Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Банк для ФОП ІТшника 2023

Подскажите банк для ІТшника для получения свифта с наименьшими комиссиями и с адекватным курсом обмена валюты. Нужно открыть несколько валютных счетов. Монобанком уже пользуюсь, всё устраивает, но не дает возможность открывать несколько валютных счетов. Присматриваюсь к Райфу, кто-нибудь пользуется тарифом BenefIT? Позвонил в банк, сказали, что тариф вроде как 40 грн, но к нему ОБЯЗАТЕЛЬНО надо привязывать какую-то карту, обслуживание которой 200 грн если не выполняешь условия (хотя в тарифах на промо-странице это не указано).

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному4
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Христос шукає банк бля ФОП. Тепер я бачив все...

У мене Приват на ФОП вже 12 років, задоволений.
Єдиний достойний технологічний конкурент — Моно.
Мав досвід ще з іншими банками, то Укрсіб та Райф були толкові менеджери, які частково компенсували важкий онлайн банк

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Підкажіть як довго валютний контроль може перевіряти/утримувати валютне надходження? колись знаходила до 10 робочiх днiв, але зараз утримує вже 15 це взагалi нормально?

колись знаходила до 10 робочiх днiв, але зараз утримує вже 15 це взагалi нормально?

Ні, це не норма перевірки.

Якщо мова про валютний контроль в українському банку, то він проводиться — на протязі 1 робочого дня.

Якщо мова про загальні регламенти валютних надходжень від іноземних контрагентів, то — до 5 робочих днів.

Тобто хтось з ніком Хрістос ВоскрєсЄ (!) написав російською (!) що розглядає Райф (!) і йому тут на повному серйозі намагаються допомогти, а шакалячим експресом навіть не пахне.
Здається, я помилково помилково зайшов на DOR . RU.

Треба накатати заяву в СБУ негайно!

Україна повзе в совок, а люди й раді стараться

Це недостатній кейс для СБУ (так, я зрозумів сарказм, якщо що), але мені стає якось сумно, коли топікстартер і йому подібні можуть просто отак розслаблено стартувати такі топіки і не відбиватися в коментарях від хоча б кількох бажаючих напхати йому прутнів за комірець.

чел, попустись. на російській говорят 1/3 населення України. Тому не треба срач розводити. Це тебе сбу за жьопу взяти повинні за розжигання.

Написав нижче, що російська мова сама по собі ще ок, але не в комплекті з РПЦшними мантрами і нормальним ставленням до банку, котрий не просто не вийшов з рашки, а ще й похизувався тамтешніми успіхами навіть буквально минулого тижня.

Та хоч марсіанською. Наша національна ідея — відчепіться від нас з пропозиціями потримати чиїсь москвоязичні кандали.
За москвоязичність насєлєнія нікому ніхто нічого не зобов’язаний тут, в Україні. Зобов’язані лише за українську мову.
А язичні срачі розводять лише змосковщені. Який сенс українцям переконувати одне-одного спілкуваитися між собою українською мовою, коли вони вже нею між собою балакають? Тоді, як змосковщені постійно з воплями і шмарклями розводять міфічні срачі про вигаданих Медведчуком «російськоязичних», котрі начебто не спроможні нормально спілкуватися українською в Україні і лише нашої мови не спроможні навчитися.

І, курва, це вже четвертий його подібний топік (третій з 24.02.2022).

хтось з ніком Хрістос ВоскрєсЄ (!)

Це ж інтернет. Не кожен хоче світити свої реальні дані.

написав російською (!)

І шо? В нас півкраїни розмовляє російською.

що розглядає Райф (!)

Тут народ в коментах на повному серйозі юзає доісторичний Кредо, а вас ще Райф дивує. Райф, Кредо, Укрсиб, OTP, Ощад — та список неюзабельних динозаврів можна продовжувати довго.

Шось я згадав, як прийшов закривати впарену галерою картку укрсиба у футболці моно. Судячи по поглядах працівників укрсиба — то був гарний тролінг)

1. У цій формі (з ’є’ на кінці) ця фраза належить до РПЦ ФСБ рФ. Це як візитка, як свій-чужий.
2. Це не гріх сам по собі, але в даному випадку — обтяжуючі обставини.)
3. Райф — гамадрили, які хизуються збільшенням прибутків у рашастані з початку повномасштабної. Це не про динозаврів претензія. OTP туди ж.

P.S.: Де дістали футболку моно?)

не про динозаврів претензія

Ну ок. Мені динозавр-рівень є достатньою причиною навіть не дивитися в сторону райфа, а він був актуальним ще задовго до початку повномасштабного вторгнення і цього їхнього зашквару.

Взагалі хз, думаю, що топікстартер — або троль, або чувак зі специфічним почуттям гумору (його нік). Явної ознаки саме звʼязку з руснею — не бачу.

В мене один знайомий, який ніби і близько не ватник (але родом з Донецька) — хвалив колишній Русский Стандарт (після ребрендингу — Forward Bank, його недавно ліквідував НБУ). Тому Райф вже якось взагалі не дивує))

Де дістали футболку моно?)

Ту першу футболку — колись назбирав достатньо нагород (оскільки користуюся виключно моно, якщо не рахувати пару депозитів в А-Банку), і була опція замовити футболку в обмін на ці нагороди. Вона також постійно викликала питання в таксистів, чи я часом не працівник моно) Зараз там опція замовлення футболки вже недоступна.

Другу футболку недавно отримав як бонус за донат на ЗСУ. Подзвонили і запитали, чи хочу я такий подарунок.

