×

Релокація в Ірландію 2023

Всім привіт. Розглядаємо з сім’єю Ірландію як країну для переїзду, приваблює те, що це англомовна країна з розвинутим ринком IT, досить спокійним провінційним життям поза великими містами та чудовою природою. Але з іншого боку трохи лякає ситуація з орендою та в перспективі купівлею житла та медициною.
Чи є хтось, хто жив або зараз живе в Ірландії і може поділитися більш детальною інформацією про перспективи такого переїзду зараз? Цікавить будь яка інформація — житло, податки, ринок праці, якісь особливості життя. Дуже дякую.

👍ПодобаєтьсяСподобалось6
До обраногоВ обраному6
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Ех... Мене б влаштувала будь-яка країна світу де не літають ракети над головою та немає перспектив опинитись в окопі із гвинтівкою в руках

Два роки в Ірландії (Дублін), не шкодую що переїхав. Безпечна з великої літери країна для спокійного і передбачуваного сімейного життя, чудові безкоштовні школи, природа, екологія та якість продуктів. Якщо дружина також буде працювати (навіть за мінімалку), то досить комфортно по фінансам. Оренда тут і справді дорога, але виплати по іпотеці значно менші за оренду. З приватною мед страховкою (зазвичай є від роботодавця) мій персональний досвід досить позитивний, візиту до деяких спеціалістів треба чекати, але і користі з них більше.
Також варто зазначити, що кількість вихідців з країни-агресора тут незначна, погоди вони тут не роблять взагалі

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Живу тут рік. З житлом просто зашквар. Ніякий депозит не допомогає. Шукала 5 місяців хоча б якесь житло.... Якби Херсон не окупували, то я б втекла назад. Але за рік звикла, діти адаптувалися майже. Коли сонце раз у 1-2 тижні і 16-20 С тепла, то мчимо на океан, бо може бути так, що найтепліший день пройшов. Дощ спочатку лише бісить, а потім відчутно погіршується настрій. За медициною їздемо в Україну. Тут вона є, але я не Іван Царевич, щоб 5 драконів побороти перш, ніж дістанешся до потрібної " принцес")) .
Плюси: досить безпечно, люди привітні, специфічний, але інгліш, дійсно казкова природна.

Після Херсону — непогано. Після Києва — буде відчуття, що ви просто провалились в минуле, в глухе село , де все ще поганий інтернет і примітивний набір дозвілля.

примітивний набір дозвілля

Чого саме не вистачає порівняно з Києвом?

де все ще поганий інтернет

Не вірю. Ірландія поруч з Німеччиною у рейтингу швидкості інтернету, а в мене тут ідеальний 1 гігабіт вже багато років, причому по трьом різним адресам.

Ну може вам поїхати трохи від Дубліну чи Корку? Не всі там знаходяться. Окрім того, мова йшла про мобільний інтернет, який залежить від мобільного зв’язку, а він працює так, як в Україні на початку нульових.)
У порівнянні з Києвом не вистачає архітектури, масштабу, якісного сервісу при чому майже у всьому.

Ну може вам поїхати трохи від Дубліну чи Корку?
У порівнянні з Києвом

Люди, де ваша логіка? Чому ви порівнюєте села однієї країни зі столицею іншої.

Окрім того, мова йшла про мобільний інтернет

Ага, тепер це вже мобільний інтернет, та ще й у селі

Він і був мобільним. Те, що ви вирішили щось своє замість того, щоб уточнити, не міняє суть. Краще все ж свою логіку пошукати, тому що не зрозуміло з чого ви взяли що хтось порівнює життя в селі із столицею. Чи ви думаєте, люди лише а селі сидять, а Дублін, Лімерик чи Корк бачать лише на картинці і лише у вас достатньо логіки порівнювати село з селом, а місто з містом?

Люди, де ваша логіка? Чому ви порівнюєте села однієї країни зі столицею іншої.

Імхо, вони просто порівнюють місця де жили. Наприклад людина могла собі дозволити в Україні жити в обл. центрі з норм. інтернетом, походами в приватні клініки, а в Ірландії тільки життя в селі з мобільним інтернетом і очікуванням відвідування для вузького спеціалісту в пару місяців.

Чого саме не вистачає порівняно з Києвом?

Europoor rage triggered

в мене тут ідеальний 1 гігабіт вже багато років, причому по трьом різним адресам.

Моїй тітці vodafone роутер напарив за додаткові 100євро, бо «старий перестане працювати». Як виявилось макс. швидкість її тарифу тримав і старий роутер.

А пересічному ірландцю це можливо зробити?

«як тільки погода — мчу до моря, як тільки захворів — їду за тисячі км, щоб до лікаря...»

Хто його стримує? Звичайно , можливо

Гроші вірогідно стримують?
Чи незнання того, що можна махнути до умовного Львову на тиждень і всі передні зуби попломбувати по ціні одного зуба у Дубліні (?)

Вони активно їздять до Турції за зубами і іншим. Але багато хто все ж може дозволити собі зуби в Ірландії, особливо якщо житло своє.

Про Туреччину правда. І краще б вони туди більше їздили, бо таких негарних зубів ще треба пошукати! Нерівні, небілі...

Так в Туреччину теж дорого, не в кожного є така можливість.

Коли сонце раз у 1-2 тижні і 16-20 С тепла, то мчимо на океан, бо може бути так, що найтепліший день пройшов.

Так а чому б не обрати місце на планеті, де сонце щодня, а температура води в океані ніколи не опускається нижче двадцяти шести градусів за шкалою Цельсія?

Ну хоча б тому, що у планах еміграції не було. Нас і в Україні непогано годували). Іспаньска у мене значно гірше англійської, Португальської чи французької взагалі не знаю і континент змінювати з трьома дітьми — сумнівне задоволення.

Так не для еміграції, а для тимчасового проживання. Навіть кілька місяців приємніше прожити на березі теплого моря, а не в тому кліматі, який Ви описали.
Щодо зміни континенту, то чесно кажучи, не зовсім зрозуміло, чому це важче за зміну країни — хіба що переліт довший.

Усi чекають на твiй приклад 🤷‍♂️

Так у мене двоє дітей а не троє, мене на кордоні не пропустять.

Так а чому за півтора роки зачинених кордонів не можна було б завести треттю дитину, щоб можна було виїхати в місце на планеті, де сонце щодня, а температура води в океані ніколи не опускається нижче двадцяти шести градусів за шкалою Цельсія?

Можна вічно дивитись на три речі — як тече вода, горить вогонь і Святослав з Кожаєвим виїзжають з України

я б ще подививися через кіко місяців той океан вже перестає бути цінністю. у мене десь через 4 вже не було бажання йти на той пляж 10 хвилин

9 років майже щодня на океані. Не обов’язково там купатись, океан допомагає відволіктись від буденних справ. Але у кожного свій смак та інтереси

Океан то кльово

Не обов’язково там купатись, океан допомагає відволіктись від буденних справ.

Саме тому не так важливо яка там температура цілий рік

Ні, це дуже важливо. А раптом скупнутися захочеться.

А раптом скупнутися захочеться.

ну может ведь и не захотеться
поэтому это важно, но не всегда

Коли скупнутися не захочеться, а температура води в океані тепла, то можна і не купатися.
А от якщо скупнутися у теплій воді океану раптом захочеться, то якщо вода в океані холодна, скупнутися в теплій воді океану не вдасться.
Тому важливо, щоб вода в океані була тепла завжди, адже невідомо, коли захочеться скупнутися.

Так скупнутися — то можна й в +17 заскочити швиденько, та й назад. Таке собі моржування для чітерів. Враховуючи, що зранку десь +10 температура повітря, то у воді навіть тепліше )

Ризик застуди зависокий. Через те і хочеться, щоб океан був теплий, щоб не застудитися мимоволі, коли несподівано захочеться скупнутися.

Ну не всі можуть. Мої діти як моржі там стирчать у воді, а у мене судоми м’язів через 30 секунд)))

адже невідомо, коли захочеться скупнутися.

Якщо невідомо, то ніколи (1 раз на 5 років максимум)
Якщо любиш плавати, то різниці у температурі води немає (я перевіряв)

Плавати можна любити, але не настільки, щоб заради цього лізти в холодну воду. От я, наприклад, люблю хвалитися виконанням переднього сальто, але на асфальті ще жодного разу ні перед ким цим не хвалився, лише на піску і на траві. Технічно переднє сальто можна зробити і на асфальті, і з високою ймовірністю навіть нічого не пошкодити. Але боязно. Так само і з холодною водою. Можливо, плавання в холодній воді не призведе до застуди, але може і призвести з ймовірністю значно вищою, ніж плавання в теплій воді, тож ризикувати не хочеться.

Тому важливо, щоб вода в океані була тепла завжди, адже невідомо, коли захочеться скупнутися.

ты на самом деле не знаешь, захочется ли тебе искупаться в следующий раз.

Знаю — обов’язково захочеться.

Коли скупнутися не захочеться, а температура води в океані тепла, то можна і не купатися.
А от якщо скупнутися у теплій воді океану раптом захочеться, то якщо вода в океані холодна, скупнутися в теплій воді океану не вдасться.
Тому важливо, щоб вода в океані була тепла завжди, адже невідомо, коли захочеться скупнутися.

Як ост...дило купатися мені. Купатись, чи не купатись. ©

так, вечорком піти посидити-подивитися, але ж +26 це якась жага до купання, воно набридає швидко, пісок у шортах, оце все. ще й хвиля на океані постіна валить

Так з хвилею ж цікавіше ніж без хвилі. Ну а пісок краще за каміння — в ноги не так давить. Та і все одно, ось зараз не живу на морі, а щодня доводиться в піску бруднитися — то син в пісочницю поведе, то в волейбола на пісочному майданчику спектися, то сальто на піску крутнути.

паркууур. це все теорія, от як спробуєте, через рік я б подивився графік відвідування океану

Чесно кажучи, мені теж цікаво подивитися. Он дописувач з Австралії пише, що кожен день відвідує, а в нього температура води в океані 17 градусів.

Моя дружина працювала лише три місяці близько п’ятнадцяти років тому, тож якщо протягом її вагітності мене покличуть захищати Батьківщину зі зброєю в руках і в процесі захисту вороги мені нашкодять, їй буде важко без моєї допомоги утримувати трьох дітей, один з яких дуже маленький.

Двох утримати дещо легше, ніж трьох. По-перше, від мене залишаться у спадок певні кошти, на які можна буде прожити кілька років. По-друге, молодший з вересня почне ходити в безкоштовний державний садочок, тобто можна буде вийти на якусь роботу, і за ті кілька років, протягом яких будуть проїдатися кошти, які від мене залишилися, можна спробувати побудувати кар’єру, що дасть змогу утримувати дітей і надалі. З дуже маленькою дитиною, яка не ходить у садочок, та ще й без допомоги чоловіка побудувати кар’єру за кілька років буде значно складніше.

Є ж теща! Чоловік все одно не сильно допомогає з дітьми, тому що сидить весь вільний час на доу і вивчає країни де сонце щодня, а температура води в океані ніколи не опускається нижче двадцяти шести градусів за шкалою Цельсія.

Так теща в селі живе ще відтоді, як старша донька була чотиримісячним немовлям.

Так зніми їй квартиру у своєму/сусідньому будинку

Вона не погодиться переїхати з села назад у місто.

А ти спробуй. Я-от батьків з окупованої території вивіз, тепер деокупували, повертатися не хочуть )

Краще не буду. Дружина коли весною минулого року жила з нашими дітьми та своїми батьками у Польщі, то зі своєю матір’ю ледь не щодня сварилися, тож не хочу наражати нервову систему дружини на небезпеку знову.

То просто в тещі був недогород, ото і злилася на всіх поряд.

Ну от, а мені тут радять забрати людину з городу і перевезти назад у столицю.

Я ж не кажу жити в одній квартирі, це викликатиме сварки. Зняти поряд, в 5 хвилинній пішій доступності.

Проживання в одній квартирі викликає сварки через щоденне спілкування. Наскільки я розумію, Ви радите зняти батькам моєї дружини квартиру поруч з моєю, щоб вони мали змогу щоденно допомагати мені з доглядом за моїми дітьми, що дало б моїй дружині змогу нарешті почати будувати кар’єру, я правильно розумію? В такому випадку щоденне спілкування знову ж таки буде неминуче, отже викликатиме сварки.
Ну і кар’єру дружині в цьому випадку все одно не вдасться розпочати будувати — за моїм сином батьки дружини не зможуть доглядати, він швидший за них, і втече від них під час першої ж прогулянки на вулиці.

Щоденне спілкування у такому випадку не обов’язкове.

Ну як же — якщо мама ходить на роботу, а бабуся доглядає за дітьми, то як мінімум двічі на день мама з бабусею бачаться — коли дитину бабуся забирає і коли приводить. Більше того, з’являється привід для сварки — різні погляди на методи догляду за дітьми.

Значить, заводь кур’єра, який буде передавати дитину бабусі і назад, щоб унеможливити прямий контакт і конфлікти. Паттерн Медіатор — ти ж програміст )

Факт передачі дитини через кур’єра також буде приводом для сварок.

