×

Карта побиту чи UKR статус?

Знаю що багато людей на форумі зараз живуть чи планують жити в Польщі. І багато людей перейшли на «ФОП польський» (JDG), а значить мають право на карту побиту.

Але, чи є сенс робити її, навіть якщо є плани на майбутнє жити в Польщі? Адже, наскільки я розумію, тимчасовий захист всеодно рахується в стаж на отримання резидента ЄС.

Знаю, що карта дає право на іпотеку і все таке інше, але якщо поки немає такого в планах?

👍ПодобаєтьсяСподобалось8
До обраногоВ обраному13
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Чи можна буде подати на карту побиту, при працевлаштуванні на стаж?

Чи можна буде подати на побиту, якщо працевлаштований на стаж?

Вопрос к тем кто подавался на карту побыта по JDG. В списке документов говорится что нужно декларация за год. Не раз читал в комментах? что люди подавали на карту побыта сразу (или через несколько месяцев после открытия JDG). Как это возможно? Я в том плане. что допустим у того кто открыл JDG 1 января 2023 года, например. возможность отправить декларацию за год появилась только сейчас. Или возможно вместо декларации что-то другое предоставить (банковскую выписку например)?

Для українців прибрали вимогу про дохід в 12 середніх зарплат. Пишуть бізнес-план та доносять кожен місяць сплачені податки.
Сам цього не робив, це що пишуть люди.

Подскажите , пожалуйста, может у кого-то было так. Есть статус Укр, выехала в Украину на две недели, решила в Украине проверить свой статус в интернете, и он изменился с Укр на Nue. Это значит что мне его аннулировали или это временно, пока не вернусь в Польшу?

анулювали.
Можливо вернуть автоматично коли вернетесь. але треба вернутись до 30 днів.
якщо не вернуть автоматично то треба буде іти в ужонд і просити щоб відновили
ви показували дію польському прикордоннику при виїзді?

Да, показала, но у меня не было интернета и я не смогла ее обновить, он мне на это указал, что последняя дата обновления была еще в прошлый раз как въезжала в Польшу. Потом он мне указал на печатку о сделанном внеске на карту побыту и сказал либо то, либо то. Я ему сообщила , что аннулировала внесек и то значит что статус укр не могла потерять. Сейчас обновляю дию пл на телефоне и все нормально, ведь при аннулирование не могла бы в приложении открыть свой документ?

В мене дружина літом втратила статус через виїзд і тоді дія не оновлялася. Потім відновили ПЕСЕЛЬ і оновилася.

А в Польшу спокойно вернулась даже с аннулированным статусом ?

Привет. Есть два вопроса:
1) в этом треде вроде как многие уже подавались на карту побыту по jdg и тимчасовому захисту. Кому-то ее выдали уже?
2) не появились ли какие-то варианты подачи на карту побыту для неработающей жены? Вроде как писали воссоединение семьи не работает если карта побыта через тимчасовый захист

що таке «карта побита через тимчасовий захист»?

Я так понимаю когда у тебя jdg открыто на основании песеля с пометкой «укр». Это мое понимание которое я почерпнул из этого треда: dou.ua/...​rums/topic/43381/#2627250

а..
1. купа людей з песельукр отримали карти побиту по jdg
2. варіантів для НЕпрацюючих членів родини з песельукр поки що нема, тому що песельукровцам або по роботі або по бізнесу.

1) Багато людей в телеграм-каналах писали шо отримали (Варшава, Краків швидше всього)
2) Зі статусом укр тільки по праці, або бізнесу на карту поки що. Якщо грошей не шкода, можна взяти дружину на роботу у свій jdg, або хтось писав що хоче оформити через інкубатор на умову злиценія і платити якісь гроші зі свого карману, щоб в zus відрахувань було менше.

здається простіше і безпечніше піти працювати )) і перспективніше

Звісно що кожні $20 до родинного бюджету то $20 :)
Я не пам’ятаю що була за ситуація у людини щоб подати дружину зі статусом укр. на карту побиту, але він був креативний на варіанти і готовий витратити якусь суму, не знаю чим там все закінчилось.