Учора соцмережі обговорювали інцидент у центрі Львова з трьома хлопцями і журналістом Романом Гурським. Останній зробив зауваження за те, що ті гучно ввімкнули в машині російського співака Григорія Лєпса. Коли Гурський поцікавився у них, чи «нормально їм слухати москальську музику зараз», один з пасажирів почав виривати у нього з рук телефон і погрожувати. Після заклику активістів знайти молодиків їх затримала поліція. Хлопець, який нападав на Гурського, навіть вибачився.

Сьогодні поліція повідомила, що чоловіки отримали повістки та протоколи за хуліганство. Також їх перевірили на причетність до ворога. Поліція вказала, що *водієм Range Rover виявився мешканець Донецької області, а на журналіста нападав 20-річний одесит*

в цьому інценденті неправий лише один — це Карась. Він написав якусь чепуху по типу шукати когось хто за гроші дасть по пиці молодякам. Це реально зашквар. Порушення по суті -дрібне хуліганство. А те що пише Карась — це кримінал.

Тут поряд пан Жук навів чудовий приклад.
Я особисто нічого не мав, доки п’яту частину України не загарбали люди, 100% яких спілкуються саме російською. Тепер це вже тригер, звиняйте.

Ну так профікси свій тріггер і не зайобуй людей. Бо в твоїй країні людей по-російські більше говорить, ніж російськомовних напало, у багато разів.

Погугли скільки років британці фіксили свої трігери щодо німецькомовних і закрий фурдак.

Національне агентство з запобігання корупції (НАЗК) внесло угорський OTP Bank до переліку міжнародних спонсорів війни.

У мене Приват на ФОП вже 12 років, задоволений.
Єдиний достойний технологічний конкурент — Моно.
Мав досвід ще з іншими банками, то Укрсіб та Райф були толкові менеджери, які частково компенсували важкий онлайн банк

Юзаю моно. Траблів ніяких не було

Гігантський недолік моно — відсутність веб морди.

Для роботи з ФОП — вона якраз існує. А для роботи з картковими рахунками — взагалі не шарю сенсу у веб-морді. І так всі оплати проводяться телефоном через Apple Pay, сенс тоді для перекидання коштів між картками/рахунками юзати окрему веб-морду? Залишки по рахунках та інші штуки теж зручніше дивитися на телефоні. А якщо навіть раптом доводиться копіювати реквізити з сайту на компі — на маку скопіював, в додатку на айос натиснув вставити, і все скопіювалося, бо буфер обміну на яблуці шарений. Чи банально просканував з екрану камерою (так, моно вміє розпізнавати номери карток і IBAN за допомогою камери).

на маку скопіював, в додатку на айос натиснув вставити

🤡🤡🤡

Невже незручно?) Чи в пана телефон на дроїді, тому такої опції нема?) Сканер з камери ніхто не відміняв, зрештою.

У моно є недолік, що там обмеження по максимальним переказам на один рахунок в місяць:
Mastercard: 1 місяць — прив’язка до 10 000 USD (за курсом НБУ)
Visa: 1 місяць — прив’язка до 25 000 USD (за курсом НБУ) обмеження на одного отримувача

Тобто для серйозного накопичення майже неможливо використовувати.

там обмеження по максимальним переказам на один рахунок в місяць

В сенсі на один картковий рахунок? Тобто не вийде переказати з доларового рахунку ФОП більше 10-25к на свою чорну картку?

Тобто для серйозного накопичення майже неможливо використовувати.

Хто в здоровому глузді буде накопичувати еквівалент десятків тисяч баксів у гривнях? Для цього є валюта — тобто валютні депозити і кеш під подушкою. А з цим проблем немає.

Накопичувати під подушкою чудова ідея, так загалом можна й банками не користуватися. Але краще це робити на валютних рахунках і в інших ліквідних ассетах. І доларовий рахунок в моно для цього не підійде.

Але краще це робити на валютних рахунках

В такому разі:
1. Що заважає тримати на валютному депозиті? Для чого саме валютний рахунок фізособи? На депозиті ще й вигідніше, є оскільки валюта на депозит купується за вигіднішим курсом, фонд гарантування вкладів, і капають хоч символічні, але відсотки.
2. Що заважає тримати кошти на валютному ФОПі, куди вони приходять, і там поступово накопичувати? Для чого саме валютна картка фізособи?

Для чого тобі стіки кешу, та ще й на одному рахунку українського банку? Як же інтерест як кост?

Моно. Ось ці балачки про УкрСіб, Райф, Кредо залиште тим, хто сам страждає і хоче поширювати свої страждання на інших.

Моно, звісно:

1. Ніяких дурних обмежень на час продажу валюти — обмінюєш 24/7, і цей курс однаково вигідний незалежно від години.

2. Безкоштовне обслуговування і нуль комісій на все (а не як в приваті).

3. Зручний кросплатформний клієнт-банкінг — можна юзати хоч на телефоні в додатку, хоч на компі в браузері без жодних джава-плагінів і привʼязки до вінди (бррр, кредобанк).

4. Зняття готівки, якщо кеш треба тут і зараз, то можна для початку юзати білу картку моно — до 50к грн в місяць без комісії, далі — 0.9% від суми. Якщо треба більші суми за раз без комісій — тут ізі можна підключити сторонній банк чисто для зняття кешу, наприклад картку ПУМБа з безкоштовним зняттям.

5. Якщо готівку не треба тут і зараз, то є набагато краща штука з 3 місячним лагом — валютні депозити. Я обмінюю валюту в моно, тоді відкриваю валютний депозит, а іншу частину коштів додатково кидаю на рахунок в А-Банк, можна також додати ПУМБ, і теж відкриваю там валютні депозити. Це дозволяє в місяць виводити до 8к баксів кешем (якщо юзати 3 банки в цій схемі), втрачаючи лише 2.1-2.2% від оригінальної суми в баксах, що прийшла на валютний ФОП (ЄП/ЄСВ не враховую).

