким тупоголовим треба бути, щоб все ще сподіватися, що Путіна можна задовольнити одним Кримом?! Він все ще впевнений, що не просто зможе залишити за собою все, що анексував, але і захопить нові території! І лише наш успішний контрнаступ зможе (і то не факт) змінити його уявлення про стан справ і про його реальні можливості.
Я фігію з цих наївних людей, просто нема цензурних слів!

проблема цього плану в тому, що Путін на нього не згоден!

Так, це проблема, може хай дипломати працюють з його оточенням, щоб замінити путіна на іншого?
Чи вам зранку доклали що Лавров до останнього хоче літати в Зімбабве і інших амбіцій не має?

І лише наш успішний контрнаступ

Тобто на пряме втручання США/НАТО йому насрати?

нас беруть на поруки США (як Тайвань)
може хай дипломати працюють з його оточенням, щоб замінити путіна на іншого?

яка оригінальна ідея! Мабуть зараз оточення все влаштовує і Путіна не міняють лише тому, що дипломати не запропонували це. 🤦

Тобто на пряме втручання США/НАТО йому насрати?

а хто сказав, що до закінчення війни нас хтось захоче взяти під захист? Байден таке обіцяв? Де саме? А закінчення бойових дій залежить від двох сторін, уявіть собі. Тобто ми можемо сказати «ок, зупиняємося по лінії, що склалася зараз», але Путіна це не влаштує і він продовжить штурмувати Бахмут, Словʼянськ, Краматорськ. Чому він має відмовитись від цього, якщо ми навіть не контрнаступали і не показали на що здатні?

Тобто, давайте, дипломати, завершуйте війну, але території не віддавайте, і не капітулюйте, заставте Путіна капітулювати!! І щоб нас у НАТО взяли!

У тобі гине видатний дипломат, як же до такого простого плану інші наші посадовці не додумалися?

до такого простого плану

Кеп, це не план, це бажаний результат, і ніхто не каже що це просто. Гугл написати теж не просто, але сформулювати можна одним реченням.

Мене трохи дивує: бути диванним експертом контрнаступу норм, а диванним дипломатом чомусь ні.

Вони працюють на наші податки, при чому добровільно, тому ми з вами як замовники. А які механізми в них є, як саме рухатись в ту сторону — це вони (типу) вчили в своїх КІМО, в перервах між лухарі тусовками.

Втім, я переконаний, що якась робота є, але поки що на єдині новини її вирішили не висвітлювати, щоб не ламати людям картинку.

Навіть після Киева, у Стамбулі.

Дипломатія — як віра в Бога. Якщо ми впевнені, що не знадобиться — ну значить дипломати просто поговорили, відпрацювали людино-години.
А ось якщо щось піде не так (читай нас кинуть), то вже буде готово підгрунтя щоб швидко зійтись посередині.

вже буде готово підгрунтя щоб швидко зійтись посередині

посередині Дніпра, так? Ідіть під три чорти з такою дипломатією!

Ні, це ви

Ідіть під три чорти з такою дипломатією

. Про Дніпро не було ні слова, контекст був про Крим.

Коли говорять про «зійтись посередині», зазвичай не Крим мають на увазі.

Так-с, ну в такому випадку класика — де зараз служите? «Полководців» зараз багато розвеловсь, але щось імплементувати вони персонально свої тактики та стратегії не хочуть.

Тоді також класика — що готові віддати? Половину України? Дві третини? Ви вже виїхали, чи чекаєте, поки відкриють кордони і тоді зразу виїдете назавжди?

Не капітулювати, але й не закривати на все очі, бо «не на часі».

Ок, яка ваша пропозиція? Бо щось я ніякого конструктиву від вас не бачу.

А які ваші пропозиції закінчення війни ?

Мої пропозиції закінчення війни? Моя пропозиція — не заважати тим, хто наближає закінчення війни, не сіяти паніку.

Ну останні дні показують, що всі — від США до Китаю заговорили не про капітуляцію, а про угоду. В чому різниця? У разі угоди — кожна сторона придумає собі, чому вона перемогла.

Тільки Зеленський незламний, все про кордони 1991 теревенькає.

У разі угоди — кожна сторона придумає собі, чому вона перемогла

питання щодо умов угоди. Для України мінімально допустимі умови — повернення територій, що контролювалися 23.02 і негайний вступ в НАТО.

Я не бачу варіантів, як продати українському суспільству угоду на гірших умовах.

Я не бачу варіантів, як продати українському суспільству угоду на гірших умовах.

Достатньо урізати поставки зброї

Читайте мій коментар нижче.

«Шановні українці, у зв’язку з обмеженням військової та фінансової підтримки західних партнерів, та їх наполеглевості у закінченні війни ми починаємо трьохсторонні переговори про припинення військових дій для уникнення подальших жертв серед солдатів та мирного населення (або ми продовжуємо і посилюємо мобілізацію і будемо воювати м’ясом з автоматами, потроюємо кількість зондеркоманд з вилову чоловічого населення що ще залишилось). Ми вже перемогли, бо змогли відстояти нашу незалежність та визволити значні території а півночі, Харківщини та Херсон. » - якось так. А кому не подобається — «чому не в окопі і де ти всю війну? » Як на мене аргументи залізні. Але загалом — а хто взагалі буде щось питати у суспільства? В нас було достатньо петицій від суспільства про нагальні проблеми — наприклад, про відкриття кордонів, або відкриття кордонів хоча б студентам. Комусь не насрати було на них? А що суспільство зробить? Майдан? Так після військового введемо надзвичайний стан з тими ж обмеженнями. Протести заборонені.

Припинення БД, та навіть підписання якихось угод у такому випадку може не призвести до відміни воєнного стану та відкриття кордонів. Впровадять «перехідний-стабілізаційний період»

Як на мене аргументи залізні

звісно, якщо припиниться допомога, то після цього ми довго не повоюємо. Але під «продати суспільству» я не мав на увазі просто «поставити перед фактом».
У разі капітуляції (а ті умови, що я навів вище, це повна капітуляція) виникнуть питання до діючої влади, непідготовленість якої призвела до втрати Півдня.

Ми вже перемогли, бо змогли відстояти нашу незалежність та визволити значні території а півночі, Харківщини та Херсон

якщо не буде членства в НАТО або рівноцінних гарантій, плюньте людині, що каже вам, що це перемога, в обличчя. В Україні в такому разі нема чого робити. Через 5 років Харківщина і Херсон будуть знову окуповані. І не тільки вони. І це всі розуміють, за перемогу це не видаси.

А що суспільство зробить? Майдан? Так після військового введемо надзвичайний стан з тими ж обмеженнями. Протести заборонені

після війни умови будуть не дуже прості — багато демобілізованих зі зброєю на руках. І якщо влада просто введе надзвичайний стан, від Майдану це не врятує, тому що у військових виникне справедливе запитання «навіщо було все це, якщо капітуляцію могли підписати ще у березні 2022 і тоді б не втратили стільки життів»?

Так після військового введемо надзвичайний стан з тими ж обмеженнями. Протести заборонені.

янукович теж думав що якісь обмеження стримають протести

Але зробити так — витратити сили, проте стратегічно нічого не добитись.

З боку русні виглядає так само: знесилимо українську армію, а у нас чмобіків ще багато, буде ким воювати.

А взагалі, то від вас віє постійною зрадою.
Цитати з ваших повідомлень:

А що з цього неправда?

З боку русні виглядає так само: знесилимо українську армію,

ми це розуміємо, тому і не воюємо у Бахмуті на повну потужність, не використовуємо там більшість військ, заготованих під контрнаступ. Але як наслідок цього — потроху, але поступаємось в Бахмуті. Проте це повною мірою окупиться при вдалому контрнаступі.

А що з цього неправда?

щось правда, щось перебільшення або маніпуляція. Якби я був ворогом, я б похвалив Жеку Алібасова, бо він уміло сіє зраду і песимізм. Підриває моральний дух. Що під час війни, я вважаю, злочин.

Якщо розбирати його слова, то частина його слів — явна неправда. Наприклад, що в МО нікого не відсторонили після скандалу.
Частина його слів — субʼєктивна думка, але з песимістичним настроєм. Наприклад, що війна ще на 3 роки, що скоро всіх мобілізують тощо.
І ще одна частина його слів побудована на правді, але з перебільшенням та маніпуляціями. Наприклад, він бере поодинокі випадки з бусиками і екстраполює їх на всю країну, ніби зараз 90% у військоматах схоплені на вулиці і привезені бусиками.

ми це розуміємо, тому і не воюємо у Бахмуті на повну потужність, не використовуємо там більшість військ, заготованих під контрнаступ

І тим не менш, там задіяно дуже багато наших сил, і ми їх втрачаємо поступово, це і є знесилення.

Проте це повною мірою окупиться при вдалому контрнаступі.

А якщо він буде невдалий?
Наступ чи оборона, не важливо, головне продовжувати бойові дії, рашка робить ставку на виснаження України.

Якщо розбирати його слова, то частина його слів — явна неправда. Наприклад, що в МО нікого не відсторонили після скандалу.

Вдалося знайти одну людину, яку відсторонили, директор департаменту закупівель. Я не слідкую за цим, бо нецікаво, просто зрозуміло що там все гниле, а знайшли цапа-відбувайла, реальна відповідальність не може бути тільки на ньому.

Частина його слів — субʼєктивна думка, але з песимістичним настроєм. Наприклад, що війна ще на 3 роки, що скоро всіх мобілізують тощо.

Війна дійсно може стільки тривати і навіть ще довше, звісно що треба поповнювати втрати мобілізованими. Як є, хоча і песимістично. Хіба має бути тільки один оптимізм з телемарафону? Коли чуєш оптимізм, який не збігається з реальністю, і кажеш про це, то будь готовий, що тебе запишуть в агенти кремля.

Наприклад, він бере поодинокі випадки з бусиками і екстраполює їх на всю країну, ніби зараз 90% у військоматах схоплені на вулиці і привезені бусиками

Поодинокі — це ті що вдалося зафільмувати і сплили у публічному просторі.

А якщо він буде невдалий?

це поганий варіант. Що буде в такому разі, поки важко передбачити. У гіршому разі, доведеться йти на переговори на умовах Путіна. Але, сподіваюсь, завдяки американським розвідданим наші і західні аналітики все прорахували і ми зможемо досягти мети.

а знайшли цапа-відбувайла, реальна відповідальність не може бути тільки на ньому

я не можу гадати, відповідальність тільки на ньому, чи не тільки на ньому. Факт, що людину відсторонили і посадили в СІЗО, а пан тут пише, що нічого нікому не зробили — явну брехню.

Війна дійсно може стільки тривати і навіть ще довше, звісно що треба поповнювати втрати мобілізованими

може стільки, а може і не стільки. Ми не можемо знати, що буде навіть за півроку. Навіщо вже зараз розганяти найбільш песимістичні прогнози? Щоб що? Яка мета? Показати, що все погано, що «люди устали от войны»? Що «звичайні українці» готові капітулювати? Чи це агітація, щоб всі виїжджали з країни всіма правдами і неправдами, бо тут вже все, майбутнього нема? Прекрасно, це саме те, що потрібно ворогу. І поширюючи такі занепадницькі тези ви йому безкоштовно (сподіваюсь) допомагаєте.

У гіршому разі, доведеться йти на переговори на умовах Путіна.

Переговорів скоріше за все не буде, бо у путіна зараз немає бажання їх вести, то чому воно з’явиться після контрнаступу, ще й невдалого.

я не можу гадати, відповідальність тільки на ньому, чи не тільки на ньому.

Авжеж, "Им там наверху виднее«©. Очевидно, що в схемі із закупівлями за завищеними цінами не може приймати участь лише одна людина, там цілий ланцюжок, але винуватого знайшли десь посередині чи знизу. Могли б ще прибиральницю відсторонити і теж можна було б сказати, що то брехня, що нікого з МО не покарали.

може стільки, а може і не стільки. Ми не можемо знати, що буде навіть за півроку. Навіщо вже зараз розганяти найбільш песимістичні прогнози?

Може бути війна і 10 років, тоді прогноз на 3 роки хіба песимістичний?

Щоб що? Яка мета?

Щоб жити у реальному світі і приймати відповідні рішення щодо свого життя, а не жити в ілюзіях «зайдемо в Крим», «закінчення війни після виходу на кордони 91 року», «ленд-ліз ось-ось запрацює», «рашка розвалиться» тощо.

А що, контрнаступ буде невдалим?

Ти пишеш усі найгірші сценарії і питаєш: «А шо, такого не може бути?». Може, але і шо? Що ти пропонуєш?

Щоб жити у реальному світі і приймати відповідні рішення щодо свого життя, а не жити в ілюзіях «зайдемо в Крим», «закінчення війни після виходу на кордони 91 року», «ленд-ліз ось-ось запрацює», «рашка розвалиться» тощо.

Де і хто живе у таких ілюзіях? І що тебе сподвигло взяти таку відповідальну місію, як ці ілюзії руйнувати?

А що, контрнаступ буде невдалим?

Ти пишеш усі найгірші сценарії і питаєш: «А шо, такого не може бути?».

Ти так кажеш, наче я сам собі щось вигадав. Ось Washington Post писало про контрнаступ:
«Згідно з цими даними, в України начебто є „значні дефіцити сили“, тому найімовірніше, що результатом контрнаступу стануть лише „скромні територіальні здобутки“.»
bykvu.com/...​ykh-dokumentiv-pentahonu

Що ти пропонуєш?

Пропоную не клеймити агентами кремля тих хто відхиляється від програми телемарафону.

Де і хто живе у таких ілюзіях?

Нарід. Наприклад, мої друзі з дітьми поверталися до Харкова наприкінці весни 22 року, бо наче «все скінчилося».

І що тебе сподвигло взяти таку відповідальну місію, як ці ілюзії руйнувати?

Брехлива верхівка влади, через яку було закатовано багато мирних, що опинились в окупації. І зараз яка відключила від мовлення нормальні канали (як то Еспресо), і знову розказує те що треба для своїх рейтингів.

Ось Washington Post писало про контрнаступ:

Це інфа 100%? І ти маєш інфу, що Генштаб не у курсі і все-одно готує контрнаступ, незважаючи на те, що у США кожен собака знає, що результатом будуть лише «скромні здобутки»?

Пропоную не клеймити агентами кремля тих хто відхиляється від програми телемарафону.

Окей

Нарід. Наприклад, мої друзі з дітьми поверталися до Харкова наприкінці весни 22 року, бо наче «все скінчилося».

Які у них ніки на ДОУ? Навіщо розводити зраду тут? Для тих, хто не живе у ілюзіях, ваші повідомлення — лише величезна порція негативу, бо ґрунтується на вашому особливому сприйнятті.

Брехлива верхівка влади, через яку було закатовано багато мирних, що опинились в окупації. І зараз яка відключила від мовлення нормальні канали (як то Еспресо), і знову розказує те що треба для своїх рейтингів.

А ви за кого голосували? Якщо не секрет

Це інфа 100%? І ти маєш інфу, що Генштаб не у курсі і все-одно готує контрнаступ, незважаючи на те, що у США кожен собака знає, що результатом будуть лише «скромні здобутки»?

Я цього не стверджував, а лише привів оцінки з західних змі, відповідаючи на фразу

Проте це повною мірою окупиться при вдалому контрнаступі.

Ці ж самі питання можна задати автору цього твердження, чи на 100% він знає що контрнаступ буде вдалим, правда ж?

Навіщо розводити зраду тут?

Доу це зріз нашого суспільства, айтішнікі такі ж люди як і всі решта. Тут достатньо тих хто живе в ілюзіях. Я не виключення, просто в мене ілюзії можуть бути інші, занадто песимістичні.

бо ґрунтується на вашому особливому сприйнятті

Так само як і занадто оптимістичні прогнози, вони теж походять від чийогось особистого сприйняття.

А ви за кого голосували? Якщо не секрет

За ППО

Моя думка — що занадто песимістичні оцінки дійсності — вони теж шкідливі, хоча, визнаю, доволі надійний спосіб запобігти розчаруванню :))

За ППО

Я також

є різниця між тим, щоб не займатися шапкозакиданням і поширювати суцільний негатив, що «все погано, війна буде до останнього українця». Це — прямі тези ворожої пропаганди. Обовʼязкова умова перемоги (хоч і недостатня) — віра населення в перемогу. Мені здається, що це очевидні речі.
Тому так, якщо попри ці очевидні речі певна людина продовжує поширювати наратив, що все втрачено, перемоги не буде, то це агент кремля. Або справжній, або корисний дурник, що, сам того не знаючи, працює на ворога.
І я не розумію, чому такі відверто ворожі наративи продожують толеруватися адміністрацією на доу.

Ще раз — я не підтримую оптимізм типу «переможемо за 2-3 тижні». Але і песимізм типу «війна до останнього українця» вважаю злочином. Він має блокуватися на рівні з рештою російської пропаганди.

Це — прямі тези ворожої пропаганди.

Ми це вже проходили, «хуже скабєєвой», «будемо їсти шашлики в травні». До заяв теперішньої влади треба ставитися дуже скептично, і це як раз від неї чутно шапкозакидання.

Ще раз — я не підтримую оптимізм типу «переможемо за 2-3 тижні». Але і песимізм типу «війна до останнього українця» вважаю злочином.

Це крайнощі, таких заяв в цьому треді я не бачив. А побачив список цитат, які всі відповідають дійсності (хай через цапа-відбувайло одна теза буде зарахована як неправдива), але не відповідають програмі телемарафону, за що записали автора в агенти кремля.

Він має блокуватися на рівні з рештою російської пропаганди.

Блокуйте тоді Washington Post з нерадужним прогнозом, New York Times, що писали про «катастрофічні» втрати під час контрнаступу у Херсоні та всіх інших.

До заяв теперішньої влади треба ставитися дуже скептично

то ви просто із секти порохоботів, для яких чим гірше при зелених, тим краще?

Це крайнощі, таких заяв в цьому треді я не бачив

надягніть окуляри, якщо із зором проблеми. Зрадофіли у майже кожному повідомленні проводять тезу «все погано і краще не буде». Гаряча війна на 3 роки, прогнози тотальної мобілізації і подібне — це якраз крайнощі. Тут в темі такого навалом.

але не відповідають програмі телемарафону

до чого тут телемарафон взагалі? Ви його дивитесь? Я ні і, впевнений, на цьому форумі його ніхто не дивиться, але люблять згадувати.

Блокуйте тоді Washington Post з нерадужним прогнозом, New York Times

ці змі публікують інформацію, яку їм надають різні джерела. Ці джерела не завжди якісні, тому не варто вірити їм на 100% та ідеалізувати. Але навіть в такому випадку я не бачу там нагнітання паніки, що все пропало, що в України нема шансів. Так, легко не буде, але перемогти ми можемо.

Гаряча війна на 3 роки

Хто з них зрадофіл, а хто агент кремля?
1. «— Війна не закінчиться найближчим часом, ні до кінця осені, ні до кінця зими. Усі прогнозисти, які розповідають про терміни, просто намагаються заволодіти увагою публіки. Війна тривала 8 років, і може тривати ще довгі роки, — каже журналіст.» © Юрій Бутусов
2. «Війна може тривати роками, принаймні поки в Росії не почнеться масштабна політична і економічна криза.«© Forbes
3. „Агентство Bloomberg змоделювало чотири сценарії розвитку війни Росії з Україною на основі аналізу військових конфліктів за останні 200 років
Згідно з їхніми даними, середня тривалість сучасних воєн становить 15 місяців. А російсько-українська війна, припускають, може бути і „вічною“.“ © NV

прогнози тотальної мобілізації

Резнікова до кого запишеш?
4. „Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що більшість українських чоловіків призовного віку мають бути готовими воювати
...На жаль, чоловіки тут, в стані війни, у своїх вікових параметрах переважною більшістю повинні бути готовими воювати, навіть не бути призваними, а воювати“, — наголосив Резніков. »

ці змі публікують інформацію, яку їм надають різні джерела. Ці джерела не завжди якісні, тому не варто вірити їм на 100% та ідеалізувати.

А чому ти їх не відносиш до агентів кремля якщо вони поширюють ворожі наративи?

Так, легко не буде, але перемогти ми можемо.

І я з цим не сперечався

Хто з них зрадофіл, а хто агент кремля?

я акцентував саме на гарячій фазі. В жодній з твоїх цитат не говориться про те, що роками буде тривати те, що маємо зараз. Більше того,

Війна тривала 8 років, і може тривати ще довгі роки, — каже журналіст." © Юрій Бутусов

я сам це писав — війна тривала вже 8 років, але чомусь ніхто не панікував, бо вона була досить млявою і локальною.

Резнікова до кого запишеш?

мені не подобається це його висловлювання. Розумію, що це була така ставка на патріотизм, але все одно, необачно сказана фраза. Проте на одну таку фразу можна знайти десяток, що втрат у нас не настільки багато, щоб думати про мобілізацію кожного і що важливо працювати в тилу, тримати на плаву економіку.

А чому ти їх не відносиш до агентів кремля якщо вони поширюють ворожі наративи?

якби це було в кожній статті, відносив би. Але такого нема, джерела у них різноманітні і є також статті з кращими для нас прогнозами.

Для прикладу глянь повідомлення топікстартера, з якого почалась наша дискусія, там нема жодного повідомлення з оптимізмом, суцільне «все буде погано». Та навіть назву цієї теми прочитай.

я акцентував саме на гарячій фазі. В жодній з твоїх цитат не говориться про те, що роками буде тривати те, що маємо зараз.

Так само і не говориться зворотнє — що фаза має стати менш гарячою. Знову ж таки, це чиїсь оптимістичні прогнози типу як було «ракети закінчуються», «воювати нічим», «мобілізація чмобіків не допоможе». У рашки дофіга ресурсів, і навіть якщо власних не вистачає, то ще є Іран, Китай та інші диктатури що допомагають чи можуть допомогти, і така фаза як зараз може тривати роками.

я сам це писав — війна тривала вже 8 років, але чомусь ніхто не панікував, бо вона була досить млявою і локальною.

Ще раз, ракети не літали всією територією. У нас зараз немає змоги будувати ніякого виробництва на відміну від часів АТО, коли був спокійний тил.

Проте на одну таку фразу можна знайти десяток, що втрат у нас не настільки багато, щоб думати про мобілізацію кожного

Можливо. А після ще року в такому темпі, а після двох-трьох? А після мобілізації рашкою ще декількох сотень тисяч?

Для прикладу глянь повідомлення топікстартера, з якого почалась наша дискусія, там нема жодного повідомлення з оптимізмом, суцільне «все буде погано». Та навіть назву цієї теми прочитай.

Піду мабуть deepstate запишу у русняві пропагандони, бо у них у зведеннях останні пару місяців щось у зведеннях ніякого оптимізму, навіть прибрали плачущий смайл з реакцій

Так само і не говориться зворотнє — що фаза має стати менш гарячою

чисто логічно можна прийти до висновку, що роками-десятиліттями гаряча фаза тривати не може, бо це великі ресурси. Жодна війна в історії у гарячій фазі не тривала десятки років.

Ще раз, ракети не літали всією територією

для захисту від ракет нам дають ППО.

У нас зараз немає змоги будувати ніякого виробництва на відміну від часів АТО, коли був спокійний тил

спокійний тил у наших партнерів, там і буде відбуватись будівництво. Хоча деякі обʼєкти можна захистити від ракет і в Україні.

