Підключення платіжного сервісу для прийому донатів

Добрго дня!

Розробляю безкоштовний сервіс для програмістів. Та хочу додати можливість прийому донатів для тих, кто захоче підтримати проект.

В кого є досвід підключення платіжного сервісу на ФОП саме для збору донатів (а не продажу товарів або послуг)? Будь ласка, поділіться посиланнями на проекти та розкажіть про особливості підключення.

Оновлення від 09.05.2023:

Відповідь податкової щодо можливості приймати донати ФОП 3-ї группи, платнику єдиного податку:

Ви можете здійснювати відповідну діяльність, але за наявності відповідного КВЕД. Оскільки КВЕД — статистичний інструмент, щодо вибору КВЕД можете звернутись до служби статистики.

Отже, для податкової все одно — донат це чи ні. Головне, щоб ФОП мав КВЕД щодо цієї діяльності. Також можна зробити висновок, що призначення платежу теж має відповідати обраному КВЕД, на що в коментах звернула увагу Nataliia Lozko.

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Если донаты будут со всех стран, то однозначно paypal, остальное ебячество. Когда то это делал через друзей в голландском paypal. Делал это без ФОПа.
Слышал, что paypal начал открываться для нас, насколько он открыт, смотрите на их сайте.

PayPal требует заполнения кучи полей для незарегестрированных в нём пользователей. Но он и правда достаточно популярен в других странах. Поэтому его планирую подключить позже, как дополнительный способ оплаты для пользователей, которые активно им пользуются.

Я несколько лет сидел на донатах и могу сказать, что «палка» это стандарт для них. Мало кто доверит свою карточку, какой то доморощенной системе. Вот пример для Лигпея (www.scamadviser.com/...​u/proverte-site/liqpay.ua) на антискамерском сайте:

Негативные моменты
Сообщается, что на сайте есть вредоносное ПО (например, вирусы)
Для этого сайта было найдено несколько, в основном негативных отзывов
Этот сайт, по-видимому, занимается продажей огнестрельного оружия.

Для нашего пользователя — «улыбнуло». Но западные — не будут разбираться и рисковать. Короче, вы просто будите терять пользователей.

Доброго дня
Підкажу лише одне, як ФОП ви не можете отримувати кошти із призначенням як Благодійна допомога

Проект англомовний. В призначенні я збираюся вказати «One-time donation to support ProjectName» чи «One-time payment to support ProjectName».

Чи як краще перефразувати?

Поруч ще написаний текст про те, що донати дозволять більше часу приділяти проекту, а отже, нові фічі з’являтимуться швидше.

в обох варіантах призначеннях. якщо навіть англомовні, зрозуміло що це благодійність
якщо ж ні, і ви вирішите доказати наприклад податковій що це не благодійність, то вас попросять надати підтвердження того, за що ж були здійснені такі оплати вам

Не можу знайти про заборону для ФОП приймати пожертви. З якого закону був зроблений цей висновок?

Відповідно до ст. 1 Закону України від 05 липня 2012 року № 5073-VI «Про благодійну діяльність та благодійні організації» зі змінами та доповненнями(далі — Закон № 5073) благодійник — це дієздатна фізична особа або юридична особа приватного права (у тому числі благодійна організація), яка добровільно здійснює один чи декілька видів благодійної діяльності;благодійна діяльність — це добровільна особиста та/або майнова допомога для досягнення визначених цим Законом цілей, що не передбачає одержання благодійником прибутку, а також сплати будь-якої винагороди або компенсації благодійнику від імені або за дорученням бенефіціара.

Учасниками цивільних відносин під час здійснення благодійної діяльності є дієздатні фізичні особи. Благодійна діяльність не може здійснюватись в межах підприємницької діяльності фізичних осіб — підприємців.