тоді можно підібрати вже дубльора-айтівця якщо щось піде не так, йому і 3 дитини згодяться щоб поїхати і спадщіна. ризику ніякого

Сподіваюся, що без дублера вдасться обійтися.

за моїм сином батьки дружини не зможуть доглядати, він швидший за них, і втече від них під час першої ж прогулянки на вулиці.

Сколько же ему лет, любопытно? Просто к тому времени как дети дорастают до возраста когда в состоянии убежать от кого-то из взрослых, они уже обычно достаточно разумны чтобы этого не делать :)

Два роки і дев’ять місяців.
Одна справа втекти від дорослого, а інша від немічних дідуся чи бабусі. Ну і ми з дружиною обоє високі, то діти в нас вдалися. Коли потрібно сина додому привести з вулиці, дружина уже давно сама не може справитися, мене викликає — для неї він уже занадто сильний. Ну а від дідуся з бабусею втече швидше за колобка.

Просто к тому времени как дети дорастают до возраста когда в состоянии убежать от кого-то из взрослых, они уже обычно достаточно разумны чтобы этого не делать :)

У моєї сестри дочка у 3 роки 1 місяць тікала так, що бабусі ніяк не могли наздогнати. А якщо ще й на самокаті...

У человека ушел кот
Он пошел искать кота и нашел его, а через неделю вернулся его кот
Теперь у него 2 кота
trendymen.ru/...​/129058/attachments/1.jpg

Хорошо что с детьми не так )

Моїй ось буде 12, я вже на стрьомі що буде через пару років :)

главное, чтобы ты дедом не стал. остальное все наладится xD

Ніколи такої проблеми не було з дітьми. Може шось не те роблять з дітьми? :)

з 4-го місяця не кличуть вже, тому час вже не стримуватися та «жити відкрито»

Так за чотири місяці легко можна пройти курс швидкої підготовки без втрати якості і потрапити до найбільш важливих місць зіткнення з ворогами.

Ви жартуєте? В Ірландії ми опинилися вимушено, тому що в травні 2022 люба країна була краще ніж Херсон. Я вибрала ту, де знаю мову. Не всі люди схильні легко переїздити і адаптуватися. Клімат — не привід для мене знову переживати кошмар еміграції. Ви ж нижче писали, що у вас 2 дітей, то маєте усвідомлювати наскільки це складний квест, особливо, якщо у вихованні дітей ви виходите трішки за рамки " покласти їжу в холодильник " і хочете повноцінного розвитку і комфортного життя для сім’ї.

Та ні, не жартую. Скоріше за все, Ви сприйняли еміграцію так болюче, тому що вона була вимушеною і несподіваною, Ви не встигли підготуватися, зважено підійти до вибору країни для тимчасового проживання. За Вашим описом в країні, в яку Ви потрапили, дійсно значно гірше живеться ніж в Україні, та це й не дивно — на нашому континенті немає кращої країни для проживання досвіченого розробника ПЗ з родиною, ніж Україна.
Та тепер можна зробити все інакше. Підійти до вибору нової країни тимчасового перебування як до місця проведення відпустки. Щоб там море було тепле, сонце яскраве, пісок білий а фрукти солодкі та соковиті. Забронювати там на місяць найкращий готель. Взяти відпустку, щоб мати змогу спокійно і не поспішаючи переглядати найкращі варіанти житла на ринку оренди. Можливо, ці поради зроблять другу спробу переїзду на нове місце проживання не такою болючою, як перша.
До речі, хотів запитати — в Ірландію я переїзду не планую, просто для цікавості. Чи вдалося Вам влаштувати в Ірландії своїх дітей у місцеву школу/садочок та чи знайшли вони в місці, де Ви зараз тимчасово перебуваєте, друзів, з якими граються на вулиці у вільний від школи час?

Ми спочатку були в готелі для біженців, потім я винайняла будинок у місті, де знайшла роботу. Діти всі ходять до школи, звичайно молодші ( їм 4 і 9 було на момент приїзду) швидко адаптувалися, мають друзів. Особливо молодша дитина. В неї взагалі дуже ірландська поведінка і вимова за рік сформувалася. Підлітку звичайно важче, спочатку дружив з українцями, коли переїхали, то спілкується з ірландцями, бо Українців у нас не має серед близьких знайомих. Інколи зустрічаються з українськими дітьми з готелю, де ми мешкали спершу. В школі українців не любить — бо лише українці дражнять за колір шкіри. ))
Мої діти ходять до хорошої школи, допомогли колеги знайти місце. Школи різні, є ті, же 70-90% йдуть до вузу, а є такі, що й 20-30% лише продовжує навчання в коледжі. Частіше за все це школи, де багато місцевих циган ( одна з головних проблем у країні, не мій погляд).

Ну на разі у мене вже робоча іміграційна віза, то навряд чи я знов кудись окрім України переїду. І Ірландія — це не погано, просто для мене особисто тут гірше, ніж в Україні. Але знов таки, я ніколи не планувала еміграцію, більше того — десь навіть трохи консервативна була у цих питаннях.)

Дякую за розгорнуту відповідь. Тепер мені краще зрозуміло, чому Ви не плануєте спробувати переїхати ще раз у країну з кращим кліматом. Для себе я зрозумів, наскільки важливо дізнатися максимально багато про нову країну, перш ніж переїхати туди з дітьми. Адже покидати місце, де діти вже пішли в школу, знайшли друзів, вивчили місцеву мову — це доволі болючий процес.

про погоду ви прям наш Львів описали: сонце рідко, навіть літом може бути +15)))

пропоную перейменувати топік в «сноби містяни vs сноби замістяни»
likeasir.jpg

Наркота, кримінал, всратий клімат, збс.

Хотел ответить каждому по отдельности, но не получается. Люди едут в Лондон за деньгами. Разница в зарплате может быть в разы больше. Я знаю бухгалтера, которая работала в большой фирме, их офис был километров 500 на север от Лондона. В результате пертрубаций пошли сокращения и ей предложили работать в Лондоне, с таким повышением в зарплате что она стала жить на два города. Понедельник-Четверг в Лондоне и на три выходных дня к себе в город, где друзья, близкие и родные. И это не единичный случай. Лондон красивый город, но как и везде есть свои проблемы. Всё что я хотел сказать так это не надо ассоциациировать Англию с одним только городом. Люди живут и работают везде. Семейные спецы, если хотят быть с семьёй, то должны искать работу за пределами столицы.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

За пределами столицы подно городков с 1-2 час комьюта, на гибриде(1-2 раза в неделю) нормальный вариант. Столица нужна только когда 100% офис, что здесь требуют те, кто накидывает достаточно для столичной аренды.

Угу, аж тыщу фунтов сверху по сравнению с удаленкой, гггг

«Англомовна країна» — ох і сюрприз же вам чекає на цьому острові. 2. Перед тим як кудись переїздити краще з’їздити туди та подивитись, форум вам ніколи не відповість на питання на яке нема відповіді. Жити ви будете у країні — а не на роботі.

ох і сюрприз же вам чекає на цьому острові.

Я швейцарцям кажу, що англійська це не іноземна, а міжнародна мова, а іноземною вона стає в тих місцях, де переважають місцеві нейтіви :)
(бо нейтіви за кордоном розмовляють — американці стандартною американською, британці RP, а от там, де в них лігво, на гостей чекають колоритні діалекти :-D )

британці RP,

Десь статистика була, що RP розмовляє відсотків 10+

І, ще прикол.
Приятель з Cardiff, Whales.
Мова в нього цілком зрозуміла, нема діалекту, або не володіє.
Так от, на запитання чи чув він про RP (received pronunciation), сказав , що не знає що це.
Пеферазував питання, спитав про Queen English, о, це знає 😂

Я мав на увазі трохи інше — що людина за кордоном намагається бути ближчою до стандарту, який описують як RP, просто щоб її розуміли іноземці. Я сам, коли розмовляю російською зі швейцарцем, в якого вона A2-B1, намагаюся артикулювати чітко і без жаргонних слів, та й з нашими східняками (я вже практично не розмовляю з українцями російською, то лише для іноземців) забористих львівських словечок уникаю.
А Queen English то теж не RP. Вважається, що це Posh English, принаймні те, як вона говорила в повсякденні (можливо в офіційних зверненнях вона і старалася звучати RP).

Приятель з Cardiff, Whales.

А там взагалі колоніальна історія. Якщо англійська вивчена, то вона буде ближчою до шкільної.

А Queen English то теж не RP. Вважається, що це Posh English

Я чогось все думав, що це одне й те саме. Просто різні назви.
Ну можливо +/- у вимові, але так чи інакше все чітко, без ковтання та жування 😁
До прикладу, Luke Thompson, викладач відомий своїми подкастами.
Чіткий RP.
Слухаючи його (мій рівень В1/В2) — відчуваю, що то нібито моя рідна мова 😂
А коли до нього у «гості» батько навідується, то там вже важче...

А там взагалі колоніальна історія. Якщо англійська вивчена, то вона буде ближчою до шкільної.

Ну так і є мабудь.
Я коли вперше його почув, то прямо і сказав: «Well I didn’t expect I can understand you so easy. Those rumors about Whales dialect...»
На шо він поржав, сказавши, що у них тут англізовано все, а Gallic (так зветься їх мова?) він і сам не розуміє.

До прикладу, Luke Thompson, викладач відомий своїми подкастами.
Чіткий RP.
Слухаючи його (мій рівень В1/В2) — відчуваю, що то нібито моя рідна мова 😂

Ооот! Я тому зі скепсисом сприймаю розповіді про те, яка важка британська. Важкі діалекти, бо там локальні лексика і просодія (мелодика), а RP це англійська-англійська, еталон, який приємно слухати.

Так і є, біда в тому, що далеко не всі в RP вміють 😂

Если ехать в англоязычную страну, то я бы рекомендовал среднюю полосу Англии. В Ирландии и Шотландии особенное произношение, что будет создавать не нужные трудности. Избегайте столицы, т.к. там самое дорогое жилье. Примечательно, когда едешь на поезде в Лондон, то примерно за час до прибытия в поезд вваливается огромное количество людей без чемоданов и сумок. Люди просто едут в столицу на работу расстояние примерно 70-100 миль 70 поездом 100 на машине. Это особенно заметно на остановке в городе Peterborough по пути в Лондон. Не старайтесь поселиться в столице или её окрестностях, не важно о какой западноевропейской стране идёт речь. За цену аренды комнаты в столице, в другом городе можно арендовать квартиру и жить на много комфортнее. Цены на всё зависят от аренды помещений, поэтому столицы всегда будут в разы дороже других городов, где люди тоже живут и не печаляться.

За цену аренды комнаты в столице, в другом городе можно арендовать квартиру и жить на много комфортнее.
когда едешь на поезде в Лондон, то примерно за час до прибытия в поезд вваливается огромное количество людей без чемоданов и сумок. Люди просто едут в столицу на работу расстояние примерно 70-100 миль 70 поездом 100 на машине

Комфорт просто зашкалює :)

На жаль, то сурові реалії життя в європейській країні.
А ще Лондон дуже брудне місто з мохом на стінах.
А ще черги усюди. То взагалі п****ць, я такі черги памятаю лише в дитинстві, коли ще совок існував.

На жаль, то сурові реалії життя в європейській країні.

В UK, а не в європейській країні

Юк то Європа! Не то що якась там срана Польща! (Сарказм)

Юк то Європа! Не то що якась там срана Польща! (Сарказм)

Мені важко уявити, щоб хтось жив за 120 км від Варшави і ком’ютив, бо у столиці дорого.

Мені теж то було важко уявити, але в юк то норма.

В Україні теж є люди, які їздять працювати в Київ із Лубнів, Житомира, Чернігова і т.д. Може не кожень день, а більш вахтовим методом. Але це більше питання нерозвинутого транспорта. Якщо б їз житомира ходила б зручна електричка яка б за 1,5 години приїзжала б в центр Києва то теж було б немало комьютчиків.

Я знаю, але то люди в більшості працюють добу через три.
А тут якесь масово божевілля, на день в офіс їхати дві години в одну сторону то норм. При чому ота вся айтішня яка потім ще за якісь життя лічить та розказує як то класно і комфортно їм жити.

ну так їм же ніхто не заважає переїхати в Лондон. Просто мабуть так їм здається вони дійсно мають вище якість життя.

По самому Лондону їхати дві години на метро з місця на місце, запросто.

так отож. Я саме про те і писав, що тривалість ком’юта це більше функція розміру самої урбанізованої агломерації навколо конкретного міста.

але кiлькiсть годин в добi усе одно фiксована

це так. Тому жити в дуже великих містах таке собі задоволення як правило.

По самому Лондону не просто знайти локаціє де в центр не доідеш за годину. головне жити десь не далеко від станцій. З умовного Вотфорду, Річмонду, Кінгстон, навіть Реадінгу сам поізд 20-30 хв. Раніче чув, що середній комют по Лондону 52хв, думаю десь так як в Києві.

