Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Платний сервіс для пошуку прямих контрактів

Привіт, я раніше писав про важливість прямих контрактів із замовником, а цього разу ми розглянемо новий платний сервіс для пошуку прямих контрактів, а також розповім про свої завищені очікування від нового сервісу.

Передісторія. Ідея

В середині грудня 2022 року я познайомився з Андрієм, виявилось, що маємо спільні теми для обговорення, тому домовились про зустріч, щоб поспілкуватись.

Зустрілись, поспілкувались пару годин, обговорили, яким має бути пошук роботи, прямі контракти та суміжні теми.

Андрій розповів, що хоче створити спільноту для взаємодопомоги у працевлаштуванні на прямі контракти за рахунок обміну досвідом проходження інтерв’ю у конкретну компанію. Ідея мені сподобалась, бо вважаю пошук роботи у команді з напарником ефективнішим, ніж самому.

Передісторія. Напарник

На початку березня цього року, мені в LinkedIn написав Олександр (Go-розробник):

Привіт!

Розкажи будь ласка про компанію example.com, активно шукаю роботу, а у них є відповідна вакансія.

Я співпрацював з компанією example.com, відписав Олександру, що знав, а також домовився про онлайн-зустріч в Google Meets,
щоб разом полистати та пообговорювати вакансії з Djinni, DOU, LinkedIn, Skyworker, Wellfound та ще пару сайтів.

Зустрілись, встигли переглянути частину запланованих сайтів, в цілому, приємно поспілкувались.

В подальшому я перенаправляв пропозиції від зарубіжних рекрутерів в LinkedIn-і на профіль Олександра, а від Олександра дізнавався про умови, які пропонують українські компанії Go-розробникам, win-win.

Великі аутсорсингові компанії намагаються демпінгувати винагороди.

Презентація сервісу

Сьогодення, квітень 2023 року, Андрій відправив мені короткий опис нового сервісу для пошуку прямих контрактів й посилання на цей сервіс esupport.org.ua.

Сервіс ще в процесі розробки, але пару фахівців вже встигли працевлаштуватись за допомогою сервісу, всі питання «Як таке можливо?» до Андрія та Владислава.

Як працює сервіс для кандидатів:

  1. Ви заповнюєте анкету на сайті esupport.org.ua:
    1. Вказуєте свій досвід, до прикладу 10 років.
    2. Вміння, до прикладу: Rust, Redis та Postgres.
    3. Бажану сферу діяльності, до прикладу AdTech, eCommerce та HealthTech.
  2. Вашу анкету розглядають та знаходять вам скаута, який буде шукати для вас прямі контракти від міжнародних компаній, до прикладу Discord, Amex або McDonald’s.
  3. Ви підписуєте договір з сервісом та скаутом, ймовірно через vchasno.ua або paperless.com.ua (порівняння на SimilarWeb).
  4. Скаут допомагає адаптувати ваше резюме та портфоліо під вимоги ринку.
  5. Скаут активно шукає для вас відповідні прямі контракти та рекомендує вас як найкращого кандидата.
  6. Кандидат в цей час може займатись своїми справами або також паралельно шукати роботу.
  7. Скаут організовує співбесіду з роботодавцем.
  8. Обговорення результатів співбесіди, щоб зробити висновки.
  9. Успішне працевлаштування після N-ї співбесіди.
  10. Випробувальний термін.
  11. Оплата послуг скауту буде з вашої винагороди згідно договору.

Питання оплати я розгляну детальніше в цій темі.

Оферта договору між кандидатом, скаутом та сервісом буде у публічному доступі.

Якщо ви рекрутер, то можете зареєструватись у сервісі як скаут та заробляти на цьому, про це вже розповість Андрій або Владислав у коментарях або у наступних статтях.

Питання оплати

Зазвичай рекрутеру за найм платить роботодавець, але ідея цього сервісу, що скаут шукає прямий контракт зі значно вищою винагородою, ніж зараз вже є у кандидата.

Після успішного найму, скаут буде отримувати певний процент з винагороди кандидата протягом певного періоду часу.

Поки що відсутні конкретні дані, яким буде процент й період часу, але ця інформація точно буде у публічному доступі та в договорі.

Питання оплати критикуйте найбільше, будь ласка, в коментарях, можливо ви придумаєте кращий варіант оплати.

Розрахунок оптимальної оплати

Розглянемо дуже ймовірний випадок, є Senior Golang Developer, який співпрацює з великою аутсорсинговою компанією та має $7000 в місяць.

Цей Senior Golang Developer хоче більше підтримувати благодійні фонди й тому шукає прямий контракт на $10000, спершу пробує знайти прямий контракт самостійно через сайти пошуку роботи, а потім знаходить сервіс esupport.org.ua та заповнює анкету.

Скаут знаходить відповідний прямий контракт, фахівець успішно працевлаштовується на $10000. Тепер фахівець заробляє кожен місяць додаткові $2850, якщо оформлений, як ФОП 3-ї групи.

Фахівець хоче фінансово подякувати скауту за допомогу.

Для кожного фахівця є свій прийнятний процент й період часу, для когось це 50% від додатково прибутку протягом півроку, а для когось 10% від додатково прибутку протягом двох років.

Частина від додаткового прибутку %Частина від всієї винагороди в %Період часу в місяцяхЗагальна сума в $
50%~ 15%6 місяців$8550
10%~ 3%24 місяці$6840

Мої очікування від сервісу

  1. Має бути вичитка договорів за замовчуванням або як додаткова платна послуга. Кандидат може здобути офер, але відмовитись через сумнівні пункти в договорі, хоча така ситуація більше притаманна саме українському ринку з аутсорсерами.
  2. Має бути можливість вибрати одночасно двох скаутів для пошуку.
  3. Висновки зі співбесід мають бути використані скаутом для підготовки наступних кандидатів до співбесід.
  4. На сайті має бути калькулятор з формулами для розрахунку прибутку та доцільності використання сервісу.
  5. Має бути можливість замовити окрему платну послугу адаптування резюме.
  6. Підготовка резюме до конкретного бажаного проєкту.
  7. Реферальна програма:
    1. Вже працевлаштовані за прямим контрактом кандидати можуть рекомендувати esupport.org.ua роботодавцю.
  8. Інтеграція з сервісами, які допомагають проходити інтерв’ю, з українськими (прикладу tada.training) та міжнародними.
  9. Підготовка до MANGA (FAANG).
  10. Страхування, якщо роботодавець розірве контракт.

Як скаут рекомендує вас як найкращого кандидата

Я очікую, що скаут буде рекомендувати кандидата, як на відео від @JoshuaFluke1:

Як обійти систему

Коли я розглядаю сайт з вакансіями, то дуже рідко зустрічаю Україну у списках, хотів би бачити частіше, зазвичай бачу remote-вакансії для кандидатів з UK, US, CA та EU.

Чим більше роботодавців наймуть українців на прямий контракт, тим більше будуть хотіти наймати через звичайні сайти пошуку роботи й відповідно країна UA буде частіше з’являтись у remote-вакансіях на міжнародних сайтах пошуку роботи.

  1. Використати підготовлене скаутом резюме для паралельного пошуку.
  2. Самому стати скаутом й шукати вакансії для себе.
  3. Притримаю, бо складний варіант й довго розписувати.
  4. Шукати прямі контракти самостійно.

Своїми варіантами, як обійти систему, ви можете поділитись в коментарях або притримати двері.

Мінуси сервісу

  1. Потрібно підписувати договір з сервісом й скаутом, очікую коли Андрій опублікує договір в темі DOU й цей договір можна буде покритикувати.
  2. Відсутня можливість переглянути доступні вакансії.

Тестування ідеї

Як писав раніше, вже пару кандидатів успішно працевлаштувались за допомогою сервісу, тому що ідею можна протестувати навіть без запущеного сайту. Методика пошуку прямих контрактів рік випробувалась на сайті it-sprout.org.ua (профіль, без відгуків, на DOU).

Альтернативи

Ймовірно, вже є схожі міжнародні сервіси, тому пишіть про такі в коментарях й буду оновлювати цей список:

Запитання

Владислав та Андрій будуть відповідати на ваші запитання в коментарях до цієї теми.

Епілог

Коли минулого разу шукав роботу, то використовував djinni.co, jobs.dou.ua та linkedin.com, щоб знайти цікавий проєкт.

Зараз я працюю за прямим контрактом, працевлаштувався через сервіс djinni.co, й докладу зусиль, щоб наступний мій проєкт також був за прямим контрактом.

👍ПодобаєтьсяСподобалось13
До обраногоВ обраному13
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Якщо десь сперечаєтесь то робіть це правильно.

Напишіть вашу думку, а потім посилання на підтвердження ваших слів.

Бо інакше фахівцям буде лінь розбиратись, що ви хотіли сказати.

фахівцям

це ви себе так називаєте?
ну буду мати на увазі :))))

reintech теж пропонуюсть прямі і прозорі контракти та фіксовану місячну коммісію з розробника (щось типу 50$/m) — ну мені так сказали при реєстрації там.
хтось працював з ними?

Про reintech.io є відгуки у профілі на DOU /companies/reintech/reviews/ (всього 10 відгуків, 8 відгуків від профілів, які тільки мають 1 відгук про Reintech).

Згідно сторінки Hire Go Developers:

Average experience:
11 years
Vetted English and soft skills
Average expected compensation:
$5.5K — $6.4K / month
negotiate directly with the developer
Reintech fee:
$0 recruitment fee
administration fee of $700/month

То розробникам пропонують так само як в аутсорсі, але пробувати варто.

В секції reintech.io/jobs (доступна після реєстрації) всього 4 вакансії й рівень винагород як на DOU та Djinni.

Раніше публікували вакансії на DOU: Front End Developer (віддалено, від $4500).

ww.similarweb.com/website/reintech.io/

Мне нравится идея. Она проста, а значит будет работать.
Через время, если идея пойдёт, большие кампании запилят клоны, их удельный заработок (читай комиссия) станет минимальна, что в целом будет приятно способствовать рынку.
Ярослав с Андреем — первопроходцы, а потому снимут сливки.
Ребята, вы молодцы!

Написав статтю бо ідея сервісу відповідає моїм уявленням про пошук роботи, але жодного відношення до самої ідеї та її реалізації.

Радий, що в тебе вийшло)

Дякую.

Як тільки опублікую на DOU всі статті, які хочу, то в Україні ймовірно мене перестануть запрошувати працювати в аутсорсі тому маю популяризувати прямі контракти в Україні, щоб простіше шукати проєкти у майбутньому.

Як домовитесь з замовником. Часто — можна, так.

В даний момент часу коментарі в темі переросли у якісь безрезультатні суперечки тому буду відповідати тільки на коментарі по темі.

Враховуючи кількість хейту від около галер можна зробити висновок що тема актуальна)

Ми чекаємо першого мамонта, в 40 скаутів вже слюна капає на кеди. Зараз надішлем тобі контракт який потрібно буде швидко підписати, перевіриш почту.
Не вимикай компьютер !

ти так про це кажеш ніби це повістка на відправку а не контракт. госпаді. та пришлють контракт. і що? ознайомишся. приймеш рішення. що не так то?

Ні, так не цікаво. Нам потрібно такого що ознайомився і підписав. Бо тих що не підписали — тут всі інші.

що сказати то хотів? нічо ж не панятно

тема актуальна. весь хейт тільки через якісь космічні розіміри комісії цим скаутам. якби послуги сервісу по підбору релевантних вакансій з багатьох сорців, які не є прям публічними, коштували адекватних грошей (десятки або максімум кілька сот доларів), то все було б супер. а за декілька тисяч доларів хотілось би отримувати якийсь «олл-інклюзів», а не просто контакти рекрутерів декількох компаній

ну так давай їм запропонуєм. що таке ол інклюзів в твому розумінні?

1. Я домовляюсь за кордоном з конторою Х.
2. Контора Х наймає 20 чоловік
3. Контора Х звільняє через місяць 20 чоловік
4. С лохів зібрали 20*8 = 160к долларів
Профіт.

Ну тобто конторі вигідно найняти 20 людей на місяць щоб їм потім не заплатити? щоб що? щоб нічого не отримати (за місяць навіть не в’їдеш в проект особо) і отримати репутаційний скандал?
Шото діди зараз всі повністю відбиті і бункерні...

Я думаю, что дед Панас имеет в виду риски, если контора затеяла проект и развалилась. Такое, к сожалению, бывает.

І що в такому випадку робить галера? суд?

Понимаете, какая штука получается. Тут может быть много разных кейсов в плане того, можно ли что-то в суде выиграть или нет. Если у конторы, как у юр. лица меньше, чем в известной поговорке у латыша, ибо души у юр. лиц нет, как и всего остального, чем богат герой сей поговорки. Обычно галеры держат стабфонд и из него оплачивают работу, если проект слетел. А формируют его за счёт того, что удаётся отложить с рейта, по которому отдают гребца. По-другому не выходит.

Ну тобто не судяться взагалі в такому випадку з замовником?

Понимаете, суд по нарушению контракта — это довольно дорогое удовольствие. Нужно заплатить пошлину, нанять адвоката, собрать доказательства обоснованности претензий. Но решение суда ничего не гарантирует, если у ответчика меньше, чем у латыша в известной поговорке. В случае юр. лица его проще просто обанкротить, а долги по зарплате и налогам выплачиваются раньше остальных претензий. Выплаты ФОПам зарплатными долгами в Украине не являются. Особенно, если это контора «Рога и Копыта» за санацию которой никто не возьмётся, ибо опять же взять с неё нечего. В случае если заказчик физ.лицо (ФОП)... Ну, тут тоже возможны варианты. Иногда дешевле просто списать на убытки.

репутаційний скандал?

Тоді вони подадуть в суд на контракторів за завдані репутаційні збитки. Вони мають право звільняти контракторів в любий момент.
Обіжені звісно вилітити в суд Лондона не зможуть, а в Печерському суду ніхто судитися не буде, це не галера, і їх взувають ще додатково на кілька сот тисяч долларів.
PROFIT

А що замість тебе ніхто не зможе вилетіти до Лондона щоб вирішити питання?
Це прям нереально виграти такий судовий позов на свою користь і отримати компенсацію?

Звісно. В тебе ж є юр відділ як в галєри. Правда? Цеж правда?

немає відділу звісно. але чи потрібен цілий відділ задля одної справи?

Всьо. Ти пройшов тест на того хто може підписати контракт з скаутом.
Гегегей Ярославе, стань с другої сторони щоб не збіжав.
Скаути, хлопці а ви чого гав ловите.
Ми мамонта нарешті знайшли !
neolurk.org/...​_не_мамонт,_лох_не_вымрет

Ну якщо хороший контракт то чому б ні?

Контракт самій лучшій ! (Нє спугнітє)

кращий він чи ні буде зрозуміло після ознайомлення з ним)

контора Х специально создана дедом скаута.
А шо с него возьмешь, дед слепой и глухой

Вы подписали контракт с его конторой, заплатили комииссию внуку.
Контора вам ничего не выплатила «ну не сезон», «бизнес идет тяжело».
А коммиссию внуку по контракту вы должны, извините.

і що справді хтось підпише такий контракт?)
логічно же що в контракті зі скаутом буде вказано що оплата йому відбудеться через 14 днів ПІСЛЯ оплати контори на яку він влаштував...
в інакшому випадку я сумніваюся що хтось хто дійшов до прямих контрактів підпише таку дічь...

Ну... вы ж подписываете такие же контракты с риелторами, почему нет?
Там даже в примере вы платите 50% от разницы зарплаты.

Ну я не знаю чи вони такі ж. Там оплата після підписання договору оренди по якому ти живеш мінімум рік часу і не можна просто так взяти тебе і виселити чи змінити ціну. (це якщо ми говоримо про цивілізовані країни звісно). Якщо ж ми говоримо про Україну то звичайно що всіма контрактами і т.д. можна просто підтертися.

Ну эта то контора в Украине.
можете начать подтираться. Зуб даю, там вы должны, а не вам.

Контракт є контракт. Тобі дали контракт, там якись пиз*тий фреймворк та вимоги кілька разів помінялися. Проект через 3 місяці не працює. То що замовник повинен сказати ?

«Ванєчка такой харошій ванєчка так старался, давайтє єму всьо в полном обьйомє віплатім, он же так старался!».

Або просто тикнуть носом в контракт що проект не працює належним чином та штрафануть? Чи ти думаєш малі галєри лопаються бо там власник шахрай. Ні, бо контору нагріли замовники, обклали штрафами і викинули на мороз.

А що великі галери на нагріти таким же чином? Чому вони не лопаються то? невже у них вистарчає грошей з гребців щоб оплатити всі всі всі штрафи?

У великих галер есть страховка и юр отдел.
А у тебя — нету.

виходить якщо ти по прямому контракту працюєш то треба мати страховку? вона дорога?

Если ты в одно лицо начнем с того, что тебе ее не дадут.
А так да, дорогая, требует установленных процессов и аудита, опыта работы в сфере, оборотов, обходится гдето в 4-5% от оборота.
Ну либо вы открывает LLC и работаете до первого фейла. Потом открываете следующее LLC(300 баксов в Техасе, к примеру).

1. В них є реєстрація на бананових островах
2. Великий досвід та армія юристів що працює на повний робочий день
3. Жирок, бо якщо з 100 проектів 20 проваляться то решта 80 окупить витрати.
4. Імідж щоб не мати на ринку пакістанські рейти.

1 що справді на бананових островах? це ж яка галера?
4 пакістанські рейти це скільки?

1. Так, в них всіх хитрі реєстрації
4. Це рейти при яких ерат може третину на бенчі тримати, третина штани на мітингах протирають, а решта кіно знімають. І гроші не закінчуються.
А якась мала контора іпаше як проклята, а потім ще не може останню зарплату виплатити.

Як що, а місяць твоєї праці вже нічого не коштують ? Результати твоєї праці можуть і мають право перепродати.

Мені здається що тим хто може продати результати моєї праці вигідніше їх чесно продавати ніж влаштовувати таку аферу...

Конечно. Просто найти вам в текущем рынке работу с большОй разницой на два порядка сложнее, чем аферу сделать.
Причем по закону это не будет аферой. В Украине так точно.

весь хейт тільки через якісь космічні розіміри комісії цим скаутам

Цікаво. Судячи з того, що я читав в твоїх коментах, Діда Панаса і Green Dan — ви почали лити хейт в напрямку прямих контрактів загалом, і захищати галери, протиставляючи галерні «гарантії» не лише скаутам, але й всій моделі контрактів. І це замість того, щоб хейтити конкретно розмір комісії скаутів.

В плані комісій я погоджуюся — вони справді завеликі, але якщо би вибирати між скаутом і галерою — я би вибрав скаута, це банально вигідніше. А так, звісно, рулить самостійний пошук, якщо вдається знайти контракт.

Контракты не светят — уже значит непрозрачно.
Тот же апворк в принципе делает то же самое, не говоря про топтал.
Но комисии 10%, а не 15%. А еще есть имя и оферта.
Может быть на 1000% выгоднее. Просто — не работает. И смысл?
Дискуссия просто между теми, кто знает риски прямых контрактов и так работал, и теми, кто всю жизнь на галере и наивно думает, что все для них.

Контракты не светят — уже значит непрозрачно.

Так, це мінус. Сподіваюся, що в них можна попросити шаблон контракту після реєстрації, а не коли замовника знайдуть, і справа дійде до підписання — а виявиться, що там вписана дич.

Шаблон и контракт для каждого — уже должно настораживать.
Особенно при работе в веб и наличия в законодательстве Украины понятия оферты.
Фигня в том,что у вас нет основания считать, что вы лично можете вычитать контракт.

наличия в законодательстве Украины понятия оферты

В них є оферта на сайті:
esupport.org.ua/dohovir-oferta

Але я не бачу в ній інформації, як скаут буде стягувати собі комісію, коли він її буде стягувати, яка відповідальність передбачена за невиплату комісії, і т.д. Тобто загалом оферта виглядає «як домовитеся — так буде, а ми, як платформа, не маємо відношення до контрактів між скаутом і девелопером».

>Організація має право в будь-який час змінити умови цього договору оферти ... без попередження.

Это вроде вообще незаконно.

это не офрета, а попытка отмазатся от суда.
Не вижу смысла читать оферту с таким условием.

Сторона, яку несвоєчасно повідомили про зміну електронної адреси не несе відповідальності за збитки, що виникли в результаті такого несвоєчасного повідомлення

да бред какойто. смысл тогда уведомлять? и так все )))

Не є обставинами форс-мажор у розумінні даного Договору санкції і інші міри, застосовані уповноваженими органами до однієї із Сторін, які роблять неможливим виконання Стороною її зобов’язань.

сплошные перлы

Ця вся тема, один сплошний перл.
Вонаб стількі повіідомлень не набрала, як би це був не перл )
Я здивований, що вона ще не на італьянському сайті )

Я вже бачу заголовок.
«Украинские сыроеды решили с братьев по цеху собирать по 8к за сомнительное трудоустройство» )))

Така стаття навіть на італійському сайті буде сприйматись як реклама й відповідно за це потрібно буде заплатити

То заплатіть, успішний сервіс не повинен бути з жлобським бюджетом на рекламу )

То цим успішним сервісом потрібно спершу стати, а як це зробиш коли на форумі багато прихильників аутсорсерів.

Ви помилково сприймаєте мене співвласником сервісу, а я всього лише автор статті про цей сервіс.

Написав статтю про цей сервіс бо мені цікаво що буде далі.

На перспективу, є ймовірність що я сам захочу цим сервісом скористатись через пару років й тому отримаю найкращий сервіс.

c 1го мая они вернулись к старому амайзинг методу фиксированных 10%.
с того, что показывается клиенту 10%. Плюс клиент платит 2.75% «на процессинг денег». Плюс вы еще гдето 2.75 при выводе через payoneer и 20% с 10% нашему минцифры. Тоесть 2.75+10+2.75 + 2
к примеру, ваш рейт 100 баксов. вы платите 12. получаете на руки 85.8.
минус 5% фоп. 81.51
Клиент платит 102.75

Но авпорк то в отличии от этой конторы 1) работает 2) делает рекламу 3) платит вам, если клиент свинтил в закат 4) обеспечивает беспроблемное получение денег(в том числе договорился со всеми банками в Украине и все его знают).

Ну тоесть вы на полном серйозе считаете, что я написал и не прочитал?
Ну может вы так и умеете. но большинство сначало думает, потом пишет.
Да, 85%. А государство берет еще 7%.

Апворк за вас выполняет гарантии оплаты и поиск клиентов ;) А также рекламную компанию.
Действительно, как это сравнивать с ноунейм конторой с 40 пользователями

Я декілька разів писав, що ЗА прямі контракти, але вони не усім підходять. Взагалі краще бізнесом займатись, але це ще важче та ризикованіше.
А судячи з більшості інших тем тут, середньо статистичний ІТшник настільки інфантильний, що не завжди навіть до галери доходить, а сидить де сидить роками ;)

Взагалі краще бізнесом займатись, але це ще важче та ризикованіше.

Загалом так, хоча питання, що розуміти під бізнесом в даному кейсі. Далеко не весь бізнес буде приносити власнику навіть ті самі 10к прибутку, які маємо на прямому контракті. Йти з айті, щоб відкрити ларьок з шаурмою — безпонтова штука. Відкривати власну шлюпку на 10-20 осіб? Ну це тоді точно «вбити дракона, щоб самому стати драконом». Кароч, треба придумувати щось вигідне і оригінальне.

Ну усі ті чуваки в дорогих домах, з вілами, яхтами і т.п. практично всі мають саме бізнес, а не працюють емплої чи контракторами, і той бізнес далеко не весь в ІТ ;)

Ну усі ті чуваки в дорогих домах, з вілами, яхтами і т.п. практично всі мають саме бізнес

Справедливо, тільки не варто робити помилку — «якщо бізнес — то зразу мільйонер», оскільки бути власником ларька з шаурмою ніяк не вигідніше, ніж контрактором. Зате звучить пафосно — «бізнесмен» же)

Не треба просто плутати необхідну умову із достатньою ;) те ж саме, доречі, й з прямими контрактами та галерами

Ну тому варто оцінювати перспективність бізнесу перед тим, як його відкривати, і чи взагалі його відкривати. Якщо немає перспективної ідеї і можливості втілити її — краще працювати на контракті. Якщо раптом приходить в голову щось круте, і це можна реалізувати — вперед.

Розкажи, як прямий контракт допоміг особисто тобі, коли почався повномасштабний наступ.
Галери в Україні багато допомагали і допомагають своїм співробітникам: вивіз людей (рідних в тому числі) в беспечне місце, організіція коворкінгів, закупки паурбанків, старлінків і т.д. І продовжуть це робити. І тут часто питання не в грошах.
До речі це було і коли почався ковід.
Як ваш сайт/скаут буде в цьому допомогати і чи є успішні кейси?
ПС: Про донати не треба, бо це всі роблять і щось мені підказує, що ті що в Україні залишися, роблять це набагато більше і регулярніше, бо вони тут це відчувають на собі — або вони донатять або завтра русшн швайн буде під вікном.

