Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Рекомендації рекрутерів «не лізти» в IT (посада Junior Project Manager)

Усі статті, обговорення, новини для початківців — в одному місці. Підписуйтеся на телеграм-канал!

Привіт спільното!

UPD: Дякую всім за таку велику кількість коменарів і рекомендацій. Багато з них дійсно корисні і я користуватимусь ними в майбуньому. Не сподівалась, що ця тема породить таку жваву дискусію. Своїм питанням/постом абсолютно нікого не хотіла образити, а якщо все-таки так вийшло, перепрошую. Шукала тут підтримки, поради і інформації про те до чого себе готувати, які власне і знайшла.

Вже деякий час шукаю роботу Junior Project Manager. Комерційного досвіду в IT не маю, однак веду прокти в інших сферах вже 7 років, паралельно активно навчаюсь і роблю сертифікати з PM в IT сфері.

Нещодавно отримала відповідь від рекрутера, яка мене відверто тригернула. Це була відмова зі стандартним текстом, але в останньому абзаці рекрутер зазначила, що рекомендує мені шукати роботу у своїй теперішній сфері і грубо кажучи «не лізти» в IT.

Як реагувати на таку відповідь? В мене багато емоцій і величезне розчарування.

Чи для українських рекрутерів це нормальна практика?

Поділіться досвідом.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Одна безглузда фраза, одної не дуже досвічиної дівчини і вже пост на доу. Ні, в ПМ ще рано, треба ще працювати над скілами.

Комерційного досвіду в IT не маю, однак веду прокти в інших сферах вже 7 років

PM це загальна спеціальність

IT PM — спеціалізація

Якщо ви справді маєте досвід, час можливо не найкращий, але не бачу проблем

Профіль у вас солідний, просто не вистачає кількох рядків з досвідом в IT, і буде космос

Особиста порада — не подавайтесь на Junior вакансії. Вам просто потрібен рядок досвіду в IT

Знайдіть спосіб не мати Junior в резюме, може просто візьміть якийсь проект на півроку-рік який вам не подобається чи за меншу зарплату чи якось іще

На мій погляд профіль потягне і на просто PM

Ще порада — подавайтесь в IT що працюють в галузі де ваш досвід оцінять як плюс.

Це була відмова зі стандартним текстом, ... грубо кажучи «не лізти» в IT.

Тут важливо, що саме було написано:
1) Якщо в стилі «ви недостойні», то це хамство. Непрофесийні люди існують. Забийте.
2) Якщо це дружня порада, що підсвічує поточний стан ринку — кандидатів в ПМ навіть з досвідом сильно більше ніж вакансій, то подякуйте людині, і можливо дослухайтесь до поради.

Чи для українських рекрутерів це нормальна практика?

В рекрутингу багато непрофесійних людей, так само як і в будь-якій сфері де низький поріг входу. Тому такого буде багато.
Але є і професіонали з якими приємно працювати і вони приносять норм вакансії.

Як реагувати на таку відповідь? В мене багато емоцій і величезне розчарування.

Ніяк не реагувати. Собака гавкає — караван іде.

Ви написали б пряму цитату вже. Бо це все поки що ваш суб’єктивний погляд. Може рекрутер вам нічого такого і не сказала за фактом.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Якщо вона мала на увазі, що зараз на українському ІТ ринку праці дупа, і там навіть люди з досвідом не можуть знайти роботу — то чому б так прямо не написати?!

Мій досвід каже, що впевненість у собі, сміливість та рішучість вкрай важливі. Жлоби багато чого досягають суто за рахунок того, що вони товстошкірі, егоїстичні і пробивні. Є мінуси, але якщо ви не жлобиха (а вони такі топіки не створюють зазвичай), то вони вам не актуальні. А от плюси — важко недооцінити. Просто тому що, якщо щось не робити — воно гарантовано не зробиться.