Спасибо за ответы. Будем думать. Я просто читал, что Польша вроде как один из противников продления тимчасового захиста. Конечно маловероятно что не продлят локально в Польше, т.к это решение на уровне ЕС. Я пока что сомневаюсь стоит ли самому подаваться без возможности одновременной подачи жены, но судя по всему вариантов других нет и лучше одна карта побыта чем 0

и лучше одна карта побыта чем 0

Теж так вважаю.
Всі очікують що продовжить Польща захист до 25 року, їм там треба уряд сформувати після виборів.

І що робити з тою одною картою? Дружину за борт і додому, а самому далі сидіти в Польщі? Краще вже не мати жодної карти і поїхати кудись далі жити, ніж таке...

За борт не буде. Не можуть розлучити родину. Колись зроблять можливість подаватись на карту по об’єднанню родини і тут буде вже простіше/швидше приєднати дружину і дітей, якщо вже є карта.

тільки от попередній уряд замість розробити цей механізм, просто сказали, що не будуть продовжувати захист і по факту би вийшло саме дружину за борт і додому. Польша в цілому не дуже зацікавлена в тому щоб залишити навіть якийсь мінімальний відсоток від того мілліону що сюди приїхали з України(і політично і економічно), тому я не здивуюсь якщо це питання не буде першочерговим і для нового уряду і так і залишиться в підвішеному стані(давати можливість легалізації тільки тим хто працює і виконує вимоги по мінімальному доходу в цілому доволі адекватне рішення на цьому фоні).

Польша в цілому не дуже зацікавлена в тому щоб залишити навіть якийсь мінімальний відсоток

Нe думаю, той хто працює i платить податки потрiбнi. I чим бiльшe податкiв — тим кращe, вони ж до вiйни навiть спeцiальну PBH вiзу зробили для IТ-шникiв з Бiлорусi, України, Грузiї, рашi.

А зараж ужонди i так пeрeвантажeнi, тому спочатку дали можливiсть лeгалiзуватись тим хто процює, потiм вжe ciм’ям, всe одно поки захист дiє.

То були популістські заяви перед виборами, та і не важливо, що вони сказали. Туск проєвпропейский політик. Все буде нормально. Є конвенція що родину розлучати неможна, тому за борт і додому не буде. Точніше може бути для тих хто не працює, пенсіонерів. Але поки йде війна це малоймовірно. Якщо один з родини працює, всю родину можна бідключити до працюючого в ZUS і питань не буде. Для просто статус УКР вже виникають питання. Останнім часом вже частіше цікавляться ци є убезпечєніе.
Один отримує карту і спокійно живе з родиною, поки не дозволять подаватись по об’єднанню.

А я правильно понимаю что проблема именно в наличии тимчасового захиста у жены? Допустим если бы он был только у меня и я получил карту побыта, а жена допустим только что приехала по безвизу. Я правильно понимаю что в этом случае она могла бы податься на воссоединение?

Да, или по воссоeдинeнию, или по иным обстоятeльствам. Но со статусом укр. этого нeльзя сeйчас. Схeма — выeхать на мecяц, потeрять защиту и потом подаваться как будто eё нe было, тожe нe работаeт (так пишут).

Я б сказав, що для українців які приїхали в Польщу після 24.02.2022 подача на карту можлива тільки по роботі.

Ну поехать дальше можно и с 0 побутовых карт и с 5-ю

Цікаво, як це буде виглядати якщо одна з країн ЄС не подовжить захист... Це ж всі поїдуть по іншим країнам, і ще велике питання як пересуватись по країнам, бо з цим тимчасовим захистом тут такий бардак.... В Європі ще все на довготривалих договорах... Все мінімум на 12 місяців... І розривати умови не так легко... Або штрафи...

Привіт! Вибачте, що не по темі, але може хтось з вас мені допоможе)
Таке питання:
Після отримання карти побиту можна не працювати?

Доброго дня, Марина.

можна не працювати

Вам в сусідній топік про гендерну нерівність))

Так карта видається по роботі. Втратив роботу, втратив карту.

Але якщо по бізнесу (jdg, спулка), то можна нічого і не робити до її завершення. Просто наступну не дадуть.

Так взагалі можна по перебуванню подружжя, в такому разі й працювати не обов’язково, й наступну карту дадуть. Замало даних: нам невідомо яка, власне, карта є у Марини.