Розкажи, як прямий контракт допоміг особисто тобі, коли почався повномасштабний наступ.

З 23 січня 2022 року живу в Туреччині, але почав думати про переїзд ще в травні 2021 року.
А коли 24 лютого 2022 року московія-росія перевела гібридну війну проти України у повномасштабну війну то був у пошуку нового проєкту.

Галери в Україні багато допомагали і допомагають своїм співробітникам: вивіз людей (рідних в тому числі) в беспечне місце, організіція коворкінгів, закупки паурбанків, старлінків і т.д. І продовжуть це робити.
Як ваш сайт/скаут буде в цьому допомогати і чи є успішні кейси?

Стосовно допомоги скаута фахівцю з виїздом у безпечне місце й налаштуванням робочого місця то в мене відсутня інформація, але думаю, що ціль скаута саме знайти прямий контракт й допомогти працевлаштуватись. Це ж платний сервіс пошуку роботи й до цього сервісу відповідні очікування.

Про донати не треба, бо це всі роблять і щось мені підказує, що ті що в Україні залишися, роблять це набагато більше і регулярніше, бо вони тут це відчувають на собі — або вони донатять або завтра русшн швайн буде під вікном.

Я готовий надати вам свої квитанції у відповідь на ваші квитанції.

Розкажи, як прямий контракт допоміг особисто тобі, коли почався повномасштабний наступ.
Як ваш сайт/скаут буде в цьому допомогати і чи є успішні кейси?

Відповідь: все що завгодно, але не поставлені питання. Це політика сайту я так розумію?
Дякую. Цього достатньо щоб забути поки про прямі контракти з України до перемоги України.

Розкажи, як прямий контракт допоміг особисто тобі, коли почався повномасштабний наступ.

З 23 січня 2022 року до 23 лютого 2022 року я відпочивав в Туреччині та без поспіху шукав новий проєкт.

Як ваш сайт/скаут буде в цьому допомогати і чи є успішні кейси?

У вас зависокі очікування від просто сервісу для пошуку роботи, вважай Uber.

З 23 січня 2022 року до 23 лютого 2022 року я відпочивав в Туреччині та без поспіху шукав новий проєкт.

Я так розумію, що ніяк не допоміг тобі прямий контракт. А давай пофантазуємо. Ти в Україні, щоб було б з твоїм прямим контрактом?

У вас зависокі очікування від просто сервісу для пошуку роботи, вважай Uber.

Тобто скаут/сайт ніяк не буде допомагати, але гроші при цьому теж не буде отримувати?
Ну і як я розумію, кейсів, коли прямий контракт допомагав людині, яка в Україні у вас не має?

Давайте ви самостійно пофантазуєте у своєму комфортному місці.

Хочете шукати приклади то шукайте, наводьте, чому ви очікуєте від мене що я маю захищати прямі контракти?

У кожного формату співпраці є свої слабкі й сильні сторони, прикладу у держслужбовців є бронювання.

А ось мій попередній коментар:

Де умови кращі там й потрібно погоджуватись.

Коли аутсорсер пропонує гарні умови то це ж добре.

Хочете шукати приклади то шукайте, наводьте, чому ви очікуєте від мене що я маю захищати прямі контракти?

Ну так ви тему створили і написали як це класно, сайт запустили. Чи то не ви її створили?

Давайте ви самостійно пофантазуєте у себе в кімнаті.

Легко. Ваш клієнт мяко би вам натякнув, щоб ви тихенько звалили з України, або контракт раптово закриється.

Тему створив я, щоб описати новий платний сервіс, який створила команда Андрія.

Я раніше також описував чужі сервіси:

Й описував свої:

На самому початку теми:

Привіт, я раніше писав про важливість прямих контрактів із замовником, а цього разу ми розглянемо новий платний сервіс для пошуку прямих контрактів, а також розповім про свої завищені очікування від нового сервісу.

Якщо ви публікуєте статю в період війни, то дуже дивно, що ні слова про неї в статі (про донати то не про війну, а про себе) і як це допоможе і чи допоможе людині, яка зараз в Україні.

Ви можете проаналізувати мої коментарі стосовно російсько-української війни.

В тексті статті дійсно відсутні згадки про російсько-українську війну бо дуже багато маніпуляцій на темі війни у рекламі, а ця стаття може сприйматись як реклама.

Моя позиція чітка:

Я підтримую й буду продовжувати фінансово підтримувати благодійні фонди в Україні, навіть коли почну платити податки в Туреччині, й навіть після перемоги України над московією-росією, й навіть після розвалу московії-росії.
В тексті статті дійсно відсутні згадки про російсько-українську війну бо дуже багато маніпуляцій на темі війни у рекламі

Ну да, ну да. Ні слова про війну і як вона пливає на хайринг по прямому контракту, але про донати згадав, тут маніпуляції не впливають :)

Цей Senior Golang Developer хоче більше підтримувати благодійні фонди й тому шукає прямий контракт на $10000

Для мене приклад підтримки благодійних фондів то стандартна мотивація заробляти більше в даним момент часу.

Якщо у вас є можливість навести кращий приклад то наведіть.

Ні слова про війну і як вона пливає на хайринг по прямому контракту

Навів.

Наведіть приклад мотивації фахівця заробляти більше грошей.

Вже повно статей на DOU як російсько-українська війна впливає на процес найму.

Наведіть приклад мотивації фахівця заробляти більше грошей.

Хороша відмазка не відповідати на питання :)
Гарно відпочити в Туречинні

Так ви можете самостійно проаналізувати й написати про це.

Хочеш продуктивно працювати то й відпочинок треба планувати.

Так ви можете самостійно проаналізувати й написати про це.

Та я все написав, а ви напевно попою читали?

То зберіть все до купи й опублікуйте окремою темою, раз вже все написали, можливо тоді стане зрозуміло.

щоб ви знову дупою читали? мені більше нічого робити?

То ви спершу щось фантазуєте, потім припускаєте, а потім стверджуєте, в процесі всього змінюєте «попу» на «дупу», якщо вас подібний процес влаштовує то звісно насолоджуйтесь.

Я пропоную вам об’єднати, все що ви вже написали раніше, в одну картину й тоді можливо ця картина стане зрозуміла більшому колу людей.

в процесі всього змінюєте «попу» на «дупу»,

Для вас не відомо поняття синонім? Срака, жопа і т.д. Виберіть собі по душі.

Я пропоную вам

Дякую, краще попрацюйте над собою, бо ваша стаття, де ви себе прославляєте донатами, має скоріш негативний ефект, ніж позитивний. Спробуйте подумати як вона допоможе українцям в Україні, а не в Туречинні. До речі давно були в Україні і чому не приїхали і не залишились? Рідних немає, контракт боїтесь втратити, бо клієнт вас пошле і не буде платити?

Наведіть цитату з тексту статті де я прославляю себе донатами!

Ви пишете мені з окопу? Якщо так то відповім вам чому в Туреччині.

Наведіть цитату з тексту статті де я прославляю себе донатами!
Розрахунок оптимальної оплати
Розглянемо дуже ймовірний випадок, є Senior Golang Developer, який співпрацює з великою аутсорсинговою компанією та має $7000 в місяць.

Цей Senior Golang Developer хоче більше підтримувати благодійні фонди й тому шукає прямий контракт на $10000, спершу пробує знайти прямий контракт самостійно через сайти пошуку роботи, а потім знаходить сервіс esupport.org.ua та заповнює анкету.

Ярослав Характерник Golang Developer в DocHQ

Це просто так співпало :) ©

Ви пишете мені з окопу?

З дупи.

Я ж розробляю на Go, які ще випадки мені потрібно розглядати?

Для повної картини перечитайте всю статтю й побачите:

На початку березня цього року, мені в LinkedIn написав Олександр (Go-розробник):
Привіт!

Розкажи будь ласка про компанію example.com, активно шукаю роботу, а у них є відповідна вакансія.

Розглянемо дуже ймовірний випадок, є Senior Golang Developer, який співпрацює з великою аутсорсинговою компанією та має $7000 в місяць.

Також зверніть увагу на посилання, додав посилання щоб показати звідки значення $7000.

Я свідомо вибрав цей приклад:

Розглянемо дуже ймовірний випадок, є Senior Golang Developer, який співпрацює з великою аутсорсинговою компанією та має $7000 в місяць.

Якщо б я розробляв на Rust то й був би:

Розглянемо дуже ймовірний випадок, є Senior Rust Developer, який співпрацює з великою аутсорсинговою компанією та має $9000 в місяць.
Якщо б я розробляв на Rust то й був би

А де ж про донати? :)
Забий, всі вже зрозуміли який ти благодійник. Я ж кажу — співпало.

ПС: Воно в Туреччині з контрактом звично класно і поради звідти давати легко. Давай в Україну — розкажеш потім про свій контракт :)

Спілкування з вами безрезультатне то потрібно завершувати подібне

Навіщо ти так його хейтиш? Ти ж цим сам собі робиш гірше — після такого хейту відпаде жодне бажання донатити у всіх хто ще донатить із закордону... ти ж собі яму риєш. щоб що?

Навіщо ти так його хейтиш?

Якщо воно перестане донатити, то це тільки підтвердить мою думку — воно тут піариться. Хай приїде в Україну і тут покаже, плюси свого контракту. Тоді можна буде про щось дискутувати, а то чувак з Туреччини (!) розказує який він благодійник (звичайно співпало) і як класно і легко зараз українцю в Україні знайти і працювати за прямим контрактом :)

Те, як ви зневажливо відноситесь до мене, характеризує вас.

Так коли вас, чудо, чекати в Україні? Коли напишете статтю з неньки?

Коли я приїду в Україну то моя справа.

В даним момент часу я більш ефективний саме в Туреччині.

Я готовий надати вам квитанції своїх донатів після того як ви надасте свої квитанції.

Справжність квитанцій легко перевірити через check.gov.ua

Як я вже і писав, свої квитанції залиште собі. Мені більш нічого робити : а) збирати їх б) передавати, комусь для переірки

Квитанції в електронному виді доступні в банківському застосунку або ж достатньо зайти на сайт банку й завантажити з кабінету.

Квитанції в електронному виді доступні в банківському застосунку або ж достатньо зайти на сайт банку й завантажити з кабінету.

В мене немає жодного бажання це комусь показувати і мірятися «п...и».

Чому ви так зневажливо спілкуєтесь?

У повсякденному житті, з іншими людьми, яке у вас ставлення?

Я вже пояснив чому. Коли будете в Україні і напишете аналогічну статтю, проживши тут рік під обстрілами, то буде сенс все обговорити це знову.

Я зараз в Туреччині маю можливість стабільно підтримувати Україну через благодійні фонди та через податки бо досі користуюсь ФОП-ом.
Також в Туреччині в мене відсутня потреба платити оренду бо я про це подбав ще в листопаді 2021 року.

А ви пропонуєте мені приїхати в Україну під обстріли, прибрати стабільність, зняти квартиру й таким чином зменшити мою фінансову спроможність наближати Україну до перемоги.

Я маю повестись на ще одну вашу дешеву маніпуляцію щоб довести щось якомусь аноніму з форуму.

Й питання, а що саме я маю цьому аноніму з форуму довести?

А ви пропонуєте мені приїхати в Україну під обстріли, прибрати стабільність, зняти квартиру й таким чином зменшити мою фінансову спроможність наближати Україну до перемоги.

А що контракт перестане працювати і ви не зможете донатити? Хм... який класний цей прямий контракт. Треба переходити.

І я вам вже казав як можна наближати перемогу України в Україні. Помимо донатів, є багато іншої роботи, яку треба робити, бо донати, то саме просте, що можна зробити: відправ гроші і вже красунчик і далі спатки на дивані

Я маю повестись на ще одну вашу дешеву маніпуляцію щоб довести щось якомусь аноніму з форуму.

Ну десь так:
dou.ua/...​campaign=14052023#2620701

Частина команди працює з України по прямому контракту тому прямий контракт буде діяти в Україні також.

Ви казали, як можна наблизити, але ви анонім на форумі й можете казати, що завгодно.

але ви анонім на форумі й можете казати, що завгодно.

Класна відмазка. Навіть якщо я анонім і я придумав, що її роблю, ця робота нікуди не дінеться і ви б могли її робити, а ніт, бо анонім :)
Пишіть ще ©

Ви пишете, що потрібно робити, але відсутня інформація чи ви це робите.

Ви пишете, що потрібно робити, але відсутня інформація чи ви це робите.

Ви донатите, бо хтось донатить? Чи щоб наблизити перемогу України?
ПС: Недарма я казав, що ви піаритесь :)

У вас якійсь проблеми зі мною?

Чому ви так зневажливо спілкуєтесь?

У повсякденному житті, з іншими людьми, яке у вас ставлення?

розказує ... як класно і легко зараз українцю в Україні знайти і працювати за прямим контрактом

Наведіть мою цитату з тексту статті або ж мій коментар, де я розповідав, що прямий контракт знайти легко.

Якщо така цитата відсутня то ви маніпулюєте.

Я готовий надати вам свої квитанції у відповідь на ваші квитанції.

Як я і писав

І тут часто питання не в грошах

Бо перекинути гроші то саме просте, а ще є багато супутньої роботи, яку треба виконувати тут, на місці, в Україні. Банально забрати А, поїхати на пошту, відправити в точку Б. Або поїхати в волонтерський центр і допомогти руками. Або перевірити і віддати ЗСУ прямо в руки.

То й я роблю саме просте відправляю гроші стабільно.

Що робите ви?

Так я ж перерахува, що я роблю окрім перераховування стабільно (майже кожного дня) грошей.

Ви перерахували що потрібно виконувати, але без ствердження що саме ви цим займаєтесь.

Я роблю саме просте відправляю стабільно гроші, можу надати вам квитанції у відповідь на ваші квитанції.

Якщо хочете написати чим конкретно ви займаєтесь то пишіть, але у стверджувальному форматі.

Я роблю саме просте відправляю стабільно гроші, можу надати вам квитанції у відповідь на ваші квитанції.

Залиште їх собі, мені вони нічого не скажуть.

Ось ваші слова на початку:

Про донати не треба, бо це всі роблять і щось мені підказує, що ті що в Україні залишися, роблять це набагато більше і регулярніше, бо вони тут це відчувають на собі

А потім почали розповідати що потрібно робити, але без вказання що саме ви це робите.

Можливо варто перестати кидатись камінням?

Можливо варто перестати кидатись камінням

Можливо треба було б написати що прямі контракти для тих хто НЕ в Україні? І тоді не було цього срачу?

прямі контракти для тих хто НЕ в Україні?

Чому це для тих, хто не в Україні, якщо я — в Україні? Як і мій друг, що теж працює за прямим контрактом.

Ну це класно ви зараз це написали. Бо втор нічого про це не каже.
Так ваш друг знайшов контракт через сайт/скаута? Як замовник ставиться до війни? Як допомагає?

Так ваш друг знайшов контракт через сайт/скаута?

Самостійно, на AngelList.

Як замовник ставиться до війни?

Мабуть, як і всі — вважає це дикістю в 21 ст, і хоче, щоб вона пошвидше закінчилася.

Як допомагає?

Мій замовник перед початком війни на фоні новин рекомендував мені переїхати в іншу країну, міг би допомогти з візою. Але я відмовився. Після початку війни — питав як справи, я йому пояснив, що я перебуваю у досить безпечній локації, і гарантую зі свого боку надання сервісу як і раніше (якщо кацапи не дійдуть до Львова, звісно). Потім я навіть домовився не лише про подальше продовження контракту, але й на солідний рейз. Також я перед блекаутами превентивно купив генератор, зразу на початку — докупив екофлоу + старлінк, а ще в мене провайдер — GPON. Тому коли замовник почув в новинах про блекаути — я йому розповів про свій сетап, і сказав, що все під контролем.

Також, не мені особисто, але на рівні корпорації — замовник задонатив шестизначну суму в баксах на потреби України.

Мій замовник перед початком війни на фоні новин

Тобто ви знайшли контракт до пономасштабного вторгнення? Чи до 2014 року?
Є у вас приклади, коли ви/ваші знайому знайшли його після початку пономасштабного вторгнення?

я йому розповів про свій сетап, і сказав, що все під контролем.

Що було б як би ви не змогли організувати собі цей сетап? Уявімо, ви джун/мідл і грошей у вас не так багато.

Тобто ви знайшли контракт до пономасштабного вторгнення?

До повномасштабного вторгнення.

Є у вас приклади, коли ви/ваші знайому знайшли його після початку пономасштабного вторгнення?

Так, мій друг, якого я згадав зверху — знайшов контракт влітку 2022 року.

Що було б як би ви не змогли організувати собі цей сетап? Уявімо, ви джун/мідл і грошей у вас не так багато.

Цього в принципі не може бути, якщо працюєш на контракті. Джунів на контракт не шукають. А стронг мідли починаються як мінімум від 5к, що не становить жодних проблем купити той сетап.

В мене знайомий знайшов прямий контракт після початку війни

Я розумію ваше обурення коли у вакансіях шукають кандидатів, які виїхали з України, але конкретно у цього платного сервісу відсутнє це обурливе обмеження й кандидатів з України розглядають.

вивіз людей (рідних в тому числі) в беспечне місце

Якщо мова про вивіз в межах України, то це легко робиться за допомогою власної машини чи машини знайомих. В мене друг терміново евакуював родичів з Києва, і допомога галери не знадобилася, та й на організацію автобуса від галери довелося б чекати значно довше. Якщо мова про вивіз за межі країни — ну так жодна галера працівників-чоловіків не вивозить. Якщо би вивозили — так, це був би суттєвий плюс.

організіція коворкінгів, закупки паурбанків, старлінків

Організація автономного робочого місця в себе вдома коштує менше 3к баксів. Можна собі дозволити, особливо на зекономлені 40% від грошей замовника, які не треба віддавати галері.

До речі, деякі галери не те що не допомагали з павербанками/старлінками, а навіть змушували брехати замовнику, що все прекрасно, коли були блекаути:

https ://прекрасне .it /2022/11/01/avenga-electricity-issues/

1. Не у всіх є машини, якщо є то в недостатній кількості, і не завжди на машині можна було виїхати безпечно
2. Окрім чоловіків та жінок, які підлягають призову, є ті які не підлягають. Їх спокійно вивозили і за кордон і допомагали з облаштуванням життя.
3. Організація робочого місця це не завжди гроші. А і закупка товару, його було ну дуже важко самому купити, а іноді і доставити в Україну. Тут галери дуже допомагали.

Не у всіх є машини, якщо є то в недостатній кількості,

Ну якщо у вас справді жодного знайомого з машиною, який би міг допомогти — тоді так, залишається хіба надіятися на галеру.

не завжди на машині можна було виїхати безпечно

А на автобусі — стає значно безпечніше? Ще й враховуючи той факт, що на організацію буса для групи людей треба певний час, тоді як на машину — сів і поїхав. Чи галери якимось магічним чином телепортують?

є ті які не підлягають. Їх спокійно вивозили і за кордон і допомагали з облаштуванням життя

Ну так ті самі чоловіки при наявності прямого контракту би аналогічно виїхали без проблем. Орендувати житло — не проблема.

закупка товару, його було ну дуже важко самому купити, а іноді і доставити в Україну

Старлінки і екофлови/генератори були в дефіциті, але без проблем купувалися на олх, чи навіть в деяких магазинах з хотлайну. Я це добре знаю, бо сам купував якраз на початку масових блекаутів — старлінк, екофлоу, генератор. А такі речі, як крісла/столи/монітори — взагалі в дефіциті не були.

Ну якщо у вас справді жодного знайомого з машиною, який би міг допомогти — тоді так, залишається хіба надіятися на галеру.

окрім вас, є дійсно люди, які без машини. уявляєте? а є ті у яких є машини, але літає або прилітає в неї, теж уявляєте? так от галери дійсно організовували буси для таких на безпечних територіях. довго? так. але це був вихід.

Ну так ті самі чоловіки при наявності прямого контракту би аналогічно виїхали без проблем. Орендувати житло — не проблема.

ну комусь не проблема, а комусь і проблема, бо там таких сотні і тисячі, а ви самі. тут галери були в плюсі — давали свої офіси т.д. використовували всі свої ресурси, і їх набагато більше ніж у однії людини, хоч і з прямим контрактом.

Старлінки і екофлови/генератори були в дефіциті, але без проблем купувалися на олх, чи навіть в деяких магазинах з хотлайну. Я це добре знаю, бо сам купував якраз на початку масових блекаутів — старлінк, екофлоу, генератор. А такі речі, як крісла/столи/монітори — взагалі в дефіциті не були.

я вас вітаю, а є люди які не могли собі цього дозволити. Банально джуни. Або велика сім’я і грошей не вистачає. Галери давали релокешн пакети і т.д. І не один раз і на значні суми. Та і не тільки в сумах проблема була. дивись вище. Навіть в Україні розміститись на Західній Україні було важко.

окрім вас, є дійсно люди, які без машини. уявляєте?

Так я ж кажу без сарказму. Якщо інших варіантів немає, то так, галера є плюсом. Просто я особисто не знаю жодного айтішника, включаючи галерних знайомих, який б не міг знайти в когось машину для термінового переїзду.

прилітає в неї, теж уявляєте?

Як і в галерний бус може прилітати. А до тої самої безпечної території, звідки бус їде, теж треба якось добратися. Кароч, веду до того, що галерний бус — це перевага, але лише при повній відсутності машини хоч у когось.

бо там таких сотні і тисячі, а ви самі. тут галери були в плюсі — давали свої офіси т.д. використовували всі свої ресурси

Тобто айтішник на прямому контракті не матиме ресурсів заселитися спочатку в готель зразу по приїзді, а тоді орендувати квартиру? Хз про що мова взагалі, я забезпечив подрузі переїзд в Польщу, і житло там (спочатку готель), продукти/кафешки/ресторани, і це фізично перебуваючи в Україні.

а є люди які не могли собі цього дозволити. Банально джуни.

Так джуна ніхто не найме на прямий контракт. Тому для них лише галери, звісно.

Або велика сім’я і грошей не вистачає. Галери давали релокешн пакети і т.д. І не один раз і на значні суми

Яких не вистачає в тому числі тому, що галера постійно бере собі 40% комісії. Я чув про релокейшин пакети від галер на суму до кількох тисяч баксів. Притому рахуйте, що де-факто на прямому контракті вам щомісяця нараховується такий пакет сумою в 3к і більше. Тут нема ніякої благодійності чи подарунків з боку галер — вони просто тимчасово зменшили ту комісію, яка на прямих контрактах відсутня як клас.

Тобто айтішник на прямому контракті не матиме ресурсів заселитися спочатку в готель зразу по приїді, а тоді орендувати квартиру? Хз про що мова взагалі, я забезпечив подрузі переїзд в Польщу, і житло там (спочатку готель), продукти/кафешки/ресторани, і це фізично перебуваючи в Україні.

Так, не може, там таких черги і черги. Може вам пощастило, може у вас більше досвіду, бо ви ближче до Польщі. Я хз. Я пишу про ситуації які знаю: галери селили в офісах за кордоном поки шукали житло. В тих же офісах давали все не обхідне для роботи, бо люди тікали з мінімумом речей.

Яких не вистачає в тому числі тому, що галера постійно бере собі 40% комісії.

Ага, а прямий контракт прямо всі благодійники, так і мріють найняти когось з України, куди завтра прилетить і ваш сетап(не дай бог, і не сприймайте особисто) згорить за пару годин .

Так, не може, там таких черги і черги.

Черги куди? Ми часом не говоримо про тих, хто хотів оформитися саме як біженець, і отримати житло безкоштовно? Бо ті, хто були переселенцями, але не потребували якоїсь допомоги від Польщі — орендували житло так само, як і поляки. В тій же Варшаві були тисячі пропозицій оренди житла на сайтах оголошень. Проблема була лише в тому, щоб простояти автомобільну чергу до кордону з Польщею. А далі — як по маслу.

так і мріють найняти когось з України, куди завтра прилетить

Ні, звісно, це ризик, який актуальний також і для галер — бо для чого замовнику набирати тут нових працівників, якщо може прилетіти, чи не буде світла, а умовна авенга брехатиме, що все прекрасно?

Тому тут питання знайти замовника, який готовий до подібних ризиків, а також вміння його переконати, що конкретно у вашому випадку ці ризики мінімальні — за рахунок правильної локації і наявності автономного живлення.

А далі — як по маслу.

Можу комусь і по маслу, і мова не тільки про Польщу. А і про про інші країни і навіть Україну також.

Ні, звісно, це ризик, який актуальний також і для галер

У галер набагато більше запасних варіантів ніж у однієї людини.