6. Для тих, хто перебуває за кордоном — бонус. Можна знімати кошти напряму з віртуальної картки, привʼязаної до валютного ФОП-рахунку. Тим самим оминаючи фіксований курс. В часи великої курсової різниці між готівковим і офіційним банківським курсом було вигідно відправляти знайомих в Польщу для туризму, щоб привезли потім готівку в Україну. Втрата на курсі тоді була близько 5-6%, враховуючи комісії польських банків і вартість самої поїздки (тоді як втрати на обміні коштів в Україні становили 13%). Зараз це невигідно, оскільки курсова різниця між готівковим і офіційним — лише 2.7%. Зате для тих, хто справді перебуває за кордоном — ця фішка актуальна.

цей курс однаково вигідний незалежно від години

Який курс? НБУ?

Комерційний банківський — 36.65 грн для ФОП. Купувати валюту на депозит можна за 37.44 грн.

Ви просто так сказали «вигідний» ніби десь є банк який купує валюту за курсом відмінним від НБУ.

НБУ дозволяє відхилення курсу від офіційного на рівні 1% (стосується як курсів ФОП, так і карткових). Тому по факту курси в банках відрізняються. В ПУМБі, наприклад, за купівлю валюти треба заплатити 37.50 грн.

Корисна таблиця, дякую.

Не такая уж и куча, если курс умножить на комиссию и отфильтровать по тем, где онлайн можно открыть депозит. Там даже колонка есть с реальным курсом.

КредоБанк
Гіпстерам не підійде, бо клієнт-банк під вінду (хоча є і веб-версія на java)

Кредобанк має Андроїд та і ОС додаток.

В якому немає функціональності для роботи з ФОП. Для цього доводиться використовувати таке жахіття як iFOBS.

Взагалі настільки відсталого, незручного і примітивного мобільного додатку як у кредо — ще не бачив. Що його стара версія, яка була в році 2018-2019, але написана по гайдлайнах 2012, так і нова, типу «сучасна» версія, яка стала лише трохи краще попередньої. На кожен чих треба бігти у відділення (навіть депозит онлайн не відкриєш).

Депозити можна відкрити онлайн, і навіть 6 років тому можна було через сайт.

Ви пробували відкривати онлайн? Саме відкривати, а не дивитися статус вже відкритого депозиту у відділенні. Коли я користувався кредо — не бачив опції відкриття. Мінфін от в цій статті пише, що відкриття валютного депозиту онлайн не доступне (гляньте таблицю):
minfin.com.ua/...​upiti-valyutu-na-depozit

Плюс кредо на сайті згадує виключно відділення:

Ви можете відкрити вкладний (депозитний) рахунок у будь-якому з відділень Кредобанку

kredobank.com.ua/private/depozyty

Крім того, під «онлайн» я в даному контексті розумію в першу чергу «з мобільного додатку». Хіба цю функцію нарешті добавили?

Користувався з 2017 року, і зараз це працює. От валютний депозит онлайн не відкриєш, тільки у відділенні (але для цього користуюся моно та а-банком)

А ви любите ризикувати, раз відкриваєте депозити в гривні) Вдавалося хоч нічого не втратити у лонг термі у валютному еквіваленті? Питаю серйозно, без підколів. Бо судячи з темпів інфляції гривні, і різних форс-мажорів в країні — з гривневими можна було хіба в мінус піти (особливо тим, хто мав вклади на початку війни).

Так сталося, що як на початку війни (2014), так і на початку повномасштабного вторгнення у мене не було депозитів у гривні )

Валютнй депозит онлайн не відкриєш

Це не так. Кредобанк має Андроїд та і ОС додаток.

О, а кредо не змінюється 😁
А які переваги? Користувався ним раніше як ФОП, бо компанія так хотіла, переваг не знайшов

В Кредо норм карткові тарифні плани, де можна знімати 300к — 1млн. готівки у касі чи любому банкоматі без комісії. Але для цього не обов’язково мати ФОП у них :)

В ПУБМ по картам снятие без комисси, в кассе без комиссии 2 операции в месяц на сумму до 500к грн. И это тариф там уже несколько лет. И ведение ФОП намного удобнее, чем в Кредо, но до Монобанка, конечно, далеко.

Тобто враховуючи обмеження НБУ в 100к на день, в касі без комісії можна зняти всього 200к на місяць (бо 2 операції без комісії)? В кредо і 500к можна без комісій, і ще 500к з банкоматів...

всього 200к на місяць

да, в кассе. Остальное найти заряженный по 500 банкомат и снимать по ~20k за операцию

Ну така собі перевага, можливо зараз і актуально, звісно :)

Загалом по всіх категоріях — Приват. Саме правильні пакет IT Expert, краще — VIP тарифи, там все зовсім кучеряво.

Якщо любиш хіпстерський підхід — Моно.

а інтеграція з Дією для оплати податків?

Для оплати податків краще використовувати Taxer: taxer.ua/uk/.255141072

LibreOffice Calc, кабінет платника податків та клієнт-банк будь-якого банку справляється з цією задачею без проблем.

Кому як зручно. Taxer ще веде електронну книгу доходів, за мене заповнює декларації, підписує і здає їх, нагадує про апкамін події, веде операції, що я бачу актуальні залишки на всіх рахунках. А ще там можна отримати юридичну та бухгалтерську допомогу, подивитись стан розрахунків із бюджетом. Ну, таке. Мені приємно і зручно мати все в одному місці.

веде операції, що я бачу актуальні залишки на всіх рахунках.