Я подала на карту побиту (маючи песель УКР) на підставі роботи

Я вчора дізналась, у відділі справ іноземців, що якщо маєш карту побиту видану через песель УКР на підставі роботи, то навіть якщо втрачаєш роботу, карта не анулюється, тобто все рівно залишається дійсною для НЕпрацюючих

Карту на підставі песель УКР взагалі можна отримати тільки на підставі роботи або бізнесу. Зараз немає під рукою спецустави але таке пояснення може бути пов’язано з тим, що поки триває війна, не можуть вигнати з Польщі. Тобто карта може діяти до кінця дії спецустави навіть якщо робота втрачена. Але не погано б було дійсно найти підтвердження в законах. Як показує досвід тут у кожного працівника ужонда своя думка і не завжди вона правильна.
Ну і не зрозуміло чи дадуть другу карту в такому разі

якщо маєш карту побиту видану через песель УКР на підставі роботи, то навіть якщо втрачаєш роботу, карта не анулюється, тобто все рівно залишається дійсною для НЕпрацюючих

Цікаво, не чук такого.
ХЗ чи це можливо)

Найбільший мінус: статус укр — лише паспорт і 10 хвилин на отримання, а карта побиту — громадна купа документів і невизначена кількість місяців (років) очікування на отримання.

Щось чув таке що на карті щоб отримувати 500+ треба мати доступ до ринка праці. Але питань багато. Наприклад: а якщо в мене jdg з доступом до ринку праці? Через університет, наприклад.

Може хтось ще не в курсі про терміни легального перебування на статусі UKR (а з дітьми в польських освітніх закладах — довше)

Obywatele Ukrainy mogą legalnie przebywać w Polsce do 4 marca 2024 r., a uchodźcy, których dzieci uczęszczają do polskich placówek oświatowych — do 31 sierpnia 2024 r.

www.rp.pl/...​nskich-uchodzcow-w-polsce

Десь чув, що члени сімʼї не зможуть податися по возʼєднаннє сімʼї у разі подачі на карту побуду через статус укр. Виправте якщо щось наплутав

Поки що не можуть, але статус рано чи пізно скінчиться. Може в березні, може через 3 роки

Я до того, що якщо людина з сімʼєю, то на мою думку, не сенсу подаватись наприклад одному батьку

Я думаю, все ж є. Невідомо що буде зі статусом далі, а так хоча б у одного з родини буде карта. Рано чи пізно родину приєднати дозволять, бо є європейська конвенція яка забороняє роз’єднувати сім’ї. Ну і з картою наприклад вже доступна карта «Дужей родини» для тих у кого 3-є дітей. Через 4 роки можна буде податись на довгострокового резидента ЄС, що фактично дорівнює ПМЖ. Як буде в законодавстві зі статусом УКР передбачити важко. КЧП все ж більш надійний варіант. Але невідомо в зв’язку з подовженням прихістку будуть взагалі справи розглядати. Я подався на початку квітня, ще навіть інспектора не призначили. Але то Вроцлав, тут своя атмосфера :(

5, але у багатьох рік уже пройшов :)

dou.ua/...​rums/topic/43381/#2621592

з мого досвіду, багато іноземних рекрутерів тупо не розуміють польського статусу УКР і не продовжують спілкування, якщо нема карти побиту. Карта побиту перекладається як residence permit, це їм зрозуміло. Статус УКР для них немає відповідника, це суто польський винахід, тому переклад не допомагає. Відкритий JDG для них не завжди аргумент — просять документ із чіткою датою закінчення права перебування. Пробував скачати польський закон про статус УКР, перекласти ґуґл транслейтом і подавати рекрутерам — непереконливо. Таким чином, хоч за законом у власника статусу УКР є всі доступи до ринку праці, а фактично — дуже багато іноземних компаній не хочуть зв’язуватися. А в іноземних європейських компаній кращі рейти, в порівнянні з польськими.

А що значить карта побиту через статус укр? Просто так статус укр не дає ж права на карту побиту, лише легальна робота чи бізнес, хіба ні? Тобто після відкриття jdg при подачі на карту побиту причина для її видачі вже буде якраз таки jdg.

Наскільки я знаю навіть якщо в вас був польскій фоп при активному статсу укр, ви не могли податися на карту побуту. Автор поправте мене якщо я не правий

Автор звідки може знати? Зараз навряд чи хтось відповість. Наче почали приймати заяви від власників JDG на статусі УКР, але ще не чув щоб комусь вже надали карту побиту. Чекаємо.