Якщо у вас є бажання когось переконати, що аутсорсери то найкраще, що може бути для кандидата, то створіть тему з порівнянням варіантів співпраці для різних рівнів кваліфікації фахівця.

У галер набагато більше запасних варіантів ніж у однієї людини.

З цими новими людьми треба спочатку проводити співбесіди (нормальна практика, якщо замовник не сліпо довіряє галері, і хоче хорошого спеціаліста), а також заново навчати на проекті (що взагалі накладно — продуктивність перші місяці буде ніяка). Це не сильно легше, ніж знайти нову людину в лінкедіні на прямий контракт.

І до речі, на прямих контрактах замовник не покладається на одну людину — зазвичай має багатьох контракторів з різних країн світу, що навіть надійніше, ніж галері, де більшість працівників зосереджені в одній-двох локаціях.

зазвичай має багатьох контракторів з різних країн світу, що навіть надійніше, ніж галері, де більшість працівників зосереджені в одній-двох локаціях.

Ось до цього я і веду. Вас набагато легше замінити ніж того хто на галері в Україні.

Вас набагато легше замінити ніж того хто на галері в Україні.

Основна складність, як я сказав — в знанні проекту, все інше — то відносно дрібниці (хоч знайти хорошого спеціаліста — теж не завжди просто). Тому в будь-якому разі когось не надто легко замінити. Крім того, як ми бачили, замовники почали дропати галерних гребців в Україні, через що ті сиділи на бенчі, а то й взагалі йшли з компанії. Відʼємний приріст працівників в «лідерів ринку» — хороший тому приклад.

Тому в будь-якому разі когось не надто легко замінити

Коли проект в Україні і у галери контракт на довго, то замінити команду/частину команди і коли все в Україні, набагато складніше, ніж дропнути одного контрактора, коли такий сетап спокійно піднімається

контракторами з різних країн світу

.

у галери контракт на довго, то замінити команду/частину команди і коли все в Україні, набагато складніше

Розривається простіше простого, в контрактах завжди передбачені пункти про форс-мажор. Дивимося статистику по кількості працівників на галерах, щоб не мати хибних ілюзій на тему галерної стабільності:

jobs.dou.ua/top50

Галера викине місцевих девів на мороз, набере нових в Польщі — от і вся «стабільність». Чи взагалі втратить клієнта.

в контрактах завжди передбачені пункти про форс-мажор

А в прямих контрактах не передбачено?
І є така статистика по прямих контрактах? Щось мені підказує що там одиниці в ту чи іншу сторону і не має про що розмовляти. В районі статистичної похибки.

А в прямих контрактах не передбачено?

І в прямих передбачено. Я до того і веду — що в даній ситуації замовник може однаково кинути як галерного гребця, так і контрактора. Йому без різниці. Можливо, навіть з більшою ймовірністю вирішить дропнути саме галерного — бо галери зазвичай набирають на проект не одну особу, а цілу команду. Тримати всю команду тут — великий ризик, тому є сенс почати дропати гребців тут, і набирати в іншій локації. А от мати одного контрактора в Україні — великого ризику не становить, оскільки є бекап в різних країнах світу, і немає реальних причин дропати з ним контракт, поки він добре виконує роботу.

А от мати одного контрактора в Україні — великого ризику не становить, оскільки є бекап в різних країнах світу, і немає реальних причин дропати з ним контракт, поки він добре виконує роботу.

Ну да, ну да. Як раз його дропнути простіше простого. Галера вона ж не тільки українська, вона має команди/проекти в інших країнах, репутацію і ще має великий штах юристів, які її захищають.
Хто захищає вас, якщо вас дропнуть? скаут?

вона має команди/проекти в інших країнах

Що абсолютно не захистить галерних гребців з України, якщо їх дропне замовник. Бо централізація — це ризик, а галери часто набирають централізовано з однієї локації. Ніби українському Миколі буде дуже легше від того, що його виставили на мороз, а взяли Матеуша з Польщі в межах тієї ж галери.

має великий штах юристів, які її захищають

Ще раз — якщо дропнуть по форс-мажору, то ніхто не захистить, замовник на це має повне право. Навіть якщо галера спробує судитися невідомо навіщо, то гребець буде сидіти на бенчі, а то й піде на мороз.

Хто захищає вас, якщо вас дропнуть?

Я ж пояснив — це бізнес, і замовник має право розривати контракт по форс-мажору. Дропнули — пішов шукати новий контракт. І я навів вище причину, чому ймовірність дропання на галері вища, ніж на контракті. Нікого з моїх знайомих на контракті не дропали, до речі.

Що абсолютно не захистить галерних гребців з України, якщо їх дропне замовник.

Поки що все навпаки. З тих проєктів, які закрились, людей перевели на інші, або як ви написали бенч. Якщо виставлять на мороз прямого контрактора, то щось мені підказує, шукати ви будете довше, ніж галерний гребун.

До речі статистика, яку ви навели показує не таку вже і погану картину, бо хоча галери частину людей і втратили, але багато і залишилося. Де статистика по прямих контрактах? Є? А то незрозуміло навіщо ви її навели.

З тих проєктів, які закрились, людей перевели на інші, або як ви написали бенч.

А на прямому контракті часто навіть би не довелося нікуди переводитися, оскільки мати одного контрактора в Україні — далеко не такий ризик, як всю українську галерну команду.

Мало того, що галерних гребців кікнули з проектів — далеко не факт, що їм підібрали цікаві нові проекти. З мого досвіду, галери часто пропонують такий треш тим, хто на бенчі — що простіше піти з галери, і шукати прямий контракт чи на крайняк іншу галеру.

шукати ви будете довше, ніж галерний гребун.

Щоб знайти хороший галерний проект — теж доведеться витратити час. Якщо ж керуватися принципом «жри що дають» — то на бенчі знайдеться швидше, звісно. В контракторів, на відміну від галерних гребців, завжди є солідна фінансова подушка, і вони легко можуть собі дозволити витратити 1-2 місяці на пошук хорошого проекту, а не кидатися на перше-ліпше.

статистика, яку ви навели показує не таку вже і погану картину

Такі висновки мені нагадують русняві новини — «в нас атріцатєльноє наступлєніє, но всьо ідьот па плану».

Де статистика по прямих контрактах?

Контрактори — незалежні і децентралізовані, а отже аналогічної статистики — не буде. Вони не збираються на єдиному сайті типу COU — Contractors Of Ukraine. Очевидно, що їх в Україні в рази менше, ніж галерних гребців.

Кароч, якщо є бажання віддавати галері 40% в обмін на міфічну стабільність, і мати няню, яка ніби-то повинна вирішувати всі проблеми в житті — тоді для вас підходять виключно галери, так. Якщо ж є бажання мати солідний дохід, самому вирішувати що тобі треба (а не як скажуть зверху), і немає проблем з самостійністю — тоді краще підходить прямий контракт. Галери — це такий собі соціалізм, прямі контракти — чистий капіталізм.

далеко не такий ризик, як всю українську галерну команду.

Прилітає і немає одного контрактора. У всю галєру не прилитить одночасно. До речі, а що думає ваш клієнт і як ви йому пояснили про ризики, якщо все ж таки прилетить? Ви ж йому всю інформацію про сетап, проєкт передали, щоб якщо що він зразу міг підняти той сетап де завгодно? Нічого не приховали?

Кароч, якщо є бажання віддавати галері 40% в обмін на міфічну стабільність, і мати няню, яка ніби-то повинна вирішувати всі проблеми в житті — тоді для вас підходять виключно галери, так

Ви так вміло граєтесь цифрами, що аж завидно, тільки от проблемка. Немає таких же цифр з вашого боку... а в такому випадко діалог однобокий і в ньому не має сенсу. Ви можете писати будь-які цифри про галери, а про прямі котракти нічого. Значить там нуль. Тоді про що говорити? Все що вище 0 завжди краще :)
Подивився сайт з топіку: 2 «успішних» кейси. Дівчинка не змогла в контракт, та який фіксований контракт на 25 тис. За рік чи за тиждень не зрозуміло. Все. Оце я розумію успіх

Спілкування з вами безрезультатне то потрібно завершувати подібне

Прилітає і немає одного контрактора. У всю галєру не прилитить одночасно.

На галері:
1. Може прилетіти в офіс, де сидять гребці. Так, багато галерщиків часто збираються в офісах.
2. Може відбутися масований артобстріл прифронтового міста, де розташовано багато гребців.
3. Місто може бути захоплене руснею. Нам це зараз здається смішним («Кієв за трі дня», хаха), але на початку війни такий ризик був, причому в столиці, де часто розташовані галерні команди. А для замовника — це реальний ризик.
4. Можуть мобілізувати гребців.
5. Та навіть банально може прилетіти ядерка, з подальшою ліквідацією всієї команди.

В будь-якому разі, є реальна загроза втратити велику частину команди чи навіть всю команду. Тоді як на прямому контракті — існує ризик втрати лише одного гребця. Знаєте, у вас справді проблеми з логікою і оцінкою ризиків, якщо вам досі не стало очевидно, що ситуація тут явно не на користь галер.

клієнт і як ви йому пояснили про ризики

Клієнт прекрасно в курсі можливих ризиків. І для нього вони цілком прийнятні — він ж не набрав тут зразу всю команду через галеру. Децентралізація — це величезний плюс до безпеки.

в такому випадко діалог однобокий

В мене от аналогічна думка створюється про діалог з вами. Причому ви настільки ігноруєте реальні мінуси галер, що створюється враження, що ви самі є представником галери. Або ж переслухалися таунхолів в ераті, де роль прокладки-аутсорсера на словах намагаються підняти ледь не до рівня продуктової компанії.

Мені здається, чи ти тут єдиний унікальний доводиш що умови з прямим контрактом краще за галеру ?

Це також смішно, як доводити що ФОП краще білої зарплати, якщо винести за дужки оплату.

ФОП то є гемор, а прямий контракт то є подвійний гемор зі своїм бухгалтером та всіма ризиками.

Хтоб цим всім займався, якщо в людей була можливість працювати з білою зарплатою — як працює весь цивілізований світ.

Цю суперечку «що краще» потрібно завершувати бо у кожного формату співпраці є свої переваги.

Важливо, що в українських фахівців є можливість вибору між прямим контрактом, аутсорсом та менш популярними форматами.

Важливо, що в українських фахівців є можливість вибору між прямим контрактом, аутсорсом та менш популярними форматами.

Так, і є можливість не платити баригам 6-8 тис долларів за мутне працевлаштування.

Зауважу, що тут не відписався ще жоден счастливий клієнт, що заплатив ці гроші. А 40 бариг у вигляді зареєстрованих скаутів, що шукають того самого мамонта, розвернули дуже кумедну рекламну кампанію.

не платити баригам 6-8 тис долларів за мутне працевлаштування

Ну в нас же існують бажаючі платити баригам-галерам, які беруть собі в десятки разів більше. Чому тоді більш вигідна схема з посередниками не має права на існування?

Ну в нас же існують бажаючі платити баригам-галерам, які беруть собі в десятки разів більше. Чому тоді більш вигідна схема з посередниками не має права на існування

Я тільки що тобі поміг з ідеєю відкрити власну компанію та заробляти 100к на місяць.
Давай підпишемо контракт, ти міг сидіти працювати на дядю, а тепер будеш заробляти 100к на місяць. Доречі я на той пост витратив 5 хв, тож 100к за гугління і пораду вважаю справедливою винагородою мене як скаута ))

ти тут єдиний унікальний доводиш що умови з прямим контрактом краще за галеру ?

Я тут ніби пояснюю очевидні речі — що насправді ховається за галерним соціалізмом. Вірити, що щось буває просто так, і за цим не закладені реальні гроші, твої гроші — може лише справжній соціаліст.

Це також смішно, як доводити що ФОП краще білої зарплати, якщо винести за дужки оплату.

Винести за дужки оплату?) А для чого ти тоді працюєш, цікаво? Бо ви на галері — «одна дружня сімʼя»?) Краще те, де більше платять.

Галери навіть юридично не мають жодних переваг над контрактами, оскільки це така ж співпраця з ФОП, як і контракт, яка не має під собою жодних юридичних гарантій, які існують на білій зарплаті.

Крім того, контракт — це білий і повністю законний ФОП, в оригінальному розумінні цього слова, а галери — це спосіб приховати трудові відносини під ФОП, тому всі їхні «гарантії» — вилами по воді писані. Прирівнювати галери до білої зп — це просто смішно.

ФОП то є гемор

Ведення ФОП спрощено до неможливості, порівняно з юрособами. Ще й існує Таксер, де все легко звітується в 2 кліки. Але так, якщо у тебе відсутнє вміння читати що підписуєш, і розуміти найпростіші моменти ведення бухгалтерії — ФОП не для тебе.

якщо в людей була можливість працювати з білою зарплатою — як працює весь цивілізований світ

Білий світ працює як емплої, так і як контрактори. Тобто прямі контракти — це якраз штука з цивілізованого світу, в її оригінальному вигляді. А от галери — це схема і покруч, де юридичних гарантій як в контрактора, зате додатково забирають 40% собі в кишеню.

Галери навіть юридично не мають жодних переваг на контрактами, оскільки це така ж співпраця з ФОП, як і контракт, яка не має під собою жодних юридичних гарантій, які існують на білій зарплаті.

Ні, галера це таж сама компанія підрядчик. Вона бере на себе частину ризиків і максимально ФОПа екранує під звичайний контракт на білій зп

Крім того, контракт — це білий і повністю законний ФОП,

Це такий самий аргумент, як кожному доводити що він неодмінно повинен створити свою компанію чи стартап, побудувати свій успішний бізнес, вміти судитися з замовником і тд. Ясно, що це не для всіх.

Ведення ФОП спрощено просто до неможливості, порівняно з юрособами. Ще й існує Таксер, де все легко звітується в 2 кліки. Але так, якщо у тебе відсутнє вміння читати що підписуєш, і розуміти найпростіші моменти ведення бухгалтерії — ФОП не для тебе.

Не розповідай мені казки. Я доречі мав проблеми з ФОП свого часу, закривав з двома найнятими бухгалтерами рік.

Білий світ працює як емплої, так і як контрактори. Тобто прямі контракти — це якраз штука з цивілізованого світу, в її оригінальному вигляді.

Так і білий світ постійно сидить в судах.
Наймають юристів, мають громадянство своїх країн, та своїх агентів.
Оце контрактори в реальному світі.
Вищі доходи покриті визими ризиками.

Ні, галера це таж сама компанія підрядчик. Вона бере на себе частину ризиків і максимально ФОПа екранує під звичайний контракт на білій зп

Відкрий свій контракт з галерою і прочитай хоч раз за все життя, щоб не видумувати казочки. Все, на що ти можеш надіятися на галері — на її добросовісність, юридичних гарантій в тебе — нуль. На контракті — аналогічно. А враховуючи методи ведення бізнесу на постсовку — галери заслуговують навіть менше довіри, ніж американські замовники.

Твої аргументи про гарантії є валідними лише для працевлаштування по трудовій, яке галери не практикують.

Я доречі мав проблеми з ФОП свого часу, закривав з двома найнятими бухгалтерами рік.

Хто ж тобі винен, що ти можеш вивчити фреймворк, а основі бухгалтерії — ні? В такому разі на контракті можна зразу найняти бухгалтера, і матимеш як на галері. Тільки вийде це тобі значно дешевше.

Так і білий світ постійно сидить в судах.

А ще в білому світі на кожному кроці — геї і содомія. Тому живіть в нас в расєюшці і насолоджуйтесь скрепами... Ой, не та методичка. ..Працюйте на галерах і буде вам щастя. А галерні контракти не відкривайте — нашо вам стільки букв читати?

Відкрий свій контракт з галерою і прочитай хоч раз за все життя, щоб не видумувати казочки

Які казочки? Мені основне щоб на мій ФОП не було судових позовів. Їх нема, а працюю я не одне десятиліття на галерах. Давай ти хоч 10 років проробиш на контракті без викликів в Високий суд Лондона, і вже тоді відповіш?

Хто ж тобі винен, що ти можеш вивчити фреймворк, а основі бухгалтерії — ні?

Ну то ми знову повертаємося до нашої теми. Девелопер розумний, щоб:

1. Вивчити мови і фрейиворк
2. Вичитувати контракти не гірше юриста
3. Веде всі справи сам з налоговою, веде свій ФОП з всіма деклараціями.
4. Напряму спілкується з замовником, але .......
Настільки тупий що не може відправляти резюме в лінкедін та шукати прямий контракт, та готовий за це заплатити тисячі баксів))

Тож хто клієнт цього сервісу?

Давай ти хоч 10 років проробиш на контракті без викликів в Високий суд Лондона, і вже тоді відповіш?

Це що, «спєрва дабєйся» на основі твоїх дивних уявлень про контракти, які в тебе склалися після таунхолів в ераті?) Зайди на прекрасне.айті і відкриєш для себе, як галери люблять кидати гребців на зп, штрафувати чи подавати в суд. Бо твій галерний контракт тебе ні від чого не захищає. Найми юриста, хай тобі пояснить, якщо сам прочитати не можеш, і в мої слова не віриш. Те, що тобі везе 10 років на галерах — ну так багатьом і на прямих контрактах везе, тут нічого особливого.

Настільки тупий що не може відправляти резюме в лінкедін та шукати прямий контракт, та готовий за це заплатити тисячі баксів))

Мабуть девелопер, який хоче заплатити відносно невелику комісію за швидший пошук контракту. І який достатньо розумний, щоб не віддавати в десятки разів більшу комісію галерам. Якось так.

Я б особисто не розглядав цей сервіс в першу чергу, пробував би шукати самостійно. Але якщо з цим були би трабли — скоріше би звернувся до скаутів, ніж до галер, бо я вмію рахувати гроші.

Те, що тобі везе 10 років на галерах — ну так багатьом і на прямих контрактах везе, тут нічого особливого

Так всім так везе на великих і середніх галерах. Я щось не бачу товпи айтішників що кинули з зп або з судовами, якщо навіть вони там тільки кружки носять і просирають один за одним не тільки таски, а навіть проекти.

Ти мені скажи, якщо на цьому контракті тебе кинуть, не заплатять за останній місяць? Твої дії, вилітаєш в Лондон першим рейсом?

Мабуть девелопер, який хоче заплатити відносно невелику комісію за швидший пошук контракту. І який достатньо розумний, щоб не віддавати в десятки разів більшу комісію галерам. Якось так.

Це ДУЖЕ велика комісія. Тому я спитав, скільки в годину заробляє скаут. Він може заробляти 5 тисяч баксів за годину роботи.

Він може заробляти 5 тисяч баксів за годину роботи.

How much does Bill Gates make a second

Так всім так везе на великих і середніх галерах.

Ахахахах. Почитац на прекрасному.айті, як ерат виставляв гребців на мороз. Будеш в курсі.

Ти мені скажи, якщо на цьому контракті тебе кинуть, не заплатять за останній місяць?

Знаєш, які дії галерного гребця в цій ситуації? Ніякі. Піде плакатися в інтернеті. Бо нічого більшого він і не зробить. Згадати тільки легендарний Star/Cogniance і його традицію кидати на зп.

В прямих контракторів хоча би немає ілюзій на тему «захищеності».

Це ДУЖЕ велика комісія.

Велика, так. Але якщо це «велика», то в галер вона взагалі «космічна». От і вибирай.

Ахахахах. Почитац на прекрасному.айті, як ерат виставляв гребців на мороз. Будеш в курсі.

Без оплати праці за останній місяць? Сумніваюся.

Знаєш, які дії галерного гребця в цій ситуації? Ніякі. Піде плакатися в інтернеті. Бо нічого більшого він і не зробить. Згадати тільки легендарний Star/Cogniance і його традицію кидати на зп.

В прямих контракторів хоча би немає ілюзій на тему «захищеності».

Ти не відповів як ти захищен.
Компанія просто не перерахувала гроші і все. Твої кроки?

Велика, так. Але якщо це «велика», то в галер вона взагалі «космічна». От і вибирай.

Всі плюси галер ти сам знаєш. Це нуль нервів та безперервний стаж роками: бенч-проект-бенч-проект.
Твій же контракт нагадує фріланц. Половину працюєш, половину нового замовника шукаєш за свій рахунок.

Тож курчат по осені рахують.

Без оплати праці за останній місяць? Сумніваюся.

Конкретно ерат — ні, просто виставив на мороз. А от глобал може недоплатити, наприклад:
https :// прекрасне .it /2018/10/10/globallogic-last-salary-issue/

Всякі Star взагалі нагло кидають, не виплачуючи ні копійки.

Компанія просто не перерахувала гроші і все. Твої кроки

Піду шукати нового замовника, очевидно ж. Аналогічно, як і гребець на галері в такій ситуації. У ФОП в цьому плані є завжди ризики, будь-то галера чи контракт. Тільки частіше кидають саме на галерах, бо традиції українського бізнесу.

Це нуль нервів

Якщо галера не виставить на мороз. Чи не викине з проекту на бенч, де не зможе підібрати хороший проект. Чи не буде годувати обіцянками підвищення зп на 50 баксів через рік. Чи не буде ганяти по всяких внутрішніх дурних матрицях заради тих 50 баксів. Чи не кине на останню зп. А так все правильно, нуль нервів)

безперервний стаж роками: бенч-проект-бенч-проект.

Ну якщо любиш керуватися принципом «жри, що дають», і міняти проекти виключно в межах галери, то так. Мене ж проекти на бенчі ніколи не задовольняли, тому я зразу міняв галеру, ще й отримував значний бонус до зп, якого би всередині галери не було.

Половину працюєш, половину нового замовника шукаєш за свій рахунок.

95% часу працюєш, 5% — шукаєш контракт. Тут контракти рідко тривають кілька місяців, частіше — роками. Тому твоя методичка з ерата — далека від реальності.

В тебе мислення звичайного фріланцера. І геморой фріланцера один в один. Я раніше сам думав про фріланц, бо типу круто, вільний графік, з дому працювати. Але коли стало можливо не їздити в офіс галери, то ті всі плюшки фріланца помножились на нуль.

В тебе мислення звичайного фріланцера

Ні, якраз звичайний фріланс мені не подобається, бо там справді постійно доводиться шукати замовника. На прямому контракті ж можна працювати по кілька років. Галери, до речі, варто змінювати хоча би раз в 3 роки, краще — 1-2 два роки, інакше росту зп — не буде. Якщо, звісно, не мати мислення типового працівника держконтори — платять копійки, зате стабільно™.

то ті всі плюшки фріланца помножились на нуль.

Ну якщо ти працюєш не заради грошей, то так, у прямого контракту для тебе нуль плюшок. В іншому разі — нуль причин сидіти на галерах, якщо можеш собі знайти контракт.

Ну якщо ти працюєш не заради грошей, то так, у прямого контракту для тебе нуль плюшок.

Про які ти плюшки взагалі кажеш.
Я думаю в багатьох девелоперів зараз проблема зберегти та хочаб не втратити те що є. Якщо мені ще пару тисяч навіть на галері накинуть — не холодно, не жарко. Все залежить від закінчення війни, а не від якісь всратих бонусів чи контрактів.
Яб взагалі взяв паузу та не працював би кілька років. Честно, різниця невелика.
Але влом ФОП закривати)

Я думаю в багатьох девелоперів зараз проблема зберегти та хочаб не втратити те що є.

Хто не готовий щось змінювати заради кращих умов — так. В іншому разі — нічого принципово не змінилося, тільки треба трохи більше зусиль для пошуків. В мене от друг без проблем собі знайшов контракт на ще вигіднішу суму за період війни. А я отримав хороший рейз на існуючому.

Яб взагалі взяв паузу та не працював би кілька років. Честно, різниця невелика.
Але влом ФОП закривати)

Для чого закривати?) ЄСВ зараз можна не платити. З нульових доходів — відповідно, і нульовий ЄП. Тобто достатньо раз в квартал надсилати пусту декларацію. Тому жодних перешкод.

А взагалі то кому як. Мені здається, що шестизначна (чи дуже близька до неї) сума баксів в рік — зайвою не буде)

Сьогодні як раз той випадок, коли зайві гроші зайві. Всі хто сидить на чемоданах з грошима, то люди які подвоїли стресс в двічі. Недавно бачив власника крупної компанії, для якого мільйон туди мільйон сюди, це пц. Бухає жостко, збитки збитки і ще раз збитки і невизначеність. Тих грошей зараз ти і не витратиш і не вивезеш.

Всі хто сидить на чемоданах з грошима, то люди які подвоїли стресс в двічі.

В кого свій локальний бізнес — звісно стресують, так. Але то ж інша ситуація. Якщо нема за що жити — доведеться стресувати в рази більше. Щоб дозволити собі кілька років не працювати — треба мати велику подушку, хоча би в сотню кілобаксів, і це ще за умови великої економії на всьому, і відсутності великих витрат типу покупки машини.

Тих грошей зазаз ти і не витратиш і не вивезеш.

