Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Парламент Сальвадору звільнив IT-компанії від податків на 15 років

Законодавці Сальвадору схвалили законопроєкт про скасування на 15 років податків для IT-компаній, зокрема тих, що займаються розробками в галузі штучного інтелекту, щоб зробити країну більш привабливою для інвестицій та технологій.

Законопроєкт звільняє IT-компанії від податку на прибуток, приріст капіталу та місцевих податків, а також податків на імпортні товари, які потрібні технологічному бізнесу.

«Завдяки цим виняткам ми сприяємо розвитку технологічного сектора в нашій країні», — сказав представник правлячої партії Родріго Аяла під час дебатів.

Скасування податків підтримав також президент Найіб Букеле, який вперше запропонував цей закон наприкінці минулого місяця.

Нагадаємо, що 3 квітня очільник фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев анонсував, що з липня в Україні буде скасовано пільговий податок.

👍ПодобаєтьсяСподобалось3
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Отже, у Даніла Гетьманцева:

1. Квартира в Криму
2. Бізнес в Криму
3. Сплачує податки в рф.
4. Був помічником зрадника Сівковича ТРИ скликання.

І на блюдєчкє з голубою кайомочкою:

Гетьманцев ПРОТИ повернення 30 тисяч нашим військовим і ЗА повернення податків для бізнесу.

Це хороший приклад того, як треба залучати інвестиції в країну. Нашим варто було б прийняти до уваги.

маячня якась, треба більше обшуків і общипаних гусаків!

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Як бачимо, грамотність населення і в айті невисока.
Не відрізняють податок з компанії і з працівника

Україна й Сальвадор мають однаковий рівень корупції згідно індексу сприйняття корупції у світі за 2022 рік.

Ну только надо понимать, что индекс — он для гражданина. Для иностранца в Сальвадоре индекс по факту похуже.

Отже, у Даніла Гетьманцева:

1. Квартира в Криму
2. Бізнес в Криму
3. Сплачує податки в рф.
4. Був помічником зрадника Сівковича ТРИ скликання.

І на блюдєчкє з голубою кайомочкою:

Гетьманцев ПРОТИ повернення 30 тисяч нашим військовим і ЗА повернення податків для бізнесу.

Оце правильний підхід. І ніяких дія.сіті :)

А айтішники там платять податок із доходу за прогресивною шкалою. Ніяких тобі 5%. І, зважаючи на їхні доходи, ефективна ставка виявиться близько 25%. То може Дія Сіті все ж таки краще?

То може Дія Сіті все ж таки краще?

ніт

ФОП 3-ї групи звісно краще бо Дія.City то колгосп.

Чи ви вже оформлені за гіг-контрактом у TemaBit Fozzy Group (вже в Дія.City згідно реєстру)?

Я взагалі в айті не працюю. У мене біла ЗП з 52% податків сумарно від мене та роботодавця.

Я не те що її підтримую. По справедливості треба вас усіх поставити в ті ж самі умови: 18%+1.5% податку на доходи + ЄСВ з роботодавця. І, на жаль, Дія.Сіті цього не робить. Але з вашої точки зору це набагато кращий варіант, ніж, наприклад, у мене.

Мій варіант ФОП 3-ї групи кращий, ніж у вас, якщо ви про це.

По справедливості ви б також могли використовувати ФОП 3-ї групи.

Ні, не можу. Бо я найманий співробітник. І я не вважаю справедливістю використання ФОП 3-ї групи для ухилення від оподаткування, чим займається переважна більшість айті-контор в Україні (не лише вони, звісно; в HoReCa аналогічна ситуація)

Я живу в Туреччині, співпрацюю з компанією юридично оформленій у Великій Британії, без офісів та юридичної реєстрації в Україні.

Я маю далі використовувати ФОП 3-ї групи чи спробувати переконати роботодавця перейти на КЗпП, КЗпП якої з трьох країн?

Ви можете й далі використовувати свої 5%. Питання до тих, чия робота цілком відповідає критеріям трудових відносин, але чомусь вважається підприємництвом. А в нас таких понад 80% айтішників.

Вважається підприємництвом бо більше ризиків, ніж у трудових відносинах, наявність штрафів та заборон.

Також у фахівців буває додаткова зайнятість, інколи навіть додаткова повна зайнятість.

І які ж ризики у галерного гребця? Він сам клієнтів знаходить? Чи відповідає перед ним майном?

У всіх буває додаткова зайнятість. На додаткову зайнятість можна оформити ФОП і платити собі свої 5%. От там ризики правда є: клієнтів шукаєш сам і може так статися, що не знайдеш їх. Або зафакапиш проєкт і виправиш своїм коштом.

ФОП за своїми зобов’язаннями відповідає усім своїм майном:

ФОП відповідає за зобов’язаннями, пов’язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном, крім майна, на яке згідно із законом не може бути звернено стягнення.

мінімізація оподаткування цілком законна справа, якщо це незаконно, то прийдуть бажаючі потрусити твій бізнес, якщо не приходять — то все норм

Обов’язково прийдуть. Це не те що незаконно, це дірка в законі, якою користуються айтішники та ряд інших сфер під гаслом: Ми заради суспільного блага та власного збагачення використовуємо дірку в законі. Не заважайте та не закривайте дірку.

Тому особисто я чекаю від держави коли вона цю лавочку прикриє.

наразі це цілком законно і крапка, буде у майбутньому регулювання, тоді й побалакаємо, доречі, а чому ви хочете, щоб фопи, айті та інші платили більше податків, на вас це аж ніяк не вплине? чому не хочете щоб ті хто багато платить не платили менше?

Саме так. Все має бути по справедливості.

Саме так. Все має бути по справедливості.

що таке справедливість? а хто вирішує що є справедливо, а що ні? може є якийсь абсолют справедливості, і саме ви носій цієї таємниці? чи може я? а чия справедливість буде справедливіша? а якщо нас стане троє, до нас приєднається якийсь мулла і буде стверджувати, що ми маємо джизью сплачувати посилаючись на справедливість?

Це все пустопорожня демагогія

Так ти ж почав цю демагогію.
Спочатку ти розказуєш про «справедливість», а коли тобі задали конкретне запитання — починаєш відмахуватись.

Яке саме конкретне питання? І що не так із справедливістю? Ти реально вважаєш справедливим, що один найманий співробітник із зарплатою 20 тисяч платить 19.5% і його роботодавець — ще 22%, а інший із зарплатою 150+ — тільки 5%, а його роботодавець — взагалі ніфіга?

Роботодавець, маючи юр особу наприклад в США, і контракти з клієнтами там в США взагалі не сплачує податки?

Це питання без сарказму. Дійсно не володію інформацією.

Роботодавець, маючи юр особу наприклад в США, і контракти з клієнтами там в США взагалі не сплачує податки?

сплачує в США

теоретіш корп може з сша працювати з контракторами в Україні, але коли кількість таких перевалює за десяток, це стає накладно фінансово, плюс потрібен і офіс і якийсь бухгалтер локальний вести і юрист проблеми вирішувати. В компаніях побільше там 20-50 уже дивляться на комплаєнс працівників і даних ітд

Коли штучно ремоут, для маленької компанії з сша зед-фоп проканає, коли зед-фоп десятки — відкриватимуть офіс або шукатимуть інший спосіб, наприклад підуть в галєру

Штучні кейси й маленькі компанії нікого не цікавлять в ДФС, а допустім сотню shadow-працівників уже не заменеджиш як слід віддалено

найманий співробітник і його роботодавець самі обрали саме такий формат роботи, кожен варіант має переваги і недоліки

Конечно не справедливо: я плачу в долларах больше, чем другие, а пользуюсь государством меньше

я плачу в долларах больше, чем другие, а пользуюсь государством меньше

давай вже в цифрах про больше и меньше, а то без конкретики якоїсь ти будеш просто советскій громкоговорітєль

давай починай від пологів твоєї мами і до нинішніх часів попорядку, вся айтішка слухає

виросло невдячне оце, нє пользується он

Це ви пишете в країні, де поборювання панів призвело до животіння на бур’янах і корі.

Ви жерете кору та бур’яни?

Ви умієте в аналогії і узагальнення? Це така еволюційна перевага людського мозку.
Я висловлюю пересторогу проти збільшення ролі держави в житті людини, і податкового вирівнювання, бо сьогодні розкуркулюєш «панів» а завтра заганяють в колгоспи.

Кам он, що за демагогія. Сплата справедливих податків у повному обсязі — це конституційний обов’язок громадянина. Стаття 67 КУ. І те, що величезна кількість людей в Україні — насправді наймані співробітники, але насолоджується податковими привілеями підприємців (а кілька сотень тисяч цих людей ще й отримують по міркам України надприбутки) — не є справедливим.

Кам он, вам 17-20 років? Справедливості не існує і не існувало ніколи, це спекулятивне поняття, казочка для бідних про свободу, рівність, братерство.
Я без наїзду, щиро раджу вам прочитати книги Thomas Sowell, будь-яку.

Ну так не дивуйтеся, що в гівні живете) хоча якщо Ваша мета всіх переконати, що треба жити в гівні, тоді Ви обрали вдалу аргументацію

ось яскравий приклад того, як спілкується типовий виборець Зеленського ( а до того — Януковича).
Ти йому пропонуєш розширити свій кругозір, але де там... Перли перед свинями.