Это он как-то с клиент-банком интегрируется или какая-то самоличная интеграция?

Це поки єдине вузьке місце — операції треба заводити вручну. Але для ІТ ФОП це як раз не така вже проблема, бо приходів зазвичай менше 5-10 на місяць.

В мене на це уходить хвилин 10 на місяць. Вважаю це прийнтяними витратами часу.

Да, я сам так делаю и это не доставляет особых неудобств. Просто думал может это уже как-то автоматизировали. У Monobank есть API, через которое можно было бы вытягивать информацию о поступлениях на счет и синхронизировать их с таксером, но пока это только несколько операций в месяц автоматизировать лениво. Можно подумать и написать какой-то скриптик, которых будет выгружать данные сразу за квартал.

У більшості банків є таке АПІ. Думаю, якщо почати бомбардувати Таксер такими запитами — вони можуть підвищити приоритет цієї фічі. Сторонній сервіс для сінхронізації не буде мати такої довіри, як внутрішня фіча Таксера.

уже десь півроку як працює. правда я не користуюсь, а використовую Таксер

Саме правильні пакет IT Expert

— перерва [обміну валют]: 23:30 — 00:19
— комісія для перерахування на картку для виплат: 0,5% від суми, max 50 грн
— щомісячна абонплата — 50 грн (якщо не витрачаєш 5к грн щомісяця з приматівської картки фізособи)
— SWIFT: 25 USD/EUR

Haha, classic.

— перерва [обміну валют]: 23:30 — 00:19

— прийнятно

— комісія для перерахування на картку для виплат: 0,5% від суми, max 50 грн

у мене без комісії

— щомісячна абонплата — 50 грн (якщо не витрачаєш 5к грн щомісяця з приматівської картки фізособи)

цілком ок, якщо всі рахунки у Приваті

— SWIFT: 25 USD/EUR

— не можу нічого сказати, не користувався

— прийнятно

Прийнятно, але для чого задовольнятися прийнятним, якщо є банки з обміном 24/7? В мене от бували випадки, коли я вирішував робити покупку близько опівночі, і тому міняв валюту. А в привата це рівень якогось совка — зробити перерву невідомо навіщо («мужчина, ви не бачите, в нас сервер відпочиває»). Взагалі судячи з новин, після націоналізації привата його сервери почали «відпочивати» регулярно і непланово.

у мене без комісії

Мабуть галера виплачує? Як я зрозумів по їхніх умовах, якщо ти на прямому контракті і тобі гроші платить замовник напряму — доведеться платити комісію.

Мабуть галера виплачує? Як я зрозумів по їхніх умовах, якщо ти на прямому контракті і тобі гроші платить замовник напряму — доведеться платити комісію.

не розумію про яку галеру йде мова. У мене «усі переваги VIP тарифів/обслуговування»

не розумію про яку галеру йде мова

Та будь-яка. Але NeoGames — це не галера, сорі. В будь-якому разі, цей продукт теж локально зареєстрований тут, як я розумію, а отже контракт з ним не є фрілансом, виплати централізовано проводить місцева бухгалтерія. Чи я помиляюся?

Співпрацюю як ФОП. Всю бухгалтерію веду самостійно

> Мабуть галера виплачує? Як я зрозумів по їхніх умовах, якщо ти на прямому контракті і тобі гроші платить замовник напряму — доведеться платити комісію.

Дело не в галере. У меня тоже 0%, при том что контракты только прямые были всегда. Если ничего не путаю лет 8 назад для подобных условий единственное что необходимо было вывести с апворка хотя бы один раз в год деньги на приват.

Як я зрозумів по їхніх умовах, якщо ти на прямому контракті і тобі гроші платить замовник напряму — доведеться платити комісію.

Це не так. Я на прямому контракті і ПБ нічого не бере за зарахування SWIFT-переказу. Переказ йде за тарифом банку-відправника.
25 — це для вихідних переказів.

Ок, в такому разі з цим все добре. Совдепію з доступним часом обміну валют це не відміняє, правда.

99% банків світу не дадуть тобі взагалі відкрити валютний рахунок, не те, що щось кудись міняти чи, тим паче, знімати валютну готівку.
99% банків України дозволять поміняти валюту онлайн тільки поки працює МВБ або поки опердень — тобто всього 6-10 годин на день.

Але для хіпстерів і фанатів гарбузового латте, функція, що працює 23 години на день — це «совок» (якого ці хіпстери в очі не бачили).

Уявляю, як хіпстерів бомбить, що Сільпо закриває каси з 23.45 до 00.10 на «закриття касового дня».
І тим більше уявляю, як ці хіпмтери мучили б ніжками за кордоном, коли б бачили там банки, що працюють з 10 до 14 (з виходними Сб-Нд), кав’ярні, які працюють з 16 до 20 (бо хазяїн — на двох роботах), бари, які закриваються до 22.00. Або шиномонтажі, які не працюють в вихідні. А найближчий цілодобовий магазин може бути в 30-40 км від твого дому.

Я ж кажу, моно — це для хіпстерів, які обирають перделки-свістелки, і пофіг що під капотом — команда злодіїв, які допомагали Коломойському обкрадати ПриватБанк. Причому, до гороховського правохоронці вже підбираються.

99% банків світу

Бо я не громадянин тих країн, логічно ж. До чого це взагалі?

99% банків України дозволять поміняти валюту онлайн тільки поки працює МВБ або поки опердень — тобто всього 6-10 годин на день.

Для чого дивитися на гірше, якщо є краще? І головне — для чого цим гіршим користуватися?

Але для хіпстерів і фанатів гарбузового латте, функція, що працює 23 години на день — це «совок» (якого ці хіпстери в очі не бачили).