У витратах трохи обмежений, звісно, бо за кордон не катнеш, і там не потратиш. А вивезти можна ізі (якщо би перетинав кордон за допомогою схем), через вайз і крипту. Не обовʼязково валізи з баксами везти.

Якщо нема за що жити — доведеться стресувати в рази більш

Так в девелоперів не ця ситуація. А умовно кажучи мати на рахунку 100к чи 130к в умовах війни. Яка різниця ? Дурники, щось коплять, до співбесід готуються. Може завтра ядерний попіл чи воєнком, а вони останні місяці життя прямі контракти шукали.

завтра ядерний попіл

Тут сильно залежить, хто як підготувався. Хто сидить в Києві — дуже ризиковано. Хто сидить в менших міста типу Львова/Одеси — помірно ризиковано. Хто сидить десь в Трускавці чи Закарпатті — взагалі пофіг, пуйло на ті локації витрачатися не буде.

воєнком

Ну от тут бабки і треба, щоб відкупитися. А ще буває корисно, щоб воєнком не схопив in the first place — підібрати житло в локації, де воєнкоми не лютують чи куди не зайдуть.

Ну і взагалі тут питання, що саме робити, якщо не працювати. Якщо кинути роботу, щоб проводити час максимально в своє задоволення — вай нот, якщо є велика подушка. А от якщо просто забитися в куток, і чекати, коли прийде воєнком або прилетить ядерка — дуже сумнівне рішення.

Тут сильно залежить, хто як підготувався. Хто сидить в Києві — дуже ризиковано. Хто сидить в менших міста типу Львова/Одеси — помірно ризиковано. Хто сидить десь в Трускавці чи Закарпатті — взагалі пофіг, пуйло на ті локації витрачатися не буде.

Всюди ризиковано. І яж кажу, гонятися за прибавкою до зп в якісь проценти в умовах війни, це якись сюр.
Люди вже давно все переосмислили, і можуть пів зп на донати взагалі віддавати. Я чимало донатив.
Коли ще це таке було?

А раніше так, за кожні +500 жаба давила і новий стрибок. Ех, часи були.

Всюди ризиковано.

Дуже залежить, ну дуже. Немає жодного сенсу бити ядеркою по локації, де живе небагато людей, немає стратегічних обʼєктів, і яка знаходиться біля кордону з Польщею. А от якщо би вдарити умовно по Києву — це би викликало переполох в багатьох людей і зламало моральний дух, але і скоріш за все би закінчилося серйозними наслідками для пуйла. Тому в плані ймовірності удару я би оцінював так:
1. Поруч з фронтом — дуже ймовірно. Відносно небагато цивільних, багато військових. Хороший спосіб всіх залякати, і не отримати величезних наслідків, бо жертвами в більшості будуть військові, а їх на війні не сильно то комусь шкода (як би цинічно це не звучало). Якщо чмобіків зачепить — всім тим більше пофіг, включаючи самого пуйла.
2. Території ближче до центру, без особливого скупчення людей. Фактичної шкоди — небагато, але все ще виглядає загрозливо. Далеко від кордону з НАТО, тому цим країнам буде пофіг.
3. Великі обласні центри, включаючи столицю. У всіх випадках — це жесть. Столицю бити цікавіше в стратегічному плані, але і відповідальність з боку втручання НАТО буде максимальна.
4. Будь-які невеликі локації на заході країни, які близькі до кордону. Сенсу — нуль, тільки шанси трігернути НАТО.

І це все якщо оцінювати в контексті, якби пуйло таки взявся за ядерку, оскільки це досить божевільне рішення, яке може викликати крах його режиму. А от закидувати країну чмобіками, ракетами і мопедами — вай нот, це гра на виснаження, без відчутних негативних наслідків для пуйла особисто.

гонятися за прибавкою до зп в якісь проценти в умовах війни, це якись сюр.

А що робити, власне? Від того, що війна — життя зупиняється? Ні, лише стає більш челенджінг, як перехід в грі на новий рівень. І тут можна або опустити руки і вийти з гри (навіть банально забившись в куток), а можна гідно прийняти цей виклик, і адаптуватися до нових умов.

Люди вже давно все переосмислили, і можуть пів зп на донати взагалі віддавати.

В такому разі — це тим більше аргумент за високооплачувану роботу, щоб максимально вкладатися у перемогу фінансово. Як я зрозумів, для Ярослава Характерника — це якраз дуже суттєва мотивація.

за кожні +500 жаба давила і новий стрибок

Ну при зп в 10к — це справді ніщо. А от навіть при 4-5к, як часто буває на галерах — це немалий бонус.

завтра ядерний попіл чи воєнком, а вони останні місяці життя прямі контракти шукали

чого ти ще не на Щековиці? тебе там вже зачекались :)

Може прилетіти в офіс, де сидять гребці.

Вже давно в офіс ходять одиниці, почалося з ковіду. Було трохи більше, коли світло вимикали. Ну само собою зрозуміло, що офісів у галер не один, а дуже багато в різних місцях. Так що вірогідність втратити команду майже нульова, вона не дуже велика і для одного контрактора, але якщо його втратити — то все. Зеро. Пусте місце. Шукай новий сетап.
Де надійніша і більш масштабована система: моноліт (контрактор) чи мікросервіси (галера)?

Можуть мобілізувати гребців

А конратрактор якийсь особливий? Не можуть його мобілізувати?
До речі, що там клієнт, він готовий платити, поки контрактор на службі в ЗСУ? А галери платять.
Хочь хтось заапитав свого клієнта, як він буде поводитись, коли його контрактора мобілізують?

Причому ви настільки ігноруєте реальні мінуси галер, що створюється враження, що ви самі є представником галери.

Цифри. Цифри. Поки що я від вас не почув жодної про прямі контракти :) Лише якісь нятяки, що воно чомусь краще в грошовому єквіваленті, але при цьому ми не знаємо скільки ви отримуєте, скільки я і скільки той клієнт платив би мені, а скільки вам галера. Може той клєнт вам не доплачує 40% :) Ви не думали? А може я отримую більше ніж на прямому контракті, це теж мимо вас якось проходить?

якщо його втратити — то все. Зеро. Пусте місце.

Контрактор ніколи не працює один. Є також контрактори в інших країнах.

Де надійніша і більш масштабована система: моноліт (контрактор) чи мікросервіси (галера)?

Моноліт — це галера. Бо вона концентрує багатьох гребців в одній небезпечній країні. Тоді як на контракті беруть одного гребця звідси, одного з Польщі, одного з Румунії, одного з Італії, і далі по списку. Мікросервіси — це контрактори, де кожен з них є незалежним сервісом.

Пояснюю останній раз: галера — це мінімум N > 1 гребців в Україні, зазвичай N > 10, а то й більше. Нерідко бувало і 100% команди, але замовники не такі дурні, тому багатьох гребців на галерах вже дропнули, і понабирали десь в Польщі. Контракт — це умовно N = 1 гребців в Україні, N = 1 в Румунії, N = 5 — в Америці, і т.д. Тому децентралізація на контракті максимальна, а скупчення гребців бувають лише в країні замовника, яка безпечна. Якщо досі не стало зрозуміло, що тут значна перевага саме за контрактом — перечитуйте цей абзац, поки не стане ясно.

А конратрактор якийсь особливий? Не можуть його мобілізувати?

Читаємо пункт вище про ризики. Втрата N = 1 гребця є завжди меншим ризиком, ніж втрата N > 1 гребців, як це відбувається на галерах. Особливо враховуючи, що на галерах зазвичай мова йде про N > 10.

клієнт, він готовий платити, поки контрактор на службі в ЗСУ?

Клієнт не бавиться в соціалізм, і це ніхто не приховує. Працюєш — маєш гроші, не працюєш — не маєш. Капіталізм в чистому вигляді. Тому хочеш мати гроші — працюєш, а не йдеш в ЗСУ. Як саме не йти — за межами цього топіка, але сподіваюся, що знайдете інформацію.

Цифри. Цифри.

Орієнтовні цифри наведені в даній статті, і вони відповідають дійсності. Для прямих контрактів 8-10к — це буденність. Сподіваюся, ви можете відкрити статистику ДОУ і вирахувати, який відсоток гребців на галерах стільки заробляє.

Ви не думали?

Я з цієї всієї переписки переконався, що не думаєте тут хіба ви. Ну або відпрацьовуєте свою пайку на галері.

А може я отримую більше ніж на прямому контракті

На основі статистики ДОУ за грудень, ймовірність цього є < 3%. Тому я щось не надто хвилююся на цю тему.

Моноліт — це галера. Бо вона концентрує багатьох гребців в одній небезпечній країні.

Ви те ж в цій країні :)
І моноліт тут не від розміру, а від слова яку ви роботу виконуєте, а яку галера. У галєри куча різних розкиданих команд з кучою інфраструктури і кучою різних задач. Ви один зі своїм сетапом. Тому і моноліт.

ому хочеш мати гроші — працюєш, а не йдеш в ЗСУ.

Дуже красномовно описує прямі контракти. Автор статті тому приклад — не хоче в Україну чомусь :)

Цифри наведені в статті, читаємо уважно. Для галери 8-10к на сініора — це рідкість, для прямих контрактів — буденність. Цифри по галерах — доступні на ДОУ.

Де прочитати про цифри в прямих контрактах?

На основі статистики ДОУ за грудень, ймовірність цього є < 3%. Тому я щось не надто хвилююся на цю тему.

Питання не в тому хвилюватися чи ні. Питання в тому, чи те єдине, чим ви хейтите прямі контракти (компенсація) може бути кращим від галери, чи насправді це так чи ні?
І без цифр для порівняння тут нічого обговорювати. Ба більше. Не тільки компенсацію треба дивитись: умови праці, проєкту, час витрачений на завдання, кількість тих завдань, менеджмент. Банально: ти сам собі ПО і сам собі нарізаєш задачі і спілкуєшся з клієнтами... І т.д.
Може ви і отримуєте на 40% більше, тільки може клієнт повісив на вас на 50% більше роботи? Це вам на думку не спадало?

Ви те ж в цій країні :)

Так, тільки я в даному разі — мікросервіс, а не частина галерного моноліта. Галера — це монолітний юніт, який енкапсулює багатьох гребців в межах локації. Якщо ви і код так пишете, не вміючи відрізнити моноліт від мікросервісу, що в результаті у вас виходить навпаки — не заздрю я вашим колегам.

У галєри куча команд з кучою інфраструктури і задач.

І це все, з точки зору замовника, є однією прокладкою-монолітом. Ех, пане, ви зовсім не розумієте, що ховається за поняттям децентралізації. Мабуть, робота на галері і її пропаганда негативно впливають на мислення. Втікайте, поки не пізно.

те єдине, чим ви хейтите прямі контракти (компенсація)

Якщо ви не помітили — я повністю за них, нуль хейту.

може бути кращим від галери

В прямих контрактів є багато переваг, окрім розміру компенсації. Процитую свій старіший меседж:

Немає додаткових заморочок, які створює галера — типу всяких перформанс ревʼю і матриць, юзлес секюріті тестів, розсилки галерного спаму на пошту, внутрішніх таунхолів і т.д. Можна вибрати банк для ФОП який зручніше, тоді як не всі галери це дозволяють. Кошти приходять у валюті, тоді як багато галер зараховують по курсу в гривні. А також прямий контракт захищає від Дія Сіті — бо це контракт з іноземною юрособою без локального представництва.

Де прочитати про прямі контракти?

Почитати відгуки реальних контракторів на ДОУ. А також нарешті почати мислити і раптово усвідомити, що посередництво безкоштовним не буває, там завжди закладена велика комісія. Якщо цього вам недостатньо — ну що ж, працюйте за копійки на галері і далі. Я ж, як гребець, рекомендую лише те, що вважаю кращим для таких же товаришів-гребців.

треба дивитись: умови праці, проєкту, час витрачений на завдання, кількість тих завдань, менеджмент. Банально: ти сам собі ПО і сам собі нарізаєш задачі і спілкуєшся з клієнтами

Всі ці пункти не залежать від контракту/галери, а лише від конкретного проекту.

Може ви і отримуєте на 40% більше, тільки може клієнт повісив на вас на 50% більше роботи?

Працюю в день не більше годин, ніж працював на галерах. У 8 годин ізі вкладаюсь.

Так, тільки я в даному разі — мікросервіс, а не частина галерного моноліта. Галера — це монолітний юніт, який енкапсулює багатьох гребців в межах локації. Якщо ви і код так пишете, не вміючи відрізнити моноліт від мікросервісу, що в результаті у вас виходить навпаки — не заздрю я вашим колегам.

З точки зору клієнта — ви моноліт, а галера — мікросервіси. Приклад, стартує проєкт. Клиєнт каже, що ми будемо робити, коли прилетить у ваш офіс у місті Q або мобілізують спеціаліста, хто буде виконувати задачі, які були там? Галєра — у нас офіс у S, J, L. Куча команд ми зможемо швидко перетасувати, бо у нас багато спеціалістів. Візьмемо з того і того проєкту. У вашому випадку: шукайте десь за межами України.
Воно треба клієнту? Тільки чесно?

Немає додаткових заморочок, які створює галера — типу всяких перформанс ревʼю і матриць, юзлес секюріті тестів, розсилки галерного спаму на пошту, внутрішніх таунхолів і т.д. Можна вибрати банк для ФОП який зручніше, тоді як не всі галери це дозволяють. Кошти приходять у валюті, тоді як багато галер зараховують по курсу в гривні. А також прямий контракт захищає від Дія Сіті — бо це контракт з іноземною юрособою без локального представництва.

У вас якісь дивні уявлення про галеру. Ну може у когось і так :) І якщо це дійсно проблеми, то най так і буде.

Почитати відгуки реальних контракторів на ДОУ. А також нарешті почати мислити і раптово усвідомити, що посередництво безкоштовним не буває, там завжди закладена велика комісія. Якщо цього вам недостатньо — ну що ж, працюйте за копійки на галері і далі. Я ж, як гребець, рекомендую лише те, що вважаю кращим для таких же братанів-гребців.

А ви не думали, що складні задачі розбиті на кілька складових? Що одна людина не може довго виконувати все якісно? Може на галері посереднцитво не тільки в розподілі грошей, а і ще обов’язків?

Працюю в день не більше годин, ніж працював на галерах. У 8 годин ізі вкладаюсь.

У шо? Це не каже скільки ви б працювали і як це було б на галєрі. Може ви б там задачі виконували за 30% часу, а інший час робили б свої справи, або не вигорали б за пів року?

Один випадок, коли б я повірив у прямий контракт: я(не хто інший), бо я не вірю в відгуки і те що розповідають навіть чиїсь колеги, працював на галєрі на проєкті, і тут клієнт вирішив піти від галєри найняв мене/команду, залишивши все як було, тільки додавши 40% компенсації. Тоді так — прямий контракт це чудово. Все інше маніпуляція і все ради срачу, бо ніхто не докаже зворотнього. У кожного своя правда.

Галєра — у нас офіс у S, J, L. Куча команд ми зможемо швидко перетасувати, бо у нас багато спеціалістів.

І заново навчати всіх на проекті, замість того, щоб превентивно децентралізовано набрати гребців по контракту з різних країн, і не мати таких проблем. А якщо один контрактор з України відвалиться — ну так за пару днів знайдуть нового на LinkedIn/AngelList/Toptal. Навчити його одного — це і близько не такий гемор, як заново навчати нову галерну команду. Чесно, ви і близько не маєте уявлення, що саме для замовника є легкою задачею, а що — ні.

У вас якісь дивні уявлення про галеру

Я поміняв 5 галер. Мої знайомі-контрактори — стільки ж, а то й більше. Тому я знаю, про що говорю. Існують й адекватніші галери, з меншою кількістю булшиту (і це не «лідери ринку»), але від них все ще є непотрібний шум. А на контракті — тільки ти і замовник, ніхто не втручається і не відволікає.

А ви не думали, що складні задачі розбиті на кілька складових? Що одна людина не може довго виконувати все якісно?

Задачі на проекті і так розбиті, тобто є багато девів, бізнес аналітик, проджект менеджер, скрам мастер і т.д. — це ж не фріланс на вордпресі, де ти один пишеш лендінг-пейджу. Прямий контракт — це ремоутна робота на продуктову компанію. Це не халтурка з апворку.

або не вигорали б за пів року?

Хз ким треба бути, щоб вигоріти за 6-8 годин роботи в день. До речі, знайомий, який працював на глобалі — постійно там овертаймив по 10+ годин в день. Неоплачувано, звісно. Тому тут справа не в галері/контракті, а в конкретному проекті.

тут клієнт вирішив піти від галєри найняв мене/команду, залишивши все як було, тільки додавши 40% компенсаці

Так не буває (ну хіба якщо в галери юристи зовсім нуби). Гребець не може піти працювати на того ж клієнта напряму протягом енної кількості років, відколи гребець покине дану галеру. Тому на практиці або замовник розриває контракт з галерою і йде шукати незалежних контракторів, або ж зразу звертається до контракторів, оминаючи галери (зазвичай так і роблять).

І заново навчати всіх на проекті, замість того, щоб превентивно децентралізовано набрати гребців по контракту з різних країн, і не мати таких проблем. А якщо один контрактор з України відвалиться — ну так за пару днів знайдуть нового на LinkedIn/AngelList/Toptal. Навчити його одного — це і близько не такий гемор, як заново навчати нову галерну команду. Чесно, ви і близько не маєте уявлення, що саме для замовника є легкою задачею, а що — ні.

З чого ви взяли, що треба навчати всю команду? А не одного двох гребців? Більш того більшість команди тут, навчати будуть такі ж українці.

за пару днів знайдуть нового на LinkedIn/AngelList/Toptal

То ви такий спеціаліст, що треба пару днів? Ну тоді питань не має :))))
Я закінчую цей срач.

З чого ви взяли, що треба навчати всю команду? А не одного двох гребців? Більш того більшість команди тут, навчати будуть такі ж українці.

Проблема в тому, щоб навчати, а не хто буде навчати. Це займає час. Це значне падіння продуктивності на проекті.

То ви такий спеціаліст, що треба пару днів?

Щоб знайти на глобальному ринку того, хто загалом би відповідав вимогам — так, треба кілька днів. Я ж не ракети проектую, зрештою. Щоб вибрати найкращого кандидата зі знайдених і пройти всі етапи інтервʼю — треба близько двох тижнів. Потім нормально навчити гребця на проекті (незалежно контракт/галера), щоб перформив ефективно — треба 3-6 місяців. Тому тимчасово підміняти частину задач попереднього гребця, коли один новий ознайомлюється з проектом — і близько не такий гемор, як робити це, коли відвалилося пів команди на галері.

Щоб знайти на глобальному ринку того, хто загалом би відповідав вимогам — так, треба кілька днів.

Тобто на ринку праці сидять толпи топ виконавців, ми ж тут типу про супер пупер senior/лідів балакаємо? І вони в любий момент зриваються зі свого місця і біжать в інше? О_о
Чи вони безробітні? Якщо безробітні, то куди дівся той прямий контракт?
Щось я заплутався, який він класний той прямий контракт....

Тобто на ринку праці сидять толпи топ виконавців, ми ж тут типу про супер пупер senior/лідів балакаємо? І вони в любий момент зриваються зі свого місця і біжать в інше? О_о

Ви на хвилинку забуваєте, що ми говоримо про пошук в масштабах планети. І гребців, до речі, часто переманюють з галер, прямо в лінкедіні. Шукають супер-пупер галерного спеца, який раніше не стикався з контрактами, і працює за 5к баксів. Пропонують 10к, і він зразу переходить (якщо не промитий галерною пропагандою, але такі зазвичай і не бувають хорошими спецами).

Шукають супер-пупер галерного спеца, який раніше не стикався з контрактами, і працює за 5к баксів.

Якщо він працює, то в нього контракт/проєкт, якщо він за 1-2 дні його розриває, то я б дуже-дуже подумав, як він це робить і чи не зробить він таке з моїм контрактом/проєктом.

Якщо він не працює, то навіщо мені йому давати 2х?

Якщо він працює, то в нього контракт/проєкт, якщо він за 1-2 дні його розриває

Галерні гребці зазвичай повністю переходять за 2-4 тижні (Люська, привіт), не 1-2 дні, бо є обмеження на контракті з галерою. Що не заважає їм підписати контракт з замовником і раніше, і почати поступово енролитися в новий проект, закінчуючи паралельно справи на галерному.

Якщо він не працює, то навіщо мені йому давати 2х?

Бо ти знаєш ринкову ціну незалежного контрактора, і якщо будеш платити такі ж убогі рейти як в галер — від тебе втечуть за найближчі кілька місяців до адекватного замовника, який заплатить 2х.

Давайте ще раз подивимось на вашу казочку:
Значить на ринку куча людей з з/п 5к які неодоціненні і які прагнуть змінити роботу. Їх дуже багато, бо щоб за два дні гарантовано знайти людину, яка і спокійно пройшла співбесіди і виішила свої питання на поточній роботі, то є фантастика або випадковий збіг обставин. Або щось з ринком.

А якщо в них 6к, то вони тільки на 12к перейдуть? І клієнт готовий це викласти? А якщо 8к, то і всі 16? О_о :)))
Хтось тут десь пиз..ть

Давайте ще раз подивимось на вашу казочку

Якщо вам вище сказане здається казочкою — вітаю, ви безнадійно промиті своїм бодішопом. Не забудьте сходити в офіс за печивом, а тоді лишити відгук на ДОУ «моя галера — найкраща в світі».

Значить на ринку куча людей з з/п 5к які неодоціненні і які прагнуть змінити роботу.

Які прагнуть, або які навіть не в курсі, що за ту ж роботу їм можуть платити більше. Бо їм галера все життя втирала, що 5к — то дуже солідні гроші. А тут приходить дядя і робить офер на 10к. Чи умовно 9к, що також дофіга. Необовʼязково має бути строго 2х, ваш кеп, але різниця з галерою буде величезна, в будь-якому разі.

яка і спокійно пройшла співбесіди

Якщо ця людина є хорошим спеціалістом — так, спокійно. Якщо ж сиділа на галері 5 років, маючи личку сеньйора, але знання лоу мідла (на жаль, на галерах багато таких) — звісно, що вона не пройде співбесіди.

виішила свої питання на поточній роботі

В контракті з галерою прописано термін розривання контракту від 2 тижнів до місяця (якщо у вас більше — вітаю, ви підписали собі рабський контракт, і ваша галера — дно). Так от, такий гребець приходить і каже, що звільняється, і домовляється про мінімальний термін, за який він може це зробити, але який все ще в рамках галерного контракту. Після того підписує прямий контракт, починає онбордінг, паралельно завершує галерні справи.

А якщо в них 6к, то вони тільки на 12к перейдуть? І клієнт готовий це викласти? А якщо 8к, то і всі 16? О_о

Звісно, я ж десь писав строго про 2х, інших рейзів не буває (сарказм). Видно, що на галерах вас вчать читати дупою, а логіка атрофується, інакше таке мислення не поясниш.

кщо вам вище сказане здається казочкою

1-2 дні на пошук критичного спеціаліста — казочка :) Навіть компенсація в 2х не гарантує його вирішення. Це складний процес: від пошуку, співбесіди та онбоардінгу. В самому кращому випадку — місяць. А далі як повезе.

Які прагнуть, або які навіть не в курсі, що за ту ж роботу їм можуть платити більше. Бо їм галера все життя втирала, що 5к — то дуже солідні гроші.

Якийсь дитячий садочок :) Скільки рочків цим спеціалістам?
Ну удачі з ними.

Звісно, я ж десь писав строго про 2х, інших рейзів не буває (сарказм). Видно, що на галерах вас вчать читати дупою, а логіка атрофується, інакше таке мислення не поясниш.

О ну уже з 10к ми плавно переходим на менш солідні цифри, а там дізнаємося, що той рейз був не тільки в компенсації, а і об’ємі та якості роботи :) І сапорт, і менеджер і ще ще ще... Навалюйте про казочки далі.

1-2 дні на пошук критичного спеціаліста — казочка

Я пояснив вище, що реальний термін з усіма співбесідами — це кілька тижнів. Але вміти читати — то не про вас.

О ну уже з 10к ми плавно переходим на менш солідні цифри

Я вже писав в цьому топіку — якщо галерний гребець раніше працював на топових галерних рейтах, то варто орієнтуватись десь на 40-60% рейзу, умовно з 7к (що для галер — велика рідкість) до 10к на контракті. Якщо ж галерний рейт раніше був не дуже, то відсоткова різниця може бути ще більша, як от з 5к на 9к. Строге 2х — це щось з вашої фантазії.

що той рейз був не тільки в компенсації, а і об’ємі та якості роботи :) І сапорт, і менеджер і ще ще ще...