А після ще року в такому темпі, а після двох-трьох? А після мобілізації рашкою ще декількох сотень тисяч?

а якщо рашка бахне ядеркою? Навіщо придумувати собі апокаліптичні сценарії? Росія не протягне в такому ж темпі 3 роки. У них вже за рік відбулася відчутна деградація війського потенціалу. І мобіки тут не допоможуть — їх треба якісно підготувати, щоб вони приносили користь.
Згадай, які ресурси були кинуті на захоплення Сєвєродонецька, скільки боєприпасів було витрачено, за скільки часу його захопили. І скільки часу зараз захоплюють Бахмут. І далі у них буде тільки гірше. Тому ніяких «2-3 роки в такому ж темпі» не буде.

deepstate запишу у русняві пропагандони, бо у них у зведеннях останні пару місяців щось у зведеннях ніякого оптимізму

так-так, це ж одне і те саме. То що вони пропонують, капітулювати? Адже навіщо помирати, якщо все одно програш.

Жодна війна в історії у гарячій фазі не тривала десятки років.

Тридцатилетняя война.
В XXI веке не десятилетия, конечно, то многие годы:
— гражданская война в Сирии
— гражданская война в Йемене
— гражданская война в Ливии
— гражданская война в ЦАР

Тридцатилетняя война

і усі 30 років були суцільні битви на одних і тих же територіях?

гражданская война, гражданская война, гражданская война...

А у нас громадянська війна? І у приведених вами громадянських війнах теж використовувалися тисячі снарядів в день і сотні одиниць військової техніки?

Ты сразу критерии обозначь, плз. А то на каждый пример ты будешь приводить новые условия.

Критерій — ситуація, схожа на нашу. З такою ж інтенсивністю (використання набоїв, боєприпасів, військової техніки, живої сили).

чисто логічно можна прийти до висновку, що роками-десятиліттями гаряча фаза тривати не може, бо це великі ресурси

Чули щось про ірано-іракську війну? Там війна на виснаження тривала 6 років з 8

Там аятоллам захотелось в Багдад зайти, вот и воевали долгие годы. Плюс полным-полно добровольцев было, вплоть до 10-летнего возраста. Гуглите про участие детей в этой войне.

А вот интересный отрывок из Википедии:

“While it was not obvious to foreign observers, the Iranian public had become increasingly war-weary and disillusioned with the fighting, and relatively few volunteers joined the fight in 1987–88. Because the Iranian war effort relied on popular mobilization, their military strength actually declined, and Iran was unable to launch any major offensives after Karbala-5. As a result, for the first time since 1982, the momentum of the fighting shifted towards the regular army. Since the regular army was conscription based, it made the war even less popular. Many Iranians began to try to escape the conflict. As early as May 1985, anti-war demonstrations took place in 74 cities throughout Iran, which were crushed by the regime, resulting in some protesters being shot and killed. By 1987, draft-dodging had become a serious problem, and the Revolutionary Guards and police set up roadblocks throughout cities to capture those who tried to evade conscription.”

1987 это всего за год до конца войны.

6 років — це не десятиліття. Це відповідь на тезу

А російсько-українська війна, припускають, може бути і «вічною»
а якщо рашка бахне ядеркою? Навіщо придумувати собі апокаліптичні сценарії? Росія не протягне в такому ж темпі 3 роки.

Ядерка то справді апокаліптичний сценарій, хоча восени минулого року, здається, ми були близькі до цього, потім якось погрози зменшилися. А в такому ж темпі — це може бути не такий темп коли доходило до 1000 дохлих русаків за день, може бути і 100, і 50, і це все одно доволі інтенсивно. Хіба зупиниться при цьому мобілізація, відкриють кордони, запрацює економіка — навряд чи. Кацапам треба підтримувати війну, щоб лишити можливості вступу до НАТО.

так-так, це ж одне і те саме. То що вони пропонують, капітулювати? Адже навіщо помирати, якщо все одно програш.

Та нічо не пропонують, це все обговорення поточної ситуації, я не кажу що ми щось не те робимо і треба капітулювати.

«ракети закінчуються»

Але ж ракетних атак не було уже пару місяців, звісно, ракети не закінчились буквально, але ж їх уже і не стільки, щоб бездумно бомбити цивільні обʼєкти

воювати нічим

Поки у чмобіків є руки та цеглини, рашкці буде чим воювати, але і зняття зі зберігання ІС-ок — воно ж не від того, що там безлімітні Т-90

мобілізація чмобіків не допоможе

А що, допомогло?

і така фаза як зараз може тривати роками.

Знову ж таки, це із серії, що путіна може хватити кондратій. Воно то може, але це не те, щоб дуже вирогідно

Піду мабуть deepstate запишу у русняві пропагандони, бо у них у зведеннях останні пару місяців щось у зведеннях ніякого оптимізму, навіть прибрали плачущий смайл з реакцій

Не розумію, який оптимізм ви чекаєте? Русня с зими проводить наступ, але серйозних успіхів не має. Ви з цим згодні? (тільки, будь ласка, без «але якою ціною», ми усі в курсі, якою). Ви у цьому бачите погане, хтось (наприклад, я) бачу хороше. Бо вдалий наступ привів би до того, що русня стала б по межі Дніпра, і почала грести усіх українців у мʼясні батальони.

Мені дуже здається, що ваш песимізм — він від завищених очікувань. Якщо відкинути усі фантазії про майбутнє та шапкозакідательство — не все ще пропало, поки тримаємося, і підстав для «усе пропало», наче, не видно

Про ракети то я до того що передчасні оптимістичні заяви, як то через місяць після повномасштабного вторгнення вже казали що 90 відсотків ракети русня використала.

зняття зі зберігання ІС-ок — воно ж не від того, що там безлімітні Т-90

Головне, що ми можемо протиставити цьому. А то сміялися ще з т-60, а як сказав Сергій Притула, воно їде і стріляє, це броня, і навіть проти такої машини оператор з джавеліном в руках дуже ризикує, ще і дальність пострілу менша. Пам’ятаю, дивився якесь відео давно, де показували що старі ІСи використовують як ДОТи, або навіть тільки їх башти. Для оборони, яку готує русня, як раз підходить.

А що, допомогло?

Так, про це казали Залужний і Сирський
https://hromadske.radio/news/2022/12/15/rosiys-ka-mobilizatsiia-spratsiuvala-zaluzhnyy

Русня с зими проводить наступ, але серйозних успіхів не має. Ви з цим згодні? (тільки, будь ласка, без «але якою ціною», ми усі в курсі, якою).

Згоден, що територіальних успіхів серйозних немає, але в довгостроковій перспективі наші втрати для нас більш значущі, ніж їхні дня них, бо як відомо, у кацапів моб ресурс більший.

не все ще пропало, поки тримаємося, і підстав для «усе пропало», наче, не видно

До усе пропало не дійшло, мій песимізм в тому, що війна надовго

А то сміялися ще з т-60, а як сказав Сергій Притула, воно їде і стріляє, це броня, і навіть проти такої машини оператор з джавеліном в руках дуже ризикує, ще і дальність пострілу менша.

З речення нібито про меншу дальність джавеліну мова. Але ж його дальність хіба залежить від моделі старого танку?

джавелін стріляє на меншу дальність ніж танк.

маємо на увазі, що оператор джавеліна «в байкерській куртці і штанах за 40 гривень» ризикує більше, ніж чуваки в танку + йому тре підлізти до них непоміченим на малу дистанцію

Effective firing range
Original CLU: 2,500 m (1.6 mi)
Lightweight CLU: 4,000 m (2.5 mi)[11]
From vehicle: 4,750 m (2.95 mi)[12][13]

Такі відстані для танка (тим паче для танка русні) це вже на межі можливостей влучання, можна сподіватись зачепити джавелінщіка, якщо фугасним влучно поцілити поруч.

Це у NLAW відстань невелика і є такі фічі як реагування на інші металеві предмети поруч.

Це ясно, просто там у реченні було нібито у старий танк з джавеліна важче влучити....
Ну я так зрозумів...

До речі, поняття не маю, танкісти русні бачать на 180 градусів одразу?
Тобто ти повзеш по колії чи у траві і тебе видно?
Я собі щось думав, що можуть пляму побачити, якщо тепловізор робочий, і у твій бік глянули

Згоден, що територіальних успіхів серйозних немає, але в довгостроковій перспективі наші втрати для нас більш значущі, ніж їхні дня них, бо як відомо, у кацапів моб ресурс більший.

Це зрозуміло, але яка цьому альтернатива? Я вважаю, що до моменту, коли буде мати значення моб ресурс не дійде. Тобто він не вичерпається ні з нашої, ні з їхньої сторони. За рік поклали 180К с/c, навіть мільйон покласти — це 5 років мінінмум. Навряд чи наші скотораша зможе підтримувати такий темп бойових дій більше 5 років.

Це зрозуміло, але яка цьому альтернатива?

Ніякої, відступати немає сенсу, бо русня не зупиниться. Робимо що можемо, далі вже залежить від допомоги заходу.

Якщо зібрати заяви публічних осіб за час війни, то там можна знайти увесь спектр, від відомих «2-3 тижні» до «це назавжди».

Жодна публічна заява, жодна, ні від Президента, ні від Байдена та Вашінгтон Пост, ні від Буданова, ні від кого — вона не варта навіть часу на її прослуховування.

Це може тривати роками і поколіннями (ну насправді навряд, але припустімо), це може завершитися завтра (також навряд, але але вирогідність є).

Кожен з цих безмежних варіантів обирає той, що йому ближче, якщо хтось хоче і може жити у ілюзіях, не варто відбирати це у людини.

Кожен з цих безмежних варіантів обирає той, що йому ближче, якщо хтось хоче і може жити у ілюзіях, не варто відбирати це у людини.

Ось з цим незгоден, краще усвідомлювати реальність, ніж жити в ілюзіях, бо потім боляче прокидатись. Наприклад, ми майже всі жили в ілюзії з 91 року, що можемо існувати як самостійна країна поруч з рашкою, достатньо «дружити» з нею, і не помічали тих сигналів, що вказували на реальне ставлення до нас. І продовжували обирати проросійську владу.

що можемо існувати як самостійна країна поруч з рашкою, достатньо «дружити» з нею, і не помічали тих сигналів, що вказували на реальне ставлення до нас. І продовжували обирати проросійську владу.

Повністю з цим згоден

доречі узурпація ЗМІ та монополія на владу — це дуже серйозний дзвіночок. Так, на період війни може це має сенс, але великі переживання стосовно того що це залишиться і після війни. Що Україна стане чимось по типу Орбанської автократії. І нажаль, навіть є очевидний інерційний сценарій цього. Ну наприклад, закінчується війна, незалежні змі так і не відкривають та не допускають до мовлення, кордони не відкривають, воєнний стан замінюють на надзвичайний, протести забороняють. Причина — відбудова країни. З телевізору продовжуть нав’язувати ідею того що ті хто за відкриті кордони зрадники та боягузи, бо не хочуть відбудовувати країну, а хочуть поїхати. Результатом цього буде те що у суспільстві не буде підтримки до поновлення прав людини як це відбувається зараз. Люди це приймають. Наступні вибори фальсифіковуються і далі все зрозуміло.

закінчується війна, незалежні змі так і не відкривають та не допускають до мовлення, кордони не відкривають, воєнний стан замінюють на надзвичайний, протести забороняють. Причина — відбудова країни

щоб відбудова дійсно відбувалась, нам треба входити, чи як мінімум тісно співпрацювати з ЄС. А в ЄС, знаєте, такі речі:

незалежні змі так і не відкривають та не допускають до мовлення, протести забороняють, Наступні вибори фальсифіковуються

не дуже толеруються.
Ну і плюс до того, населення треба якось переконати, що автократія — це добре, а воно у нас не дуже покірне.

Тому, звісно, розслаблятися не варто, але і фантазувати про невідворотну післявоєнну диктатуру сильно теж не потрібно.

по типу Орбанської автократії.

А до речі, що там у Угорців?
Туди ніхто з «наших» не емігрував?
Все через мову? :)

Все через мову? :)

я би не сказав би що угорська реально так складніше та певно за будь які сусідські як то польська румунська там просто принцип граматичної зміни інший але коли маєш принцип то інше там вже не так складно

я знаю бо на початку 2000-х угорщина була мій target point (з особистих причин тому питання «чому угорщина» тут мімо)

я знаю бо на початку 2000-х угорщина була мій target point (з особистих причин тому питання «чому угорщина» тут мімо)

Не, питання ж було про «що там за автократія у них».
Орбан так, faggot той ще, але для своїх він може класний мужик 😂

ті хто за відкриті кордони зрадники та боягузи, бо не хочуть відбудовувати країну, а хочуть поїхати.

а хіба не так? за часів срср саме так і було!

Могли б ще прибиральницю відсторонити і теж можна було б сказати, що то брехня, що нікого з МО не покарали

не треба дешевих маніпуляцій. Прибиральниця за своїми обовʼязками не несе відповідальності за закупівлі. На відміну від тієї людини, яку відсторонили.

Може бути війна і 10 років, тоді прогноз на 3 роки хіба песимістичний?

у такому темпі, як зараз, не може. У якоїсь із сторін за такий строк 100% закінчаться ресурси для війни.
У темпі, як було при АТО 8 років — так, може. Але така війна не сильно лякала населення, еге ж?

Щоб жити у реальному світі і приймати відповідні рішення щодо свого життя

тобто «хто має гроші (а айтішники в більшості мають такі можливості), той нехай тікає за кордон, а після цього що буде з Україною, з населенням, що залишиться — не важливо». Круте рішення, дійсно. Можна хоч в теорії виграти війну, якщо більшість економічного активного населення просто виїде? Я таких прикладів не знаю. Отже, повторіть ще раз, що ви не граєте на ворога, поширюючи песимістичні настрої, налаштовані на те, щоб знизити потенціал України.

не треба дешевих маніпуляцій. Прибиральниця за своїми обовʼязками не несе відповідальності за закупівлі. На відміну від тієї людини, яку відсторонили.

Ти не знаєш хто там просто займає посаду формально, а хто реально задіяний в схемах. Без того, що про це знало вище керівництво, не може обійтися ніяк.

тобто «хто має гроші (а айтішники в більшості мають такі можливості), той нехай тікає за кордон, а після цього що буде з Україною, з населенням, що залишиться — не важливо». Круте рішення, дійсно.

Сам придумав, сам образився. Я нікого не закликаю тікати, я закликаю отримувати інформацію із різних джерел. Далі хай кожен сам робить висновки і приймає рішення. Дуже не хотілося б, щоб хтось знову сидів в окупації і чекав, бо сказали що через 2-3 тижні все закінчиться, і потім бути закатованим. Або вестися на заклики виходити на протести в окупованому Херсоні, як на початку. Чи ще щось подібне

Дуже не хотілося б, щоб хтось знову сидів в окупації і чекав, бо сказали що через 2-3 тижні все закінчиться, і потім бути закатованим. Або вестися на заклики виходити на протести в окупованому Херсоні, як на початку

а хто з цим сперечається? Я говорю зовсім про інше.

у такому темпі, як зараз, не може. У якоїсь із сторін за такий строк 100% закінчаться ресурси для війни.
У темпі, як було при АТО 8 років — так, може. Але така війна не сильно лякала населення, еге ж?

Не може, але у кого більше ресурсів з воюючих сторін?
По-друге, може бути пауза, а потім повторення з новою силою. Тільки не треба про те що я нагнітаю негатив, бо це вже було на прикладі Ічкерії.
По-третє, під час АТО ракети не літали по всій території і ядеркою не погрожували.

але у кого більше ресурсів з воюючих сторін?

ресурсів більше у Заходу. Якщо вони ними поділяться (а схоже, що вони поки не збираються зупиняти підтримку), то ресурсів буде більше і у нас.

По-друге, може бути пауза, а потім повторення з новою силою

це всі розуміють. Якщо військові дії завершаться, а Україна не увійде в НАТО/не отримає реальних гарантій від ядерних держав НАТО, то так, повторення 100% буде (якщо Путін не помре). Якби ціллю нашої влади було просто зупинення бойових дій, то ще у минулому березні би підписали домовленості, здали б Крим, Донбас і сухопутний коридор і зобовʼязалися бути нейтральними. Зате війна (точніше, поточний етап) б швидко завершилася, так.

Зате війна (точніше, поточний етап) б швидко завершилася, так.

Я думаю, просто змістилася б лінія фронту вглиб України, з чого б це рашка відмовилася від планів знищити нас. Наша нейтральність чи ні — то лише привід для нападу, а не причина.

Ні, вони тоді могли взяти паузу, бо вже побачили, що з наскоку не вийде все захопити. Але так як згоди на НАТО не дали б, то, переваривши нові території, через пару років би продовжили почате. При цьому зберігши абсолютну більшість сил і техніки (бо найбільших втрат ми їм почали завдавати після квітня).

це поганий варіант. Що буде в такому разі, поки важко передбачити. У гіршому разі, доведеться йти на переговори на умовах Путіна. Але, сподіваюсь, завдяки американським розвідданим наші і західні аналітики все прорахували і ми зможемо досягти мети

завжди треба розглядати всі варіанти, а не сидіти в моноетері.

Kosianchuk Dmitriy, а чого ти використовуєш інший нік? В тебе ж в профілі все видно :)))

Це зрадо...тво. По факту всі ще півроку тому лякалися з можливого повторного наступу ршки по всьому периметру країни. Армади орків. А по факту шо? Навіть з великою мобілізацією ршка преться лбом вже котрий місяць у Бахмут. І це їх максимум

Як би там не було наступ все одно буде. Очевидно, що нам дається величезна кількість озброєння не для того, щоб його під львовом поставити і милуватися. Тому буде у будь-якому випадку.

Та хоч в цунамі хай рахують, яка різниця коли війна ще триває? А до заяви про контрнасуп — очевидно що називати будуть самі різні варіанти щоб дізорінтувати ворога. Тому в нас 3 різних джерела кажуть зовсім різну інформацію. І це нормально під час війни.

І це ж все після того, як Арестовича підловили на брехні.

О чем речь?

другий за місяць вже в Крим зайде

1 июня 2023 — можете начинать пиздеть
А пока Чорний Список Юджина, как говорил Гиркин своему шефу Пу
«Заткнись»

Продолжение от Буданова:
www.youtube.com/watch?v=EU9ivbRRBaA

Люди (абсолютное большинство) не обладающие вообще информацией, сомневаются в словах Буданова, который обладает информацией.

Люди (абсолютное большинство) не обладающие вообще информацией, сомневаются в словах Буданова, который обладает информацией.

Ну, чекаємо. Буданов пообіцяв вже найбільшу битву і вхід до Криму, весною.

І правильно роблять. Бо людина, яка насправді володіє інформацією, не буде нею ділитися в умовах війни.

Война на украинской территории до середины или конца 2025-года. В США экономический кризис который можно преодолеть через запуск американского ВПК и продажу союзникам по НАТО американского оружия. Вал заключения контрактов будет до середины 2025-года.

После 2025 полное освобождение украинских территорий и лет на 10 подмораживание конфликта с изоляцией России (Ирак 199x-200x). Возможно военное решение беларусского режима (Польшей) с выравниванием линии НАТО.

В Украину живые деньги заходить не будут, но будут заходить производства в Центр и Запад Украины (после 2025-го), создание аналога ФРГ периода Холодной Войны.

Держать экономику Украины будут, точнее курс, но не более, все остальное через прямые инвестиции (точнее постройку заводов западных компаний) после 2025-го.

. В США экономический кризис

Відносно кого і чому ви так вирішили? Це знов «загнивающий запад» чи шо?

можно преодолеть через запуск американского ВПК и продажу союзникам по НАТО американского оружия

Кількадесят лярдів $ військових контратів? Ну десь 0.1% ВВП може «спасе».

После 2025 полное освобождение украинских территорий и лет на 10 подмораживание конфликта с изоляцией России (Ирак 199x-200x). Возможно военное решение беларусского режима (Польшей) с выравниванием линии НАТО.

Це комусь треба орім нас? Чи ви серйозно думаєте, що європейці вважають що ми воюємо замість них зараз і вони нам дуже вдячні за це? Ви часто це чули не з телемарафону, а, скажімо, від бізнес партнерів з Європи чи США?

создание аналога ФРГ периода Холодной Войны.

Репарації, відбудова, інвестиції. і ФРГ, з мерседесами понтонами. Добре бути вами, вам норм.

Відносно кого і чому ви так вирішили? Це знов «загнивающий запад» чи шо?

Банкопад. Пока это еще отголоски кризиса, но если сидеть на попе ровно, то придется выдержать все радости настоящего кризиса. Слишком много в экономике виртуальных ценностей без их реальной стоимости и потребности.

Кількадесят лярдів $ військових контратів? Ну десь 0.1% ВВП може «спасе».

Это триллионы долларов, если взять всю цепочку. Например эти контракты забустят разработку истребителя 6-го поколения, который пока еще не особо нужен. Так что триллионов 5-10 долларов будет, а это потянет за собой еще и реальный сектор экономики.

F35, и HIMARS в отличие от криптокоина, можно пощупать и применить. А безопасность стоит дорого — это вторая ступенька пирамиды Маслоу, на неё будут уходить все излишки средств после удовлетворения физических потребностей.

Это триллионы долларов, если взять всю цепочку. Например эти контракты забустят разработку истребителя 6-го поколения, который пока еще не особо нужен. Так что триллионов 5-10 долларов будет, а это потянет за собой еще и реальный сектор экономики.

То есть, по этой версии сдувание одних пузырей планируется через надувание других. В США реально такие тупые, или может версия нуждается в доработке напильником?

F35, и HIMARS в отличие от криптокоина, можно пощупать и применить

Опять-таки держится исключительно на субъективном восприятии, как и ощущение безопасности в целом.

То есть, по этой версии сдувание одних пузырей планируется через надувание других.

Капитализм по своей архитектуре — это просто глобальный пузырь, который лопается каждые 20-30 лет. Так уж он устроен.

И да, пузырь построенный на безопасности (от этих сумасшедших русских) будет расти до тех пор пока эта безопасность не будет достигнута (любым способом).

Немецкому Франку лучше бабло вкладывать в Абрамсы и F35, а также донатить на F16 Украине, чем самому воевать в окопе за Эстонию, которая в НАТО, но не способна защитить сама себя.

На пузыри «страшно смертельного» Ковид и глобального потепления же вливали триллионы долларов (уровень безопасности), так чем сумасшедшие русские с ядрен-батоном хуже?

Немецкому Франку лучше бабло вкладывать в Абрамсы и F35, а также донатить на F16 Украине, чем самому воевать в окопе за Эстонию, которая в НАТО, но не способна защитить сама себя.

Так йому краще (в світі чистих ідей), але він про то не знає і точно так не думає. Ті Франки дають нам гроші або через співчуття і емпатію, або ж через симпатію. А Франки що не дають, думають що ми є причиною їх проблем.

Чого у Франка нема і не буде, ак це відчуття вдячності Україні, тобто розуміння того, що йому так справді краще і зараз тут воюють за нього, при тому дуже дешево для нього.

Ідея про те, що якщо впаде Україна, то кацапи підуть на захід — вестернерам не заходить. Так думають тіки поляки і балтійці. І українці думають, що для весернерів це очевидно. Але ніфіга це не очевино для них і не буде. З сотень клієнтів і партнерів з ким я говорив, це ніхто це сам не сформулював. Навіть ті що донатили сотнями тисяч. А підтримка, співчуття і захотплення — так, були.