Типовий приклад того, як не маючи аргументації доводиться переходити на політичні вподобання опонента))

Я голосував за Порошенка. Але Ви правильно сказали: перли перед свинями щось доводити з цього приводу

Не маючи аргументації?! та я вам цілу тонну аргументації пропоную — книги людини, яка знається на предметі нашої дискусії. Чи мені вам треба переказати їх, бо ви не в змозі самі осилити щось, складніше за доу?? Ростіть, коротше.
Знань багато не буває. А то так і помрете, думаючи, що ви знаєте секрет розбудови економіки

величезна кількість людей в Україні — насправді наймані співробітники, але насолоджується податковими привілеями підприємців

Критерии отличия ЧП от наёмного сотрудника в студию

Полєгчє з педаллю газа на поворотах

https://zakon.help/article/osnovni-oznaki-trudovogo-dogovoru-vid-verhovnogo-sudu?menu=235

А трудові відносини не по кзот — це така банка з черв’яками й штрафами, що податковій тільки досить подивиться в цю сторону — всі галєри як одна сядуть мігом попой ровно. Просто цього не роблять ;) а навіть подумали і зробили красиву модняву пісочницю.сіті де айтішніки зможуть гратись далі у свої пасочки і хвалитись ними один одному і всім навколо

про «законність» можеш навіть не заїкатися

По пунктам

систематична виплата заробітної плати за процес праці (а не її результат);

А ты почитай за что тебе платят — за консультации по вопросам информатизации. Вот результат — консультация. Можно наверное как-то привязаться к размеру оплаты, но он разный в зависимости от курса доллара.

підпорядкування правилам внутрішнього трудового розпорядку;

Все работают удалённо. Есть митинги, но в остальном когда хочешь тогда и делай

виконання роботи за професією (посадою), визначеною

Ну этот пункт +/- работает, но он один

— обов’язок роботодавця надати робоче місце;

— дотримання правил охорони праці на підприємстві, в установі, організації тощо.

См. выше, какое у меня дома рабочее место — какое сам себе купил. Технику может выдать работодатель, а может и не выдать.

Украинский суд конечно телефонный, но большую часть ЧП-шников подвести под это невозможно, особенно с грамотным адвокатом

p.s. Налоги не нужны, социалочка не нужна, государство должно быть маленьким или вообще отсутствовать

Кому той програміст треба?
шмонать будуть контору якщо захочуть. Але можуть і до тебе прийти подивитись з аудитом

ты почитай за что тебе платят

прочитаєш перед інспектором, коли він вручатиме тобі штраф за останні три роки соціалки несплати, перерахує твій прибуток як пдфо і пеню нарахує, а компанію, гендира і главбуха поставить раком в особо крупному розмірі

шмонать будуть контору якщо захочуть.

Контора скажет: я сотрудничаю с контракторами и всё, это если по закону.

прочитаєш перед інспектором, коли він вручатиме тобі штраф за останні три роки соціалки несплати, перерахує твій прибуток як пдфо і пеню нарахує, а компанію, гендира і главбуха поставить раком в особо крупному розмірі

Если по закону адвокат отобьет

ага, бачу тобі щось таки недоступно в рішеннях верховного суду

як скажеш ;)

це дірка в законі

Всё что не запрещено явно — разрешено

у нас і справді 99% всіх галер використовують схему, яка не є законною.
по своїй суті

Называем закон который нарушен.

До речі, Дія.Сіті, проти якої Ви топите, Вам також не загрожує, бо це не про Вас і не про Вашу контору. Тому Ви «или трусы наденьте или крестик снимите».

Дія.City загрожує розвитку ІТ-сфери в Україні, погіршуються умови, вже є вакансії з відпусткою у 17 робочих днів, гіг-контракти:

Гіг-спеціаліст надає Послуги за наступний місяць, навіть якщо оплата за попередній місяць ще не була здійснена.
Якщо протягом 2 місяців виявляються дефекти то Гіг-спеціаліст гарантує їх усунення без додаткової оплати протягом 3 робочих днів.

І чим Дія.Сіті загрожує IT України? Ну з’явилися вакансії з відпусткою, і що?

Я вважаю хорошим розмір відпустки 20 робочих днів, а Дія.City орієнтована на компанії, ніж на фахівців й відповідно пропонує меншу відпустку 17 робочих днів.

Я проти маніпулювання відпусткою.

До речі, наявність відпустки (хоч 17 днів, хоч 20) — це вже одна з ознак трудових відносин, але аж ніяк не підприємницької діяльності. Звісно, це маскується під «можливість підрядника визначити період під час якого він не надає послуги, сумарно не більше ніж 20 днів на рік». Але тут діє принцип substance over form.

Можна врахувати ці 20 днів у погодинну оплату й відповідно брати безоплатну відпустку, я б тоді працював 4 дні на тиждень або кожен місяць брав би тиждень відпустки, але звісно вже після перемоги України над московією-росією.

Яка різниця, як її можна брати? Наявність завуальованих або прямих відсилок на відпустку — це 18% ПДФО плюс 1.5% ВЗ та ще 22% ЄСВ з роботодавця.

А чому ви як ФОП взагалі переймаєтесь питанням обсягу відпустки? Вас цей термін взагалі не стосується, на відміну від найманих працівників.

Бо хочу використовувати всі доступні переваги в ІТ-сфері.

Ну так Ви ж хочете бути підприємцем. Підприємці так і роблять: усувають факапи своїм коштом. Тут навіть краще: не треба майном відповідати.

А у Вас виходить так: підприємницькі ризики Ви нести не хочете, але підприємницькі пільги у вигляді 5% мати бажаєте.

Намагаюсь вибирати собі кращі умови, що логічно, якщо в договорі занадто великі суми штрафів то відмовлюсь такий підписувати.

Звісно, що всі обирають кращі умови. І саме бажання пільгових умов (які конвертуються у високу ЗП) і рухає і Вами, і Вашими колегами (аж ніяк не проблеми потенційних інвесторів або загрози розвитку галузі, в які традиційно загортають на DOU цю гірку цукерочку). Але це виглядає лицемірством, особливо на фоні гасел про «перемогу над Московією». З одного боку непогано б перемогти, з іншого, цю перемогу має оплачувати хтось інший.

Гарні умови для інвесторів й гарний рівень оплати фахівцям це win-win стратегія.

ІТ-сфера успішно розвивалась до втручання держави тому поки росте то держслужбовцям варто підтримувати цю стабільність, утриматись від покращень та утриматись від створення колгоспів Дія.City.

Я плачу свої 5% ЄП й підтримую благодійні фонди, які звітують, роблю свій вклад у перемоги України над московією-росією.

Ну так до Вас нема претензій. Претензії є до інших.

Найбільш хєрово те, що вони використовують аналогічну аргументацію: я не буду платити податки, краще донатитиму. Так не працює.

Я от теж доначу. Але додатково на податки з моєї ЗП держава не дає померти з голоду щонайменше 6 пенсіонерам.

Ви своїми податками, за посередництвом держави, забезпечуєте виживання 6 пенсіонерам, якщо я правильно вас зрозумів. Заслуговує поваги.

Але пенсійна система вмирає й відповідно новим поколінням потрібно думати, як забезпечити своїх батьків та себе на старості.

Фахівці використовують аналогічну аргументацію бо благодійні фонди звітують коли громадянам потрібна прозорість й відповідно у фахівців й у мене є впевненість на що йдуть гроші.

Окей. Можете подивитися на це з іншого боку. Я своїми податками забезпечую пенсію та реабілітацію пораненим військовим або дітям-сиротам або безробітним. Бо якщо Ви не знали, Пенсійний фонд опікується не лише літніми людьми, а взагалі всією соціальною допомогою незахищеним верствам населення. Тож навіть за відмирання пенсій за віком та солідарної системи зовсім уникнути відрахувань на виконання соціальних функцій держави не вийде. Вони можуть називатися по іншому, входити до складу інших податків, але вони все одно існуватимуть та будуть значними. Вже сьогодні Пенсійний фонд є дотаційним і державний бюджет регулярно його дотує. Навіть якщо прибрати з нього всі пенсії за віком, ваших внесків не вистачить на мінімальне забезпечення незахищених верств людей, які є ще окрім пенсіонерів.

І так, улюблений, але реально огидний приклад, який так люблять айтішники: я б платив, але мені не подобається сервіс. За хороший державний сервіс спочатку треба заплатити, а вже потім вимагати його якості. І точно не зарплатні ФОПи-айтішники з 5% повинні розповідати про якість державних послуг.

Слухайте, я думаю ви ж дивлячись на напівгнилий апельсин не купуєте його з такою думкою «я заплачу, а потім вимагатиму якості», ви напевно його таки НЕ купуєте. То дивлячись що українці отримують за свої податки вже 30 років, чи варто очікувати що вони бажатимуть справно платити податки з бравим завзяттям? Ще тут про огидно людям розповідаєте. Заселіться в огидний мотель з тарганами і сподівайтеся що за вашу плату вони и їх виведуть. Вибачте, це так не працює. І це не я придумав, це ринок, глобалізація, здоровий глузд в кінці кінців.

Цей приклад не працює. Бо держава — це не магазин і просто так відмовитися від «товару» та піти в інший «магазин» не вийде. Бо іншої держави під назвою Україна не існує. Держава з точки зору податків — це правила гри, які або приймаються або ти злочинець або їдеш звідси. Уявіть якби такою аргументацією як Ваша користувалися солдати на фронті: ця держава хєрова, давайте іншу, а за цю більше не воюватимемо.

Це не значить, що будь-які ініціативи держави слід сприймати беззаперечно. Беззаперечно слід сприймати законні ініціативи. А сплата податків у повному обсязі — це не просто закон, це Конституція.

Саме так і працює, в цей «магазин» не приходять фаанг и тд. Саме через ряд таких проблем, про одну з яких ми говоримо. А за 30 років багато компаній та людей змінили «магазин».

Справа не у тому щоб ухилятися від податків. Я навів приклад для розуміння чому люди мають саме таке відношення. Ви перекладаєте проблематику зміни цього відношення до сплати податків на самих людей, тоді як у цьому перш за все зацікавлена як раз держава.

