Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Що варто знати про іспит на сертифікацію AWS Certified Cloud Practitioner

Усі статті, обговорення, новини про DevOps — в одному місці. Підписуйтеся на DOU | DevOps!

Вітаю, мене звати Юрій Науринський, я займаю позицію .NET/C# Technical Lead в MapService Team продуктової ІТ-компанії Uklon.

Минулого року Uklon переїхав на Amazon Web Services (AWS). Зараз ми маємо доступ до 200+ сервісів AWS для різних потреб, вони роблять роботу компанії гнучкою та ефективною. Втім, треба докласти зусиль для опанування AWS, бо сервісів багато, у них можна заплутатися. Тому, щоб навчитися працювати з хмарними технологіями, я вирішив повчитися та отримати сертифікацію. По-перше, це структурує знання на тему. По-друге, додає пойнтів у резюме і вважається престижним у міжнародній спільноті.

Стартовим кроком у вивченні AWS є сертифікат Certified Cloud Practitioner (ССР). Цей рівень демонструє усі переваги хмарних сервісів. І робить це так, щоб ти у результаті обрав саме їхні «хмарки».

CСР — сходинка, хоч і початкова, але необхідна. Вона дає загальне розуміння того, куди йти та що дивитись, якщо необхідно спроєктувати систему і зробити техдизайн. Але в цілому, ця сертифікація призначена не тільки для технічних спеціалістів, а й для всіх, хто хоче мати загальне уявлення про AWS хмару. Це фундамент, на якому усе будується й обираються вужчі профілі для розвитку і прокачування скілів.

Отримати сертифікат ССР просто — треба скласти іспит. Тому хочу поділитися досвідом, який, можливо, допоможе вам у цьому процесі.

Реєстрація і підготовка

Екзамени AWS дуже демократичні. Немає потреби в особливих знаннях чи доводити, що ти працюєш в IT. Отримати сертифікат може будь-хто. Головні умови — від 18 років й $150 за складання іспиту. Обираєте дату й час — і все, починаєте готуватися. Важливий нюанс — під час реєстрації вводьте своє ім’я латиницею правильно, як у документах, бо цей момент дуже прискіпливо перевіряється.

Звідки братимуться знання для складання AWS не сильно хвилює. Можна прийти з нульовим рівнем і покладатися на інтуїцію. Але краще ретельно підготуватися. Наприклад, пройти курси й практичні тести з ідентичними завданнями, що я і зробив. На вивчення у мене пішло півтора місяця.

Я пройшов на Udemy три курси — їх можна переглянути тут, тут і тут. Один із загальним тестом, два інші — з 6 додатковими тестами кожен, усього 13 штук. Єдине, що може викликати труднощі під час навчання — засвоєння великої кількості інформації. Її реально багато, все між собою пов’язано. Тож доводилося розписувати майндмепи, щоб структурувати дані й не заплутатися.

Одне можу сказати для заспокоєння. Тести на Udemy виявилися складнішими, ніж офіційний від AWS. Тому після «тренувань» не має виникнути проблем на фінальній стадії.

Про що треба знати до іспиту

Хоч доступ до складання рівний для усіх, сама процедура доволі сувора. Тож є кілька речей, які краще знати наперед.

Підготуйте документи, де є ваше ім’я й прізвище латиницею. Це може бути закордонний паспорт, ID-картка чи водійське посвідчення. Вам треба буде підтвердити, що ви — це ви. Саме тому ім’я при реєстрації та у документах має збігатися. Бо до цього, як я казав вище, дуже прискіпливо ставляться і навіть з однією помилкою можуть вказати на віртуальні двері.

Складайте іспит на власній техніці. Так радять в AWS. Бо робоча техніка часто має обмеження на стороннє ПО або корпоративний VPN, а для складання потрібно встановити окрему програму.

Знайдіть приміщення для іспиту. У ньому вам ніщо не повинно заважати, а меблів має бути мінімальна кількість. Взагалі ідеально — лише стіл та стільці. Наприклад, я це робив у «переговорці» в офісі.

Як складається іспит

У день Х за пів години до початку іспиту встановлюєте необхідне ПО на комп’ютер і смартфон. Заходите, реєструєтеся і перевіряєте роботу камери та мікрофону. Бо саме завдяки цим девайсам ви будете складати іспит.

Потім заходите у застосунок на телефоні й фоткаєте кімнату з усіх сторін. Це необхідно, щоб показати відсутність відвабливих факторів, шпаргалок тощо. Також фотографуєте документи, які підтверджують особу, і відправляєте. Коли світлини перевірили — очікуєте у черзі. У відповідний час під’єднується твій проктор — людина, яка приймає іспит і буде вести увесь процес. Він чи вона можуть поставити уточнювальні питання.