на безопасности (от этих сумасшедших русских)

Ви реально бачили/бачите суспільний запит у вестернерів на захист від скажених росіян?
Де в списку проблем і жахіть типового француза знаходяться скажані росіяни?
Може Ватикан непокоїть перспектива окупації росіянами?
А ніт, то знов телемарафон. Там точно знають що всі весетрнери вважають що жити не зможуть пока останніій кацап не вимре.

это просто глобальный пузырь, который лопается каждые 20-30 лет. Так уж он устроен.

На правах зануди понюдю тут трохи: капіталізм як лопнеться то всередині відразу новий трохи меньший пузир повільно надувається наступні 20-30 років. А якраз будь-який інший стрій лопається вже з кінцями.

Ну это на правах Капитана О, скорее всего.
ru.wikipedia.org/wiki/Капитан_Очевидность

F35, и HIMARS в отличие от криптокоина, можно пощупать и применить
Опять-таки держится исключительно на субъективном восприятии, как и ощущение безопасности в целом.

Ну не скажи. 20 HIMARS всю війну змінили минулого року, при цьому немає жодного підтвердження хоча б про одну втрату. HIMARS для всього світу зараз вундерваффе, його будуть десятками і сотнями замовляти.

Ну надрачувати на них не варто надмірно. Агент Гіркінс за всієї своєї критики рашкоармії з позитивних моментів зазначив, що приблизно половину постачання хімарсів вже знищили, інші навчилися непогано збивати. Якщо раніше кожен перший снаряд вражав ціль, то тепер часом доводиться і по 2 пакети випускати, щоб досягти мети

Агент Гіркінс то «рассєржений патріот»
Він лише оброблює певний прошарок кровосісь росіян та сцить у вуха

прошарок кровосісь росіян

очевидно не тільки росіян

Агенту можна і не довіряти.
Довіряти взагалі їм не потрібно

Ну не скажи. 20 HIMARS всю війну змінили минулого року, при цьому немає жодного підтвердження хоча б про одну втрату. HIMARS для всього світу зараз вундерваффе, його будуть десятками і сотнями замовляти.

Та там майже усе вундерваффе, Хімарс то відносно старий девайс.

Танки з точними прицілами
F-22 та B-21 які погано бачить руснявий радар (В-21, можливо, зовсім не побачить, навіть у момент скидання бомби)
Хімарс — робить постріл, та поки його виявили він вже на 500м віддалився від позиції
Човники, підводні човники
Крилаті бомби-планери, кидаєш її з літачка за 50км від цілі. Русня швидко зробила подібну авіоніку та крила на ФАБ, але воно порівняно з оригіналом косе-криве, оригінал можна доставити прямо у двері будівлі (окремий привіт бункерним крисам!)
А томагавк...

Імхо, одна з причин чому усе підряд не дають — не хочуть карти розкривати. Але на складах у США багато чого цікавого є.

«Це комусь треба орім нас? Чи ви серйозно думаєте, що європейці вважають що ми воюємо замість них зараз і вони нам дуже вдячні за це? Ви часто це чули не з телемарафону, а, скажімо, від бізнес партнерів з Європи чи США?»
Західні політики це кажуть на Західних каналів. Не раз бачив інтерв’ю західних політиків де вони зазначали що Україна борись за Західні цінності. Якщо б це не мало відгуку у електорату вони б це не казали. Дуже тупа позиція, я би навіть сказав меншовартісна, думати що нам ніхто нічого не винен.

То дуже різне і фігово що ви не розумієте різницю.

Теза «Україна бореться за Західні цінності» — це я раз про симпатії і захотплення. І це дійсно є.

Теза «Україна воює зараз замість нас і якби не вони, то воювали з кацапами ми» — це вже про вдячність і про «це треба нам».

Якщо ви не бачите фундаментальної різниці і для ваз теза1 = теза 2, то все дуже погано. Бо тезу 2 заідний політик ніоли не скаже взагалі, а от тезу1 може сказати майже кто завгодно.

В Украину живые деньги заходить не будут, но будут заходить производства в Центр и Запад Украины (после 2025-го), создание аналога ФРГ периода Холодной Войны.

За Восток обидно. Многие чухнут на Запад (не Украины), чтобы 2 раза не бегать.
Хотя если Крым вернут (в чем большие сомнения), то одесский регион может стать зоной роста.
Непонятно как будет реализована безопасность — вступлением в НАТО(в чем многие сомневаются) или по северокорейскому принципу

то одесский регион может стать зоной роста

На это нет оснований. Это до полномасштабного вторжения одесский регион был относительной зоной роста, поскольку стал единственным доступным вариантом съездить на море для всех остальных регионов. На курортный бизнес после оккупации Крыма там внезапно обрушился денежный дождь, и они реально не заинтересованы в деоккупации. Потому, что после открытия Крыма весь туристический поток на одесские пляжи сдуется до прежних размеров, или даже ещё меньше в связи с безвизом, открытием границ и доступом Болгарии. А сравнивать допустим Ялту и Алушту с Одессой — как мерседес с запорожцем.

Курортный бизнес Одессы курам на смех, независимо от войны. Сельское хозяйство и особенно логистика вот что решает. ЕС рядом , турецкий экономический тигр рядом, реальные курорты Балкан в пешей доступности, винодельческий регион, для переселенцев с востока более близкая ментальность чем ЗУ

В этих аспектах тоже ситуация спорная. Дело в том, что турецкий экономический тигр проще и выгоднее обслуживается через порт в Казачке в Севастополе, и это для восточного берега Днепра лучший вариант в плане дальнейшей железнодорожной логистики. А поскольку мосты разрушены, то других вариантов вообще нет. Крымское виноделие тоже вне конкуренции, конкурировать только с одной Солнечной долиной и «Чёрным доктором» никто не сможет. Насчёт переселенцев, то у них больше шансов получить ведомственное жильё, где квартировались рос.войска, и кстати это весьма неплохой для них вариант.

Ну и тут вопрос спорный, стоит ли ржать, или нет. Турция с Азербайджаном и союзными государствами — это агломерация на 250 млн человек. В случае гипотетического распада РФ, туда ещё войдёт Татарстан и Якутия. И таким образом, сформирует некий пояс вокруг китайской агломерации. Конечно, это не западный мир, но и в развитии такой схемы есть определённые интересы, как и в удержании Турции в составе НАТО.

В случае гипотетического распада РФ, туда ещё войдёт Татарстан и Якутия.

Ты хоть на карту-то смотрел, геостратег %еров? ;-)

Ты хоть на карту-то смотрел, геостратег %еров? ;-)

Смотрел, смотрел, не переживай. Причём на ту, что турки рисовали.

Ржите. Турция в G20, Стамбул номер 30 в рейтинге глобальных городов, Киев 80

Доречі американська мінімтерка фінансів заявила що расія повинна заплатити за відновлення України і що вони над цим працюють з союзниками. І що вони вже передають фінанси які конфіскували у приватних осіб. І працюють над механізмами аби теж саме зробити з замороженими державними активами.

Треба розширити коло приватних осіб, до середньостатистичного ванька , що продав бабушкін хрущик у москві і придбав щось в Празі чи Салоніках.Віддати це майно тим хто втратив житло в Україні. Бо ці шалені ціни на житло у рашці то плата кремлівської мафії свому плебсу за слухняність, що виявилася врешті-решт злочинною

Треба розширити коло приватних осіб, до середньостатистичного ванька

Вот не люблю пустого трёпа. Как сэр это конкретно себе представляет, кто этим будет заниматься?

Сначала нужно прежде всего определиться с ключевым вопросом. Являются ли граждане РФ подневольным стадом, или нет. Дело в том, что если являются, от их клоунских выборов ничего не зависит, то соответственно не несут ответственности за действия лиц, узурпировавших власть. Чтобы предъявлять претензии к конечным юнитам, нужно признать режим демократичным, соответствующим всем нормам международного права. Определиться с этим вопросом нужно для того, чтоб при предъявлении претензий, не оказаться самим в итоге кретинами. Либо второй вариант — грамотно определиться к кому предъявлять какие претензии, и в каком объёме.

И заниматься этим ты конечно не будешь

Заниматься этим входит в компетенцию депутатов Верховной Рады, они в свою очередь могут учредить комиссию со специальными полномочиями для установления полного объёма причинённого ущерба, и выявления ответственных лиц/организаций. А также разработать законодательные механизмы для компенсации ущерба пострадавшим.

Значит заниматься этим не будешь, что и требовалось доказать

Our Planet | Russians in the Wild Part. 2 Modern Times — With David Attenborough

граждане РФ подневольным стадом, или нет

или нет

нужно признать режим демократичным

Мы, многонациональный народ Российской Федерации, соединенные общей судьбой на своей земле, утверждая права и свободы человека, гражданский мир и согласие, сохраняя исторически сложившееся государственное единство, исходя из общепризнанных принципов равноправия и самоопределения народов, чтя память предков, передавших нам любовь и уважение к Отечеству, веру в добро и справедливость, возрождая суверенную государственность России и утверждая незыблемость ее демократической основы, стремясь обеспечить благополучие и процветание России, исходя из ответственности за свою Родину перед нынешним и будущими поколениями, сознавая себя частью мирового сообщества, принимаем КОНСТИТУЦИЮ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ

Статья 1

1. Российская Федерация — Россия есть демократическое федеративное правовое государство с республиканской формой правления.

Статья 3

1. Носителем суверенитета и единственным источником власти в Российской Федерации является ее многонациональный народ.

Признаю

А чия це відповідальність — підтримувати демократію на своїй землі?

Чтобы предъявлять претензии к конечным юнитам, нужно признать режим демократичным, соответствующим всем нормам международного права.

Цікаво, це ваша думка, чи якийсь міжнародний закон?

Чего сразу «пустой треп» ? Это жизненная необходимость . Миллионные стада узких в ЕС опаснее чем сотня олигархов. Источники их ввезённого капитала столь же преступны, в лучшем случае это нельзя проверить. Через Эл. реестры всех на собеседование в миграционные службы, доп налоги с них на финансирование Украины и украинских беженцев. Вообще замкнуть укр.беженцев на рос.экспатов , пусть хорошие русские финансируют наших беженцев, чтобы те не висели на бюджетах ЕС. Если русский боыкается значит не хороший , конфискация и депортация

И вообще Кожаев, кто бы говорил про пустой треп. Супер-пупер ФРИлансер, ничего не предлагая, только сделайте мне красиво, а если что не так , то сразу — "чемодан-вокзал-тбилиси’ , а на практике ноет по украинским форумам. Угрозы ваши блефом оказались, причины не надо расписывать

Угрозы оставить Украину без себя любимого. Вот это был самій настоящий «пустой треп»

Во первых, меня любимого Украина уже потеряла. Я весьма критически и неприязненно отношусь к этому государству, равно к части его жителей — невежественным трайбалистам. Думаешь зачем я занимаюсь единоборствами — чтобы бить рыло агрессивным жлобам. Чтобы моему примеру не последовали окружающие, нужны реформы.

Типова поведінка шовіністів та ... запоребриканців. Зневажати все українське, але продовжувати тут жити.

Щоб не казали наші союзники, все одно експерти на доу будуть писать що «вони ж обіцяли Київ за три дні».

«вони ж обіцяли Київ за три дні» відбиває будь який аргумент і відміняє всі здобутки західної цивілізації. Картку можна зберігати до кінця гри.

до чого ви ведете? що факти то хєрня?

До того, що у нашому суспільстві у батлі телемарафон vs CNN/BBC/NYT переміг саме телемарафон.
І тепер будь яку аналітику і прогнози заходу кожен поц може легко контрити тим, що вони одного разу вже помилилися прогнозуючи хід вторгення у лютому 2022. Це цніверсальна відповідь на будь що.

Це веде до помилкових аффірмацій, які в свою чергу здерградовують суспільство.

Вони помилялись у кожному своєму прогнозі. У КОЖНОМУ. За останні хз скільки років. Краще назвіть прогнози, які не були помилковими

Союзники Украины опасаются, что прорыва в войне в этом году не будет — Bloomberg
www.unian.net/...​tm_campaign=unian_channel
Реалистичной целью называют продвижение на 30 километров, потому что россияне успели окопаться.

проїпали ((( ще послухав Кирила Сазонова, якого оптимісти запостили. Так він веселий все буде добре, все по плану, а під кінець — готуйтесь, служити мабуть доведеться усім, війна надовго , просто підморожена

Хоч оптимістичного?

Путін підписав закон по якому за збір конвалій можна отримати до 9 років з конфіскацією

Ми тут боїмося «сильнішого противника», а противник вже не знає що ще видумати щоб забрити м’ясця

а противник вже не знає що ще видумати

Знає, просто відтягує. Воєнний стан та загальна мобілізація. Почали здалека — відсоток на армія, електронні повістки, зачинені кордони.

Це всі військові вже пів року кажуть

готуйтесь, служити мабуть доведеться усім, війна надовго , просто підморожена

Стратегия давить мясо мясом изначально проигрышная, потому что у противника мяса в четыре раза больше. Хотелось бы верить, что у политического руководства мозгов немного побольше, чем у всяких кириллов сазановых, но надежды на это мало, конечно.

потому что у противника мяса в четыре раза больше

Так у российских войск потери в 6 раз выше, чем в ВСУ. А следовательно, войска закончатся в 2 раза быстрее.

Ще скажи що мобілізацію проводили через великі втрати і закони нові прийняли для мобілізації через те саме. Все йде по плану, а крейсер Москва бачили в порту Севастополя

Мобилизацию объявили прежде всего потому, что стало понятно, что имеющимся количеством войск ничего добиться не получится. Даже если бы за всю войну рашка не потеряла ни одного солдата, ей все равно пришлось бы объявлять мобилизацию.

Якщо що, то в злитих данних пентагона 16к vs 76k це десь 1 до 4.75

В данних пентагону 1 до 2.5-3 вбитими і пораненими 1 до 2

Не знаю, де ви взяли такі дані. В злитих документах, якщо брати максимальну оцінку, 17.5k загиблих українців проти 43k росіян. Загальних втрат — 131k проти 223k.
Так, росіяни мають більші втрати, але далеко не настільки більші, на жаль, щоб їх війська закінчилися швидше за наші.

попадалось десь в нашому ФБ. Глянув першоджерела там 1 до 2.5 на жаль.

Ну тут, відверто, ми не знаємо чи вони включали мобіків з ордло та зек-батальйони вагнера у цю статистику, адже зазвичай коли вони говорять про втрати росії, мають на увазі саме державні силові структури

До того ж, ми зараз маємо колосальний буст в озброєнні, на відміну від рашки, яка сильно просіла.

Ну я б в плані «закінчилися б швидше» не орієнтувався лише на демографію, де умовний 1 до 3,5-4, адже тут ще дуже багато різних факторів

Звичайно не буде. І без літаків західного зразку наврядчи щось буде, окрім невеликих якихось проривів. Хі ба що станеться чудо і кацапи самі повтікають. Без повної переваги в повітрі війну не виграти. Всі це прекрасно розуміють тому захід сцить давати літаки. Бо це по суті буде означати смерть росії і пукіна. А вони цього бояться.

Тут цікаво, є кілька центрів зі своїми цілями.
Україні потрібна перемога і досить скоро, тому що народ уже нарікає через війну без кінця і краю, Рашцi треба втриматися на позиціях, Штатам же потрібна війна якнайдовше
У цьому плані цікава вчорашня довга ворожа стаття Пригожина. Основнi його тези:

Він каже, що Росії вигідно якнайшвидше наступ ЗСУ за будь-яких результатів.

1) Якщо вiн буде вдалим — то не страшно, російські звикли відгрібати, технічний момент, просто відразу ж почнуть готуватися до удару у відповідь

2) Якщо буде невдалим, теж добре, це означає, що рашка закріпиться на нових територіях на рокі, тому що ЗСУ не зможе більше зібрати сил для значного удару.

3) Найгірший варіант він бачить у поточній ситуації стояння ні туди ні сюди, тому розвиваються відцентрові сили в Росії та елітки, які ще вчора підтримували вторгнення через рік уже думають про договірняки, яки як він вважає, врешті-решт призведе до руйнування рішки зсередини.

звичайно це все може бути пилюка в очі, пропаганда і реальність інша

рашка має рису, яку нам пора вже засвоїти — терпіння довжиною в століття

нема чого срачку гнати з наступом, і тому з мого дівана я бачу це так

готувався наступ, в кремлі знали, закручували гайки й готувались, тепер закрутили гайки і приготувались, росіяни в жаху від електронних повісток до 9 травня

І тут раптом цей злив, думаю «злив». це сша рук справа нмсд. Є привід консолідувати конгрес, є привід публічно відкласти наступ на невизначену дату, є привід скзати європейцям — ось дивіться раша навіть в пентагоні, що ще казати про ваші всякі структури. Для правдоподібності злили щось незручне штатам

і тут хоп, ми такі а давайте тепер почекаємо й покуримо, а ви своїх вовків тепер брийте й корміть

по моєму раші дихалку збили тільки що хорошим таким смачним зливчиком

а наступ ну як його готували то можна почати будь коли, проблема для раші тут, бо вони знали, чекали, готувались, а його німа, і не знаю коли буде. Вся розвідка обнулилась, що там ці хохли тепер планують і де невідомо.

Навіть якщо раша знає що це не їх рук справа, нічого крім хапати ротом повітря вони не можуть. Зате відгребуть ще санкцій

Це навіть красиво

рашка має рису, яку нам пора вже засвоїти — терпіння довжиною в століття

Це не зовсім риса, це ресурс. Ми свої ресурси катастрофічно втрачаємо, і нема джерел відновлення, крім ледь жевріючих струмків з Заходу

Ресурси теж але нам дають ресурси, принаймні поки що

Я якраз про рису. Не росіяни може але росія як країна має певне терпіння

Це можна легко побачити, якщо дивитись як вони руйнували гетьманщину, чи як вони підходили до русифікації, чи до створення історії з лайна й брехні.

І до речі не тільки до нас це. Те саме по відношенню наприклад до татарстану чи чечні. Ті самі підходи. Просто ми не бачимо цього, хіба підсвідомо відчуваємо якусь спорідненість історій

Кілька поколінь правителів, певна одна мета, як не вийшло зараз, то надкусим, то підкупим, то повернемось потім, ітд. Нам це неочевидно, бо в нас державності не так багато. Називай це державні інтереси, стратегічні інтереси, чи як хочеш. Нам теж такі давно треба, по відношенню до них.

Наприклад розвалювати їх, їхню церкву, їхню брехню. Забрати в них ядерну зброю. Підірвати ту їхню сілу сібірі. Підірвати вдруге коли відбудують. Не давати зближуватись з китаєм. Може згодом, в горизонті планування століть, теж забирати в них куски територій. Забрати в них шапку мономаха, повернути вкрадене з наших музеїв. Зменшити пієтєт на заході до достоєвського. Пропихувати наш наратив історії, базоване на фактах, а не брехні. Фантазій тут може бути багато :)

Так само і Китай з його трупаками у річці. Бо ресурсів вистачає і на шизофренічні експерименти, і на час який сам все полікує.І тактика салямі — потрохи відкусувати ресурси у конкурентів, плюсовати до своїх, і так декілька ітерацій. Екстенсивний розвиток, треба ресурси, ресурси, ресурси

Точно точно
І тут і росте теж їхня впевненість що зможуть

Які б не були дурні й корумповані а на війну й переозброєння в них вистачить. Може свій райзен на 5мм не зроблять, але для винищувача й не треба і штучно зроблять.
Може старлінка нема, але пару супутників запустять. Для сша це небезпека в самому найближчому майбутньому отримати по щам від двох ядерних диктатур, які так чи сяк але скоротять відставання. Ну іран ще теж там плететься. І ми в цьому контексі такий собі спис яким треба заколоти одну гадюку, поки ще не виросла. Китайській гадюці треба набити вати у вуха. Бо як виростуть, всім буде пизда і SP500 в сусідній темі вже ніхто не купить :)

Ну і все це обгорнути у світову демократію під егідою оон тирипири, щоб решта світу знали де справжня штаб квартира і не було разброда. Не хо залишити враження що я прям ідеалізую сша ;)

Поспішили. Тут найбільша небезпека мені здається, що раша наприклад вирішить вийти з нас, залишить все як є, але збереже свій курс під якимось іншим обличчям, візьмуть таку собі паузу. Їм цього не можна дозволити.

Ресурси теж але нам дають ресурси, принаймні поки що

це як, привезли 10млн мігрантів з Африки?

Чому получити триндюлей для рашки не критично. А стояти ні туди ні сюди типу смерть?

Деградація армії. Але ЗСУ це теж стосується

З того що я читав главвагнер пропонує закріпитися на поточних рубежах і вважати цілі сво досягнутими , бо економіка України зруйнована, мільйони заляканих виїхали. Тому коли ми рахуємо тисячі загиблих по обидва боки фронту , ми упускаємо що Україна втратила мільцони потенційого мобресурсу , який ще буде необхідний , тому що війна виявляється на роки, може десятиліття. В нас не буде притоку мігрантів, в нас гендерна диспропорція і катастрофічний брак молоді, ми не здатні запустити ОПК. Який тут Ізраїль

Потому что они в нее не верят, очевидно же

вы хотите поговорить о Б-ге?)

Чому у статті використовується термін «завершення війни» і жодного разу не було терміна «перемога у війні»?

Тому що будь-кому очевидно, що війна завершиться перемовинами. Чи ти зібрався на маскву іти?

А з ким перемовини? З путіним? Ти впевнений що він збирається про щось з Україною перемовлятися крім її капітуляції? Навіть якщо Україна вийде на свої признані кордони.

Звичайно, що збирається, тим більше, якщо ми ще щось повернемо.

Чому ти так вважаєш? Він Зеленьского не сприймає за самостійного ігрока — тому що він вірить в вашингтонській обком і зеленського-маріонетку. Для нього в якості рівноцінного партнера по перемовинам існують тільки США, які в його картині світу окупували історичні російські землі. Про що домовлятися?
Якщо коротко, мені сподобалось таке формулювання: ми хочемо жити, а вони хочуть щоб ми всі здохли, який тут можливий компроміс для перемовин?

Немцы со шведами решают судьбу страны, в которой не живут)))))

та то ми просто поп***іти. Рішають хай інші :)

Можна подумати українська влада не маріонетки, скажуть підписувати мирову підпишуть, пояснення знайдеться.

звичайно що не маріонетки. Маріонетки — це Пушилін чи Аксьонов.
Але при цьому українська держава повністю залежить від фінасової і військової допомоги заходу, тому звичайно у заходу є рішаючий ричаг впливу на українську владу.

Так а как, по вашему мнению, должна закончиться эта война? До Москвы не дойдём, переговоры невозможны, что тогда? Израильский сценарий?

Конкретна ця війна в найоптимістичнішому сценарії може закінчиться наприклад виходом на адміністратівні кордони. Але це буде тільки закінчення до наступної війни, до якої всі почнуть готуватися з кінця цієї.
А так закінчиться вступом України до НАТО.

У рашки теж не все добре з мораллю зараз. Вийти на адмін кордону — це взяти крим. Щоб взяти маскву, не потрібно брати кремль, потрібно взяти крим. Я б навіть до священних корів путіна відніс окрім криму ще маріуполь. Він там засвітився, за їхніми кримінальними поняттями він ніби вказав свою територію.
Фактично з кримом впаде і кремль. Тому можеш уявити, як битися будуть за нього, не впевнений, що це виправдано для України.