Як можна не розуміти що позиція «робіть бо так сказано» могла би спрацювати в деяких місцях але точно не в Україні.

Справа зараз не у тому хто поганий, а хто хороший, а у тому що я описав вище. Дякую за увагу.

Тут не залишається нічого іншого, як процитувати Людовіка IV: Держава — це я! Я сам зацікавлений у тому, щоб податки були сплачені, а не в тому, щоб їх із мене або примусово стягнули або вмовляли заплатити. Бо несплачені податки — це та сама корупція. Як може людина, яка має всі необхідні якості, щоб бути суддею (десь на середньому рівні), мати ЗП 25 тисяч гривень, якщо в приватному секторі вона легко може мати в 3-4 рази більше? А суддя Верховного суду — 90 після податків. Так, це досить непогано для України. Але це по суті юрист вищого класу, який має повноваження управляти законодавчою політикою держави. А як щодо посадовців митниці чи податкової із ЗП 15 тисяч гривень?

Щодо тих, хто «змінив магазин». Космополітизм — цілком поширене явище. А з початком війни космополітами несподівано усвідомила себе величезна кількість людей. Деякі навіть продовжують рвати на грудях вишиванку. Але вже за кордоном. Я нічого не маю проти, але у мене інші погляди на те, чим зобов’язана мені держава, а чим — я їй.

ця держава хєрова, давайте іншу, а за цю більше не воюватимемо.

Примерно так и делают — просто в армию не идут

Гарний рівень оплати фахівцям значною мірою досягається за рахунок використання схеми, яка цих самих фахівців ставить у преференційне положення перед фахівцями будь-якої іншої сфери. І наскільки я знаю, Україна — єдина країна в світі, яка стимулює галузь надаючи пільги її працівникам. Це поганий варік. Це таке собі створення касти «обраних». Щодо корпоративних умов — вони досить непогані.

У депутатів, прокурорів, податкових інспекторів та інших держслужбовців значно кращі машини, ніж у ІТ-фахівців.

Звісно у держслужбовців це переважно за рахунок корупції.

Відповідно про кастовість у українському ІТ ви перебільшуєте.

А гроші ІТ-фахівців використовуються й далі стимулюють суміжні сфери економіки.

Ну так ми ж не про корупцію зараз.

А про те, що прямо на законодавчому рівні одна група фахівців (причому високооплачуваних фахівців) протиставляється всім іншим шляхом надання додаткових пільг.

Хіба ФОП 3-ї групи доступний тільки ІТ-фахівцям? (риторичне питання).

ФОП 3 група (1 167 мінімальних заробітних плат) — 7 818 900 грн.

Уже ж проходили вище: доступний. Але галерні гребці не є підприємцями, а є бенефіціарами схеми з ухилення від оподаткування

Тоді кожен з нас залишився при своїй думці.

Хочете переконати когось то пишіть розгорнуту статтю з опитуванням. А цей рівень коментарів навіть для гугла занадто глибокий.

Повторюся, конкретно Ваш кейс цілком підпадає під 5%. Але в нас є ще майже 200 тисяч, які є де-факто найманими працівниками, а де-юре насолоджуються пільговою ставкою податку. У таких умовах, Дія.Сіті — це просто мрія: узаконена податкова мрія.

На мою думку Дія.Сіті також несправедлива тим, що займається регулювання питання оподаткування ЗП, бо все одно ставить співробітників цієї галузі у виняткове преференцій не положення перед іншими.

Я впевнений, що в Україні достатньо фахівців з прямими контрактами, які старанно роблять свою справу й заробляють поки є така можливість бо спроби заборонити ЗЕД вже були.

Дія.City то схема для великих аутсорсерів, для фахівців то антиконституційний колгосп.

ФОПу 3-ї групи достатньо для розвитку ІТ-сфери.

ФОП 3 групи має бути прибраний як явище. І особисто я чекаю коли вже держава прикрутить цей атракціон небаченої щедрості. Тим більше, що всі все прекрасно розуміють: і податківці і айтішники. І проект закону лежить у парламенті ще з 2021 року. Єдине, що зараз рятує від його розгляду — експортна орієнтованість бізнесу.

От підписався би під кожним коментарем і кожним словом

Заходь частіше )

Это что получается, фрилансеров переводить на общую систему? Так я тут уже писал, к чему это приведёт. А других вариантов для работы фрилансера с иностранными субъектами нет.

фрилансеров переводить на общую систем

чого, можна просто залишити їх на фоп 3 але робити перевірки-лайт що ти справді фрілансер, списання витрат-лайт і 18% податку

але може й переведуть на загальну, щоб життя стало кольоровішим і в кольорах підприємництва

або інший податковий режим фоп група номер x для айті фрілансерів зі якимось спрощеним веденням

ФОП 3 групи має бути прибраний як явище...

...ухилення від податків

фрілансери це окрема категорія від працівників що сидять фактично на зарплаті, а податки і соцвідрахування однаково як працівники не платять

«Найбільше раби ненавидять не своїх хазяїв, а тих, хто став вільним» — Марк Порцій Катон

О, як це потужно))) Державні фінанси — рабство, а горді та непокірні айтішники зі своїми погоничами скинули це ярмо. Їб..ть, кдоунада

ви схоже не можете в аналогії, розповім вам старий анекдот:

Помер чоловік, потрапляє у пекло, йому біс екскурсію проводить. На одному котлі дуже багато кришок і він завалений камінням. Чоловік питає:
— Чому так?
— Тут варяться євреї. Якщо хоча б один зуміє вибратися, обов’язково перетягне всіх інших.
Далі чоловік бічить котел, який не прикритий нічим. Біс йому:
— Тут росіяни. Ми за них не боїмося. Навіть якщо один зуміє вибратися, інші все одно затягнуть його назад.

Так от, не будьте руським, будь ласка. Боріться за те щоб вам стало краще, а не іншим гірше. Звісно ж кейс, коли собі краще за чужий рахунок — це окрема тема =)

Я просто на шуткі-прібауткі не ведуся, бо це пустопорожня фігня, якою намагаються замилити око та виставити себе так буцімто опонент нічого не розуміє

маячня якась, треба більше обшуків і общипаних гусаків!

Щось ДОУ деградує. Корпоративні податки всюди не великі. Тому що гроші, коли вони працюють, намагаються не чіпати задля економічного розвитку.
Деруть з фізосіб. У Сальвадорі оно ПДФО прогресивний від 10% до 30% і там ще мабуть на соціалку буде згори того. І це ніхто не відміняв.

Більшість аудиторії DOU не вміють в економіку та не здатні подивитися ставки податків. Тому для них відміна корпоративного податку еквівалентна тому, що в Сальвадорі в айті взагалі ніхто нічого не платить.

У вас є можливість це змінити й написати статтю, яка покращить вміння аудиторії розумітись на податкових ставках.

Навіщо? Більшість все одно буде в коментах ко-ко-ко.

Докладіть зусиль й буде менше ко-ко-ко.

Стаття суто про податки буде нудною. Гарну статтю про економіку — дуже важко написати. І мабуть треба цикл їх.

Хороші статті вже існують. Було б бажання їх шукати. Є хороша освітня стаття від Liga: Чиїм коштом збудована незалежність чи щось типу такого. Є освітній проєкт Ціна держави.

Цікаво, а в таких країнах взагалі платять податки?

От налога на собственность вряд ли можно уклониться. Аналогично с таможенными пошлинами. Вот что там на счёт подоходного налога и налога с продаж сказать не могу.

От і знайшлася найкраща країна у світі для переїзду розробників програмного забезпечення, полюбляючих плавати в океані у теплій воді. Температура води в океані протягом всього року не опускається нижче 26 градусів за шкалою Цельсія ще й нульові податки для IT.

Так, є — поки що прикордонники не пускають виїхати. Ну нічого, ось виженуть нахабних загарбників, почнуть прикордонники випускати — і можна летіти.

Дивись у тебе є декілька варіантів, наприклад: Амстердам, Берлін, Лондон, Сан-франциско і Сальвадор. Що ти обереш не для відпустки ? А варіантів насправді значно більше.

Серед цих варіантів лише в Сальвадорі температура води в океані протягом усього року не опускається нижче 26 градусів за шкалою Цельсія, тож тут лише Сальвадор. А от що в Сальвадорі картелі вимагають 400% прибутку, та ще й з допомогою праски та пальника, не знав. Мабуть, серед країн, на берегах яких температура води в океані протягом усього року не опускається нижче 26 градусів за шкалою Цельсія, варто ще пошукати країни, в яких праски та паяльники застосовуються за призначенням, задуманим при їх виробництві.

Ну як завжди, «хочу жити постійно у відпустці». Уся ця ейфорія про тропіки та узбережжя океану часто закінчується з того як москіти погризли та потрапив в лікарню з малярією, де мало не помер. Терміти згризли житло, та це стало в величезні кошти, мусони, пограбували і т.д.

Шкода буде, якщо серед величезного різноманіття країн, біля берегів яких температура води в морі чи океані не опускається нижче двадцяти шести градусів за шкалою Цельсія, не знайдеться жодної, де не дошкуляють урагани, москіти, терміти та високий рівень злочинності.

Там просто свої проблеми, а не вічна відпуска. Знаючи рекомендують Панаму та Португалію.

В Португалії дуже холодна вода в океані. А от Панаму спробую, дякую.

ісла де ля етерна прімавера?

Тенерифе в смислі

Але про температуру води от зимою хз

Ні, вічного літа. Ну і не обов’язково острів, навіть краще не острів.

