Чому на співбесіді питає те, що є в CV? Бо на паркані теж написано

Усі статті, обговорення, новини про тестування — в одному місці. Підписуйтеся на DOU | QA!

Привіт друзі! Я Олексій Остапов — один з ведучих подкасту Питання Якості, автор блогу QA Mania та просто небайдужий QA інженер.

Нещодавно, в рамках розширення команди, проводив низку співбесід із спеціалістами, і тепер поспішаю поділитись із вами спостереженнями.

CV 📃

Спочатку сфокусуюсь на резюме. Сам я десь пів року тому відкрив своє резюме, яким дуже пишався (бо вся важлива інформація про мене вміщалась в 1 сторінку А4) і зрозумів, що воно безнадійно застаріло. Тому я вирішив почитати сучасні тренди написання резюме, поговорив з іноземними колегами і маю декілька загальних рекомендацій, які можуть стати вам в нагоді. Бо коли оновив своє резюме, в око очевидно кидаються недоліки в CV інших.
✅ Не вірте тільки мені на слово — почитайте різні джерела. Що рекомендують про резюме в Інтернеті? бажано в Європі та США, бо так чи інакше всі тренди доходять до нас звідти
✅ Використайте крутий шаблон! Своє попереднє резюме я взяв з якогось шаблона, якому вже років 10. Нове — обрав з шаблонів MS Word. Там є прямо дуже стильні
✅ Сучасний тренд в західних CV — досягнення 🏆 (achievments) В історії вашого досвіду напишіть не просто ваші обов’язки (responsibility), а чого ви досягли? Як проєкт чи продукт став краще саме завдяки вам? Я коли почав згадувати, що ж крутого саме я зробив для проєктів, зрозумів, наскільки круто це описує мене як спеціаліста і як багато чим мені є пишатись
✅ Я трохи подивився вакансії FAANG, і помітив, що вони часто просять в CV написати, який найскладніший кейс був у вашій практиці та як ви успішно змогли його вирішити. Згадав, що це дуже поширене питання на співбесідах і круто, що ви можете продумати і написати його заздалегідь!
✅ На додаток до досягнень по проєктах, в мене в резюме є окремий пункт про загальнокар’єрні досягнення — щоб показати, що я не черговий ІТ-шник, а дуже класний та унікальний спеціаліст. Сюди я написав про QAMania, виступи на конференціях, публікації статей. Так, щоб написати щось в цей пункт, треба наполегливо працювати — виступати на конференціях та писати статті, що я вас постійно закликаю робити — ставати активними учасниками спільноти, ділитись досвідом!
✅ Гарна практика на початку CV писати вашу мету (objectives). Раніше там в мене була «вода», що я хочу працювати в гарній команді на цікавими проєктами. Це занадто абстрактно. Зараз я можу сформулювати свої цілі чіткіше — мені подобається тест менеджмент, але я не проти зробити автоматизацію чи тестопс. Мені подобаються тестувати складну інтеграцію Enterprise рівня. І я точно не хочу зв’язуватись з гемблінгом — як бачите, цілі досить чіткі
✅ ISTQB сертифікат — зустрічав вимогу в 100% переглянутих вакансій за кордоном. Як би ви не відносились до екзамену, в світі його цінують. А ще хочу зауважити, що самої «бумажки» замало — написали, що маєте сертифікат, продивіться раз на рік Syllabus, почитайте статті, щоб не осоромитись на інтерв’ю, не знаючи, що таке якість та які є техніки тест дизайну 😾
✅ Тримайте дані CV в актуальному стані — якщо я писав код на C# 10 років тому, а Java я знаю, але не люблю, то я не вказую ці мови в резюме, щоб не скласти хибне враження про себе. Оновлюю дані, видаляю старі технології хоча б раз на пів року. І, як інтерв’ювер зі стажем скажу — не брешіть в резюме. Брехня палиться одразу
✅ Якщо у вас є блог, круті pet-проєкти на github — винесіть посилання на них в шапку резюме. Не скажу за всіх, але гітхаб кандидатів в автомейшн я ретельно перевіряю
✅ Напишіть супровідний лист. Для нього в MS Word є окремий шаблон в тому ж стилі, що й резюме. Ніколи не робив, але шаблон ну дуууже стильний. Там я написав, чому варто розглянути саме моє резюме, який я класний і компанія, що мене візьме, буде задоволена. Текст листа попросив написати chatGPT на основі моєї короткої біографії. Вийшло настільки гарно, що хоч в рамочку і на стіну вішати. Я б себе точно найняв 😁

Після публікації тексту про CV в блозі, Артем Григоренко (aka Нотатки Суворого QA) додав кілька слушних пунктів, які я не можу не додати:

✅ Фотка неважлива. В тому шаблоні, що я використовую — місця під фото нема. І для роботодавця воно не важливе, оскільки ваш зовнішній вигляд не впливає на знання і навички
✅ Ключові слова повинні бути винесені, або бути в тексті. Це те, про що читав, але ще не зробив — наприклад, варто явно прописати, що працював в agile командах, практикував scrum, бо це так чи інакше вимагається майже у всіх вакансіях і підвищить ваші шанси бути знайденим
✅ Пишіть резюме англійською! Українською чи, не дай боже москальською я вже давно не бачив, але тим не менше. Якщо у вас в CV є посилання на LinkedIn — там ваш профіль теж має бути англійською. А якщо є час, можете зробити профіль кількома мовами — це вбудована фішка LinkedIn
✅ Тримайте декілька резюме на різні вакансії. Це те, до чого варто прагнути. Якщо шукаєте роботу мануал тест інженера, автомейшн чи ліда — напишіть 3 резюме, в кожному зробіть фокус на відповідні навички. У мене це в планах, та я залінивий + роботу на разі не шукаю.

На паркані теж написано! 🤬

А зараз про самі співбесіди. Незважаючи на велику кількість статей, подкастів та іншого корисного контенту, люди продовжують робити ті самі банальні помилки.

