Новини бронювання ІТ-фахівців — «прогрес все ще занадто скромний»
У новому матеріалі Forbes розбирається, як працює (чи ні) процедура бронювання. Ось кілька цікавих тез.
На IT-бізнес, за даними уряду, загалом припадає 11 000 бронювань. Це близько 4% індустрії, яку IT-Ukraine на кінець 2022 року оцінювала у майже 275 000 фахівців. Січнева постанова Кабміну дозволяє бронювати на пів року до 50% військовозобов’язаних компанії. На практиці айтівці не прагнуть отримати бронювання на всіх, наголошує Васюк, лише для критично важливих працівників. Але й це вдається не всім.
У квітні2022-го GlobalLogic через Мінцифри та Мінекономіки вдалося забронювати 15 людей. Загальний український штат компанії — понад 7300 фахівців. «Це єдиний випадок, коли ця процедура пройшла», — казав рік потому в інтерв’ю ЄП старший віцепрезидент GlobalLogic Андрій Яворський.
Valtech Ukraine за старим порядком отримала бронь для 30 із майже пів тисячі спеціалістів на борту, каже Head of People and Culture компанії Наталія Тейлор.
Ciklum, що на квітень 2023 року мав 2800 людей в українських офісах, у першу хвилю вдалося забронювати 5% персоналу. Новою процедурою компанія ще не встигла скористатися, адже лише нещодавно отримала статус критичного для економіки підприємства, каже віцепрезидентка з HR Ciklum Надія Чала.
До чого тут бронювання? Заброньовані ключові спеціалісти на проєктах — додатковий аргумент не відмовлятись від розробки в Україні для замовників, уже понад рік повторюють топменеджери технобізнесу. Але наразі єдиної стратегії вирішення проблеми опитані Forbes ІТ-компанії не мають.
«Компанія не подавала пропозицій на бронювання, оскільки стара процедура не враховувала специфіку роботи ІТ-сектору», — каже віцепрезидент з роботи з людьми львівської N-iX Олександр Шатний. Щодо нової процедури — питання відкрите.
Не поспішають складати списки за січневою постановою SoftServe та Intellias. «Ми чули негативний досвід від наших конкурентів, які подавали людей, — розповідає віцепрезидент із HR Intellias Роман Гапачило. — У рамках процесу ти повністю оновлюєш дані про людей, і ті люди отримували повістки та йшли в армію».
Львівський аутсорсер TechMagic подав на бронювання керівників відділів і найважливіших фахівців й очікує вердикту. Для цього компанія вступила у «Дія.City», каже співзасновниця та голова з HR TechMagic Лідія Даць.
1 коментар
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів