×

JavaScript розробникам без досвіду готові платити лише $200-500

Усі статті, обговорення, новини про Front-end — в одному місці. Підписуйтеся на телеграм-канал!

У JavaScript розробників без досвіду пропозиції зарплати становлять $200-500. Для прикладу, навіть у QA трохи більше: $300-600.Про це свідчить нова аналітика Djinni.

Найвищу зарплату зі старту пропонують PHP-розробникам: до $1100. Висока зарплата також у бізнес-аналітиків: $500-$1000.

👍ПодобаєтьсяСподобалось3
До обраногоВ обраному1
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Чудовий фільтр для людей, які тільки на словах йдуть в ІТ бо їм це подобається, а насправді тупо заради бабок)
Я, як і більшість людей в коментах, та мабуть в сфері вцілому, починав багато років тому за приблизно 300$, коли ще долар був по 8 (перша зп — 2520 грн до податків і близько 2к чистими), бо мені подобалося автоматизувати рутинні процеси й писати код. Гроші — це просто приємний бонус, але не основна мотивація. Хоча, звичайно, отримувати умовні 200к гривень повеселіше буде, ніж 2к :D

Що бачить мабутній розробник:

JavaScript розробникам без досвіду готові платити

Що бачить людина, яка хотіла після 3-х місячних курсів зашибати сіньорську зп

лише $200-500

Без досвіду це як?

Я людині з роком пет-проектів на С++/Linux/3D в свій час платив здається $2K.

Головне, що може, а не роки досвіду. Є і вічні ждуни, і вічні недоджуни.

та норм зп для людини без досвіду, я пів року за таку зп працював і це було минулого року. головне отримати перший досвід

Що значить «лише»? Це досить висока зарплата, я на першому робочому місці отримував і того менше. І взагалі тут будь-яка заплата це по суті благодійність, вкладення в людину грошей, з надією що це потім дасть віддачу. Бо джуни без досвіду практично нічого не можуть зробити, тому їх мало хто взагалі може собі дозволити.
Чи це може начитались про неймовірно багатих айтішників, тай тепер дивуються що сходу не хочуть платити по $10к? Ну, щоб багато заробляти, треба багато працювати, а якщо ти йдеш сюди за «великими бабками», то ти ніколи і не дотягнеш то тих високих омріяних заплат (а якби розвивався у цікавій для себе сфері, то за 5-10 років можна було б багато де вийти на досить високий рівень доходів).

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Я на першій роботі отримував трохи більше $100. Був ще студентом.

В нас до 1999-го в середньому виходило 50 баксів на місяць.

А потім я відкрив для себе аутсорс...

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Ще трохи часу, підуть і за 100$ працювати...Роботи стає все меньш і меньш. Дивися кожну неділю на Доу і стає сумно, вже пройшов рік, як почалися військові дії, бізнес повинен був вже адаптуватись до цього скрутного становища...

Это возможно только в случае обвала курса гривны в 2 раза. Минималка-то, около 200 баксов сейчас.

Москалику, московія-росія веде війну проти України з лютого 2014 року! Це вже 9 років!

Російсько-українська війна (з 2014):

московське-російське збройне вторгнення в Крим у лютому-березні 2014 року (з подальшим початком тимчасової окупації півострова московією-росією 20 лютого 2014)

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

«Лише $200-$500» це дуже цікава маніпуляція. А скільки, по вашому, має бути? $2000-$5000? За що?

Ви хоч уявляєте, скільки часу та зусиль потрібно вкласти в людину без досвіду, щоби працівник став більш-менш автономним та почав приносити користь?

Ми, з великими обмеженнями бюджету, найняли джуна без досвіду після курсів (привіт, Денисе). Так, трейд-оф — час, або гроші. Обрали платити власним часом. Хоча і з компенсацією не образили. :)

Він демонструє дуже непогані навички, але доводиться витрачати від півгодини до декількох годин щодня, аби його робота дійсно приносила цінність. І це ще з урахуванням того, що він надзвичайно вмотивований саме програмуванням. Що було би, якби він мотивувався лише грошима — для мене загадка.

Я розумію, що редакції ДОУ потрібно якось залучати людей до дискусій, але я бачу, що все більше та більше зʼявляється якогось трешу, маніпуляцій фактами та провокацій. Як на мене, це призводить лише до втрат авторитету ресурсу, хай і зі збільшенням заробітку. Але це може виявитись тимчасовим явищем і з платформи для ІТ спільноти можна через кілька років стати звичайним порталом з новинами.

Была бы у ДОУ альтернатива, а так ...

Та шо тут обговорювати. З поточною ситуацією мають самі доплачувати за можливість вайтівайті. Як на мене посидіти півроку на мівінці, щоби отримати неоцінений комерційний досвід, можна

На мою суб’єктивну думку 200$ якщо без досвіду норм, за 3-4 міс має сам до 500$ добратись. Я починав з 300 і через 3 міс підняли рейт до ~450-480$. Ну але я попав в дуже круту тіму аутсорсну, де не ображали. Мій рідний брат світчнувся в 35 після 2х років пошуку роботи через ейджинг і не достатній рівень попав на стажування в продукт на 400$. Тільки час може дати достатню зп, а не курси. А якщо тіп має 1р комерційного досвіду, то в залежності від його рівня можна сміло давати від 700$ а може і більше.

Що значить «лише»? Це досить висока зарплата, я на першому робочому місці отримував і того менше. І взагалі тут будь-яка заплата це по суті благодійність, вкладення в людину грошей, з надією що це потім дасть віддачу. Бо джуни без досвіду практично нічого не можуть зробити, тому їх мало хто взагалі може собі дозволити.
Чи це може начитались про неймовірно багатих айтішників, тай тепер дивуються що сходу не хочуть платити по $10к? Ну, щоб багато заробляти, треба багато працювати, а якщо ти йдеш сюди за «великими бабками», то ти ніколи і не дотягнеш то тих високих омріяних заплат (а якби розвивався у цікавій для себе сфері, то за 5-10 років можна було б багато де вийти на досить високий рівень доходів).