Ви от створили проблему на рівному місці, витрачаєте час на це. А могли б там вчитись, чи відпочивати, якби не парились. Тільки дурні можуть діяти не сумніваючись в успіху. Всі інші — або дурять себе, або сумніваються і бува, що й бояться. Або не паряться просто. Доволі часто краще діяти, навіть якщо невдача дуже імовірна. У Амазона є про це принцип «bias for action». Невдачі — будуть обов’язково. Їх треба аналізувати і робити висновки суто на майбутнє (от жлоби якраз цього не роблять), але завелике самокопання без цілі — тільки їсть вас, це шкідливо. Поки ви їсте себе, жлоби косо, криво, але рухаються вперед.

А що вас так здивувало? На початку кар’єри (приблизно 5 років тому) мені теж таке радили:-) та я навіть і не думала слухати, а просто робила те, що вважала за потрібне (готувалася, ходила на співбесіди, проходила інтерв’ю, робила тестові, вчилася та т.п.). Треба вибачте єбашити, а не слухати поради людей, яких ви навіть не знаєте. Виглядає так, що ви самі не впевнені, що ваш вибір правильний, якщо таку пораду взагалі берете до уваги і навіть пишете про це пост на DOU.

Як реагувати на таку відповідь?

Та ніяк, сказала і ну що)

В мене багато емоцій і величезне розчарування.

Як менеджер ви маєте бути стійкі до такого) Я співбесідувався на сіньора, сказали що максмимум джун ще і посміялись. Пішов в іншу фірму на ще більші гроші і через рік співбесідував того інтервювера з першої фірми:)

рекрутер зазначила, що рекомендує мені шукати роботу у своїй теперішній сфері і грубо кажучи «не лізти» в IT.

ХЗ як вона це вам написала, але зараз ситуація на ринку найгірша за весь час шо я працюю (а це більше 10 років). Тому якщо у вас є можливість пересидіти кризу в іншій сфері то це хороша порада.
Щось схоже було у 2008, але воно тоді тривало максмимум рік а зараз світла в кінці тунелю не видно. Можете почитати статистику на джині djinni.co/analytics/supply-demand

Чи для українських рекрутерів це нормальна практика?

Є рекрутер, це людина яка зазвичай оформлена в компанії, вміє адекватно спілкуватись.
А є сорсер, талент ресерч чи як вони себе там називають. Це люди які спамлять в лінкендіні, джині, вони отримують копійки + бонус за найнятого кандидата. Вони низькокваліфіковані, спілкуватись не вміють.
Від останніх це норм таке чути.

Комерційного досвіду в IT не маю, однак веду прокти в інших сферах вже 7 років, паралельно активно навчаюсь і роблю сертифікати з PM в IT сфері.

РМи стають все менш потрібні, зверніть увагу на SAFe, scrum master позиції.
ІМХО, через таке легше попасти а робота буде схожа.

Ну і ще раз, цього року в ІТ важко всім. Для сіньор вакансій зменшуються зарплати, багатьох звільняють.
Тому постарайтесь знайти досвід ІТ в своїй роботі, може у вас є адміни, хтось робить сайт компанії, чи хоч щось пов’язане з ІТ. Залучіться до того, прикрасіть в резюме (наприклад якщо у вас адмін який налаштовує wifi і принтери заповняє, то опишіть що менеджили devops команду)

> Рекрутерка сказала.
Ну дак і забийте хрін, в чому проблема.

Бісять особи які вважають себе самими розумними, щоб давати «поради», які принижують чи ображають людину.

Я не розбираюся в «кухні» PM щоб давати якісь професійні поради.
Я тільки хочу сказати — не здавайтеся і не опускайте руки, все у вас вийде. Мети досягають не ті хто не падають, а ті хто кожного разу знаходять в собі сили встати і йти далі до мети. Ніколи не дозволяйте людям, особливо які вас образили, вирішувати за вас як вам жити, чи ким вам бути.
Бажаю вам знайти гарну роботу, в компанії, де вас будуть цінувати.

Як реагувати? Відповідально: залишити відгук на ДОУ на цю компанію. Щоб інші люди знали, з чим можуть стикнутись в тій компанії.

рекрутер зазначила, що рекомендує мені шукати роботу у своїй теперішній сфері і грубо кажучи «не лізти» в IT.

Спробую пожартувати: цікаво, тій панянці-рекрутерці свого часу також порекомендували не лізти в IT? і вона очевидно не дослухалась?