Тому можеш уявити, як битися будуть за нього

І як?

Щоб взяти маскву, не потрібно брати кремль, потрібно взяти крим. Я б навіть до священних корів путіна відніс окрім криму ще маріуполь.

Не вірю більше у всю цю брехню. До того, як повернулися у Херсон, з кожного кута говорили, что раша розвалиться, якщо вони програють битву за Херсон. В результаті, там не особливо і помітили його втрату, завдяки «правильній» подачі інформації.

з самого початку було зрозуміло що правобережжя для узьких тільки проба пера.

Там це анонсувалося їх головним Суровікіним за 2 місяці. Тобто суспільство готували до відходу та вивозили населення на територію Росії.
Зараз готують прямо до протилежного, виривають весь південь окопами

суспільство в росії майже нічого не вирішує. Його і до сдачі Крима вже готують прискорено.

Це духопідйомні байки що крим готуються сдавати, як ті шо після херсону рашка забурлить

ну таки на російських каналах вже котрий тиждень обговорюють гіпотетичний український контрнаступ і намагання захопити Крим за допомогою західної техніки із країн НАТО.
Якщо у України вийде — це і буде основний нарратив — НАТО захопило наш крим, щоб там зробити бази НАТО. Треба вставати всім і відвойовувати.

Не знаю про телебачення, але в телеге вони вже давно обговорюють як Україна наступатиме і реально бояться. Їх ніхто не готує залишати крим. Єдине, що вони гага-гигикати перестали як минулого року, обговорюють як захищатися, реально бояться наступу. Не думаю, що для нас це є плюси.

Для нас це пофіг, бо пересічна свинособака ніфіга не вирішує

накопали окопів десятки кілометрів, і стягують туди техніку

ви так кажете, ніби це означає що вони будуть захищати Крим. Ви переоцінюєте їх. Вони роблять на «аби відстали». Так говорите, наче не знаєте їх

Та будуть, поки пуйло при владі. Крим же ш путіна коник якраз. Може хіба як до крима дійде, то якраз тоді його, тихенько й зроблять красну посмішку. Бо для генералів це буде очевидний безнадійний кінець

Але топорно на них наступати не треба зовсім

Знекровити логістику досить

Крим це технічно нескладна справа зараз коли є засоби далекого ураження, про нього більше балачок ніж планування. Нема там чого планувати особливо.

Як будуть брати заес от мені цікаво

ну так я і не казав, що готують здавати. Готують населення що може доведеться здавати: «злобна ната напала кагалом, але нічого, ми зараз об’єднаємось, всіх мобілізуємо і відвоюємо назад, а ната розвалиться!»

Я б навіть до священних корів путіна відніс окрім криму ще маріуполь. Він там засвітився, за їхніми кримінальними поняттями він ніби вказав свою територію.
Фактично з кримом впаде і кремль

Я розумію, що це буде дуже серйозний деморалізующий фактор для російської армії і влади. Можу уявити що після втрати Крима може посипатися армія на донбасі. І можливо в якихось раскладах дійсно Путін не втримає владу.
Тільки я не дуже розумію механізм як це може відбутися, і хто його скине, хто прийде на заміну? ФСБ? Шойгу з МО? Кадиров?
Ну і це один із сценаріїв. Інший — не меньш вірогідний — що Путін окукліться і мілітарізується і вся політична задача росії до кінця днів буде відвоювання «історичних территорій». Чому в північній кореї це можливо, а в росії ні?

Владімір Лєнін в 1916 році казав, що наврядчи тогочасне покоління дочекається революції в расєї, а що було далі ми вже всі знаємо.
Наврядчи ми зараз можемо прогнозувати хоч щось, тому що не знаємо всієї інформації. А колись в майбутньому історики будуть розказувати про те, що до певних подій були всі передумови і все було неминуче і так далі.
Тому ніхто на це питання відповіді зараз не дасть і може бути як і поглиблення російської шизофренії, там і просто московія не стягнути війну на виснаження економічно проти України і країн заходу і швиденько зробить вигляд, що вона стала хорошою, втече, як мінімум на території до 24 лютого, щоб зняли санкції і вона могла собі зализати рани

звичайно може і Путін завтра здохне, і тоді все буде по іншому.
Питання в тому, щоб не потонути в примітивному wishful thinking, а намагатися оцінювати варіанти реалістично.

Революція чи переворот у козломордії — це найменш вирогідний сценарій, як на мене. Путін втримається навіть якщо ЗСУ Бєлгород та Курськ захопить, бо там такі терпіли сидять, їх можна заставити «Норму» Сорокіна втілити у життя, і вони будуть сидіти і мовча чвякати за обидві щоки.

Конкретна ця війна в найоптимістичнішому сценарії може закінчиться наприклад виходом на адміністратівні кордони

А что если Россия не захочет заканчивать войну на выходе Украины на административные границы?

Стратегия давить мясо мясом изначально проигрышная, потому что у противника мяса в четыре раза больше.
А что если Россия не захочет заканчивать войну на выходе Украины на административные границы?

Тому треба здатись, щоб москальня провела фільтрацію, набір в свою армію і через рік загинути на штурмі Кракова?

А що якщо Україну під шумок візьмуть в НАТО? Вангую що всі плани пашки тоді виявляться вже виконаними.

під шумок? Вони ж перші, хто цього не хоче. Бо тоді доведеться впрягатися безпосередньо

Вони ж перші, хто цього не хоче.

Всерівно все буде впиратись в штати. Якщо що, то штати нам можуть і без НАТО дати гарантії, наприклад так само як і Японії.
Але згоден, що це наразі малоймовірно. Нам навіть авіацію поки не дають.

Корейський варіант. Тільки навряд чи будуть в нас вкладати гроші. Форпостом буде Польща а ми — буферна зона

а що в Пд. Корею не вкладали і не вкладають?

Південна Корея військово потужніша ніж КНДР тому туди і вкладають. Те саме і Ізраїль. В нас інша ситуація, без НАТО сюди нічого вкладать не будуть.

Значить він буде домовлятися не з Україною. Чи ми не з путіним. Але.е це не означає що одна зі сторін 100% капітулює.

Потому, что победа — вещь относительная

возможно потому что хотелка это хорошо, но будет оно именно так как будет? Так что термин очень правильный

тому що перемога передбачає або взяття столиці або розбиття армії, обидва варіанти із підписанням капітуляції

Не завжди. В Першій Світовій ані Берлін, ані Відень не були захоплені, й армії кайзера й імператора не були розбиті. Просто в Німмеччині трапилась революція, а в Австро-Угорщині після смерті Франца-Йосипа його наступник не зміг утримати владу. Й в Другій Світовій союзницькі армії не маршували вулицями Токіо, й японська армія ще була боєздатна, просто японців вразили руїни Хірошіми й Наґасакі.

й японська армія ще була боєздатна

Ага. А что их выбили с тихоокеанских островов и обнулили на континенте почти все наличные сухопутные силы — это так, мелочь, ни на что не влияющая. Подумаешь, блокировали промышленную державу на островах без ресурсов.

просто японців вразили руїни Хірошіми й Наґасакі.

Японцы в лице высшего руководства страны даже не заметили атомных бомбардировок. И до, и после американцами вполне себе стирались с лица земли японские города. И это прекрасно видно из текстов стенограмм.

Читайте дискуссию. Был высказан тезис о том, что

перемога передбачає або взяття столиці або розбиття армії

, мы же утверждаем, что эти условия не были выполнены в случае:
1. Австрии и Германии в Первой Мировой войне
2. Японии во Второй Мировой войне.
(В скобках отметим и победу Польши в Польско-Советской войне 1920 года: несмотря на то, что под Варшавой были разбиты наголову полчища Тухачевского, РККА была разбита не была, и уж совсем смешно говорить о том, что Войско Польское маршировало в Москве по Красной площади)

С Японией утверждение «победа означает разгром армии с подписанием капитуляции» верно: японскую армию разбили, и (именно поэтому) японцы капитуляцию подписали.

Но в целом, согласен, утверждение спорное.

Вообще, нет: на момент приказа имперского генерального штаба о капитуляции от 14 августа 1945 года, ни Китайская армия численностью в 1.2 миллиона человек, ни 700-тысячная Квантунская армия, ни армия Центральной Японии численностью в 4 миллиона человек разбиты не были, и они сохраняли боеспособность. После капитуляции военнослужащим этих армий даже оставили оружие, чтобы они продолжали поддерживать порядок на тех территориях. Судьбу Японии решил разгром флота. Но, да, пожалуй соглашусь с тем, что в случае с Японией оспариваемый тезис неверен лишь формально, поскольку сухопутная армия разбита не была, но флот был разгромлен наголову и именно поэтому был дан приказ о капитуляции.

Мона яєчка по 17 грн заборонити, купу грошей на відбудову країни зекономимо. Але ж деякі кури скажуть «ко-ко-ко, как єта нізя, ми інші яйця не тайво... а може давайте ще разок по 17 і ми тіхонько в ліс відійдемо». *смайлік з курочкою і золотим яєчком*

115 млрд не так вже і мало

Ухх, за такий куш наші політики поперегризають горло один іншому

Вообще самым разумным и единственно правильным будет диаметрально противоположный подход — сделать свободные экономические зоны на оккупированных территориях, с минимальной ставкой налогообложения для предприятий, зарегистрированных там. Включая предприятия с иностранными собственниками. Можно сказать, сделать аналог оффшорной зоны.

свободные экономические зоны на оккупированных территориях,

дам вже давно «вільні від будь-якого законодавства» сірі зони торгівлі людьми\огранами, наркотою та зброєю.

Нагадую, що Бамбазз вже був вільною економічною зоною. Нічого гарного в цьому немає. Чому саме ці регіони мусять отримати преференції, а не, наприклад, Чернігівська область?

Тому що Чернігівську область бомбили менше за Бухмут чи Маріуполь. Ні? І там обсяг відновлення ну трохи менше. А якщо не буде вигоди, то ніхто нічого не буде відновлювати. Чи будуть, але з держбюджету та за кредити, які будуть віддавати жителі Чернівецької області також.

В Чернігівській області з бізнесом були вельми великі проблеми, зараз краще не стало. Піднімати простіше там, де є інфраструктура, а де нема.

Потому, что на Донбассе — разрушенная инфраструктура, находящаяся теперь уже в логистическом тупике, и потребуется эффективный механизм для привлечения инвестиций в регион. После победы общество столкнётся с тем фактом, что экономика разрушена, а целесообразность давать подачки со стороны иностранных государств — иссякла. Если экономическая политика будет идиотской, тогда есть риск потерять ещё сохранившиеся ресурсы, в том числе в регионах незатронутых войной.

Чернигов тоже логистический тупик

сделать свободные экономические зоны на оккупированных территориях,

Смисл вкладати туди гроші якщо через кілька років можливе повторення війни?
Як показав досвід, хто вкладав в західну Україну той дуже виграв. Бо тут і Європа під боком, і безпечно.

А то знов будуть нити «дамбас страну корміт»

Повторения войны никакого не будет. Но с философской точки зрения, смысла вкладывать действительно нет, поскольку население — идиотично.

Повторення не буду, інакше чому б вона закінчувалась ?

План Маршалла скасували, контрнаступ скасували, а якісь гарні новини є?

якщо контрнаступ скасували, значить він почався

Получается и план маршала тоже начался

У нас і ядерної зброї нема, але будемо дуже шкодувати, якщо доведеться її застосувати

Всерйоз це красивий приклад стратегічної невизначеності

Коли наступ нам самим зараз невідомо, у нас тут витік стався, може наступ вчора мав бути, може завтра, може літом, ви прокорміть своїх вовків ще трошки, ми тут розберемося що тут сталося й вам зразу скажем, коли ми наступатимем

Перестань вживати алкоголь... А то ще в наступ побіжиш.

Kosianchuk Dmitriy, а чого ти використовуєш інший нік? В тебе ж в профілі все видно :)))

Всерйоз це красивий приклад стратегічної невизначеності

На ДОУ хотять знати коли вже почнеться.
Доповісти має сам головнокомандувач мабудь.
Сарказм....

Я ж от думаю, нащо взагалі росіянам зливати якусь труху, тим більше зараз і так топорно, якщо вони і так готуються в милі, ну от чого вони там такого прям не знають.

Хотіли б злити щось справді серйозне — вислали б поштою байдену

За деревами лісу не видно, не видно :)

Хто скасував контрнаступ?

Західні СМІ.

Думаю, що проблема не в самому контрнаступі, а в перегрітих очікуваннях українського суспільства. Наприклад бобер і хількевич через телевізор намегнітизовані, що якщо крим не відіб’ють і розпаду рашки не станеться — значить програли.
Влада розуміє, і західні ЗМІ реальніше бачать ситуацію, от і доводиться відкладати. Адже суспільству не продаси 40-50 сіл не херсонщині та запоріжжi, як успішний результат

Щоб виправдатись, мені нема різниці коли і як, хоч завтра, хоч післязавтра, але через тиждень кремль має бути розвалений до тунелів під ним )

Та нє, якраз думаю що це тупо в змі розказувати коли і як буде наступ, і чекати що це буде от завтра, бо треба, та блін хоч зимою. Але мета кінцева має бути кремля кірпічі з подвала це так і денуклеаризація

Тому в мене викликає питання нахуя влада хайпує словом «контрнаступ» вже місяці 4. Ми починали війну в ролі Давида проти Голіафа, але через заяви посадових осіб і хайп спотворено реальність, створено відчуття рівності боротьби і закладені такі очікування в суспільстві невиконання яких може завести в глухий кут і стане ймовірним соціальний вибух.

Я від людей наших просто випадаю. Ну хто взагалі комусь обіцяв, під час війни, правду в новинах, та ще й про контрнаступ, коли і де він буде? Про винищувачі теж, про танки, про скільки і де хто нам що дав, і скільки в нас є. Як не лобной долєй вже, то хоч мозжечком можна ж думати хоч трохи

Може зразу дєпєшу в кремль вислати ще?

Це відноситься що до нас що до західних змі

Ніхто не знає коли і яким буде контрнаступ, кілька людей максимум, а решта може бути всім чим завгодно, від півправди й до брехні і вигадок

Ну хто взагалі комусь обіцяв, під час війни, правду в новинах, та ще й про контрнаступ, коли і де він буде?

Та буквально сьогодні горезвісний Орестович заявив, що Україна готова до контрнаступу на 90%. Навіщо таке говорити взагалі? Його ж слухають мільони. І таке говорять буквально кожет день різні відомі люди і посадовці. Тому не треба казати, що українцям не промивають мізки «швидкою перемогою».

Його ж слухають мільони.

То видаліть себе з тої множини.
Як от я зробив 😎

Його ж слухають мільони.
То видаліть себе з тої множини.
Як от я зробив 😎

Давно видалив, але всі змі друкують його тези.

І що? Тепер треба йому вірити? А одна ідіотка сказала, що треба думати, що говорити, коли тобі голову відрізають.
Ці говорящі голови говорять, бо у них є рот і вони туди не тільки їдять, вище і говорити навчились

В певному сенсі, якби арестовича не було, то його треба було б знайти

Як не забити дурну голову власною брехнею, її заб’є ворог своєю, а чого не знають того пододумують

Але ж ойті це ж працювати головою логічно, може я занадто чекаю ) я б ще зрозумів якби пенсіонери на лавочці десь у селі таке обговорювали.

Ой Фрося, ну коли вже той контрнаступ, обіцяють вже шось зі штири місяці, а нема, я вже й картоплю прополола вдруге і цибуля в мене вже згоріла, а москва ще ні. А танків нема, я чула, Сільські Вісті он пишуть аж з іспанії 20 штук тільки везуть вже другий місяць, йой шо ж то буде

Відомо, що україна зібрала ударну армію. І навіть цифри за кількістю є. І вона збирала це все з листопада, що досить довго. І цю армію доведеться пускати в атаку, причому невдовзі. Неможливо скільки завгодно довго тримати армію в режимі — «незабаром під танки, але невідомо коли», тупо мораль у бійців піде в мінус.
І якщо виявиться так, що армія не виконала вимоги, крим не віджала, сухопутний коридор не перерізала, а жертв понесла десятки тисяч, уявляєш що буде в суспiльствi із завищеними очікуваннями?

хмм важко сказати що буде після такого навіть не з завищеними очікуваннями )

У нас у суспільстві роздвоєння, воювати ніхто не хоче, і домовлятися з рішкою ніхто не хоче, бо свято впевнені в перемозі до кремля.
Мені бачиться все у світлі, що домовлятися доведеться і на поступки доведеться йти, просто це подвійно болючіше суспільству буде

подвійно болючіше суспільству буде

Кому как. Моя задача — не попасть под раздачу

Кажи ширше — не попасти під раздачу зараз, а потім виїхати поки буде коридор, або послаблення до наступної війни.

що армія не виконала вимоги, крим не віджала

Крим у рамках майбутнього контрнаступу це більше як бонус, не думаю, що на повному серйозі багато хто думає, що ми його зобовʼязані звільнити прямо зараз.
Але щодо коридору — так, це необхідність. Якщо це не вийде, то невідомо, що тоді робити. Можна було б подумати про другу спробу, але чому вона буде вдалішою? Ще кілька сот танків нам можуть і не дати.

Бо його слухають і кацапи, і дуже уважно слухають

я думал он уже давно канул в небытие навечно после того обсёра с бомбой в Днепре

Орестович заявив, що Україна готова до контрнаступу на 90%. Навіщо таке говорити взагалі?

Саме тому що це Арестович. Він як би і в 2014 був тим ще п***аболом, просто не настільки відомим, тому його не помічали.

А ти не припускав, що той «хайп» — він не для громадян України? Як і інфа про танки і тп.

А ти не припускав, що той «хайп» — він не для громадян України? Як і інфа про танки і тп.

Ну от раша послухала і накопала оборонних траншей на рекорд гіннеса, так що тепер наші голову чухають і контрнаступи відміняють. А не було б хайпу, то може і не копала б.

Так, а ще, можливо, не було б Бахмуту, і вагнер був би у повному складі, і ті сотні танків, втрачених кацапами, не були б втрачені.

Я все ж таки сподіваюсь, що вони знають, що роблять.

Я все ж таки сподіваюсь, що вони знають, що роблять.

Арестович більше не працює на державу. Так шо він в звичайному інвоциганському полі. Так влаштовані смі — якщо спікер не дає вогня його просто більше не будуть кликати. Це ж закон жанру.
Зараз ще помітно, що так як пару місяців майже нічого _нового_ не відбувається, як ці всі щоденні блогери і сми намагаються намацати хоч якісь інфоповоди і обмусолити щоб підтримувати інтерес глядачів.

Зате Зеєлівські Висоти Червона Армія в лоб взяла, положивши 33К солдат, й лінію Манергейма таки взяла.

Таки брали. И пробили в двух местах.

На цей контрнаступ стільки надій бо в ньому бачать завершення війни. Хай хоч тричі розказують про довгу війну — але в країні вже соціальна напруженість. Вже мобілізація провалюється. Війна вже більше року, кордони закриті більше року. Ті хто виїхав все більше вирішують що не повернуться, а хто тут все більше думають виїхати одразу після відкриття кордонів. Пьотр Павел все правильно сказав — цей контрнаступ має вирішити чи буде Україна спроможна вести війну далі чи ні. Тому що якщо він провалиться — ми залишимось без зброї. Можна зразу ж сідати за стіл перемовин. Бо альтернатива — воювати чистим м’ясом. А це рано чи пізно призведе до сильного невдоволення втратами та ультиматуму до влади припинити війну на будь яких умовах. Після чого ще більше людей виїде, бо скоріш за все ці умови будуть «не вступ до НАТО та ЄС». А це означає що майбутнього немає у України. У випадку вдалого контрнаступу є перспективи ще повоювати. Бо у такому випадку мотивації постачати зброю у «партнерів» та мотивації йти у військомати у людей стане дещо більше. Але це також означає що росія буде мобілізовувати ще більше людей і війна буде ще довго. А може бути таке що після вдалого контрнаступу росія сяде за стіл переговорів і скаже — вступайте в НАТО та ЄС, залиште нам Крим, з інших територій ми виводимо військо. І це ті умови на які більшість буде готова. І це те на що є сподівання. Бо в іншому випадку ще довго українці не побачать нормального життя. (ну ті хто ще в Україні). Ось чому стільки сподівань. Бо тези про довгу війну зараз тільки дратують та дизморалять. Люди, які вже більше року свого життя в таких умовах прагнуть надії, а не «війна надовго». Якщо війна надовго — хай будуть чесними з людьми і відкривають кордони. Хто готовий на «війна надовго» хай залишається, а хто хоче бачити в своєму житті хоч щось окрім війни на роки — виїзджає. Це стосується і тих хто розказує про «Україна має стати новим Ізраїлем». А хто захоче жити в «новому Ізраїлі», країні вічної війни, коли поряд є Польща ті Словакія, або Німеччина, де можна жити як нормальна людина. Хтось взагалі дивився на тенденції в Ізраїлі і на темпи еміграції молоді звідти. Там вже давно ніхто не горить ідеєю вічної мілітаризації та службою в армії.

А може бути таке що після вдалого контрнаступу росія сяде за стіл переговорів і скаже — вступайте в НАТО та ЄС, залиште нам Крим, з інших територій ми виводимо військо. І це ті умови на які більшість буде готова.

WAT? Більшість буде готова віддати Крим після вдалого контрнаступу?

Гадаю так. Саме головне і більшість військовослужбовців. Який сенс тягнути кримчан до європейської мрії ціною вланого життя

Ахаха. Это скорее Крым отдельно от Украины войдёт в Евросоюз, чем что-то там тянуть будете. Потому, что Крым всегда раньше входил в земли Римской империи, а Евросоюз в общих чертах повторяет исторические контуры. Украина — никогда не входила ни в какой римский рейх, и украинцы в отличии от крымцев — не являются потомками римлян.

«всегда раньше входил в земли Римской империи» це з 1783 ?

Які на*** «потомки римлян» ? русня, кримські татари та українці, які там живуть немають нічого спільного з римлянами, це як сказати, що українці — нащадки гунів бо вони колись були на цій території.

Ви наловили руснявих нарадивів і видаєте булшит

Ну вот, сразу видно, что вы в этом вопросе некомпетентны. Это даже хорошо, вам так даже многое упрощается в понимании. Вообще в древности были две цивилизации — Римская империя, которая переходила из одной итерации в другую, и империя Чингисхана, со всеми кто от них отпочковался. Они практически никогда и нигде не пересекались. Кроме одного места — в Крыму. Для обеих Крым — своя территория. Противостояние, с которым вы столкнулись несколько лет назад — на самом деле далеко не новое, и имеет очень древние корни.

холуй ты кадыровско-пригожинский, а не римлянин

Похоже, у вас пукан бомбанул. Зачем вы так надрываетесь?

Ты крысянин узкий, желаю вам всем там разрухи и геноцида

Я їм геноциду не бажаю, але не хочу, щоб вони знову ставали громадянами України. З однієї причини — всі адекватні звідти поїхали за вісім років. Навіть якщо ти маєш великі фінансові труднощі, то 8 років цілком достатньо знайти шлях перемістити дупу з окупованої території. А саму територію повернути добре, так.