✅ І перший пункт настільки мене чіпляє, що я виніс його в назву розділу. Резюме допомагає відібрати кандидатів по досвіду і ключовим навичкам, але це лише слова. Співбесіда як раз потрібна для того, щоб перевірити, чи відповідає написане істині. І мене дуже бомбить, коли я питаю в кандидата задачу на класи еквівалентності, а він мені зверхньо відповідає «та це ж тривіально! Я сіньор! В мене 100500 років досвіду. Нащо таке питати?» І що найцікавіше, відповіді не дає 😁 З моєї точки зору — нема відповіді, нема знання
✅ «Розкажіть про ваші обов’язки в останньому проєкті». Типове питання, яке я ставлю всім кандидатам. Мені цікаво почути, які саме активності людина робила, на чому акцентує увагу: тестування, тест дизайн, аналіз вимог. І тут я дуже часто перебиваю кандидвтів, бо більшість починає розказувати, що в них за проєкт і які в ньому є фічі. Я не проти дізнатись про контекст, для кращого розуміння типу роботи, але це не те, що я питав
✅ «Що вам подобається в тестуванні найбільше?» — це питання зазвичай вганяє кандидатів у ступор. Мені подобається лідити команду, аналізувати вимоги, налаштовувати тестові середовища, автоматизувати рутинні задачі. Подобається веб і не подобається мобайл, наприклад. Цим питанням я хочу зрозуміти, чи кандидат цікавиться тестуванням, чи це просто джерело прибутку з 9 до 6
✅ Це нормально, якщо деякі мої запитання дивні і незрозумілі. Може, в нас різний контекст для їх розуміння. Тому я очікую, що кандидат може перепитати, уточнити, або ж сказати, щщо йому таке питання не подобається
✅ Сертифікат — не просто бумажка! Багато разів про це говорив і писав. Якщо ви вказуєте наявність ISTQB Foundation, я очікую, що ви орієнтуєтесь в темі. Тому не треба закочувати очі на питання про техніки тест дизайну і атрибути якості чи казати «це було 10 років тому». Моя думка проста — вказуєте сертифікат, оновлюйте знання (а не пишіть токсичні коменти на ДОУ, що вас задовбали матеріали для джунів по тест дизайну, все це тривіально. Як показує практика, значна кількість мідлів/сіньорів базову теорію не знає і думає, що це ок)
✅ Наприкінці інтерв’ю я питаю, чи є запитання до мене. Будь-які. І, нажаль, ніхто не питає — а як мені співбесіда? Чи норм відповів на питання? А на те питання про калькулятор я не відповів — яка відповідь правильна?

Звісно, тут я не розповім про технічні питання, бо вони зазвичай специфічні для кожної вакансії. Єдина рекомендація — готуйтесь до інтерв’ю. Написали в резюме, що маєте навички SQL, хоч на W3School зайдіть, почитайте про CRUD і види джоінів.

Напишіть у коментарях:

1. Які круті фішки в резюме маєте саме ви?
  2. Що на співбесідах незвичайного питаєте? Чи що питали у вас?

Бережіть себе!
Вірте в ЗСУ!
Все буде Україна!

👍ПодобаєтьсяСподобалось12
До обраногоВ обраному8
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Це нормально, якщо деякі мої запитання дивні і незрозумілі. Може, в нас різний контекст для їх розуміння.

Останнього разу це було, коли мене питали програмні терміни українською, а потім сильно дивувалися, коли я не розумів їх питання по терміну який не гуглиться

І, нажаль, ніхто не питає — а як мені співбесіда? Чи норм відповів на питання?

Раджу сходити на співбесіду і подивитись як воно є насправді.

— вибачте, ми не маємо права відповідати на це питання

— це просте питання, але довго відвідати, і в мене немає часу

— я напишу свої враження у імейлі (не напише)

Якось не дуже після таких відповідей щось питати. Одного разу спробував запитати за архітектуру проекту на початку співбесіди: «та звичайна архітектура»

Ліпше не питати та зекономити час

чи це просто джерело прибутку з 9 до 6

Звісно що просто джерело прибутку. Вішати лапшу на вуха про «працювати в нашій компанії велика честь» і «ми використовуємо стейт оф арт технолоджі бла бла бла» можна або джунам або задротам-ноулайферам. Для кожної поважаючої себе людини, робота — просто обмін декількох годин власного життя ( лол, хто взагалі зараз по 8-9 год працює) на гроші, які в інший час тратяться на різні хобі, розваги і т.д, а не на випалювання очей, щоб дізнатись що нового в Реакті 3.4.5.x.y.z

І мене дуже бомбить, коли я питаю в кандидата задачу на класи еквівалентності, а він мені зверхньо відповідає «та це ж тривіально! Я сіньор! В мене 100500 років досвіду. Нащо таке питати?» І що найцікавіше, відповіді не дає 😁 З моєї точки зору — нема відповіді, нема знання

Фрази «я сіньйор, нащо таке питати» були в часи, коли конкурнції за роботу не було. Зараз часи інші, тому такого буде менше. До кінця війни та покращення ситуації на ринку.
Але для інтерв’юєра важливо не перегинати палку з питаннями. Кожен сіньйор має різний досвід. Думати що усі повинні знати Х та вміти користуватися — не дуже продуктивний спосіб знайти хорошого спеціаліста. Бо може він чи вона дійсно не пам’ятає якихось теоретичних речей, але має інші круті навички. Тому це не показник для того, щоб завершувати співбесіду.
Бо такий підхід можна застосувати і в ваш бік. Копнути глибше у будь-який інструмент чи технологію, що ви вказали в резюме та потім казати «як це ви сіньор та не знаєте як на оптимізувати перфоманс бази даних! Ви ж ЇЇ використовували! Нащо тоді її вказали в CV!»

Цим питанням я хочу зрозуміти, чи кандидат цікавиться тестуванням, чи це просто джерело прибутку з 9 до 6

Якщо людина має хороші навички та виконує те, що потрібно — нащо хотіти, щоб вона у неробочий час завжди вчилася, тестувала або навіть «працювала» понаднормово? (не усі люди повинні такими бути). Це життя кожної людини. А ще зараз багато світчерів, котрі з дитинства не програмували та не тестували. Та мають багато своїх не айтішних хоббі. І це цільком нормально. (Я теж у перші N років роботи «горів» від людей, які як я не вивчають нове, не копають нові фреймворки і тд. А просто виконують те, що потрібно у задачі. А потім зрозумів, що усі люди різні).

Моя думка проста — вказуєте сертифікат, оновлюйте знання (а не пишіть токсичні коменти на ДОУ, що вас задовбали матеріали для джунів по тест дизайну, все це тривіально. Як показує практика, значна кількість мідлів/сіньорів базову теорію не знає і думає, що це ок)

Люди пишуть що це тривіально, бо статті зрештою одні й ті ж. Пересказ одних та тих же книжок. Якщо в техніках тест дизайну нового не з’явилося, можна хоча б писати статті про нестандартні кейси їх застосування. Додатокові підходи чи інструменти для того, щоб аналізувати вимоги та ін. Такі статті будуть більш корисними.
Плюс базова теорія — це не тільки техніки чи коло них. Це наприклад власний досвід того, чому системи мають помилки да вони найчастіше виходять з ладу.