О, знову пішли фантазії галерного гребця, що його галера — найкраща в світі, і там найкращі процеси та менеджмент (на жаль, в реальності зазвичай навпаки). Мабуть, тяжко усвідомити, що галера вам все життя платила копійки, а всі ці історії про одну дружню сімʼю та лідерів ринку — були всього лиш примітивними маніпуляціями. Нічого, можливо колись вийдете зі стадії заперечення, і почнете нормально заробляти в продукті чи на прямому контракті. А може будете співати «мітін клітор» до старості. Як повезе :)

Я пояснив вище, що реальний термін з усіма співбесідами — це кілька тижнів. Але вміти читати — то не про вас.

Кілька тижнів пошуку і співбесід. Так це реально. Додаємо сюди ще мінімум 2 тижні гребця, який відходить від справ на галері. І того 4 тижні. А по хорошому місяць. Це в кращому випадку, про що я писав. А тепер стаємо на сторону клієнта і бачимо:
1. Галера. Пошук і переманювання майже відразу. Може кілька днів. Гарантоване.
2. Контрактор. Пошук і переманювання. Місяць в кращому випадку.

Сюди додаємо те що в країні війна, і що завтра буде з цим контратором невідомо. Галера цю проблему знову вирішить швидко.
Кого вибере клієнт?

Я дав відповіді на ці питання зверху. Якщо до вас досі не дійшло, що витратити на 1 особу 1 місяць (пошук, хайрінг) + 3-6 місяців (навчання) — далеко не такий гемор і падіння перформансу на проекті, як на 5-20 осіб 1 тиждень (хайрінг) + 3-6 місяців (навчання), то ви безнадійний.

Так кого вибере клієнт, галеру чи контрактора, якщо у галери бенч і все готово, а контрактору повістка прийшла?

🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

На цьому даний діалог можна завершувати, бо ви ні читати, ні мислити не вмієте.

Коли проект в Україні і у галери контракт на довго, то замінити команду/частину команди і коли все в Україні, набагато складніше, ніж дропнути одного контрактора, коли такий сетап спокійно піднімається

Sweet summer child. Дропнуть одним днем, галєрі згідно контракту мабуть дадуть якусь компенсацію або не дадуть. Галєра у свою чергу найкращих і толкових візьме у резерв (якщо є зміст) решту на мороз. Ну спочатку вам скажуть що треба всю відпустку використати, а потім вже на мороз. І HR будуть дуже шукати вам новий проект весь час)

галєрі згідно контракту мабуть дадуть якусь компенсацію

певно що компенсація вказується співрозмірна із бюджетом на означену кількість людей на означеному проміжку часу, бо інакше яка це компенсація

Я дуже вам співчуваю. Я з таким не стикався.
Може ви наведете статистику скільки дропнули/виставили на мороз прямих конрактів з початку повномасштабного вторгнення? Є цифри? А то ні автор, ні хейтери прямих контрактів мовчать, щось навпено приховують :)

Є результати опитування «Де ви працюєте?» від Djinni за грудень 2021 року, що 16% фахівців працюють за прямим контрактом з 6823 проголосувавших.

Статистика «скільки фахівців, які працювали за прямим контрактом, звільнили після повномасштабного вторгнення» особисто в мене відсутня.

Ви можете провести опитування й дізнатись!

Тю, я буду замість вас проводити? Воно мені треба? Почекаємо коли це зробить джині і порівняємо. Але дуже цікава поведінка у хейтерів прямих контрактів. У нас все класно, біжіть до нас, платіть комісію, але цифр немає, вірте нам :) Нагадую, щоб щось порівнювати, треба мінімум два значення. У вас поки одне. Працюйте далі.

чи потрібно пояснити, що хоч ЯКАСЬ машина купляється просто з різниці цієї зарплати))

У вас дивні машини. Моя коштує 100к.

чи потрібно пояснювати, що робоче місце оформляється просто з різниці наступної зарплати

Мені нічого не траба було оформлювати. В мене воно зажди було.

хто переходили на прямі контракти всі робили мінімум 2х.

Я робив по 2х при переході між різними галєрами. На останній я зробив ще раз 2х на проєкті.
Що зі мною не так?

Ви від аноніма можете писати що завгодно бо відсутня можливість це перевірити

Типу те що ви веріфікований дає якусь правдиву інформацію про прямі контракти :))) Чекайте другу цифру, потім розкажете про «можливість перевірити».

У вас дивні машини. Моя коштує 100к.

Збирали на неї 4-5 років на галері?)

Я робив по 2х при переході між різними галєрами. На останній я зробив ще раз 2х на проєкті.

Ну знаєте, переходити з 2к на 4к — це і близько не те саме, як з 5к на 10к. На таких рейтах галери фактично безперспективні.

Збирали на неї 4-5 років на галері?)

Десь 1-1,5 року. Як би не повномасштабне вторгнення купив би ще одну.

У вас дивні машини. Моя коштує 100к.
Що зі мною не так?

те що ти або балабол або дурачок

Або ж батьки купили, дуже рідкий випадок, але є, коли працевлаштовують в аутсорс по знайомству

те що ти або балабол або дурачок
Або ж батьки купили,

Зламалася картина миру? На контракті мало платять? Ну буває...

Оце мені більше всього подобається в сироєдах. Як поспілкуєшся на доу, то зп у одного 10к, у другого 20к.
Як переходиш на особисте, у одного машини немає, другий знімає все життя, третій сім’ю не кормить в однушці живе.
То де вони ті гроші дівають, одні ребуси.

У меня 10 к и машины зараз немае.
Я хз как люди с зарплатами в 10к покупают машины за 100. Ну, может, живут у мамы, больше деньги некуда девать.

У нас люди з ЗП 10к НЕ ЗЕЛЕНИХ купують айфони за 1к + зелених.
Мене із моїми 5к долярів жабка собі такий телефон купити давить
Тому цю загадку досі розгадати не можу

В нас багато людей які живуть на 8к гривень, і нічого. Тому в мене дуже велике питання куди пан діває 10к зелених :)

З ростом доходу пропорційно ростуть і видатки. Грошей завжди мало, по собі знаю.
Мені як їх не вистачало коли заробляв 300$ так і не вистачає при 5-6 к (у середньому бо я не сиджу на стабільному рейті)
От тільки що прочитав про яхту Безоса, обслуговування якої влітає у 25 лямів на рік, а це десь річні доходи Тувалу.
Хоча у його категоріях витрат це мабуть десь як для мене видатки на утримання гаражу

Мені як їх не вистачало коли заробляв 300$ так і не вистачає при 5-6 к

пан зажрався просто, це які сири треба їсти щоб не вистачало 5-6к?

Ну якщо говорити про стиль життя самотнього сича, то 5-6к будуть справді величезною сумою (та навіть 3к — це буде дофіга, на практиці). Але при наявності дами — в деяких випадках і 50к в місяць було б малувато))

Виглядає наче дама лише за гроші

Різні дами бувають. Одні — лише за гроші, інші — не лише, але для них гроші є базовою потребою. В будь-якому разі, для всіх них потреба в грошах і комфорті — це не рідкість, а скоріше базова особливість жіночої психології. Мене би насторожувала жінка, яка не хоче подарунків і красивого/комфортного життя — мабуть з нею тоді щось не так)

Мене би насторожувала жінка, яка не хоче подарунків і красивого/комфортного життя — мабуть з нею тоді щось не так)

А мене б насторожувала б така, бо якщо я тичасово втрачу роботу або знайдеться хтось багатший то вона втіче.
Це якраз вони вселяють нам таку думку, що це їхня базова потреба. А ще мабуть базова потреба вихвалятись перед іншими жінками наскільки вони успішно вийшли заміж і тепер купаються в морях і подарунках.
Але на практиці я частіше бачив ситуацію протилежну, коли у офісних працівників, робочих з заводу, продавців, консультантів є дружина, а в айтішніка нема, та і айтішніків на всіх жінок не вистачить. То значить спускати 5-6к на даму це скоріше виключення ніж норма, і при цьому велика ймовірність що вона лише через гроші і зникне як тільки з"явиться хтось багатший.

А ще мабуть базова потреба вихвалятись перед іншими жінками наскільки вони успішно вийшли заміж і тепер купаються в морях і подарунках.

Саме так, це одна з їхніх базових потреб — бути найуспішнішою серед подруг. В них оце вихваляння і конкуренція між собою виражені більше, ніж в чоловіків. І це серед найкращих подруг, причому. А для чого жінці, щоб подруги дивилися і казали «в тебе ж чоловік — айтішник, а ви досі живете в старому хрущі, не маєте машини, а на курорти їздите раз в два роки»?

Але на практиці я частіше бачив ситуацію протилежну, коли у офісних працівників, робочих з заводу, продавців, консультантів є дружина, а в айтішніка нема

Ну бо задроти-айтішники — народ специфічний, не всім вони підходять. Ідеальними кандидатами є скоріше депутати, чиновники, бізнесмени, селебріті. А що робочий на заводі, що айтішник — це компроміси, тільки по різних причинах, і тут вже питання особистих пріоритетів. Але навіть до робочого на заводі теж будуть певні фінансові очікування, в міру його можливостей. Якщо їх немає, і позиція «я вся така сильна-незалежна, нічого в тебе принципово не візьму, мені нічого не треба» — оце вже маркер певних тараканів в голові, які виникли на основі негативного попереднього досвіду, будь то з колишніми чи навіть з батьком (виховував дівчину як пацана). Не буває в жінок вродженого «не треба» — буває скоріше «мною маніпулював колишній за допомогою грошей, а тепер я в кожному подарунку бачу маніпуляцію».

У меня 10 к и машины зараз немае

1. 10 дітей? коханки? бувші дружини?
2. Старі борги, кредити, карти, казино?
3. Вчора отримали офер?
Бо я теж хз, як люди з компенсацією 10к НЕ мають авто. Може воно вам і не треба?

Ну дивіться, от мені, наприклад, авто не треба. Але мати авто за 100к хотілося б чисто для того, щоб ним хизуватися. Тому якби в мене була компенсація 10к, я б аби яке авто не мав, бо воно мені не треба, а віддати 10 зарплат за авто лише для того, щоб похизуватися, жадібність не дозволить.

Я нічого не зрозумів.
До чого ваш комент? Ви жалієтесь, що у вас не 10к? Ну буває.

Ну, це так, в першу чергу, звісно, мій коментар написано для того, щоб поскаржитися на те, що в мене не 10к. Та ще я хотів пояснити, чому людина з такою заробітною платою може не мати авто — бо дешеве авто не потрібне, адже все необхідне і так знаходиться в радіусі 800 метрів навколо помешкання, а до того, що знаходиться далі, наприклад до океану, температура води в якому ніколи не опускається нижче 26 градусів за шкалою Цельсія, на авто дістатися не вдасться. А от дороге авто за 100к, яким дійсно можна було б похизуватися, для 10к це якось задорого, адже крім купівлі авто, яким можна було б хизуватися, є ще багато іншого на що хотілося б витратити кошти — смачна їжа, комфортне житло.
У випадку з Олександром, щоправда, це можуть бути ще й податки — якщо пам’ять не зраджує, він зараз знаходиться у Далласі.

Те що я написав:

Може воно вам і не треба?

Це ви звісно пропустили? Чи що завадило це прочитати?

Ні-ні, саме на це я і звернув увагу. Воно мені не треба щоб доїхати до спортзалу, бо він в радіусі 800 метрів, чи щоб поїхати в магазин, бо з магазину все й так привозять служби доставки. Та воно мені треба щоб похизуватися, тобто бажання мати авто знаходиться на іншому рівні піраміди потреб. То я і припустив, що якби мав 10к, авто за 100к не купував би, а от якби мав 20к, то точно купив би авто за 100к і хизувався б ним.

Ну я радий, що ваш радіус це 800 м. В мене він набагато більше, десь під 10 тис км. І що? У кожного свій вибір.

По традиции калькуляторов, для тех у кого 10к, машина надо минимум 60к, это как раз пик цена / качество. Дальше идти особо смысла нет.

Іти далі є сенс не заради співвідношення ціна/якість, а заради якості. Тобто в машини за 100к якість вища ніж у машини за 60к, але співвідношення ціна/якість гірше. Та якщо людина заробляє 20к, то має можливість знехтувати співвідношенням ціна/якість заради кращої якості. Ну і похизуватися, звісно, автомобілем за 100к можна краще, ніж автомобілем за 60к.

Але мати авто за 100к хотілося б чисто для того, щоб ним хизуватися.

Я цього не розумію, чесно кажучи. Викинути 100к чисто заради понту? А саме авто хай стоїть в гаражі, чи під вікнами хрущовки (як в нас часто буває), зате щоб була можливість раз в місяць перед кимось понтанутися? Хз, мені це виглядає як аборигенство в чистому вигляді. От коли машина справді потрібна, щоб робити принаймні пару поїздок в 1-3 дні — це вже зовсім інша справа.

Ну і до речі, якщо говорити чисто про понти — моїх знайомих якось не сильно здивуєш машиною за 100к. Для цього треба би було піднімати планку хоча би до 150-200к, щоб купити щось рівня Porsche Taycan чи Audi R8.

100к чисто заради понту?

Так, Ви правильно зрозуміли.

моїх знайомих якось не сильно здивуєш машиною за 100к. Для цього треба би було піднімати планку хоча би до 150-200к

Звісно, чим дорожчий автомобіль, тим більшу кількість осіб таким автомобілем можна здивувати. Просто щоб похизуватися автомобілем за 200к, потрібно мати заробітну плату уже не 20к, як для придбання автомобіля за 100к, а 40к. Це я, до речі, тут на доу дізнався — була тема про те, що для того щоб похизуватися, автомобіль має коштувати не більше ніж 5 заробітних плат, і обов’язково має бути придбаним новим із салону.

Це я, до речі, тут на доу дізнався — була тема про те, що для того щоб похизуватися, автомобіль має коштувати не більше ніж 5 заробітних плат, і обов’язково має бути новим із салону.

Це що, теорема смузіхльоба з ДОУ як правильно понтуватися?) А доведення є? Чи то варто сприймати як аксіому?)

Чесно кажучи, доведення в тій темі не було, тому сприйняв за аксіому)

Ну таке. Коли хочеш понтуватися — немає ніяких меж по кількості зп. Все залежить лише від власних пріоритетів. А от що машина для понту повинна бути з салону — так, інакше це якийсь дешевий понт.

Як поспілкуєшся на доу, то зп у одного 10к, у другого 20к.
Як переходиш на особисте, у одного машини немає, другий знімає все життя, третій сім’ю не кормить в однушці живе.

Не всім потрібна машина чи власна квартира, навіть якщо є мільйони баксів, відкрию секрет.

Часто вистачає таксі для покатушок, і позбавляє гемору, який мають власники авто — паркування (знайти вільне місце в центрі Львова — ще той челендж, а так вийшов посеред центру, і пішов собі по справах), техогляди, обслуговування.

Оренда не привʼязує до конкретної локації, дає можливість оцінити найкраще житло для покупки в майбутньому (вибрати собі оптимальний район, а ще можеш пожити в пентхаусі/котеджі і прикинути, чи воно тобі треба), а також спрощує проживання не за пропискою (не треба переоформляти хату на родичів).

Ви напевно дупою читаєте? Те що я її купив за кілька років до повномасштабного вторгнення ваш мозок не припускає?

машина за 10к вивезе вас так само як і машина за 100к

Який ви вумний. До 24-го лютого 2022 року такі ж були, все знали, що треба буде кудись їхати і когось вивозити? Можна почитати?

Моя відповідь була на це

серед моїх знайомих ті, хто переходили на прямі контракти всі робили мінімум 2х.

— чи потрібно пояснити, що хоч ЯКАСЬ машина купляється просто з різниці цієї зарплати))

Навіщо тоді ви про це писали? В чому сенс тоді? Чомусь машина у вас мірило, але коли пішли нюанси, то чомусь
у вас уже

для чого взагалі цим хвалитись, от просто який сенс?

То машина просто купляється, то вже пісюни пішли :)

Ви якось прийміть одну лінію і гніть її.

серед моїх знайомих ті, хто переходили на прямі контракти всі робили мінімум 2х.

А як це розуміти? Тут Ви не кічитесь? Поясніть. Бо дуже багато українців які про 1к зелених тільки мріють, а у вас смайлики, авто з різниці та 2х.

у мене смайлики, бо я не розумію для чого взагалі цим козиряти

Ви ж перші самі написали про машину і різницю. Так, хто тут кічиться і козиряє?

Ви козирнули 2х з/п і тим що можна з різниці купити машину. Про таке багато українців тільки мріють. Тут вам прилетіла відповідь від мене.

ви справді вважаєте, що саме тут потрібно фільтрувати і не тріггерити українців, які про таке тільки мріють?

Не треба цим козиряти.

ви справді вважаєте що вама відповідь про «а в мене машина за 100к» — просто тому, що хтось написав слово машина — доречна?

Читайте уважніше. Все почалося з того що всі айтівці або при машинах або колеги з машинами. Нащо було вказано, що не всі і є наприклад джуни, які не можуть це дозволити і їх багато.
Моя відповідь була на вашу 2х та що з різниці можна купити авто. Покозиряли — получили ответку. Не подобається? Не козиряйте.

кічитись, що вона коштує 100к, коли у вас не питали — це однозначно якось нездорово

Пан просто всіма силами намагається виправдати факт, що він досі працює на галері, і що він на ній навіть зміг заробити на машину за 100к, а отже йому платять не копійки (як він вважає). Виглядає, звісно, убого)

ви серйозно прийшли сюди похвалитись машиною за 100к? :D

А ви серйозно прийшли під статю, в якій вішають лапшу про прямий контракт на 40% більше тільки зваліть з галери і буде вам щастя?

тому мій висновок очевидний — в українських галер і близько таких зарплат немає.

Проблема не в рівні компенсацій. А набагато комплексніша. Прямий контракт в країні де йде війна: це дуже високий ризик як для самого контрактора так і для клієнта. У тут однією компенсацією це не покриєш.
Думаєте чому автор статті в Туречинні і чомусь не хоче повертатись в Україну?

Думаєте чому автор статті в Туречинні і чомусь не хоче повертатись в Україну?

Ви як наївне дитя, чесно. Поясню — питання галер чи контрактів взагалі тут ні до чого. Повернувшись в Україну, автор опиниться в локдауні за закритими кордонами, ризиком мобілізації, і ризиком прильотів. Воно йому треба?

Поясню — питання галер чи контрактів взагалі тут ні до чого.

Для того щоб писати статтю є сенс. Коли ти в Україні і коли ти за кордоном, то дві великі різниці. В статті: 1) Ні слова про війну 2) ні слова як чому прямий контракт краще і чим він краще українцю в Україні, коли тут війна і т.д. Вже по 10-му разу це проходимо

В статті: 1) Ні слова про війну 2) ні слова як чому прямий контракт краще і чим він краще українцю в Україні, коли тут війна і т.д.

Бо це ніяким чином не стосується теми прямих контрактів і галер. З таким же успіхом могли би ще обговорити в статі питання бавовни в Бєлгороді, чо. Контракт однаково краще що тут, що за кордоном. Була би якась реальна перевага в галер, на зразок можливості релокейту чи броні від армії — варто було б згадати. Але таких переваг немає.

Вже по 10-му разу це проходимо

З вами мабуть і коли по 100-му разу пройдеш — ви будете всіма способами шукати вигадані причини працювати саме на галері, а не на контракті. В яких навіть нуль логіки. Ось що галерна пропаганда з людьми робить)

Бо це ніяким чином не стосується теми прямих контрактів і галер.

Це стосується українців. Стаття ж для них?

Контракт однаково краще що тут, що за кордоном

Ну прям так все і однозначно :)
Цифри будуть? А то про галери ви все знаєте, тільки про контракти нічого :)

Це стосується українців. Стаття ж для них?

Як і українців стосується тема вибору найкращого банку для оплати комуналки, щоб без комісій і з кешбеком. Теж варто було обговорити це в даній статті?

Цифри будуть?

Цифри були наведені вже багато разів. Те, що ви читати не вмієте, або у вас памʼять як у рибки — то вже ваші проблеми. Пошукайте собі прямий контракт і переконаєтеся, що там рейти відчутно вищі вашого галерного рейту. Ну або далі сидіть на галері, якщо щиро вірите, що ваша галера — найкраща в світі (блаженний той, хто вірує). It’s up to you.

Як і українців стосується тема вибору найкращого банку для оплати комуналки, щоб без комісій і з кешбеком.

Гарний злив. Виходить стаття в період війни і ні слова плюсів/мінусів для українця який в Україні. Зате пише її українец з Туреччини :)

Цифри були наведені вже багато разів.

Злив номер 2 :)
Ваш калега Х, сказав що нічого порівнювати, бо дані тільки на одну дату. А щоб порівняти треба мінімум кілька дат.
Хтось пиз..ть?

стаття в період війни і ні слова плюсів/мінусів для українця який в Україні.

Так, якщо ці плюси/мінуси однакові для всіх країн — логічно, що нема потреби акцентувати на конкретній країні. Але логіка — це не про вас.

Хто пиз..ть?

Ваш галерний погонщик, а ви його досі слухаєте :)

Так, якщо ці плюси/мінуси однакові для всіх країн — логічно, що нема потреби акцентувати на конкретній країні.

Дійсно, яка різниця прилетить в прямого контратора чи мобілізують його, клієнту то все рівно шукати заміну :)

Ваш галерний погонщик, а ви його досі слухаєте :)

Цифри, дядя, цифри. Бо ви і ваш Х балаболи :)

Ви про свою маніпуляцію досі мовчите, ось її описав.

З вами нудно спілкуватись. Може досі?

Я давав вам вчора лінку. Мені впадло її знову шукати. Шукайте самі де ви писали, що це легко.

Таке посилання відсутнє, ви просто ухиляєтесь від відповіді за свої слова де маніпулюєте.

Для пошуку прямого контракту потрібно докласти зусиль більше, ніж знайти роботу а аутсорсі.

Так, ухаляюсь робити за вас вашу роботу :)

Дійсно, яка різниця прилетить в прямого контратора чи мобілізують його, клієнту то все рівно шукати заміну :)

Що повністю відповідає гребцю на галері. Але ж у вас уявлення про айтішника як про робочого на станку — якщо він не вийде на роботу, то замість нього поставлять іншого в цей же день, і робота продовжиться. З айтішкою так не працює, і замовники, що наймають контракторів — про це добре знають. На відміну від вас.

то замість нього поставлять іншого в цей же день, і робота продовжиться. З айтішкою так не працює, і замовники, що наймають контракторів — про це добре знають.

Тут па падробнєє. А як же толпи галєрниї гребців які веслають за 5к і мріють зпригнути і за два тижні вже на контракті і продуктивність така ж сама? куди вони поділися?

па падробнєє

..написано в попередніх меседжах. Не люблю повторюватися. Вчіться читати, найміть собі вчительку для цього.

Ви рахуєте число власних програшів у спорі?

Самокритично, як для анонімного профілю

Скукота.

Нарешті починаєте розуміти, як виглядає переписка з вами :)

Але користь від аноніма є, тема постійно зверху на форумі й відповідно більше фахівців будуть придивлятись до прямих контрактів.

Безкоштовна накрутка)

Я б краще від такої накрутки відмовився й написав наступну статтю на тему «Як торгуватись» тоді б було ще більше критики в коментарях від аутсорсерів.

все дуже залежить від компанії

Я про це теж пишу. А то 1-2 дні в же перейшили в 4 тижні, а там і до пів року недалеко :) А компенсація з 2х і 40% вже теж не така і дуже залежить від кандидата, проєкта і т.д. І що на галєрі ще не факт, що такий спеціаліст буде отримувати менше, а працювати більше... Дуже багато невідомих.

Апдейт зі статистики
i.imgur.com/B4S9dgP.png

Цікава статистика. Скаутів стількіж скільки девелоперів)) Про що це нам каже ? Що всі скаути це тіж самі девелопери, що побачивши розмір комісії згодні натягнути блузку, ростебнути два гудзика та перепрофілюватись в HR ))

Із-за подібного ставлення до жінок вам відмовлять у працевлаштуванні.

У статистиці, яку надав Андрій, відсутня повна картина стосовно рекрутерів, які зареєструвалися, як це є для кандидатів.

Так само графік реєстрації варто було показувати для скаутів та кандидатів роздільно.

Й взагалі б було чудово бачити графік онлайну.

Було б більше часу то дійсно б спробував себе у ролі скаута, заради цікавості або щоб обійти систему.

Запитаю, коли буду готувати наступну статтю.

І ти, Бруте?

а чем это от апворка отличается? или топтала?

Тим що клієнти сервісу не вимерли як мамонт.

Вже який-то рік намагаюсь зрозуміти що ви в прямих контрактах магічного знайшли.
У мене зараз прямий контракт за 6к, більше в них грошей не було.
На галері давали 8к, але там всіх в який момент зрізали.
По ліндкеду що прямі що галерні пропозиції ллються приблизно однаково (по кількості і цінам).
Уся різниця: галера на новий рік ніштяки присилала та давала свій ноут поюзати як бекап, ну і інвойси в PDF не треба було генерити.