Свого часу запросто могли порекомендувати не віднімати час, бо те що вона пропонує — не релевантно. Якщо тімлід підходе за ознаками на позицію мідла — то це не означає, що треба пропонувати йому цю позицію. Після цього — усі програмісти, самозадоволенні токсичні нарциси. З іншого боку професіоналів в професії теж придостаньо.

забудьте про український ринок, бо це складно назвати проджект-менеджментом, прочитана книжка про аджайл не робить з людини проджект-менеджера :D

не всі проекти в продуктових ІТ-компаніях вимагають ІТ РМ, багатьом потрібні просто скілові управлінці, яких виховують під себе, але без флуент англійської там немає що робити

Як реагувати на таку відповідь? В мене багато емоцій і величезне розчарування.

Ніяк не реагувати. Собака гавкає — караван іде.

Комерційного досвіду в IT не маю, однак веду прокти в інших сферах вже 7 років

PM це загальна спеціальність

IT PM — спеціалізація

Якщо ви справді маєте досвід, час можливо не найкращий, але не бачу проблем

Профіль у вас солідний, просто не вистачає кількох рядків з досвідом в IT, і буде космос

Особиста порада — не подавайтесь на Junior вакансії. Вам просто потрібен рядок досвіду в IT

Знайдіть спосіб не мати Junior в резюме, може просто візьміть якийсь проект на півроку-рік який вам не подобається чи за меншу зарплату чи якось іще

На мій погляд профіль потягне і на просто PM

Ще порада — подавайтесь в IT що працюють в галузі де ваш досвід оцінять як плюс.

Пм це секретарка при тімі
Тіки горда і каву не робить

Одна безглузда фраза, одної не дуже досвічиної дівчини і вже пост на доу. Ні, в ПМ ще рано, треба ще працювати над скілами.

Якщо якийсь загруженій сініорші/сініору треба асистент, робити усю чорнову роботу бо вона зашивається, або на когось передати учбовий проект із джуніорами і т.д. і т.п. то чому ні — теж варіант. За великим рахунком початкова офісна позиція чимось схожа на референта. Звісно буває коли на джуніора кидають керування одразу бойовим проектом, той хто то робить — сам дурак, звісно буде провал і команда розвалиться люди перегризуться і протікають хто куди і клієнт піде і т.д.

Потому что придется объснять арабам и индусам без детских обид, что клон линкедина за 30 долларов не получится сделать.

Які ж це банальні, сто раз пережовані стереотипи, фе

Я с этими живыми стереотипами сталкивался еще буквально полтора года назад раз эдак 3-4 в неделю.

Шукайте причину в собі :)

Де зв’язок між сталевою нервовою системою, та проджект менеджментом? Ну як тобі сказати... мабудь десь між досвідом працювати с різними людьми, та скіллом верішувати проблеми, а не створювати їх.

Це форум. Темою форума може стати що завгодно. Люди мають право обговорювати все що їм заманеться. При чому тут сталеві нерви? Стало цікаво людині — вона підняла цю тему до обговорення. Я б краще з таким ПМ працював, ніж з такими ось «зі сталевими нервами»

Як то ви до ІТ відношення не мали і одразу хочете керувати іншими людьми? От підіть хоча б в QA на кілька років.
Цікаво, наприклад, чому головний лікар в лікарні це саме лікар, а не «менеджер» якого взяли зі сторони

Ця тема вже перетворюється булшит бінго:
— ненависть до ХР
— фемки
— тепер баайки про головного лікаря :)