Про ISTQB: завжди було цікаво, а нафуя перевіряти силабус, якщо у людини вже є сертифікат? Це того, що інтерв’юєр не довіряє testing board, яка проводить екзамени і видає сертифікат? Типу, ану я перевірю, що ти там знаєш, шо вони у тестінг борд розуміють. Зараз я покажу, як треба. Досить дивно.
І щодо сучасних європейських інтерв’ю: взагалі НІХТО теорію не питає (може, у джунів хіба, я не в курсі). Але у синьйора не питають взагалі. Дуже цікавлять, які були проблеми і як їх вирішували, які досягнення. Про техніки дизайну — це типова риса укрсучаутсорсу. Ааа, автор з Інфопульсу. Тоді все ясно

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

З свого досвіду, скажу що QA має в першу чергу розібратись у бізнесі, а технології це другорядні питання. Часто найскладніші задачі QA зводяться до підготовки даних, Особливо у фінансовому секторі. Зараз якраз працюю над фінансовую частиною системи і в нас QA готує csv файли з тисячами рядками вхідних даних і очікуваних результатів розрахунків. І там не треба космічні технології та штучний інтелект, ексель покриває 90% необхідного для розрахунків.
В загальному, розробники можуть зробити утилітки для QA для спрощення роботи з якимись технологіями, Наприклад інтеграція з AWS, Kafka. Для розробників це повсякденні технології і вони зроблять швидше і краще ніж QA.
я вважаю що основною рисою QA має бути педантичність до данних і бізнес вимог, а технології то другорядний фактор.

О! Ексель — one love ❤️ Мені теж дуже подобається генерувати дані — задав кілька формул і початкові параметри, а далі він накидує
На 100% згоден, що дані — це топ. Але я питаю задачі на техніки тест дизайну, щоб перевірити, чи зможе людина створити ті самі дані в екселі оптимально.
Наприклад, дані на одну транзакцію (одинрядок в екселі) обробляються 2 хвилини — в тебе є, сумарно, 30 класів, тобто всі тести займуть 1 годину мінімум, якщо не буде багів. Тому гарний тестер має оптимізувати тестування так, щоб не згенерувати 1000 транзакцій і чекати майже півтори доби, а за мінімум транзакцій виконати максимум перевірок — класів еквівалентності і граничних значень.

Почитайте про різницю між CV та резюме. Бо є плутанина тільки через це. Для Америки краще резюме, для Європи — CV.

ви мені очі відкрили, дякую! Я думав, це синоніми. Пішов читати матчастину

Звісно що просто джерело прибутку. Вішати лапшу на вуха про «працювати в нашій компанії велика честь» і «ми використовуємо стейт оф арт технолоджі бла бла бла» можна або джунам або задротам-ноулайферам. Для кожної поважаючої себе людини, робота — просто обмін декількох годин власного життя ( лол, хто взагалі зараз по 8-9 год працює) на гроші, які в інший час тратяться на різні хобі, розваги і т.д, а не на випалювання очей, щоб дізнатись що нового в Реакті 3.4.5.x.y.z

працювати в нашій компанії велика честь

ніколи такого не казав

ми використовуємо стейт оф арт технолоджі

а от таке казав. бо бачив ентерпоайзи, що крутять серваки на жава 1.3 і їм норм, бо працює — не лізь.А ще, уявіть, все ще існують проєкти на COBOL. І платять там норм, але розвитку нема.
Нещодавно тільки на DOU писали, що всю систему митниці тримає 1 людина, бо написано бозна як і не задокументовано. Йому, я так, думаю — ок, але з точки зору здорового глузду — ніт.

Я сам кайфую від того, що у нас прям сучасні технології і для кандидатів це теж може бути вагомим аргументом.

Я не ханжа, і працюю, щоб задонатити на ЗСУ, забезпечити сім’ю і окупити хоббі, але чому це не може приносити мені задоволення? Чому робота — то все серйозно, а задоволення, тіко від хобі?

Такі слова тільки надихають на подальше навчання.

ISTQB сертифікат — зустрічав вимогу в 100% переглянутих вакансій за кордоном.

Як добре, що розробники не мають нічого схожого

Цим питанням я хочу зрозуміти, чи кандидат цікавиться тестуванням, чи це просто джерело прибутку з 9 до 6

трігер на овертайми, потім цей інтерв’юер буде вимагати, щоб найнята людина постійно доводила свою «цікавість тестуванням»

ніт. я сам не овертаймлю і другим не раджу (без дуже вагомої причини).
Я просто не хочу, щоб роботу робили на от*бісь, тому шукаю мотивованих

Ну что я могу сказать: сразу видно, что сэр нанимает не очень опытных людей. Когда человек знает свое дело, ему достаточно задать два вопроса
— сделаешь?
— сколько будет стоить?
Всё!

ви, напевне, ніколи не зустрічали самовпевнених дурнів, які на словах все можуть швидко і якісно, а на ділі — ніфіга

Речь идёт о людях с репутацией и отзывами — вы таких не нанимаете, понятно

Речь идёт о людях с репутацией и отзывами — вы таких не нанимаете, понятно

це брехлива маніпуляція. Спочатку ви писали про

очень опытных людей

а тепер перескочили на

людях с репутацией и отзывами

і закінчили це все висновком, який береться нізвідки ¯\_(ツ)_/¯

Якби в Україіні існував інститут репутації, то ми всі жили краще, а репутація маніпуляторів була б не дуже вискокою 😉

Ну вот я, человек с репутацией и отзывами на апворк. Мне нет смысла врать потому, что рейтинг там — моё всё. Если вижу, что велика вероятность не справиться, просто браться не буду. Что сэру не нравится в репутации и отзывах такого рода? Не нравится апворк — можно по другому понять чего человек стоит.

Просто ви люди із різних світів. Хтось людина підприємець — має репутацію і знає ціну. Хтось людина-найманець — для нього важлива карьєра, сертифікатики, страховка, інші плюшки.
По хард скілам обидві людини можуть бути рівноцінними. А по софт скілам звісно підприємець на голову вище.

Так мати формальну роботу зі страховкою як базу
А потім апворк чи заєць

людина-найманець

Хомячки
Скачи враже як пан скаже

Ще розмір компанії і бюрократії впливатиме

Хомячки

Ну не хотів нікого ображати. Сам років 10 хом`ячив у великому ентерпрайзі (доречі зараз знаходжу дуже багато паралелей між собою та головним героєм Severance).
А потім понеслась душе по фрілансу
Кожному своє.

може то з вашого досвіду?
Людина з почуттям гідності не буде робити те, що їй «пан скаже»

Ну на галерах так і є
Є пан з ельфії
Є місцевий погонич

Притрусити хвалою компанії сімєю та командою трохи зверху

людина-найманець

сертифікований головоріз :D

як то ви нерівномірно поділили. Я працюю в аутсорсі, але дуже ціную свою репутацію і знаю собі ціну.
І невже нема підприємців, які маму рідну продадуть за прибуток?

Тут в коментах вже згадували Ілона Маска, підприємця від бога — але, як виявив твітер, софт скіли в нього не дуже 😁

Може трохи не так підібрав термін. У мене підприємець — людина здатна усе робити сама та не боїться невизначеності. Зазвичай такі не сидять у офісах та не радіють бонусам у вигляді нових резинових качок (хоча тимчасово вони можуть працювати і у тому ж аутсорсі, але не довго бо міфічної стабільності не потребують).
P s Якщо ти навіть тут згадав Маска то софт скіли у нього рівня Бог.