Де умови кращі там й потрібно погоджуватись.

Коли аутсорсер пропонує гарні умови то це ж добре.

Там два проекта було, на одному просто плюс-мінус половину новіших зрізали (я рік пропрацював, залишили більш давніх).
На другому просто всіх контрактерів порізали (який десь теж половина була), залишили тільки своїх емлої (виключення: 1 наш контрактер по юніті, бо неї там взагали буде «хто останній — вимикайте світло»).

виходить що ти працював за 8к на галері а потім пішов на 6к напряму? чи як?

Саме так. На першому за 8к, на другому недовго за 7.5к, напряму поза галерою за 6к.
Там тих два зрізи були якраз коли ринок покатився вниз, тому це прямий контракт зі скидосом в 25% дався не легко (а на галері взагалі нічого). Зараз загалом теж даун-тайм, навіть у казино прямий бюджет лімітований в 7к.

якщо прямий бюджет лімітований до 7к то галери що одну людину на дві вакансії аплаять (ну чи трейні продають як сіньйора) чи для них не лімітований 7к?

Ну вочевидь галери домовляються на ЗПшки по-більше 6-7к.
Якщо мені перепадало в руки 7,5-8к, то замовника стригли мінімум на 9-10к в місяць, тобто 120к в рік. Хедофіс з сейлзами у галери в Нью-Йорку, тому вони шукають тамтешніх замовників з гарними бюджетами. В даному випадку, вакансії в лінкеді виглядають як об’їдки (те що галери не похантили чи по бюджету їм було не цікаво).

А звідки скаут буде брати оці прямі контракти? Зараз є ряд компаній в Україні, які пропонують «прямі» контракти,

— alcor-bpo.com/uk
— usoftware.co ( малєєв цілий відос зробив youtube.com/watch?v=dzQtZhO1XWI )
— reintech.io

Але в цих компаніях є сейли, які шукають клієнтів. Вони хендлять бекофіс для клієнти відповідно беруть комісію із нього за це ну і мабуть за найм.

Є ще рекрутмент агенції в яких часто є ці прямі контракти, наприклад VP Team чи CNA.

Якщо тобі розповісти звідки «скаут» бере роботу, то тобі більше не потрібен скаут ти і так підеш до клієнта на пряму, не сплачуючи посередникам жодного центу. На цьому такий бізнес закінчився. А так усе вірно розписано, такого посередницива на ринку офшорних розробок і аутстафінгу дуже багато. Буває навіть 4 рівні посередників, на одного програміста. Більшість бабла якраз і осідає на цьому посередництві — так званих сейлів, вони же HR, вони же скаути і т.д. Це бізнес і доволі зрозуміла та проста бізнес модель, тому пропозиція не мала. Відповідно більшість сучасних кадрових агенцій, ще роблять консультації для гребців, навчання скажімо з проходження співбесід, щоб збільшити шанси на позитивний нац і відповідно власну комісію.

Вбити дракона щоб самому стати драконом © 🤔 Долой галери — самі станемо галерою 😂
Як тут нижче зауважили, це таки «віртуальний бодішоп» (саме аутстаф, а не аутсорс), який взагалі не має жодних забов‘язань та ризиків, а хоче просто мати відсоток (при чому дуже не малий) з доходу інших людей, не маючи взагалі витрат. Звичайний бодишоп не тільки займається маркетингом та продажами, а й бере на себе юридичні забов‘язання, ризики, допомогає в комунікації як на етапі продажу, так і далі в роботі, плюс забезпечує робітнику стабільний кешфлоу незалежно від термінів оплати від клієнта (може хто не в курсі, але стандартні умови оплати за послуги у Штатах це 30-90 днів після прийняття робіт), та додаткові плюшки. А у випадку цього сервісу всі ризики і робота на стороні розробника. І проходити співбесіди, й працювати потім потрібно буде самому, а «галера» не допомагатиме, а лише вимагатиме грошей.
Все це нагадує ріелторів, які фактично за контакт продавця просять 5% вартості нерухомості або 100% місячної оренди.
П.С. я не власник і не представник галери, і повністю підтримую прямі контракти, але навіщо тут посередники, якщо ви кваліфаєд енаф для такої роботи?

це таки «віртуальний бодішоп»

Далеко не бодішоп. Замовник платить за тебе немалі гроші, але великий відсоток цих грошей осідає в кишенях бодішопа, поки ти на нього працюєш. Нон-стоп. А цей сервіс — це скоріше ріелтор, який з тебе раз взяв певну суму грошей, і все. З тією різницею, що ріелтор бере всю суму зразу при укладенні договору, а тут сума розтягнута невеликими частинами на кілька місяців, свого роду розстрочка.

Для прикладу, уявимо дві ситуації, коли замовник готовий за тебе платити 9к на проекті тривалістю 3 роки, тобто маючи на тебе бюджет в 324к баксів:
1. Він тебе наймає через бодішоп. Бодішоп собі бере в кишеню 40% (з джунів — і 70% буває, але ти сеньйор), тобто 3.6к, а на руки тобі дає 5.4к. І це відбувається постійно, щомісяця. В результаті, в кишенях бодішопа осідає 129.6к, ти заробляєш 194.4к.
2. Він тебе наймає через скаута. Скаут бере собі 15% грошей замовника за 6 місяців твоєї роботи. Це $8.1к. Все, Добі вільний. Решту суми ти собі забираєш в кишеню. А це 315.9к.

Сподіваюся, величезна різниця в комісії цих двох двох посередників, як і термін, протягом якого ти їм «зобовʼязаний», тобі підказують, що це не одне і те саме?

бере на себе юридичні забов‘язання, ризики, допомогає в комунікації як на етапі продажу, так і далі в роботі

Бла-бла, не забудь ще «про одну велику сімʼю» згадати, щоб було повне булшит-бінго галерних плюсів, висмоктаних сам знаєш звідки.

забезпечує робітнику стабільний кешфлоу

А оце правда. Але є один нюанс...© Враховуючи, скільки собі в кишеню бере бодішоп — це стабільність приблизно такого рівня, як і в держконторі бути простим клерком — платять фактично мінімалку, зате стабільність™. Крім того, є немало бодішопів на зразок Star (колишній Cogniance), в яких є традиція кидати на зепку. Зате теж стабільність™.

стандартні умови оплати за послуги у Штатах це 30-90 днів після прийняття робіт

Що якимось чином не заважає замовнику платити мені протягом двох тижнів після виставлення інвойсу. Магія, правда?

І проходити співбесіди, й працювати потім потрібно буде самому

працювати потім потрібно буде самому.. Кхм, ну знаєш, таке воно — доросле життя. Чи якщо немає галери, яка би виконувала роль дитсадка, то ти інакше не зможеш? It’s time to grow up.

«галера» не допомагатиме, а лише вимагатиме грошей

Відкрию секрет — галери так роблять завжди, будь-яка галера.

Замовник платить за тебе немалі гроші... Нон-стоп. А цей сервіс — це скоріше ріелтор.

ну звісно бізнес модель трохи інша, але й умови інші — все сам, а «ріелтор» тільки бабло має в плюс і ніяких мінусів

сума розтягнута невеликими частинами на кілька місяців

вони б з радістю взяли однією сумою, але оскільки по ітогу за приведеними розрахунками вони хочуть дох..я грошей з кожного кліента, то ніхто їм такі гроші за раз не відвалить — звідси й «відстрочка»

в кишенях бодішопа осідає 129.6к

за доволі значний шмат роботи, який вони виконують, і за ризики — все має свою ціну

Він тебе наймає через скаута. Скаут бере собі 15% грошей замовника за 6 місяців твоєї роботи. Це $8.1к

а нах..я у цій схемі цей скаут? що він робить? знає на яких сайтах шукати? так наче всякі чатГПТ зараз можуть краще відповісти, ні?

величезна різниця в комісії цих двох двох посередників, як і термін, протягом якого ти їм «зобовʼязаний», тобі підказують, що це не одне і те саме?

ти сам відповів на своє ж запитання — вони обидва ПОСЕРЕДНИКИ, з трохи різною бізнес моделлю, різною вартістю та різними послугами.

в яких є традиція кидати на зепку

а з прямим контрактом, по якому можуть тільки з тобою судитися, а не ти з ними, взагалі ніколи не кидають? наївний чукотський юнак © ;)

протягом двох тижнів після виставлення інвойсу

мені деякі кліенти день в день, та навіть авансом платять, і що з того? це відміняє загальне положення речей на ринку?

It’s time to grow up.

хлопче, я працював на прямих контрактах коли ти ще до дитсадка мабуть ходив, а у банк під кожний платіж потрібно було носити папірці з перекладами та мокрими печатками :)

за доволі значний шмат роботи, який вони виконують

Ага, перепродати тебе, і розповідати тобі на таунхолах, як без них ти не зможеш. Видно, що на тебе це добре діє.

а нах..я у цій схемі цей скаут? що він робить?

Шукає тобі замовника, як і галера. Тільки галера постійно доїть тебе на бабки, поки ти на неї працюєш.

вони обидва ПОСЕРЕДНИКИ

Посередник != галера-бодішоп. Скаут тобі знайшов роботу, ти йому заплатив відсоток, і ти вільний, всі гроші від замовника — твої. Щодо галери ж... я описав трохи вище, перечитай.

а з прямим контрактом, по якому можуть тільки з тобою судитися, а не ти з ними, взагалі ніколи не кидають?

Ахахах, ти все ще думаєш, що зможеш нормально судитися з галерою по тих контрактах, які вони тобі дають?) Хто тут з нас наївний? Почитай, що туди вписує типовий ерат і йому подібні — вони тебе можуть кинути в будь-який момент, і ти нічого їм не зробиш. Але ти продовжуй вірити в «гарантії» на галерах, так.

І так, до закордонних замовників — більше довіри. Хз, як ти за своє життя досі не ознайомився з менталітетом багатьох постсовкових «бізнесменів», тобто кидал. Почитай трошки прекрасне.айті.

мені деякі кліенти день в день, та навіть авансом платять, і що з того? це відміняє загальне положення речей на ринку?

Загальне положення речей на ринку полягає в тому, що на практиці не буде жодних проблем отримувати оплату швидко. В мене багато знайомих працює на прямих контрактах, і ніхто їм не затримує оплату на 30+ днів, про які ти згадав. Чесно, ти мені нагадуєш засланого галерного козачка, якого сюди прислали захищати свій бодішоп.

хлопче, я працював на прямих контрактах коли ти ще до дитсадка мабуть ходив

В такому разі — це ще забавніше, що попри свій вік — ти досі не виріс. Тобі для речей, які є елементарними для дорослих людей — потрібна нянька у вигляді галери.

Перевага галер банально в тому, що з ними найпростіше знайти роботу. Все. На цьому переваги закінчуються. Бо у все, що вони називають своїми перевагами — закладені твої ж гроші. Причому ці їхні галерні «послуги» надаються по лютому оверпрайсу. Хочеш переплачувати за міфічну стабільність™ — будь ласка, ніхто тобі не забороняє.

перепродати тебе, і розповідати тобі
... як без них ти не зможеш

це ж ринок — хтось не може, боїться, то ж ідуть до різних посередників, і саме тому посередників різних так багато.
доречі, не всі кліенти хочуть наймати ноунейма з країни третього світу, й хочуть мати договори з компаніями в нормальних юрисдикціях

Шукає тобі замовника, як і галера

шукати може гугл, а посередник має тоді продавати тебе

вірити в «гарантії» на галерах

ти читати не вмієш? я пишу що (1) прямий контракт не гарантує відсутність кидалова, і (2) зазвичай галери не перекладають проблеми з оплатами від клієнтів на робітників, бо як мінімум це доволі рознесене у часі. а так — кидати можуть усі, і судитися проти компанії-замовника послуг для ФОПа дуже примарний варіант

ти мені нагадуєш засланого галерного козачка

в тебе паранойя й дуже обмежений світогляд :) просто я знаю як працюють аутсорс та аутстаф бізнеси, як працюють прямі контракти, як працюють рекрутери, і які в них ролі, плюси, ризики й недоліки. І оскільки усі ці варіанти доволі успішно існують, значить не все так однозначно ©

Тобі .... потрібна нянька у вигляді галери.

ти знову не вмієш читати? я пишу, що є люди, яким потрібні галери, посередники, няньки... комусь ось ці скаути потрібні, бо самі не вміють шукати вакансії й аплаятись.

прямий контракт не гарантує відсутність кидалова

Я цього і не заперечував. Я критикував оце:

бере на себе юридичні забов‘язання, ризики

Бо тебе як послухати — галера ніби захищає тебе, але по факту вона захищає лише себе, і так само може прокинути тебе, як і замовник на прямому контракті. А враховуючи менталітет постсовкового бізнесу — шанси кидалова зі сторони галери навіть більші, прекрасне.айті тому хороший приклад.

просто я знаю як працюють аутсорс та аутстаф бізнеси

І відверто маніпулюєш питанням галерних «гарантій», читай мої слова вище.

я пишу, що є люди, яким потрібні галери

Ти ніде тут не писав, що воно тебе не стосується, а писав in general. Оця фраза:

я не власник і не представник галери

Цілком допускає, що ти можеш бути звичайним гребцем, хоч і не якимось галерним представником, якого сюди прислали по команді зверху.

галера ніби захищає тебе

галера бере на себе частину ризиків, щось просто списує на витрати, а не в кодера забирає. але, звичайно, всяке трапляється...

прекрасне.айті тому хороший приклад

не читайте радянських газет ©

відверто маніпулюєш

можу й чимось іншим поманіпулювати, наприклад як просто через няшного скаута отримати ремоут роботу кодерком у стартапі з Долини за 100500 грошей, а всі ці буржуіни галерні купують собі яхти та віли на гроші чесних девів :)

Ти ніде тут не писав, що воно тебе не стосується, а писав in general

так а питання хіба не дженерал? навіщо переходити на особистості?

можеш бути звичайним гребцем

можу. а можу й бути

галерним представником, якого сюди прислали по команді зверху

а можу й сам цю команду «зверху» давати... або працювати в фаангу... а може я взагалі рептилоїд? це якось змінює факти і логіку, викладені вище? ;)

галера бере на себе частину ризиків, щось просто списує на витрати, а не в кодера забирає. але, звичайно, всяке трапляється...

Таки захищає, бо ФОП несе відповідальність всім своїм майном за контрактами. При доведенні прямих збитків, можуть подати в суд тепер не на галеру, в якої відділ юристів, а на ФОПа за прямим контрактом.
А випадки коли десь щось провтикали, не рідкість.

ФОП несе відповідальність всім своїм майном за контрактами

Саме так, в тому числі за типовими галерними контрактами. І якщо подадуть в суд на галеру за провтик гребця — галера подасть на гребця у відповідь. Плюс галера ще й може подати в суд на гребця, керуючись власними мотивами, які не повʼязані з претензіями від замовника. Тому цей юридичний нюанс явно не на користь співпраці з галерою.

В мене були різні типи контрактів, і саме галерні контракти завжди написані односторонньо на користь галери, ще й з усіма можливими штрафами. Тоді як прямий контракт написаний адекватно.

В мене були різні типи контрактів, і саме галерні контракти завжди написані односторонньо на користь галери, ще й з усіма можливими штрафами. Тоді як прямий контракт написаний адекватно.

Я щось не знаю випадків коли галера подала в суд на гребця. Але знаю багато випадків, коли за про*би проектів галерним гребцям взагалі ніяких претензій. В гіршому випадку перевели на інший проект або звільнили. Мабуть тому, що клієнт спершу завжди потрапляє на юр. відділ галери, а випадок коли гребця засудили зробить рекламу галері, з якої миттєво побігуть девелопери.
А ось що ви там без юристів напідписували невідомо.

Я щось не знаю випадків коли галера подала в суд на гребця.

Лол, ну в такому разі почитайте:

https ://прекрасне .it /2017/06/22/globallogic-in-court/

І це не одиничні випадки.

А ось що ви там без юристів напідписували невідомо.

В сенсі, що я підписав на прямому контракті без галерних юристів, які генерують однобокі контракти явно не на користь гребця? Гарний контракт, насправді. Я, на відміну від типових галерних гребців, завжди читаю що підписую, тому не просто так говорю, що прямі контракти зазвичай не є такими однобокими, як галерні.

Не сміши, ти читав ці статті?
Позов на 80 тис грн за розповсюдження порнографії ))
Я тобі кажу про серйозні позови, де нарахують тобі штрафів далеко за межами твоєї річної зарплати.

ти читав ці статті?

Читав. Це відповідь на:

не знаю випадків коли галера подала в суд на гребця

Як бачимо, подають, причому навіть під такими надуманими мотивами, як порнографія.

Я тобі кажу про серйозні позови, де нарахують тобі штрафів далеко за межами твоєї річної зарплати.

Ось приклад нарахування 2х лямів штрафу за відгук, і примус видалити інформацію про те, як вони кидають гребців:

https ://прекрасне .it /2021/11/16/court-vs-dou/

Це не за межами моєї річної зарплати, звісно. Але далеко не копієчний штраф, правда?

Як бачимо, подають, причому навіть під такими надуманими мотивами, як порнографія.

А як ти в офісі будеш порнуху на відкритому моніторі дивитись і будеш всім колегам пересилать, це надуманий мотив чи ні ? )

Ось приклад нарахування 2х лямів штрафу за відгук, і примус видалити інформацію про те, як вони кидають гребців:

Такий позов «за клевету» на тебе можуть навіть як на фізика без ФОП створити. Все що потрібно, встановити точно особистість анонімуса і довести навмисно завдані збитки.

Насолоджуйся, в гуглі мільйон посилань як подавати в суд на айті контракторів.
І зазнач позови вже не за розповсюдження порно в офісі, а за те що не вчасно чи з не належною якістю здав проект ))

www.itcontractor.com/...​_sue_it_contractors_more

в гуглі мільйон посилань як подавати в суд на айті контракторів

Пояснюють, як перейняти найкращий досвід українських галер?)

В середніх і великих галерах юр. відділ працює на повний робочий день. Ось і гадай, чим вони кожен день там займаються.

Ось і гадай, чим вони кожен день там займаються.

Ну от своїми інтересами і займаються, в тому числі позовами на окремих гребців. Деву від галерних юристів можуть бути хіба додаткові проблеми. І це стає очевидно, якщо почитати, що саме галери вписують у свої контракти, а не фантазувати про уявний захист гребця від поганого замовника.

В тебе якась травма з галерними юристами.
То це ти дивився порно на великому екрані біля кабінету директора і ігнорував зауваження вимкнути ?

В тебе якась травма з галерними юристами.

До чого взагалі цей перехід на особисте? Ми ж тут ніби обговорюємо плюси і мінуси різних типів контракту? Чи ти сам представник галери, тому тебе це зачіпає? Я писав по ділу, на основі того, що прописано в контрактах.

не читайте радянських газет ©

Мій досвід і досвід моїх знайомих підтверджує інформацію, яка викладена на даному сайті. Тому краще таки з нею ознайомитися на сайті, щоб не вестися на галерні маніпуляції і кидки. Або ж потім ознайомлюватися з ними на власному гіркому досвіді. Choose wisely.

це якось змінює факти

До фактів — нуль питань. А от до їх перекручень на користь галер — ну таке, цього колись на таунхолах наслухався, вистачає.

цього колись на таунхолах наслухався

я вже з відповідей зрозумів, що досвід роботи на галері був негативний, то ж дуже багато саме суб’єктивних висновків і ріджект існування будь яких інших сценаріїв

ріджект існування будь яких інших сценаріїв

Ріджект фантазій на тему галерних «гарантій».

Я загалом веду до того, що з галерами можна працювати, звісно, але треба мати на увазі, що це гра «хто кого обіграє», і не вестися на їхні маніпуляції при спробах прокинути на меншу зп, чи вписати в контракт треш, який вигідний лише галері. І що галера нічого не гарантує, що прямий контракт нічого гарантує. Певні гарантії можуть бути лише в локальних продуктах, які наймають по трудовій. Але ціна цих гарантій зазвичай полягає в меншій оплаті.

це гра “хто кого обіграє”

nothing personal, just business :)

Тут який ризик не закрито. В галер є юридичний відділ та юристи, які займаються типовими контрактами — а інколи, коли клієнт жирний і юридичним супроводженням. Той кого хоч раз чесні іноземці кидали — узявши роботу і не сплативши, постійно кормлячи завтраками та додаючи зртілки з додаткових фітчь на півроку коли контракт був на місяць, знає в чому полягає справа. Тому юристи і беруть не слабий відсоток від суми оборутки собі, це фактично як страховка від аварії, отримати страхові у разі аварії — геморой, та у разі аварії коли ти її не купив взагалі нічого не отримаєш, а лише втратиш. Не закрито також ризики : бенчів, лікарняних, пошуку людей у команду — коли терміново треба скажімо dev ops і т.д. Та бізнес модель має право на існування, гребкцт сам знає на які ризики йде і навіщо. Звісно як, скажімо скоротили може бути варіантом.

В галер є юридичний відділ та юристи

Який займається інтересами самої галери, а не гребця. І що іронічно, на практиці скоріше галера кине гребця, ніж замовник галеру. Достатньо глянути типовий договір з «лідером ринку» типу ерата, який односторонньо написаний на користь галери.

Той кого хоч раз чесні іноземці кидали — узявши роботу і не сплативши, постійно кормлячи завтраками

Таке може бути як з замовниками, так і з галерами (зазвичай — саме з ними). І тут все просто: відтерміновують оплату більше, ніж на 2 тижні — перестаєш працювати, шукаєш нового замовника. І не потрібно відлистувати 40% доходу за міфічні гарантії.

Звісно як, скажімо скоротили може бути варіантом.

Стоп, я правильно читаю — розглядати прямий контракт на випадок, якщо скоротили на галері, а не навпаки?)

Якась в тебе не здорова ненависть до галер, хоча насправді мала би бути наприклад до Upwork та інших фріланс бірж — прямих конкурентів. Бо те, що ти пропонуєш за великим рахунком той самий фріланс — підписатись батрачити на підрядну роботу. Хоча звісно я тут писав про стратегії такого типу бізнесу, якщо вона полягає у тому — щоб по забирати людей у галер тоді звісно усе вірно. Ті самі скорочені з галер — вже не цікаві, бо є така хибна думка, що скорочують лише гірших — а не тих кого треба по бізнесу. Цікаві ті в кого є поточна робота їх до себе переманити — тобто затребувані ринком спеціалісти. Сказати, що галера взагалі нічого на гарантує і не дає — насправді це не так і я мав неодноразові можливість в цьому пересвідчитись, звісно є розумні ліміти це усе не безмежне, але неодноразово був дуже здивований. Щодо найпростішого способу для трейні влаштуватись на роботу в ІТ. За ради експерименту — прикинься трейні з курсів , зроби фальшийви профайл та резюме із псевдонімом та влаштуйся з ним «на галеру» (отримай офер), побачиш як це зараз легко. Не дивуйся, що ти такий супер мега сініор запросто зможеш не пройти як : первинний скрінінг, так і бути заваленим на технічній співбесіді або тесті англійської мови.

Якась в тебе не здорова ненависть до галер

Причому тут ненависть? Я по фактах описую, як саме вони працюють. І як я вже згадав, вони є найдоступнішим і гуд енаф варіантом, якщо не вдається знайти прямий контракт, чи маєш недостатньо досвіду для нього.

Бо те, що ти пропонуєш за великим рахунком той самий фріланс — підписатись батрачити на підрядну роботу.

А батрачити на галеру — це батрачити на субпідрядну роботу. Значно краще, так?) Чим більше прокладок між тобою і замовником, і чим більше собі ті прокладки забирають — тим робота стає кращою?

зроби фальшийви профайл та резюме із псевдонімом та влаштуйся з ним «на галеру» (отримай офер), побачиш як це зараз легко
бути заваленим на технічній співбесіді або тесті англійської мови

Тобто те, що на перегрітому ринку трейні нікому фактично не потрібні — робить галери кращим місцем для роботи, ніж контракт?) Те, як деякі галери проводять інтервʼю — це взагалі окрема тема для розмови. Наприклад, люблять питати, як називається метод у легасі фреймворку 15 річної давності, якого ти в житті не бачив, і який на проекті не знадобиться — банально, щоб спробувати підловити на неправильній відповіді, і використовувати це як аргумент платити тобі менше. Причому самі інтервʼювери цього теж не шарять — банально читають заготовані питання/відповіді.

Він тебе наймає через бодішоп. Бодішоп собі бере в кишеню 40% (з джунів — і 70% буває, але ти сеньйор), тобто 3.6к, а на руки тобі дає 5.4к. І це відбувається постійно, щомісяця. В результаті, в кишенях бодішопа осідає 129.6к, ти заробляєш 194.4к.