Бо айтішня в офіс їздить 1-2 раза на тиждень, я б сказав айтішня як раз массово на гібрид перейшла, повний офіс лише в тих хто тянет рейти компаній GAMNA.

це лише питання розміру самого міста, розвинутості транспорту і т.д.
У нас наприклад є місто Norrtalje www.google.com/...​4!16s/m/025rpll?entry=ttu
звідки до центру стокгольма 70км. І мабуть не всі люди, но точно тисячі людей ком’ютять звідти в Стокгольм на роботу.
Із Uppsala теж 70 км і багато людей їздять в Стокгольм на роботу.
Є по-любому люди які ком’ютять із Västerås — 100+ km.
Одна із менеджерів на поточному проекті їздить із Kolmården — це 150 км, їй їхати 1,5 години на поїзді + потім доїхати на машині додому. Час в поїзді їй зараховується в робочій — просто працює із поїзда.
Або наприклад, наш головний держепідемолог часів ковіду живе в 200 км від Стокгольму www.google.com/...​d58.5454013!3e0?entry=ttu
І якось теж кожен день приїзжав на дежурну пресс-конференцію в Стокгольм :)
А у дружини була викладачка яка взагалі в Фінляндії живе, і їздить на 3 дні кожень тиждень викладати в Стокгольмский університет, зупиняється на ці дні у якийсь подруги, мабуть орендує у неї кімнату, хз :)

Это понятно что люди могут быть вынуждены и 100км комьютить, но если мы говорим об айтишниках, то он имеют возможность (во всяком случае пока еще) выбрать локацию где этого делать не придется, потому что выкидывать 2-3 часа в день на комьют имхо не стоит никаких денег.

Це питання того що сприймається нормою. В Києві типовий комьют — це десь година. І нічо, їздять собі спокійно ті ж «багаті» айтішники із якогось Ірпеня і більше години. При цьому ще в Києві весь час на комьют убивається, тут люди часто можуть зараховувати цей час в поїзді в робочий час.
Мій менеджер переїхав із Австралії і живе в селі за 90 км від Стокгольма. Я його теж запитав як воно жити в таких їбенях — він каже та нормально, ми звикли — для австралії це взагалі нормальне явище такі відстані і комьют по півтори-дві години.

Одна із менеджерів на поточному проекті їздить із Kolmården — це 150 км, їй їхати 1,5 години на поїзді + потім доїхати на машині додому. Час в поїзді їй зараховується в робочій — просто працює із поїзда.

Краще зразу здохнути чим так «жити».

та здається непогано собі живе — в будинку прямо біля води. Кому що більш в пріорітеті.

Я краще здохну ніж повернусь житив ці срані мегаполіси. Краще вже мотнуться раз два на тиждень на потязі чим 24 на 7 бути в квартирі мегаполісу.

А зачем сидеть в квартире 24/7? Смысл квартиры в хорошей локации как раз в том чтобы этого не делать.

На Вольво наш продукт-овнер жив в ~120 км від нашого офісу на острові і кожен день катався машиною в Гетеборг на работу :)
І нічого, цілком щасливий і позитивний дядька.

Це звичайно стає реальною проблемою якщо малі діти, яких треба відводити-забирати. А так, я бачу що тут люди як правило набагато більш організовані і ефективні, і навіть коли мають такі довгі ком’юти частіше знайдуть час і на хоббі, і на спорт і на якісний час з сім’єю. Аж заздрісно буває, що в мене так не виходить як в них.

А так, я бачу що тут люди як правило набагато більш організовані і ефективні

У порiвняннi з ким?

А так, я бачу що тут люди як правило набагато більш організовані і ефективні

Ога, чарiвники-шведи, тримають у холодильнику чорну дiру, щоб час сповiльнювати, та щоб пiсля комьюту вистачало не тiльки на вечерю, трохи в телевiзор повтикати та пора вже i спатоньки.

ну такі суб’єктивні спостереження по типовим патернам поведінки :)
часу не більше, але точно вміють краще його планувати і більш організовано працювати, хоча в чомусь і повільніше і важче переносять будь-який стресс.

Тодi це просто зеленiша трава на iншому боцi)

На якому іншому боці? :)
Ти вважаєщ що нема різниці в типових паттернах повединки чи навичок?
А якщо я скажу що шведи в массі ще ніколи не запізнюються і звикли бути дуже пунктуальними до хвилини, а в Україні якщо хтось запізнюється на 10 хвилин то навіть не вважає запотрібне якось попередити?
Те ж саме стосується більш розвинутих навичок командної роботи, наприклад.
Я просто не пам’ятаю щоб нас в школі вчили як правильно планувати свою роботу, і не вчили як правильно і ефективно працювати в команді. А тут вчать цьому з садочка :)

А якщо я скажу що шведи в массі ще ніколи не запізнюються і звикли бути дуже пунктуальними до хвилини

У когось це може викликати депресiю, якщо буде намагися копiювати цю поведiнку.

і важче переносять будь-який стресс

це також цiна зарегульованого спосiбу життя.

так запізнившийся на 10 хвилин поїзд чи автобус — це вже жосткий стрес :)
Хз результат чого це все, мені здається вони з дитинства більш ніжні, чи хз як це назвати.

Так, таке враження, що work-life баланс у шведів в крові :) Теж заздрив їм по-доброму :)

А діти у нього були вже старші за нас, чуваку було глибоко за 60 ;-)

Моє припущення, що це такий симптом радяньскої людини, у якої «від роботи коні дохнуть». Якщо порахувати — 9 годин на роботі, плюс 3 години на ком’ьют, плюс 8 на сон — то на «життя» взагалі нічого не залишається.

Моє припущення, що це такий симптом радяньскої людини, у якої «від роботи коні дохнуть»

ага, вот мне тоже так кажется
я уже не раз видела, как беженцы ищут работу, а потом отказываются потому что надо комьютить. причем там нет малых детей и если посмотреть честно, то нет ничего — ни хобби, ни друзей, ни учебы. его спрашиваешь — а чего тебе тот комьют? вот не пофиг откуда втыкать новости в телеге? а он — ну это ж наадо ееездииить!

а он — ну это ж наадо ееездииить!

Наші люди люблять комфорт

наши люди очень зашоренные и не могут себе даже в мыслях представить ничего отличного от того, что выбито на подкорке с детства

9 годин? Нам і 8-то не завжди давали відпрацювати — виганяли пинками :)

На Вольво зазвичай всі приходили в проміжку між 8-9 ранку і ліняли вже після 3-4-х ;-)

це так, в 5 вже в офісі нікого нема, в садочку в 5 дітей вже теж нема. То я наводив логіку підрахунків тих, хто з 9 до 5 не живе, а відбуває «повинність».

це так, в 5 вже в офісі нікого нема, в садочку в 5 дітей вже теж нема.

бгг ))) европурия

з іншої сторони всі рано приходять. в 8 уже багато людей в офісі, до 9 вже всі на місці. І це типова айті компанія.
Пам’ятаю в Києві у нас «ранковий стендап» був на 11:30 по місцевому часу. І ще півкоманди примудрялася на нього запізнюватися :) Хоча мені насправді подобалось мати такий довгий ранок коли не треба нікуди поспішати, і спокійно виходити із дома десь в 10.

у нас также. есть, кто приходят в 10, но они могут уже в 5 утра начать работать из дома и потом в 9 выехать в офис, в 15 уже идут домой детей забирать из сада.

це лише питання розміру самого міста, розвинутості транспорту і т.д.

та не, вопрос это только для тех кто вопрошает «да как так можно жить? он же айтишник! зачем жыть в ипенях? та он просто вынужден. та лучше сразу сдохнуть.». хотя под этим всем скрывается один единственный простой месседж «хотел бы тоже жить на острове возле воды, но чет очкую»

ну а кто так живет, для них это не вопрос, а повседневность как зубы чистить.

а смысл, если ту воду видишь только в выходной?

я могу допустить, что там не только видеть эту воду

это как если никогда не был в спортзале, то может показаться, что это адское мучение потеть, напрягаться и на хрен тот пресс и бицуха, лучше комфортно втыкать телек игру престолов

в любом случае пока сам не попробовал — то давать оценку такому способу жизни, это как если оценку про спортзал дает человек, который тяжелее компьютерной мыши ничего не поднимал и кардио бегает к холодильнику

Та ладно, тут немало людей, испытавших на себе разное время коммюта. У всего есть своя цена как в денежных, так и других единицах. А так да, привыкаешь ко всему и вроде как становится рутиной.

разное время комьюта — да, а комьют + жить в своем доме с выходом на воду или в поле/ в лес, то разве есть кто?

В своем дома — да. А вода, что вода, только комаров куча

У меня одноклассники из обеих категорий. Одних зимой снегом заносило по самую крышу, других по весне подтапливало)

Ну и просто снег со двора убирать — тоже радость.

Ща до воды метров 50, вторая линия, ну и офисов несколько было у воды, в одном можно было прям на лодке причаливать к задней двери. Симпатично, но на это перестаешь обращать внимание

Ну ось по шведам я помічав що у багатьох є якась тяга до тиші (і в плані спокою і в чисто в технічному плані звуків навколо). Мені після Києва тихо і спокійно навіть в центрі Стокгольма(крім буквально декількох центральних торгових і туристичних вулиць). Нема ніякої тяги запертися кудись в ліс, щоб там нікого не бачити і не чути. А у місцевих таке дуже часто буває, що вони саме хочуть тиші і для них максимальне лакшері — це коли будинок посеред лісу і поблизу води, і не видно і не слишно сусідів. А я коли таке бачу здається що можна сдохнути від нудьги і відсутності будь-якого людьского життя навколо, а ім навпаки. І якщо за це треба заплатити зайвою півгодиною комьюту — то воні готові.

Шумове забруднення — вагомий фактор, згоден. Просто у селi собаки та брачнi iгри котiв можуть доставати.

то ок, а то деякi селяться бiля аеропорту, потiм жалiються та скарги пишуть

Ну и просто снег со двора убирать — тоже радость.

штангу жать — тоже радость

ты снова свое имхо основанное на мысленном моделировании

Фиг, снега я наубирался в свое время, а штангу жать — скучно, предпочитаю более подвижные нагрузки.

и если честно мне вот интересно, как люди живут на острове дом с выходом на воду. у меня был хэд о девопс, который жил в другой Бундесланд и дом у него был с выходом на воду. комьют оттуда в лучшем случае 1,5 часа. но как то не получилось поспрашивать как да что. а так из дальнекомьютчиков есть один знакомый, который ездит из соседнего города примерно 1,5 часа. семейный и двое маленьких детей. работает больше удаленно, но когда надо, то приезжает в офис. живет так уже лет 10. хотя у него стоит своя купленная за кеш отремонтированная квартира в 15 минутах от Александр Платц. он ее даже не сдает, боится, что поломают его дизайнерскую кухню и побьют плитку в ванной, бгг ) но такое сложно представить украинскому айтишнику, сейчас скажут, что выдумываю все

дом у него был с выходом на воду. комьют оттуда в лучшем случае 1,5 часа

А він так податки списує :)

Second home + кілометраж

бгггг)

Совсем рядом есть райончик с таунхаусами и бэкярдом, выходящим на воду, там квартал вообще со всех сторон водой окружен и несколько мостиков, ляпота, но даже прицениться не выходит из-за полного отсутствия объявлений о продаже.

Совсем рядом с другой стороны есть таунхаусы и даже детачд дома с выходом в парк, ну до воды метров 50, очень дорого как за дома 50х годов (

Совсем рядом есть райончик с таунхаусами и бэкярдом, выходящим на воду, там квартал вообще со всех сторон водой окружен и несколько мостиков,

ужасные люди так жить ))

и по 120км не коммютят, прям классовая ненависть просыпается)

таунхаусами

это надо быть немного не в себе, чтобы завидовать владельцу таунхауса за космическую цену

в принципе это тоже самое, что завидовать тем, кто

по 120км коммютят

значит у него тупо больше денег или того, что можно обратить в деньги

та не обязательно. есть люди, которым просто пофигу где жить и своя это недвига или нет. жизнь не такая уж и длинная, чтобы тратить ее на то, что не вызывает интереса.

y таких и нечасто дома за космическую цену бывают

если в браке, то это нередкий случай, когда одному надо, а другому где то между «пофигу» и «нафих не надо»

и кому не надо, удобно устроился)
Прям как плакать в порше, который нафиг не нужен)

в порше никто по башке не стучит, что надо бы тоже принимать участие в том числе и деньгами, а также быть заангажированным, учавствовать в планировке еще одного этажа или перепланировке сада. это вообще не такая уж и хорошая ситуация, когда одному надо, другому не надо и стоит это все много денег

Ну вот а я знаю противоположный случай: у родителей дочкиной одноклассницы тоже есть хороший большой дом, всё прям как ты мечтаешь — с выходом в лес, у подножья гор, чуть более часа комьют на авто до Кракова. При этом у них есть еще квартира в центре Кракова — тоже отличный район, лучший в городе. Как ты думаешь где они живут? — Правильно, в городской квартире. Потому что при наличии детей и работы в городе, жить в полутора часах езды от всех центров жизненных интересов не имеет ничего общего с жизненным комфортом.
Но я вполне допускаю, что какой-то очень большой любитель природы, у которого нет детей или дети уже взрослые, тратит по 3 часа в день на дорогу до работы исключительно ради возможности по вечерам смотреть на воду из окна или ходить каждый день на прогулку в лес... :)

всё прям как ты мечтаешь

с чего ты решил, что я мечтаю про такое?