людина здатна усе робити сама та не боїться невизначеності

literally me 😆

Це правильний підприємець

Не сурогатний спд хомячок

Ну вот я, человек с репутацией и отзывами на апворк. Мне нет смысла врать потому, что рейтинг там — моё всё.

Завтра апворк ещё подкрутит правила и будете браться за всё подряд, а иначе получите штраф к рейтингу и shadow ban за бесполезность и лень.

Не нравится апворк — можно по другому понять чего человек стоит.

И как именно?

Завтра апворк ещё подкрутит правила и будете браться за всё подряд

Апворку не выгодно если люди берутся за работу которую не знают

И как именно?

По отзывам из других источников

Знов русня перекрутила і типу «понятно»

я проти маніпуляцій, але давайте не кидатись звинуваченнями типу «русня» тільки за російську мову

Так я не за мову, він і є русня, почитайте його коментарі

А я зустрічав дуже багато самовпевнених роботодавців.
Ось наприклад взяти мене — я чувак з 10-ти річним стажем на ролі архітекту. Точніше не класичного галерного, а ентерпрайзного. Перейшов туди з BA. Не мав продакшен експіріенсу написання коду, але вирішував будь-які проблеми на проектах, керував командами розробки, вмію рісечити швидше ніж ChatGPT та практик із системного мислення. Усе що необхідно рок стар розробнику.
В ентерпрайзі мене цінили, але хотілося менше бюрократії більше розробки.
Пішов звідти і зустрів на своєму шляху купу самовпевнених ідіотів, у яких шаблон — нема продакшен досвіду мавпочки значить гірше джуна.
Добре що люди, які знають хто я такий узяли мене тім лідом. Зараз займаюсь тим, що більше за все люблю — кодінг. Старий пердун, який був рок стар кодер мовою UML зараз перейшов на Golang і робить ще більші успіхи і приносить крутий профіт компаніям (я працюю у стартапі де усе відкрито тому чітко знаю скільки грошей я та моя команда заробляють для компанії)
Ось так вам — шах і мат самовпевнені дурні.

нажаль, самовпевнені дурні є скрізь 🤝

А что, у людей работающих достаточно долго не может быть репутации?

І мене дуже бомбить, коли я питаю в кандидата задачу на класи еквівалентності, а він мені зверхньо відповідає «та це ж тривіально! Я сіньор! В мене 100500 років досвіду. Нащо таке питати?» І що найцікавіше, відповіді не дає 😁 З моєї точки зору — нема відповіді, нема знання

Фрази «я сіньйор, нащо таке питати» були в часи, коли конкурнції за роботу не було. Зараз часи інші, тому такого буде менше. До кінця війни та покращення ситуації на ринку.
Але для інтерв’юєра важливо не перегинати палку з питаннями. Кожен сіньйор має різний досвід. Думати що усі повинні знати Х та вміти користуватися — не дуже продуктивний спосіб знайти хорошого спеціаліста. Бо може він чи вона дійсно не пам’ятає якихось теоретичних речей, але має інші круті навички. Тому це не показник для того, щоб завершувати співбесіду.
Бо такий підхід можна застосувати і в ваш бік. Копнути глибше у будь-який інструмент чи технологію, що ви вказали в резюме та потім казати «як це ви сіньор та не знаєте як на оптимізувати перфоманс бази даних! Ви ж ЇЇ використовували! Нащо тоді її вказали в CV!»

Якщо людина має хороші навички та виконує те, що потрібно — нащо хотіти, щоб вона у неробочий час завжди вчилася, тестувала або навіть «працювала» понаднормово? (не усі люди повинні такими бути). Це життя кожної людини. А ще зараз багато світчерів, котрі з дитинства не програмували та не тестували. Та мають багато своїх не айтішних хоббі. І це цільком нормально. (Я теж у перші N років роботи «горів» від людей, які як я не вивчають нове, не копають нові фреймворки і тд. А просто виконують те, що потрібно у задачі. А потім зрозумів, що усі люди різні).

Моя думка проста — вказуєте сертифікат, оновлюйте знання (а не пишіть токсичні коменти на ДОУ, що вас задовбали матеріали для джунів по тест дизайну, все це тривіально. Як показує практика, значна кількість мідлів/сіньорів базову теорію не знає і думає, що це ок)

Люди пишуть що це тривіально, бо статті зрештою одні й ті ж. Пересказ одних та тих же книжок. Якщо в техніках тест дизайну нового не з’явилося, можна хоча б писати статті про нестандартні кейси їх застосування. Додатокові підходи чи інструменти для того, щоб аналізувати вимоги та ін. Такі статті будуть більш корисними.
Плюс базова теорія — це не тільки техніки чи коло них. Це наприклад власний досвід того, чому системи мають помилки да вони найчастіше виходять з ладу.

Це дуже просто

інтерв’ю з хитромудрими запитаннями, що не відносяться до обов’язків, формують клас еквівалентності, і результатом яких буде еквівалентне допобачення

В тому ж класі питання про екстремуми функції, інтеграли, хитрожопі рахування м’ячиків у автобусах і кількості інопланетян у всесвіті

Тому і зверхньо відповідає :) Як то кажуть вам шашечки или ехать? ©

Себто наймають ктн який має все життя пам’ятати теорію множин, чи людину з ВЖЕ досвідом яка прийде і робитиме роботу?

Цікаво що при цьому за свої вимоги ку і присідання по гугловськи платити як гугл от чомусь неготові ;)

по гугловськи платити як гугл от чомусь неготові

гугл скорочує 12000 інженерів, а в нас найм. ми — крутіші за гугл 😎

гугл скорочує 12000 інженерів, а в нас найм. ми — крутіші за гугл

© every startup out there

Це ні про що не говорить, у нас також найм, але загальна чисельність у компанії падає. Просто заходять проекти, для яких немає спеціалістів на бенчі. Тому бенч викидають, а наймають зовнішніх фахівців на проект підходящих, але викидають більше.
І в гугле теж найм фахівців AI

ох, шановний, то ж був сарказм 🤦‍♂️. Ну що серйозно віповідати людині на комент в стилі:
«гугл платить багато, там би я старався. А ITкомпанія-нейм платить менше, тому старатись взагалі нема сенсу»?

інтерв’ю з хитромудрими запитаннями, що не відносяться до обов’язків, формують клас еквівалентності, і результатом яких буде еквівалентне допобачення

чому ви думаєте, що не відносяться? В нас банківський софт, купа алгоритмів обрахунку кредитних ставок, де ці класи юзаються направо і наліво.
Якщо людина не може назвати конкретні тести — представники різних класів еквівалентності, то користі проєкту кандидат не принесе

прочитав зробив забув

такий сінйор не підходить?