Мабуть тоді дубай єдине нормальне місце, що спадає на думку, тобі пощастило що в тебе пенс )
знайомий зі шрі ланки туди втік від кризи, звав теж, там теж нуль зробили він казав, чи якийсь режим особливий я забув, думаю легко знайдеш

За москітів не знаю, але навіть якщо є то вони мусять поважати коран

В Дубаї температура води у Перській затоці у січні 23 градуси за шкалою Цельсія, я б хотів щоб температура води в морі була вище 26 градусів за шкалою Цельсія і в січні і в липні, як в Сальвадорі у Ла-Лібертаді.
Але взагалі Дубай виглядає дуже привабливим завдяки низькому рівню злочинності (на відміну від Сальвадору та інших країн Центральної та Південної Америки, що можуть похвалитися теплим морем) простотою організації довгострокового перебування (на відміну від Флориди з великою складністю отримання зеленої карти, візи О1, та і L1 чи H1B теж довго чекати) та одному часовому поясу з моїм начальством (на відміну від країн Південно-Східної Азії та Центральної і Південної Америки).
Словом, цілком можливо, що якщо не вдасться знайти кращої країни, то можливо, переїду саме в Дубай після того як виженуть нахабних загарбників та почнуть випускати чоловіків за кордон.

якщо хочеш потепліше, можеш глянути знаєш шо я згадав? Занзібар. Знайомий номад німець там колись був хвалив, що класно, але він за податки й москітів не парився, і взагалі він багато де був і все де не був все хвалив, так шо так собі наскільки його похвальба показник, якщо чесно. Але я пам’ятаю тоді дуже йому заздрив про занзібар, екзотика

що там про от податки теж нічерта не знаю.

Але фотки нічо дивлюсь і наче ок, нада брать :D

Ну індія ще, знайомий індус закликав теж, я хотів їхати просто в гості в шеннай, але там треба придивлятись в індії щоб не попасти в якийсь срачидник, індія блін брудна країна

Ну і сінгапур мабуть.

Дякую, якось про Занзібар я не думав, сьогодні гляну. На доу писала одна дописувачка, яка багато де в теплих країнах побувала, що в Сінгапурі вода в Сінгапурській протоці не дуже чиста. Взагалі коли самому обирати, то можна хоч і всі теплі країни об’їздити, пожити в різних місцях та й обрати, а з сім’єю доводиться обирати по інтернету, а то поїду навмання в Індію, потраплю на якийсь

срачидник

і на цьому все закінчиться — дружина подасть команду повертатися в Україну, як в одного дописувача, що спробував з сім’єю пожити у Єгипті.

І на пляжі під сонцем ніх☆я не видно

сфоткати віскарік хіба для інсти на фоні хвиль і вйо назад в тіньок гребти веслом із номера

і лептоп блін потім від солі й піску ще відчисть, одне расстройство а не воркейшн

я згоден з автором — людина має жити під сонцем та в теплі. особливо якщо великі навантаження на мізок (якщо він є) та нервову систему — тут сонце та море ідеальне джерело серотонинів.
десь місяць працював та жив в Єгипті у готелі — блін ото щасливі часи. за 1 прогулянку з номеру до жратівні отримуєш серотонинів більше ніж за усю осень та зиму в Україні або Польщі.

В індексі doing buiseness Україна на 64 місці між Індеєю і Пуерте-Ріко (що прямо кажучи ганьба, навіть федерація на 28 місці). А Ель-Сальватор аж на 91 місці. Нульовий податок звісно може бути добрим, але він може бути хитро нульовим, скажімо до тебе в перший день заявитися картель і популярно пояснить, паяльником та праскою, що там десь уряд — але тут ми і поставить на лічильник, де ти будеш винний 400% від прибутку. Не подобається — йди жалійся уряду, тільки не дивуйся як в приймальні будуть сидіти ті самі чуваки, що днем назад тобі паяльник запихали в рота, а на сраку праску поставили. 2. Нульовий прямий податок для ІТ в сусідній Румунії. Взагалі не дивуйтесь, що такий закон міг бути про лобійований під конкретного Пабло Ескабара, який вирішив зайнятись екзотичною для країни справою, ІТ чи зеленою енергетикою і т.п. І різних понаїхів там не дуже то і чекають.

Нульовий прямий податок

навпаки, здається, в румунії був нуль десять років колись, а потім відмінили, але зробили стільки дірок, що з норм бухгалтером виходить все одно нуль )

але хз може я щось і пропустив нового

Але тру, нуль не вирішує сам по собі

З іншого боку сальвадор старається піднятись, треба чесно визнати що фьодорову варто на це зважати в своїх потугах і висновки робити чого вони варті

Фактор звісно суттєвий, разом з тим 0 ставка це не усе. Так чи інакше, на минулий рік дуже не слабо так проектів втекло саме в Румунію, в Польщу звісно більше. Крім податків, ще треба щоб було кому робити ту роботу. Скажімо Apple каже, що вони би і раді відкрити виробництво в США бо цілий ряд штатів дає податки і інші умови значно кращі за китайські. Але в США нема інших умов, зокрема кваліфікованого персоналу (тобто системи проф тех освіти і т.п.) тому вони все залишають так як і є.

Фактор звісно суттєвий

та суттєвий він для фізосіб без рубахі й власності, і тікають проекти не через податки ж. Кому нема чого втрачати, той і труситься за 2% податків

ну я читаю всі ці срачі про податки й пільги айті-пенсам на зарплаті в 5-7к негривень і думаю от чіво ці тупие амєріканци не їдуть в україну на 5% а вибирають ну ірландію з 12,5% корп такс чи сидять в своєму болоті місісіпі коли в україні з таким креативом можна економити.

це виключно фішка людей з бідних країн пихати «дешевше» вперед, і бути впевненим що світ такий як в під’їзді за дврз десь і що весь світ клює на це

Реально бідність не в доларах міряється

Звісно від нуля ніхто не відмовиться, але це такий собі середній пріорітет

Скажімо Apple каже

От тут віри нема

по суті все що треба щоб держдеп заборонив експорт чи реекспорт ланцюжків постачання, і кук піде робити заводи там де можна, або епл їпнеться. Але ж корову дойну не забивають )

Просто вони балакають там і на це все треба час. Зара воно прискорилось але думаю негласний сигнал на релокейшн був ще років три тому, може й за трампа ще, коли тільки почалися розмови про заводи в сша. Які там кістки їм кидають я хз, якісь преференції звісно, але може щось і покруче що тільки маск знає.

Може маску виділили астероїд золотий, за умови що ти тільки привези хоч кусок )

Віри може і нема. Та як років з 20 вже виробництва в США нема (навіть кондитерські фабрики позакривали, та в Мексику чи ще кудись по виводили) відповідно ніхто не йшов в коледж на ту саму електроніку вчитись — бо нафіг витрачати шалені гроші на навчання, якщо ніде буде влаштуватись по закінченні ? (власне в Україні те саме) От і виходить, що як буде потреба відкрити виробництво скажімо в Алабамі — чи Техасі, виявитися, що нема кому працювати. І треба цикл мінімум в п’ятнадцять років щоб створити проф тех освіту і т.д. Власне через цю ситуацію Трамп і виграв вибори. Натомість в Китаї працює комуністична система, і є інший базис.

Та як років з 20 вже виробництва в США нема (навіть кондитерські фабрики позакривали, та в Мексику чи ще кудись по виводили)

Здається, тебе дуже сильно обманули, не вір їм більше

Таваріщ, в тебе такі савєцьки роги стирчать за кожним словом — шо капєц :( То картель з паяльником, то Кєтай бальшой маладєц. :(

Вовк тобі товариш. Китай імперія — а не кібуц в Ізраїлі, з точки зору економіки дуже потужна, власне як і був СРСР, в якому танків було багато, а от з звичайними штанами типа джинси усе було значно гірше. Сучасні США та ЄС можуть бути в рази більш соціалістичні, ніж офіційно комуністичний Китай. Америка теж має цікаві методи донесення демократії наприклад в — Югославіїю, Ірак та Афганістан. Щоправда демократія там справді діє і народ легко демонструє незгоду наприклад з надмірним насильством поліції. Як бачимо Польща, Угощіна, Румунія і Болгарія легко можуть ввести ембарго на українське зерно, бо в політиці нема друзів, в політиці є сили і інтереси.

не йшов в коледж на ту саму електроніку вчитись

Ємніп, кількість навпаки зростає ви шо

www.statista.com/...​n-the-us-by-degree-level

інша річ куди вони йдуть працювати потім, звісно не друковані плати паяти в більшості

за кондитерські фабрики цілком вірю

але це просто постіндустріалізація. Якщо канхвети дешевше привезти з мексики із вже з американським лого, то так і зроблять, то америка працюватиме над більш ємкими і просунутими виробництвами і американці вчитимуться на стем а не на кондитера. І це краще для америки і для мексики. Але то гарний привід для популістів типу трампа все одно покричати

Питання тут більше в тому що ланцюжки стали настільки довгими, що китай став занадто великим і важливим провайдером щоб його вимкнути. Це вже питання банально безпеки, коли риночєк порєшав не зовсім так як хотілося держдепу і треба втручатися.

Ну і ти прав у випадку теж коли за покоління вмирають цілі галузі як той детройт, це звісно сумно бачити якщо ти американець і ти стаєш не потрібен в 50 а ще треба пахати десь вже за ковбаси купити, тоді голосуєш за трампа

Там так і виходить, що середньо статистичний білий американець працює професійним начальником, зокрема і над українцями або індійцями, що код пишуть — а вони «стендапи проводять» чи можливо роблять код ревью (це вже коли років із 50 і інші часи застав). Бо в нього в країні лише продажі і є, усе виробництво перенесене де інде. При цьому податкові гавані скажімо в Джорджії, Делавері чи Луізіані. Та там роблять цемент та нафту на бензин і пластмасу переганяють і через викиди виникла «алея раку». А в Каліфорнії чи Нью Йорку, демократи обклали усе такими ставками податків яки змушують виробництво з відтіля прибирати і виходе колапс. Результати — BLM (відверто соціалістичний протест із соціалістичними вимогами) та розграбування елітних магазинів, з намальованим серпом та молотом.