Це не висока зарплатня, а звичайна (7400 — 18500, цю вилку отримує більшість в країні). Ніхто за хліб працювати не повинен, не треба забувати, що у нас домінує аутсорс і не рідко стажерів продають як джунів. А у випадках, коли не продають, то навчають за рахунок джунів, мідлів, яких все таки продають значно дорожче, ніж їм платять. Звісно без комерційного досвіду роботи джун нікому не потрібен, але це не привід занижати зарплатню.
Про неймовірно багатих айтішників люблять начитатись проходженці курсів Вайті В Айті, але ця проблема є і критерії від роботодавців з роками все більше й більше, пропорційно росту кількості відгуків на вакансії.

На счёт того, что никто за хлеб работать не должен. Расскажите это пролетариям на минималках :-)

Це проблеми сфери, в якій працює пролетаріат, в данному випадку розмова саме про JavaScript напрямок, де причин для таких проблем немає)

Причина та же самая, что никто джуну больше не заплатит. Вот и придётся работать за хлеб пока опыта не наберёт. У пролетариев в этом плане ситуация более грустная.

Ну так дивись: не подобається працювати за $200-500 — не працюй. Ну ніхто ж не тягне силою, не змушує входити в айті під дулом пістолета. Цікаво яка на ваш погляд тоді була б нормальна зп для джуна, який ще ніколи не працював?

Відповідаю конкретно на ваше питання «нормальна зп для джуна». Це проблеми компанії, що вони взяли людину на цю позицію без досвіду. Зарплатня $200-500 — це норма для стажера, але ніяк не для JS джуна. Раз компанія бере людину без досвіду джуном, а не трейні, то нехай платить як джуну.

Ага, таку позицію розумію. Ну дійсно, у нас люблять обманувати клієнтів і працівників. Можу погодитись.

Раз компанія бере людину

То їй вирішувати, скільки платити співробітнику. Особливо у світі, коли кандидат сам укладає угоду з компанією щодо розміру компенсації. Те, що хтось очікує, що з якоюсь личкою хтось десь буде щось отримувати (чи ні) — особисті проблеми цієї людини, бо все обговорюється в момент підписання угоди.

Хочете, щоби якийсь тайтл, незалежно від компанії, давав плюс-мінус однакові умови праці та відповідальність — створюйте профспілки, залучайте більшість ІТ спеціалістів до них та тоді диктуйте умови.

Згоден, у кожної компанії свій бюджет і це проблеми самого кандидата. Але з етичного боку, якщо зарплатня нижче ринку, то при працевлаштуванні варто задуматись про ставлення компанії до її співробітників

(7400 — 18500, цю вилку отримує більшість в країні)

Більшість на першій роботі? Навряд.

І взагалі тут будь-яка заплата це по суті благодійність, вкладення в людину грошей, з надією що це потім дасть віддачу. Бо джуни без досвіду практично нічого не можуть зробити, тому їх мало хто взагалі може собі дозволити.

Це такий треш, надіюсь вас не допускають до найму спеціалістів.

Ви взагалі бачили які тепер вимоги ставлять для джунів? Там переважно від року досвіду вимагають і знання по купі різних технологій. Якщо у вас джун «нічого» не може зробити, то проблема в тому що хтось не вміє робити завдання для нього.

Та я мав на увазі скоріш трейні. Ви почитайте заголовок статті «JavaScript розробникам без досвіду». Таких людей називають ще інтернами, трейні чи стажерами. Джуніор з роком досвіду і досить великим багажем знань буде отримувати більше, тут мова йде про людей без досвіду, які шукають першу роботу.

Що бачить мабутній розробник:

JavaScript розробникам без досвіду готові платити

Що бачить людина, яка хотіла після 3-х місячних курсів зашибати сіньорську зп

лише $200-500

А яким чином це новина? Хіба інтернам колись платили більше?

Заробляв 600$ джуніором в 2007, потім 800$ в 2008 до кризи.

молодець, повезло

500$ це цифра входу для джуна яку я чую вже 12 років, що працюю в ІТ.

В далекому 2012 році пішов на свою першу роботу джуном якраз на 500$, хоча в ті часи було по різному, 200-300 теж було частим варіантом для першої роботи, багато знайомих починали якраз з такої суми.

Аналогічно в 2011 стартував з 500 баксів у київському Люксофті.
Тоді це було, здається, 4000грн. до податків.

Я в 2005 джуном більше заробляв

завжди можна піти на завод за 150$, як альтернатива

Проблема не в тому, що їм на старті платять мало, проблема в тому, що вони повинні витримати конкуренцію з такою ж сотнею-другою «щасливчиків»
Ось вже мідли-фронтендери сотня на місце dev.ua/...​-nizh-do-viiny-1682343020

Джуновську вакансію завалили резюмехами випускники трьохмісячних курсів. Дійсно видатна та унікальна подія, на публікацію тягне.

зрозуміло — тепер джуну потрібно 2+ роки досвіду з фреймворками =)
проблема де взяти ці 2 роки досвіду — 3х місячні курси такого не дають...

І знову ж таки, яка унікальна проблема з першим досвідом, жодна людина у світі з нею раніше не зтикалась. А 2 роки і одразу мідл — це більше виключення, ніж норма, щоб там інфоцигани на курсах не казали.

Нє, ну не кажи. Буває всяке ...
Я у 2011 у 36 років свічнувся в АйТі, пішов джава мідлом працювати на $2.75К (2.5К на випробувальний термін) з середини курсів такого собі Якова Файна ...

Тут стоит вопрос возможно ли вообще найти сейчас работу за те же 200$ после 5 месяцев обучения на платных курсах по фронтенд?
Или подскажите что лучше изучать сейчас чтобы было больше шансов найти работу?

знання/освіта це капітал, те що не затребувано сьогодні, матиме попит у майбутньому, головне щоб ви були добре обізнані в технології, яку обрали

«платність» курсів це не панацея.
якщо ви виявитеся кращим за 250+ кандидатів на вакансію — цілком можливо.
якщо ви думаєте що отслюнявив 1K$ за гівнокурси і робота у вас в кармані — тоді не варіант.

стажування в компаніях — найкращий варіант потрапити на борт.
таких вакансій мало але поріг входу нижчий — достатьно впевнених теоретичних знать і виконане вами(!) тестове

Добре що я не москаль і з досвідом)

Это хорошо или плохо?

