Чи в Україні актуальний blockchain розробник в 2023 і в майбутньому?

Чи варто ставати blockchain розробником в Україні? На мою думку, це пуста ніша, яка може бути заповнена вже через 3-4 роки й буде надприбутковою, оскільки, за системою blockchain майбутнє (ще раз повторюю — на мою думку). Цікаво почути Ваші думки та причини «за» чи «проти».

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

нет, не актуальный и не будет актуальным, не идите сюда)

хайп вокруг блокчейна уже прошел. а некие специализированые «блокчейн разработчики» и раньше не нужны были.

ви якось забагато вкладаєте у поняття блокчейн, це типу спитати чи потрібні будуть розробники на повʼязаних списках, чи на sqlite. ще до всього кріптовалютного хайпу спокійно робили блокчейн пір ту пір системи для обробки чутливих данних, де там хайтек, хеши рахувати чи блоки через мережу копіювати ?

Ну вот и я думаю, что оно уже все свернулось в сложные либы и осталось только апишечки дергать.

На мою думку, це пуста ніша, яка може бути заповнена вже через 3-4 роки й буде надприбутковою, оскільки, за системою blockchain майбутнє

Я так думав 3-4 роки тому, пройшов курси по solidity, зробив кілька пет проектів (вже на той час був сіньором).
Все одно пішов в ентерпрайз круди писати, чомусь там 7-8к сіньору/ліду не проблема дати(на сьогодні). Тоді по блокчейну було дуже мало вакансій і технологічно дуже прості (тобто і дешеві потягнуть), nodejs і т.п.

Для фрілансера з можливим відкриттям своєї шлюпки в майбутньому варіант норм, для лінивих і жадібних до грошей фіговий варіант)

Залежно від того що ти розумієш під терміном блокчейн розробник.
Якщо чисто пилити смарт контракти — ніт.
Робити застосунки, які взаємодіють із блокчейнами — так.
Я взагалі не знаю як ті блокчейн працюють і не вмію писати смарт контракти. Зате добре шарю у шифруванні та безпеці, пилю криптогаманці та різні офчейн плюшки які опираються на web3 технології. Тім лід у топовому web3 стартапі.
А так по ринку — бабло отримуємо, вакансії є, акселератори працюють, хакатони проводяться. Як і у всіх.
Раніше було багато мракобісся з JS. Зараз все більше Go та Rust

Щось мені пригадється що пік популярності блокчлейна був у приблизно 2015-2018 роках коли приставка «блокчейн» означала що в тебе дуже крута аплікуха а зараз якось пропало це все з інфо зони.

Потомц что выяснилость что 99% этих «очень крутых аппликух» с приставкой blockchain — это бесполезный мусор.

blockchain розробником

Мне кажется эта фигня учиться за пару недель. Могу ошибаться.

Ага, прямо як вивчити С++ за допомогою лише одного відео. cs7.pikabu.ru/...​4/1549341598122589045.jpg

Підписатись на коментарі