Знайшлася, якщо Ви власник своєї айті-компанії, оскільки закон стосується лише юридичних осіб. Якщо ж ви найманий спеціаліст, то ефективна ставка податку с ЗП — близько 25%. Як там з приватними підприємцями, якщо Ви фрілансер — я хз. Але точно не нуль відсотків.

А, ну значить у Сальвадора перед Коста-Рікою, Гватемалою, Панамою, Колумбією, Французькою Гвіаною чи іншою країною Центральної або Південної Америки з завжди теплим морем особливих переваг немає, доведеться-таки вивчати особливості кожної країни окремо щоб обрати найкращу.

А фрилансери, контрактники які отримуть дохід закордону підпадають під цей закон?

Це хороший приклад того, як треба залучати інвестиції в країну. Нашим варто було б прийняти до уваги.

Сальвадор далеко не Прибалтійські країни і не Японія чи Південна Корея і не Панама. Не думаю, що варто з них брати приклади в усьому. Хоча звісно стимуляція галузі, через нульову ставку прямого податку (не прямі податки ніхто не відміняє) звісно хороший варіант.

Прибалтійські приклади хороші для мирних країн зі стабільною економікою та працюючим законодавством.
А екстримальні випадки вимагають екстримальних рішень.

Ну от ХЗ. 30 років тому, ми були різними штатами однієї країни (хоча, звісно і там вони були в топі). Принаймні я це застав, хочь і дитиною. Де вони і де ми ? Щось в нас дуже сильно не те і не так. В нас дійшло до екстриму, їх федерація ще дужче ненавидить — але сцить чіпати.

це приклад того, як

сісти голою сракою на їжака
потрапити в сірий офшорний список і отримати санкції, замість

інвестиції

наче їм попередніх проблем було мало, через чергове падіння власної економіки, після значного зниження курсу біткоїна, який вони зробили офіційною валютою на рівні з USD

В чому саме причина потенційних санкцій?
Корпоративний податок, як і податок на доходи фізичних осіб та приватних підприємців встановлює кожна країна окремо керуючись власними мотивами і власними розрахунками.

Зараз в Україні корпоративний податок 18%, що заважає його зробити 1,8% на наступних 18 років для контор, робота яких на 81% і більше стосується розробки софта, наданні сервісних та консультативних послуг у галузі інформатизації, розробки електроніки та робототехніки.
Нічого не заважає.
Зате потенційний виграш від приходу сюди міжнародних компаній які займатимуться вищеописаним — колосальний по всім сферам, від чисто репутаційних і до економічних, так як навколо цього всього утвориться відповідна інфраструктура і сотні тисяч робочих місць.

Але то після перемоги і приведення законодавства у відповідність.

Зараз в Україні корпоративний податок 18%, що заважає його зробити 1,8% на наступних 18 років для контор, робота яких на 81% і більше стосується розробки софта, наданні сервісних та консультативних послуг у галузі інформатизації, розробки електроніки та робототехніки.
The benefit of a completely separate tax system is that the Isle of Man can enjoy low income tax rates of 10% and 20% for individuals and a 0% rate of tax for companies on most income.

Це якщо брати у розрахунок тільки податки. У нас дуже великі проблеми з судовою системою. Умовні «рога і копита» можуть подати позов на авторські права чим заблокують діяльність усієї компанії, яка буде тут працювати.

www.epravda.com.ua/news/2019/06/12/648681
skyup.aero/...​sku-uhvalu-shodo-skyup_91

Тому навіщо заводити сюди юр особу, якщо її можна залишити в зрозумілій юрисдикції, а в Україні наймати або контракторів або через «аутсорс», який бере на себе всі ризики.

Ну я не очікую, що умовний Alphabet Inc. перенесе в Чернівці чи Вінницю свою штаб-квартиру з Маунтін-В’ю, але очікую, що вони відкриють тут ЗАТ Alphabet Ukraine яка юридично буде окремою компанією, але по факту буде глобальною частиною гугла і працюватимуть над гугловими проектами.

Корпоративний податок, звісно, кожен ладен встановлювати будь-який. Але так само всі інші ладні трактувати це як недобросовісну конкуренцію та вносити такі території в списки офшорних зон та піддавати транзакції з такими зонами посиленому фінмоніторингу або навіть додатковому оподаткуванню в країнах, де ініціюється транзакція.

Офшор це взагалі не юридичне поняття.
А фінмоніторинг це норма в усьому світі, якщо компанія працює в білу, звісно.
Є ряд країн де та чи інша сфера мають низькі податки або ж компенсації податків.
Є території, наприклад Гонконг, де корпоративний податок на рівні 8,25%, що є суттєво нижчим ніж корп. податок в США який 21%.
Але Гонконг не є ні офшорною ні підсанкційною зоною.

Я на 99,99% впевнений, що є можливість для пріоритетних галузей у нас встановити податок на рівні 1-5% на 10-20 років аби спонукати розвиток і залучити інвестиції.
А кожен заведений сюди долар, через економічні мультиплікатори буде генерувати додатково 3-5$

Офшор — це цілком юридичне поняття) Визначення офшорів дається Кабінетом міністрів України, і на нього зокрема посилається Податковий кодекс України. Аналогічні (і, звісно, більш важливі) списки складають FATF та OECD, і потрапляння до них створює потенційні проблеми.

Але в цілому так, немає нічого страшного, якщо для якихось галузей створюються особливі умови з податку на прибуток, бо саме так зазвичай і стимулюють галузі. Але є маленька особливість: зазвичай це можна робити лише долучившись до технопарку або спеціального економічного режиму (в Україні це Дія.Сіті). Просто отримувати преференції з податку на прибуток лише тому, що працюєш за якимось КВЕДом, не вийде, бо це ускладнює моніторинг

якщо для якихось галузей створюються особливі умови з податку на прибуток

нмсд набагато кращий стимул — податкові знижки чи якісь особливі умови відшкодування, а не просто нижчий податок

зміни в основній цифрі викликають гострі реакції в масах

і особливий колгосп теж мені незрозумілий, нмд краще спрощувати ведення для всіх, хай навіть з вищими за фоп ставками це буде в рази краще

Не розумію чому у нас граються з цифрами податків і цими дія.совхозами, наче зовсім фантазії нема, а наче ж не дурні, всі з освітою. Гетьманцева послухаєш, то не скажеш що він безлобий, наприклад

Таке враження, що взяли за мету зробити причесану пісочницю серед болота, а не чистити все болото

подивився як там живуть люди, то бажання там працювати немає ) цікаво чи ринуть туди компанії відкривати офіси і чи це змінить рівень життя там на краще

Це з wiki :)))
У Сальвадорі дуже висока злочинність. Вуличні банди, в особливості Mara Salvatrucha, є серйозною загрозою для сальвадорського суспільства. В 2015 рівень вбивств у країні склав 104 на кожні 100 тисяч осіб, є найвищим у світі[3].

податки з айті не варті ризику життя податкового інспектора, логічно

В 2015 рівень вбивств у країні склав 104 на кожні 100 тисяч осіб, є найвищим у світі

В Україні, наприклад, 6.2, в Німеччині 0.8. Я пам’ятаю, як Орел і решка просто йшли там по вулиці і знайшли... щойновбитий труп, над яким голосила жінка. Гарна країна для переїзду.

для порівняня від раку 150 на 100тис

на пляж можна і в бронетрусах сходити

А тут теж статистика. Скажімо Олег Тіньков її наводив. Якщо ти зазворієшь, то твої шанси вижити на 50% вищі якщо ти знаходишся в США ніж у федерації. В Україні нажаль справа ще гірша ніж навіть у федерації. В Сальваторі, твої шанси швидше за усе близькі до нуля. Не кажучи вже про усі шанси бути застреленим, скажімо за ноутбук чи за пральну машину або унітаз. Це звісно і вдома в нас, нажаль, таке може статися, за тим виключенням, що тим хто те зробив доведеться відповісти.

Йопсєль, ти ще й Тінькова слухаєш :( Ну просто картіна маслом!

Если у вас есть машина времени, то ваши данные будут актуальными. На данный момент Сальвадор очень безопасен. Какой вообще ваш мотив сообщать о данных за 2015 год? Давайте я все данные выскажу, что бы ваш позорный позор все видели.

Сальвадор, убийства в год на 100 тысяч человек.

2023 (Jan 1 to Apr 17) 2.5 *Estimated
2022 7.8
2021 18.1
2020 20
2019 36
2018 50
2017 60
2016 81
2015 103
2014 61
2013 40
2012 41
2011 70
2010 64

та зачем искать информацию и думать
проще же скопипастить первый ответ из гугла...

А як вони так швидко пофіксили?

Ввели «state of emergency» и арестовали 64 тысячи членов банд после лета 2022.

Тобто це банди робили безлад в країні? Оце життя у людей було, якщо там тільки членів банди зарештували 64 тисячі.

Але ололо тіпа ІВ запевняє що тепер там ідеальна безпека :)))

там звісно не ідеальна безпека, але статистично в 5 разів безпечніше ніж в озвученому пості, є принципова різниця.

До прикладу, в Україні 6 вбивств на 100 тис населення, зовсім недалеко втікли від Сальвадору :)) Але нічого, живуть якось люди.

Ахрана атмєна. Кордон на замку(

у лос кабанос

Los Cobanos
maps.app.goo.gl/dzS4rRCh5tNtWtiw8

дааа уж, непогано б коментар про це пана фьодорова в наступному якомусь інтерв’ю ;)

Ізі катка для міністра, в них ВВП на душу — 4500$, в нас 4800$. Як тільки доростуть до нашого рівня, потрібна буде «ДіяСіті»

Як тільки доростуть

Легко

Містер Міністер, в цьому році ми доростем до них, і навіть переженем

Просто, навіть уряд Сальвадору розуміє потребу у зменшені податків для розвитку відповідної сфери.