Ну всі 3.6к не осядуть у кишенях.
— Галєрі цей проект не дістався із повітря, швидше за все був якись сейл, який тепер із 9к буде брати 5 — 10% мінімум 6 місяців.
— Також є різні методи найму, інколи рекрутери ще теж можуть брати % місяців 6 із зарплати
— Відпустка (місячна ЗП)
— Лікарняні (На SoftServe це 30 днів, які 100% покриваються)
— Робоче обладнання

Це тільки те що прямо тратиться на працівника. А ще додаймо бюджет на бенчу, різних HR, тімбілдінги, офіс і печенюшки. Якщо галєра велика, то бюджет на IT Support, security команду, різні ISO/SOC (аби клієнт не боявся довірити свій цінний код) сертифікації, бухалтерів, юристів, Workday, Office365/Google і ще купа інших витрат.

Окремим пунктом, що галєри уже рік мобілозованим платять ЗП, звісно там все залежить. Наприклад роботодавець на якого я працював за прямим контрактом платив, щось 2 місяці. Це й що зараз працюю, взагалі нічого не буде платити.

Також багато клієнтів, які користуються послугами умовного SoftServe швидше за все не буде заключати із ФОП Петренко прямий контракт навіть, якщо йому це дешевше бо на це все треба тратити час, і нема ніяких юридичних гарантій, що він потім не злиє код конкурентам. Умовний Gitlab чи CISCO користуються послугами аутсору в Україні, але напряму не дуже спішать набирати.

Компанії типу Alcor чи USoftware закривають цей ризик і до війни була позитивна динаміка по приходу клієнтів, але зараз це все заморозилось.

Ну і те що ви працюєте на прямому контракті за 10 — 15к то не значить, що будь хто інший зможе це ж саме робити за такі гроші, особливо коли у резюме один аутсорс, і всі будуть крутити носом бо у тебе нема продукт майндсет)

Ну всі 3.6к не осядуть у кишенях

Ну я не мав на увазі, що всі гроші осядуть в кишенях Добкіна/Кицмея особисто. Звісно ж, вони підуть також на внутрішньогалерні потреби.

— Відпустка (місячна ЗП)
— Лікарняні (На SoftServe це 30 днів, які 100% покриваються)
— Робоче обладнання

Щодо всіх цих штук я згадував в іншому меседжі — це все легко організується самостійно, і воно не коштує так багато, як бере з тебе галера.

різних HR, тімбілдінги, офіс і печенюшки. Якщо галєра велика, то бюджет на IT Support, security команду, різні ISO/SOC (аби клієнт не боявся довірити свій цінний код) сертифікації, бухалтерів, юристів, Workday, Office365/Google і ще купа інших витрат.

Тобто все те, що тобі як інженеру і близько не треба. Вся секюріті команда вже є на стороні замовника. А галера фактично організує непотрібну прокладку, потім витрачає твої ж гроші на забезпечення роботи цієї прокладки.

Також багато клієнтів, які користуються послугами умовного SoftServe швидше за все не буде заключати із ФОП Петренко

І такі є, так. Правда, їхні проекти нічим не кращі за ті, як бувають на прямих контрактах. Бо є повно великого бізнесу, який готовий працювати з контракторами. Включаючи Apple, до речі.

особливо коли у резюме один аутсорс, і всі будуть крутити носом бо у тебе нема продукт майндсет)

Цього на практиці зазвичай не повинно бути) Це якщо ти наймаєшся як емплої в гугл — так, цілком можливо. А від контракторів компанії просто хочуть getting things done. Ти хороший спеціаліст, хороший тім плеєр — все, тебе беруть.

Якщо я наймаю людей, що економлять мені час, то зазвичай в них є погодинна оплата. Тож озвучте погодинну оплату Скаутів, скільки вони повині заробляти за годину своєї роботи.

Тоді у скаутів буде спокуса накручувати години.

Та невже. Вони і так вже накрутили як найменьше на три місяці роботи по 8 годин в день. Невже цей весь час на мене улюбленого потратять?

Ви можете самостійно знайти прямий контракт, я буду цьому радий.

Якщо для вас ціна зависока то так скаути також хочуть мати гідну оплату за свою працю.

Ви кожний раз, пишучи про високу ціну й пропонуючи альтернативні оплати, допомагаєте популяризувати прямі контракти та цей сервіс, я вам вдячний, серйозно й без сарказму.

Ви кожний раз, пишучи про високу ціну й пропонуючи альтернативні оплати, допомагаєте популяризувати прямі контракти та цей сервіс, я вам вдячний, серйозно й без сарказму.

Немає за що. Гідна оплата спамера в лінкедін це десь 200-300 долларів.
50 долларів ревью підгонка резюме.
І десь опціонально 500 долларів серія мок інтервью, щоб збільшити шанси.

Якщо ви впевнені в своїй ідеї то можете створити відповідний сервіс й на цьому заробляти

+ Погодинна оплата це зі світу конвеєрів Генрі Форда. Із 60-х років ковеїр постійно намагаються прилаштувати до виробництва компьютерів та ПЗ, щоразу провально.

+ Погодинна оплата це зі світу конвеєрів Генрі Форда

Ні, це зі світу відносин бізнесу з бізнесом (тобто контракторами), а не бізнесу з емплої. Помісячна оплата може працювати лише при наявності соцпакету, який покриває вихідні безкоштовно. Якщо ж ти надаєш послуги як контрактор, то треба вираховувати вихідні з оплати, і тут помісячний підрахунок ніяк не підходить.

Оплата ж за певну фактичну одиницю виконаної роботи теж не завжди є оптимальною. Це якщо запилити сайтик на вордпресі — здав і все, робота виконана. А якщо мова йде про постійну розробку і підтримку великого проекту — погодинна оплата оптимальна.

Та хочь помісячно, погодинно чи двотижнево, це усе одне і те саме. В вкалуючи з ключами, зваркою і таким іншим на конвеєрі — результат у формі матеріальних цінностей гарантований. А далі вже проблема бізнесу як ці матеріальні цінності вигідно переробити на гроші, принаймні у 0 вийти чи в не рентабельність майже завжди є можливість. Скажімо відмовився замовник від автомобілю, автомобіль залишився і його можна якось далі продати. При виробництві ПЗ можна довго і сумлінно працювати, але ніякого результату у фінансовому еквіваленті не отримати взагалі, софт на замовлення крім власне замовника нікому більше не потрібен. І навпаки якась, на перший погляд — фігня типу календаря чи графіків, чи кращого UX/UI може принести дуже не маленькі гроші. Погодинна оплата лише американська форма оподаткування праці, оскільки вони від початку розуміють про існування різних форм бізнесів і зайнятості які існують в капіталізмі — то міряють власне годинами, включно із мінімальною оплатою і відповідно податками по годинах. А платять зазвичай в Америці раз на два тижні, стандарт американьскої армії. В нас стандарт Римскої імперії, звідки власне і самі місяці (чому стало потрібно виміряти час такими проміжками) та поняття гонорару, сестерцій, дінаріїв тощо.

Окей, а яка тоді має бути форма оплати, якщо потрібне тривале надання послуг для великого проекту? Якщо не міряти часом, то чим тоді? Конвертувати сторі пойнти в джирі в реальні гроші?) Чи як в треш-стартапах — «ну ви поки працюйте за їжу, а от коли ми вистрелимо — дамо вам відсоток компанії, і ви станете багатіями»?

Та форм оплати може бути чимало. От наприклад в Долині роздають опціони та інші форми векселів на викуп Акцій. З одного боку — виглялає як кидок, в більшості випадків воно так і є, а по суті тебе взяли в долю в бізнесі (при умові конвертації векселів в справжні акції), що потенційно коли бізнес приніс мільярди прибутку — набагато вигідніше за гонорар лігіонера в один динарій на місяць, тобто одна сестерція на тиждень.

Хм, а це типу виходить значно вигідніше, ніж отримувати більшу зп суто в баксах, а тоді за частину зп купити акції цієї ж компанії?

Ідея дуже топова!
Вже давно висіла в повітрі необхідність мати такого-собі агента, який сайти компаній та міжнародні дошки з вакансіями прочеше в пошуках підходящого, резюме правильно переформулює і перепише під конкретну вакансію і можливо навіть з рекрутером домовиться про перший дзвінок, а тобі треба буде тільки прийти на інтерв’ю. Для особливо лінивих ще й профіль в лінці поправить.

По аналогії з тим, як діють агенти для професійних спортсменів або акторів.

Вангую створення прошарку таких «Агентів» в близькому майбутньому, коли один агент буде співпрацювати з 20-50 ІТшниками, кожен з яких раз на декілька років міняє роботу.
Ейчари і рекрутери — дарую вам безкоштовну ідею, хапайте!
Але окрім власне рекрутерських навичок, тут ще важливо будувати мережу контактів у ті місця, куди збираєтесь хайрити людей.

Вміти в OSINT в плані пошуку дійсно цікавих можливостей для роботи це скілл, відсутність якого блокує багатьох колег від пристойних заробітків.

Хоча з великою ймовірністю, це все буде вміти GPT4.5 — 5

Імпресаріо програміста, є галерна назва для неї — ресурсний менеджер. Якраз його задача пояснити як оформлювати резюме, проходити співбесіди і взагалі стафитись на клієнта щоб тебе той не відфутболював. Усе «нове» це виявляється стара добра бізнес ідея.

Ресурс менеджер на галері не зацікавлений аби знайти тобі цікавіший проект поза галерою.

Скаут насправді зацікавлений лише у власному заробітку, як і усі інші. І тут у скаута декілька стратегій заробити. Стратегія перша — співпрацювати з програмістами в яких суттєва ставка, скажімо за рік на роботу влаштовуєм лише трех — але то сініори в Сан-франциско з зарплатнею 300 к на рік. Стратегія друга — продаєм «стадо гоблінів», умовно кваліфікації на рівні студентів першого другого курсів (раніше типова стратегія для Бангалора). Стратегія третя — пилососити ринок, займатись переманюванням програмістів в інших скаутів. Стратегія четверта — фабрика програмістів, берем студентів, до навчаєм їх до середнього рівня і надаємо їх роботодавцеві. І лише перша стратегія не погано показала себе з договором, що укладається між шукачем роботи і «скаутом». На сам перед, тому що солідні компанії зазвичай не співпрацюють із кадровими агентствами. Так само народу не з США не так і просто елементарно пройти співбесіду в американську компанію, не витрачаючи на це суттєвий час, із стороною помічу виходе краще. Існує різниця в підходах і менталітеті. Стенфорд взагалі має спеціальний курс як з пошуку роботи, оформлення резюме, співбесід і поводження на них так і взагалі із створення бізнес контактів. По інших стратегіях краще показала себе схема із контрактом де замовником для скаута є — роботодавець, який шукає ким закрити наявну існуючу позицію. Буквально як у фільмі Людина яка змінила усе з Томом Крузом, «Нам треба виграти — але не витрачай гроші яких в мене нема».

Людина яка змінила усе з Томом Крузом

Блін, а я не знав, що там є кукуруз, тому й не дивився цей фільм.

Так я переплутав — там Бред Піт :)

Можете объяснить плз в чем смысл работе напрямую — зп выше чем в галере? а можно узнать примерный процент?

И сущестуют там всякие плюшки, как с укр выходными днями и тп штукой?

Можете объяснить плз в чем смысл работе напрямую — зп выше чем в галере?

Так, вище. Орієнтовно на 40-60%. Наприклад, для досвіду, за який галера дасть максимум 5к — на прямому контракті можна мати 8к. Крім того, немає додаткових заморочок, які створює галера — типу всяких перформанс ревʼю і матриць, юзлес секюріті тестів, розсилки галерного спаму на пошту, внутрішніх таунхолів і т.д. Можна вибрати банк для ФОП який зручніше, тоді як не всі галери це дозволяють. Кошти приходять у валюті, тоді як багато галер зараховують по курсу в гривні. А також прямий контракт захищає від Дія Сіті — бо це контракт з іноземною юрособою без локального представництва.

И сущестуют там всякие плюшки, как с укр выходными днями и тп штукой?

Зазвичай їх немає, бо це все компенсується значно вищою оплатою, за яку ці плюшки взагалі не проблема дозволити собі самостійно (тобто взяти неоплачувані вихідні в разі потреби), і все одно бути у великому плюсі. Я це пояснив нижче з підрахунками, почитайте:

dou.ua/...​rums/topic/43298/#2620700

Також, як я зрозумів зі слів Ярослава Характерника, можуть бути і винятки — контракти з плюшками. Але судячи з мого досвіду і досвіду моїх знайомих, а також іноземних контракторів, з якими я спілкувався — це скоріше виняток, ніж правило.

Тобто в договорі на прямому контракті можна просто закласти, що контрактор має право на 40 будніх днів призупинити роботу, так щоб були стандартні відпустка, державні свята, лікарняні і просто порахувати рейт за день, при якому це буде вигідніше, ніж в галери у річній перспективі? Вигідніше стає, якщо рейт на 20% і більше, вищий ніж в галери.

Саме для цього ми маємо послугу юридичний щит

Тобто в договорі на прямому контракті можна просто закласти, що контрактор має право на 40 будніх днів призупинити роботу, так щоб були стандартні відпустка, державні свята, лікарняні

Таке можна прописати, так. Головне, щоб замовнику ваші умови теж підходили, тому тут все вирішується індивідуально.

Я на цю тему не парився — в мене в контракті прописано погодинний рейт, і є усна домовленість, скільки годин в день я маю виділяти на роботу (без ніякого мікроменеджменту, звісно). Так само, як і домовленість, що я собі можу взяти вихідні, коли треба. Тобто немає якоїсь явної фіксації кількості вихідних в контракті. В кінці місяця репортаю години, вони апрувають. Проблем не було. Але тут повинен бути певний рівень довіри до замовника, звісно. В моєму випадку — це американська корпорація з S&P 500. Якщо замовником би виступав якийсь невеликий стартап — я мабуть би краще підстрахувався, вписавши більше умов в контракт.

Цікавий вибір домену. Як відомо домен .org зарезервовано для не комерційних організацій, тоді як .com саме для комерційних. Але «платний сервіс» зареєстровано на домені org.ua o_O Зазвичай хостери такий домен просто дають безкоштовно :) Цікаво, що це взагалі то реклама не прямого конкурента самому DOU та Jinny. І взагалі такий сервіс за бізнес ідеєю — це власне online галера, типове аутсорс посередництво тільки як і інтернет магазин — без фізичного офісу. Хоча більше за усе схоже на Uber, таксі служба в якій нема жодної власної машини і на яку не працює жодний водій.

Идея прямо вот крутейшая, зарегистрировался. Оплата в размере тройной разницы в доходах, имхо, более чем адекватна. По крайней мере я бы заплатил без колебаний.

Пара технических моментов:
1. Добавить возможность работать сразу со многими скаутами. В статье уже отмечена. Собственно, я как-то не вижу причин этого не делать.
2. Не совсем понятный момент — необходимость отдельных договоров со скаутами.
Для чего он нужен нужен? Какие обязанности этот договор налагает на специалиста?

Насколько я понимаю пара основных моментов в договоре это:
1. Размер компенсации скаута
2. Какие-то гарантии, что специалист не будет, например, в течении года самостоятельно устраиваться в компанию, в которую он собеседовался по наводке скаута.

Но в принципе это ж может и сам сервис прогарантировать без дополнительных договоров со скаутами. Просто даже чтобы упростить процесс:
Специалист регистрируется на сервисе и заполняет анкету.
Любой скаут может работать с любым специалистом.
Если есть подходящая вакансия, то скаут, не называя имени компании работодателя, пишет специалисту типа смотри вот описание вакансии, вот мои условия работы, готов собеседоваться?
Все прозрачно и для сервиса и для специалиста и для скаута.

Большое спасибо! Пополнил беклог.
Также всем напоминаю — донаты ускоряют выход новых фич :)

Может быть я не совсем понял как сервис работает, но вы ж тоже берете комиссию с оплаты скауту. Зачем тогда донаты?) Не то чтобы я против донатов, но просто, мне кажется, что коммерческий сервис на донатах далеко не уедет

Пол ютюба сидит народу которые играют на стримах в компьютерные игры — а им зрители кидают деньги «донатов». Такую бизнес модель грех не задействовать в стартапе. Народ очень давно придумал продавать эмоции.

Ну стримы это другое немного) А так получается, что пользователь донатит на сервис, который возможно потом допилят, и с помощью которой он может быть когда-нибудь найдет контракт. Имхо комиссия это как-то надежнее и понятнее

Ну че стартап, пытается адаптировать все современные подходы в бизнесе и маркетинге. По сути все эти «новые подходы» — просто немного иная альтернатива старому. Скажем билет в кинотеатр посмотреть фильм и «донат» стримеру компьютерных игр это примерно из одной оперы. Там множество альтернатив есть, кто в филармонию пойдет время провести, послушать как кто то другой играет на музыкальных инструментах — а кто то будет смотреть как кто- то другой играет в видеоигру и получит от этого эмоции за которые согласен заплатить, причем иногда весьма внушительную сумму денег. Потом стримеры которые в одну и туже игру играют — будут друг друга ненавидеть из за конкуренции за эти самые «донаты» и устраивать разборки в стиле желтой прессы как поп звёзды кто кого от изиншпицил кто кого наалебасил.

Да я не против, я просто пытался уточнить правильно ли я понял принципы работы сервиса)

Аутстафинговая галера без физического офиса вот и весь смысл. Думаю донат прикручен на «а вдруг прокатит», может у кого это вызовет позитивные эмоции за которые он согласен заплатить. Обычно галеры делают тимбилдинги и за это платят разным аниматорам и т.п. А тут на оборот, мало ли человек по радуется и сам заплатит.

Ну похоже, что не совсем так. Галера берет процент за все время работы сотрудника и со своей стороны предоставляет определенные плюшки. А тут именно или единоразовая или растянутая во времени оплата за поиск контракта. А после того как контракт оплачен уже хоть 5 лет по нему работай без каких-либо комиссий. Вообще если сервис раскачается, то будет очень прикольно

донаты ускоряют выход новых фич

А яку частку компанії дасте за, наприклад, $1000?

У нас — неприбуткова організація, тому ми можемо тільки видавати посаду. esupport.org.ua/career
Умова одна — не бути чудаком на букву м, щоб не повторити долю ІТ-Гільдії

Можете задонатити $1000 і отримати посаду з пошуку скаутів — домовляйтеся з ними, щоб вони поділилися прибутком з вами — і підключайте до проекту.

Зрозумів, дякую за пояснення. З топіку я щось не зрозумів, що ви функціонуєте як неприбуткова організація.

Тоді у вас дійсно крута ініціатива і єдине, що можна побажати, це успіху і подолання всіх барʼєрів на шляху.

Єдине для мене — залишається питання оплати праці для співробітників. Зі збільшенням розміру організації та обʼєму роботи, багатьом спеціалістам потрібно буде переходити на фултайм, тому хз чи вистачить «останнього платежу» від скаута, щоби покривати ці витрати.

Із цікавості — ви вже рахували юніт-економіку?

Я не розраховував юніт-економіку, тому що на ринку праці завжди будуть фахівці, які шукають більш прибуткову роботу та рекрутери, які також безробітні. Сервіс дозволяє їм вступити у симбіоз.

Клієнти то може і завжди будуть, а чи зможе організація функціонувати — це вже не точно. Навіть якщо ви не ставите за ціль отримання прибутку, ви повинні розуміти, скільки грошей ви повинні мати для того, щоби забезпечувати виконання всіх поставлених цілей та обіцяних гарантій і ще залишилось на розвиток.

Розумію. Саме тому ми намагаємося пройти акселлерацію для пошуку відповідей на такі питання, поліпшення продукту і т.д.

То были специалисты по кадрам, потом HR — а теперь уже как в спортивных командах Скаутами стали называть. Ну зато болле точно определяет чем именно занимается работник — посредничество при устройстве на сдельную работу. Ну и хитрость базара тоже в тему — все работают на базаре и при этом никто не является работником этого самого базара, напротив платят местовые, санитарной части и т.д.

Мені подобається ідея сервісу для спрощення пошуку прямих контрактів. Однозначно варто боротися з засиллям галер і ризиками, які з нього випливають, як от Дія Сіті. Але блін, платити 7-9к баксів комісії скауту за те, що він підшукав тобі роботу? Фактично 80% від місячного доходу? Це мені за рівнем наглості нагадує ріелторів, які собі теж забирають еквівалент місячної вартості оренди суто за те, що розмістили оголошення і провели зустріч з власником квартири. Була б сумарна комісія скаута на рівні 1к — нуль питань. А тут багато хто подивиться і подумає «ну нафіг, піду гребти на галері або пошукаю самостійно».

Ви спершу пробуйте знайти прямий контракт самостійно, потім рахуйте чи вигідно конкретно вам працювати з цим сервісом, а вже потім придивляйтесь до пропозицій від аутсорсу.

Ну я розумію, що знайти контракт буває непросто. Але все одно, як на мене вартість послуг виглядає справді невиправдано високою. Це моя думка, може для інших людей ця вартість справедлива. Як на мене, якщо знизити ціну — можна було б набрати набагато більше бажаючих користуватися даним сервісом.

Щодо мене особисто — я вже майже 2 роки працюю на прямому контракті, який мені запропонували в лінкедіні. Але також чув історії про самостійний пошук контрактів від знайомих.

Ціна дійсно висока, але фахівці готові платити ще вищу ціну на рахунок аутсорсера

То правда. Тому вважаю, що однозначно краще знайти роботу через даний сервіс, ніж йти працювати на аутсорсера.

Так у вас абсолютно точнісінько точно такий аутсорс, як і на галері з віддаленою роботою. Так само як і водій, що співпрацює з Uber — по суті таксист. При цьому навідміну від галери, вам не треба нести дуже багато яких витрат, скажімо на офіс, на обладнання, на електрику на податки, навчання та стажування джуніорів і т.д. Типова сучасна цифрова відповідь скляній стелі із прибутковості класичних бізнесів, скорочення витрат практично до 0 тільки на підтримку власне ІТ інфраструктури. Насправді у галер в середені вже давно є такі самі портали як ви пропонуєте, які працюють із пошуку «мексиканців» на підрядну роботу абсолютно таким самим чином. Щоправда тут у вас скаути — там це старшими менеджерами зветься.

Якщо у аутсорсерів є такі самі портали то додам їх у альтернативи.

Галера за ті гроші що бере, покриває:
— Офіс з старлінком та дбж, що може знадобиться.
— Мед страхування
— Лікарняні, що приймають довідки місцевих лікарняних закладів.
— Спортзал, басейн.
— Можливість переведення на інший проект без додаткових співбесід. Наявність бенчів.
— Веде бухгалтерський облік за співробітників.
— Має юридичну служу та піклується з бронюванням працівників, по мірі можливостей.

Чи покривають це скаути з печивом, зі своєї винагороди?

Працюю за прямим контрактом, три дні хворів, замовник зарахував лікарняні без довідки.

У хороших компаній є недокументовані лікарняні дні на рік.

У хороших компаній є недокументовані лікарняні дні на рік.

Не потрібно плутати документовані і недокументовані. Дійсно 1-3 дні можна отримати і без документів. А ось тиждень, два чи три — це лише з докуметами. Тойже ковід це 2 тиждні лікарняних.

Працюю за прямим контрактом, три дні хворів, замовник зарахував лікарняні без довідки.

Я це не зовсім розумію. В сенсі оплатив ці дні як робочі? Хіба за кордоном не заборонено давати контракторам соцпакет? Це ж пряма ознака трудових відносин.

В мене відсутня інформація про подібні заборони, в контракті є офіційні українські свята, відпустка 20 робочих днів та є лікарняні.

Для мене лікарняні без довідки то бонус тому відсутня потреба на подібне нарікати.

Мексиканцям яких привозять безпосередньо з Мексики, скажімо робити ремонт в квартирі ніхто і нічого не надає. Що власне батхертить як звичайних американців в яких не стає простої роботи за прийнятну для американця зарплатню, так і уряди штатів де це трапляється в яких не сплачуються податки.

Має юридичну служу та піклується з бронюванням працівників, по мірі можливостей

Бронювати можна лише оформлених по КЗпП, а майже уся індустрія використовує ФОП.

Бронювати можна лише оформлених по КЗпП, а майже уся індустрія використовує ФОП.

Є опції. Як мінімум юридичний вітділ.

Якщо відсутня законодавча база для бронювання ФОП-ів то юридичний відділ буде розводити руками

Юрист в треді? Ти гарантуєш що жодному юристу не вдасться ніяк допомогти що і як в конкретному випадку треба зробити?

Мені ваша контора чимось ріелторів нагадала. Там теж за два дзвінка беруть 500 долларів, та того ріелтора ти вже ніколи не бачишь. Його мета щонайшвидше напарити тобі варіант, забрати гроші, та безслідно счезнути. Але тут нюанс, за пару дзвінків вже хочуть в 10 раз більше.