Не могли. З 01.04.23 можна податися. Чи дадуть, інше питання :)

Якщо голова сім’ї працює через JDG, то дітям і непрацюючим дорослим із статусом UKR вигідно якнайдовше перебувати на статусі UKR, бо інакше потрібно буде зголосити всіх членів сім’ї до ZUS (портал zus.pl — Płatnik — zgłoszeni do ubezpieczeń) і сплачувати за них обов’язкові внески в NFZ (у випадку великої сім’ї це може бути відчутна сума).

Ви помиляєтесь, ніяких додаткових платежів не буде, для дружини, дітей, і навіть батьків, якщо вони живуть з вами. Зголошення до ZUS знімає багато питань з доступом до медицини, так як трапляються випадки що знімають статус UKR і потім проблеми + можна мати сімейного лікаря.

Zgłoszenie członka rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego jest bezpłatna i nieograniczona. Oznacza to, że można zgłosić do ZUS-u dowolną liczbę osób uprawnionych, pod warunkiem że faktycznie nie mają własnego tytułu do ubezpieczeń.

Не зможу відповісти на ваше питання, але так само зараз знаходжусь між вибором, або карта, або залишатись на тимчасовому захисті поки що. І самостійно щось вирішити важко, бо інша країна — інші правила та закони. Може підкажете чи співпрацювали ви з якимись юридичними організаціями, які допомагають\розяснюють питання карт побиту і тимчасового захисту? Шукаю таку організацію і поки важко знайти когось, хто реально розбирається і може помогти\пояснити

Надо не организацию искать, а задать самой себе вопрос «а чем меня статус укр не устраивает?» и всё станет на свои места :) У этого режима только один недостаток: не дают кредиты/ипотеки. Если ты на них сию минуту претендуешь, есть первоначальный взнос, есть условия что твоя работа под это катит и т.д. — делай карту, а не претендуешь — не занимайся ерундой. До марта следующего года ты спишь спокойно.

Дякую за вашу відповідь, думаю ви праві, спішити немає куди , тому питання карти може почекати :)

До марта следующего года ты спишь спокойно.

Тут не згоден. В містах типу Вроцлава на карту можна і рік чекати.
Якщо податись в березні то весь цей час поки ти чекаєш, ти будеш невиїзний з Польщі.
Тому чим швидше податись тим краще.

Можна їздити якщо є підстава на в’їзд назад до Польщі. Ну тільки що поліція може прийти перевірити де ви живите і можна це пропустити, а так немає такої заборони.

30 днів наче ж можно бути відсутнім в Польщі?
Да і по Європі кордонів і паспортного контролю нема, як вони дізнаються?
А то що поліція прийде перевірить то таке, людина на роблту пішла чи по справам. Не можна ж їх весь час вдома чекати, цеж не домашній арешт.

Да і по Європі паспортного кордонів нема, як вони дізнаються?

Зазвичай немає, але ніщо не заважає йому з’явитись в будь-який момент — попадав на таке на німецькому кордоні, коли чомусь майже всі авто з не німецькими номерами зупиняли та перевіряли.

Ну тоді розвертатись да їхати другою дорогою
Взагалі подрожуючи по Європі на авто розумієш що ти в іншій країні лише по дорожнім знакам, які раптово стають на іншій мові. І часто дорожне покриття іншої якості стає.
Причому, що цікаво, в моєму особистому рейтингу одні з найгірших доріг в Європі це в Германії.
Бачив я ті «безлімітні» автобани зі знаком 130 та стиком двух половин дорожнього полотна зі ступенькою в пару сантиметрів якраз посеред друго ряду.

розумієш що ти в іншій країні лише по дорожнім знакам, які раптово стають на іншій мові

Ну є ще інші відмінності:
— мобільний роумінг
— конвертація валют при сплаті карткою
— власне євро при сплаті готівкою
— деякі обмеження при бажанні сплати за допомогою BLIK
www.zadluzenia.com/blik-za-granica
— також помітив що в додатку ґуґл мапс в Німеччині не можна позначати різні дорожні події (в Польщі таким чином водії діляться один з одним про мобільні пункти контролю швидкості — радари)

Я вот тут не уверен не меняется ли твой правовой статус с момента подачи на карту, если честно. А во Вро можно и 2 года ждать. Мы с моей в конце апреля выслали документы на карты, я на блу, она на обычную, захожу в пшыбыш — у обоих уже приняты дела, только у меня есть инспектор и что-то там движется, а у неё вместо инспектора стоит «почта» :D По ходу как-то всё же оно сортируется и блукард идёт отдельным потоком. А еще я думал пойти на опережение и параллельно зарезервировать личную подачу, чтобы донести оригиналы (я жлоб, по 7.80 за лист а4 заверенный платить не хочу) — послали, сказали, что это только для подачи, а моё заявление уже принято... Сижу жду... Но я ж не со статусом укр — я тут уже почти 5 лет.