Так, ну раз уже тут усі міряються, у кого менша зарплата була при старті кар’єри, то влітку після закінчення десятого класу я працював консультантом на комп’ютерних курсах за 20 гривень на місяць, а на другому семестрі п’ятого курсу влаштувався на заробітну плату 12 гривень на годину і пропрацював у тій компанії на тій зарплаті близько двох років, поки не перейшов на посаду стажера в аутсорс.

Дивись проста математика. Оренда простої однушки в Києві, це приблизно 7000 гривень. За сучасним комерційним курсом 38.2 до одного, $200 дорівнює 7650₴. Таким чином після сплати оренди за житло в тебе виходить усього 650 гривень на їжу та усе інше. Ах так — ще ж податки, мінімальна ЗП і т.п.. Напевно якось вижити можна на макаронах, соєвих пельменях та сосисках, з відповідним впливом тієї дієти на подальше здоров’я. Та навіть про одежу, а тим більше електроніку, книжки і інше, що для роботи треба — забудь. Коли ти починав на 20 грн, це швидше за усе за купівельною спроможністю були інші гроші, та разом з тим напевно сидів на шиї в батьків. А зараз ситуація, коли швидше за усе у батьків нема тієї шиї, щоб на ній сидіти, в країні 2.5 мільйони безробітних. Виходимо з того, що краще йти встановлювати вікна із зарплатнею в 50 к гривень, чи в вантажники десь у сільпо з 20 к. ЗП в $200 це зі світу нульових, коли сам доллар був набагато дорожче і ціни були набагато меньше, двокімнатна хата коштувала якийсь час десь $9000.

я б не міряв все «однушками в Києві біля метро». Студенти або знімають з друзями, або живуть у батьків. Світчери або мають вже своє житло або знімають десь по низу ринку

Виходимо з того, що краще йти встановлювати вікна із зарплатнею в 50 к гривень, чи в вантажники десь у сільпо з 20 к.

я починав з $200 і навіть зараз я все одно би вибрав it — через перспективи і не пильну роботу.

Про не пильну тут коли як, як вона є — таке дуже важко назвати не пильною. Навіть коли я починав ще в 2006, на $200 то було трохи більше за 1000 гривень і вже було зарплатнею прямо кажучи не дуже, набагато краще було продавати з дебільшого піратьскі компакт диски. Хоча згода, перспективи є, вони такі — отримав комерційних досвід і звалив за першої ліпшої можливості на кращу зарплатню. Після чого у тімлідів і сініорів просто відпадає будь яке бажання займатись стажуванням. Якщо навіть заставлять — буде дика токсика. Це система із деградаційною мотивацією, ми це вже не раз походили.

Так звісно, щоб увійти в айті, орендувати не вийде. Потрібно йти в прийми і у вільний від роботи час їздити до тещі в село і копати картоплю в тещі на городі, поки заробітна плата не зросте настільки, щоб придбати своє житло.

Хоча напевно, як ринок диктує таку мотивацію — треба йти за ринком. 2. При такій зарплатні тещі в тебе не буде, жодній дівчині жебрак і при тому програміст задарма не треба, виходити заміж, а тим більше з ІТ де є доступ до іноземців. Щодо світчінгу — констатуємо факт, вікно можливостей тимчасово закрито. Переважній більшості тих хто ломанувся в фронтенд через курси, світить типова статистика курсів — тобто 2% лише знаходять роботу.

Знати б цю статистику до того, як ломанувся на фронтенд. Бо зараз переглядаю інженерну вакансію конкурс умовно 3 людини на місце, на it -менше 8-10 не буває. На безоплатне стажування з можливістю в майбутньому потрапити до лав компанії 150 відгуків. Світ зійшов з розуму

А дивись, за нас її зібрали кацапи їх відділення Forbes www.forbes.ru/...​talo-sloznee-najti-rabotu Теж можна знайти і на хабрі. Як не дивно вони з цього боку в такій самій ситуації. В Америці теж приблизно те саме і давно збирана статистика. Суть який ринок вакансій в ІТ влаштований таким чином, що новачок нікому не треба — давайте одразу досвідченого, до того ж досвідченого в конкретному стеку технологій, що одразу міг робити роботу. Це бізнес з дуже виском рівнем конкуренції, та переважно проектно-підрядною організацією праці, як і будівництво наприклад. Зазвичай новачків беруть компанії — стартапи, чи пилососять великі корпорації, коли є попит, і у яких є власні курси та програми стажування, та джуніорів невідомо звідки вони не беруть. Таким чином лише 5% вакансій на ринку припадає на джуніорів без досвіду. А курси випускають за рік в двічі більше випускників ніж взагалі є вакансій. Так і виходе величезна кількість народу на одну вакансію, яких курсоводи, що не мають договору з роботодавцем, ухвалених програм тощо — просто надурили на гроші. Хоча визнаю, існують справді добрі курси, дехто з моїх знайомих навіть робить і справді влаштовує людей на роботу, але на ринку більшість — поганих.

Так, згоден. Я, як і більшість тих хто пішов на курси, повівся на красиву рекламу, яку давали на ввідних вебінарах. На красиві графіки про кількість вакансій на javascript, та рівень їх зарплатні. Правда ті, хто вели ті вебінари «забули» сказати скільки кандидатів припадає на ті вакансії. А я з по природі своєї наївності і віри в те, що кажуть люди не перевірив ринок самостійно. Хоча напевно надо бути чістнішим з самим собою. Мені хотілося вірити в диво і бути втягнутим в цей процесс, бо тоді, минулим літом війна зробила багатьох інженерів безробітними. I мені розповідали те, що я хотів чути. Що іt це стабільність. А зараз нещодавно спілкувався з одним PM, то він каже, що кожного дня при приходи на роботу люди з пересторогою вмикать ноут, боючись отримати лист «щастя» від HR

Так, я про це не подумав, згоден з Вами. Зараз уже не ті часи, що п’ятнадцять років тому, не лише для входу в айті, і знайти дівчину, яка забере безробітного у прийми, тепер уже не вийде.

Як там було?
PHP гівно, php-кодери не справжні програмісти... А тут таке.

Колись їх навпаки шукали з факелами, коли як С++ вважалось не перспективним застарілим гімном, який вбив C#/.NET. Але мода на пих пройшла, та не зовсім наприклад в Німеччині пих досі дуже популярний: Joomla, Drupal, WordPress тощо.