Это более конструктивная позиция. Жители Крыма, как и других оккупированных территорий, из гражданства Украины и не выходили. Некоторые на сегодняшний день имеют недействительный паспорт, либо вообще не получали с наступлением совершеннолетия, зачастую это связано с рядом проблем. Например, при достижении совершеннолетия не могут въехать на подконтрольную территорию для получения документов, поскольку нет тех самых документов для предъявления на границе.

знову ставали громадянами України

Они ими и не прекращали быть.

Ну, может и римлянин. Хочешь, можешь стать Будённым, хочешь лошадью его © В.С. Высоцкий.

В пригожинский ГУЛАГ вы войдёте. Не, ну рисковать из-за такой погани. А Крым то может и войдет, тоько ты schwarzlichtbezirk и прочие хитрожопые за єтим будете наблюдать из братских могил на зауралье

В пригожинский ГУЛАГ вы войдёте

Есть один нюанс. ГУЛАГ — это как раз квинтэссенция цивилизационного развития российской империи, куда добровольно вошла Украина после Переяславской Рады. Формально это образование из оккупированных княжеств империей ещё не называлось, но Москва тогда сразу дала понять, кто там в этом союзе будет главный. Что-то не так? Хотя был вариант развивать Речь Посполитую, и в этом случае локомотивом Европы сейчас была бы не Германия или Франция, а Украина. И никакой войны ни с Германией, ни с Москвой бы не было. Украина — феерично просрала свой исторический шанс занять топовую позицию, и теперь мы вместо этого наблюдаем жалкие потуги попасть на задворки Евросоюза и в НАТО. Мало того, что просрала свой исторический шанс, на этом дело не закончилось. После этого под московским руководством, а конкретно Екатерины -> Суворова и Потёмкина, начала оккупацию Крымского ханства, после которого открывались возможности дальнейшей оккупации Кубани, Кавказа, и построения руками казачества... барабанная дробь... той самой каноничной российской империи, в которую сейчас затягивает обратно Путин.

Чего же ты, zечара, заманиваешь украинцев вас освобождать ,? Развивайся под барабанную дробь, все єти колорадские ленточки, панорамы свиностополя, бессмертніе полки, сралины, грозные нацлидеры — тошнит нормальніх людей от всего этого. А для вас узких zекам єто символ веры. Нет уже несиловых вариантов коммуникаций между нами, поэтому ваше присутствие на украинских площадках неуместно

Вы вообще вменяемый? Я где-то кого-то куда-то заманивал?

Ты заибал своим ***енным Крымом, который вчнера был древним Римом, сегодня Великая Россия, а завтра ЕС. Каким образом он станет ЕС?

Эти же «римляне», потомки енкеведешников-вертухаев завезенных при Сталине, они же все перечеркнут, за что сейчас паториоты гибнут. Мало того , вселятся в их материковые квартиры .

Давайте проследим внимательно за руками.
1) Россия в 1778 руками казачества депортирует из Крыма, а конкретно из южнобережной и горной части христиан, то есть тех самых римлен, которых по вашему мнению нет. Тем не менее часть остаётся в качестве «мусульман», но это не важно, поскольку Россия свою паскудную задачу выполнила.
2) В 1944-1948 депортирует всех решительно оставшихся.
3) Завозят идеологически «правильное» малороссийское население. В основном из Воронежской области.
4) 2023 год — то же самое казачество, которое в несколько этапов депортирует неправильное местное население, решает, что завезённое их руками, их личное население (или может то инопланетяне?) — неправильное. Мечтает всех похоронить под Уралом, согласно старой теперь уже традиции.

христиан, то есть тех самых римлен, которых по вашему мнению нет.

обережно тут такий тонкій льод, бо ще так викличеш в тред кожаєва який скаже що далі полтави нікого не було а всьо заселила катерина

хоча я в принципі подивився б цю дуель на мечах, якщо рефері буде з гарной попой

После депортации татар, сначала на с\х завезли узких, они завалили отрасль.. Поэтому степной Крым разбавили украинцами.. Севастополь заселялся военными , а ЮБК — енкеведешниками и вертухаями с зон. Поэтому если и идтьи на риски дерокупации Крыма, то только высокомотивированым составом, с перспективой замещения им нынеешнего населения Севастополя и ЮБК. Чтобы больше никаких особых статусов и референдумов . Регион должен стать эдекторальной базой партии Свобода, хоть я их не люблю, но эту палку надо перегнуть

Ахаха. Нафиг с пляжа есть все шансы отправиться только незаконно понаехавшим после 14-го года. Что касается поползновений на незаконную деятельность и попрание прав и свобод, то высокомотивированному составу быстро, эффективно, и максимально доходчиво объяснят права и гражданские свободы местного населения, так чтоб до них дошло. А в просветлении сознания есть большой круг заинтересованных лиц, прежде всего тот самый который сейчас поставляет оружие. Кроме того, нужно будет выстраивать отношения с Турцией, где есть большая крымскотатарская диаспора, и которая имеет широкий спектр интересов в центральноазиатском регионе. Даже не стану намекать, где у вас в итоге окажется перегнутая палка. Поймите вопрос правильно, партию Свобода мы конечно же поддержим. Более того, даже если западные регионы сами выдадут этой партии только 1-2%.

Не хотите работать с вісокомотивированім составом — будут зеркально применено дистанционное поражение, совсем не обязательно что оружие будет высоточным.Турция потом возьмется за видбудову, возможно расширим военно-техническое сотрудничество. Ну а по многочисленным жертвам местного населения конечно мы поскорбим, Нет , вы серьезно думаете что можете плевать на украинцев сколько вздумается, а Мыкола с Полтавы положит свою жизнь\здоровье, чтобы вы стали гражданами ЕС и пропагандировали далее рашизм ? Этого не будет

Интересно, вас окружающие вообще за нормального считают? Прежде всего, сам факт оккупации Крыма — это фейл всего государства в целом, и общества живущего в нём. Это фейл СБУ, прямая и главная обязанность которого защита государственности. Кто-нибудь из высшего руководства за это понёс ответственность? Ну конечно же нет. Зато лично у вас горит пукан от желания побомбить Крым. О чём это говорит? Ну во-первых, что Крым у вас не совсем украинский, вы же не пишете о желании найти причину побомбить Херсонскую область? Хотя чтоб вы понимали, разницы со степным Крымом там нет никакой совершенно, и она всегда раньше входила в Крымское ханство. Во-вторых, это показатель ущербности, поскольку нет силы воли признать свои ошибки. В-третьих, как мы видим, вы постоянно притягиваете сюда рашизм. При том, что вам уже на пальцах объяснено как для тупых, что источник рашизма в Крыму находится севернее Крыма.

Ты дурачек какой-то псевдоисторический. Потомок древних Римлян. Я тебя помню, ты еще про капитанство Готия писал. Заканчмваю на сегодня., но для ясности срезюмирую
Крім де юре Украина. Она его конечно про***ла, но фактически нам решать оставим ли мы вас в рашкованском гулаге, либо попітаемся вернуть невзирая на ваши жертвы или комфорт крысян типа тебя. Перспективы ваши нерадостные, и не вам между ними выбирать.

Вас смущает существование в прошлом Капитанства Готия? Было ещё княжество Дори, на Мангупе, позавчера кстати там отдыхал. Ну и конечно, готская епархия, расположенная в границах от Качи до Чоргуни, угадай с одного раза, откуда название. И это кстати, не фантазии псевдоисторических деятелей, даже несмотря на якобы ликвидацию, на самом деле те ещё церкви действовали нелегально вплоть до 90, пока не были окончательно уничтожены со стороны УПЦ. И где проходила генуэзская граница, в отличие от некоторых, знаю лично. Так что не на того напал. Ну да ладно, какая тебе разница.

украинцы в отличии от крымцев — не являются потомками римлян.

лол який кучерявий фейерверк

ого

проголосує одноголосно і войдьот в єс ага

щось знайоме

Потомкі рімлян йбвм

Підозрюю, що коли стоятиме вибір між «вставати з дивану і йти відвойовувати Крим» і «залишити його як є», то для більшості вибір буде очевидним.

нам давно пора перевзутись з архетипами

клінґони, повсякчас!

Да в принципе можно особо не напрягаться с отвоеванием, достаточно ВСУ выйти на границы с Крымом, и постоять там некоторое время. Тем временем в РФ начнутся некоторые необратимые процессы. В принципе они и сейчас идут, только с деоккупацией Мелитополя и окрестностей они станут всем совершенно очевидны. И дальше РФ сама сольётся из Крыма.

Підозрюю, що коли стоятиме вибір між «вставати з дивану і йти відвойовувати Крим» і «залишити його як є», то для більшості вибір буде очевидним.

Точно теж саме можна сказати і про всіх «експертів», які нахвалюють рішення стояти до кінця за Бахмут. От зібрати всіх і поставити у Бахмуті на першу лінію. І одразу вони скажуть, що краще відійти, гарантую.

З таким підходом можна і до самого Гановера відходити

З таким підходом можна і до самого Гановера відходити

до Монако
там автiвки крутi, у всiх бабло, тьолкi красивi. Орки таке люблять.
То не бамбас драний, в Монако є чого пограбувати.

От ви проти стояння за Бахмут, Крим і т.д. Ок. А за Київ ви будете воювати? Коли була загроза оточення Києва, напевно ви були серед тих, хто пішов у тероборону отримувати автомат?
Проблема в тому, що перша лінія — це перша лінія. Мало хто по своїй волі хоче бути у першій лінії, будь вона біля Бахмута, Києва, Львова, чи біля Ужгорода.
Тому якщо ви особисто боїтеся війни, боїтеся поранення чи смерті, так і кажіть. Це нормально. Але не треба лицемірити. Казати «хто хоче воювати за Бахмут — уперед, а я піду на війну, коли фронт буде доходити до Ужгорода». Зрозуміло, що такая ситуація дуже сильно малоймовірна, тому мовлячи це, ви нічим не ризикуєте. Але навіть якщо станеться, що фронт наблизиться до Ужгорода, ви не підете його захищати, а просто переїдете ще західніше, будьте чесними.

Ви запитали про готовність віддати Крим — я відповіла. З Бахмутом, до речі, так само — багато хто (навіть з тих людей, хто не має перспективи в найближчому майбутньому потрапити на передок) готовий віддати його хоч вчора, щоб зберегти життя наших військових.

Якщо НАТО буде готове взяти Україну без Криму — то можна брати. Якщо ж віддати Крим за якісь туманні перспективи і обіцянки не заважати вступу в НАТО — то це смерть України.

Якщо НАТО буде готове взяти Україну без Криму

Ну а чому, власне, ні — якщо відмова від претензій на цю територію з боку України (ми ж розглядаємо гіпотетичний сценарій, так?) буде якось зафіксована документально, наприклад, як результат перемовин.

ми ж розглядаємо гіпотетичний сценарій, так?

В этом гипотетическом сценарии РФ обладает бесконечными ресурсами на ведение войны в тотальной изоляции с неясными целями, а Путин живёт вечно, глотает медкиты как шутере, после чего у него здоровье восстанавливается до 100%.

Угорщина теж буде на перемовинах і обіцятиме не крутити носом роками щоб нас прийняти, поки рашка заходить на другий раунд? :)

Угорщина теж буде на перемовинах і обіцятиме

Угорщина маленька країна, залежить від ЕС мабудь відсотків на 80.
Незрозуміло навіщо їх слухати?
Імхо Орбан то жирік на мінімалках...
Тримають його «щоб було»

Угорщина теж буде на перемовинах і обіцятиме не крутити носом роками щоб нас прийняти

Там штати вже Орбану тонко натякнули і на наступний день цілий фсб-й банк релокейтнувся з Будапешту назад за болота. Ще й один угорський топ-манагер помножили на нуль, так само як Дубінського колись. Тому якщо буде треба то ЄС зі штатами «вмовлять» Орбана і ко.

В тому і питання — уявімо що потане вибір : війна за Крим далі з незрозумілими перспективами і довжиною, або мир і НАТО зараз, але без Криму? Я дуже не впевнений що вибір буде перший варіант.

Хто і кому буде давати такий вибір?

саме так. Постане питання — а ви готові покласти ще пару десятків тисяч життів за Крим чи мир прямо зараз. І потрібна буде ще мобілізація. І тоді кожному потрібно буде вирішувати — а чи готовий він на шанс померти, або бути скаліченим за Крим.

У кого питання постане? Зекоманді та воєнкомам класти, хоч пару сотень тисяч життів покласти. Мобілізація і не припинялася.

На мій дилетантський погляд, якщо вийти до маріуполя і закріпитись там, то взяти крим це просто зруйнувати кримський міст і почекати кілька місяців поки з голоду не помруть, періодично посипаючи їх

Але з пенька у підліску чи з дивана нема чого планувати крим

пару десятків тисяч життів

Зовсім не факт, то навіщо сіяти fud?

Я би більше про заес переживав, а не про крим

Чому вони в 2014-2017 рр з голоду не померли? Чому німці у ввв там з голоду не померлі, і Севастопіль тримався німцями коли радянські вже були біля Польші та Румунії . І білі там збиралися довго триматися, як тайванці зараз, останній їх форпост. Про легку деокупацію Криму мабуть тіж казкарі придумали, що і про бурління на рашці після деокупації Херсона

Захопити його майже не реально. Хіба шо можна використовувати тактику як на Змеїному — коли кораблі логістики будуть аткуватися, а по всіх стаціонарних об’єктах — хаймарси, ескалібури, атакмси, стормшедоу — але звичайно це питання щоб нам їх в достатьній кількості передали.

Я й не заявляю що буде легко, але і перебільшувати не треба тут

2014-2017 рр

Це було до капута на кримського мосту
Підірвали раз то підірвем і вдруге, а тримати логістику на поромах не вийде

Зворотне запитання — як так вийшло що вони залишили херсон? Бо з кримом буде точно так само

Так і кажуть, в 2014-2017 рр моста не було взагалі. як вони тримали логістику? на поромах?

Темп і розмір не такий і не було бойових дій

До кримського мосту таскали поромами але тоді там стільки мяса не було теж

На цивільних їм начхати, які не в севастополі для картинки все одно, рахуй севастополь, флот і сухопутні.

Флот зразу перебазують без мосту

Зараз вони не зможуть забезпечувати військо без мосту, а за умови бойових дій тим більше

Плюс крім мосту там залізничний вузол один, який зв’язує півострів, тей тож можна винести — там до речі й був бабах недавно. Не пам’ятаю назву

Ну вистріляють все що завезли, з’їдять всі свої пайки й здадуться самі, усьо. Для цього не обов’язково прям на них наступати. А там потім можна й на танку заїхати

А ще ж зима буде :] і звісно треба до маріуполя ще дойти

І я тобі навіть скажу, що це не херсон буде, де можна буде річку переплисти чи по дірявому мосту якось виїхати. Я думаю якщо до цього дійде, будуть активно вивозити найвідданіших, а залишать м’ясо для картинки спротиву. Може навіть герой у них з’явиться, який героїчно загинув при обороні севастополя. На майбутнє

Це було до капута на кримського мосту

Міст запущений у 2018 році в експлуатацію :) як до цього не померли з голоду?

Чому німці у ввв там з голоду не померлі

Допомогло то німцям? Втримали Крим?

І білі там збиралися довго триматися

Допомогло то білим? Втримали Крим?

Ну якщо ми оточимо Крим як червоні ще з Краснодару, та попутно захопим Москву, то можно спробувати

І тоді кожному потрібно буде вирішувати — а чи готовий він на шанс померти, або бути скаліченим за Крим.

Ніхто нічого на полі бою не вирішує і слова не має. Зараз сотні на день помирають, за Бахмут.

Зараз сотні на день помирають за Бахмут.

Ого . Тоді за Севастополіль рахунок піде на тисячі. Краще на адокватів копити

Севастополь в севера захватывается совершенно без проблем, и все кому надо было — захватывали. Да в принципе ситуация с Крымом в целом будет проще, чем кажется на сегодняшний день.

сам иди захватывай, римлянин. Оставить вас хитрожопых долбоебов как есть. в вагнеровской z-россии — высшая справедливость. Крысяне сраные, насмотрелся на вас в аеропортах с паспортами и рф и украины в одной руке.. Там только при Порошенко ваших до полумиллиона украинскую билометрику в Херсоне получили, включая организаторов «референдумов».. Падаль погаже московской

Это то о чем я пишу. Одни патриоты на социале рассказівают из ЕС как украинцы должны их Донбасс отвоевывать, крысяне с рос.паспортом как их Крым освобождать, а потом еще им особые условия создать.А у государства нет ответов на эти вопросы, почему в итоге в выигрыше при таком развитии скорее всего окажутся самые скользкие

А у государства нет ответов на эти вопросы

Ну государство получает помощь из Европы и Штатов? Нахер их не посылает, когда они дают советы? Думаю, не нужно рассказывать, какая в Германии вата проживает, вата там отборнейшая, с немецким качеством.

Поэтому задача как-то повернуть процессы евроинтеграции ваты вспять. Уж вам то точно ни ЕС, ни даже украинских паспоттов не видать. Когда нибудь и существующую евровату пришугнут

Вы являетесь гражданином ЕС? Если нет, то поворачивать какие-либо процессы в Европе — вне вашей компетенции, даже в качестве избирателя. Мы конечно можем давать оценочные суждения, но не более того.

Что касается украинских паспортов — это зависит от конституции Украины. Что касается доступа в ЕС — опять-таки этот вопрос вне вашей компетенции. Если у крымчан аннулируется украинское гражданство, а это может быть только в случае выведения Крыма из состава Украины, в этом случае Крым договаривается с ЕС отдельно, а там в таком случае будет действовать совершенно другой сценарий. Который даже проще, чем у Молдовы, где также имеются паспорта с безвизом. А также возможность получения румынского гражданства, уже состоящего в ЕС и НАТО. Так что не напрягайтесь со своими противозаконными мечтами.

Вы являетесь гражданином ЕС? Если нет, то поворачивать какие-либо процессы в Европе — вне вашей компетенции, даже в качестве избирателя. Мы конечно можем давать оценочные суждения, но не более того.

Что касается украинских паспортов — это зависит от конституции Украины. Что касается доступа в ЕС — опять-таки этот вопрос вне вашей компетенции. Если у крымчан аннулируется украинское гражданство, а это может быть только в случае выведения Крыма из состава Украины, в этом случае Крым договаривается с ЕС отдельно, а там в таком случае будет действовать совершенно другой сценарий. Который даже проще, чем у Молдовы, где также имеются паспорта с безвизом. А также возможность получения румынского гражданства, уже состоящего в ЕС и НАТО. Так что не напрягайтесь со своими противозаконными мечтами.

Кроме конституции Украины есть еще КК, по которому вы коллаборант и много еще кто Еще раз — у вас не получится на смертях и горе украинцев улучшить свой социальный статус. «Крым договривается с ЕС отдельно» — вы составная часть кадыровско-пригожинского Гулага, никто с вами, опущеными крысянами, речь вести не будет

С чего вы вдруг взяли, что я коллаборант? Обоснуйте базар. Иначе сами будете опущенной крысой. Что касается улучшения социального статуса, то этот вопрос вообще в принципе неуместно обсуждать в условиях, когда Крым бездарно просран в 14 году, и причём такому обезьяннику, как российская федерация. Что позор вдвойне.

Цікаво ти реально такий довбограї чи просто прикидуешся? Бо якщо реально це печально.
Все твое словоблуддя немає жодного ні історичного підгрунтя ні якого зв’язку з реалністю. Злізай з пляшки, переставай читати псевдо історичні книги чи скоріше в твоєму випадку якісь пабліки і ютуб канали. Можливо ще врятуєш залишки мізків від повної деградації.
Доречі особисті спостереження, чим більший вплив роспропаганди на якійсь території тим більша концентрація ідіотів на ній. Маю родичів майже по всій Україні. Так от що на сході що в Криму якісь самі й@бнуті.

Дай ссылки на псевдоисторические книги, которые я читаю. Ну или хотябы сформулируй запрос в гугл, который может выдать псевдоисторическую информацию.

Крысяне сраные

Может вы хотите сказать, что у вас не бомбит?

насмотрелся на вас в аеропортах с паспортами и рф и украины в одной руке

А что вы ещё ожидали, ну так, чисто теоретически? РФ как известно считает Крым российским, а выезд граждан по иностранному паспорту — невозможен. Украина как известно считает Крым украинским, как и весь мир, а выезд граждан по иностранному паспорту — невозможен.

Там только при Порошенко ваших до полумиллиона украинскую билометрику в Херсоне получили

Поскольку территория — оккупированная, ни госорганы, ни тем более консульства в Крыму не работают. Соответственно документы оформляются на подконтрольной территории. Почему я вам должен разжёвывать очевидные вещи, вы долбо#б?

Выезжайте по русскому заграну, я уверен вы его получили в 2014. А на украинский крысянам было плевать, пока в 2017 не заработал безвиз.

Постане питання — а ви готові покласти ще пару десятків тисяч життів за Крим чи мир прямо зараз.

А хто може гарантувати «мир прямо зараз»? Крім факта гарантій від штатів чи НАТО?

На це питання мають шукати відповідь наші дипломати, але їм простіше казати «тільки перемога!» ніж працювати за спеціальністю.

Гарантії від штатів можуть бути поки Китай не розкачався

кожному потрібно буде вирішувати

Вирішує не кожен а головнокомандувач

мир прямо зараз

десь це було

така свіжа думка, що в голові виникає целая мысль

Вирішує не кожен а головнокомандувач

Це політичне рішення, як раз у той площині де у верховного головнокомандувача авторитет кульгає. Його голос тут десь поміж західних партнерів і громадян крайїни де кожен «сам собі президент»

Не зовсім, звісно це не буде без штатів і згоди як ти кажеш, але з кримом як його вже там не крути, якщо байден побачить що можна сфоткатись із зеленським у ялті, посміхаючись широко по-американськи, він це зробить і вишле нам для цього вдосталь хаймарсів

Те саме ще й в квадраті про шольца, макарона й решту. Амбіції ж є не тільки у фюрера, і вибори є у всіх

У перемоги багато батьків, тільки поразка завжди сирота :)

Хапати зеленського за руки й ноги, щоб не чіпав крим, не будуть

Ось тут і виникає питання — хто оплатить за банкет. Партнери використовують MinMax підхід — як з їх мінмальними вкладенями отримати макс результат — фото в ялті наприклад. Байден міг би дати томогавки, ф-16, ф-22, але ні, це дорого , ризики ескалації. Дешевше максимально утилізувати українців з мінмально необхідною кількістю західної зброї. І так, нам діватись нікуди. Єдине що можемо якось тиснути на владу в питаннях справедливості і не грати в диванний кримнаш

ти не розумієш про що я

Крим це фінальний акорд, який не зіграти непрілічно просто

Якщо наші вийдуть до азовського моря, всі ці піджаки відчують як з дупи росіян капає кров, і почнуть наперегонки давати нам все що вони ховали до цього щоб не було отої ескалації, щоб примазатись до перемоги і сидіти за святковим столом

Нема вже ескалювати кудись зараз, тільки ядерний обмін. Уяви як чесатимуться руки у байдена і нато відповісти по дорослому на якусь ядерну атаку на що завгодно коли росія на останньому диханні, і в розпачі бабахне ядеркою здуру. Йому навіть свої не дадуть це зробити, скоропостіжно скончаєцца от случайного паденія с 11 етажа десь

До криму ще дожити треба, але коли дійде до криму, ніхто не буде телитися як зараз теляться і тиснути на гальма, і тим більше не боятимуться ескалації

Будуть вже ділити росію на якісь конференції у львові, як колись ділили німеччину в ялті задовго до кінця ww2

Не буде ніякого криму, у нас немає ресурсів для масштабного контрнаступу. Як техніки, так і людей. Рашка може виставити ще як мінімум кілька мільйонів мобілізованих, у них достатньо озброєння щоб вести війну кілька років (так-так, «ще кілька днів і у них закінчаться ракети»). У нас же такими темпами до кінця року не буде ні кому, ні чим воювати, хіба що паперами з обіцянками абрамсів, снарядів і літаків.
Все в кращому випадку «закінчиться» хистким перемирям десь на тих кордонах що зараз. З перспективою продовження в будь-який момент і відповідним «інвесткліматом».
P.S.
Ділити росію? так вже «конференцію донорів» по відбудові після перемоги проводили. Скільки там бабла нарахували наші чинуші, на «Велике крадівництво 2»?