Как ты думаешь где они живут?

я ничего не думаю про то, как живут люди, которых я никогда не видела и вообще не знаю кто это. но тут некоторые так забавно выпячивают свое проживание в городской квартире как прям офигительный варинат и так боятся лишний раз провести полчаса в дороге, что грех не набросить.

Набросить это святое — на этом уезжунческие темы и держаться, так что давай не стесняйся накидывай как все городские уезжашки в тайне мечтают жить на острове и ездить по полтора часа на работу :)

P.S. К старости стал очень ценить правильный ворк-лайф баланс, а с тех пор как дети достигли возраста пожирателей папиного свободного времени, то этот самый баланс сильно сместился в сторону ’лайф’ и полуторочасовые комьюты не очень укладываются в мои представления о жизненном комфорте. Однако повторюсь, я тебе верю что существуют люди которым это в кайф ну или по крайней мере наличие леса за окном им компенсирует все неудобства. ))

как все городские уезжашки в тайне мечтают жить на острове и ездить по полтора часа на работу :)

ну далеко не все, а только те, кого слегка или неслегка бомбит, что кто-то живет на острове в своем доме. вот они не могут пройти мимо такого и вываливают, что это ж комьют по полтора часа и лучше сдохнуть чем так жить.

Меня бомбит, когда говорят, что это не проблема, потому что для меня таки да. В прошлую контору с коммютом в час на воспетом Юрой IJburg принял оффер только потому, что пообещали через 4 месяца переезд на Zuid с коммютом вдвое короче.

Обещание сдержали, но это были сложные 4 месяца.

У нас тогда ещё были 2 контрактора, 1 из Ливерпуля на 3 дня приезжал, другой из Германии. Ну мне сложно это понять.

А так, кому нравится — на здоровье, особенно если контора в адеквате и не требует 40 часов в офисе. До ковида это было нормой и только нечастые исключения.

Меня бомбит, когда говорят, что это не проблема, потому что для меня таки да

ну тебя ж не бомбит, когда какой нибудь Трамп говорит, что заработать ярд — это не проблема, а миллион — то вообще как детская игра. или бомбит?

Это чуть другой мир, точнее совсем другой.

Больше бомбит, когда чиновники несут откровенный бред, СМИ это транслируют а пипл молча хавает.

меня бомбит, что километр велосипедной дорожки в Германии стоит 250к и это самая обычная дорожка, просто отдельная полоса движения

И строят 3 года?)
Километр автомобильной миллион чи шо.

ну автомобильной — там как бы больше работы и материалов больше, а велосипедная дорожка — ее ж просто краской рисуют по уже готовому асфальту

Ага, максимум полоска асфальта, которую даже не надо рассчитывать на грузовики. Пилинг и откатинг вполне себе в европуриях процветает.

Там не коррупция. Там другая беда: надо кормить толпу дармоедов, которые любую работу растягивают до небес и еще немного всяких там беженцев, пенсионеров и прочих льготников (этих с налогов кормят).

Та обычное тендер выигрывает наименьший бюджет, который превышается в разы по итогу.

В NL обычно в небольших проектах сроки вполне выдерживают и когда перекрывают критичную дорогу, то даже работают ночью. Но когда каждые 2 года ремонтируют одну и ту же улицу при отсутствии явной необходимости и когда рядом есть места, которые действительно просят ремонта, то закрадываются подозрения.

Я хз як там у вас, але зазвичай гарантійний період повинен бути значно більше ніж 2 роки. Тому якщо щось ремонтують через 2 роки то скоріше за все — гарантійний ремонт через якесь неякісне виконання.

Це врядчи, бо там ще трамвайнi путi, що дорожче. Плитку на тротуарах ще можна перекладати. Стан до та пiсля не дуже відрізняється

Мені важко уявити, щоб хтось жив за 120 км від Варшави і ком’ютив, бо у столиці дорого.

Дивись на проблему ширше. Ком’ютять не тільки тому що дорого, а іноді тому, що родину щось утримує від переїзду, але при цьому від оферу важко відмовитись. От тобі цілком реальний кейс: він прокурор з Кракова, отримав дуже цікаву пропозицію з великими перспективами в Варшаві. У дружини в Кракові теж дуже класна робота в великій корпорації, яку кидати немає ані сенсу ні бажання. Перевестись в Варшаву вона теоретично може без кар’єрних втрат, але це вимагає часу (корпоративна бюрократія в великиї корпораціях повільна). Отже, вже деякий час він живе на два міста — з понеділка по четвер чи п’ятницю в Варшаві, уікенди з родиною. Лайфстайл повне лайно і всі це розуміють, але розглядають як тимчасові труднощі заради певних перспектив в майбутьному... Зауваж, що в Варшаві при цьому немає аж такої радикальної різниці зарплат з іншими великими містами.

Отже, вже деякий час він живе на два міста — з понеділка по четвер чи п’ятницю в Варшаві, уікенди з родиною.

В так півофісу живуть. Ну, нехай живуть, їх діло. А я буду жити біля офісу, в максимальному комфорті по ком’юту. А якщо хтось не може собі дозволити жити біля офісу саме через гроші, то чого ти туди приперся працювати?

В самому Лондоні, наприклад, справді білі намагаються не жити, живуть у передмістях аж до рівня коли цілу годину їхати, це тільки до Лондона, бо потім по самому Лондоні на метро (тьюбі) ще годину — запросто. Справді бачів коли люди по вагонах йдуть та шукають своїх колег, з якими їдуть на роботу і знаходять. Щодо «комфорту» ну звісно не Вінздорський замок і не Кембрідж. Власне в по мегаполісах в Україні в молах теж часто працюють люди, що живуть в передмісті. Хоча транспортна інфраструктура в нас звісно набагато гірша, мало хто погодиться їздити годину туди годину назад щоденно.

Просто в хороших сімейних районах Лондона на зразок Fulham чи Chiswick середній англічанин не може дозволити собі жити. Тому і доводиться обирати — Aldgate чи передмістя.

Конечно же лучше проводить по 120+ часов в неделю в душной квартире, работая с ребенком на руках на кухне, чем закомьютаться 1-2 раза в неделю :-)

Конечно же лучше проводить по 120+ часов в неделю в душной квартире

Можна ж жити не в «душній», просто ти бідний :)

работая с ребенком на руках на кухне

Цього моменту взагалі не зрозумів. Навіщо комусь працювати з дитиною на руках, на кухні?

Я в будинку живу і не комьютаюсь по годині, а ще в мене кабінет, і в дружини кабінет окремий, а в дитини спальня також окрема від нашої, а ще бекярд і зелень...А от ти волоцюжка що працює з дитиною на руках на кухні виправдовуючи себе що так комфортно ;-)

Навіщо комусь працювати з дитиною на руках, на кухні?

ти нам скажи, це ти в Європурії писав таке :-)))

А от ти волоцюжка що працює з дитиною на руках на кухні виправдовуючи себе що так комфортно ;-)

Моя дитина у дитсадку. Звичайно, що у твоєму селі такої «розкоші» немає :)

В моеєму селі і школи, і ньорсері, є і клініки і кафешечки уютно посідеть, і гольф клуби...Моє село більше місто ніж твій зачуханий человейнік в радіусі 800 метрів де все робилось для таких самих волоцюжок як ти, у котрих крім роботи та дому нічого немає в житті ;-)

В моеєму селі і школи, і ньорсері, є і клініки і кафешечки уютно посідеть, і гольф клуби...Моє село більше місто ніж твій зачуханий человейнік

Вірю, вірю

Канешно, за межами человейнів життя не існує :-)

О, нюрсери та клініки
Ще скажи шо NHS то гарна медицина, ггг

NHS то гарна медицина

А у них нема змоги піти у приватну клініку, якщо NHS лайно?
Чи це виявиться мега дорого, тому і терплять?

В приватній таке саме лайно з аппойнтментами через місяць-два.
І ті самі тупорилі барани сидять.

Я вже двічі сходив до спеціаліста, береш дзвониш у лікарню напряму та домовляєшься, пояснюєшь що це не терпить і через урджент відділ попадаєш куди треба. Я вже дитині і аналізи робив і ліки отримував і вже успіли пройти курс антибіотиків. У державних лікарнях, не в приватних.
І це не «вок ін» центр був, дитяча лікарня відділ педіатрії.

З нею все не так погано, але ковід, інфляція + недостаток фінансування (з nhs бюджету витрачаюли кошти на інше, місеві пояснювали) трохи всрали за останні декілька років, в основному проблема чергів, але як я казав через урджент відділ попадали вже двічі одразу куди потрібно, причому там робили все і огляд, і аналізи, і ліки видали.
Урджент це не реанімація, а просто болить чи сильно посипало шкіру(як у нашому випадку) та інше.

Уже дважды ходил с ребенком и не к жп а к специалисту и урджент, все ок, куда лучше нашей местной.

В селi садочок зазвичай є, але лише один без вибiру.

В селi садочок зазвичай є,

а детская площадка?

не, это не для двора, а для солнечной терассы в новострое

во дворе обычно мостят что-то типа такого www.outdoortoys.de/...​EcuEKbEEOEaBoCQSMQAvD_BwE

во дворе обычно мостят что-то типа такого

Майданчик, який треба тримати рукою, коли діти граються :)

ну тебе как хозяину кровати запашне ліжко конечно виднее насколько расшатываемы подобные конструкции и когда их надо начинать держать рукой

ну тебе как хозяину кровати запашне ліжко конечно виднее насколько расшатываемы подобные конструкции и когда их надо начинать держать рукой

Моя дитина регулярно грається на такому майданчику у дворі родичів, тому так, я знаю, що це таке і як воно встановлюється.

то есть у них во дворе конструкция, которая вот-вот развалится, когда дети скачут, а они стоят и держат ее рукой? заменить или укрепить это все — не? или там играется только твоя дочь и поэтому они понятное дело забили?

Коли на такій конструкції грається одна дитина, це нормально. Але одна дитина там гралася максимум місяць. Надалі, тільки коли приходили інші діти в гості. І от коли багато дітей лізуть на такі непрофесійні майданчики, вони стають небезпечними.

так это проблема того, кто купил конструкцию, рассчитанную на 1-2 детей и продолжает ей пользоваться, когда стало понятно, что надо что-то понадежнее, а не в концепте в целом.

Просто привычнее пользоваться общественным местом, это уже в прошивке, как и человейничек с ОТ и стойлоспейс для работы)))

Просто привычнее пользоваться общественным местом, это уже в прошивке

Таааак. Чекаю, не дочекаюсь, коли добудують великий дитячий майданчик біля будинку, в розробці якого сам приймав участь.

Откуда у людей такая тяга к коммунальности? Мне этого не понять....

Откуда у людей такая тяга к коммунальности? Мне этого не понять....

Великий комунальний дитячий майданчик, у 100 разів ліпший, за приватний, з заднього двору

Как жить рядом с дет садом — это невозможно представаить, как же окно открыть. Как иметь здоровенную площадку под домом — жду не дождусь xD

Как жить рядом с дет садом — это невозможно представаить, как же окно открыть. Как иметь здоровенную площадку под домом — жду не дождусь xD

Чорт, логіка зламалася :)

Так, ні, все нормально! Дитячий садочок гучний і я не можу користуватися його дитячими майданчиками, а дворовим можу. Ось і різниця.

Откуда у людей такая тяга к коммунальности? Мне этого не понять....

Стайные инстинкты еще от предков-обезьян

пару лет назад я читала вполне серьезную статью, где жизнь в общежитии в человейнике преподносилась как концепт будущего. киллераргументом было, что в среднем человек пользуется ванной/туалетом только 4% времени, поэтому эти помещения имеет смысл шейрить с другими людьми.

Юра, а это идея))) запашне ліжко тоже легко шарится)))

запашне ліжко тоже легко шарится)))

вместе с Юрой )))))

Юра, а это идея))) запашне ліжко тоже легко шарится)))

надо занести все топики в закладки где евро-срачи происходят, а то я уже теряюсь ) думал прошлая тема на 9к коментов заглохла, захожу сюда — а тут прямо новые краски и новые узоры!

а тут прямо новые краски и новые узоры!