Для начинающих зарплата нормальная, имхо. Только таких вот вакансий «без опыта» я не видел. Ищут джунов с 1-2 годами коммерческого опыта, чего ожидать от джуна по моему мнению странно, причём доходит до абсурда, ведь ты вроде и с указанным стеком знаком, и вроде какие-то пет проекты есть, но такое ощущение, что всем на это всё равно.

Джун с 1-2 опыта, это прямо скажем поиск мидла согласного на джуниорскую зарплату. Короче все это просто показатели безработицы с которой мы имеем дело. Может кто-то и пойдет как кушать нечего, только на такую зарплату — всеравно выходит кушать будет нечего.

при чому такий кандидат с першого дня буде шукати щось краще і спригне с такої позиції при першій ліпшій нагоді за мінімальний райз

а як же любов до програмування, адже вона має превалювати над зарплатою?

Open Source як хобі вечором, коли весь день скажімо на будівництві мішав бетон, чи адміном в інтернет кафе в народі відомою як ігровуха (так ще існують ми навіть з друзями заперлись десь рік тому в якості ностальгії) або супермаркеті. Така штука, що бажано принаймні два рази на день — їсти, та жити не в наметі.

та начебто все зрозуміло, але спільнота так ревносно оберігає сферу ІТ від вайтішніків, що аргументи на кшталт «вони йдуть сюди лише за великою з.п.» просто спантеличують

Дивись, попит народжує пропозицію. Рано чи пізно будуть створюватись контори які використовуватимуть 200 доларових гоблінів, що пишуть приблизно на рівні індусів з нульвих, тобто шлак на рівні студентів першого симестра першого курсу. Далі вся Україна отримуватиме репутацію гоблінів гімнокодерів. Зменьшення рейту — відповідно зменьшення нашої зарплатні, це вже буде ітогом. Взагалі так будь де в професійних спілках : музикантів, артистів, лікарів, адвокатів і т.д. буде те саме. Та усі погоджуються, що певний рівень світчерів серед талановитих людей яким цікава професія чи робота на стику зі сферою де в них є попередня освіта — скажімо BA або QA з освітою фармацевта чи лікаря на хелскер сегмент — обов’язково треба.

Нє, треба трохи далі дивитись.
Контора для трейні, які самі платять за перший досвід, а їх код виправляють більш прокачані оператори ChatGPT на зарплатні 200 баксів. Ну і на вершині піраміди — пара мідлів, які збирають результат до купи та деплоять прод. Може працювати навіть при відсутності замовника :)

Замовник і справді не обов’язкова умова. Можна дійсно створювати продукт на кастомера який куплятиме штучно без жодних замовлень. Це складніше, треба більше працювати, консультувати, продавати і т.д. При чому коли розкачались. Воно може приносити приблизно 10к з людини на місяць, що власне на 2к краще за аутстаф. Деякі продукти як то Stalker чи Metro, чи WoT принесли сотні мільйонів та навіть мільярди. Їх ніхто не замовляв. Чому у нас такого мало — ми дуже не любимо ризикувати, є відома і дуже проста за суттю бізнес ідея — її відтворюють та масштабують по максимуму, навіть коли зрозуміло, що ринок здувся через зміну правил гри.

Я починав з 500 баксів, без коммерційного досвіду, і вважаю це більш ніж прийнятним. Правда, років з 10 назад, і там для фронт стеку достатньо було знати css, jquery та умовно bootstrap як плюс, а не усе оце що є наразі. Та й перша робота загалом у багатьох це кузня кадрів, де все залежить як швидко ти прокачаешся і як швидко підеш на x2. Тому більш ніж норм

Справа в тому, що на $500 ти міг жити, при чому вже не як жебрак. Сьогодні, то херня — сам долар подешевшав в три рази. Звісно з 500 вже жити можна, але унило, доведеться економити.

ну, в ті часи я жив приблизно так:
— Їжа домашня, в судочках. ( Зараз також так доречі роблю, але з інших причин)
— Проїзд метро — маршрутки, таксі в критичні кейси, тобто були поодинокі випадки. Тим паче мови про власне авто речі не було.
— На відпустку в умовну Турцію відкладав пів року або більше.

Але на той час вже була дружина також, правда дитини не ще було.

То ж думаю приблизно так наразі і буде виглядати життя умовного джуна на 500, з умовою якщо квартиру не знімає — тоді пасок ще дужче затянути ))

сам долар подешевшав в три рази.

це за який період? з 1990 року? :)

Ну так це норм зп, я після курсів в компанії вийшов на комерційний проєкт за 450$, через пів року рейзнули х3.

Я фронт енд. Не маю комерційного досвіду, але маю велике бажання працювати. Наразі готовий працювати дистанційно за 200 дол. Цей месседж звернений до роботодавців

Github есть с проектами?

та норм зп для людини без досвіду, я пів року за таку зп працював і це було минулого року. головне отримати перший досвід

JavaScript розробникам без досвіду готові платити лише $200-500

А стоят они −1000$ до 2000$, итого выхлоп от −1500$ до 2500$.

Нагадує 2000-2003 рік.

Чудовий фільтр для людей, які тільки на словах йдуть в ІТ бо їм це подобається, а насправді тупо заради бабок)
Я, як і більшість людей в коментах, та мабуть в сфері вцілому, починав багато років тому за приблизно 300$, коли ще долар був по 8 (перша зп — 2520 грн до податків і близько 2к чистими), бо мені подобалося автоматизувати рутинні процеси й писати код. Гроші — це просто приємний бонус, але не основна мотивація. Хоча, звичайно, отримувати умовні 200к гривень повеселіше буде, ніж 2к :D

Якщо не пам’ять не підводить, там в середині 2000х економісти та інші працівники в банках мали приблизно такі ж доходи. А знайомий тоді працював в парку розваг на якійсь центрифузі і не розумів нащо мені ті 200$, коли в нього, студента, було майже 300.

Пам’ятаю в 2007-2008 (до кризи) консультанти в магазинах побутової техніки та мобілок мали близько $800 зарплатні, і це без процентів від продажу. В IT приблизно такі самі зарплати були і багато хто не розумів нахіба це треба очі собі монітором палити.