Даю підказку:
ТС йде на позицію менеджера проектів, а не Лід КуА чи КуА менеджер

А от принаймні в Англії так не роблять, хоча насправді багато де в США та Канаді теж. Там зазвичай дві людини — спеціаліст та адміністратор. Один відповідальний за усі технічні аспекти, інший за усі адміністративні аспекти. Скажімо треба знести будівлю, формується команда — менеджер проекту і головний піротехнік інженер. Менеджер організовує усе потрібне, договори із різними службами, підрядних робочих і т.д. Головний піротехнік разом з командою інженерів проробляє увесь проект, де робити отвори, скільки закладати вибухівку і т.д.. Так само із софтверними проектами — є менеджер, є техлід. І в лікарнях так само, директор лікарні зазвичай це професійний адміністратор, а не скажімо хірург. Не треба плутати менеджера із бізнесменом який керує бізнесом, це не одне і те саме. Між іншим часто ті хто добре керують бізнесом, підписують контракти, продають і т.д. як менеджери просто нікчемні і навпаки. Типовий приклад ранній Стів Джобс наприклад. Радяньска система інша — із жорсткою вертикаллю і ієрархією, звісно були: Антонов, Сухой, Королев, Чаломій та інші, та результати не завжди на користь радянської системи. Наприклад більшість тех спеціалістів — розбазарять бюджет, візьмуть усе найкраще, що зможуть можуть.

менеджер здорової людини:

Менеджер організовує усе потрібне,

менеджер укроотсосорсінга:
— оновіть статуси та залогайте час в джиру

О, ви менi напомнили, кiнець мiсяця треба залогати час в джиру

Так візьми десь свій проект десь на фрілансі і зроби, буде дуже цікаво коли тобі треба інвойс виставити — і час не затреканий та клієнт платити не хоче, та розкручує на паровозики, скажімо «платитиму як ще документацію додасте, сапорт на три місяці і т.д і т.п.» Колись давно сидили ми на мітингу із клієнтом разом із ПМ-ом та тестлідом. Так от нам виставляли претензії такого плану — «якщо ваша контора робить якісь загальні збори, тренінгі чи щось подібне — я за цей час не платитиму, нехай усі репортять час в мою систему». Насправді собача робота, нервова. P.S. Особисто я того тижня, виходив в суботу на дурняк бо frontend-шік зі сторони клієнта захворів, а нам треба було демо показувати в понеділок. Так от я для демо «на чорнову» зробив те. Колит то почув в мене не слабо бомбило. Якби не менеджери толкові, думаю той контракт так би і закрили одразу.

і час не затреканий та клієнт платити не хоче

Нормальна практика. В чому проблема перед тим, як не трекати час обговорити це з клієнтом?

про директора лікарні посміявся

Коли вас мобілізують, ви лейтенанту теж про то що тре спочатку солдатом побути розкажете :)) ? Щоб бути ПМ не треба бути в айті, достатньо вміти керувати процесами та софтскілли. От то що друге слабеньке це факт.

Так пише ж топікстартер що отримує сертифікацію

Доктор хауз подивися
Цікаво в школі в нашій директор це вчитель
А в ельфійськів принципал то менеджер
І лікарня.

То просто совкові пережитки. Чомусь у нас прийнято вважати що менеджер має розбиратись у всіх деталях роботи навіть двірника на заводі який очолює.

А там якраз чудово і показано. Є директор клініки і є головний діагнозіст. І кожен робить свою роботу. Бо як діагнозіст буде не діагнози ставити, я з’ясовувати відносини із страховими та закупками, ремонтом і встановленням наприклад МРТ чи УЗІ, то клініка не зможе нормально працювати.

Може вона сама мітить в ПМи ;) Ну, а деякі рекрутери вважають, що жінкам не місце в розробці, якщо навіть 5-10 років актуального досвіду, тому відразу викидають резюме жінок в корзину і багато не доходить до технічних інтерв’ю взагалі (навіть, якщо досвід підходить на 90% вимог). Нездорова конкуренція — вона така, нажаль

Автор претендує на посаду ПМа, не в розробку.

Автор претендує на посаду ПМа, не в розробку.

Ви просто сексистка і гомофобка, яка боїться конкуренції (нездорової) :)

Я пишу на пхп, конкуренція мені не страшна — ніхто в здоровому глузді сюди не йде)))

Це усе Цукерберг влаштував, щоб ніхто не зумів написати колона Facebook.

Я девушка разраб. Мне наоборот кажется что я получаю плюсы в карму от рекрутеров ибо все хотят разнообразия в команду и будет что начальнику рассказать. Типа смотрите какой я молодец, нашла нам не двадцатого мальчика, а девочку и теперь у нас дайверсити)

Вы считаете, что в отношении Вас есть позитивная дискриминация? :)

Я вам як людина, яка проводила співбесіди багато років, заявляю: так, у айті є суттєва позитивна дискримінація, і це прекрасно.