Після подачі не змінюється.

Но всё равно тут вопрос опять же: сколько будет война? С одной стороны да, есть риск, что война до марта 24 закончится и какое-то время человек будет невыездной. А с другой стороны может война еще затянется, человек получит карту, но лишится плюшек статуса укр. Лотерея :) Но лично я за статус укр, опять же, если не надо ипотеки вот сию минуту.

А які є плюшки у статуса УКР, яких немає з картою? Як на мене то навпаки

Безусловный доступ к медицине, например :) Имея карту от умовы о дело получаешь с этим гемор.

Тоді це індивідуально. Для UoP проблем немає. Плюси, іпотека і карта дужої родини. Статус зникає з моменту децизії, хоча поки тим у кого вже є децизія статус не знімали. Єдиний момент, краще не виїзджати поки немає пластику, а зараз його роблять півроку.

Безусловный доступ к медицине, например :) Имея карту от умовы о дело получаешь с этим гемор.

А в чому проблема?

Проблема в том, что на умове о дело нет складок нфз :) Да, я понимаю что сделать рядом умову злеценя, все дела, но зачем, если есть на шару?

А є вже кейси що хтось на JDG та статусі укр подавав на карту і отримував на 3 роки?

Це неможливо фізично, пройшов місяць, карти розглядають від 4 місяців (якщо пощастило).

Знову коні-люди мікс, вже рік пройшов, а ніяк не заспокояться.

наскільки я розумію, тимчасовий захист всеодно рахується в стаж на отримання резидента ЄС

На точну інфу саме в Польщі не претендую, але тимчасові захисти не рахуються в стажі ВНЖ/ПМЖ.

багато людей перейшли на «ФОП польський» (JDG), а значить мають право на карту побиту

От коли перейдете на побут (ВНЖ) — тоді й буде рахуватись.

UKR статус

Це штампик для очей працівників польских державних установ, досить про нього базікати плз.

що карта дає право на іпотеку

Іпотеки включаються коли є місцеві податки/декларації. Доходи українських ФОПів до уваги не беруть.

але якщо поки немає такого в планах?

В чому питання?

На точну інфу саме в Польщі не претендую, але тимчасові захисти не рахуються в стажі ВНЖ/ПМЖ.

Але юристи так не вважають, бо укр статус не входить юридично туди. Того і питав. Бо, наприклад, по ПХБ люди взагалі на візі сидять, і в них вже рахується штамп від дати в’їзду. Я теж по візі заїхав, хоч і отримав укр статус.

Доходи українських ФОПів до уваги не беруть.

Я закрив український ФОП, бо не бачу в ньому сенсу. Тому одразу почав платити податки тут.

Тут написано 5 років легального перебування на території Польщі. Тимчасовий прихісток є легальне пребування.
www.gov.pl/...​denta-dlugoterminowego-ue

Так, але варто зазначити що не все легальне перебування трактується так само.
Наприклад перебування на підставі студентських віз трактується як половина. Тобто тільки за 10 років зможете податись. Так само є інші категорії, які трактуються як половина перебування. З того що я зрозумів, статус УКР по суті як легальне перебування по роботі. Але щоб впевнитись, якщо плануєте переїзд варто консультуватись з юристом.

тимчасовий захист всеодно рахується в стаж на отримання резидента
ЄС

Я думав що не рахується. Можна пруф?

Тут проблема в тому, що рахується 5 років легального перебування в Польщі. Окрім... І ось в окрім, прихистку немає.

В окрім є перебування по шенгенській візі чи з гуманітарних причин.
Хіба поточне перебування не підпадає під гуманітарні причини?

in-poland.com/...​a-pmzh-dlya-inostrantsev

Тут розказують про проект закону
де доволять араховувати перебування під тимчасовим захистом в ті 5 років.