Тобто як ФОП ви не можете, для цього потрібно реєструватися як благодійна організація
По цьому питанню я також консультувалася із податковою, їх позиція така, що як ФОП не можна
якщо потрібна допомога чи більш детальна консультація, звертайтесь в особисті t.me/julia_lisakovska_bip

Можливо, ви питали податкову, спираючись на інший контекст? Бо я збираюся отримувати донати не для благодійної діяльності, а для комерційної (зі сплатою податків). А цей закон актуальний для випадків, коли зібрані кошти збираються для подальшого використання в благодійних цілях. Тоді так: необхідно зареєструватись як благодійна організація.

ви можете отримувати кошти як фіз особа, в такому випадку
а у випадку ФОП той дохід який ви отримали повинен відповідати вашим видам діяльності (це стосується спрощеної системи) в іншому випадку якщо ви отримали благодійну допомогу то за яким КВЕДоам це ваш дохід

я не змушує вас мені довіряти чи переконувати вас в своїй думці
можете самомстійно звернутися в податкову та отримати письому відповідь на вашу ситуацію

Спитав податкову. Їм все-одно: донат це чи ні. Їм головне, щоб я мав відповідний КВЕД. Отже, важливо також заповнювати призначення платежу відповідно до КВЕД.

Спершу хочу уточнити, що щоб призначення платежу було зрозумілим та не сприймалося двояко для користувача сайту, а також щоб зменшити ризики зайвих питань від банку чи податкової, то я обрав наступне формулювання: «One-time payment for the web services provided by sitename.com» або «Monthly payment for the web services provided by sitename.com» в залежності від вибору користувача на попередньму кроці форми.

Під цей варіант текст поруч теж планую відредагувати, щоб він відповідав цьому призначенню платежу, та не було такого, що поруч написане одне, а у призначенні платежу інше.

Щодо відповідного КВЕД, то точно не можу сказати, бо не знайшов жодного, який би точно підходив для SaaS-проекту. Найбільш відповідні такі коди:

• 62.01 — Комп’ютерне програмування
  • 63.11 — Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність
  • 63.12 — Веб-портали
  • 63.99 — Надання інших інформаційних послуг, н.в.і.у.

На мою думку, найбільш відповідним кодом є 63.11.

Але я не хвилююся щодо точного вибору КВЕД, оскільки всі ці коди вже зареєстровані для мого ФОП, і точний код ніде не потрібно вказувати.

Проект англомовний. В призначенні я збираюся вказати «One-time donation to support ProjectName» чи «One-time payment to support ProjectName».

Чи як краще перефразувати?

Поруч ще написаний текст про те, що донати дозволять більше часу приділяти проекту, а отже, нові фічі з’являтимуться швидше.

Призначення платежу необхідно привести у відповідність до КВЕДів Вашого ФОП.
Наприклад,
якщо у Вашого ФОП є КВЕД — 63.11, то правильний приклад призначення —
«Payment for the provision of web services» і т.п.

Дякую, ваше уточнення виявилось корисним.

Дякую, ваше уточнення виявилось корисним.

Якщо будуть питання, звертайтесь.)

У WayForPay зараз проблема з продовженням ліцензії, тому прийом платежів через них призупинено. Я збираюся інтегрувати схожий платіжний сервіс — Fondy.

Схоже робили в українській Rust-спільноті навіть без підключення ФОП-у.

Для отримання посилання на онлайн конференцію потрібно було відправити квитанцію підтримки «Повернись живим» через Google Forms.

check.gov.ua

Якщо ж хочете, щоб підтримали саме ваш проєкт то є www.buymeacoffee.com та www.patreon.com

патреон блокує українських ютуберів і закриває очі на русню.
ain.ua/...​at-patreon-shho-stalosya
не варто витрачати на них час

Обидва проекти неможливо інтегрувати в вебсайт з вільною кастомізацією, а також email є обов’язковим полем.

Тому я вибрав платіжний сервіс, який можно максимально кастомізувати, та в якому немає обов’язкових полей крім суми платежу.

Мене більше цікавить правова та податкова інформація щодо можливості отримання донатів.

Підписатись на коментарі