зробив якісно — молодець
зробив херово — не молодець

Плюс

В нас банківський софт

В нас тут теж є софт який вираховує імовірності в страхуванні.

Мені в кожного тестера на бекенд теорвер вимагати тепер і розподіл хі-квадрат?

у вашій вакансії написано знання теорії імовірності? якщо так — вимагати, інакше нащо писати?
у наших вакансіях буквально написано «Apply effective and relevant test design techniques for test cases creation». Відправив резюме — знав, що йшов до душних зануд 😁

У вакансіях зазвичай стільки води пишуть, що в більшості кандидатів сліпота на такі формулювання. Якщо б я побачив подібну фразу в вакансії, або взагалі не звернув би уваги, або подумав би що мається на увазі щось на кшталт «вміє написати тести не тільки для щасливого сценарію». Знову ж таки, що таке relevant у вашому розумінні? Які саме ви вважаєте effective? (я не QA так що можу не володіти контекстом.)
Якщо це щось що вам важливо, пишіть більш розгорнуто та специфічно. Не «між рядків». Тоді кандидати будуть дійсно розуміти, що ви душні зануди, і що про це будуть запитувати.

тобто, кандидат не прочитав, але винен не він, а роботодавець? Що за інфантилізм?
а ще люди ходять на вибори і голосують рандомно, а потім вони ні в чому не винні — то все політики погані! 🤬

я не QA так що можу не володіти контекстом

те, що написано у вимогах — вже написано розгорнуто і специфічно для QA

Це ж не те що ви написали «обов’язковий досвід 5+ років написання сценарієв до Selenium на Python», а вам прийшов кандидат без цього. Це «м’яка» вимога. І як і всі м’які вимоги, практики та підходи, в кожного свій досвід їз їх застосування, а іноді й термінології. І з чого ви вважаєте, що кандидат буде приділяти вашій вакансії більше часу ніж іншим 5-10 позиціям на які вони будуть сьогодні відповідати, намагаючись здогадатись, що саме ви мали на увазі?

От дивіться наприклад, я знайшов цю рандомну вакансію за десь 10 секунд скролінгу на колишньому angel list:
wellfound.com/...​ftware-engineer-python-go
Іще через 10 секунд перегляду я розумію що я можу робити цю роботу. 100%. Просто з профайлу компанії та вакансії, я бачу що це така робота яку я роблю. Ну будуть там можливо якісь технології чи бібліотеки які я не знаю, бо я працював з іншими, але які роблять те саме. Це нормально, на день 2-5 онбоардингу, після налаштування середовища, я саджусь за доку, читаю її та пігнав.

А тепер подивимося на деякі з вимог, наприклад оце: «Good sense of code structuring. You strive for making your code speak for itself and be readable by other humans.»
З одного боку це зрозуміла вимога, але з іншого боку, я хз що САМЕ малося на увазі, бо в кожного та в кожній компанії трошки свої параметри читабельності коду. Це мало чим відрізняється від вашого «effective and relevant test design techniques». Немає єдиного стандарту, попри всі кращі практики. Це виясниться під час роботи.

Взагалі, до речі, це одна із найкраще описаних вакансій, які я бачив. Дуже лаконічно, та мало речей які можна зрозуміти двобоко.

Такі вимоги як ви описуєте краще на співбесіді розкривати через практичну (вербальну) задачу, а не питання в лоб. Візьміть якийсь релевантний для вас приклад з реального життя де треба створювати тест кейси, та спитайте людину як вона буде підходити до проблеми. Та побачите, чи досвід людини більш-менш збігається з вашим досвідом. А може ви побачите що в людини цікавий досвід, який відрізняється від вашого, і від якого ви б могли отримати перевагу, але ви б нікого цього не розкрили через пряме питання.

Як мінімум, метод Монте Карло, центральну граничну теорему, теорію опціонів і книжку Талеба про жирні хвости

Кожен сіньйор має різний досвід.

В начале собеса говорить «интервью будет обширным, по многим направлениям, не обязательно знать всё»

Якщо людина має хороші навички та виконує те, що потрібно — нащо хотіти, щоб вона у неробочий час завжди вчилася, тестувала або навіть «працювала» понаднормово? (не усі люди повинні такими бути). Це життя кожної людини.

А у меня проект(ы). Мне до лампочки что там у человека в нерабочее время, но если он отказывается развиваться в принципе — это минус в карму и понижение приоритета при найме.

отказывается развиваться в принципе

С удовольствієм можу розвиватися та хоч з 9 до 6 за чужий рахунок

він кагбе має рацію, бо якщо на старті це ок і весь день твій, то пізніше в житті з’являються обов’язки і часу просто нема часто

як цього інтерв’юер розуміти не хоче чи не може — red flag

В принципі от коли хочу вивчити щось цікаве новеньке, шукаю проект який це оплатить в робочий час

Це ж не скажеш на інтерв’ю :)

Специалист выше джуна должен развиваться сам, за свои деньги. Иначе — «вільна каса»

Так я не проти розвиватись як ти кажеш і я згоден на

развиваться в принципе

просто кажу що час не резиновий, і я це вирішую творчо, з розмахом і за рахунок часу роботодавця в більшості випадків, а не у неоплачений час

Тому коли я демонструю готовність до постійного розвитку, це така чорна обіцянка з дулею за спиною, що краще би не питали ;) Заради росту й успіху компанії на все готовий

Це контрактор уонсультант і навиріст.
А уту йо*ну нікому не аотрібну крім компаніі хню тільки в робочий оплачений час

Форматування статті суцільною навалою тексту робить читання доволі складним...

Я зараз питаю, чи ваша компанія має юридичну реєстрацію в Україні?

«З моєї точки зору: нема відповіді — нема знання», — надзвичайно хибна точка зору, але ж треба чимось оправдати співбесіди(так як треба хоча б якось відбір робити)

не згоден. Оце студентське «я знаю, але розказати не можу» майже 100% означає, що не знає.
Один раз, в доковідні часи, на співбесіді на автомейшн тестера кандидат сказав, що погано може пояснити. Я дав йому ноут з відкритим PyCharm і сказав, не страшно, напиши код (там було щось дуже просте, типу додавання чисел).
і він не написав ¯\_(ツ)_/¯

Щоби що?

Я помітив, що люди, яким не подобається тестувати, чи конкретно АПІ тестування, наприклад, якого у нас в проєкті дофіга, то і тестувати такі люди будуть на отїбісь
А мені не треба на отїбісь, мені треба якісно

мені треба якісно

Що не так тоді з ?

Так люди побудовані: те, що тобі не подобається, ти не будеш робити гарно.