50 оттенков детской площадки

50 оттенков детской площадки

50 оттенков запашного ліжка )))

просто треба автоматизувати на форумі, коли поточний контейнер для євросрача набрала більше 8к і починає тормозити, то заводити свіжий чистий контейнер. Назва теми може бути автогенерена, тому що ні назва топіку, ні контент поста не мають все одно значення — всередині буде стотисячна ітерація переливання із пустого в порожнє про одне і теж саме :)))

Назва теми може бути автогенерена, тому що ні назва топіку, ні контент поста не мають все одно значення

любая комбинация из слов:
детская площадка
велодорожка
новострой
комьют
запашне ліжко

просто треба автоматизувати на форумі, коли поточний контейнер для євросрача набрала більше 8к і починає тормозити, то заводити свіжий чистий контейнер. Назва теми може бути автогенерена, тому що ні назва топіку, ні контент поста не мають все одно значення — всередині буде стотисячна ітерація переливання із пустого в порожнє про одне і теж саме :)))

Балансер срачів!!!
Все, я задоволений п’ятницею! :-)

Коаїна також не має значення, ТС почав за Ірланді а закінчили ЮК та Гемранією :-)

пару лет назад я читала вполне серьезную статью, где жизнь в общежитии в человейнике преподносилась как концепт будущего. киллераргументом было, что в среднем человек пользуется ванной/туалетом только 4% времени, поэтому эти помещения имеет смысл шейрить с другими людьми.

Меня аж передернуло )) вспомнил общую душевую в WG в Сан Франциско — там было 5 комнат, 2 кухни и 2 санузла на этаж, но даже при том что душевая это на 2 комнаты (еще +2 чужих человека там ополаскивается) как то уже неприятно ) хотя прогрессивным европурам это норм )

головне — це було в санфранциско, але чомусь ти все одно про європурів думаєш :)

головне — це було в санфранциско, але чомусь ти все одно про європурів думаєш :)

То був готель на аірбнб )
Але навіть у СанФранциско люди переважно хочуть мати свій будинок ))

Та в моії європурії я так бачу теж переважно хочуть свій будинок. Хотіти не шкідливо як то кажуть )

Та в моії європурії я так бачу теж переважно хочуть свій будинок. Хотіти не шкідливо як то кажуть )

Та твоя європурія трошки інша порівняно з масс продакшен єп
У вас навіть валюта своя

сільський менталітет в людей :)

то такое, на любителя
у меня есть коллеги, которые живут в общежитии. один даже живет с подругой и вместе с еще одной семьей, у которых маленький ребенок. и ребенок считает этих двоих тоже своей семьей, плакал, когда узнал, что они ищут квартиру отдельную.

то такое, на любителя
у меня есть коллеги, которые живут в общежитии. один даже живет с подругой и вместе с еще одной семьей, у которых маленький ребенок. и ребенок считает этих двоих тоже своей семьей, плакал, когда узнал, что они ищут квартиру отдельную.

А вот эти коллеги, это уже был реальный пример как можно людей обрабатывать, все таки Иван прав =( окно Овертона сдвигается в сторону общежитий...

Думал написать, что это Совок в самом радикальном его виде, потому что вспомнил оригинальную концепцию московского дома Наркомфина. Однако даже там в квартирах были душ/ванна. Правда, архитекторы додумались сделать совмещенные санузлы. В общем, идея не нова, наверно авторы ознакомились с работами и идеями Моисея Гинзбурга.

Правда, архитекторы додумались сделать совмещенные санузлы.

Економія на туалетному папері.
Бо можна одразу помитись, а якщо шланг від душу дістає, то взагалі щастя 😬

Бо можна одразу помитись, а якщо шланг від душу дістає, то взагалі щастя 😬

А можна робити свої справи прямо у душ/ванну :3

А можна робити свої справи прямо у душ/ванну :3

та не, ну можно ж в офис ходить
особенно актуально если человек живет возле офиса в пешей доступности. 5-10 минут пробежаться до уборной ради экономии и спасения климата — сущий пустяк

та не, ну можно ж в офис ходить
особенно актуально если человек живет возле офиса в пешей доступности. 5-10 минут пробежаться до уборной ради экономии и спасения климата — сущий пустяк

Главное что б не получилось наоборот — офис начал бегать в туалет к сотруднику в дом...

что б не получилось наоборот — офис начал бегать в туалет к сотруднику в дом...

или в запашне лiжко

или в запашне лiжко

Так вот почему оно запашне 💩 🥴

Срати у душ?
Це сусідам можна, нам не 😂

На самом деле очень продвинутая идея — отказываясь от туалетной бумаги ты снижаешь риск осложнений от геморроя, а значит на твое лечение тратится меньше народных денег. Экономия!

Для щоб підмиватись гігієнічний душ є. Чи то теж дорого?

гігієнічний душ

Це потрібно унітаз міняти.
Та і навіщо «плодити сущності»? :)

Саме зручне я у Болгарії бачив.
Кімната де душ з шлангом і унітаз.
Більше нічого нема і все на відстані простягнути руку.

Це потрібно унітаз міняти.

Нет, не нужно, он монтируется рядом с унитазом, к меня стоит такой — очень удобная штука:

он монтируется рядом с унитазом, к меня стоит такой — очень удобная штука

Додатковий вихід на воду ж треба.
І, в унітаз гаряча водамне подається, принаймні в мене там гаряча не йде, отже щось потрібно переробляти.

Так он к умывальнику подключается, отдельно на горячую и холодную. Единственная проблема там если туалет/ванна раздельные и в туалете нет умывальника.

Так оця проблема, або, якщо не роздільні, то рукомийник часто подалі від сральника.
То ж потрібно колхозити щось.
Власне тому папір у нас топчик. 😂

Такие вещи оговариваются еще на стадии работы над дизайн-проектом, и тогда пофиг где там умывальник расположен. А после того как ремонт сделан конечно уже ничего не наколхозишь.

Так розмова почалась з совецьких «унітаз — ванна в одній кімнаті» :)

Для цього біде придумали, чи гігієнічний душ

Біде то є вартість ща одного унітазу 😂
Не плодіть сущности ©

С этой идеей ещё коммунисты носились. В Харькове в 1930е годы на ХТЗ строили целый квартал из домов, где не предполагалось индивидуальных кухонь и ванн. И не только в Харькове с таким экспериментировали:

Большой эксперимент, или что такое соцгород

в среднем человек пользуется ванной/туалетом только 4% времени, поэтому эти помещения имеет смысл шейрить с другими людьми

Це ж для 100% заповнення можна 25 чоловік захостити.
І графік відвідувань на листочку скласти

Намёк на кровать, которую надо держать, когда дитятко сексом занимается?

не, то про Юрину кровать
он постил где то в темах недавно свое запашне лiжко

Дети ещё подрастут)

ты имеешь ввиду, что запашне лiжко перейдет в наследство?

ты имеешь ввиду, что запашне лiжко перейдет в наследство?

прекратите смешить))) дайте закрыть стори — конец спринта))))

Я взял выходной) не для этого, но всё же)

ти нам скажи, це ти в Європурії писав таке :-)))

Він просто забуває натиснути «logout» у браузері і продовжує писати у інший топік ))

«Особенное произношение» — это мягко сказано, там полноценные диалекты.

Точніше якісь суржики англійського, щоб розуміти які треба бути носієм одного з них.

Там аж до рівня коли взагалі нічого не розумієш. В ІТ конторах проходять курси американьскої англійської із викладачем.

Я знаю. Я перший місяць-два взагалі нічого не розумів, потім якось трохи призвичаївся. Але недавно був в Польщі, так польску мову я ніколи не вчив, але на слух її розумів без вичення краще, ніж цей йоркширський суржик через декілька місяців життя тут.

За декілька місяців що жив звик і все було ок, це при тому що я взагалі там дуже мало спілкувався. Я б сказав 1-2 місяці офісної роботи і буе все ок. Просто у нас звикли вчити американську англійську. Що до Шотландії то там повно інших акцентів в деяких містечках мікси з норвезькою, бо північ дового мала звязки з норвезькими народами/мовою колись давно і вони дуже силно відрізняються від звичайного шотландського акценту.

Два роки в Ірландії (Дублін), не шкодую що переїхав. Безпечна з великої літери країна для спокійного і передбачуваного сімейного життя, чудові безкоштовні школи, природа, екологія та якість продуктів. Якщо дружина також буде працювати (навіть за мінімалку), то досить комфортно по фінансам. Оренда тут і справді дорога, але виплати по іпотеці значно менші за оренду. З приватною мед страховкою (зазвичай є від роботодавця) мій персональний досвід досить позитивний, візиту до деяких спеціалістів треба чекати, але і користі з них більше.
Також варто зазначити, що кількість вихідців з країни-агресора тут незначна, погоди вони тут не роблять взагалі

оце супер! ще один з плюсів, чому я не хочу переїхати в Англію (про Шотландію і Уельс не знаю просто) — бо там багато русні 🤮

Ніколи не розумів, чим вам буде заважати русня в Британії або США?
Чи означає існування Брайтону що путін введе туди війська?
До речі, знаєте де ще є русня? На ДОУ))

чим вам буде заважати русня в Британії або США?

а, ну це просто. боюся встряти у бійку) не хочеться в чужій країні псувати собі record.

Чи означає існування Брайтону що путін введе туди війська?

боже, я б дорого заплатила, щоб подивитися на це!

де ще є русня? На ДОУ))

так, на жаль(( і на йух тут не можна послати. відриваюсь у рософобних каналах, де мене не банять за крайній радикалізм

встряти у бійку)

— так це ж круто напихати, злобному орку.

Тюрма, потім візу закриють назавжди і депортують до дому. Судячи з усього, українці емігранти як і росіяни більше за усе бояться саме повернення до батьківщини, це таке ночне жахіття. Взагалі то і бійка є хуліганським злочином в країнах де діє порядок — карним. 2. Потрапити в бійку з п’яними футбольними фанатами — просто на раз, може пощастити, що на це очі усі закриють бо ніч і вони дістали весь автобус.

Ну напевно заздрісно чимось, бо ті хто по закордонах часто з себе бояр — князів із княжнами корчать, ці хутряно-діамантові наряди навіть кумедно виглядають. А так то дійсно звичайні американці російського походження, дуже часто путлера вони терпіти не можуть в тричі дужче за вас.

Там зато Ірландці, багато ірландців. Дізнаєтесь звідки ті усі англійські жарти про них, доволі швидко. Що правда в колі программістів воно трохи по іншому буде.

Ну не знаю. Я живу серед ірландців — відкриті і товариські люди, досить приємні

Тут так, англійці чомусь стібаються з них що вони скряги та бухають як не в себе. Щодо алкоголю, тут не згоден, принаймні сучасні ірландці, явно ні в взагалі певну культуру мають із мірою. Щодо скупердяйства, то гірше лише з росіянами працювати (до 2014 приходилось), або з українськими компаніями це вже зовсім майже дно.

Англійці теж бухають і бухого бидла тут вистачає. Більше того, якось їхали поїздом, так якесь бухе чмо жбурлялось картоплею-фрі у вагоні. Нам теж прилетіло. Змовчав, бо на*** воно мені треба. До речі усі англійці і інші присутнв в вагоні теж сиділи мовчки.
Про скупердяйство... та тут теж цього вистачає, люди усюди однакові.

люди усюди однакові.

оце точно. Чим більше зустрічаю людей з різних країн, тим більше впевнююсь, що люди однакові en masse. Так само порушують правила і шукають свою вигоду, незалежно від країни походження.

Саме так
І якщо є змога бекоштовно чи недорого порушити якісь правила, то їх будуть порушувати незалежно від національності.

Мабуть ми живемо в різних Дублінах та Ірландіях :) «Безпечна з великої літери», не смішіть, на стільки безпечна що Дублін бас, деліверу та таксі не хочуть заїжджати в деякі райони. Але, так, природа, екологія, продукти — це дійсно тут краще. Школи теж різні є. Все залежить від того де ви поселились. Іпотеку тут ще треба отримати, щоб платити дешевше, ну і дешевше воно не значно, як ви виразились, враховуючи ціну на саму нерухомість десь навколо Дубліна, про сам Дублін я взагалі мовчу. У Ірландії є декілька великих плюсів перед іншими країніми ЄС, але й казати що тут прям як у казці теж я б не став, мінусів тут теж не мало.

Щодо фізичної безпеки, то все відносно. Тут нема бойових дій, вільного володіння зброєю і масс шутінгу, терактів (з часів ІРА), навали безхатченків, карманників і наркозалежних, насильницьких акцій громадської непокори, релігійного екстремізму. Дорожній рух спокійний (дуже).

Звісно є райони і школи краще та гірше, як і скрізь. Але далеко не до такої міри, як наприклад в США або Латинській Америці.

Отримати іпотеку можливо маючи full-time job. Для айтішника це більш ніж реально. Для порівняння — оренда 3бедрум коштує 2700-3000 на місяць, а виплата по іпотеці за те саме житло 1800-1900 при 10% першому взносі. Це в гарному, але не найдорожчому районі на півдні

Розкажіть про відносніть фізичної безпеки тому хлопцю, якого побили підлітки, яким нічого не було, чи дівчині яка лишилась без ока, і її образникам теж нічого не було, чи тій дівчині яка була вбита при пограбуванні, і знов таки — злодію нічого не було.

Порівнювати ЄС з США взагалі не коректно.