А у нас навпаки скасовують податкові пільги.

А айтішники які так пишуть розуміють взагалі звідки у держави зп для військових береться?

Розумію, але якщо бажаєте то можете поділитись спершу вашою версією.

Стосовно скасування податкових пільг то мав на увазі пільги ПДВ:

4. Скасування пільги по ПДВ для ІТ з 01.01.2023 року
В грудні 2022 року Уряд вирішив не продовжувати дію ПДВ пільги для ІТ на 2023 рік, тому з 01.01.2023 року постачання програмної продукції оподатковуватимуться ПДВ (20%).
Також слід зазначити, що припинення дії ІТ-пільги торкнеться лише ІТ-компаній, які працюють в Україні і постачання ними програмної продукції відбувається на митній території України, що є об’єктом оподаткування ПДВ.

При цьому розглядали варіант продовжити пільги для Дія.City, щоб загнати в антиконституційний колгосп ще більше компаній:

4️⃣ «Мінцифра вбачає кілька варіантів розвитку подій щодо пільги на сплату ПДВ. Перший — просте продовження у тому ж вигляді, у якому пільги існували останні 10 років. Відповідний проєкт влітку подав до Верховної ради Ярослав Железняк. Другий варіант — продовження дії пільги лише для резидентів Дія City. Розробляючи цей правовий простір, ми гарантували резидентам стабільність умов на найближчі 25 років. Логічним варіантом було б збереження і чинного режиму сплати ПДВ».

судячі зі всього — не береться, а навпаки дівається

Розуміють: від західних донорів береться. Але західну допомогу розкрадати неможна — дуже жорсткий контроль. А от зібрані податки якраз ідеально можна розікрати. Тому і збільшуть податковий тиск під час війни.
Тепер і ви почнете щось розуміти.

2-3-5% теж пільга єсішо

нашу айтішечку на поворотах заносить шось в логіці

за пільги переживають покруче пенсіонерів за місце в автобусі

я весь час був на 5%, маю на увазі пільги ПДВ:

4. Скасування пільги по ПДВ для ІТ з 01.01.2023 року
В грудні 2022 року Уряд вирішив не продовжувати дію ПДВ пільги для ІТ на 2023 рік, тому з 01.01.2023 року постачання програмної продукції оподатковуватимуться ПДВ (20%).
Також слід зазначити, що припинення дії ІТ-пільги торкнеться лише ІТ-компаній, які працюють в Україні і постачання ними програмної продукції відбувається на митній території України, що є об’єктом оподаткування ПДВ.

Відповідно частина українських компаній, навіть ті, які публічно займають благодійністю, будуть займатись оптимізацією бізнесу замість його розвитку.

то ж про пільгу в 2% минулого року, вас телепортують з пільги в загальні пільги для фоп

5% це космос, сорі, не хочу навіть це жувати
можна й краще мабуть, якби не війна. Але жалітись тут нема за що

Шоб ви так жили як прибідняєтесь

які публічно займають благодійністю, будуть займатись оптимізацією бізнесу замість його розвитку.

Лол, вони цим будуть займатися незалежно від податків. Благодійність не підмінить податкові надходження, і не виключає їх

Благодійність взагаліто не оподатковується

Перш ніж вити на луну за податки, непогано б трошечки про них щось знати

«Задля підтримки і більшої захищеності громадян Парламент прийняв закони 2516 та 2520, норми яких стосуються звільнення благодійної допомоги фізособам від оподаткування. Зокрема, розмір неоподатковуваної допомоги протягом року не може перевищувати еквіваленту 500 мінімальних заробітних плат (у 2022 році — 3,25 млн грн)»

Мені складно зрозуміти ваш хід думок (копія в web.archive.org), враховуючи, що ви вже вчетверте переписуєте свій коментар.

Я вважаю, що держслужбовці займаються імітацією роботи, створюючи Дія.City та подібне в чому відсутня потреба.

Я часто переписую коментарі, це допомагає точніше сформулуювати відповідь

Про дія сіті ну хз, спеціальний податковий режим це називається

Врахую, наступного разу буду чекати 30 хвилин, щоб відповісти на ваш коментар.

Петиція: Стоп Дія Сіті! Зупиніть знищення української IT галузі.

В попередньому коментарі хотів наголосити, що компанії, із-за скасування пільг на ПДВ, будуть займатись оптимізацією податків, що очікувано для бізнесу, а особливо для бізнесу де є акціонери.

Також слід зазначити, що припинення дії ІТ-пільги торкнеться лише ІТ-компаній, які працюють в Україні і постачання ними програмної продукції відбувається на митній території України, що є об’єктом оподаткування ПДВ.
Відповідно частина українських компаній буде займатись оптимізацією бізнесу замість його розвитку.

Не буває «пільг» із пдв

скасування пільг на ПДВ

ПДВ працює так, що якщо його не платить один, його платить інший. ПДВ в суті платить завжди кінцевий споживач, якщо без «пільг»

«пільги» з пдв ніщо інше як корупційні схеми чи просто схеми підкормити одних за рахунок інших в ланцюжку як типу аграріїв, по суті дотації названі іншими словами.

Повторю, перш ніж щось заявляти про податки, непогано було б розібратись в тих податках

Питання наступне, чи буде бізнес із-за припинення пільг, перереєстровувати бізнес з України в інші країни?

ні не буде

сподіваюсь ви не фопа-програміста бізнесом назвали хоч :)

бізнес піде у дія.сіті бо йому там створили умови, а ви там у вагончіку уже, вас просто завезуть :)

Більше схоже, що бізнес в Дія.City заганяють, ніж на добровільне бажання.

наскільки мені відомо, ніхто під дулом автомата нікого не заганяє і фопам ПОЗА дія.сіті зробили навіть 2%, хай навіть тимчасово

Здається держава про вас насправді дбає, невдячних, але може я не так все зрозумів

«Здається держава про вас насправді дбає»
Аж чаєм поперхнувся від сміху.

просто треба або не пити чай, читаючи доу, або не сміятись

Дія.City — це антиконституційний колгосп, з відповідними елементами закріпачення: непереманювання й неконкуренція, робилась за зразком білоруського ПВТ та надихалась харківським меморандумом 2005 року.

Ось список, який підтверджує мої слова:

  1. «Суперечить Конституції». Чому головне юридичне управління ВР проти законопроєкту щодо Дія City
  2. Міністр Михайло Федоров брехун (непереманювання й неконкуренція)
  3. Копія тексту меморандуму:
    3. При обращении сотрудника одной КОМПАНИИ с вопросом о трудоустройстве в другую КОМПАНИЮ необходимо:
    3.1. Поставить в известность руководство Компании, от работника которой произошел запрос
  4. Про гіг-контракт:
    Гіг-спеціаліст надає Послуги за наступний місяць, навіть якщо оплата за попередній місяць щене була здійснена.
    Якщо протягом 2 місяців виявляються дефекти то Гіг-спеціалістгарантує їх усунення без додаткової оплати протягом 3 робочих днів.

не подобається — не підписуй
ти ж здається дієздатний і повнолітній

але як це стосується сальвадора і «пільг» мені вже не зрозуміло

Бізнесу для розвитку потрібні стабільні умови від держави, й коли держслужбовці починають створювати локальні загони й туди відповідно заганяти то бізнес страждає.

ІТ успішно розвивається ~ +20% кожного року то навіщо чіпати те що працює.

Чим більше фахівців погодяться підписати гіг-контракти тим складніше мені буде знайти гідний проєкт в Україні.

навіщо чіпати те що працює

мабуть оплачувати пенсії, зарплати, реформи, армію, а ти як вважаєш?

Це типова маніпуляція від держслужбовців, на яку й ви повились.

Додаткові податки (скасування пільг) будуть зменшувати надходження валюти в Україну й відповідно менше грошей буде в економіці, менше робочих місць в суміжних галузях й так далі враховуючи пенсії та армію.

Це типова маніпуляція

Це не маніпуляція, це реальність

З яких грошей має бути заплачено зарплату вчительці твоєї доньки/сина, лікаря швидкої який тебе врятує від апендицита, солдата який тебе захищає?

За які гроші куплять танк, патрон, шприц, жгут, парту, олівець?

Чому електрик який фіксить трансформатор тобі, має заплатити 18% пдфо з 7000 грн, а ти маєш заплатити 5% як фоп з 5тис негривень?

Це не маніпуляція, це пряме питання, то давай відповідай

Я вже відповів на ваше питання вище.

Можна зменшувати оподаткування й відповідно робити країну привабливішою для інвестицій, що у грі в довгу є виграшною стратегією із-за підживлення інших сфер економіки.
Зрозуміло, що потрібен баланс.

Зараз інвестори, із-за московської агресії, вимушені переносити свої проєкти в безпечнішу локацію й зміна правил гри, я про оподаткування, додає інвесторам ризиків.

Інвестори в даний момент часу очікують стабільність.

Звісно це все моя суб’єктивна думка.

Оу то то була відповідь?

/irony on
тіпа треба відмінити податки і тоді всесвіт заллє україну валютою а людські капітали будуть рости під цим дощем як чарівні квіти і розкриватимуться в променях ранкового сонця?

і російська подошва помре сама, коли переступить кордон бо блискавка спопелить?
/irony off

Я правильно зрозумів?

Ви помилково зрозуміли, я кажу про конкретне скасування пільг ПДВ, що зміна правил гри зараз є ризиковою для подальшого розвитку.