З попередньої статті про прямі контракти:

Попри все, що я написав вище, вам може бути комфортно працювати в аутсорс-компанії, у вас є цікавий проєкт, є куди розвиватись, гарна винагорода, вистачає грошей на гарний відпочинок на морі чи в горах, а до скляної стелі ще далеко, тоді, звісно, продовжуйте працювати у комфортному ритмі.

Ви наводити аналогію шахрайської схеми де гроші потрібно платити рієлтору до показу квартири.

У випадку даного сервісу то оплата відбувається вже після працевлаштування.

Я вважаю, що знаходити прямі контракти можна самостійно, але додатково знати про існуючі сервіси теж добре.

В самій темі є навіть заголовок «Альтернативи», якщо такі знаєте то кажіть.

Ви наводити аналогію шахрайської схеми де гроші потрібно платити рієлтору до показу квартири.

Ні, це не шахрайська схема. Ріелтор робить один дзвінок з клієнтом, один дзвінок з хазяїном квартири і приїзджає лише щоб забрати гроші. І ця схема успішно працює, лише тому що при дзвінку складно натрапити на прямий номер хазяїна, бо зазвичай всі об’яви ріелторів.

Рієлтор ще половину віддає агентству, але вашу аналогію зрозумів.

Але в цій темі прямим текстом писав, що якщо у вас є можливість самостійно знайти прямий контракт то робіть це.

Стосовно юристів, то у юриста в пріоритеті спершу власні інтереси, щоб уникнути кримінальних наслідків за свої дії, потім інтереси аутсорсера, який найняв цього юриста, а інтереси фахівця на останньому місці.

Щоб це зрозуміти достатньо глянути теми:

Ні, не покривають. Мається на увазі, що якщо фахівець знаходить собі контракт на X2 того, що отримує у галері, то він сам собі це забезпечить.

— Офіс з старлінком та дбж, що може знадобиться.
— Мед страхування
— Спортзал, басейн.

Це все легко покривається за рахунок більшого доходу на прямому контракті. Купити собі старлінк, екофлоу, страхування і басейн — це близько 85к грн, або $2300. Повністю покривається з різниці у першій зарплаті (умовно 10к проти 7к на галері). А галера бере комісію постійно, щомісяця.

— Лікарняні, що приймають довідки місцевих лікарняних закладів.

Для чого вони взагалі потрібні? Хворієш — кажеш замовнику, щоб певний час не працюватимеш, ніяких папірців не треба.

Причому знову ж таки — за різницю в доході між галерою і контрактом зазвичай можна собі брати хоч 20-30 неоплачуваних вихідних в рік (в тому числі на лікарняні), і все одно бути в суттєвому плюсі, порівняно з галерою.

Проста арифметика:
10к на контракті — це 120к в рік.
7к на галері — це 84к в рік.
Різниця — 36к.

Припустимо, на контракті нульовий соцпакет. Відповідно, вартість оплати одного робочого дня:
10000 / 21 = $476.19

Рахуємо кількість вихідних, які можемо дозволити за різницю в оплаті:
(36000 — 2300 (вартість плюшок, що ми накупили зверху)) / 476.19 = 70.77

Тобто треба набрати аж 78 вихідних за рік, щоб отримати на руки ті самі гроші, що були б на галері. Для чого стільки, і яка галера взагалі дає 78 вихідних в рік (включаючи сік ліви)? Переваги контракту — очевидні.

— Можливість переведення на інший проект без додаткових співбесід. Наявність бенчів.

Це плюс галери, так, але він не завжди працює — галери часто рекомендують такий треш в ролі нових проектів, що простіше змінити галеру. Крім того, якщо мати хоча б мінімальні накопичення, то вигідніше просто знайти новий контракт, в разі розірвання попереднього.

Фінансова перевага знову за контрактом, якщо не мати лайфстайлу жити в нуль, коли не можеш собі дозволити потратити 1-3 місяці на пошук нової роботи.

— Веде бухгалтерський облік за співробітників.

Він легко ведеться в Таксері самостійно в пару кліків, там взагалі нема що роботи. В тому числі там доступні консультації на випадок питань. І як плюс до безпеки, ваш КЕП зберігається лише у вас, а не в галерних бухгалтерш.

Якщо є панічний страх вести бухгалтерію самостійно (всяке буває) — наймаєте бухгалтера за невелику суму, гроші ж дозволяють. Але я би цього не робив.

— Має юридичну служу та піклується з бронюванням працівників, по мірі можливостей.

Як вище згадали, бронювання працівників на галерах — це міф. ФОПів ніхто не забронює. І тим більше ніхто не забронює особисто вас. Не ведіться на їхні пусті балачки. Питання захисту від армії вирішується іншими способами, яких є багато, але це тема для окремої розмови.

UPD:

(36000 — 2300 (вартість плюшок, що ми накупили зверху)) / 476.19 = 70.77
Тобто треба набрати аж 78 вихідних за рік

Сорі, не додивився, 71 вихідний. Але сподіваюся, моя думка зрозуміла, і на загальні висновки це не впливає. Все ще дуже велика кількість вихідних, які можна собі дозволити.

Це із серії: а при соціалізмі було безкоштовне медичне забезпечення і путівки на море.
Звідки беруться гроші, з яких вона «покриває»?

+2-4к багсів до компенсації перекриють це в рази більше.
Окрім того, ніщо вам не заважає прокачати свої скіли перемовин і обгрунтувати необхідність на новій роботі вам закидати додатково +150$ на місяць на старлінк з ДБЖ і страховкою.
Власне, на більшості робіт так і є, зарплата + компенсація накладних розходів.

не заважає прокачати свої скіли перемов

Ніщо не заважає заповнити резюме, поспілкуватися в лінкедіні і зекономити 8 тисяч баксів що хочуть бариги.
Ви повині зрозуміти. Мета кожної бариги, щонайшвидше напарити тобі варіант і отримати швидко свою комісію.

В тексті й у коментарях прямим текстом написано, що варто спершу спробувати знайти самостійно прямий контракт, а вже потім рахувати доцільність сервісу.

Нав’язати свій продукт це коли в тексті відсутні адекватні альтернативи.

поспілкуватися в лінкедіні і зекономити 8 тисяч баксів

В цьому й весь цимес: Де спілкуватись, з ким, як?
Що таке спілкуватись на лінкедін? Там є магічна кнопка яку я натисну, проговорю заклинання «Ахалай-махалай прямий контракт зазивай» і мені відразу прилетить офер на 10к?
А якщо не так то як? Зробите зрозумілу схему? А чи вміє більшість у це спілкування?

Мета кожної бариги, щонайшвидше напарити тобі варіант і отримати швидко свою комісію.

Як і мета кожно заробити якомога більше за якомога менший час.

Якщо «барига» зможе дати мені те, що я без нього не отримаю, то плата вартує того.

Що таке спілкуватись на лінкедін? Там є магічна кнопка яку я натисну, проговорю заклинання «Ахалай-махалай прямий контракт зазивай» і мені відразу прилетить офер на 10к?
А якщо не так то як? Зробите зрозумілу схему? А чи вміє більшість у це спілкування?

Я поміняв за життя десь 10-15 компаній.
І жодного разу не платив HR.
То чого я маю цього разу платити HR, навіть якщо зп на новій роботі збільшиться на 30%?
Наче вона до того не збільшувалася.
Якщо ти гарний спеціаліст — пропозицій хватає. А як поганий, то плати не плати HR ти нахрін не потрібен. Особливо за високі рейти.

Ви можете писати про свій досвід що завгодно бо у нас відсутня можливість перевірити правдивість вашого тексту.

Про що мова взагалі? Про те що HR не платять? Це очевидно.
Уяви стукає тобі в лінкедін черговий HR з пропозицією рейзу зарплати на 30%, з гіршими умовами роботи, але вона пропонує задонатити їй і написати росписку що будеш віддавати їй два роки гроші. Та рахуєшь як швидко пішлють нах*й за таку пропозицію.
Бо навіть звичайний рейз, без усяких мутних лівих кабальних контрактів, часто ігнорять в лінкедін.

Якщо «барига» зможе дати мені те, що я без нього не отримаю, то плата вартує того.

Та то ти переплутав з митницею. Там дійсно, як не заплатиш «скауту», посаду на митниці не отримаєш. Умовно заплатив 10к за посаду, щоб тобі потім хабарі по 100к носили. Там вже просто так на сайт митниці не зайдеш, та резюме не відправиш.

Нове покращення — позначка «я безробітний». Багато хто шукає собі прямий контракт, маючи поточну роботу, але є ті, хто її не має.
Якщо ви відзначите свій статус як безробітний, ви можете отримати пропозицію попрацювати місяць над нашим проектом і знизити виплату нагородження скауту на 1 місяць.
Чому це буде добрим рішенням? Ви не втрачаєте навички та скорочуєте суму виплат. А крім того — виляє на продукт, яким користуєтеся самі.

До речі — закордонним компаніям потрібні не лише програмісти, а ще менеджери, маркетологи тощо. Отже, якщо ви не програміст, але можете працювати віддалено і готові спілкуватися з роботодавцем англійською — реєструйтесь!

А скауту тоді хто оплатить цей місяць?

За договором оплату за останній місяць виплат скаут жертвує нашій організації на цільові витрати. Ми готові реєнвістувати це на розробку проекту.

Це парадокс HR-ва, найбільше цікавий кандидат — який має роботу.

зарєєструвався
моя мотивація — зараз не маю прямого контракту і не можу поки знайти
аутсорсер забирє собі 30-40% від зп, а скаут всього 10% і на 1 рік а не весь час, що значно вигідніше.
Хоча я дуже сумніваюсь що ці юні дівчатка-скаути прям такі акули бізнесу що знайдуть щось краще ніж я можу сам знайти маючи 10+ років досвіду за плечима там з десяток компаній де я працював...
PS якщо кому потрібен фронтенд angular/typescript — пишіть

А це ідея, знайти реальних дівчат-скаутів, що продають шоколадне печиво в Кремнієвій Долині й щоб вони, разом з печивом, продавали резюме розробників з України.

Чому б і ні? Я впевнений, що печиво продають і в IT-компанії теж. Як тільки донати допоможуть нам отримати передплату хоча б на $200, спробуємо цей варіант також. Думаю, що за таку суму вдасться організувати цю цікаву ідею.

Якщо вдасться то кажи й опишу в новій темі, як ви таке організували, має бути цікаво.

В долині є цілі контори яки цим займаються, допомогають з переїздом до Долини, проводять навчання — як проходити співбесіди в Американьских компаніях, зокрема MAANG за це беруть суттєвий процент від зарплатні якийсь час. Нормальна бізнес модель як на мене. Зазвичай менеджери які самі із колишнього СРСР полюбляють підтягувати до себе ще народу в діаспору. Так само і інші національності, скажімо індійці цим займаються.

Дійсно, tada.training закрився.

Але ж сервіс наводив лише для прикладу, як очікування інтеграції зі схожими сервісами.

Terms & Privacy Policy не працюють. Типу ставиш галочку «погоджуюся не знаю з чим»

Додали документи на сайт. Тепер ви знаєте під чим погоджуєтесь!

Також якщо ви хочете, щоб якась потрібна фіча виходила швидше — не соромтеся донатів :)

Договір-оферта з наявною юридичною інформацією для перевірки на youcontrol.com.ua.

Не читал. Но чую, что даже если взлетит, то пробиться будет нереально из-за всяких агенств и куч посредников и даже аутсорс компаний, которые там будут тусить.

Напевно, краще все-таки було прочитати. Там дві сторони — безробітні програмісти та безробітні рекрутери. Сервіс дозволяє стати програмістом контрактерами (b2b), а рекрутерам — навчитися бути скаутами.

Я ще такого веселого стартапа не бачив.
Вже засвітилось три сеньора в яких сайт на тільді з одніє кнопкою залишити заявку. Кнопка не працює. При цьому план зібрати з кожного клієнта майже по 10 тис долл.
План надьожний как швєйцарскіє часі))

Є стратегії де сама ідея може сильно не подобатись «голубому гіанту» і корпорація просто ворожо поглинає такі стартапчіки та закриває їх, щоб не було прицендентів, ну тобто як комаря прихлопує, щоб не кусався та малярію не розносив. Засновники отримують якийсь профіт. Скажімо в Харкові була конторка Quik Office робила офісний софт, що дозволяв читати документи у форматі MS Office на мобільних пристроях. Головний офіс контори із засновниками був десь в Америці, розробка в Харкові. Google усе купив, та геть закрив випустивши такий самий функціонал в Goole Docs, розробників на мороз. Не знаю скільки приносив сам офіс, він усе ж таки був доволі популярним, та впевнений, що засновники нормально піднялись із ворожого поглинання.

Деякі курси з «працевлаштування» теж беруть гроші
А тут просто брати гроші

Якщо відсутня мотивація знайти самостійно прямий контракт то так плати, або аутсорсеру плати, або новому сервісу плати, або плати спеціалістам які піднімають мотивацію.

Працюю без тайм-трекеру тому в руках чашка кави.

З тексту не зрозуміло, чи це обговорення ідеї, чи воно вже є, працює, і набирає базу кандидатів.

Вже працює й набирає базу кандидатів.

Я зареєструвався, без заповнення профілю, то на вибір доступно 3 скаута.

Та не працює ж він. Не зберігає дані навіть. При нажатті на скаута (які на вигляд явно фейк або студенти) просить перелогуватися. Мовчу уже про імейл і про правила і про gdpr.)

Я зупинився ще на виборі скаута бо вже працюю за прямим контрактом.

Будуть виправляти.

Bug fixed, try again!

Проект уже працює, але все обговорюється. Більше того, якщо є бажання допомогти проекту — буду дуже вдячний!

Гарний стартап, мабуть заробить мільйони. Нажаль, в Україні інші стартапи не вистрілюють, лише там де українці продають один одного, типу джині або ось скаутів.
— «Мі гускіє нє абманіваєм дгуг дгуга» ©

То тема ж й була створена для цілі покритикувати проєкт.

А що там критикувати. Всі проекти від бариг то золоте дно, майже як гемблінг. Відкривайте офшори, будете складати мільярди.

То вже потрібно відкривати рахунки чи все ж почекати першого мільйону?

Ну можете почекати першого мільйона, а поки що 999 тис зберігати як наркобарони кешем під матрацом.

Враховуючи вагу $1 000 000 то перший мільйон можна й на благодійність направити, ніж носити пачки по $10 000 від банку до матрацу.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Навіщо такий сервіс кодеркам я ще можу зрозуміти (хоча проблема доволі штучна, але окей). А от навіщо це скаутам зрозуміти важко. В реалі звична схема (коли скауту за «голови» платить бізнес) виграє приблизно по всім показникам:
1) Скаут має справу з відносно невеликою кількістю клієнтів (середніх та великих компаній) за простими та зрозумілими правилами гри — а не зі стадом некерованих «фізиків».
2) Скаут має набагато нижчі ризики несплати за послуги.
3) Скаут має набагато простіші критерії успіху («знайти будь-яку прийнятну тушку» в класичному кейсі проти «знайти тушку, дельта зарплати якої до та після виправдає зусилля»).

В чому взагалі перевага ідеї отримувати гроші з кандидатів, а не бізнесу? Більше грошей? Хіба що на папері, в реалі такий скаут буде товктись в болоті безнадійної дебіторської заборгованності... Бо вже на другий місяць після отримання омріяної роботи приблизно кожний другий клієнт почне шукати варіанти щоб «зіскочити» та не платити за послугу, що вже давно надана (а деякі почнуть про це думати ще до :)).

Дякуємо за цікаві запитання!

Постараюся відповісти коротко та зрозуміло. На ринку найму крім програмістів також є рекрутери та HR. І багато з них так само шукають роботу. Наш сервіс допомагає підвищити економіку України за допомогою безробітних фахівців з кадрової індустрії для працевлаштування фахівців IT-сектору. Усі будуть лише у виграші від участі у нашій організації, якщо кожен безробітний спеціаліст HR допоможе знайти контракт безробітному програмісту та отримати за цю винагороду.

Що ж до отримання грошей від кандидатів, а не від бізнесу, то мушу вас здивувати — саме український бізнес (аутсорс/аутстаф) отримує гроші від кандидата, залишаючи собі щонайменше 50% його потенційного доходу. У нашому випадку — ви залишаєте собі не 50%, а 90%. На рахунок «зіскочити» — не вийде, тому що це оформляється договірними відносинами. Я впевнений, що за час війни викувалася самосвідома нація, яка знає ціну договору та його порушення (Будапеський Меморандум).

Що ж до отримання грошей від кандидатів, а не від бізнесу, то мушу вас здивувати — саме український бізнес (аутсорс/аутстаф) отримує гроші від кандидата, залишаючи собі щонайменше 50% його потенційного доходу. У нашому випадку — ви залишаєте собі не 50%, а 90%.

Трохи ризиковано будувати продукт базуючись на міфології, яка має мало спільного з реальністю. Так, очевидно, аутсорс/аутстаф має певну маржу (це ж бізнес, а не благочинність), але наївно вважати, що це тупо «вкрадені гроші гребців» й можна перестрибнути на той самий контракт напряму, забравши собі всю ту маржу — це ненаукова фантастика і це так просто не працює.

Але взагалі-то це трохи ортогональна проблема то того, що я писав вище. Я писав, що з точки зору конкретно скаутів (а саме вони в вашій моделі є ключовим фактором успіху) покладатись на платежі від гребців — це ризикованіша стратегія, ніж працювати з великим бізнесом. Але так, я погоджуюсь: якщо скаут не має інших варіантів, то така модель це точно краще ніж нічого. Мейкс сенс.

На рахунок «зіскочити» — не вийде, тому що це оформляється договірними відносинами.

По-перше, не все що ви напишете в контракті може мати якусь силу. Чесно кажучи, я поки що не дуже розумію, як можна в контракті між сторонами А (скаут) і Б (дев) посилатись на винагороду, яку стороні Б платить третя сторона В (власне роботодавець), яка не є стороною обговорюваного контракту...

По-друге, є велика різниці між «написати в договорі» та «отримати гроші на рахунок». Платіжна дисципліна — це не стільки про порядність, це в першу чергу про процеси і процедури. Як ви вважаєте, яка кількість клієнтів скаута поставить виплати йому винагороди на автопілот? Я підкажу — близько нуля, всі будуть менеджити це руками (більшість за остаточним принципом, після «більш важливих витрат», се ля ві). Отже, далі вмикається банальний людскьий фактор, й скауту щоб отримати своє доведеться мати цілий процес, який існує в будь-якому живому бізнесі і називається «робота з дебиторкою». А саме скауту знадобиться якась система відстежування прострочених платежів, якийсь бажано напів-автоматичний механізм нагадувань про це прострочені платежі і все таке, включаючи персональні і не дуже приємні комунікації з найзапеклішими боржниками (можливо обговорювана система буде все це надавати з коробки?)

Дякую за поповнення беклогу!

Додатковий прибуток не матиме сенсу.
Відсоток мабуть
Але далеко не кожний проект триватиме роками

24 місяці

Робота не гарантовано трмватиме так довго

Хотів додати гостроти до теми, а ви сприймаєте серйозно.

,було тут декілька.
Жоден не найняв
Ефективніть скаута під питанням

Робото сутенер?

хіба так складно написати один коментар замість пʼяти?

1) В ’Як працює сервіс для кандидатів:’ не знайшов як відбувається первинний скрінінг кандидата на основі заповнених даних в анкеті? Адже можна собі подописувати все що завгодно, і після того як це розкриється на співбесіді, постраждає в т.ч. і репутація скаута(’що за профанів ти нам рекомендуєш?’). Якимось чином він захищений від недобросовісних кандидатів?
2) В ’Розрахунок оптимальної оплати’ лише один кейс коли фактичний дохід фахівця збільшується, а якщо він залишається незмінний, а навіть і зменшується — тоді як?Скаут доплачує фахівцю?
+ як щодо кейсу, коли фахівець не працює в даний момент? Частина від додаткового прибутку тоді скільки — 100, 200, 300%?
+ в вас немає механізмів, щоб точно дізнатися скільки фахівець отримує винагороди за співпрацю по поточному контракту, а і вказувати цю суму самому — це може бути розголошення конфіденційної інформації
3) Що буде з забов’язаннями по виплаті % від збільшеної суми, якщо договір припинять з різних причин, або сума зміниться до закінчення визначеного терміну — вони так і залишаються?

Хороший коментар, саме такі й очікував в цій темі.

В мене відсутні відповіді тому чекаю коли договір буде в публічному доступі, або ж Владислав відповість.

1) Не думаю, що таке часто відбуватиметься — адже на технічному інтерв’ю все виявиться, скаути отримають зворотний зв’язок і більше з цим фахівцем працювати не стануть.
2) Зарплата ніяк не може бути нижчою. Тому що при заповненні даних на платформі кожен сам обирає бажану для себе зарплату. Якщо позиція має на увазі меншу суму — вона не буде видна фахівцеві.
3) І знову-таки, все набагато простіше — зарплата вказується спочатку, відповідно якщо фахівець підписав договір — значить беремо за основу ту суму, яка була вказана. Якщо фахівець зміг вибити собі велику суму — ну, то він молодець. Захоче — сповістить, ні — залишить собі.

Отже, все передбачено, дуже прозоро і зрозуміло.

1) Ну так, але чи є можливість в принципі не допускати таких ситуацій і захистити скаута, якого хоче надурити недобросовісний фахівець?Компанії захищена бар’єром інтерв’ю, скаут — ні
2) Так а що заважає фахівцеві поставити таку зарплату яка в нього зараз або нижче? Пропозицій зараз мало, є люди які готові демпінгувати, якщо вони без роботи довший час або допрацьовують останні тижні. Плюс по результаті співбесіди ж можуть запропонувати менше?

Абсолютного захисту не існує, а від дурня — подвійно. Тут просто необхідно оцінити зусилля сторін:
Ваннабі-фахівець витратить зусилля на імітацію навичок, проходження першого інтерв’ю та пропаде на технічному, після чого його загорнуть із фідбеком про те, що фахівець — не фахівець.
Скаут витратить зусилля на роботу в CRM, знайде потрібну позицію, отримає фідбек і відмовиться від роботи з цим фахівцем, передавши вакансію більше іншому фахівцю.

Результат — скаут залишається при своїх, тому що фахівців більше, ніж вакансій
Фахівець — втратить можливість роботи зі скаутами та буде у збитку від втрачених ресурсів.

Що ж до угоди працювати на нижчу зарплату, то тут треба просто відмовлятися. Фахівця ніхто не змушує працювати собі на шкоду, хоча завжди можна домовитися зі скаутом — обидві сторони зацікавлені в успішному процесі, навіть якщо сума компенсації виявиться меншою за заплановану.

Що ж до угоди працювати на нижчу зарплату, то тут треба просто відмовлятися.

Може фахівець працює десь в аутстафі за великі гроші, але на якомусь застарілому нудному проекті, а сам наприклад в вільний час займається створенням музики/відео і йому подобається працювати саме з цим, і тут з’являється варіант прямого контракту з якимсь Sony чи Netflix-ом власне на розробку якраз софту для роботи з медіа пристроями чи для обробки відео/аудіо стрімів і т.д., навіть на ті самі чи менші гроші — просто відмовлятися варіант так собі

Ну це не обов’язок, а можливість.

Але існує одне велике але — На який хрін така схема треба поважним компаніям типа Sony та Netflix? Тобто вони мають довірити доступи до своїх ресурсів, приватних данних клієнтів можливо ще і комерційної таємниці, мати потенційні неприємності із урядом та суспільством на предмет потенційного ухилення від сплати податків і зменьшення робочих місць в Японії та США просто щоб с економити пару тисяч зелених на зарплатнях ??? Був би комерційний сенс ці компанії вже дано би тут самі по відкривали філіали, та поробили би такі біржі фрілансерів. Така схема їх не влаштовує, ці компанії працюють в білу без жодних навіть сіреньких схем — бо скошені пара тисяч може обернутись позивами, розслідуваннями, судами та медійними скандалами, що призведе до втрат на десятків міліардів та становитиме загрозу бізнесу.

Ідея крута. Як протести сервіс? Чи буде достатньо зареєструватися тут — sprout.org.ua?

Зареєструйтесь на сторінці esupport.org.ua/...​trymaty-priamyj-kontrakt — там є кнопка внизу «заповнити анкету»

Done. FYI — кнопка зареєструватися за допомогою Gmail не працює.

Не можна просто так взяти та зробити вхід через gmail. Точніше можна — але тільки в тестовому режимі

Можна згенерувати сертифікати для https на VPS, а потім локально їх використовувати для тестування OAuth.

Точніше можна — але тільки в тестовому режимі

^ :)

Авторизацію через GitHub та GitLab плануєте?

Хочу додати, що розмір винагороди скауту обговорюється — у нас є різні скаути з різним досвідом та умовами винагороди. Ви можете самі вибрати найбільш зручні умови.

Треба калькулятор у публічному доступі

Підписатись на коментарі