Щоб платити по моргеджу 1800-1900, це десь в районі 400к повинен бути займ + 10% (40к треба віддати одразу), тобто при нинішніх умовах, ЗП повинна бути 100к мінимум (4х грос в цьому році дозволили). Якщо ти молодий та вільний — то звичайно, можна купити 1б десь в Дубліні, якщо ти із родиною, і потрібно щось більше — тоді вже однієї зарплатні айтішника може ой як не вистачити. Бо спочатку ти віддаш за оренду в районі 3к, потім за комуналку ще 500, за мобільний та інтернет ще 100, за проїзд на місяць ще 100. При 100к грос, нет буде десь на рівні 5200. І на прикінці лишається 1500 євро, на всі інші витрати на місяць. А ще ж треба накопичити на перший внесок, ті сами 40к. Я вже мовчу коли треба дитину в сад водити, який дуже не безкоштовний.

Якщо їде родина айтішників, і кожен по 100к заробляє, тоді да, можна жити не погано. Чи якщо одразу на принцпл ролі люди їдуть, де база від 150+к тільки починається. Але реалії такові, що далеко не всі отримують такий дохід.

Це як 2.7-3 віддавати за оренду, то на життя 1-1.5 залишиться? Нахіба воно треба таке щастя.

Привіт! Дякую за українську! А як щодо славнозвісного радону...

На теперешній час (після кілька років і Ірландії), я б тричи подумав, чи хочу я знов такий досвід. Плюси Ірландії, це мова, приємні люди, та красива природа. Все, далі можна рахувати мінусі, починаючи від того що це острів, закінчуючи тим що майже все тут коштує більше ніж на великій землі. Місцеві компанії не можуть конкурувати по заплаті з ФААНГами.

Ех... Мене б влаштувала будь-яка країна світу де не літають ракети над головою та немає перспектив опинитись в окопі із гвинтівкою в руках

в чем проблема выехать? 2 айтишных зарплаты и вперед

З моїми скілами давати хабарі (ніколи у житті не давав не тому що принциповий, а тому що не вмію і не маю знайомих що вміють) та вдачею у кращему випадку мене тупо розведуть.
Так що шансів попасти на фронт при спробі незаконного перетину кордону в моєму випадку більше ніж просто жити звичайним життям не шифруючись від воєнкомів.

Дуже сумнівна порада замовляти такі послуги через інтернет. Будь-які шахраї без проблем наштампують відгуків з наймилішими історіями. В результаті можна не тільки залишитись без грошей а і попастись на гарячому.

Так кажеш наче до тебе має бути якийсь рівень довіри і ти херні не порадиш. Але ж звідки кому знати хто ти і чому мають вірити саме тобі. Таких телеграм каналів повно і всі кажуть що вони перевірені кимось люди. Нічого особистого, але ти такий же анонім як і в тих телеграм каналах.

Ну а как ты видишь предоставление нелегальных услуг не анонимно?)

Лише через знайомих, і знайомих тих знайомих чи їх друзів. Слабо вірю в те що люди які таким займаються можуть працювати з анонімами, так як вони ж і здати можуть і підставити і тд. Це великий ризик для самих ділків, не тільки для покупців. Наступний їх клієнт може бути поліцаєм. Тому не уявляю як такі речі можна замовляти чи давати через інтернет анонімно. А якщо не давати ніяких послуг а просто кидати на бабки, то клієнти ж не підуть в поліцію, а навіть якщо і піде то навряд чи там займатись будуть.

Ну ще варик роблять підробні якісь довідки, які відправляють через підставних осіб новою поштою. Ділків таких виловити складно, а от перевірити їх легальність на кордоні не складно і будеш відповідати за підробку доків по повній.

Виловити не складно, просто щось не дуже хочуть це робити. Треба просто взяти ту підставну особу за жопу і він швидко видасть на кого працює, або сам присяде, бо ж це він підробні доки відправляє поштою.

зачем использовать нелегальные схемы если есть вполне легальные?

что-то не видел жодного впровадження по тем кто выехал по шляху. как ты думаешь сколько таких сейчас в Варшаве?

Але ж це по факту всеодно не легальний перетин кордону.
І все одно тим хто не є волонтерами і не як не пов’язані із ЗСУ і з державою потрібні зв’язки щоб туди потрапити

Рік тому читав про цю програму, то якщо пам’ять не зраджує, там не лише державні, а і приватні компанії, які займаються міжнародними перевезеннями товарів або пасажирів, записують своїх водіїв з використанням «Шляху», щоб вони мали змогу легально перетнути кордон. Власник компанії відповідає за те, щоб водій повернувся назад. Тільки хто і як відстежує, чи повернувся водій, і яка саме відповідальність у власника компанії, адміністративна чи кримінальна, якщо водій не повернувся, я не розібрався.

Телеграм це прям капець як анонімно.

t.me[...]

Можете написати назву каналу чи акаунту?

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Усі хто думав, що Ірландія то гарне ІТ ком‘юніті і «нема нічого поганого в тому що це острів» вже втекли звідти. Варто нагадати, що ІТ ринок там складається із гігантів FAANG, а вони зараз масово звільняють людей і буде ще гірше.

Тому вибирайте країну із високими соціальними гарантіями та профсоюзами, щось із БеНеЛюкс‘у, наприклад.

Так що в Бе що в Не платять арахісом. Може і є винятки типу букінг, але мені мин весни нідерландці сказали, що я дофіга хочу на позицію сеньйора — 80к євро, що в них ліди таких зп не мають. Статично з гугла ситуація дійсно така.

Ви забуваєте, що в БеНе вам можуть дати автівку, грошей на їжу, ековаучери і так далі. Про 80К — так, але я знаю випадки, коли дають 75К + акцій одразу.

Краще чистого кешу нічого немає. Не розумію змісту працювати умовно за 60к + 20к різними фантиками типу ековаучер і тд, якщо є країни, в яких такому ж спеціалісту легко дадуть 80-90к кешем.

Краще чистого кешу нічого немає.

ну, якщо компанія субсидує вам автівку, їжу, телефон, інтернет на родину і все це приправлене 14 ЗПшками (так-так, не 12, а 14, бо є літні та зимні бонуси на відпустку), то це вже не так і погано.

в яких такому ж спеціалісту легко дадуть 80-90к кешем.

а от в це я не вірю, бо податки на працівника задушать вас та працедавця окрім ситуацій коли є можливість працювати віддалено на Скандинавію або БеНеЛюкс, тоді ЗП в 80К ще й в Іспанії та Італії для вас буде просто ресурсом для комфортного життя.

а от в це я не вірю

В що? В те, що є країни, де зп чистим кешом *1.5-2 від БеНе? :)

Саме в це і після податків які заберуть в вас до 47% від доходу. Я не вірю в те, що ви знайдете високу платню в довільній країні ЄС та дуже низькі податки (окрім Грузії та України) одночасно.

Якщо мова лише про ЄС, тоді так, не сперечаюсь

покажіть мені країну не-ЄС де ви можете отримати хочаб 80К (бажано із пруфами), бо щось мені здається, що країн які платять високі ЗП вкрай мало, і всі вони у нас під боком.

UK, USA, Canada.

Канада — власний досвід, де зп дали більшу, ніж ту, яку нідерландці назвали завеликою навіть для їх лідів :)

США — тут все очевидно і так.

ЮК — не співбесідувався, опираюсь на дані з нету.

3 рiвня контор, рiвень 2 давав стiльки грошей 6 рокiв тому.

Я давал интервью касательно жизни в Ирландии и Германии:
dou.ua/...​a/interviews/work-at-bmw
Если коротко, то ниже уже ± правильно расписали: страна село-селом, но красиво. Большие налоги и неадекватные цены на жильё.
Спустя ещё 8 месяцев жизни в Германии могу сказать что возможности для досуга на острове таки реально сильно ограничены.
Медицина примерно на одинаковом уровне, хотя в Германии дешевле.

Если

спокійним провінційним життям поза великими містами та чудовою природою

это то что вам действительно нужно то езжайте не пожалеете, там даже в пределах Дублина уже есть провинция. Если вы хотите летом купаться в озере а зимой кататься на лыжах каждый уикенд — то Ирландия это мимо.

Жив в Дубліні в 2018-2019. Ірландія це країнв на пару років, щоб заробити гроші і переїхати в нормальну. Навіть з урахуванням війни не шкодую що повернувся. Дуже нудно, хіба ви людина яка любить тишу, спокій і монотонність. Ринко аренди ще в 2018 був жопа, купа людей на місце, квартира 2000, це спальня і вітальня. Кімната — 1000. Зараз серед біженців там взагалі повна жопа, набагато гірше. Зате люди дуже приємні, більший привітних емпатів, ніж в Ірландії не знайдете. Ну і багато роботи, високі зарплати

Дуже нудно, хіба ви людина яка любить тишу, спокій і монотонність.

Щоб ви сказали в Італії, Франції? В Ірландії всі говорять на англійській, повно міжнародних студенток, експатів.

Що заважає вивчити італійську чи французьку? Більшість моїх колег або виїхали з дубліна в згадані країни, або завжди хочуть це зробити, десь половина поляків повернулись в Польщу, купили квартири на зароблені гроші (в Дубліні норм квартира від 500к) і чудово живуть

Щоб вивичити французьку, італійську треба мінімім 10 років. А в Ірландії нічого нового вчити не треба.

в Дубліні норм квартира від 500к

Ну ось причина в цьому а не в нудно.

Щоб вивичити французьку, італійську треба мінімім 10 років.

Хіба на C1 якщо. А в побуті вистачить і нижчого рівня.

Нє, ну якщо жінка француженка чи італійка то швидше, а якщо ні то для чого ті мови в побуті?

Якщо живеш у певній країні, її мову треба знати хоча б на побутовому рівні.

Треба знати на А2-В1 щоб перміт продовжувати.
Я з України, там половина населення клало на місцеву мову в побуті і не погано себе почуває. Варто брати з них приклад :)

Не треба пропагувати московитські паттерни поведінки.

Нахуа брати приклад з якоїсь дічі?

Смотря где. В Греции отлично с английским повсеместно

Forever турист у столиці?

В городе где купа туристов на тебя не смотрят как на макаку, когда говоришь на англ

Значить, таки турист.

Ну ви жили в Дубліні? Чи вам звідки видніше? 500 к за квартиру це додатковий фактор.

Якщо вам треба 10 років, щоб вивчити мову в середовищі, то це дуже сумно

Колега італієць з Бергамо чах і вже впадав в депресію в Мілані. Переїхав в Дублін на х3 зарплату, знайшов собі за пів року чарівну туркеню студентку, одружився і зараз сіяє і насолоджується життям в Іралндії.

Думаю 80% успіху це саме туркеня. Як це взагалі впливає на оцінку міста ?) Ну і Мілан такий собі показник, хоча з ходу важко назвати класне місто в Італії, яке не зовсім село. Зараз більшість моїх колег валять в Іспанію (Барса і околиці, Алеканте, Валенсія). В Франції Ніца і околиці.

Зп в Італії низькі, Іспанії теж, тому треба мати хороший ремоут варіант

ЗП в Іспанії відносно низькі, але в Мадриді та Барселоні своїх 5к євро можна мати, не сильно менше ніж в Дубліні, але з нижчими цінами купівельна спроможність буде вища в Іспанії. У випадку коли є сімя з 1 працюючим, вибрав би Іспанію. «You would need around 3,857.8€ in Barcelona to maintain the same standard of life that you can have with 5,900.0€ in Dublin (assuming you rent in both cities). »

Дозвольте поцікавитись цифрою тієї самої високох ЗП. А то мені здається що там мова про ті самі всраті 60-80 тис.

ну якщо в Мілані він мав десь 35к мідлом то в Дубліні десь 80-100к сеньйором.

В 2023 році, 500к це квартира в гарному районі на півдні Дубліна з 3 спальнями. 2бедрум на простішому півдні в районі М50 починається з 300к. На півночі з 200к..

А можете лінки на ті квартири скинути?

А в чому і Дубліні нудніше ніж в Польші?
Те що поляки попрацювали і поїхали назад додому нема взагалі нічого дивного. Було б про що говорити якщо із дубліна вони поїхали кудись далі, а не додому.

Знав купу інших людей, переважно з західної Європи, які теж переїхали в інші країни. Переважно в рідну країну, але часто і в третю.

Нудно, бо особливо нема чим зайнятись, принаймні мені після Києва це було досить нудне місто, крім пити в пабах

Переїхав в Дублін на х3 зарплату

Це більше говорить про зарплати в Бергамо, ніж про Дублін :)

переважно з західної Європи, які теж переїхали в інші країни. Переважно в рідну країну, але часто і в третю.

Це знаєш — частина норми в Європі з відкритим ринком труда. Люди часто переїзжають. Думаю так нерідко просто для якогось нового челенджа і відпочити від своєї країни — всюди буде щось чим можна бути незадоволеним і захотіти кудись де цього нема. В тому числі може захотітись кудись де нежарко чи тихо спокійно і нема натовпів чи шуму. Ще часто переїзжають по сімейним обставинам — до жінки/чоловіка
І частина норми що через декілька років люди повертаються назад додому.