Так, це совок. Сервери працюють 24/7, і їм нема потреби брати перерву. Але мабуть ті нуби, яких понабирали в приват після його націоналізації — про це не в курсі.

Сільпо закриває каси з 23.45 до 00.10

В сільпо працюють реальні люди, тоді як покупку/продаж валюту обробляє машина, якій не потрібна перерва з даунтаймом (якщо бекендом займаються не ідіоти, звісно).

І тим більше уявляю, як ці хіпмтери мучили б ніжками за кордоном, коли б бачили там банки, що працюють з 10 до 14

Ой біда-біда. Ну ріл цінності хомо совєтікуса «дякуйте за те, що маєте, бо в когось ще гірше». Тоді як адекватні люди завжди прагнуть кращого, і дивляться на краще, а не кудись в канаву.

І кав’ярні, які працюють з 16 до 20 (бо хазяїн — на двох роботах), бари, які закриваються до 22.00. Або шиномонтажі, які не працюють в вихідні. А найближчий цілодобовий магазин може бути в 30-40 км від твого дому.

Саме тому я не вважаю Європу хорошим місцем для життя. Або Україна, або вже дивитися тоді на США/Канаду. А Європа з її соціалізмом та уравніловкою — ну нафіг.

Рекомендую почитати книгу Юрія Паламарчука «Декаданс Европы, Ренессанс Украины». Там гарно описані європейські реалії.

команда злодіїв, які допомагали Коломойському обкрадати ПриватБанк.

А, то переді мною прихожанин секти 25% і мародера-алкоголіка з його браттями-свинарчуками. Все ясно.

Причому, до гороховського правохоронці вже підбираються.

Ого, та я так бачу, що вас, сектантів, промивають не гірше, ніж русню.

Кароч, я зрозумів — приват найкращий, бо його педро націоналізував. Все решта — неважливо.

Рекомендую почитати книгу Юрія Паламарчука «Декаданс Европы, Ренессанс Украины». Там гарно описані європейські реалії.

Так от хто читає бред цього відсталого який наробив купу тем на доу про те що не треба їхати в європу... Тут в людей фейспалм лише від його статей, а книги то взагалі зашквар...

який наробив купу тем на доу

Наробив він їх для піару книги, очевидно, але книга справді цікава та написана по ділу. Інша справа, що чомусь велика частина місцевої аудиторії свято переконана, що в Європі молочні ріки і кисільні береги, тому вперто намагається заперечувати реальність)

А шо в нього там написано, якщо мова не про Європу?

Так книга ж якраз про Європу. Що ще там має бути написано?)

Якщо питання, які ще книги є наявності, крім цієї — та ніби ніяких. Це його перша книга, в якій він вирішив поділитися своїм досвідом подорожей.

Сервери працюють 24/7, і їм нема потреби брати перерву

Для поцінювачив ванільного рафа можу привідкрити велику таємницю: банківський софт залежить не тільки від того, працює сервер чи ні (Приват, наприклад, взагалі переїхав в європейські клауди з початком повномасштабного вторгнення). Було б добре рожевим хіпстерам почитати регуляційні документи НБУ. Банки зобов’язані виконувати настанови НБУ.

Саме тому я не вважаю Європу хорошим місцем для життя. Або Україна, або вже дивитися тоді на США/Канаду.

https://bank.codes/guides/multi-currency-account-usa/#:~:text=It’s%20not%20possible%20to%20open,of%20America%20when%20you%20travel.

Тавай, єхай вже.

А, то переді мною прихожанин секти 25% і мародера-алкоголіка з його браттями-свинарчуками. Все ясно.

Тепер цілком зрозумило твій інтелектуальний рівень. Рівень своєї культури ти показав ще раніше. Сподіваюсь, шашлики рік тому були смачні.

Dixi.

Було б добре рожевим хіпстерам почитати регуляційні документи НБУ. Банки зобов’язані виконувати настанови НБУ.

Було б добре фанатам педро хоча би попитати в девів моно, як вони це реалізували. Бо таки реалізували. Як бачимо, постанови НБУ цьому не перешкоджають. А примат — не зміг.

Приват, наприклад, взагалі переїхав в європейські клауди з початком повномасштабного вторгнення

А продовжив падати як раніше, яка іронія.

https://bank.codes/guides/multi-currency-account-usa/#:~:text=It’s%20not%20possible%20to%20open,of%20America%20when%20you%20travel.

Доларовий рахунок на вайзі в мене вже є. Виявляється, я навіть підготувався до переїзду)

Тепер цілком зрозумило твій інтелектуальний рівень.

Так, на щастя, він в десяток разів вище будь-якого фаната педро.

Я ж кажу, моно — це для хіпстерів, які обирають перделки-свістелки, і пофіг що під капотом — команда злодіїв, які допомагали Коломойському обкрадати ПриватБанк. Причому, до гороховського правохоронці вже підбираються.

Дарма витрачаєш чат на цього твердолобого зелебобіка ;)

моно создан выходцами из привата на краденые деньги оттуда же, причем бывшее руководство привата, которое сейчас в моно, было прекрасно осведомлено об куче кредитов оформленных на группу компаний-пустышек

Саша, вітаю. А є можливіть написати вам в особисті? Не бачу такої можливості. Почала порівняльну таблицу в Google docs Privat vs Mono — на прикладі $10000, хочу попросити посприяти розрахункам — щоб побачити всю математику та можливості вивести більше використовуючи інструменти (наприклад, короткострокові депозити), які дають обидва банки. Можливо, це було б корисно всім в цій темі, тоді можу опублікувати посилання на таблицю тут або вам в особисті. Буду дуже вам вдячна! Чекаю на відповідь ☺️

— перерва [обміну валют]: 23:30 — 00:19

Ну це просто жах! Як можна! Всі ж люди саме вночі міняють валюту! Не банк, а ізвєргі!