Не боятимуться ескалації?) Крим це наче єдина причина яка надає параші хоч якийсь кволий але казус белі відповісти ядеркою і так буде поки вона в них є.

Чому за Крим вони можуть відповісти ядеркою, а за Херсон ні? В чому різниця з формальної точки зору?

Тоді чорноморський флот не нужен

Черноморский флот всем очевидно не нужен на сегодняшний день, поскольку расположен в закрытой акватории.

Черноморский флот всем очевидно не нужен на сегодняшний день, поскольку расположен в закрытой акватории.

Як це не потрібен, це ж носії ракет великого радіусу.

Хіба з землі або повітря не краще пускати? Кораблі як мішень і швидко не упливе.

на колеса чи винищувач 20 штук не почепиш, треба перезаряджальна машина або вертатись винищувачем

Ну і з корабля не підпадало під договір про смд, ракета та сама, ттх «різні», то штампували кораблі. Мабуть зараз колеса штампують

але крим тут до сраки бантік, крим це коник путіна про воссоєдінєніє початково. І мав бути плацдармом для захоплення одеси з моря

Пулять якщо треба можуть і з новоросійська чи каспійського моря

В чому різниця з формальної точки зору?

в скаральності.

Чому за Крим вони можуть відповісти ядеркою, а за Херсон ні? В чому різниця з формальної точки зору?

Тому що про Херсон ще за совка був жарт — «Хер(овий) сон»":
:) да і історично самі херсонці сумно жартують шо за їх місто ніхто ніколи не воював. Крим це зовсім інша пісня, і ідейно і з т.з грошей

Якщо війна надовго — хай будуть чесними з людьми і відкривають кордони.

Чи навпаки — зачиняють повністю і повертають вже виїхавший потенційний мобілізаційний та репродуктивний ресурс )) Бо якщо війна на роки, а може й десятиліття, то більшість з тих хто виїхав могла б ще стати у нагоді.

виграти війну у явно сильнішого супротивника немотивованими людьми теж нереально

Чи навпаки — зачиняють повністю і повертають вже виїхавший потенційний мобілізаційний та репродуктивний ресурс

Вот поэтому то и не вернётся никто — быть ресурсом не хочет

Навіщо сідати за стіл переговорів з тими, з ким всі підписані договори нічого не вартують і ніколи ними не виковувались — це історичний факт, з тими, які не визнають право на існування українців і заздалегідь відомо, що ні на яку Україна в НАТО і на реальний мир московські агресори ніколи не погодяться? Навіщо дурити себе та інших?

Будь-які слова про переговори це початок де-факто легалізації окупації РФ українських територій+згортання закордонної військової допомоги, та продовження війни РФ.

Стосовно Ізраїля — можеш не хвилюватись, там кількість населення населення з 1990 року зросла майже вдвічі, а з 1950 років у 9 разів. А в мирній демілітаризованій Україні, що постійно сідала за стіл переговорів з Москвою, віддаючи чорноморський флот, ядерну зброю, а у 2014 р. Крим і частину Донбасу населення невпинно скорочувалось і до 2014 року гігантськими темпами.

хто захоче жити в «новому Ізраїлі», країні вічної війни, коли поряд є Польща ті Словакія, або Німеччина, де можна жити як нормальна людина

Якщо ми знову підемо на компроміси, то програємо, і тоді ніякого твого «нормального життя» в Польщі, Словаччині, Німеччині і т.д. не буде, бо війна прийде до них.

Стосовно Ізраїля — можеш не хвилюватись, там кількість населення населення з 1990 року зросла майже вдвічі, а з 1950 років у 9 разів. А в мирній демілітаризованій Україні, що постійно сідала за стіл переговорів з Москвою, віддаючи чорноморський флот, ядерну зброю, а у 2014 р. Крим і частину Донбасу населення невпинно скорочувалось і до 2014 року гігантськими темпами.

В нас то скорочуеться, і останній рік рекордними темпами. Щось значить робиться неправильно. Хай уряд зачиняє кордони повністю, повертає примусово тих вже виїхав, крім інвалідів 1,2 гр та старше 60. Домовляється на світовому рівні про завезення в Україну жінок до 35 років з країн що розвиваються, наприклад ресипієнтів українського зерна по гуманітарним програмам. Щоб на хлопця, який піде на війну рано чи піздно, приходилося по 2-3 жінки, з якими він продовжити свій рід і буде знате що його майно після загибелі успадкують його діти, а не скуплять за копйки після війни хитрожопі біженці чи ще хтось

Домовляється на світовому рівні про завезення в Україну жінок до 35 років з країн що розвиваються, наприклад ресипієнтів українського зерна по гуманітарним програмам.

А я думав ви запропонуєте всім українським чоловікам втекти до таборів біженців у ЄС, де на них будуть полювати місцеві тьолочкі, щоб продовжити свій рід і поділитися з цими мачо своїм майном.

Ні, я вважаю що резидентність більше визначає національність чим ДНК. Тому більшість з біженців втрачені для України, і це була помилка, якщо не гірше , випускати всіх тьолочек та юнацтво без розбору

уже пізно для цього
залишений кордон у вигляді швейцарського сиру — це напевно найгірше, що можна було обрати.
жіночки поїхали просто в божевільних цифрах, і хоч на словах всі «хачу вернуцца», але на діях це не зовсім так
а чоловіки, які побачили легкість закривання кордону і мали право їхати або знайшли АБСОЛЮТНО ЛЕГАЛЬНУ можливість поїхати — вони теж не зовсім планують повертатися

тому вийшло і ні туди, і ні сюди. населення, яке могло би приносити користь у «війні на виживання» уже активно виживає у Монако. А населення, яке є «громадянином» через це в більш скрутному положенні, ще й з незрозумілою перспективою. І як результат активніше шукає можливість доєднатися до «негромадян», у яких немає «обов’язків»

Масла у вогонь звичайно підливало два фактора:

1. як наші біженці себе поводять + і хто зміг стати біженцем (краще на казати скільки людей з окупованих територій і з якими поглядами зараз в Європці відпочивають)
2. Як ці самі біженці дають поради людям тут. Василиса дійшла до того, що розповідала, що хлопець, якому голову різали, «якось не по-геройськи помирав.»

Як ці самі біженці дають поради людям тут. Василиса дійшла до того, що розповідала, що хлопець, якому голову різали, «якось не по-геройськи помирав.»

Ну по правді це звучить як маніпуляція. Давайте тоді скажемо, що всі росіяни хороші, тому що є хтось один, хто підтримує українців як якийсь Гаррі Каспаров у твіттері. Така ж аналогія

То, що рашка війною на якусь країну НАТО не більше, ніж страшилки, придумані нами, щоб захід більше допомагав. Не потрібна рашці ані Польща, ані країни Балтії. Та і не потягне рашка війну з країнами НАТО, отримає таких, що ця війна здасться прогулянкою. От Україна їм завжди була, як кістка в горлі, особливо та, яка не під рашкою, а дивиться в сторону заходу.

А рашка і не піде. Підуть українці, загнані у мʼясні бригади московськими ставленниками. Ну, а якщо Україну расхерячать хаймерсами — так московії це тільки на руку.

Якщо Україну проковтне, то років за 20 може далі полізти. Не обовязково на країни Балтії чи Польшу, може на балкани, їх давно «на проліви» тягне. І доведеться НАТО вирішувати — виконувати зобовязання перед чумазими правословними недоєвропейцями , чи послатись на «корупцію» , «брак реформ» та умити руки. Так шо захід не з філантропії допомогає, мінімізує потенцйній гемор заздалегідь.

коли поряд є Польща ті Словакія, або Німеччина, де можна жити як нормальна людина

ви ще не бачили що таке криза в європі

Не треба обманюватися що під час кризи, безробіття і політичного хаосу, а дуже навіть вже буде, країни європки будуть такі ж приємні й гостинні як кілька місяців допомоги для біженців-жінок, а робота впаде сама.

Це люди в яких наступні років десять не буде нічого свого, а власне житло не світить взагалі, хіба десь в якомусь депресивному дорфі серед лісу де самі німці жити не хочуть і тікають звідти

Нема чого заздрити біженцям, і розказувати як це круто помикатись наступні 10 років без знання мови й без роботи, завжди на подачках, з дітьми часто.

Не сій FUD реально, це полотно безисходності прям дратує

помикатись наступні 10 років без знання мови

Це натяк на тих , хто за 30 не смог украинский? :)

Ой ті взагалі бідняжні бідняшички

Цікаво до речі як там в польщі чи де ще, ці екс-донецькі права качають і як там їхня какаяразніца себе почуває і чи з нею все гаразд

Там не те що екс-донецькі, там матьорі денеерівці під виглядом біженців окопались, пропагують 8 років та інший антимайдан. Якось типу наші проукраїнські біженці недопрацьовують, м’яко кажучи www.instagram.com/julia_sklyarova

Ой цих тож вистачає, а німці пенсіонери ці точьвточь як наші, голова в телевізорі. Якби промивка йшла не в нашу користь, був би капець нам а не лєопарди

Але менше з тим, біженцям не варто заздрити, більшість потицяються побачать що ловити нема чого і повернуться самі. На пересидіти минулий рік було ок, але далі буде їм несолодко, і криза тільки розгортається. Свій двір не замінить ніщо, і менталітет не переробиш теж

Багато залишиться звісно, але це буде меншість із них

Просто якись німецький вивчити на рівні вільного спілкування і щоб знайти роботу, в наступні 5 років зможуть дуже не багато людей

на рівні вільного спілкування і щоб знайти роботу

Та для роботи напевно і не потрібно вільного спілкування.
ну звичайно якщо я не «менедджер, работаю в офисе» :-)

p.s. у молодості пряцював у Празі трохи. Без мови взагалі.
Намана :-)
Тих, хто казатиме: «Та чеська зрозуміла відсотків на 70» можна посилати нафіг :-)
Це так само як «я вчив англійську на відмінно, в мене «upper intermediate»
Приїхав до Манчестеру — йопта... шо вони кажуть? :-)

Точно, я й забув, що саме західні змі керують нашою армією.

Точно, я й забув, що саме західні змі керують нашою армією.

Вы удивитесь

А масони де в цьому ланцюжку управління?

Хто дає гроші, той і керує.

Я купив у магазині шоколадку. Тепер продавець — мій раб, бо я дав йому гроші?

Та багато пересічних так і живе

Прямо так і заявили? Навіщо пороти маячню? Наступ буде в будь-якому випадку, але краще почати на місяць пізніше, при потребі, проте бути більш підготовленими.

так, вони так і заявили — відклали на невизначений термін, поки не будемо готові.

Кобзон становится все популярнее и популярнее, судя по статистике

Контрнаступ вже йде, Лавра взята, на черзі Феофанія

Мм.... это конечно важно! Предлагаю переименовать ещё пару улиц и сжечь все полотна в музее русского искусства. Это конечно очень поможет в войне

Мм.... это конечно важно!

Це якраз супер важливо. Поменьше агентів ФСБ -> поменьше наводчиків -> меньш точні обстріли. Плюс меньше пропаганди про одін народ -> меньше проросійських політиків і тієї ж агентури при владі.

Осередки РПЦ в Україні — це як Hatchery (Плодилище) зергів в Старкрафті.

сжечь все полотна в музее русского искусства

Це де у нас є такий заповідник пардон музей русского исскуства с полотнами? о_О

можно попробовать продать с аукциона с условием самовывоза покупателем за границу Украины за 72 часа
что не купят, то можно и сжэч, раз оно все равно никакой ценности не представляет
в этой войне уже не поможет, но предотвратит следующую

Истинно православно! А ещё нужно казака глистожопенко восславить, не знаю чем он знаменит но надо!

харош тут кислотой дрищать

І не руцкого іскуста, а київська картинна галерея

Йбтв навіть не зразу зрозумів про що ти

Это только для национально -озабоченных. Для меня это таки музей русского искусства

Як патріотично, родіна тобою пишається, можна навіть цей момент написати олією

Може тобі й Україна по іншому називається? і українці теж, цкцкцк

Украина это Украина, произошло название от слова «граница» — край

Ага

Ну раз так то десь має бути україна суздальска чи новгородская, чи як? Де ж вони, щось не видно. Щось в русі була тільки одна граніца — та яку видумала катя друга

Крайне заніматєльно

Знаєш от по моєму видумувати нічого не треба, візьмем опасную брітву оккама і бачим що є слово край, рідний край, сторона. Тому й Україна

А кому вона не рідний край, не сторона, тому вона граніца

Це ж просто

Ось диви

КРАЙ — в этимологических словарях это слово возводится к единому древнему корню *(s)ker- «резать, оделять»

Де ж тут граніца?

не придумывай очередной бред, что значило слово когда оно появилось неизвестно по сей день, но когда Украина стала страной значение стало классическим для европейской страны ’название народа + земля’ на языке этого народа так же как Дойчленд, Незерленд, Финланд. приплетать омоним край как границу с другого языка абсурдно, особенно учитывая что россия чуть более чем полностью производная от Украины: ее история, язык и прочее придуманы украинцами вроде Прокоповича

Грушевский с тобой не согласен! Не знаешь, кто это?

повністю прочитав? Там книга потолще за войну і мір

Навіть не думав що українською щось читаєш, письменників жеж нема

повністю прочитав? Там книга потолще за войну і мір

Я вообще люблю исторические книги, даже в олимпиадах в школе участвовал

письменників жеж нема

Очень мало

Ммм, ну тоді поупражняємось, і візьмем за основу грушевського так і бить

Ну граніца, граніца чого?

Между Польшей Россией/Славянскими княжествами и диким полем, а последствии Турцией и крымским ханством — ничья земля

Секунду, ми ж домовились по грушевському, то давай по грушевському

Стара ся назва, уживана в староруських часах в загальнім значінню погранича, а в 16 в. Спеціалізована в приложенню до середнього Поднїпровя, що з кінцем 15 в. Стає таким небезпечним [......] набирає особливого значіння з 17 в., коли та східня Україна стає центром і представницею нового українського житя

цьому слову тисяча років мінімум, про які такі польщу, росію, туреччину ти?

то граніца з чим? Нічья чия?

Не віляй

Допустім україна чи як воно там писалось означає границя

Якщо слову тисяча років, яка границя і чого і з чим тисячу років тому?

Та ти шо, тобто «Україна» — це назва «нічьєй зємлі» між Польщею і росією?:)) Тобто «Україна» — це не узагальнююча назва слов’янських князівств (Переяславські землі, Галицькі землі, Волинські землі), правильно? Ці князівства — не князівства, або недостатньо вєлікорускіє/російскіє/славянскіє? :)

Именно так, хотя бы потому что княжества эти не считали себя одним целым

можно ссылку где написано что он считал что Украина это граница рашки? ну только чтобы это не было из доисторического периода, когда история не сформировалась в гуманитарную науку

Слово Україна було придумано Грушевським, точніше Україну назвати Україною ?

«край» ще має значення «страна», тому не все так однозначно

Страна = сторона

як невдобно получається

ще би труси через голову натягнув

московитам звично, вони аж до 17ст двома пальцями хрестились, єретики

власне особливе скрєпне християнство так сказать, у них в крові

не контрнаступ скасували а США діряве як решето

На зовнішніх інвесторів, на жаль, розраховувати особливо не варто

Чому ?

Всі дурні інвестори банкрутіють і зникають. Такий закон жанру.

схоже що з останніми подіями з європки інвесторам треба вже тікати

схоже що з останніми подіями з європки інвесторам треба вже тікати
Куди?

Так в рашу, а ні почекайте...
Так в Китай, а ні, там же військові настрої
Так в США, а ні, там же банки накрилися і інвестори обісралися

Якщо хоч в Китай можна просто в Францію переїхати

Монін досить добре розклав останній меморандум з МВФ www.youtube.com/watch?v=-1oD3o3CwZA

Ох, он очень любит говорить «в принципе»

Поки тут ведуться балачки про те, буде чи не буде «План Маршалла» для України, в росії проводять абсолютну мобілізацію

Сміялись з рашки, коли вже там повістки в Дії, які не можливо не прочитати?)

так а що вже сказали що будуть повістки в Дії ?

сказав федорів що не буде, але ми то знаєм ©

Сміялись з рашки, коли вже там повістки в Дії, які не можливо не прочитати?)

Я просто не зрозумів цей вираз

ну це як коли влада каже, що 100% не буде, значить буде

Так ми ж не с міялись з рашки а все ще сміємось

Наші пабліки сміються з рашки, що в них мобілізація через «госуслуги», що від повісток не відмовитись, але і в нас не все так гладко. Як це зараз називають: руснявоцентристський контент.

Наші пабліки сміються з рашки

Це наша відповідь руснявим за те, що вони сміялися з нас, коли у нас в бусики крутили людей. А я скажу, що то фігня порівняно з тим, що буде у рашці, коли повістка, що не прочитана, через сім днів вважається прочитаною. Підозрюю, до блокування рахунків уклоністам недовго залишилось. Навіть у нас, під час війни, такого маразму нема.

Ну ти уявляєш що буде у нас , якщо в них таке почнуть робити? Вониж наберуть людей. Можеш сміятись, можеш ні — але наберуть. Вони закрутять гайки і зроблять так що варіант «не пійти» буде все дорожчим. І у багатьох людей чаши терезів перевалять на «ну хулє, пойду, год паваюю, бабок заработаю, иначе хз как жіть без счетов». Тоді я боюсь уявити як у нас будуть «стимулювати» мобілізаційні процеси. Щось мені здається що як завжди — візьмуть приклад раші і зроблять так само. Тобто наприклад, заява президента про необхідність всім прибути до тцк у строк 7 днів без повістки, через 7 днів — блокувати рахунки та запускати бусики, бо автоматично всі ухилянти.

Вониж наберуть людей. Можеш сміятись, можеш ні — але наберуть

вірю, наберуть. І що? Ми в принципі не можемо воювати мʼясом проти них. Бо в Росії мʼяса просто банально більше в кілька разів. Тобто нашою перевагою має бути ефективність. В такому разі, чим більше вони мобілізують, тим більше трупів отримають.

Тоді я боюсь уявити як у нас будуть «стимулювати» мобілізаційні процеси

в нас хоч мобіліація і не йде супер гладко, та все ж люди набираються. І не вистачає в першу чергу не людей, а озброєння. І я не бачу, щоб в найближчій перспективі нам давали зброї стільки, скільки нам хочеться, щоб ми мобілізували ще сотні тисяч.

Блін, ну якось воно не стикується :(

нашою перевагою має бути ефективність

і

та все ж люди набираються
не вистачає в першу чергу не людей, а озброєння

може, малось на увазі, що озброєння об’єктивно замало, але людей навіть на нього не вистачає?

Малось на увазі те, що написано — було б озброєння, а люди наберуться.

Навіть у нас, під час війни, такого маразму нема.

— та почекай ще.

Наші пабліки сміються з рашки

Наші пабліки, читати неможливо. Таке враження, що повернувся в радянський союз. Наша держава найкраща у світі, наша армія раз за разом перемагає загарбників (наносит сокрушительный удар по расположениям противника), які тільки й роблять, що смішно здихають на полі бою, або здаються в полон. І, взагалі, у противника все дуже погано, а в нас дуже добре.

ага, а потім від друзів дізнаєшся, що чуваки, які були пів року на «навчанні» вчились ловити рибу і шашлик жарити, а потім їх кидають на передок

Ну ваші друза тоді дуже не розумні якщо не піднімали це питання. Бо це на пряму стосуються їх життя. Я до речі від своїх друзів чую протилежну інфу. Частина моїх колег з роботи проходили підготовку під керівництвом натовських інструкторів. Другий знайомий розповідав що там прям норм їх в учебці ганяють.

В мене друг з ТРО не так давно побував в самому важкому місці, так їм за пару місяців сказали, що їдуть саме туди, тому якщо хтось не хоче — то не будуть заважати переведитись.

а мій друг з ТРО, як пів-року помер в Бахмуті...

Так було завжди в усіх війнах у всіх країнах.

ну як мінімум треба перестати подавати ворога як якогось невмілого ваньку, який автомата тримати не вміє.
Від АТО 2.0 в суспільстві ніхто не виграє.

Від АТО 2.0 в суспільстві ніхто не виграє.

А что это значит вообще?

Наші пабліки, читати неможливо.

Ох. Ти просто давно виїхав і забув як тут все влаштовано? Ще скажи що Марафон дивишся. Є декілька норм каналів на яких ще треба перебирати гостей, все інше слухати виключно для фану, щоб посміятись через «2-3 тижня» про грандіозну атаку з Білорусі на Волинь і т.д.
Для мене норм в порядку спадання:

1. Шрайк ньюх тг канал — абсолютний топ
  2. будь які інтерв’ю Тараса Чмута — абсолютний топ
  3. www.youtube.com/@niss_gov_ua тут є аналітики того же Повернись живим
  4. UkrLife хоча там теж треба фільтрувати гостей, але дуже професійна ведуча не дає скотитись в виключну маячню
  5. тг канал Миколи Бєлескова
  6. поплава
  7. мілітарний
  8. Машовець (тг-канал + фб)
  9. DeepState
  10. ґрунт
  11. Рустамзаде — виключно військові питання, бо там може бути про конфлікт Ватикана з ангоосаксами, чи що вся Вріменія це взагалі територія або Азербайджану або Туреччини

Забув ще Портнікова і Березовця.

Портнікова все ж краше дивитись на інтерв’ю в інших, особливо на тому ж таки UkrLife

так, з ним тільки великі інтервью цікаві. Те що він сам віщає на своіх каналах — якась примітивна нудотіна, яку неможливо слухати.

Ну чого ? На своїх він навіть казав що в рашці ось ось зброя закінчиться

На своїх він навіть казав що в рашці ось ось зброя закінчиться

сумніваюсь, що він казав саме таке. Скільки його не слухаю, він завжди каже, що не є воєним експертом і на військові питання не відповідає.

это точно, в своих он как будто с трибуны орёт, а там в интервью «разговаривает» хотя бы.

Портніков так роздає по щам, що навіть страшно подумати якби він був за кацапню

цей знає толк в російській пропаганді краще за них самих

Але укрлайф не дуже люблю, чогось, мабуть через соскіна, і перестав дивитись

Мене взагалі верне від цих російськомовних запівал. Все в них десь гниле, що романєнка, що арєстовіч, що яковіна. Яковіна взагалі перевзувся і що не випуск так якесь нонстоп останкіно про те що гіркін на сніданок їв. Гіркін то гіркін ето

Але й україномовні не краще.