В той час гроші/кредити були дуже дешеві, за рахунок чого відбувався іпотечний бум, та шалений ріст вартості бетонометрів. Ріелтери мабуть досі згадують ті золоті часи. Сам не втримався та взяв іпотеку в 2007-му :)

Сам не втримався та взяв іпотеку в 2007-му :)

Ого и как прошло?

В IT я как Middle в Киеве в 2006 (20 лет мне) получал 1200$ = 6000 грн.
Мой Project Manager, мужчина лет 35 говаривали получал 5000$.
В Unitrade ребята получала 1000-2000 грн.
На заводе высотники и всякие опасные професии получали 4000 грн.

Знову ця байка про ІТ як щось особливе і лише для тих хто просто дня не може прожити не написавшви пару стрічок коду для «насолоди».

ІТшка це така сама робота як інші і абсолютно нормально йти туди щоб заробляти гроші як і на будь-яку іншу роботу.

Тоді нема чого нити що тут зараз немає грошей :)

Вони тут є, проте, як майже у будь-якій галузі починати прийдеться з малого, на нажаль для багатьох це чомусь важко усвідомити.

Я про «зараз», гроші є але не для всіх

ІТшка це така сама робота як інші і абсолютно нормально йти туди щоб заробляти гроші як і на будь-яку іншу роботу.

Депутати теж так думають, ходять на роботу не покращувати життя людям, а щоб кишені набивати.

Африканці за їжу працюють, а не набивають кишені. Вони-то точно стоять вище цього світу

Питання в тому навіщо займатися по 8 годин на день ~40 років тим, що не приносить насолоди. Не важливо скільки ти заробиш — ти ж життя профукав.

А ви весь свій час в айтішечці займаєтесь лише тим що приносить задоволення? Це буде просто якись унікальний випадок тоді.

В задоволення можна займатись чимось і після роботи, викоростовуючу цю саму роботу як засіб для реалізації.

Ну і взагалі, це дуже суперчлива тема, далеко не всі знають на певно яка робота їм буде в житті буде приносити задоволення, а стрибати з одної ніші в іншу поки будеш «шукати себе» також можна життя профукати недосягнувши нічого.

Як раз моя тема.((( Поки 10 місяців навчався на курсах, декласувався як інженер. Тепер виходу нема, або в it, або двірником

удивительно, сколько людей пролайкало мысль о том, что это ок, зарабатывать на хлеб с маслом нелюбимым делом

Ага. Я б ще зрозумів, якби люди робили поправку на теперішню війну та кризу — мовляв, зараз не будеш перебирати. Але ж ні, кажуть, що це взагалі в принципі нормально — працювати на дурній роботі без задоволення і жити так. Не розумію.

Мушу зауважити що переважна більшість людей так і живе. А потім «каждую пятницу я в говно» бо увесь цей стрес необхідно якось знімати.
Звісно, за можливості слід цього уникати. З іншого боку слід бути готовим до того що «пошуками себе» тре буде поступитися бо дай на якийсь час заради фінансової стабільності.

Це як їсти їжу, носити одяг чи слухати музику, яка тобі не подобається. Як на мене, то це хибний вибір.

зарабатывать на хлеб с маслом нелюбимым делом

Або виключити масло з раціону взагалі, чому ні

Подавляющее большинство людей занимаются тем, что не приносит удовольствия, и не потому что тупые, а потому что кушать хочется, а за то, что приносит удовольствие, не платят.

Платять дуже багато за що, якщо робити це добре. Я бачив купу людей не-айтішних спеціальностей, що заробляли більше середнього по ДОУ. А здавалося б — то ж професії, за які «не платять». Та ні, треба просто любити свою справу і впахувати.

Не-айтишная специальность != нечто, что приносит удовольствие.

Якщо задоволення не приносить ну от зовсім нічого в житті — то це до психолога, напевно. Я ж кажу про випадки, коли щось таки його приносить.

Например, мне приносит удовольствие просмотр сериалов, компьютерные игры и прогулки на свежем воздухе. Сколько за это готовы платить работодатели?

Дофіга! Просто робіть це добре. На перегляді серіалів і комп’ютерних іграх блогери на ютюбі збирають мільйони переглядів, коментуючи їх. Прогулянки на свіжому повітрі можуть бути конвертовані в щось спортивне чи туристичне і теж приносити гроші. Тут потрібен просто якісний перехід від «мені прикольно, я так відпочиваю» до «треба впахувати в цій сфері, приносячи користь людям». Але ж якщо це сфера, яка подобається, то чому б і ні?

Не нужно подменять понятия. Я вот не хочу быть блогером и что-то комментировать, мне бытие блогером и комментирование не доставляет удовольствия. Удовольствие получаю только от просмотра.

Невже у вас немає верхівки піраміди Маслоу: потреби в особистих досягненнях, компетентності, повазі з боку оточення, визнанні, самовираженні, творчості?

Є. Але, припустимо я не хочу це монетизовувати, а займатись тільки в своє задоволення, тоді і як це мені подобається

Якщо у вас буде компетенція, то її конвертувати в гроші не так і важко. При цьому не втрачати задоволення від того, чим ви займаєтеся.

Не маю жодного бажання сплутувати свої хобі з роботою. Як якийсь тимчасовий додатковий прибуток — можливо. Але якщо це стає твоїм основним джерелом доходів, від якого залежить твій і твоєї сімї добробут, то це перетворюється у зобовязання і у ту ж роботу

Робота — це майже половина вашого свідомого життя. Ви хочете займатися тим, що вам не подобається просто тому, щоб не змішувати з хобі?

Я точно не займатимусь тим, що я ненавиджу чи що не терпітиму. Але, якщо це доволі прийнятні «недоліки» за які платять кілобакси — то так. Відпрацюю умовні 9-18 і піду до сімї/займатись улюбленими справами/хобі

як конвертувати перегляд серіалів в гроші? як підвищувати кваліфікацію в цьому? передивитись всі серіали? як це все зробити без інтегрування в інші сфери?

Перегляд серіалів — це накопичення знань. Коли їх стане багато — ви зможете (і захочете) перейти від споживання до творчості, тоді і отримаєте за це гроші, визнання, повагу.

Я люблю співати, але роблю це так собі. І хто б мені за це заплатив?🤣🤣🤣Ви в світі якихось рожевих слоників.