всі реформи не подобаються людям яких зачіпають
тому їх і не популярно робити
У реформ нема якогось задуму всіх закріпачити

пільг ПДВ

Навіть якщо так, але ж пдв ну ти платник пдв? Бо зараз ти сказав мені, що ти за епам чи сциклум переживаєш, щоб у них раптом валюти менше не було

платник пдв коли пдв працює без «пільг» пдв взагалі не платить, платить кінцевий персонаж коли купляє там айфон наприклад чи банку консерв

То я тобі кажу не треба ніяких «пільг» з пдв, треба щоб пдв був всюди однаковий і просто нормально працював без заминок

В даному випадку кінцевим споживачем виступає інвестор, який вже вклався.

А тепер цей інвестор, із-за агресії московії, зважує ризики та бачить зміну правил гри, що підштовхує інвестора переносити проєкти у більш прогнозовану локацію.

Нє інвестору на пдв начхать від слова зовсім

ПДВ це виключно внутрішньоекономічний податок

А от «пільги» пдв його відлякають, бо це головняк і витрати на адміністрування й «порєшать», і якраз оце те що реально зменшує прибутки і відманює інвестора

Парадоксально, правда? як можна насипати населенню пудри хіба ні?

Ви за пільги з пдв боретесь, а пільги просто не потрібні з пдв — так найпростіше. Цікаво хто назвав це пільгами правда?

ІТ успішно розвивалось з пільгами тому краще так і залишити до перемоги України над московією-росією.

А у единоналожников он тоже должен быть? Вы лично готовы включать его в каждый инвойс, высчитывать и заполнять кучу бумаг с ним связанных?

В україні 2012 це треба бути самогубцем

В україні 2023 хз, скоріше ні бо це реально гемор неєбіческій саме в адмініструванні й порєшать. Хоч з порєшать наскільки мені відомо стало краще. Але для серйозного бізнесу іншого нема

В нім платник пдв навіть не думає про нього, працює як годинник і НЕ БУТИ платником це самогубство або як мінімум ступінь аутизму.

Хоча там теж є аля наша спрощенка фоп-неплатник пдв «для начінающіх»

ПДВ має бути просто однаковим всюди і не зайобувати з адмініструванням. Все

Якби адмініструвати було легко, всіх фопів би оформляли як платників, вели ваше пдв і платили б всі 3% — це для подумать чому так не роблять

В Україні достатньо низькі податки і так. Питання є не до розміру ставок, а до адміністрування податків (читай корупція)

Стосовно корупції то згоден, Україна й Сальвадор мають однаковий рівень корупції згідно індексу сприйняття корупції у світі за 2022 рік.

Кстати, электрик тоже может быть ФОПом и платить 5% с оборота, если ему нужно сотрудничать с юр. лицами на общей системе. Если ему это не нужно, то и второй группы ему может хватить с фиксированным налогом.

окей, електрик 5% під дощем вночі який фіксить транформатор, айтішнік 5% який сидить в офісі

Чому в одного має бути прив’язка зп до гривні, а в іншого до бакса?

електрик возьме плюне скаже нахіба мені ці трансформатори в мене день закінчився о 5тій, ще помру під бомбою, і в 100тні айтішніків не буде блеать ні свєта ні блеать інтернета

то хто тут важливіший для економіки?

Вообще-то, тарифы на услуги имеют свойство расти в гривне с ростом курса доллара или повышением минималки. Причём рост курса пока неактуален, ибо НБУ его жстко зафиксировал. Теперь если тому, кто отвечает за трансформатор нужно, чтобы электрик его починил, то они договорятся об условиях, чтобы он это сделал в срок. Кстати, и некоторым IT разработчикам приходится поднимать упавшие сервера в небизнес время или выкатывать и тестировать обновления в это же время.

так згоден але тому мені не подобаються лібертаріанці і риночек порєшаєт, бо лібертаріанцям не сподобається як порєшаєт риночєк, коли їм доведеться срочно шукати кваліфікованого електрика, який не хоче нікуди їхати

іноді треба щоб трансформатор був зроблений, швидка приїхала, автомат був заряджений, інтернет був

економіка і країна складні людські системи

і кнопки зробити всім добре не існує

Это-то понятно. Но можно по крайней мере не создавать проблем без особой необходимости. Например, та же минималка. С 2017 г. она выросла больше чем в 2 раза. В результате стали расти и цены, потому что те же самые единоналожники стали закладывать увеличение налогов в цену на свои товары и услуги. Не нужно быть К. Марксом или Е.Т. Гайдаром, чтобы понимать, что рост минималки при такой налоговой системе приведёт к раскручиванию инфляции. Хорошо, хоть у правительства хватает ума не трогать минималку во время войны, потому что это привело бы просто к коллапсу экономики, да и, возможно, государства. Что же касается того, как решает рынок, то он решает при любой экономической формации. Даже во времена СССР если нужно переложить проводку в доме, то искали квалифицированного электрика, а не пьяницу дядю Васю из ЖЭКа, который по пьяни может весь район во тьму погрузить. А за экспертизу нужно платить. В этом электрик от IT-шника не отличается. Может, рынка не будет при пост-апокалиптическом коммунизме, но неизвестно актуален ли тогда будет электрик или будем при лучинах жить. Впрочем, как по мне лучше до такого не доживать.

не создавать проблем без особой

Нууу так, або знищувати існуючі, наприклад відміняти кормушки які назвав хтось «пільгами» при цьому долаючи нерозуміння плебеїв

я ж про те саме

але все одно мені не подобається що вони роблять, бо якщо задатись ціллю боротись з корупцією починати треба не з того кінця, не з дія сіті, і не з податкових косметичних ремонтів, а зі спрощення процесів, законів, з судів які захищають закон

Гребуть в правильному напрямку, в принципі, але от якось без зусиль, наче одною лівою рукою ;)

Если б всё было так просто. Начнём с ЕН. По-Вашему его тоже следует отменить? Дальше перейдём к НДС. Как чисто физически его подсчитать для услуги? Для товара понятно: (цена — стоимость его составляющих)*20%, а тут как? И как единоличнику, т.е. бывшему единоналожнику с этим разобраться?

ЄП я б відмінив, нафіг не треба. Всі мають платити однаковий податок на прибуток чи податок на доходи якщо для фізосіб

Стимули галузей є інші і більш тонкі

Как чисто

Як як, та подивись в будьякий чек і побачиш ) навіть соромно, але так само

Не

(цена — стоимость его составляющих)*20%

А ціна * 20%

різниця виникає автоматично по всьому ланцюжку створення кінцевого продукта, коли ти отримуєш податковий кредит

Ось відео яке нормально вдує в голову що це за податок, бо там ще про різницію між sales tax і vat, і на різниці цих податків ти краще зрозумієш принцип обох, але в нас все одно все по калічному і по калічному називається

youtu.be/TVhhQH7PXZk

Джерело будьякої валідної інфи про податки і навколо — тільки законодавство і роз’яснення дфс

Рекомендую купити підписку на dtkt.ua

там прорва інфи, краще ніж це тільки власний бухгалтер

Так Вы по трудовому найму работаете, а не ФОП? Потому что тут более серьёзная проблема вот в чём. Если отменить ЕН, то фрилансерам будет одна дорога — в тень. Потому что если фрилансер будет разбираться как заполнить кучу форм от налоговой, то времени на собственно работу у него не останется. А также если 10000 фрилансеров забросают районную налоговую своими отчётами, то сколько нужно будет инспекторов, чтобы во всём этом разобраться? А если у них ещё и НДС, то вообще тушите свет. Кстати, то же самое касается самозанятого электрика, автомеханика, стекольщика, сапожника, часовщика и т.п. Если отменить ЕН для них, то резко вырастут цены на их услуги. Или опять же тень, что породит больше проблем, чем решит. Жёсткая фискализация не доводит до добра. Вот пример www.youtube.com/watch?v=zbungvXNT98

ЄП я б відмінив,

І зробив би ще багато чого, що не впишеш в речення

Так краще? ;)

Так в Україні 2023 ЄП єдиний притомний простий спосіб бути підприємцем якщо ти не мазохіст ;) я не сперечаюсь, я про це й написав що починати треба не з дія сіті ;)

"

ЄП я б відмінив, нафіг не треба.

А я б тебе відмінив — бо ти нафіг не потрібен!
ПДВ — був придуманий для сировнної економіки, і для стримування внутрішнього перевиробництва!
Яке ПДВ може бути в інтелектуальнії галузі, де всі затрати це зарплатня, альо!

а лібертаріанцям не подобаються такі як ти совки, які намагаються вирішувати якісь нібито проблеми чужим коштом!
якщо мені треба щоб щось було зроблено — я знаходжу для цього спєца і оплачую його! і надбудова у вигляді прожорливої владної шобли, яка буде жрати мої гроші у вигляді податків, прикриваючись врачамі-учітєлямі, мені для цього непотрібна зовсім!

як ти совки

Нічим не можу допомогти, купляй вітаміни
(︶_︶)╭∩╮

під дощем вночі ніхто трансформатор не фіксить, ну шо ж ти за фантаст? ти взагалі той трансформатор в житті бачив?
і так, для економіки важливіший айтішник!
бо ти так зараз до дворніка і прибиральниці провалишся! бо якщо унітаз заб’ється — тоді точно економіці хана!

то хто тут важливіший для економіки?

а ця економіка, вона з вами в одній кімнаті?
важливість можна визначити лише для споживачів, і вимірюється платоспроможним попитом на товар/послугу, тому так, поки айтішник отримує більше зп, ніж електрик, то він важливіший. це суто за об"єктивним економічним мірилом, а не за псевдоетичними критеріями, які у кожного можуть бути різні.

а ця економіка, вона з вами в одній кімнаті?

Це типу прикол айтішний відповідати питанням на питання?