— комісія для перерахування на картку для виплат: 0,5% від суми, max 50 грн

Не користуйся картками для виплат. Навіщо ним взагалі користуватись? Якщо вже не можеш жити без цих бркдних, засалених пачок купюр по кишенях — заведи собі преміальну картку в тому пакеті — там зняття готівки безкоштовно. І, звісно, поповнення — теж.

— щомісячна абонплата — 50 грн (якщо не витрачаєш 5к грн щомісяця з приматівської картки фізособи)

Я хз, як треба жити, щоб не витратити 150 баксів за місяць з картки.

— SWIFT: 25 USD/EUR

І? Для 5к USD це — всього 0.5%, для 10к — 0.25%. Скільки разів на рік ти відправляєш комусь SWIFT-перекази?

А вхідні SWIFT на VIP-тарифах — без комісії.

А як покласти на депозит з ФОП рахунку? Ну тпу гроші зайшли на ФОП. Обміняв. А далі що? Як уникнути комісії 0,5%?

Перевести на бцдь-яку свою картку (безкшотовно, НЕ «для виплат»), потім безкоштовно покласти на будь-який СТРОКОВИЙ депозит. Тільки у безстрокоих депозитів є комісія за поповнення зі звичайної картки.

NOTE: Бо коли таке поповнення було без комісії навіть я використовував цю диру, щоб отримувати готівку без комісії: клав гроші з інтернет-картки на депозит «Приват-вклад», а наступного дня знімав їх на картку для виплат :) І все — безкоштовно :)

Перевести на бцдь-яку свою картку (безкшотовно, НЕ «для виплат»),

А які ще є види карток, а то я не в курсі...

Ну це просто жах! Як можна! Всі ж люди саме вночі міняють валюту! Не банк, а ізвєргі!

Люди міняють тоді, коли їм захочеться, і коли є така можливість. Хоч в 4:20 ранку, якщо розумієте про що я. Мати можливість поміняти 24/7 — це сервіс. А приват — це совдепія, де «подякуйте, що хоч це маєте».

Якщо вже не можеш жити без цих бркдних, засалених пачок купюр по кишенях

Я теж не сильно любитель кешу, якщо що. Але тримати великі суми виключно в українських банках — це божевілля. Тому бакси під подушкою — мастхев. А тому і зняття кешу буває корисним. Крім того, в значно менших сумах кеш потрібний для чайових — далеко не всі кафешки підтримують expirenza by mono, щоб вказувати чайові при оплаті в додатку.

Я хз, як треба жити, щоб не витратити 150 баксів за місяць з картки.

А для чого їх витрачати з карти привата, якщо є карта моно, де і кешбек в наявності, і комісій на кожен чих — немає, і додаток значно зручніший (чого не скажеш про bloatware від привата)?

а які тарифи на продаж валюти і користування ФОП рахунком?

порівнюю приват із своїм укрсибом:
0.003 % за продаж валюти + 0.001 % за зарахування на картку фізособи + 20 грн в місяць за рахунок фоп.
якщо в середньому в місяць продавати валюту на 40 000 грн = виходить тариф 2160 грн/рік з преміум карткою

в приваті не так?

В мене ПБ:
— продаж валюти: безкоштовно
— зарахування на картку ФО: безкоштовно
— обслуговування (і рахунку ФОП, і картки Visa Signature): безкоштовно (за умови приходу на рахунок більше 100.000 на місяць або витрати більше 30к грн з преміум-картки, яка входить в пакет)
— зняття готівки з картки: безкоштовно.
Ну і т.д.

wow. круто, треба буде до них заглянути.
дякую!

Щось ніяк руки не доходять оформити Signature. Поки і Platinum рівня не все використовую)

Між ними різниці майже немає, там, здається, все теж саме безкоштовно, тільки витрачати можна менше.

Розпитав сьогодні — майже все як описано, окрім зняття готівки. Для самозайнятих/фрілансерів які не отримують дохід від іт компаній в Україні — зняття готівки 1 % комісії з преміум картки і 0.35 % з картки для виплат

Двиіться, безкоштовне зняття готівки — тільки якщо обрати пакет IT expert Premium:
privatbank.ua/...​itions-for-it-specialists

imgur.com/a/menQS7s

Ага, тільки вище є умови) особливо 3 пункт цікавий :))

Для підключення тарифного пакета IT Expert необхідно:

мати поточний рахунок підприємця в ПриватБанку;
щоб основний вид діяльності (КВЕД) відповідав IT-галузі;
бути одержувачами платежів від резидентів «Дія.City»

Я думаю, що останні 2 пункти — це АБО, а не ТА. Бо інакше це був би реальний зашквар. І так, я не отримую платежів від резидентів дія.сіті і взагалі від українських компаній :)

А так, звісно, треба мати IT- шні КВЕДи.
давайте я вам надішлю персональне запрошення, по ньому зареєструєтесь і ще бонус отримаєте :) Тільки напишіть свій телефон десь в персональні.

приналежність до дія колхоза точно не є обовʼязковою

Віталію Петровичу, вам підключено тариф IT Expert.

Вiн дає змогу підприємцям ІТ-галузі обслуговувати бізнес майже безкоштовно.
Умови пакета IT Expert:
Платежі до бюджету (сплата податків тощо) — безкоштовно.
Платежі в інші банки — 3 грн за платіж.
РКО (щомісячна абонплата) — 50 грн.
Переказ коштів із рахунку ФОП на особисту Картку для виплат через «Приват24 для бізнесу» — 0.00%.
Переказ коштів із рахунку ФОП на особисту картку «Універсальна» або картку рівня Platinum через «Приват24 для бізнесу» — 0%.
Валютообмін — безкоштовно.
SWIFT-платежі — 25 USD/EUR.
Картки рівня Gold, Platinum та Premium залежно від суми обігу — безкоштовно.