Перепрошую, мене не цікавить Ваша думка. Поточна ситуація мені знайома в тому числі й як технічному інтерв’юеру. Мені цікава думка з цього приводу шановної Анастасії.

Хочешь верь, хочешь нет но очень часто — женщины начальницы, предпочитают нанимать мужчин. А дурацких шуток про водосвинок я не слышал больше 10 лет.

Можливо, але залежить від рекрутера. Мені просто швидше частіше відповідали по пректам, де не було рекрутерш (а з рекрутерками від компанії або відповідали через 2-6 місяців, щоб уточнити ЗП очікування, є ФОП, дати оцінку компанії — якісь непотрібні опитувальники. Ну а коли відкривала контакти на джині на пряме прохання рекрутерок, бо скіли «дуже підходять» і готові брати хоч завтра , то часто отримувала відповідь «ой, ця вакансія на холді», бо хтось вже майже вийшов та інші нісенітниці ( прямо за 1 ніч щось ставалось)і, тому склалась враження, що або шукали чувака якогось, чи мужичків собі, хоча , можливо, якісь наші манагери вважали, що дівчина має бути або QA, BA або HR

Э купа позицій на які хлопців краще не ставити, їм там буде нудно. І це доволі не маленькі такі шматки роботи. Казати що нема гендерної різниці в мисленні — буде не правдою, різниця ще і як є. І далеко не завжди на користь чоловіків.

Я девушка разраб. Мне наоборот кажется что я получаю плюсы в карму от рекрутеров ибо все хотят разнообразия в команду

Та воно так і є, але є тих 0.01% з дитячими травмами в яких все погане через їхню стать.

Це як з чорними в америці, які вірять що вони бідні через колір шкіри.

Навряд зможу додати щось нове до коментарів нижче, хіба зауважу, що згідно вашого лінкедін профілю, ви вже багато років у Варшаві.
Зважаючи на це, орієнтуватися на українські компанії це, дуже м’яко кажучи, дивно.

Може дівчина заміж вийшла за українця (захотіла підтримати національного виробника, як кейс, чи хоче працювати над національними стартапами).
А тут їй «та не лізь сюди, це наше болото-корито! ».
Як мінімум, це не демократично і не по-європейськи (Україна з таким бидло-рекрутингом не зможе досягнути нічого і в міжнародному ІТ-у: від підтримки стартапів до вступу в ЄС). Тому власникам національних компаній краще придивитись до своїх рекрутингових відділів (HR-менеджерів і процесів)

За її профілем вона кваліфікований сейлс, тому можна би було відмовити через те, що низко себе оцінила в Junior-a, порекомендувати шукати сейлс чи BA якусь позицію. Та ні — за класикою нагрубіянили.

Ви написали б пряму цитату вже. Бо це все поки що ваш суб’єктивний погляд. Може рекрутер вам нічого такого і не сказала за фактом.

Я тоже всем советую держаться подальше от IT, так как мне конкуренция не нужна, все места заняты, идите что-то другое демпингуйте, хватит.

Не звертайте увагу на хворих людей
А вам успіху

то від цих товаришів фідбеків не дочекаєшся, то вони його пхають куди не треба =)

Подякувати (бажано з ознаками вдячності) за фідбек. написати відгук для рекрутерів то велика робота :) Цілком можливо цим Ви запам’ятаєтесь та при появі вакансії Вам прийде запрошення на співбесіду, всяке буває.
може у Вашому профайлі побачили що Ви можете заробити більше там де ви є.

Як на мене тут є два ключові поінти:

1) Зрозуміти, чому це так вас зачепило

Цілком можливо, у вас є глибинне переконання, що ви хороший PM -> коли вам дали цю пораду, це було чимось на зразок атаки на вашу глибинну ідентичність ака «ІТ тобі не по зубам» -> атака на глибинне переконання викликала шквал емоцій та захистну позицію, хоча цілком реально, що людина реально хотіла вам допомогти

Взагалі, шквал емоцій часто може свідчити, що вас ткнули в травмовану частину вашої особистості -> можливо для вас дуже важлива оцінка інших -> можливо у вас є підсвідоме переконання, що якщо вони вас не будуть позитивно оцінювати — то станеться щось жахливе

Загалом, як на мене, це ок коли не подобається, що дають непрохані поради, але не ок, що це трігерить аж писати гнівний пост.

