Кількість наймів в ІТ поступово відновлюється після зимового падіння

За даними Djinni, у березні повідомлень про найми було на 12% більше, ніж у лютому.

«Це приблизно рівень січня 2022. Це все ще відчутно менше, аніж кінець 2021-го року (восени 2021 було 1300-1500 на місяць), але і вакансій стало вдвічі менше», — пояснюють в Telegram-каналі Djinni.

Разом з цим, порахували рекордну кількість відгуків на вакансії у березні.

Це в чотири рази більше, ніж пропозицій від рекрутерів і більше, ніж пропозицій до початку повномасштабного вторгнення. Відгуки на вакансії зробили 34 тисячі кандидатів з 80+ тисяч, які зараз в пошуку.

👍ПодобаєтьсяСподобалось7
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Кількість наймів в ІТ поступово відновлюється після зимового падіння

тільки кількість тих що в пошуці ще швидше збільшується, чи дожене Ахіл стрілу?

Як тактично ДОУ закриває можливість анонімним юзерам писати під такими топіками.
Тут ще не закрили — то ж я напишу правду:
Новий фінансовий рік почався 1 Квітня! Отже уся попередня аналітика — вона минуло-річна і не відображає сучасність.
А сучасність така: до Квітня усі у усюди прикрашали стан речей. Ніхто не писав відкрито «будемо закривати проекти, будемо скорочувати, буде усе погано».
Але Квітень незворотньо настав. І виявилося що БІЛЬШІСТЬ клієнтів відмовилися продовжувати контракти з командами в Україні. Великі акаунти (топ-ІТ компанії з Долини) як MS, Амазон просто сказали: за нашими правилами Україна не може бути безпечним вендором. Нарешті (!) закрилося багато легасі проектів які колупали по 10 — 20 років. Команди з цих проектів стоять у черзі «прогулятися по дошці» за борт. На бенч вже нікого не беруть — там сидять ліди та архітекти з 20-річним досвідом, яких раніше не знали як переманити.
Майже усі проекти, які були у Харкові — закрилися. Це означає що більше 500 девелоперів догулюють відпустки і готуються до висадки на «сундук мертвеца».
У команди набирають тільки тих, хто вже виїхав з України. Декілька сотень найкращіх сидять на бенчі тільки тому, що в Україні не беруть навіть супер-мега-синьорів.
Якщо на інших галерах ситуація не краща — то у кінці Квітня на ринку будуть сотні синьорів з досвідом від 5+ років — тільки обирай. Ще стільки ж потраплять за борт у наступні місяці (деякі клієнти забажали «передачу проекта» — це додає це місяць-другий).
Також це означає що десь з літа ІТ компанії почнуть грати у «слабку ланку»: шукати кого із своїх можна замінити на одного з сотень голодних кандидатів. Сумно відома ІТ Асоціація може домовитися просто зрізати усім зарплати у двічі — щоб нікого не образити. Хто не хоче працювати за половину — замінять на голодного з вулиці.
Особисто я почав збирати контакти клієнтів. Сподіваюся що після моєї вдалої втечі до Європи — у них буде зацікавленість наймати напряму вже знайомих спеціалістів.

Ви наче збиралися виїзжати в травні? Нічого не змінилось?

Хати у Харкові виставив на продаж. Як продам — переїжджаю жити до санаторію поблизу західного кордону. Є робоча і цілком законна схема виїзду — але можливо доведеться відкласти на місяць — другий. Зараз планують наступ, іде вулична мобілізація і полювання на ухилянтів та схеми втечі.
Можливо ще станеться диво — і визвольний наступ таке буде, і Крим зможуть визволити. Тоді з’явиться надія замість ЕС переїхати до Криму — у омріяний «будиночок з видом на море».
Ну а якщо наступу не буде чи він не досягне успіху — мобілізація вже буде не потрібна. І на утікачів будуть дивитися крізь пальці.
Навіть якщо схема не прокатає: невдача з наступом буде означати «примушення України до миру». Нас змусять підписати мир з Парашкою — за такого сценарію військовий стан буде припинено.
На місці влади, якщо Україну примусять до такої фактично «капітуляції», я б навпаки — відкрив кордони і казав «тікайте хто як може — бо через кілька років знову буде війна». І запропонував би Польщі забрати собі хоч ту частину, яку Парашка поки не захапала.
Так чи інакше — до кінця літа усе вирішиться.