Що паньство толкового слухає взагалі? Що вам гут?

Дякс, я ще бачу пропустив зверху списочок )

Але укрлайф не дуже люблю, чогось, мабуть через соскіна, і перестав дивитись

Ну я там дивлюсь тільки окремих людей, якраз Соскіна скіпаю, там ще всякі Дацюки і т.д — їх теж скіпаю.
Ще ж там деколи показували, прости господи, Піонтковського :-DD
Цей взагалі стендап.

що яковіна

О блін. Я доречі ще NV дивлюсь, але скіпаю Яковіну — астрологія якась просто. Чого його там тримають і так часто крутять — взагалі хз.

Я іноді уявляю ну хто аудиторія подібних людей, то малюється мені оте бабодрище на лавочці, яка дівчину зі скакалкою проганяла, або якийсь дід із сємками

Таким просто треба російські опілки міняти на власні тріски. То я десь і уявляю їхню роль в медіапросторі як санітарну

Upd З іншого боку соскін все таки бухає не просихає, я б сказав, мабуть таки дарма я на дєда андрєя так зразу стартонув )

Да, Соскін — це щось. Він генерує контент на льоту для відповідної аудиторії.

З російськомовних Павло Лузін декілька разів давав цікаві етери (особливо цікавими були про російський ядерний арсенал і доктрину його застосування ).

Раніше іноді було цікаво послухати Іларіонова, проте напередодні «російського наступу», відразу після нг 2022/2023, він виявив себе радше кацапською ІПСО-тою, аніж неупередженим аналітиком. Та й в будь-якому випадку Портніков видається більш якісним аналітиком.

Бутусов норм. Та його статті на фейбуці дуже цікаві та інтерв’ю з військовими. ЦензорНЕТ. Але щось іноді від цензора нудить. Ще не зрозумів чому саме.

Історична поплава теж класс. Хоча вона не те, що відділена від основної

читаю обидва канали шрайка, ще олександра коваленка і ще «ніколаєвський ваньок» чисто для підтримки морального духа.
Машовця пробував, але я не можу це читати :)
слухаю укрлайф на 2х швидкості, але тільки окремих гостей — того самого Рустамзаде, Портнікова і іноді якихось цікавих іноземців. Ще дивлюсь всі інтерв’ю з журналісткой Ларисой Волошиной, мені подобається як вона формулює думки. І на ютуб каналі укрправди часто виходять цікаві інтерв’ю, наприклад з тим самим Римаруком сподобалось. Взагалі у украправди найкращий ютуб канал, тому що на відміну від більшості інших укрсмі нема взагалі засилля цієї довбанної «хорошої» русні.
Ще сподобався ось такий канал з інтерв’ю www.youtube.com/@SiliconCurtain — дуже багато цікавих професійних гостей буває.

тг канал Миколи Бєлескова

а кінь ссилку, я якось слухав з ним інтерв’ю мені сподобалося, але не знаю його тг.

а кінь ссилку, я якось слухав з ним інтерв’ю мені сподобалося, але не знаю його тг.

t.me/armchairgeneralUA

Машовця пробував, але я не можу це читати :)

ну я скіпаю його зведення де там яка бтг стоїть. Зате з ним інтерв’ю цікаві і смішні одночасно: коли йому задають тупі питання в нього пригорати починає.

Рекомендую ще слухати Дмитра Потапенко з росії, для розуміння, що на болотах відбувається.

лухати Дмитра Потапенко з росії

інфоциганство. Він мені попадався в 2014-2015, він вже тоді розповідав як росія через півроку загнеться від санкцій. Впевнений, що і зараз продовжує кормити тією ж фігньою.

якщо вже хочеться шось дізнатися про стан російської економіки — слухайте Алексашенко. Про нафтогаз російський толковий коментатор Крутіхін.
Ще попадалась така Наталья Зубаревич, видно що об’єктивно і професійно розповідає, але просто не сподобався її стиль — вона живе в росії, відповідно всі негативні тренди подає як щось погане :)

О, теж його з Іларіоновим слухаю. Чисто заради того щоб знати що нам ФСБ намагається в голову впихнути. Восено вони одночасно щебетали про великий наступ на Волинь зі сторони Білорусі.

я для себе зробив висновок що нема сенсу. У них нема однієї лінії. Це приблизно тактика як була з МН17. Основна задача — дезорієнтувати, для чого вкидується багато різних ложних наративів і версій, які можуть суперечити одна іншій. Я шкодую тих, кому це доводиться робити із професійних обов’язків. я краще поберегу свій мозок для нового фреймворку :)

Ведущая с UkrLife меня вообще «харить», она будто с 5 летними общается.
«Ну как же так ... мы все надеялись ... а оно так повернулось ... мы не знаем»

Видалив Дію і бай бай. Чи в нас теж буде "якщо не з’явився протягом 7 днів — то помре... то 336кк"(помреш якщо з’явишся. але це не точно і не завжди так)

построят для клована циклопический цирк и распилят на этом бабло, а пипл схавает

Ці всі балачки ні про що поки йде війна!

Головне починається після перемоги — треба буде «перемогти» себе. Бо в нас або пам’ять коротка, або зона відповідальності закінчується вхідом до квартири. Ще рік тому не було зрозуміло чому на нас світ повинен дивитися після перемоги, як на ліки від усіх хвороб. Усі переслідують свої національні інтереси, це далеко не зрада.

Легко не буде, але буде однозначно краще, головне, що вже не буде соромно.
Після війни взагалі нікому легко небуває.

Все буде залежати по-перше, як швидко і на яких умовах буде перемога, а по-друге наскільки якісно і швидко пройдуть необхідні реформи. Стосовно реформ я дуже оптимістичний, так як буде контроль з боку США/ЄС, а також повернуться з фронту багато активістів із загостреним почуттям справедливості які не захочуть просто сидіти і терпіти безлад.

Якщо маєте годину часу — раджу подивитись, експерт розповідає, чому все не так погано як фанатазують тут в темі: youtu.be/jMp2uxx0-5k

Тривалість війни буде пропорційно впливати на кількість майбутніх активістів.

Впринципі активісти завжди можуть приїхати з діаспори чи Польші, мабуть тут не зовсім вірна моя оцінка.

Непогоджуюсь.
Мені важко уявити, що хтось із війни повернеться настільки ж політично пасивним і толерантним до злочинів, яким він, теоретично, був до цього.

Ще до війни було яскраві особистості типу Стерненка, Карася, нині покійного Романа Ратушного чи Демократичної Сокири, але ними коло активістів не обмежується.

В кожну громаду й кожне село, не кажучи про міста, повернуться люди які в прямому сенсі за це проливали кров і тепер мають повне моральне право запитати свого чиновника чи він не краде і місцевого суддю чи правомірні рішення він виносить.
До цього додайте ще велику частину «цивільних» активістів які є і будуть. + комісії з ЄС/США які будуть питати чиновників на своїх рівнях.

Одним словом, я вважаю, що причини для оптимізму стосовно покращення ситуації з корупцією та реформами є.

Військові не вміють грати в політику, їх обіграють. Можливий інший варіант, але він багатьом не сподобається.

Військові не вміють грати в політику

Шарль де Голь, Кемаль Ататюрк, Наполеон, Грант. Просто як доказ хибності тези.

Тоді вже Ейзенхауер . А ось ці паполеони ататюрки потрапиди у політику на фоні громадянських війн. нам це не потрібно. Здивований що багато людей толерують націонал-ухилянта стерненка, яке відношення він має до військових ?

Військові не вміють грати в політику, їх обіграють

Та навіть почнуть використовувати

круто, а що буде, якщо до депутата, який воював, прийде військовий? або за депутата заступиться інший військовий? досить вірити в чудо і в те, що хтось прийде і порішає. не було такого в 14-15, не буде і зараз

Як багато депутатів воює, хто з них?
Із реально топ-депутатів знаю хіба Луценка на фронті. Є ще ряд депутатів місцевих рад www.pravda.com.ua/...​lumns/2023/03/16/7393722
Але це одиниці. Окрім того, я майже впевнений, що ті хто пішли і так були доброчесними та патріотами.

Пишучи подібні меседжі, Ви забуваєте просту річ, що люди будуть прагнути змін, а також НАТО/Євро інтеграціїУкраїни. Тому все зростаюча ветеранська спільнота, а також спільнота активістів просто так це ковтати не буде і варіант з тітушками вже проходити не буде.
Та й бажаючих стати тітушками буде вже куди менше.

люди завжди прагнуть змін, які покращать їх життя, а не будь-яких змін.
Нато і євроінтеграція — це морква для віслюка, так як на даний етап часу це нереальні вимоги для чинуш, які розходяться з їхніми планами на майбутнє, тому про це можна забути.
ветеранська спільнота ковтнула в 14-15, ковтне і зараз, активісти так само це зроблять, тому що нікому не потрібні проактивні люди.
варіант з тітушками буде, просто зміниться такса для них або спосіб співпраці

чинуш, які розходяться з їхніми планами на майбутнє

Як не прикро, але «чинуші» такі самі люди як і ми.
Може просто більш хитрі, але з ви не знаете, чи стали б таким же при сприятливих умовах...
І я не знаю :-)

Може просто більш хитрі, але з ви не знаете, чи стали б таким же при сприятливих умовах

Мабуть трохи не так — чинушами стають люди, які на це налаштувалися — певним чином отримували освіту, заводили знайомства і т.і.

чинушами стають люди, які на це налаштувалися

Але ж з самого початку це були звичайні, ну там школярі.
Тобто початкові умови майже однакові...
А от потім...

Але ж з самого початку це були звичайні, ну там школярі.
Тобто початкові умови майже однакові...
А от потім...

Можливо є такий прошарок, що прийшли кудись до держорганів молодими, чесними та пухнастими, а там їх виховали у відповідний спосіб, так би мовити.
Але, на мою думку — багато людей йдуть до чинушества свідомо — красти та брати хабарі.

багато людей йдуть до чинушества свідомо — красти та брати хабарі.

Ну ці на той момент вже «spoiled», їх не виправити.

Нато і євроінтеграція — це морква для віслюка, так як на даний етап часу це нереальні вимоги для чинуш, які розходяться з їхніми планами на майбутнє, тому про це можна забути.

Так, або починати (продовжувати) відганяти їх від корита, що може спричинити революцію, або навіть громадянську війну :(

так відігнали одних від корита, а присосались інші.
у народа немає дієвих інструментів впливу на владу, тому це щось фантастичне.
революції або громадянської війни не буде, бо це не вигідно і затратно по грошам і має хаотичний ефект

у народа немає дієвих інструментів впливу на владу

Звісно.
Саме тому, якщо це не зміниться, а воно ж само не зміниться, треба, щоб змінити правила — когось дуже міцно пхнути. А що це як не революція?

Як багато депутатів воює, хто з них?

Так невже, якби всі 400+ пішли під Бахмут, ми би були раді?
...чому тут радіти?
Чи, якби вони пішли, то кожет ІТ-шнік теж би пішов?
Чи ви думаєте, що ще 1500 таких депутатів не знайдеться потім?

комісії з ЄС/США які будуть питати чиновників на своїх рівнях.

Якщо мудрий нарід надалі обиратиме того кого він обирає то а ні ЄС, а ні США нічого зробити не зможуть. Чи може ви вважаете що США висадять десант морських котиків на банкову? Ніт. Зменшать допомогу? Ну то й що? Як там — «ні це ви будете менше їсти» А шансів що мудрий нарід стане менш мудрим — ніяких.

Ми (in general) частіше за все будемо клювати на популізм.
Так вже людина влаштована.

В кожну громаду й кожне село, не кажучи про міста, повернуться люди які в прямому сенсі за це проливали кров

з 2014 по 2022 у нас воювали сотні тисяч, і шо?

І по вашому у нас за цей час небуло активістів та ніяких змін у державі не сталось?

2014-2019 ставало краще, з 2019 все стало повертатися назад

Колишні і діючі військові кажуть (ну, в інтервʼю на ютубчику, той самий Масі Наєм), що розраховувати на людей що пройшли війну не варто, бо вони повертаються з поламаною психікою і в політику і популізм грати не зможуть.
Скоріше навпаки, будуть схильні, скажімо так, до радикальних дій, від яких краще б утриматись.
Хочеться вірити в хороше, але подивимось що буде.

Саме це я маю на увазі.
Люди не схочуть чути чергові побрехеньки і закривати очі на злочини.
Радикальне суспільство матиме запит на зміни та реформи тут і зараз і я вважаю, що це добре.

Стосовно радикальних дій, у нас вже кидали депутатів у смітники youtu.be/DYo4xAmSJBE
І п***или Ківу й Шуфрича.
Чи погано, що Шуфрича знову відпиздять або ОПЗЖопівця закриють у смітнику? А решта одіозних персонажів зникне запаребрікам? Мені так не здається.

Мітингами і погрозою сили корупціонерам можна досягти кращих результатів ніж тільки мітингами.

Кива якраз приклад активіста та ветерана який згодом став тітушкою.

суспільство матиме запит на зміни та реформи тут і зараз

А я вважаю, що реформам тут і зараз більшість буде противитись всіма руками та ногами.
Адже реформа то не «рраз і стало краще».
Реформа то «спершу гірше і важче, а потім краще... якщо посередині ту реформу не похерять»

Реформи є різні, реформи це не тільки про підняття податків чи обмеження чогось.
Це ще й про ефективну роботу митниці і про невідворотність покарання в судах і про неможливість таким чортм як в ОАСК утворювати ракову пухлину на тілі судової системи і про багато чого іншого.

А реформи коли треба платити більше грошей або отримувати менше пільг треба правильно прокомунікувати: Навіщо, яка мета, яка ціль, що отримаєм на виході. Більшість зрозуміє і підтримає.

Більшість зрозуміє і підтримає.

Та здається більшість бажає кнопку «Зробити добре»...

про невідворотність покарання в судах

То супер, але як це зробити, щоб без репресій?
Як заставити умовного суддю не брати?
Тільки під страхом жорстокого покарання, а хто його каратиме?
ІМХО мирно — ніяк, а не мирно було вже.
Та і не факт, що умовні судді не запустять інфокампанію таку, що прості люди «прокинуться», мовляв не тих саджають...
Тітушки — це ж прості люди, не?

Третійські суди можуть спрацювати.

А ще, мабуть суди лінча

То супер, але як це зробити, щоб без репресій?
Як заставити умовного суддю не брати?

Чому без репресій? Злочинців треба невідворотно карати по всій строгості закону, незалежно від того це суддя чи ні.
Примусити не брати можна тільки покаранням.

умовні судді не запустять інфокампанію таку, що прості люди «прокинуться», мовляв не тих саджають...

Ну це вкрай малоймовірно. Практика показала, що вони вміють діяти лише старими методами, які мають бути зламані.

Практика показала, що вони вміють діяти лише старими методами, які мають бути зламані.

Ну був же антимайдан, і хтось же там волав.
Отже хтось їх організував....

Так я сам бачив демонстрацію у підтримку місцевих проіспілок, які м’яко кажучи обісрались по повній, але таку демонстрацію зібрали, шо ого....

Не допомогло то їм, але було людей ну дуже багато, автобусами звозили....

Злочинців треба невідворотно карати по всій строгості закону, незалежно від того це суддя чи ні.

И тут вопрос: как и кто определяет преступник или нет?
Проще говоря, кто будет сторожить сторожей?

Варіантів небагато але вони є і вони реальні в тому плані, що таке вже траплялося в інших країнах:
1. Комісія з доброчесності. Відбір незашкварених суддів та прокурорів. Такі є.
2. Запросити для певних типів судів зовнішніх незаангажованих суддів, наприклад, британських. За відповідну оплату, звісно.
І організувати суди над суддями за головуванням лише британських суддів.
За їхнім же головуванням можна робити суди над ТОП-чиновниками і за корупцію в особливо великих розмірах.

Комісія з доброчесності це невідворотне, що нас чекає, якщо таки буде політичне рішення на очищення системи.
Запрошення британців опція, на якій можна це очищення почати.

за головуванням лише британських суддів

Пан Міхо довів, що тут перемелють і не чхнуть.

Не розумію, до чого тут це.
По вашому, злочинно-корупційний супротив окремих кримінальних елементів не дозволить умовному британському судді винести обвинувальний вирок умовному судді з ОАСК Вовку?

Не розумію, до чого тут це.

Міхо ж був запрошений як людина з досвідом «як зробити з країни конфетку».
Умовний британський суддя має досвід, як судити всіляких довбнів.

У першого не вийшло подолати систему.
Другий ще не пробував.
Хз як би то було.

Імхо тут не суддів потрібно, а Британське право.
Задача непідйомна за короткий час.

По вашому, злочинно-корупційний супротив окремих кримінальних елементів не дозволить умовному британському судді

Запросто.
Коміссар Каттані не дасть збрехати

1. Комісія з доброчесності. Відбір незашкварених суддів та прокурорів. Такі є.

Какие критерии определения «незашкваренности»?
Кто будет определять? Что делать, если «незашкваренный» окажется «зашкваренным»?
Я к чему веду: мы так или иначе в рассуждениях придём к неконтролируемому репрессивному органу.

2. Запросити для певних типів судів зовнішніх незаангажованих суддів, наприклад, британських.

«Заграница нам поможет» ©, ага.

Ти дійсно думаєш, що влада почне з реформ митниці та подібних?!
Якщо взагалі їх торкнеться?

Сподівання на активність та агресивність фронтовиків не марні, але чи не зможуть хитрі ниньошньо-владці обернути це на свою користь замість твоєї і моєї?

Не почне з митниці але обов’язково її торкнеться.
Я не сподіваюсь лише на ветеранів, я кажу, що це буде суттєва сила в уже зрілому громадянському суспільстві яке повністю або майже повністю очистилося від проросійських деструктивних елементів.

сила в уже зрілому громадянському суспільстві яке повністю або майже повністю очистилося від проросійських деструктивних елементів

Від проросійських — мабуть так, а от від корупціонерів — ще навряд чи. А їх багато

Тривалість війни буде пропорційно впливати на кількість майбутніх активістів.

Але у який бік?
Їх зменшиться чи збільшиться?

це щось з розряду — «більше самовбивць — менше самовбивць»

Стосовно реформ я дуже оптимістичний, так як буде контроль з боку США/ЄС

А я навпаки.
Думаю той контроль не буде достатнім і може бути потрібна нова революція

В МО скандал із закупівлями яєць, яблук, але нікого не відсторонили. Які реформи? Хіба з під палки, щоб бабла союзники дали.

але нікого не відсторонили

тобто? Шаповалов і Хмельницький це ніхто?

на інше «хлєбне мєсто» як цінних кадрів

СІЗО — це тепер «хлєбне мєсто»? Не знав.

Сизо не хлебное? Мм... какой наивный юноша

лол напомнил пословицу: дурень думкою багатіє

і на яких умовах буде перемога,

то есть что такое «перемога» будут решать «умовы», но это потом. Понял-принял. Наконец-то разобрались с этим понятием

МВФ то новий комінтерн: youtu.be/m-VSFvKTU8Y

як же ж без тебе й твоїх ссилок

в мене вичерпався ліміт на твої ссилки, виколупані з дупи, сорі ніколаус

зроби конспект блск в трьох реченнях

МВФ то новий комінтерн: youtu.be/m-VSFvKTU8Y

Так не беріть грошей в МВФ. Візьміть у цього експерта з відео. Бгг.

Я і не беру. Але повертати будете ви.

Я і не беру. Але повертати будете ви.

Ну або повертати кредити МВФ, або штурмувати Варшаву через років з п’ять, якщо переживеш «освобождєніє».
П.С. Я так розумію вітчизняні інфоцигани видатні економісти вже закінчились — з Білорусі почали тащити?? ))

Ну або повертати кредити МВФ, або штурмувати Варшаву

Це хибна дихотомія.

Це хибна дихотомія.

Це досить легко перевірити. Наведіть які ще варіанти є де брати гроші.

Можно спробувати не кидати Китай на гроші і брати в нього, арабів, Індії на відбудову. А взагалі навіщо нам гроші. Відкрийте кордон і якось люди виживуть, а цей цирк з депутатами хай лишається.

Можно спробувати не кидати Китай на гроші і брати в нього, арабів, Індії на відбудову.

Щось я не чув, щоб хтось з цих країн взагалі заїкався про будь-які інвестиції в країну.
Але досить смішно читати, що інвестиції на умовах Китаю це ок, а от інвестиції від МВФ під найнижчий вісоток і забов’язання реформ це данина на роки ))))

ШріЛанка зара сповна насолоджується інвестиціями китайськими )

А ще Німеччина і Угорщина де китайський catl будує акумуляторні заводи. Мабуть Німці тупі і погано живуть, та не знають про

ШріЛанка

Все прекрасно німці знають, і чогось не лізуть в китай по кредити й сильну руку не хочуть, переказати підручник історії чи сам здогадаєшся чому?

Нам помагають чогось, а могли б і послать, і таки мабуть і свербіло їм зробити

цьому срачу вже тисячі років ще греки срались, ти нічого нового не додаси тут, звиняй

в раші прігожин герой, а ахеджакову посадити хочуть. Знищили цілі народи. Дали боргу в 3лярди щоб януковіч в кишені був. В китаї знищили цілі народи, хотіли в нас дніпропетровську не так давно область в оренду взяти. Раша вбиває зараз тисячі наших, щоб тебе под сільну руку взяти і щоб ти російський паспорт мав. Якщо ти думаєш що тобі він сподобається, то ти навіть не уявляєш наскільки навіть кожаєв не росіянин, хоч таким себе вважає. Він іще душка. Закриють першим, сильно борзий він для системи.

Чого тобі ще хочеться знати про сильну руку щоб дошло й полегшало?

А угорщину ти дарма приплів помоєму ми її вже обсосали, найшов мені взірець європейських цінностей і демократії. Орбанчик вже чекав що закарпаття може забрати, був би зара нью совок аж до кордонів австрії. Хай візьме за щоку тепер і здохне курва совкова

Орбанчик вже чекав що закарпаття може забрати

От нафіга воно йому?
Через ІТ сферу шолі? 😂

та фіг його знає, чого йому свербить

в сім’ї одні жінки, в уряді одні мужики, може він сублімує сімейні нервотрьопки і свою нереалізовану роль глави сім’ї

та фіг його знає, чого йому свербить

може він просто «бурлить гівно», а сам і не думає про ту територію, бо вона нічим таким не примітна, а кормити своїх раз потрібно, а потім «нових».
ЕС йому вже фінансування підрізає за оцей його наратив з руснею....
Угорщина ж сама по собі зовсім не торт

У мене дві теорії поки, або він троянський кінь або він і турки така собі форточка для обходу санкцій, залишена для можливості провітрювання діалогу й торгівлі, таке собі останнє китайське попередження

Але проти нього вже санкції вводять, то думаю таки троянська мадярська падлюка

Його підтримують угорці, таке от, мені теж незрозуміло чому. Мабуть «стабільність» продає. Яник же теж продавав, коли азаров курс долара тримав за рахунок резервів

Вже земана забули якось, а він за один день перевзувся, виключати не можна нічого. Smoke and mirrors

Його підтримують угорці, таке от, мені теж незрозуміло чому.

Так ето...
Після Помаранчевої... Кого ми обрали?
Ні, не Івана якогось, хер знає звідки прийшов, а Янека-шапкокрада, ну як то так сталось?