А ви наспівайте 10 тис годин. Станете профі в цьому, і вам будуть платити. Скоріше за все, навіть більше, ніж в IT.

Ви в світі якихось рожевих слоників.

+1

А ви наспівайте 10 тис годин. Станете профі в цьому,

Для гарного співу потрібно мати, по-перше, фізичні дані. І якщо легені ще можна розвинути, то тембр голосу, який може бути банально неприємний, змінити неможливо.

По-друге, пропоную повернутися у реальний світ —

і вам будуть платити. Скоріше за все, навіть більше, ніж в IT.,

скоріше за все це буде щось на кшалт «у нашому кафе кожної п’ятниці жива музика» — досить специфічне заняття.

Голос тренується, як і все інше. Після достатньої практики кожен буде співати гарно.

у нашому кафе кожної п’ятниці жива музика

Ви так кажете, наче це щось погане. Перевірив ціни на живу музику. Оперні співаки — 4500 грн / год. Це 120$ за годину. В 3 рази більше, ніж синьйорське IT!!!

Голос тренується, як і все інше. Після достатньої практики кожен буде співати гарно.

За такої логіки кожен професійний футболіст має бути як мінімум не гірше за Мессі. Ось тільки тоді незрозуміло, хто ж грає у числених других-третіх-четвертих лігах

Ви так кажете, наче це щось погане

Це не те що погане — кожна праця заслуговує поваги — це, ще раз кажу — специфічне. Далеко не кожен витримує замовлення умовної Сердючки вісім разів за вечір
Додам, що жодного разу персонально не бачив виступ

оперного співака

у звичайному кафе.

Оперні співаки — 4500 грн / год. Це 120$ за годину. В 3 рази більше, ніж синьйорське IT!!!

Маю дуже великий сумнів за спроможність співати стільки же годин, які білліть сеньор, навіть у оперних співаків.

За такої логіки кожен професійний футболіст має бути як мінімум не гірше за Мессі. Ось тільки тоді незрозуміло, хто ж грає у числених других-третіх-четвертих лігах

Так і програмісти не всі Страуструпи чи Александреску. Але присвятити все своє життя неулюбленій справі... я цього не розумію.

Але присвятити все своє життя неулюбленій справі... я цього не розумію.

Застосування бінарної логіки у цьому випадку не є дуже коректним — тут більш придатна третична. Тобто, окрім «улюблена» та «неулюблена» є ще опція «байдужа». Це як, наприклад, відвідування продуктових магазинів — щось, що ти просто робиш. Без особливого захоплення, але й без особливої відрази.

P.S. Байдужа — не те ж саме що «зроблена з неналежною якістю» — це вже з категорії професіоналізму, який повинен бути високим завжди

Взагалі тут нечітка логіка. Але все одно, дуже прикро, що люди обирають «байдужа». Я розумію, що можуть бути різні причини для цього. Просто шкода, що це так.

Але все одно, дуже прикро, що люди обирають «байдужа». Я розумію, що можуть бути різні причини для цього. Просто шкода, що це так

Такі є реалії життя, нічого тут не вдієш — і це стосується не тільки ІТ, до речі. Маю дуже великі сумніви, що місця водіїв маршруток\охоронців\репетиторів\менеджерів з продажу та т.п. були дитячими мріями для усіх хто їх займає.

За такої логіки кожен професійний футболіст має бути як мінімум не гірше за Мессі. Ось тільки тоді незрозуміло, хто ж грає у числених других-третіх-четвертих лігах

Якщо ми все ще продовжуємо про голос, то щоб стати відомим співаком голосу недостатньо. Я б сказав, що голос тут на останніх місцях.

Я люблю співати, але роблю це так собі. І хто б мені за це заплатив?

Зроби навпаки — нехай платять за те, що ти НЕ співаєш :)

Просто робіть це добре

треба вигравати конкуренцію у інших мільйонів людей, і саме це вбиває задоволення/насолоду і перетворює цю діяльність на роботу.
от людина і каже, що її суб«єктивне «добре» її повністю влаштовує, і задоволення прекрасно отримується від ігор і прогулянок.

Не важливо скільки ти заробиш — ти ж життя профукав.

Патерн «невизнаний геній» не дуже заходить у сімейному житті, на жаль

робота — це обмін часу на гроші. зовсім не обов"язково гратись в стокгольмський синдром і оголошувати насолодою ці 40 годин на тиждень

Так з різницею лиш в тім, що інженером наврядчи хтось піде працювати за 200$, або навіть безкоштовно. Ніхто не захоче виконувати наприклад проект електропостачання безкоштовно, задля набуття досвіду, а в it на можливість безкоштовно попрацювати в компанії є черга в 150 чоловік.

представляю, якби будівельник говорив в стилі айтішника: «дня не можу прожити, аби цеглину не обмазати бетоном». а джуни-будівельники кричали: «буду класти кірпічі безкоштовно, лиш би отримати стрічку в резюме» :D

А ви б якого найняли будівельника: який «дня не може прожити без помазати цеглину бетоном», чи який «я просто тут заради грошей»?

Який рівно кладе цеглу. Або не цеглу. Або не рівно. Або не кладе. Але виконує поставлені задачі.

Ви ж не можете це заздалегідь знати. На співбесіді ви поговорили 30 хвилин, і наче обидва підходять. А треба найняти тільки одного. Кому віддасте перевагу?

«я просто тут заради грошей»

— цього, бо він, як мені виглядає, хоча б чесний перед всіма

А якщо вони обидва чесні? Один любить свою роботу, а другий чисто заради грошей.

Особисто я прагматик. Тому я би обирав людей, які виконуватимуть обумовлені задачі в обумовлені терміни за обумовлену винагороду. А їхня мотивація мене не дуже цікавить. Люди які мені почали би розказувати, що

«дня не можу прожити, аби цеглину не обмазати бетоном», «буду класти кірпічі безкоштовно, лиш би отримати стрічку в резюме»

особисто у мене викликали би певний, ммм, назвемо це скепсис

А ви не знаходите зв’язок між якістю роботи і мотивацією людини? Тобто зроблю достатньо, щоб отримати гроші, чи зроблю так, щоб я міг цим пишатися?