до кінця літа усе вирішиться.

якого року?

Для мене — цього. Сподіваюся що буду нарешті плавати у морі. Але звичайно є і ризик потрапити на 5 років за грати якщо спіймають.

Є робоча і цілком законна схема виїзду

за законні «схеми» на 5 років не садять

На 5 років садять за відмову від мобілізації, а не за схеми.
Доречи якщо б закон справді працював — мені не потрібні б були «сірі схеми». Стан здоров’я і справді не дозволяє мені зайві навантаження. Мене визнали обмежено придатним ще у 18 років — і 30+ років сидячої роботи не з робили мене здоровішим.
Але, звичайно, зараз забирають воювати навіть безруких і сліпих (були прецеденти). Тому аби закон почав працювати на мою користь — треба «змащувати» безжальну бюрократичну машину. Таке у нас правосуддя.

Тому ви мабуть і є за станом здоров’я обмежено придатний(придатний тільки для фізично неважкої роботи в військах). Отже ви можете бути мобілізовані і не маєта права на виїзд, тому рекомендую фокусуватися на чорне море в ваших мріях)

І це реальна людина пише, ітшники не перестають мене дивувати

Хочете видавати бажане за дійсне.

А хто не хоче? Зеленський казав про шашлики замість війни, Арестович про 2-3 тижні, потім хтось ще про 2-3 місяці.
А у школі мене вчили що моє покоління вже бути жити при комунізмі.

А при комунизме — все будет зашибись!
Там все будет бесплатно — там все будет в кайф,
Там наверное совсем не надо будет умирать ...

так і було, тільки мало хто це понімав, навіть опісля

цуг-цванг,
2-3 тижні,
дочекаються зеленки і ... не важно ... «караул устал»
головне ще 2-3 тижні, потім ще, колись таки попустить і ми не впізнаємо як змінився світ

Отакі у нас люди є! У Польщі дивуються, знімають, співають «Курва Бобр».
А у нас відразу за хвоста тягають та намагаються шкоди заподіяти! Хай ще дякують що той Бобр їм пальці не відкусив за таке поводження.
І після цього вони звинувачують москалів, які вкрали єнота. Деякі люди гірше за звірив!

Той бобер дає зрозумiти, що це його приватизована земельна дiлянка, i вiн тут живе.

Польовi мишi в цьому пiдтримують бобра, i теж не здаються, з ними нiчого не можуть вдiяти анi солдати, анi коти, якi шаряться в блiндажу на вумних щах i «в крису» ходять тушняк жрати до оркiв.

до кінця літа усе вирішиться.

все якраз почнеться, бо вiнiпухи допомагають ординцям.
вони вже дають їм хаки для мавiкiв, постачають комплектуючi.

Наприклад, Флеш, який ще мiсяць тому бахвалився, що ми обiгнали цапiв в зламi DJI, тепер мече iкру ( t.me/serhii_flash/403) «Коллеги, россияне научились сдвигать координаты свежих моделей мавиков на аэроскопе. Просто знайте об этом и не волнуйтесь если увидите мавик в наших глубоких тылах..»
Новi прошивки DJI нами не хакаються, тому чисельнiсть наших мавiк-дроноводiв почне знижуватись, бо їх видно в аероскопах, якi виробляють 3.14-3доглазi друзi оркiв.

----
Upd: окремо, хоч i зовсiм не в тему, хотiв би додати про Телегу, якою вперто користуються нашi довбнi. Це ж компонент СОРМ

Якщо дивитися на приріст в контексті місяця, то краще брати до уваги середню кількість наймів на день, тоді можна буде адекватно порівняти місяці з різними кількостями днів. В лютому було в середньому 38.18 наймів на день, а в березні — 38.54.
38.54/38.18=1,009
Звідси приріст не 12%, а 0,9%

ну от, взяли і все зіпсували...

З урахуваннм вихідних днів співвідношення 51,95 / 53.45 = 0,9719. Падіння на 2,8%

Отже, суть новини: «лютий був коротким місяцем з малою кількістю робочих днів».

Але порівняно з місяцями блекаутів теж є зріст. Думаю, наступний місяць буде рекордним за кількістю наймів з початку великої війни.

Підписатись на коментарі