В цьому вам може допомогти фреймворк 5Whys або Апологія Сократа

2) Дати фідбек

Проста закономірність реальності: щось не подобається -> даєш адекватний фідбек -> стає емоційно легше

Ось хороша стаття по Radical Candor
coachtakeshi.medium.com/...​dical-candor-61c98768d1d1

Також з фідбеком може допомогти No Rules Rules
www.amazon.com/...​Reinvention/dp/1984877860

Дякую за погляд з іншої перспективи :) Можливо теж частково зіграло те що зачепили почуття власної вартості. Однак я рада, що все-таки (судячи з коментарів) поведінка рекрутера не є прикладом того як можна спідкуватись з кандидатом, а швидше виняток.
P.S. Дякую за посилання :)

Поставтеся з розумінням. У рекрутерів зараз голова в милі, а опозитна сторона в клопотах. Вони переглядають по 500 резюме на день. Звісно, що при такому навантаженні, у людей з не дуже розвиненими софт скілами і емпатією, можуть виникати подібні фрази.
Не засмучуйтесь і не сприймате на власний рахунок. А отримавши сотий ріджект ви взагалі перестанете перейматися))
Наснаги і удачі вам.

Вони переглядають по 500 резюме на день

згадався старий анекдот коли викидують пачку резюме у смітник з поясненням «ненавиджу невдах»

Це не тільки зараз. «Рекомендації» — не лізти в ІТ, в контору, в проект, в Java/JavaScript/.NET/GameDev якийсь framework, в senior-ри, «до нашого клієнта» і т.п. ви будете чути постійно. Так усе влаштовано. Якщо звуть на співбесіди — є про що балакати, навіть якщо їх треба пройти по 20-50. Якщо взагалі не звуть, резюме одразу летить в корзину то вже інша справа. Як я знаю про випускників «курсів» — в них в більшості друга проблема їх ніде навіть не розглядають. Зворотній фідбек це вже не погано.

А потім в новинах про зниклих рекрутерів чи модераторів незаміжніх

Шукати роботу далі. В ІТ таке постійно с першого дня і на протязі усієї кар’єри на усіх посадах. Тут висока конкуренція, де можливо, що рекрутер сама хоче в PM-и перейти, а тут ви. Якщо знання у вас є, то щось знайдете. Якщо не йде PM — спробуйте в BA.

Як реагувати на таку відповідь

Ніяк, ідіть упевнено до мети

В Вашому профайлі стоїть місто Варшава. Тому питання: компанія міжнародна, українська чи польська?

UPD: Міжнародна з представництвом в Україні.

Все залежить від рівня культури рекрутера.

Як реагувати на таку відповідь? В мене багато емоцій і величезне розчарування.

Забити. У житті ще буде чимало подібного, на кожну таку фігню витрачати емоції — ніякого здоров’я не вистачить.
(але прізвище рекрутера та назву компанії про всяк випадок записати у блокнотик, з детальним коментарем — хто, коли і як. Випадки вони дійсно дууууже різні бувають).

Чи для українських рекрутерів це нормальна практика?

Звісно ні.
Ви не надали контексту, але я наважусь припустити що навіть максимально некомпетентний рекрутер не став би підставлятись нагрубивши у фідбеку (зараз взагалі фідбеків навіть із стандартним текстом мало дають)
Тому думаю рекрутер вам надав дуже гарну згідно вашого бекграунду та ситуації на ринку пораду. Тому:

Як реагувати на таку відповідь?

Звісно подякувати. Дослухатися чи ні це вже ваше право, але людина вам дала пораду, хоча цього не була забов`язана робити. Їй буде приємно

Відповідати в такому тоні навіть для найнепридатнішого кандидата — жлобство і бидлячество.

Ну тон тут не заданий. Але судячи із уточнень автору то так — поведінка рекрутера була неадекватною.
Просто у мене був попередній досвід де хотів влаштуватися на галеру, але мені відповіли що у мене не зовсім типовий для галер досвід (свого часу очолював у тому числі R&D) і мені порекомендували знайти собі стартап у долині. І знайшов.