Наприклад, я заздалегідь попередив про сторонній шум у вигляді сирени повітряної тривоги. Про це треба попередити, бо проктору може спати на думку, що це специфічна підказка.

До складання іспиту також жорсткі вимоги. На столі, за яким сидиш, нічого не має бути. Пити чи їсти під час процесу також заборонено. Необхідно постійно дивитися у вебкамеру та не дивитися по сторонах. Наприклад, просто так задирати голову не вийде, бо проктор реально може подумати про шпаргалки на стелі. Також треба показати зап’ястя, що на них немає смартгодинників чи браслетів, куди можна сховати підказки.

Усього на іспит відводиться 90 хвилин. Можна взяти додаткові 30 для тих, хто не нейтів в англійській мові. Втім, якщо ви проходили курси та практичні тести до сертифікації AWS і усе зрозуміли, сам іспит буде нескладний, бо англійська неважка. Всього на іспиті 65 питань. Щоб відповісти, треба обрати варіант із запропонованих. Також можливі кілька відповідей, про що буде зазначено у питанні.

Дізнатися, склав чи ні можна одразу після іспиту, але без оцінки. Реальні бали можна подивитися у своєму акаунті трохи згодом.

Кілька порад для складання іспиту

Не готуйтеся дуже довго. AWS постійно оновлює зміст тесту. Загальні принципи не застарівають, але нюанси роботи сервісів та їх назви постійно змінюються.

Уважно читайте питання. Це дуже важливо. В цілому, вони нескладні. Але є слова, які можуть змінювати загальний сенс того, про що йде мова.

Не мудруйте. Обирайте не складні відповіді, а найочевидніші. У такому типі тестів зазвичай мається на увазі, що користувач має обрати простий, логічний шлях.

Не хвилюйтеся, ніхто не ставить на меті вас завалити. Проктори приймають іспити, як на конвеєрі. Склали ви, за 5 хвилин складатиме хтось інший.

І найголовніше — попийте водички перед іспитом. Бо дві години, то дуже багато.

👍ПодобаєтьсяСподобалось7
До обраногоВ обраному5
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

А я буду здавати. Як тілько випаде можливість.. За два роки в армії багато чого підзабулось. Да і контузії дають своє...вже не так швидко згадуєш.
Нічого постидного в цьому сертифікаті не бачу.
Поки згадую потроху...між бойовими ... Так цікавіше.
Все одно після перемоги доведеться з трейні починати. Заново.

Девелоперам нема сенсу в цій сертифікації. Вона більше підходить менеджерам або трейні левам
Левам рекомендую одразу йти на associate level, досвідченим — на professional

Ніяк
Хіба бюрократія компанії каже що маєш мати саме отакий щоб був успішним працівником

я займаю позицію .NET/C# Technical Lead
AWS Certified Cloud Practitioner

Це відчуття коли ти джуном здавав на AWS Developer щоб ЗП на 200$ підняли.

А тут Practitioner)

+1

Lead

Що варто знати про іспит на сертифікацію AWS Certified Cloud Practitioner

Shame on you

Що варто знати про іспит на сертифікацію AWS Certified Cloud Practitioner

що це вам не потрібно?

Скільки отримувачів

AWS Certified Cloud Practitioner

ідуть далі?

Ну якщо це сертифікат для студентів менеджерів і секретарок.

А далі...

В військоматній комісії як правило є тест на шизофренію: пояснити «яблуко від яблуні недалеко падає»

А як потім тоді стати сеньйором архітект солюшн у 23 роки?

Зараз іде програма за підтримки поляків і можна скласти сертифікації авс безкоштовно. А безкоштовно можна і здавати)

знання набуті в процесі підготовки до цього екзамену дуже допомагають при підготовці до інших сертифікацій авс)

Лютий плюс, коли бачу такі статті — не розумію цього взагалі.
Ок, може джун якийсь відкрив для себе цілий новий світ клаудів і його трохи розпирає від емоцій, це ок. Коли сінори-помідори-тімліди-техліди складають practitioner — і йдуть писати про це топік кудись — у мене виникають сумніви відносно того чи справді людина синьорна, якщо вона змогла проковтнити знання які можна освоїти за вихідні — і вважає це досягнення гідним окремої статті. Бачив на dou вже як сінори-помідори practitioner на azure складали, і щє щось, і періодично такі топіки виходять, і походу і надалі будуть виходити.
Пишу від імені gcp professional cloud architect & associate cloud engineer.

Най буде.
Ну склав то й склав. Отримав досвід складання іспитів на амазоні, поділився з іншими.
Ніт, краще було створити 100500-ту статтю «як все погано» щоб у коментах поскиглити про кордони та мобілізацію.

Підписатись на коментарі