принаймні мені після Києва це було досить нудне місто,

А чим в Києві можна зайнятися що в Дубліні недоступно?
Предположу, що мова в першу чергу про кількість знайомих з ким можна провести разом вільний час, ніж про відсутність якихось можливостей.

Знайомі теж, за кордоном ти завжди будеш чужий і ніколи так не інтегруєшся як вдома. Але по рівню розваг і можливостей Дублін і Київ це небо і земля. Я вже мовчу про ціни і якість сервісу, які за це отримуєш.

Дублін дуже дорогий, тому за якимись розвагами треба їхати хз куди і те вибір дуже малий і багато чого нема. В центрі міста хіба офіси і паби, магазини. Більше нічого нема

Знайомі теж, за кордоном ти завжди будеш чужий і ніколи так не інтегруєшся як вдома.

А що робити тим хто вдома не інтегрувався?
В Україні заставляють пити горілку чи інший алкоголь, а мені не йде :(
Без цього не можливо інтегруватися в наше суспільтсво.

В Україні заставляють пити горілку чи інший алкоголь, а мені не йде :(

У вас якесь підозріле оточення.

Ну як я вже сказав вище, головна і майже єдина розвага у Дубліні це паби, ну там пиво буде :)) якщо пиво ок, тоді прошу дуже

Там в пабах можна сік пити чи безалкогольне пиво і всім буде ок, а в Україні — фуу слабак, як так можна, ти би ше резинову бабу собі купив, лошара і т.д.
Ні, дякую.

Можливо, ще смачний сидр — він такий крутезний тут!

Я не вживаю алкоголь і вже дуже давно не стикався з таким.

Я з родиною в Англію приперся, тут трохи покраще, ніж в Ірландії, але в мене підгорає з деяких речей.
Наприклад у малого почала боліти спина — через 2 місяці потрапили до лікаря, він відправив на мрт і наступний візит запланував через три місяці. Півроку, б***ь. І нічого з цим зробити не можна. Зате ж медицина безкоштовна. Ну для тих хто не працює, хто працює 7 відсотків зп на національну страховку йде
Ринок оренди це ринок орендодавця. Тобто приходиш з пачкою грошей, а тебе посилають на***, томущо... а так захотілось. І так, по 15 чоловік на хату черга, можуть вибирати. Звісно житло таке собі, обісцянний собаками карпет та чорні від плісняви вікна це норма.
ЗП в айті... ну десь до 5тис після податків, якщо підплигнути, таке собі.
Тай багато чого ще.
Але дітям тут подобається, друзів собі знайшли, аккліматизувалися.
Аби не діти вже б поїхав би в Польшу, начорта воно треба.

ой вей, такі само думки. Дитині добре у школі, друзі хороші. Але все одно я сильно думаю про Польщу. Там вже і карти побиту дають, а тут сидиш на пташиних правах — рік посиділи, ще 2 роки лишилося. А далі що? які перспективи?
Про медицину — оплачую страхування, 46 ф. на місяць. це якраз для того, щоб не довелося чекати направлення до лікаря, якщо треба буде. Поки що не знадобилося.

А далі що? які перспективи?

не виженуть, але й мабуть не дозволять по-людськи легалізуватись за 5 років, а 10 років хз чи є сенс жити, make sense свічнутись на якусь іншу візу, але робоча віза така собі альтернатива, а глобал-телент чи інноватор не всі стягнуть отримати, або ж хіба одружуватись на комусь зі статусом :D

make sense свічнутись на якусь іншу візу

Нащо?
Ворк перміт і так є, які ще права дає та робоча віза?
З нею так само можуть виперти після звільнення з тієї роботи. Так ще гроші за неї платити треба і працювати на одній роботі під страхом звільнення.
Ну можна світчнутись щоб зачепитись в Англіїї будь що, але чесно кажучи я не бачу за що тут чіплятись.

може, мається на увазі, що на цій робочій візі роки зараховуються у п’ятирічне резидентсво? тоді я бачу в цьому сенс.
Добре, звісно, що можна нам працювати зараз, а можна не працювати і отримувати бенефіти, але ж перспективи у цьому немає. Мені все ж таки дуже хочеться мати IRL, хай буде — раптом що.

Нащо?

пан нижче відповів, хоча звичайна робоча віза sucks, бо це умовне рабство на 5 років, а міняти візи через роботодавців це напряжно і дорого. Так то украйтівцю немає сенсу платити ~40% податків сюди, якщо за 3 роки попросять звідси, краще платити 10-ish в Польщі з хорошими перспективами залишитись

чесно кажучи я не бачу за що тут чіплятись

ну тут від людини залежить (мабуть спокійне сімейне життя не варте прикладених зусиль, щоб тут залишитись), особисто мені не подобаються країни східного ЄС, а десь інше треба вчити місцеву мову, щоб інтегруватись в суспільство та особисто вирішувати побутові проблеми + заробітки там швидш за все будуть ще менші ніж тут, ну і мало де в Європі можна мати кращі можливості для нетворкінгу, побудови кар’єри і набуття досвіду, що буде цінуватись worldwide

Там вже і карти побиту дають

Дають тим хто оф працює і платить податки з соціалкою, а не просто так. В Англії хіба не так само?

В Англії поки що нічого не кажуть.
Але тіж самі сирійці тут якось же сидять)

ой вей, такі само думки. Дитині добре у школі, друзі хороші. Але все одно я сильно думаю про Польщу.

Отже я не один такий)

Там вже і карти побиту дають, а тут сидиш на пташиних правах — рік посиділи, ще 2 роки лишилося. А далі що? які перспективи?

Навряд чи виженуть, тут купа сирійців да турків бозна скільки років вже сидять. Більш того — купа з них не прцює і живе за рахунок держави і додому їх ніхто не відправляє.
Звісно можуть через три роки цей весь сапорт прикрити, але нас то не парить — поїдемо собі спокійно в Польшу, прац.. чи в АйТі там і до війни легко легалізуватись було.

Про медицину — оплачую страхування, 46 ф. на місяць. це якраз для того, щоб не довелося чекати направлення до лікаря, якщо треба буде. Поки що не знадобилося.

В мене приватне страхування від роботодавця є (BUPA), але ну його в сраку — вони мені сказали що я там якусь макулатуру с локал саржері повинен їм принести, тоді вони начнуть букати свох срані аппойнтменти. Найближча клініка знаходиться в сусідньому місті, це за 30 миль. По швидкості реагування навряд чи воно швидше буде. Там головного болю від того страхування більше, ніж користі. До речі в цій самій BUPA лікуємо зуби — так така сама срань з аппойнтментами через місяць, а то й два. Навряд чи в поліклініці воно швидше буде.

Переходьте на tier 2 чи на візу таланту, якщо можете.

талант точно ні, скілд воркер скоріш за все. І то — ще той квест знайти роботодавця, який хоче відкрити візу. Поки що їм подобається, що нам можна не відкривати її.

ну ось треба щоб другий теж отримував хоча б 3к після податків, а з часом ще розберешься як роблять люди з баблом і що там у них — додаткова страховка яка покриє приватні заклади без черг. Чи як треба користуватися системою і знати які є варіанти, а не чекати як сказали по дефолту. І хату нормально з часом знайдеш або купишь. І все буде не так печально.

Півроку, б***ь. І нічого з цим зробити не можна. Зате ж медицина безкоштовна.

А якщо плюнути на «безкоштовність» та піти у приватну клініку за cash pounds?

тут трохи покраще, ніж в Ірландії

чим? ну окрім більш розвинутого айті ринку, хоча поза Лондоном те саме
я б ніколи не розглядав Британію знаючи, що в Ірландії набагато легше з легалізацією (пр за 2 роки можна отримати і не за £3к та без всякого крінжу типу лайф ін зе ЮК тест) та їхній паспорт кращий за британський (в ЮК взагалі прирівняний до місцевого), зарплати ± ті самі, можливо трохи дорожче жити, загалом безпечніше та й самі ірландці більш дружні до іммігрантів ніж бріти (див. british exeptionalism)

Зате ж медицина безкоштовна

NHS it’s a joke, та й для звичайних емігрантів вона не безкоштовна, окрім того, що NI ти платиш енівей

Ринок оренди це ринок орендодавця

більше того, орендар майже не захищений законом :D

на вашу думку — чи варто переїхати до Ірландії з Британії і чи можливо це зробити зараз, якщо маю brp? чи можливість з нормальною легалізацією є тільки у тих, хто прибув безпосередньо з України?

чи варто переїхати до Ірландії з Британії

серед айтішників-іммігрантів в Британії така тенденція є давно, особливо після зіткнення з британською імміграційною системою :D
з точки зору нормальної легалізації та EU паспорту за 5 років, щоб при бажанні переїхати назад в UK, то швидш за все має сенс, якщо не хочете до Польщі їхати

можливо це зробити зараз, якщо маю brp

ваш статус в Британії не має нічого до Ірландії, ви можете переїхати в Ірландію по робочій візі (погугліть stamp 2) як звичайний мігрант, а не на temporary protection. Чи можливо змінити імміграційний статус в Ірландії перебуваючи як українець, хз. В Британії точно можна.

прибув безпосередньо з України

Я їздив в Ірландію нещодавно, то на кордоні у всіх українців питають чи треба їм temporary protection, незалежно звідки вони приїхали.

мабуть, все таки stamp 1, бо stamp 2 — право на навчання. А от цікаво, який stamp мають зараз українці в Ірландії? бо не всі враховуються у 5 років резидентства, так само, як у Британії зараз -цей перміт, що вони нам дали, не зараховується як резидентство.
І купа вакансій, які пишуть we do not provide sponsorship((

www.citizensinformation.ie/...​hout an employment permit.
сорі за typo, це stamp 4

А от цікаво, який stamp мають зараз українці в Ірландії?

Ніякий, бо Ірландія це ЄС, тому всі українці eligible for temporary protection

І купа вакансій, які пишуть we do not provide sponsorship((

та в Британії теж таке є, але купу експатів сюди якось потрапляють, тому don’t give up

Але сам тимчасовий захист надає офіцер міграційної служби. А прикордонники лише запитують, чи потрібен він. Якщо маєте захист іншої країни Європи чи не перебували на території України до 24.02.22, то можуть відмовити.

При чому тут леаглізація і ті, хто прибув з України? Ви думаєте, що українцям, які приїдуть і візьмуть

temporary protection

дадуть через якийсь час доки ВНЖ-ПМЖ просто тому, що вони приїхали з України, а вони весь цей час будуть працювати по ФОП чи жити на заощадження? Можете будь-ласка назвати держави, де таке є?

А чим в Польщі дітям буде гірше? Я б сказав, багато хто забуває про візи в ЮК для батьків та родичів, відстані до аерпортів.... що робить родинні зустрічі значно важчі ніж в тій самій Польщі, Чехії, Словакії, відповідно діти будуть бачити дідусів та бабусів набагато рідше.

А чим в Польщі дітям буде гірше?

Мова скоріше не про якісь стратегічні переваги, а банально про те що діти вже адаптувались в юкей, знайши друзів етц, а ще один переїзд — це завжди стрес...

Так, саме так і є.

На момент початку війни в мене діти могли спілкуватися англійською десь на рівні галерно-посереднього: ну щось розуміли, щось могли сказати. Польскої в родині не знає ніхто. Тому вибирали англомовну країну і ЮК начебто непоганий вибір між Ірландією і Канадою як на мене.
Зараз, коли вже діти адаптувались в ЮК зрозуміло що в Польшу сенсу немає їхати бо їм треба буде вчити мову. Хоча був би я сам то вже б поїхав. Польша і Поляки дуже близькі до Украхни і Украхнців зрозуміліші чим оцей музей з посмішками на обличчі і дулею в кармані навкруги. Ну може ще через 2.5 роки не продовжать цей тимчасовий захист, то буде чудова нагода подивитись на Польшу знову.

Польша і Поляки дуже близькі до Украхни і Украхнців зрозуміліші чим оцей музей з посмішками на обличчі і дулею в кармані навкруги

тобто і з дулею в кармані, і з вічно незадоволенною гримасою на обличчі? :)

Так, саме так.
І я до цього звик і вмію розмовляти цією мовою.
І з Поляками теж працював перед війною — це було просто і зрозуміло.
Як приклад, коли 25-го стояли в черзі поляки мені перші сказали що чоловіків випускають з трьома дітьми і більше, то в мене двоє дітей і жінка, то щоб сказав що жінка вагітна, може прокатить.
На відміну від Англії, де мені на днях не продали в магазині три пачки нурофену, бо більше двух не можна. Питання що це мені шо тепер ще треба вийти і на іншу касу йти за пачкою нурофену, чи може зараз на два чеки розділимо завело їх в ступор. І купа такого, де вони видають себе за бозна шо.
Так, звісно, тут треба перевчитися і все таке, але я вже застарий для цього да і не розумію заради чого.

так, це я дуже добре розумію. Саме тому роками тут аргументував, що виїзжати треба як раніше то краще, але хоча б до 30. Після 40 вже точно пізно. І не стільки в практичному плані, хоча це теж важливо — чи встигнеш повноцінно і легалізуватися і заробити пенсію/етц. А саме в ментальному плані, тому що багато в чому потрібно буде змінювати звичну призму сприйняття. І після 40 мало хто не це готов і зможе це зробити без ось схожего нерозуміння — заради чого.