Робота з 9 до 6 != робити погано
Робота з 9 до 6 != не подобається робота

Перечитайте оригінальну цитату:

Якщо робота — це просто джерело прибутку, то

Робота з 9 до 6 != не подобається робота

виключається. І як наслідок, виключається

Робота з 9 до 6 != робити погано

Тут зазвичай посередньо, тобто не прямо вже погано, але ви ніколи не досягнете рівня людини, якій подобається те, чим вона займається.

в мене в університеті була дівчинка, яка дуже любила вчитись, але у неї постійно нічого не виходило, вона просто була закохана в навчання, але постійно не могла здати екзамен на 5, ходила на перездачі, мучила викладачів морально і психічно і ті здавались і ставили 5.
а були ті, хто шарив з самого початку і робив те, що казали і швидко виконували задачі, але їм це було не цікаво...
по вашій лозіці, потрібно найняти першу людину, вірно?

яка дуже любила вчитись, але у неї постійно нічого не виходило

знаю таких теж

І знаєш тут однозначної відповіді нема і не може бути

Discipline and persistence are qualities on their own

А люди зі здібностями до чогось часто мають звичку до легких успіхів і не звикли долати труднощі

Завжди треба дивитись кожну людину

взагалі в мене вже стійке враження про автора і його відношення до команди, йому не сподобається, але не маю бажання патякати з ним знов ;)

я писав про любити і / and / && знати, тобто обинві навички.
ви розказуєте про дівчину, шо любила, але не знала, щоб здати, тобто 1 навичка з двох.
з точки зору формальної логіки, кого потрібно взяти?

в ідеалі, щоб ці дві навички поєднувались, але ми живемо в такому світі, де це не завжди можливо і потрібно робити вибір в користь одного чи іншого

Дівчинка могла мати якісь розумові вади — наприклад, погану пам’ять або сильні хвилювання.

Мені сподобалася книга «Драйв. Дивовижна правда про те, що нас мотивує» на цю тему. Якщо єдина мотивація — гроші, то люди працюють значно гірше, плюс почувають себе нещасливими. Це підтверджено купою досліджень.

Так люди побудовані: те, що тобі не подобається, ти не будеш робити гарно.

дуже спорно, скоріше так, але далеко не показник

в будьякому разі це не значить зовсім як автор написав на отьєбісь

в нього ж або якісно, або на отьєбісь

“The only way to do great work is to love what you do.” ― Steve Jobs.

“Doing work you love is energizing and creates a positive feedback loop that fuels productivity. Your passion for the work energizes you and vice versa, giving you more fuel to put towards success.” ― Mihaly Csikszentmihalyi.

Взагалі, є купа досліджень і статей на цю тему. Плюс власний досвід.

«The only way to do great work is to love what you do.» ― Steve Jobs.

та так і є, людина що любить свою справу досягне висот і має мотивацію долати перешкоди

але робота на когось є робота на когось сорі, great work і розвиток це для себе, в іншому разі — має йти разом з great pay, great bonus and great stock options

Що би там інфопульс про себе не думав, порівнюючи себе з гугль, це не той кейс

В більшості випадків треба good enough результат. Перфекціонізм шкідливий

Далі не про автора
І особливо він шкідливий в команді коли якийсь ноунейм возомнив себе ілоном маском паше 120 годин на тиждень (для себе) і чекає такого самого интузіазму від кандидата який паше не для себе вже а для нього чи в гіршому випадку для замовника закордоном за медіану і ще й розвивайся і потанцюй перед ним

За плату на от’єбісь така й робота на отєбісь. Спитай будьякого архітектора чи будівельника чи когось хто руками працює не в айті.

Що б там інфопульс про себе не думав

це маніпуляція. Я — не весь Інфопульс, щоб так узагальнювати

В більшості випадків треба good enough результат. Перфекціонізм шкідливий

згоден, але якщо вибирати між вмотивованою людиною і не вмотивованою, кого виберете ви? Не вмотивовано, бо good enough?

якийсь ноунейм

А от зараз обідно було 😂

возомнив себе ілоном маском паше 120 годин на тиждень

фу. ніт. працюю до 40 год / тиждень, і стараюсь не брати овертайми без дуже поважної причини, бо вигоряння — то не міф

чекає такого самого интузіазму від кандидата

я фанат ІТ, постійно цікавлюсь новими технологіями, дружу і працюю з такими ж фанатами. Хіба вам не хочеться комфортної робочої обстановки?

Я — не весь Інфопульс

Я не про вас, я про того хто там командує в інфопульсі ;) загалом ви скоріш за все транслюєте культуру роботи в компанії

І про ілона маска то не до вас, хоча я підозрюю ви таки проектуєте певну частину своїх досягнень в очікування від кандидатів. Це поширено, просто так не варто робити. Це зробить вас кращим менеджером, якщо ви не будете цього робити. Але вчити не буду й лекції читати, коучити нема причин :)

якщо вибирати між вмотивованою людиною і не вмотивованою

залежить від мотивацій, я це навіть на інтерв’ю не вирішую бо інтерв’ю не дає часу вирішити

я вирішую про людину в кінці пробейшена, ну чи посередині, якщо жосткач якийсь вспливає

Апдейтнув, щоб згладити якось, не мав наміру ображати, скоріше то було до всіх цео, стартапів і компаній що траплялись мені

Це дуже спірне ствердження. Є маса людей, яким подобається, те, що вони роблять, але виходить дуже погано; і є купа людей, які роблять щось винятково за гроші, відомість і т.д. і виходить у них набагато краще, ніж у перших.
Наприклад, Батістута, один з найкращих футболістів свого часу, в одному з інтерв’ю заявив: «Я не люблю футбол, це просто моя професія». В той же час мільйонам футболістів, що обожнюють грати, ніколи не досягти його рівня.

Звісно, що любити свою справу — це тільки одна з складових успіху. Цей Батістута (ніколи не чув про нього) міг народитися з генами, що дають кращу витривалість, довшу стопу чи кращу координацію рухів. І за рахунок цього він був кращим за інших футболістів.

В любителі футболу вже вірять шо Шевченко спапуасився?

це найбільш непотрібно витрачені кілька хв часу на інтервʼю.
коли я проводив інтервʼю, то ніколи не питав цього в сіньйорів. хоча б тому, що є 2 причини: або мені з самого початку зрозуміло, що це не сіньйор і там питання зовсім інакші, або зрозуміло, що він сіньйор і можна використати дорогоцінний час на запитання чогось значно цікавішого.
можна уявити, як ви наймаєте водія і питаєте в нього, які бувають типи авто і хочете почути про легкові, вантажні чи спортивні, і які в них особливості. дивно, правда?
(я не беру до уваги едж кейси, яких 1%)

мені з самого початку зрозуміло, що це не сіньйор

як ви це робите? що за екстрасенсорні здібності?

ну напевно задаю питання, які покажуть, як людина працювала, які має досягнення, які задачі вирішувала і тд, а не лише теорію з топ-100 куа інтерв‘ю квешнс.