Якщо мене як замовника послуги/продукту цілком влаштовує результат, то чи пишається ним виконавець мене не цікавить

Ви в якому віці вперше написали код і чи був у вас ZX Spectrum?

Не було, але в 12 років. На другий день після дня народження. Це довга історія...

Уточнення: долар був по 5, і 300$ тоді були ледь не шалені гроші (якщо не в Києві), а починали працювати ще студентами за значно меншу зарплату. На той час платня студента-джуна конкурувала з платнею випускника-асистента/аспіранта.

Тупо заради бабок, теж подвійна штука. Бабки показують лише — що люди згодні платити за щось, тобто перспективность, це власне і на психологічному рівня прямо пов’язано. Займатись чимось якщо за це добре платять і зовсім не платять то дуже цікава штука. Без грошей мотивація завжди має тенденцію йти на спад. А тим більше на роботі — а не хоббі. Скажімо велика купа народу куштувала роботу в геймдеві (я теж коли джуном був) — але попрацювавши розуміють, що робити іги це далеко не те саме, що грати в ігри. Там теж комусь треба писати білінг модуль до мультіплеєр сервера, що рахує час в грі, чи примітивну спрайтову гру на флеші для рекламної компанії коли, під замовлення. А от скажімо 3D движок, пише інша студія клієнта десь в США і туди вам зась, принципові речі не аутсурсять. Запрлатня гімно і власник контори ще й постійно пише огидні листи на усіх, що от відділ web розробок заробив стільки — а от gamedev C++ заробив вважай нічого і клієнтів шукати дуже важко, та ты що є — постійно вередують. Тімлід постійно токсить і врешті звільняється та їде до Америки до колишнього клієнта. Після того мотивація — піду я по співбесідах, пошукаю іншу роботу, не геймдев.

ІТ бо їм це подобається, а насправді тупо заради бабок)

Начебто це щось погане ))). Працюю так вже 23 роки, тупо заради бабок

роші — це просто приємний бонус, але не основна мотивація

Якщо працюєшь над дослідженням ліків від раку, може бути. В іншому разі — це інфантилізм

Я починав в 1989-му зі 120 радянських карбованців на посаді лаборанта кафедри ІТ. Бо ніяких посад програмістів в інституті ще не було ;-)
Бінго! :)

А почему карбовонцы?
Советские рубли ж.

«Карбованець» — это «рубль» по-украински. Так и было написано на советских рублях.

Мне казались локализованных советских банкнот не было.
И в гугле не нахожу.

Было написано мелким шрифтом на языках всех союзных республик. Даже сейчас помню, что «один рубль» на языке какой-то среднеазиатской республики был «бир манат».

Там на всех языках всех республик была надпись, «карбованців» вторим. Потом тоже писали на такой «валюте», которая в народе купонами именовалась. 100 000 купонов (потому что изначально были купоны к советским деньгам, которые резали ножницами), стало одной гривней, впрочем это было 50 центов и литр 76 бензина. Т.е. примерно 30 гривен современных. 120 рублей это вполне себе около 300 современных баксов и должно быть, т.е. откровенно нищебродная зарплата.

120 рублей в 1989? Большие деньги для лаборанта. Я начинал в 1988 инженером в НИИ в Харькове, за 115 рублей в месяц.

Ця лафа була недовго :) Через 2 роки совок, нарешті, здох.

Да, и через несколько лет я стал миллионером! Где-то году в 1994 моя зарплата была 4 миллиона купонов.

Ога, я ось не пам’ятаю навіть, скільки тоді заробляв в мільонах, але в валюті в 1992 році в мене ЗП була 20 доларів :-D

посаді лаборанта кафедри ІТ. Бо ніяких посад програмістів в інституті ще не було

А «кафедра ІТ» в 1989 була і от прямо так і називалася?

Так, кафедра економіки і інформаційних технологій, здається як раз в тому році й перейменували :)

в наше время тем, кто по прежнему сильно хочет войтивайти, я б советовал хвататься за любое предложение
а если еще и зарплату платить предлагают...

Возможно стагнируют все остальные/большинство видов занятости вокруг и волна свитчеров создаёт высокую конкуренцию.

в 2010 200$ зп трейні була у фронтеді (html/css/jquery)

в 2010 не было никакого фронтенда. был верстальщик, а все остальное делали программисты.

Чего, уже были, правда немного и больше назывались просто javascript dev.
В 2008 (или в 2007) где-то наняли отдельного человека, который занимался чисто js’ом, чтоб бекендеров разгрузить от этого. Тогда конечно не было этих react/angular, на 99% jquery и ещё совсем немного extjs (кажется так назывался).
Верстальщик тоже отдельно был, js’ом не занимался. Зарплата тогда уже была не $200, раза в 2-3 больше. Двести баксов это где-то в 2003 году было.

Правильно
Це щоб не лізли всякі неуки до IT
Тут самим не вистачає, ще й конкуренти лізуть

Треба дрота закрутити, бо дме

В 2004 году моя зарплата была 15 долларов, в месяц!

Це мабуть якийсь інший кожаєв

Як це ти в маркетинг і менеджмент не пішов, а вирішив батрачити за зелені копійки?

Наверное потому, что в городе Николаев не было никакого маркетинга с менеджментом, с другой стороны это было лучше чем за те же деньги ящики сторожем работать

а ну миколаїв да, був якось у 2010тому, там зовсім печально було тоді якось

На оранжевом майдане стоял?

На антімайдані же.

В 2003 моя не IT зарплата была 700 грн.
15$ это гос сектор какой-то.

Опечатка?
Тогда курс был около 5 грн за зелёную бумажку.

Где опечатка? Нет все верно 140$ или сколько там.

То я слегка криво читаю. Всё верно.

Ничего себе. Трудно представить, что бывали такие зарплаты. Я сам в 1996 году получал 120 долларов, работая в банке в Харькове. А в 1998 мне предложили 800 долларов в месяц в одной из появляющихся тогда аутсорсинговых компаний. Но я к тому времени уже год как переехал в Голландию. А то был бы сейчас, возможно, большим начальником для некоторых из пишущих здесь.

Так вже давно, коли тільки вкатувався в айтішечку восємь лєт тому, я і отримував 250-300$ за парттайм фронтенд, а через пару місяців закінчив навчання і перейшов на фултайм 500$

Так зрада або перемога — отримати можливість працювати в іт? Або на курсах обіцяли більше?