Так у тому то і справа, що ми не економічні мігранти, а біженці (хоча нас так не називають, бо маємо право на роботу і таке інше).
тут вже кому як пощастило з віком і іншими параметрами.
Бачу, наприклад, що інженери (не девелопери) добре влаштовуються, прямо розбирають їх.

Є таке. Але не думаю, що це якойсь принципово відрізняється від всіх інших країн. Коли трудові мігранти прибували в Києв працювати на «маршрутках», то про «чесні умови праці» теж не варто було говорити....
В ЮК сильно важче і дороще з подорожами у порівняні з європейськими державами типу Чехії та Німеччини — коли у дітей почнуться канікули, то у теплі креї (чи відвідати бабусь/дідусів) доведеться летіти з міліонами таких же британців які хочу вирватись в теплі краї, прайси ростуть до 200-300 фунтів на одного, відповідно для сімї з 2 дітьми тільки білети будуть 1к$. добирання з/до аерпорту ще 200$ та потрачений цілий день.

ростуть до 200-300 фунтів

Я думав це стандартна ціна на копо кий переліт (не лоукостер)

А де саме в прикладі ситуації з «нурофеном» вони видали себе за «бозна шо»? Є правила і Британії дуже багато зробила і робить для України та українців і можливо якщо ви зараз користуєтеся цим захистом то потрібно поважити правила країни, а не шукати звичного від нашого менталітету «а де б ще обійти систему». І так з постійноє позіциєю «тут все погано» мені здається краще не мучити себе а їхати де краще в ту ж Польщу.

Три роки які відразу дала Британія з усіма можливи бенефітами (якими українці теж активнокористуються а не тільки серійці) то багато в порівнянні з іншими країнами. Давайте вчитися бути вдячними, а не вимогливими.

Незнаю якого віку ваші діти але якщо не підлітки то буде не складно адаптуватись до нового середевоща, ім це легше через умовну гру. А нещасливі та невдоволені весь час батьки то гірше для дітей my opinion.

А де саме в прикладі ситуації з «нурофеном» вони видали себе за «бозна шо»?

А тому що на публіку тут грають добре, а по факту і аватари вночі по місту лазять, і сміття з вікон авто кидають, і всі інші радощі життя, про які в нас в Україні кричать що були б в Європі, було б все чудово.

Є правила і Британії дуже багато зробила і робить для України та українців

Так, багато чого, Будапештський меморандум це мабуть найвидатніше досягнення. Від якого потім сама ж і відморозилась)

, а не шукати звичного від нашого менталітету «а де б ще обійти систему».

Повірте, тут цього теж навалом. Включаючи навіть оплату тільки кешем в деяких закладах)

І так з постійноє позіциєю «тут все погано» мені здається краще не мучити себе а їхати де краще в ту ж Польщу.

Критикувати теж не можна?)

Три роки які відразу дала Британія з усіма можливи бенефітами (якими українці теж активнокористуються а не тільки серійці) то багато в порівнянні з іншими країнами. Давайте вчитися бути вдячними, а не вимогливими.

Ну тут кому бенефіти, а кому обов’язки. В моєму випадку ніяких бенефітів, бо працюю і потрібно сплачувати податки, такі, як і громадяни ЮК.
Про бенефіти то краще на фейсбук йдіть, там таке люблять. Тут трошки інша публіка, їм вашу оту вдячніть за бенефіти не зрозуміти, бо тут їх ніхто не отримує.
І так, якщо я сплачую податки, то начебто маю право вимагати щось взамін чи ні?

Незнаю якого віку ваші діти але якщо не підлітки то буде не складно адаптуватись до нового середевоща, ім це легше через умовну гру. А нещасливі та невдоволені весь час батьки то гірше для дітей my opinion.

Дякую за пораду, але допомоги з вихованням дітей не питав.
Просто хотілось побалакати про ЮК, да і все.

Ніяк не зрозуміла ваше порівняння до обурення правилом купувати обмежену кількість ліків до того що хтось вночі ходить синій.

Тут що не люди чи що? Вони теж п"ють та викидають сміття, якщо у вас були рожеві фанатізії стосовно того що тут люди ідеальни то вони ніде не ідеальні і судити націю по кільком виродкам не можна. Їх вистачає всюди.

А стосовно того що ви платите податки та нічого не отримуєте теж може буде питання до ваших очікувань, що саме ви хочет? Ви думаєте британцям класно утримувати українців на їх податки, незнаю вашу ситуацію але навряд чи ви зняли тут житло з першого дня приїзду, а не скористалися якоюсь схемою. А якщо зняли з першого дня то поділіться досвідом.

І так основна причина ваших негодувань як вже було згадано у віці та не бажанні адаптації, а з цим я думаю буде важко у будь якій країні.

Дякую за дискус. У ВБ є свої плюси та мінуси як і всюди.

Ви точно з ФБ сюди прийшли. Там страшенно люблять розказувати «сидіть тихо, нічого не критикуйте і будьте вдячні». На що я завжди тицяю їм Будапештський меморандум і нагадую, що Британія була підписантом. І тому вона нам винна багато чого, і дуже сильно. Те, що вони зробили для біженців, я сприймаю як належне, а не як манну небесну.
Тьоті з ФБ просто не вміють в дедукцію.

І тому вона нам винна багато чого, і дуже сильно

навряд ідею, що хтось щось винен поміряєш розміщенням біженців, але місцеве життя треба приймати яким є, воно має проблеми всюди по-своєму.

Штати були теж гарантами, але з точки зору біженців, то навіть близько там немає таких плюшок, що мають українці тут, включаючи кататись по світу без скасування статусів.

Британія винна ще більше країнам, які вона devastated(хз як це можна дослівно перекласти) у своєму колоніальному минулому, але вона навіть нічого близько не робить для них (при тому ще більше закрилась візами, щоб не дай боже хтось сюди приїхав і стабільно на кордоні анульовує туристичні візи кільком індусам в день, бо наче вони приїхали сюди залишитись нелегалами), навіть їхні речі з брітіш музею не віддають :D
місцева політика fucked, самі бріти це визнають, а ті що не визнають, просто не хочуть признаватись самі собі через свій націоналізм.

Британія винна ще більше країнам, які вона devastated(хз як це можна дослівно перекласти)

Robbed, скажемо прямо. Ну, Ріші Сунак (та й багато інших, не таких відомих) все ж таки показник того, що знедолені колись народи змогли скористатися шансом налагодити своє життя у метрополії.
Пам’ятаю свої враження від відвідин Британського музею — капець, скільки всього вони повивозили звідусіль. Це реально виставка мародерства.

Це реально виставка мародерства.

не знаю, чи бачили ви цей мем :D
twitter.com/...​tatus/1508888832296509440

Трохи не у тему, але ж....

Wiki про Будапештський меморандум

Зобов’язання
Згідно з Меморандумом США, РФ і Велика Британія зобов’язалися:

поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України;
утримуватися від загрози силою, її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України; ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони або будь-яким іншим чином згідно зі Статутом ООН;
утримуватись від економічного тиску, спрямованого на те, щоб підкорити своїм власним інтересам здійснення Україною прав, притаманних її суверенітету, і таким чином отримати будь-які переваги;
домагатися негайних дій з боку Ради Безпеки ООН з метою надання допомоги Україні, якщо вона стане жертвою акту агресії чи об’єктом погрози агресією з використанням ядерної зброї;
не застосовувати ядерну зброю як проти України так і проти інших держав-учасниць Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, крім випадку нападу на них самих, їхні та підопічні території, збройні сили, їхніх союзників;
проводити консультації у випадку виникнення ситуації, внаслідок якої постає питання стосовно цих зобов’язань.

Он не знаю, де ї що саме Британія не виконує.
ІМХО не потрібно у сторону Меморандуму тицяти взагалі, бо його порушив лише один з підписантів, і це не ЮК.

У тему, чого ж. Мова не про те, що ЮК порушила щось. Зовсім ні. Про те, що вони аж бігом роззброїли нас, разом з ЮС та парашкою (але ми зараз не про них). Вони всі втрьох переслідували свої інтереси, виключно свої.
Натиснули на нас. Україна лоханулась, звісно. Але у сучасному світі провина лежить не на жертві. Нами скористалися? Так. І не тільки раша.

Так я про те, що ЮК та ЮСА допомагають, як і прописано у меморандумі.
А решта то таке.
Історію не переписати

Україна й сама активно розброювалась і продавала радянські запаси зброї. Навіть голлівудське кіно про те зняли. Дещо продавали навіть після 2014 року.

Про кеш ви дуже точно помітили. Мені місцевий таксист розказував, як він розплачувався з будівельниками кешем. Каже, що інакше вони не беруть.
Так шо тут ми не унікальні.
Я так наївно ще питаю його: а як же податки? А він мені: нехай багаті платять податки.
Десь ми вже таке чули...

Бо ці будівельники з Польщі ))))))))))))

Люди звикли поважати закони і правила. Це ви ще в Швейцарії не були. І саме через це жити в Україні важче, ніж тут.

Ідентичні думки і ситуація — якби не адаптована дитина... А скажіть, у вас теж ВСІ місцеві питають, чи збираєтесь ви вертатися, коли війна закінчиться? Сильно вкурвлює, і як на мене, це якесь нечемне питання. Чи вони до сірійців так само дойоб...ся?

ВСІ місцеві питають, чи збираєтесь ви вертатися, коли війна закінчиться?

не сприймайте так гостро
в них є своя пропаганда, де їм розповідають, що всі українці сильно тужать за домом та після закінчення війни поїдуть назад відбудовувати країну. просто з цікавості питають, не те, що вони чекають, що ви поїдете звідси асап, скажіть, що залишитесь працювати і платити податки в країну, яка вас прихистила, будете місцевим hero :D

Чи вони до сірійців так само дойоб...ся?

ну сирійців вроді і не treat як українців, поцікавтесь як вони живуть кілька років до отримання документів і чи готові ви пожити таким лайфстайлом, навряд

ааа, дяка. Тепер трохи ясніше. Бо для мене це сприймалося саме як

що ви поїдете звідси асап

і це напружувало.
До речі, я живу у Північній Ірландії і бачу тут багато тих, хто переїхав жити у наше місто з Англії і Шотландіїї. Питаю, чого — кажуть, що тут люди набагато приємніші й краще. Це, мабуть, таки правда — люди тут прості. Без викидонів англійських.

Всі люди живуть в свому світі (контексті) — для британців розмови про війну в Україні не сильно відрізняються від інших розмов про інші війни по цілому світі які вібуваються постійно — у випадку з Сирією, там не менш трешово....

А скажіть, у вас теж ВСІ місцеві питають, чи збираєтесь ви вертатися, коли війна закінчиться?

Та є таке, але я то сприймаю як прийнятий тут small talk — тобто тема для короткої розмови на пару хвилин. По факту їм та Україна як нам якийсь Ірак чи Афганістан.

Я сьогодні admired квітами у садочку, там якраз хазяїн був. Кажу, у вас такий доглянутий сад, приємно подивитися. Ну, то ми трохи посмолтокали. Все ж таки це приємно, як не крути.

Лучше бы про Ирландию почитал, а не про рак лёгких ^_^

а що з радоном особливого саме в Ірландії?

я завжди вважав його ризиком на перших поверхах приватних будинків будь-де (не враховуючи міські перші з нульовим, підвалами і тп) але зараз на щастя доступні побутові детектори, тобто можна свій ризик контролювати

так везде в гейропке, стоило ли из ирландии в англию ехать которая вдобавок ко всему прочему еще и не в ЕС (читай доп проблемы с визами, банковскими переводами, таможней и тп)

Ми не з Ірландії, ми з України їхали якщо що.

ехать надо туда где проще и быстрее легализироваться (внж->пмж->гражданство) имея при этом удаленную работу и чтобы на эти деньги можно было сносно жить

Так воно геть усюди однаково, питання тільки в тому що десь комфортніше і зрозуміліше, десь ні.

сам подумывал насчет ирландии но начитался про газ радон и рак легких и решил не рисковать

кожен бачить те, що хоче побачити)

Є приватна страхова медицина, нормальні роботодавці її дають. Зарплати також є значно вищі за 5к чистими, але це потребує навиків. Але після 100к на рік податки дуже великі нажаль.

досить спокійним провінційним життям поза великими містами

Містами? Велике місто там лише одне :)

taxcalc.ie
Rent and Buy: daft.ie
linkedin.com
Mortgage rates: www.bonkers.ie/...​er/stage/applying/step-1
Mortgage rules: www.citizensinformation.ie/...​me/paying_for_a_home.html
You can borrow up to x4 of your family annual income before taxes. To buy a property you need 10% deposit, or you could use Help-To-Buy scheme to buy new build property with 5% deposit*
www.citizensinformation.ie/...​elp_to_buy_incentive.html
To buy new build property you need to book it with fixed price and wait till build
To buy second hand property you have to win bidding war

Підписатись на коментарі