а насправді, то нічого такого, просто я пройшов битву екстрасенсів.

ну напевно задаю питання, які покажуть, як людина працювала, які має досягнення, які задачі вирішувала

ну так виходить, що не з самого початку 😁

ну я не мав на увазі, що я ще до інтерв‘ю це розумію)
може це так звучало, але ні
якщо та, то сорі)

Про ISTQB: завжди було цікаво, а нафуя перевіряти силабус, якщо у людини вже є сертифікат? Це того, що інтерв’юєр не довіряє testing board, яка проводить екзамени і видає сертифікат? Типу, ану я перевірю, що ти там знаєш, шо вони у тестінг борд розуміють. Зараз я покажу, як треба. Досить дивно.
І щодо сучасних європейських інтерв’ю: взагалі НІХТО теорію не питає (може, у джунів хіба, я не в курсі). Але у синьйора не питають взагалі. Дуже цікавлять, які були проблеми і як їх вирішували, які досягнення. Про техніки дизайну — це типова риса укрсучаутсорсу. Ааа, автор з Інфопульсу. Тоді все ясно

а нафуя перевіряти силабус, якщо у людини вже є сертифікат?

Саме через це я давно кладу товстий волохатий болт на сертифікати

В тому й пойнт блін сертифікатів що ти його здав. І тому його оновлюють, щоб показати в резюме що актуальний

А виходить зовсім навпаки — ааа то в тебе сертифікат, от давай і перевірим

За вашою логікою, якщо отримати штук 20+ сертифікатів по тестуванню, програмуванню і скраму, то і інтерв’ю проводити не варто. Можна одразу наймати.
CV — це ж як паспорт, там ніхто ніколи херні не писав.

Саме через це я давно кладу товстий волохатий болт на сертифікати

можу тільки порадіти за центри сертифікації, що їх співробітникам не потрібно з вами контактувати

Дякую що тільки підтвердили мою думку. Зачєм платіть больше

не маніпулюйте

там ніхто ніколи херні не писав.

Сертифікати перевіряються і мають короткий строк. Який це в сраку паспорт чи права?

І так якщо покласти півроку на підготовку, недурні гроші на курс і здачу, то чекаєш що це допоможе на інтерв’ю, а не створить проблем кагбе

можу тільки порадіти за центри сертифікації, що їх співробітникам не потрібно з вами контактувати

Шкодую що їм доводиться мати справу з вами

І так якщо покласти півроку на підготовку, недурні гроші на курс і здачу, то чекаєш що це допоможе на інтерв’ю, а не створить проблем кагбе

Якщо ви добре все знаєте, то відповісти на кілька питань — точно не проблема. Навпаки, гарантовано якісні відповіді на питання.

Шкодую що їм доводиться мати справу з вами

гей, це ж не я щось там роблю товстим волохатим болтом 😂

це ж не я

то вас образила товщина і волохатість мого болта, і тому ви вирішили образити вже мене особисто?

Якщо ви добре все знаєте, то відповісти на кілька питань — точно не проблема. Навпаки, гарантовано якісні відповіді на питання.

То це можна й без сертифіката, грошей і дратування працівників співробітників центрів сертифікації

З одного боку ви хочете бачити сертифікат і захищаєте його чомусь, з іншого ви показуєте яскраво що він вам неважливий. То нащо він здався?

мене непокоїть сама згадка болтів в дискусії. Ви як той ексгібіціоніст, увірвались в розмову про резюме і як аргумент готові показати, що у вас під пальто 🤮

То це можна й без сертифіката

та будь ласка. Знання та навички — то найголовніше. Мова з самого початку була про те, що як маєте сертифікат, будьте готові довести, що це не просто бумажка.

як маєте сертифікат, будьте готові довести, що це не просто бумажка.

тому й не маю, і доводити нічого не треба, здається це вже втретє кажу

мене непокоїть сама згадка болтів в дискусії.

я просто прокоментував у відповідь іншому, болт я не для вас показував

дякую за увагу до мого болта, це якось ні в тин ні в ворота, а не дискусія

побачу вас на інтерв’ю перевірю як у вас з правилами формальної логіки

За вашою логікою, якщо отримати штук 20+ сертифікатів по тестуванню, програмуванню і скраму, то і інтерв’ю проводити не варто. Можна одразу наймати.

ну якщо для вас співбесіда — це суто прогон по теорії, то так — вам можна наймати такого кандидата.
погугліть behavioral interview, вітаю у 21 ст

Пха-ха-ха-ха!! Типовий набір маніпуляцій 😂

нафуя перевіряти силабус, якщо у людини вже є сертифікат?

«чому в світі трапляються ДТП? У кожного водія є права, які без екзамену не видають?»
Нажаль, є багато людей, хто завчив теорію під екзамен, потренувався на примірниках тестів і отримав сертифікат, не отримавши жодних знань.
Чи от типова відповідь — «я здав екзамен 5/7/10 років тому, вже не пам’ятаю»
До того, я ж не питаю в лоб техніки. Я описую ситуацію (що інкапсулює певні техніки ТД) і питаю, які тести кандидат виконав би і чому саме їх?

щодо сучасних європейських інтерв’ю: взагалі НІХТО теорію не питає

Невже не дадуть жодної задачі і не спитають, як би ти її вирішив? Щось я вам не вірю

Про техніки дизайну — це типова риса укрсучаутсорсу

Якесь мерзенне знецінення ІТ в Україні. «це не я тупий, це украутсорс погані питання задає»

Ааа, автор з Інфопульсу. Тоді все ясно

Ааа, рандомний коментатор з Інтернету. Він точно завжди правий 👍

Невже не дадуть жодної задачі і не спитають, як би ти її вирішив? Щось я вам не вірю

і правильно — не треба мені вірити. Краще самому впевнитися, як у 2023 році проводять співбесіди. Вам же не буде складно пройти пару?

це не я тупий

oh wait... здається, знання теорії не допоможе, якщо софтскіли мінус 5.

Якесь мерзенне знецінення ІТ в Україні

ef435bfvcwr
чувак, по ходу, проблеми не тільки з софтскілами

Це нормально, якщо деякі мої запитання дивні і незрозумілі. Може, в нас різний контекст для їх розуміння.

Останнього разу це було, коли мене питали програмні терміни українською, а потім сильно дивувалися, коли я не розумів їх питання по терміну який не гуглиться

І, нажаль, ніхто не питає — а як мені співбесіда? Чи норм відповів на питання?

Раджу сходити на співбесіду і подивитись як воно є насправді.