Ну 200 баксів може не так і погано, якщо ти пішов на роботу, замість ІТ школи.

програмувати за їжу

колись це вже було

До 1 жовтня 2022 року мінімальна зарплата в Україні становила 6500 гривень, після підвищення і зараз вона становить 6700 гривень.

200 бачей мінус податки це якраз мінімалка по курсу

голодранці, йдіть двори підмітайте, і то заробите більше, нашо вам тей жабаскріпт!

Так речь о джунах без опыта, как я понимаю. Им никто больше 200 баксов платить не будет.

Тож і кажу саркастично що погано, 200 бачей зараз не 200 бачей 10 років томки

Старатись, щоб навіть на сніжну панду не вистачило? Краще вже таксистом чи що, там хоча б на чай буде

Виходить якийсь жарт де
Пролєтарії + айтішніки = пролєтайтішніки :)

Мне 200 баксов платили во времена доллара по 8 грн. 1600 грн. — тогдашняя минималка или чуть больше, насколько я помню. Для джуна вполне нормально, главное из состояния джуна выйти. А таксисту расти некуда.

Оуу таксисту є куди теж гг, як не баран, там теж творча професія ще ого )

Я ще пам’ятаю дєвок які кидали айтішніків заради «таксістов»

От наприклад коли я всерйоз на галєру йшов а не якісь в уні підробітки то було сильно вище за мінімалку, дали триста баксів, тоді мінімалка була щось 500 грн помоєму чи щось таке. В уні мені платили щось 300 грн около того на півставки, вже забув точно скільки

Ну, кидать могут не только через бабки, а и через разные другие «неразрешимые противоречия». Таксовать было круто в мирное время, когда можно было зарабатывать на ночных пассажирах и феях. В условиях комендантского часа это не вариант.

Таксовать было круто в мирное время, когда можно было зарабатывать на ночных пассажирах и феях

як саме, наприклад?

Ну смотрите. Рассматриваем мирное время, когда нет комендантского часа. Ночью транспорт не ходит. Соответственно, есть такая штука, как ночной тариф. Всё равно пассажиру деваться некуда, если ему нужно домой или ещё куда. Дальше феи. Им тоже нужно добраться из своего спального района в то место, где они пасутся. И вернуться домой. Кто их везёт? Свой таксист за ночной тариф. Некоторые такие таксисты ещё им и клиентов подгоняют. За %, естественно. Знакомый в своё время по ночам таксовал, много баек рассказывал из жизни ночных таксистов. Да и вообще из жизни ночного города. Может, когда-нибудь по мотивам этих баек напишу рассказ под рабочим названием «Шлюхи появляются в полночь» :-)

«Шлюхи появляются в полночь»

Лучше топик такой тут на Доу написать.

Возить клиентов из казино и тому к подобных мест. Фактически это разновидность гангстерской деятельности. Знавал я — одного сейлса, который этим делом одно время промышлял. Поскольку так вышло что я по юности не долго админил в игровухе, совмещённой с покер клубом куда лутеры перемещались после того как игры за столом заканчивались, то тема там прямо скажем близка к криминальной. Кто попало возле клуба ночью стоять не будет, это будут «Ильич и Гена», которые будут заходить, например видос со свадьбы или утренника внучки свести в премьере и на болванку нарезать. Поскольку за билингом делать нечего то почему нет. А так тебя подкинут тебя с ночной смены, в 4 утра.

разные другие «неразрешимые противоречия».

та звісно, як мінімум машина є кататись, кому ті студенти чи джуни навіть всрались

не для того ягодка росла )

Расти некуда, это ограничивающее убеждение. Можно раскрутится и создать собственную службу такси, и дойти до уровня того же убера и т.д. и т.п. главное чего то делать. В программировании тоже самое, вот реально знаю людей 10+ лет пробывших в мидлах. И если в тимлиды не хотят ещё, это может быть понятно, но не получил синиора — фактически просто остаться без зарплаты за свою работу.

Я починав з $300 якщо що, 15 років тому

Казалось бы, и причём тут бан на обмен валют.

Але, зажрались. Я за бесплатно батрачил 3 месяца!

Мне столько и платили на первом месте работы.

Без досвіду це як?

Я людині з роком пет-проектів на С++/Linux/3D в свій час платив здається $2K.

Головне, що може, а не роки досвіду. Є і вічні ждуни, і вічні недоджуни.

звучить як виключення)

тепер ти знаєш наскільки ти переплатив

живи з цим тепер )

Если на тот момент можно было нанять аналогичного спеца дешевле, то переплатил. А если только дороже-то сэекономил

та як без жартів то до кризи цілком нормально було заплатити так як на мене )

В нас постійна криза.

Цей джун зараз VP of Engineering, до речі.

Звучить як байка, часто мідлам С++ так не платять. Джуни звісно дуже різні бувають, та усе ж можна узагальнити. 0. Шило в сраці за усе хапається і бігом робити, часто без розуміння — а що власне треба зробити 1. Періодично застрягає і намагається вирішити усе сам без допомоги чи консультацій (на перших порах), при тому проблема може бути стандартною — і спитати чи пошукати в інтернет і т.п. чомусь не спадає на думку 2. Підхід до роботи, як до лабораторних чи курсових — головне швидко здати, супортити не доведеться 3. Запросто полізе «піднімати 200 кг». 4. Не читає книги (я теж такий був :) ) Так от далеко не усе з цього мінуси, кожному треба мати в собі шматок від джуна. В них теж є чому повчитися іноді ти в них більше навчаєшся ніж вони в тебе.

Черговий привід створити тему. Висмоктаний з пальця.

100%
Нагадало, як у мене в місцевому чаті ж/к, один товариш зі скуки запитав, чим iPhone краще за Ланоса?
То там таке почалося))

А останні років 10, мабуть більше навіть, php помирає 😂

як відчуття, коли в твоєму імені є PHiliP? :)

Ну то все логічно, у PHP-шників доплата за відсутність перспектив, а у JS — податок на їх наявність

в PHP змінні починаються зі знака $ й відповідно PHP-розробники частіше згадують про вчасний перегляд винагороди

Підписатись на коментарі