або повертати кредити МВФ, або штурмувати Варшаву через років з п’ять

.
Или свалить и пусть государство сосёт Чупа -чупс

Ну тут дискусія про вибір держави, а не когось з нас.

Зручно в тарту з кредитами від комінтерна? повертається комфортно?

Щось тут якісь маніпуляції. Нічого про репарації навіть не згадано.
І щось мені підказує, що при наявності таких на їх освоєння буде дуже велика черга з західних компаній.

яка вірогідність сценарію, коли рф буде платити репарації на вашу думку?

Після взяття Москви, або капітуляції в компєнському лісі. Інших випадків не можу пригадати.

Так це МВФ, це фонд, репарації це взагалі не до них.

Не треба скігліти. Треба брати лопату і годувати свою сім’ю! :-))))

чоловік високої культури, повага

Більшість і не проти — але для початку треба переїхати до родини у Європу. От як підпишуть «мир» — так усі і поїдуть.

Вам тут не дають працювати? От прям не знайти роботу?

Фактично маємо справу із великою політикою. США фактично грають у свою гру із ЄС, на сам перед Німеччиною , намагаючись змусити їх розкошелитись в тому числі і на військовий сектор. Звісно, коли США — платитимуть, а Німеччина чи Франція — ні, але по результатам усі беніфіти, скажімо приватизація того що залишиться в Україні, та доступ до надр і землі — отримають саме ЄС та европейске компанії, це банальна дурість. Власне — от яка ціна розброєння, знищення літаків ракет, кораблів, навіть стрілецької зброї та заводів із їх виробництва. Де факто, це втрата суб’єктності і цілковита залежність.

Навіть якщо цей найгірший варіант буде (а по факту ніт), то навіть цей варіант тимчасовий з можливим майбутнім для наступних поколінь.

Яке майбутнє під рашкою? Здохнути в нікому не потрібній війні за рейтинг хуйла? Ну Таке. Навіть найгірший мир з ЄС краще ярма рашки

Варіант «під кимсь», це не варіант. Яка нам різниця — хто буде хазяїном, та робитиме гніт ? Напевно якось слабо надавлюють наші на союзників. Як із нацистами довго не хотіли відкривати другий фронт, так само і тут довго, щось там жують і обговорюють із лейндлізом та планом Маршала. В Де Голя наші поки що не грають, більше в Черчіля . Хоча для Черчіля особисто і UK усе скінчилось не найкращім чином. UK відверто підставили, Францію так не вдалось.

хто каже про «під кимось» = обидва варіанти? Лише один. Тут вибір між двох фракцій. Альянс НАТО або друга Орда. Нейтральним можна якщо сильніший за обох. Ми не сильніші, тому вибір залишається в тому хто буде союзником. А вибір із союзників лише НАТО. Якщо не хочете служити хозяєвам

Як із нацистами довго не хотіли відкривати другий фронт

таке треба писати російською мовою )

«Война — это просто рэкет»

Смедли Дарлингтон Батлер, генерал морской пехоты США

Є, дві країни: Хорватія і Боснія-Герцеговина. Обидві є переможцями у Югославських війнах. Одна член ЄС і НАТО, інша — «ну добре, добре, ось вам статус кандидата». ВВП — різниця в рази, як не рахуй.
Думай те.

Боснія не переможець, там де-факто заморожений конфлікт і, як результат, не унітарна країна. Проблема в багатонаціональності цієї країни і те, що серби не дають її цій країні розвиватись, щоб спровокувати розпад

Далеко не тільки Серби зі своїми відвертими анклавами аля ДНР " не дають развиваться". Там справа глибша. Тут знову привіт Біллу Клінтону. uk.wikipedia.org/wiki/Дейтонські_угоди З цим лайном зокрема мав справу миротворчий контингент ООН з України. Так що не усі республіканці погані, та не усі демократи хороші. В нас те саме.

експеримент з «примушенням до миру»

Ты бы хотя бы историю ознакомился и всё такое:

Обидві є переможцями

Только одна

у Югославських війнах

1991-1995

Одна член ЄС

С 2013

і НАТО

С 2009

інша —

Имеет своё лднр
---
Хорватию взяли в ЕС и НАТО когда она уже стала богатой страной, а не наоборот. Ну и понятное дело фактор Сербии ради сдерживания которой Хорватию и брали в НАТО

Хорватию взяли в ЕС и НАТО когда она уже стала богатой страной, а не наоборот.

Так це так з усями країнами останні років з 20. Спочатку реформи, боротьба з корупцією і вся інша «здача сувернітету» Європі з Соросом, а вже потім ЄС.
Хочете свій особливий шлях — ну тоді якось без ЄС все вирішуйте як і Боснія, сучасна Грузія і т.д.

Ні Боснія, ні Грузія ніякого особливого шляху не обирали. Вирішувала невигідна геолокація з сусідами-войовничими шизофреніками

Ні Боснія, ні Грузія ніякого особливого шляху не обирали.

З Боснією все так як ви пишите. Грузія зараз кидає опозиціонерів в тюрьму за неправильне оформлення авто. Це не про Саакашвілі, якщо що. А коли Європа їм вказує на це, то вони обуоюються на те що ЄС сміє лізти в їх внутрішні справи, і одночасно на те що в ЄС їх не беруть зараз.

Ну грузію понять можна, хоч може не виправдати, їх фінляндізували в класичному вигляді, ну а зара щось типу білорусь уже, напрям в єс тільки на папері залишився і якісь реформи зроблені дають результат звісно

Ну і ЄС тут можна понять тоже з україною. Поки війна не скінчилась нема у ЄС жодних гарантій що в нас так само не повернеться.

То все що залишається це вимагати реформи в обмін на гроші й допомогу й поступ у питанні.

По суті у нас асоціація вже скоро закінчується, пройшли хороший шлях, незважаючи на війну. Може можна було й більше пройти, але дві влади тримали напрям, можна говорити про якесь дорослішання і стабільність курсу. Мені здається саме це важливо, а не ввп. Як не прям членство то глибше-майже-членство пора всеодно

швидко чи повільно реформи будуть робитись десь зпідпалки, десь ні, і ЄС нікуди тоді не дінеться. А ввп ну який вже буде такий буде, госпаді, буде низький але з реформованим апаратом і судами — ну побудемо найбіднішими але на вільному ринку швидко виростем

Як мвф/єс виховує невиховних, вимагаючи більше реформ, то ж тільки прекрасно. Не треба ніякий особливий шлях нам поки з голой жопой

Ну грузію понять можна, хоч може не виправдати

Імхо, якраз у Грузії був гарний шанс війти в ЄС та отримати гарантії від НАТО. Але їхня влада займалась «більш важливішими» справами.

Мейбі, а мейбі це і було умовою путіна коли оланд їздив йому шузи натерти, хз, мабуть не дізнаємось ніколи

Так чи інак, не змогли і забули як їм допомагали, теж мені друзі

ВВП — різниця в рази, як не рахуй.

Так Хорватія сама залежна країна Європи від... туризму. Дай Боснії 500 км моря і теж ВВП виросте.

Черногории и Албании чето сотни км моря не помогают...

Черногории и Албании чето сотни км моря не помогают...

Так мова йде про те, що ЄС зробить рай. От буде Чорногорія в ЄС, то й ВВП виросте, за рахунок більш дорогого туризму. А Боснії це не допоможе, бо моря немає.

Той клаптик не має відношення до міжнародного пляжного туризму :)

В Албанії не був, але друзі казали, що там якраз, економічно усе краще аніж в Чорногорії чи Хорватії, а тим більше Боснії. Албанія в НАТО з 2009 року, приєдналась разом із Хорватією в один день. Хоча то відверто сіра зона ЄС, куди, наприклад продають машини масово, що в ЄС, зокрема Німеччині оформлюють як крадені і т.п. сірий та чорний бізнес. Черногорія в набагато кращому стані ніж Боснія. Член НАТО з 2017. ЄС там ніби нема де юре — але він там є де факто, зокрема валюта Євро. Про цетую гіда «центробанк закрив очі, бо економіка Черногорії не така вже і велика». Німців туристів там не міряно, хоча переважна більшість — були громадяни федерації, та України.

Якщо чесно не розумію за шо тут бійка

Боснія в 2000 році мала ввп в чотири рази менше за Хорватію

А в 2018ому вже тільки втричі менший

Тобто в принципі на око то босняки ростуть швидше за хорватію з їхніми пляжами. Хоч як на мене ти прав і стільки моря мають давати значний буст. Щось не в’яжеться

Дані Гугль, на око прикидував, може щось не так дивлюся, хоча наче так

так не працює підрахунок для цього випадку. Для прикладу на 2000 рік цифри 24 і 6, різниця в 4 рази. 2020 рік 36 і 12, різниця в три рази але розрив був 18, а став, а став 24, тобто прірва поглиблюється. Це ми ще не рахуємо ефект низької бази, який мав би робити ріст економіки більш стрімким, а цього не сталося

Та нє, різниця то росте, але я не дивуюсь тому що вона росте в абсолюті, дивуюсь, що вона скорочується відносно

Будучи в ЄС, маючи стільки берега, і близькість до італії й австрії, Хорватія мала б полетіти просто в космос в порівнянні з боснією

я розумію це, однак, думаю, що ми маємо звертати увагу на абсолютні цифри в даному випадку, щоб уникати ефекту низької бази
uk.wikipedia.org/wiki/Ефект_низької_бази

Ну а проти цього говорить словенія. В якої ввп на душу вдвічі вищий за хорватію і росли вони однаково навіть без стількох морських портів і пляжного туризму. Не сказав би що в хорватів була висока база в тому сенсі, може в босняків була низька це мейбі

Мені здається хорвати лінтяї просто південні в стилі італійців. Могли й краще рости нмсд

Цікаво чи є тут на доу щось про хорватію

можливо словенці краще старалися в плані інституцій, можливо через те, що в Словенії не було такої довгої війни з руйнуваннями, біженцями і окупацією на кілька років, як в Хорватії.
А може туристичні ресурси зіграли злий жарт з хорватами, як конкістадорське золото з Іспанією, яка, отримавши великі ресурси, з часом занепала але це чисто припущення моє

Хорвати то посередині між сербами та словенцями. Словенці з самого початку були інтегровані в німецький світ — каролінги, габсбурги. У Хорватів більш бурхлива, така вже балканська, історія — то власні королівства, то турецький гніт, то мадярське шефство, все це наклало відбиток

то турецький гніт, то мадярське шефство

то їх таки можна зрозуміти ) крім поспівчувати ще, уявляю ердоганчика чи орбанчика середніх віків, аж погано стає. Совок теж іще, капець, та їх мабуть хоч до рани прикладай. Чомусь мені здається що з ними спільного купа, незважаючи на різницю

Хорвати відгородились від боснійців стіною,а там де йде автомобільна дорога в ЄС побудували міст, щоб вона не заходила в Боснію та Герцеговину. Це при тому, що під час самої війни взагалі мало місце геноциду хорватами боснійських мусульман — ренегатів, із пошкодженням об’єктів спадщини людства під охороною ЮНЕСКО. При цьому в Хорватії залишився вихід до Адріатичного моря, санаторії та Курорти Югославії і таке інше. А боснійці забезпечують ці курорти їжею, електрикою з ГЄС та усім іншим, та ще Черногорію, маючи у себе велику кількість анклавів аля ДНР — типу «Республіка сербська» і т.п. Чому — а тому, що в горах Чорногорії та Хорватії просто нема такої кількості орної землі. Не все прям так просто і одночасно простіше нема куди, нажаль. Там католики — а там православні та мусульмани.

Ви на мапу дивились, вас кордони Хорватії на якісь думки наштовхують?)

Честно кажучи, я не бачу в цьому меморандумі зради. Типовий прагматичний підхід західних інституцій. Вони чудово бачать стан боротьби з коррупцією в державі і розуміють, що потрібні конкретні цільові программи з конкретними KPI і посиленний контроль над їх виконанням. На їх створення потрібен час, а потім вже і ресурс знайдеться. Ніхто не буде зараз комітитися на дуже великі сумми без конкретного розуміння про що вони.

Просто не треба бути наївними і вірити в кисільні береги та іншу маячню, що полюбляють розказувати політики. І треба розуміти інтенції західних політиків: вони ніколи і не розраховували створити з України якийсь варіант азійського тигра, бо у США повно інших партнерів в регіоні, а европейці в першу чергу орієнтовані на захист власних виробників і економік. Просто подивіться як зараз виступають фермери навколишніх країн за введеня мита на українське зерно. І єврокомісія буде йти їм на поступки.

ЕС в найкращому випадку відводить нам роль нової Словаччини. Якщо хочете досягти більшого, то це вже за ваш рахунок як то кажуть.

В тому і справа, що маємо усі шанси перетворитись на Боснію. Нажаль кредити від МВФ, це по суті данина — а не допомога . Ці кредити лише посилюють проблеми, замість їх вирішення і саджають країну глибоко в боргову яму з відповідними постійними сплатами процентів по ним. Разом з кредитами вимагається збільшення усіх податків, усіх тарифів (що насправді теж варіант податку), зрізання соціальних виплат — тобто пенсій, виплат для різних чорнобильців і т.п. Куди витрачаються ті гроші ? На продовження існування політичного життя, яке ні до чого позитивного не призводить, лише пропивання спадку УССР, та експлуатації надр і землі. Моє чітке розуміння, якщо уряд прийшов до того — що поліз питати кредит в МВФ, такий уряд із завданням не справився і має йти с посад. Для чого потрібні кредити МВФ? Це пере-кредитування, по сплаті попередніх боргів. А борги утворюється на сам перед — щоб сплачувати валютою федерації за газ. Тобто першопричину, яку потрібно вирішувати — не купляти у кремля газ.

взагалі все перевернуто дороги дригом, МВФ насамперед дає кошти під низькі відсотки, прописуючи певні умови, за які ці кошти будуть повернуті. І в МВФ не від доброго життя звертаються звісно, однак, щоб туди не звертатися треба було думати заздалегідь і робити реформи. Якщо треба гроші, то яка їм альтернатива? Китай? Думаю тут зрозуміло, що з китайцями краще не звязуватися.
І стосовно спадку совєтського союзу, то це не спадок, це подолання наслідків окупації комуністичної форми російського імперіалізму і негативні наслідки цього явища будемо виправляти ще довго

Нажаль кредити від МВФ, це по суті данина

О, норм. економістів підвезли. Ти просто порівняй умови кредитів від МВФ ще до війни з будь-якими кредитами інших країн чи організацій.
А під час війни є власне дві опції:
1. не брати кредитів від МВФ, та голодними здатись рашці
2. брати кредити від МВФ під забов’язання (боротьба з коррупцією, макрофінансова стабільність і т.д.) і оборонятись далі.

лише пропивання спадку УССР, та експлуатації надр і землі

а якби не пропили весь спадок УССР, то завалили весь світ би заопрожцями та телевізорами Берізка.

Моє чітке розуміння, якщо уряд прийшов до того — що поліз питати кредит в МВФ, такий уряд із завданням не справився і має йти с посад

Ох. Як все просто. Так давайте ви станете головою уряду, під час війни на знищення проти ядерної держави з на порядкими більшим воєним бюджетом.

Тобто першопричину, яку потрібно вирішувати — не купляти у кремля газ.

Імпорт газу за 2022 рік впав на 40% і вже досяг історичного мінімуму: expro.com.ua/...​nogo-mnmumu-15-mlrd-kub-m

МВФ надає не великі відсотки, це правда. Разом з тим кредит надають по суті безробітному, а йому не кредит треба — а робота, де він би зміг заробляти. Це не кредит під бізнес, який за бізнес планом окупиться через якийсь час, бо наприклад збудовано моторний завод і різні КРАЗ та ЛАЗ запрацювали, та продають автобуси та вантажівки наприклад в Індонезію чи Тайланд (а таке було). Так само літаки — Антонова, чи побудова електро станцій, нових доменних печів, відповідно і ІТ сектор ті самі продукти які будуть потрібні промисловості CAD/CAM/CAE, SCADA, ERP, різний бухгалтерській, логістичний, маркетинговий та e Commerce софт і т.д. А якщо ти лише саджаєш картоплю, табак та пасеш вівці — то і буде с тебе Боснія та Герцеговина. Щодо імпорту — газу, заодно і Азов Сталь та Ілліча фактично знищіли разом із Маріуполем, відповідно і газу стільки не треба, разом із утвореною таким чином дірою в бюджеті, яку наповнювали ці промислові гіганти, хочь вони вже і гнали чушки на Італію, тобто первинно перероблену сировину з невеликою доданою вартістю, навіть не металопрокат, який би міг приносити більше. Звісно президент їх політикам каже, що нам треба не МВФ — а справді план Маршала, та як бачимо «денег не но вы держитесь».

Разом з тим кредит надають по суті безробітному, а йому не кредит треба — а робота, де він би зміг заробляти.

Кредит дають воюючій країні, щоб вона змогла відбитись.

Звісно президент їх політикам каже, що нам треба не МВФ — а справді план Маршала, та як бачимо «денег не но вы держитесь».

Звісно план Маршалла дуже потрібен Колі Котлєті, Бені та іншим патріотам. Але західні платникі податків не хочуть тратити свої гроші на Колю Катлєту з Бенєю. Є програма МВФ — робіть реформи, борітесь з коррупцієї, покращуйте інвест-клімат — тоді будуть інвестиції.

Кредит дають воюючій країні, щоб вона змогла відбитись.

вово. саме кредит. а треба будо б — лендліз! і по совісті і по меморандуму

і по совісті і по меморандуму

Нагадайте як Україна по совісті допомагала Молдові відбитись від освободітєлєй на початку 90-х? Ви думаєте через яку країну йшла зброя та іхтамнєти в Придністров’є?

ще може згадаємо овоща и харківські угоди? влада багато чого наробила поганого за 30 років.
А совість повинна діяти для народа, а не для влади.

А совість повинна діяти для народа, а не для влади.

І як український народ підтримував Молдову, нагадайте плз. Може були якісь багатотисячні мітинги, щоб вимагати від влади допомоги Молдові? Я просто мабуть вже забув.

Та хоча б ту ж Грузію.

В Грузiю вiдправляли вiйськову допомогу

Україна відправила Корчинського, але щось пішло не по плану

Ніяких доказів немає, чи лінок на якісь документі. Тільки балачки. Схоже на вкид.

Помітив дивний тренд у суспільстві, все що не подобається чи не пахне перемогою = вкид, ІПСО, ще й банять в каналах, бо люди порушують баланс перемоги, ага))

всьо ж по фрейду, абвермеханізмуси

Schizoid fantasy: Tendency to retreat into fantasy in order to resolve inner and outer conflicts
Splitting: A primitive defence. Both harmful and helpful impulses are split off and segregated, frequently projected onto someone else. The defended individual segregates experiences into all-good and all-bad categories, with no room for ambiguity and ambivalence. When “splitting” is combined with “projecting”, the undesirable qualities that one unconsciously perceives oneself as possessing, one consciously attributes to another.

все що не наближає перемогу, а сіє сумнів зло, зло й іпсо

Ага, віримо в телемарафон)))
І в буси ніхто людей не пакує, і не запрошує стати на облік, а там ВЛК за 10 хв і вже повістка на відправку, ок)
Також ІПСО це корупція по закупівлях харчування для ЗСУ.

Ну вже як маск навіть сказав на всю планету, що всі новини пропаганда ))
то що чекати від середнього джо в україні під бомбами

от цікаво було б зібрати реальну особисту статистику скільки в кого зайняло проходження ВЛК
бо у мене була зворотня проблема — це зайняло півтора, бляха, дні
це саме час перебування у військоматі — повний робочий день і ще один до обіду
бо як починаєш уточнювати звідки дровішкі про влк за 10 хвилин, то з«ясовується, шо або фейсбук сина брата кума свата маміної подруги, або тг канал «типічниє повєсткі анонімно»

скільки в кого зайняло проходження ВЛК

Власне у «військкоматі» десь 2 години.
Потім у обласну лікарню на обстеження зору, а там ще приблизно 2 дні години по три. Черги і все таке...
Ще й у приватну клініку відправили, nothing personal, just business 😎
Ну і ще години дві з усіма результатами повернувся до ВЛК у військкоматі, де лише офтальмолог писав і писав заключення.

Але так, навколо знайомі казали про «10 хв. і на полігон»
Правда з них, ну з тих, хто це казав, до військомату не потрапив ще жоден 😬

Влада добре вбила мотивацію, щоб попадати у військомат взагалі.

Знайомі біженці в Тернополі попали на облаву в ТЦ, де дуже ввічливо попросили стати на облік, підвезли бусом в ТЦК, де і була пройдена ВЛК, з відправкою через день в учебку. Але ви вірте, що це все ІПСО, ага)

Це взагалі дивно. Адже біженець чоловік по прибутті мав би з«явитись та стати на облік. Ну, звичайно: «Я що дурний, не піду»
Тим самим порушує постанову чи Закон, а далі вже наслідки :-(

З іншого боку місцеві, які стоять на обліку там «по жизни» — вже служать та захищають країну, а біженці виходить, що розумніші....

Щодо мотивації.
Ніхто нічого не вбив.
Той хто вмотивований — служить, а той хто «а я шо дурний» — той і не був ніколи вмотивований.
Звичайний пристосуванець.
Русня мабудь дууже розраховувала та таких «моя хата скраю», і, було б їх набагато більше, «гаварили бі мі все па русски и насили паласатую лентачку»

Ви вже служите?
На жаль зараз вилізли всі недоліки нашої системи, від лікування в окопах на місці, бо командир не відпускає, до оформлення інвалідності за тисячі доларів для демоболізованих. Люди бояться і не хочуть помирати, логічно що вони не стали на облік.
Доречі місцеві на Тернопільщині самі здавали біженців по селах)

Держава вбила мотивацію відміною премій, які повернули, а платити немає звідки. Прикриття прозорро на деякий час. Скандал із закупівлями в МО, чи гуманітаркою яка гнила десь на складах в Києві.
Так, русня таке вигідно, але курча, за рік ніх*я не зробили з ТЦК, тупо ніяких реформ.
+Закон про посилення відповідальності солдат в ЗСУ.

Виходить ви попадаєте в окоп на не зрозуміло який час, втрачаючи дохід, витрачаючи ту виплату ЗСУ на потреби армії. Ну таке.

Ви вже служите?

Ні, ВЛК не пройшов
Можу «радіти»
Взяли б — не став би придумовувати відмазок.
Хоча звичайно страшнувато.

Люди бояться і не хочуть помирати

Логічно

логічно що вони не стали на облік

НЕлогічно.
Якщо я трус — то нехай так буде, а не логікою мірятись

Держава вбила мотивацію відміною премій

Ну... херло виходить вааще тупий, не здогадався ЗСУ перекупити

Доречі місцеві на Тернопільщині самі здавали біженців по селах)

Логічно ж.
«Ви чому повтікали зі своєї землі, а її захищати хто буде»?

тупо ніяких реформ

Не уявляю рефрми під час війни, якщо у мирний час всі проти реформ...

Перекупити чи не перекупити, а сім’ї годувати за щось треба. Тим більше це надовго, роки 3 так точно.

Ті, хто на передку, премії мають. А щоб сиділи в тилу і отримували 50+ тис, на це у держави грошей нема. Чи краще надрукувати гривню, девальвуючи її? Ну так те на те і вийде, тільки іншим бюджетникам, у яких нема цих премій, буде ще гірше.