— вибачте, ми не маємо права відповідати на це питання

— це просте питання, але довго відвідати, і в мене немає часу

— я напишу свої враження у імейлі (не напише)

Якось не дуже після таких відповідей щось питати. Одного разу спробував запитати за архітектуру проекту на початку співбесіди: «та звичайна архітектура»

Ліпше не питати та зекономити час

прикро таке чути. Я ставлюсь до інтерв’ю як до діалогу, а не до допиту

настолько плохо с украинским языком что не можешь с него на английский язык перевести? или там про дієвидло было?

Та Навіть новітнє слово застосунок чого варто.
Деякі слова з англійського не дослівно перекладаються що на рос що на укр

застосунок

не новітнє слово. І воно чудове.
«Пріложеніє» (чи його калька «додаток») — оце фігня

Вже не пам’ятаю що, щось на рівні «Що ви знаєте про течію?»

на щастя, інтерв’ю — не допит. Можна перепитати, попросити переформулювати чи сказати англійською.
Реальний факт: в різних великих ІТ компаніях Європи регресійне тестування називається по різному. І це не завжди regression 😁

Я перепитав, мені відповіли щось типу «А, не знаєш, ідем далі»...

інтерв’ю — не допит.

ми з вами на різних інтерв’ю були. Ще раз раджу пройти в сучасних реаліях

Все змінюється все тече
Потрібен Тампакс!

З реклами

вся важлива інформація про мене вміщалась в 1 сторінку А4... безнадійно застаріло

standout-cv.com/...​iters-spend-looking-at-cv

Воно не застаріло, і для частини рекрутерів 1-сторінкове резюме й досі актуальне.
Деякі використовують ATS для парсингу — їм начебто краще 2-сторінкове.
Скандинави люблять гортати CV як журнал і в ідеалі хочуть 10-сторінкове.

Тож я замахався дізнаватись хто що любить і зарелізив 3 версії на хоум-пейджі: olegsuv.netlify.app

воно застаріло не через те, що там 1 сторінка, а оформленням, подачою інфи. Коли я його написав, був джуном. Сіньорське резюме має бути інше.

Пане, у вас крутезний хоум-пейдж!

Дякую :)

Знайомий показав сервіс netlify що білдає гітхаб репозиторії в домени, то мене трохи понесло викладати все підряд. Хотів десь якось викласти список тестових завдань і щоб людям було не складно копатись в гітхаб репозиторіях. Ну і зроблено на реакті само собою, просто тому що можу :D

На заборі теж написано!

Так реально є рекрутери, які при наявності наприклад React в резюме, будуть перепитувати «а ви працювали з React?» без якогось продовження чи розкриття питання

В у них сво анкета від боса
Читати не вчили

Ось тобі культ не читаючих резюме

Hello,

Thank you for your interest in a career with xxxxx Technology Solutions. We are excited to get to know you!

In order to proceed in the interview process, please provide me with the following information within the next 1-2 business days.

1. How many years of experience do you have with SQL Always-On?

2. What is the largest database you have worked with?

3. How many Availability modes are supported by Always ON?

4. Do we need shared storage to configure Always ON?

5. Can you write on a database that is a part of an Always ON availability group from the secondary replica?

Please send the requested information to .....

1. How many years of experience do you have with SQL Always-On?

5

2. What is the largest database you have worked with?

Leaked from Twitter

3. How many Availability modes are supported by Always ON?

Always ALL

4. Do we need shared storage to configure Always ON?

No, otherwise it’s going to be always on/off/on/off/on/off/...
@here, AGAIN!!! Who the fuck with their dirty hands always...If I kindly ask you, could you please if you don’t mind keep the database always ON? Sincerely, yours, Subramathan Patanbathalambabad.

5. Can you write on a database that is a part of an Always ON availability group from the secondary replica?

Yes, I can.
repositories.lib.utexas.edu/...​pg?sequence=6&isAllowed=y

. How many years of experience do you have with SQL Always-On?

Моя відповідь
Ну як зврелізив майкрософт в 2012.
Досі памятвю який смачний супчик бцв на івенті на обіді

А взагалі так по тупому питають індуси і деякі наші

це дійсно дивно. чому б не спитати, що ти останнє робив на Реакт? Які складності в тебе виникали та як ти їх вирішував? це набагато ефективніше

види джоінів.

Які ти джоїнів розуміє SQL Server engine.
Не девелопер

Розкажіть про ваші обов’язки в останньому проєкті". Типове питання, яке я ставлю всім кандидатам. Мені цікаво почути, які саме активності людина робила, на чому акцентує увагу: тестування, тест дизайн, аналіз вимог. І тут я дуже часто перебиваю кандидвтів, бо більшість починає розказувати, що в них за проєкт і які в ньому є фічі. Я не проти дізнатись про контекст, для кращого розуміння типу роботи, але це не те, що я питав

Якщо це питати в джуна то логічно

ну як джун, значить має досвід. як ні — то трейні

Подобається веб і не подобається мобайл, наприклад.

Війна, їсти нічого а такому сайко розказувати щоб зарізав

чи є запитання до мене.

Ти давно такий?

100% переглянутих вакансій за кордоном

От прямо скрізь?

Чому так категорично за гемблінг?

Тому що це гірше наркоторговців

Бо є люди(достобіса, насправді) які не хочуть в гемблінг
Сам такий. Основна причина — вони дурять людей, і не важливо, що ті кого дурять — ідіоти, це не привід дурити людей

Для мене це теж єдина сферу, яку я баню на старті.
Раніше казав що для цих проектів +25% до актуальної ЗП і вони самі всі йшли в ліс.
Мене навіть дратує що їх назва «gambling» взагалі схожа на слово «game», але їх суть максмально протилежна.

Вже почали писати як iGaming

Це ще гірше. У них до геймінгу відношення сильно менше, ніж у морської свинки до моря.

лол, кожен раз ору коли на доу працівники гемблінгу лізуть з ним в топіки про геймінг, вважаючи що це одне і теж :D

Автор зазначив: «І я точно не хочу зв’язуватись з гемблінгом»
І я поцікавилась чому так.
Підкажіть, що не так з моїм запитанням? 🙃

Я відповідав на це

У них до геймінгу відношення сильно менше, ніж у морської свинки до моря.

Але з вашим питанням не так лише те, що воно виникло, оскільки більшість людей категорично уникають гемблінгу, і як споживачі, і як розробники:)

З питанням все норм.
Я нікого не засуджую, в мене є знайомі, що працюють в гемблінг-проєктах.
Особисто мені не подобається індустрія, яка зловживає на слабкостях людей.
Так само я б не став працювати в проєктах, пов’язаних з алкоголем, табаком, порно. Навіть не зважаючи на те, що сам періодично п’ю алкоголь 🍺 і підтримую легалайз 🍀

Особливо коли є вибір з безлічі напрямків, де мої знання та навички можуть знадобитись

А от цікаво

З часів роботи в банку памятаю що босам в страховку було включено лікування венеричних захворювань

вам ШІ допомагає писати рандомні коменти, кардинально міняючи тему розмови?

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Підписатись на коментарі