Не звертати уваги на поради, яких ви не просили.

Це була відмова зі стандартним текстом, ... грубо кажучи «не лізти» в IT.

Тут важливо, що саме було написано:
1) Якщо в стилі «ви недостойні», то це хамство. Непрофесийні люди існують. Забийте.
2) Якщо це дружня порада, що підсвічує поточний стан ринку — кандидатів в ПМ навіть з досвідом сильно більше ніж вакансій, то подякуйте людині, і можливо дослухайтесь до поради.

Чи для українських рекрутерів це нормальна практика?

В рекрутингу багато непрофесійних людей, так само як і в будь-якій сфері де низький поріг входу. Тому такого буде багато.
Але є і професіонали з якими приємно працювати і вони приносять норм вакансії.

Дякую Вам за відповідь. Відповідь рекрутера була в стилі passive-aggressive, не сказала б що це була в будь-якому сенсі порада, бо, як на мене, за порадою має йти конктретна рекомендація (щось у стилі «шукайте досвід на фрілансі», «вивчіть те і те») :( Розумію що реалії ринку дуже непрості, але мабуть дійсно треба змиритсь, що натикатимусь і на такі відповіді. Просто вана дуже контрастує на фоні кореспонденції з іншими фірмами.

Чи для українських рекрутерів це нормальна практика?
Просто вана дуже контрастує на фоні кореспонденції з іншими фірмами

Ось ви і відповіли на своє питання

Теж правда, просто цих «інших фірм» було а разі не багато, тому цікаво до чого себе готувати :)

Просто вважайте рекрутера алгоритмом :) Який стоїть між вами та тими, хто буде проводити інтервью. Треба зрозуміто, що треба написати в резюме, щоб попасти на наступний рівень. Яким чином вам повідомлять про відмову — байдуже. Якщо у відповіді рекрутера є якась інфа, скориставшись якою, ви підвищете свої шанси — добре. Якщо у відповіді немає нічого корисного — у смітник.

Ще один пропагує філософію «тєрпільства».
«дружні поради» можуть давати колеги, друзі.
Така порада від рекрутера неприйнятна і непрофесійна

Ще один пропагує філософію «тєрпільства».

Запропонуйте вашу «філософію».

«дружні поради» можуть давати колеги, друзі.
Така порада від рекрутера неприйнятна і непрофесійна

Так, рекрутер допустилась помилки, треба було не відповідати або відправити стандартне «ми вирішили йти з іншим кандидатом».
Чим така відповідь була б краще для ТС? Яку б додаткову інформацію отримала ТС?

Запропонуйте вашу «філософію».

Філософія проста — не давати порад які не просять та не дякувати за суб’єктивні думки, які, як бачимо, демотивували нашого ТС, що людині не місце в айті. За таке плюнути в очі хочеться.

Так, рекрутер допустилась помилки

На цьому можна і закінчити. Рекрутер непрофессіонал, але лізе з виключною експертизою і вангуванням

Філософія проста — не давати порад які не просять та не дякувати за суб’єктивні думки, які, як бачимо, демотивували нашого ТС, що людині не місце в айті. За таке плюнути в очі хочеться.

А це стосується лише порад чи і оціночних суджень з негативними конотаціями, які ніхто не просив? Якщо друге не враховуємо, то чи буде ок рекрутеру закінчувати лист такою фразою: «Ще один лізе в ІТ без досвіду»?

Так, рекрутер допустилась помилки
На цьому можна і закінчити. Рекрутер непрофессіонал, але лізе з виключною експертизою і вангуванням

1) Тобто мета вашого повідомлення була з анонімного акаунта висловити свою непрязнь до анонімного рекрутера (яки/який навряд чи прочитає ваш коментар),
а на ТС вам начхати?

2) Те що людина допускається помилки (в комунікації) не є доведенням, того що вона є непрофесіоналом (бо профі теж помиляються), і що важливіше не говорить, що вона не має розуміння ринку або не може оцінити поточний стан.

Подякуйте їй за рекомендацію і шукайте роботу далі

Підписатись на коментарі