економічним мірилом,

Економічне мірило каже мені що аби сотня жоп в кріслах в свчці на троєщині заробляли 5к юсд, хтось має працювати за 7-15 тис гривень. Не обслуга в ресторані десь, а критично важливі професії суспільної інфраструктури. Це каже мені що ці люди й компанії дотують вас за рахунок власної праці. Вони мають з вас, важливих фіалок, з усіх отримати бабос за це.

псевдоетичними

Лол то по вашому наркотрафік і проституція повинні бути драйверами економіки. Це ж бабки й псевдоетично це забороняти. Треба звільнити від податків притони й тьолок на онліфанс. Напиши це фьодорову чи гетьманцеву. Може оцінять

Нема нічого псевдоетичного в тому щоб всі платили пдфо в однакових рейтах

ви знайомі взагалі з поняттям «ринок»?
про які взагалі дотації мова, про яку «критичну важливість»?
псевдоетичний — це ваші особисті «критерії важливості», які чомусь мають сповідувати всі навколо.

Жесть, чувачки, ну ви вабще оторвані

ще місяць тому сиділи без свєта, а тепер раптом

про яку «критичну важливість»?

Свята срамота

Тому що ДТЕК (Ахмєтов) висаджує в офшори мільярди, а ФОП 5% навпаки заводить чисту валюту в країну і витрачає її в середині країни.
«Реальність» це тільки в мозгу махрових совков. Все бабло розтягується по краманах провладно шоблою, а вчителів, лікарів, патрони, танки і олівці оплачують західні донори.
І ти хоч би в калькуятор спробував, хто більше дає грошей: 18% від 7000, чи 5% від 200000 грн!

заводить валюту в країну люкс чи епам, а фоп гребе за гривні по курсу і зараз один з них трахає мені моск на доу своєй значітєльностью обмеженою максимум метром від комп’ютерного стола

Хай пробачать мені тут ті хто працює напряму

Так Вы ж вроде теперь турецкий налоговый резидент? Какая Вам разница, по каким налоговым схемам работает IT в Украине?

Зараз, як розумію, то вважаюсь резидентом двох країн, але поки сплачую тільки в Україні, а в Туреччині відповідно ухиляюсь бо потрібно виділити час, щоб у тому розібратись.

Ну так перейдёте на турецкую систему и Дия.Сити будет неактуальна. Не говоря уже о том, что находясь за пределами Украины, лучше в любом случае искать прямые контракты, ибо украинские фирмы могут сдохнуть в любой момент по понятной причине.

А можна так зробити щоб «держава» про нас невдячних не дбала від слова «зовсім»?

ПДВ майже не впливає на інші податки. Ба більше, для айті, у якого більшість собівартості складають витрати на ЗП податок на прибуток навіть зменшиться в результаті (нєжданчік, правда?).

Що будуть намагатися зробити власники — то це оптимізувати чистий грошовий потік. Ну, доведеться трошки підрізати ЗП. Але Ви можете не переживати. Оскільки більшість айті працює на експорт, ці операції що з пільгами що без них оподатковуються ПДВ по ставці 0%

То відповідно зараз зачепило компанії, які працюють на внутрішній ринок, навіть якщо таких мало.

А вже потім держслужбовці будуть думати як зачепити компанії, які працюють на експорт.

Вже працюю за прямим контрактом.

Піднімуть трохи ціни на свої послуги.

Для експортерів можна звісно ввести також ПДВ. Але ніхто цього не зробить, бо ПДВ так не працює.

Справа не в тому, що по типу не хочемо сплачувати податки. Це можна було би робити методом який процвітав до ФОП, тобто мінімалка конверт і т.д. Не подобається — йди працюй на державний завод, на якому зарплату не платять вже півроку (між іншим поттим самим причинам — податки та перекриття ринків збуту продукції) чи валяй в еміграцію як зумієш. ФОП якраз зробив усе легальним. Справа в тому, що ставка податку — це зменшення норми прибутку і вимушене збільшення ціни. Відповідно, що стається — ми втрачаємо проекти клієнтів і врешті бізнес, бо стаємо не конкурентноздатними, в порівнянні з тією ж Румунією, Польщею, прибалтійськими країнами і т.д. Результат 200-800 джунів на одне місце, та бюджет отримує багато процентів від нуля. А математика наука точна, 100% від 0 дорівнює 0.

на мій погляд, це результат не цієї влади, на мій погляд вони хочуть щось зробити пристойне просто народ у нас зневірений в державі, це в принципі можна зрозуміти

ми втратили конкуренцію ще років десять тому як nearshore для єс. За штати хз, але підозрюю і там. Ріст в останні 20 років маскував це, бо прилив просто всі лодки піднімає і Україна піднімалась в плані айті

Просто зараз відлив, і бум айті став явним в португаліях, іспаніях, польщах, сербіях, румуніях, де айтішка росла як гриби.

Те саме латам, індія

І тепер ми конкуруємо на рівні сальвадора. нам відкрились очі вау, ми на такому дні світу айті, що треба світити з фонариком нагору

Результат 200-800 джунів на одне місце

що ж це як не пробка для розвитку галузі? Потрібні робочі місця, а для цього потрібно конкурувати на світовому ринку з сальвадорами тепер. Тому фьодоров і робить те шо робить. Інше питання як це виходить і чи хтось може робити краще ніж діясіті.

І можливо це не сподобається фопу, який звик до 5% і його раптом тут руки виламують і закріпачують в колгосп. дія сіті ж не для працівників, а для компаній, і нащо ці красиві гіперболи в звичайних речах типу працевлаштування я теж не розумію чесно. Не айтішніки а якісь діти малі, тільки верещати

Попрацюють на гіг контрактах не помруть, зате може років через 5 сюди зайде щось велике і працевлаштує 10000 осіб.

Ну звісно якщо фьодоров не налажає, тут шанси високі чого вже там

Чи може ярослав зробить стартап і працевлаштує когось, замість боротись з вітряками

Дія сіті, в такому вигляді як це зараз — це самолікування проносу методом затички, при чому її вставили в ніс. І таких затичок зроблено крім дія сіті, ще 6 штук в інших галузях. Результат лікування відповідний. Тому і подавали петицію змінити такого лікаря, який лікує такими методами. Доки з того що я бачу, років через п’ять взагалі може бути приблизно Боснія, в якій найліпша професія буде — чабан.

Ну фьодоров робить в силу свого айкью, я його не відбілюю, і звісно він не сам все це видумує, там йому підказують небайдужі всєх мастєй :)

але на краще значить не вистачило )

На мій сугубо погляд взагалі не треба ця дія сіті, треба суди і законодавство, а виходить через жопу, як завжди і в результаті ми будем гірше за сальвадор, бо сальвадор як не крути в таймзоні з сша

але ж не я міністр, всі тут мають подякувати галочці з бюлєтєня, яку вони поставили за президента чи депутутку і всі несуть відповідальність

Петиції до сраки, ними підтертись хіба. Зробити партію свою нормальну, ГО і лобіювати й сидіти за столом треба.

Або приймати каток на грудь таким як він є

Треба розбиратись в питанні як мінімум. А верещати на доу про відміну податкової «пільги» в айті, без дупля про податки, це ж просто смішно навіть всерйоз коментувати

Щоб ви розуміли: средньостатистичне ТОВ платить податків сумарно 1,5-2,5% від обороту. 5% платять тільки лохи та айтшники ;)

То для Вас 5% то вкрай драконівські побори?

Ви порівнюєте тепле з м’яким. ТОВ платить податки на маржу, яку воно отримує при продажі товару. А та маржа може складати 5-15% від вартості товару. От звідти і злається що шо там, 2% з обороту. Але ж це 20%, якщо рахувати саме з прибутку фірми!

А ІТ-фоп не продає товари які перед тим десь купив, у нього всі гроші це маржа.

А як можна порівнювати юрособу та зарплатних ФОПів? Зарплатних ФОПів треба порівнювати з найманими працівниками, якими вони де факто й є.

Тільки геній може пропонувати щось на кшталт 18%+1.5%+ЄСВ у той час як у сусідніх країнах Польща/Грузія це ~8.5-13% та 0-1% відповідно. 🤦

Тільки геній може пропонувати щось на кшталт 18%+1.5%+ЄСВ у той час як у сусідніх країнах Польща/Грузія це ~8.5-13% та 0-1% відповідно

Здається геній тут ви. Бо справді як можна порівнювати підприємців з найманими працівниками

PIT Податок за ставкою 12% стягується на основі розрахунку податку, що не перевищує 120 000 злотих. Податок на перевищення цієї суми розраховується за ставкою 32%.

Крім цього, працівник сплачує внески до різних соціальних фондів:

ПФ — 9,76%
Обов’язкове медстрахування — 2,45%
Фонд по інвалідності — 1,5%

Одні порівнюють фізосіб з юрособами і роблять якісь міркування з приводу різниць у ставках оподаткування, другі — справжніх індивідуальних підприємців з фіктивними, треті, здається, вперше чують про ПДВ та як він працює.

це людський капітал в діамантовій оправі, м’які котики й чарівні квіти, а не якісь дармограї й експерти зі словоблуддя

як вірити фьодорову таких треба тільки більше /s

Поздно. Галеры стадом бегут туда. На топ галерах с 1000 фопами и на мелких тоже всех принудительно будут переводить на гиг-контракты. Кто не будет подписывать гиг-контракт, намекнули, что их отправят за борт. Объяснения от галерного юриста — налоговая со временем воьзмется за ТОВ с 1К фопов и начнет трусить. Крупному бизнесу проблемы не нужны с налоговой, поэтому готовы на дия сити и что угодно лишь бы работать дальше, что там сотрудникам не нравится, никого не интересует

Підписатись на коментарі