Головне отп не вибирай. Якщо щось піде не так, обслуговування жах. Футболять з телефону на телефон.

ОТП обісрався, але не тому.
На телефонах скрізь буде так, тримати фахівців та телефоні задорого...
Якщо в мене виникають проблеми (скоріше питання, проблеми останній раз були на зламі 2014/15) з ОТП, я не лінуюся підняти дупу та поїхати до відділення. І там вже спілкування з притомними людьми (центральне відділення у Києві взагалі має окремих фахівців для фопів).
А отой кейс у 14/15 вирішувався взагалі з фіхівчинею відділа експортно-імпортних операцій з бек офіса...

Я запропонував їм підїхати, вони сказали не потрібно. Потім написали скаргу в податкову. Якщо не хочете перевірок з податкової, біжіть з ОТП банку як найшвидше. І так це було центральне відділення в Києві.

Якщо тільки попали в айті, то коментарі нижче, якщо працювали в сіру, то, можливо, краще оформити юридичну особу за бугром і платити 0 податків, сюди тільки якусь частину маленьку заводити необхідну, щоб не здохнути і платити з неї 2%, або створити і тут юрособу і також зменшити податкове навантаження.

можливо, краще оформити юридичну особу за бугром і платити 0 податків

Це взагалі реально без фізичного візиту туди? І щоб її так просто відкрити іноземцю? Ще й на 0%?

або створити і тут юрособу і також зменшити податкове навантаження

Хіба є юрособи в Україні, які платять менше, ніж ФОП на пільгових 2% без ЄСВ?

Це взагалі реально без фізичного візиту туди? І щоб її так просто відкрити іноземцю? Ще й на 0%?

Реально, і кік можна легально не подавати, якщо частина «стейкхолдерів» буде в умовній Польщі.

Хіба є юрособи в Україні, які платять менше, ніж ФОП на пільгових 2% без ЄСВ?

Так ти від обороту платиш, юрособа — від прибутку треба щоб платила. Догадайтесь як зробити щоб податок нуль центів був.

Комбінація МОНО (ФОП рахунок) + ПУМБ (для зняття готівки без комісії). До війни таке комбо дозволяло ще й валюту купувати без жодних комісій і забирати прямо в касі.

Зара ПУМБ дозволяє два рази на місяць зняти без комісії долари. Враховуючи ліміти це десь біля 5к

Можете описати весь процес зняття? Думав після 24 такого вже ніде немає

а шо там описувати). приходиш, даєш касиру картку, вводиш пін код, забираєш гроші і йдеш витрачати. ну можуть ще спитати чи замовляв готівку...знімаю без замовлення. але підозрюю шо може бути ситуація коли не буде потрібної суми. можна замовити...я раніше замовляв попередньо телефоном.

хм дійсно, це тільки для фіз карт, для фоп 0,75

А хіба можна купити долари в банку? По якому курсу? Єдиний спосіб купити — під депозит.
Тому я й кажу про процес повністю. Ну от прийшли кошта на картку ФОП Монобанку. Що далі?

Можна, в касі банку. Але там вони не завжди є просто)
І лише готівковий

хм дійсно, це тільки для фіз карт, для фоп 0,75

Можна подетальніше? Як це працює? Був на Моно. Але зараз там валюту не знімеш, тож перейшов на Приват.

З ФОП рахунку валюту зараз неможливо зняти у валюті, тільки через обовʼязковий продаж за гривню. Це у всіх банках так зараз. Мій спосіб вигідний тим, хто отримує ЗП у гривні.
ФОП рахунок (UAH) -> Карта моно -> Карта ПУМБ -> зняття через банкомат (20к за 1 раз без комісій у будь-якому банкоматі) / зняття через касу в ПУМБ без комісії (але більше 99к потрібно замовляти). Або:
ФОП рахунок (UAH) -> Карта моно -> Карта ПУМБ -> купівля валюти через додаток ПУМБ з урахуванням обмежень 100к грн/міс -> зняття через 3 місяці в касі ПУМБ.

А для чого в цій схемі взагалі ПУМБ? Після отримання грошей на моно просто йдеш у банкомат/відділення А-банк і там знімаєш, на місяць 50к без комісій. Або так само відкрити онлайн валютний депозит на 3 міс. Курс валют в моно кращий.

Ну наприклад якщо знімаєш більше 50к в місяць, або якщо живеш не в Києві і відділення А-банку або взагалі нема, або воно одне і туди потрібно їхати через усе місто.

Я ж написав що можна через банкомати знімати, але треба буде декілька операцій робити(не пам"ятаю обмежень але вони однакові для всіх). Банкоматів у привата більше ніж в ПУМБі. Можна і більше 50к, просто з комісією 0.9%, до 50к без комісій.

ФОП рахунок (UAH) -> Карта моно -> Карта ПУМБ -> зняття через банкомат (20к за 1 раз без комісій у будь-якому банкоматі)

З картки ПУМБ можна знімати в будь-якому банкоматі без комісії. За 1 раз можна зняти 20к. Комісія відсутня взагалі при знятті з банкомату. Через касу ПУМБ до 500к грн в місяць або 2 транзакції без комісії.

Так моно біла карта дозволяє теж 50к у будь якому банкоматі без комісії, і чорна теж ніби

Раніше з карток моно банкомати видавали тільки 1к грн за 1 транзакцію. Не знаю як зараз)

Зняли вже давно, у приваті до 20к за раз здається, але залежить від того які купюри в банкоматі

с фопа можно прямо на пумб кидать без извращений

Христос шукає банк бля ФОП. Тепер я бачив все...

Дик воскресе і шукає...

То навіть Христос вибирає ФОП замість гіг-контрактів та КЗпП

Приватбанк

Цікаво а навіщо кілька рахунків (я так розумію в одній валюті)? У мене Укрсіб: Обслуговування <2000 грн/рік (нав’язна платіжна карта + місячна абонплата).
Комісія продажу валюти на МВБ = 0,1%
Міжбанківські платежі у грн = 2грн (неважливо яка сума).
Курс продажу валюти ≈ такий як і на МВБ (зараз 36,7843 грн/$).

Деякі банки і за обслуговування не беруть і продаж валюти в будь який момент, а не тілтки в робочі дні і строго по заявці, відправленній до 11:30 😉

І за рахунок чого ці добрі банки заробляють собі на хліб?

А мене не повинно цікавити як банк заробляє, мене цікавлять лише тарифи відносно мене та репутація банку

Наприклад, за рахунок комісії банку за еквайрінг карт (береться з продавців, не з тебе).

Абонплати не буде, якщо витрачати з картки певну суму на місяць (здається, 5 чи 10 тис грн).

Тарифи жесть, для чого кормити дармоїдів?

Був у райфі довгий час їх клієнтом, але якщо для вас питання того що райф продовжує працювати в рашці і з початку повномаштабного вторгнення нічого не зробив для виходу — то можете йти в райф. Для себе персонально закрив всі відносити с райфом, що і вам раджу. Хоча якщо вам впринципі пофіг на те що райф платить в рашку податки за які купується зброя щоб нас знищувати — можете відкривати рахунок там.

УкрСіб вже як років 6 юзаю. Топ

Ви можете продати валюту в 16:00?, а в 20:00 чи на вихідних? Без заявок на продаж?

зачем продавать ее на выходных? поставил напоминалку утром закинуть на продажу и все. Я лучше продам по более выгодному курсу чем кормить моно-шмоно за то что удобно в «20.00» продавать. Тем более вообще можно указать автопродажу всего дохода

Курс продажу моно, практично той же що і на міжбанку

нет, вас нагревали на 5-10коп на каждом проданном долларе, мы сравнивали курс продажи в привате, моно и сибе, когда межбанк нормально работал по плавающему курсу

Перейшов з нового року на Mono. Перший тиждень у мене була тільки одне словосполучення «А що так можна було?!». Але ложка дьогтю теж є, це валютний контроль.. Це відділення пекла тут на землі

У мене було 2 проблеми:
1. У всіх місцях та документах потрібно було додати PE до мого імені. І це було довго і виснажливо. Спочатку просили в одні місця, потім просили в інші. Через день/два знову в місця де я вже додавав. Комунікація дно, т.я. усе спілкування через їхній бот в телеграмі. Часто ти не розумієш з яким відділом спілкуєшся і втрачається контекст (бо не відомо коли спеціаліст з валютного контролю від’єднався). Упродовж 2 тижнів мене постійно пінгували з різними доопрацюваннями які не завжди зрозуміло де робити (просив скріни) і кінця краю цьому не видно було.
2. У мене були 2 бонуси в інвойсах, а бонуси не були прописані у контракті. З цим питанням теж повозився, але легше ніж пункт 1.

Плюси:
— спілкувались ввічливо та адекватно реагували на мою агресію;
— дали доступ до грошей до закінчення перевірки;
Мінуси:
— довго;
— комунікація дно.. окрім того що описав:
— ще вибісило що я передбачив що блокування буде і хотів розпочати процес веріфікації раніше (я ж не думав що буде 2 тижні), проте самий нижній рівень тех підтримки блокування не бачив і переконував мене що просто SWIFT платіж по регламенту 3 робочі дні;
— працювали чи то різні люди, чи то по не уважності просили зробити те що вже зроблено;

Спочатку скинув їм доки в zip архіві, проте на їхній стороні на це не було реакції. Через це теж втрачено час, бо вони чомусь не змогли прийняти zip (до 1MB) через свій бот.

Комунікація дно, т.я. усе спілкування через їхній бот в телеграмі.

В них є гаряча лінія, номер телефону можна глянути в додатку. Хіба там не консультують?

Аа, ну походу в деяких банках одразу просять контракт, то я вже й забув про нього.

Ну, инвойс просто нарисовать относительно) Контракт не обязателен при ВЭД

Вони це теж розуміють що інвойсів я можу намалювати скільки завгодно і яких завгодно. Тому спитають контракт скоріше за все.
Проблема у тім, що в нас так влаштовано законодавство, що на банки покладається певна відповідальність за трафік валюти, але чіткі вимоги до документів не прописани. Тому трактування правил відрізняється не тільки від банка до банка, а й меж відділеннями того самого банка.

По ходу моя зарплатня не підпадала
Не знаю чи радіти, чи плакати

До речі, зараз юзаю парібас (укрсіб в Польщі) для ФОП, теж поки все ок

Подскажите банк для ІТшника для получения свифта с наименьшими комиссиями и с адекватным курсом обмена валюты.

www.pravex.com.ua/...​/pakety-uslug/famiglia-it

У райфі був преміум (той що з платиновою візою) Персональний менеджер там топ. Будь які питання взагалі вирішував через вайбер. Там де потрібна моя присутність домовлялись, приходив без черг у кабінет на визначений час і спокійно все вирішували
Але нажаль з відомих причин довелося піти.

Це тому що банк належить гавнюкам, що ніяк не можуть расіюшку покинути?

Підписатись на коментарі