В різних странах.В Польщі і так зараховується перебування на легальних підставах

А як щодо питання податкового резиденства після 183 днів? Якщо залишатись на песель УКР то потім можуть здерти податки за весь період проживання, а податків з укр фоп вже ніхто назад не поверне. Чи всі на це забивають і сидять на своїх 5%?
Виходить щоб не платити подвійні податки вибору немає — треба оформляти JDG і карту поьиту, чи не так?

Я одразу перейшов на JDG, бо 5% це звісно привабливо, але виводити їх трохи муторно, а планів на життя в Україні не маю, чого триматися?

щоб не платити подвійні податки

Закрив укр фоп перед тим як відкрив JDG, щоб не стикатися з подвійним оподаткуванням.

Якщо залишатись на песель УКР то потім можуть здерти податки за весь період проживання

На підставі яких документів можуть здерти?

треба оформляти JDG і карту поьиту, чи не так?

Типу того. Польща вирішила що самозайняті українські ФОПи на ремоуті мають листати гроші в Польшу по їх тарифам, тому є сенс регати місцевий ФОП.

На статусі УКР безкоштовний NFZ. Для подачі на карту побиту потрібно зголоситися в NFZ (тут не пригадую, чи 350 зл на місяць чи скільки) або в недержавну (ще дорожче). Тобто УКР вигідніший.

З іншого боку, з мого досвіду, багато іноземних рекрутерів тупо не розуміють польського статусу УКР і не продовжують спілкування, якщо нема карти побиту. Карта побиту перекладається як residence permit, це їм зрозуміло. Статус УКР для них немає відповідника, це суто польський винахід, тому переклад не допомагає. Відкритий JDG для них не завжди аргумент — просять документ із чіткою датою закінчення права перебування. Пробував скачати польський закон про статус УКР, перекласти ґуґл транслейтом і подавати рекрутерам — непереконливо. Таким чином, хоч за законом у власника статусу УКР є всі доступи до ринку праці, а фактично — дуже багато іноземних компаній не хочуть зв’язуватися. А в іноземних європейських компаній кращі рейти, в порівнянні з польськими.

Висновок — можна зекономити 350 зл NFZ на місяць на статусі УКР, але натомість довго пояснювати іноземним рекрутерам що я не верблюд, з сумнівним результатом.

Поки на проекті, але згодом планую зголоситися в NFZ і таки подаватися на карту побиту по JDG, щоб мати кращий доступ до іноземних європейських компаній.

Якщо в JDG, ви вже платите взнос в NFZ

Хіба що ZUS сам перераховує в NFZ частину моїх внесків в ZUS. Бо я сам нічого дотатково поки що в NFZ не сплачую. Брав довідку з скарбувки і з zus про відсутність заборгованості, там все ґуд.

А от на карту побиту треба мати документ про медичне страхування. А це або NFZ, або недержавна організація. Телефонував спеціально в ужонд свого воєвудзтва, там підтвердили що для карти побиту треба виконати ці умови.

ZUS перераховує частину на NFZ.

Якщо так, тоді наче більше нема недоліків і можна подавати на карту побиту по JDG.

Підтверджую, щойно зайшов на портал ZUS і роздрукував всі суми які перераховує ZUS в NFZ з моїх сплат.

В статусі УКР є кілька пунктів, які є дуже незручними. Для нас найголовніший — неможливість дітям офіційно виїжджати з Польщі(точніше в’їжджати назад). Так, я знаю, що на свій страх и ризик можна поїхати і багато кого без питань запускають назад. Але по закону — в них дії нема і безвіз скінчився((. Так, офіційно прийняли поправку, щоб додавати дітей в дію батьків. Але коли то реально зроблять — хз. Плюс сам цей статус знімають раптово і ти навіть і не знаєш про це, а потім маєш проблеми. Літали з чоловіком в Рим на тиждень, у нього все ок, а у мене по поверненню статус зник, ходила відновлювала. А якщо зникне ще під час подорожі — привіт веселе повернення і спроби пояснити, що ти не верблюд.
Зараз на карту можем податися ми з чоловіком, а в дітей поки що варіанту немає такого. Але якщо ми подаємось і нарешті імплементують додавання дітей до дії, то як тільки ми отримуємо децизію, то діти знову нікуди не можуть їхати, бо з отриманням децизії втрачаєш статус УКР і не маєш дії. Коротше кажучи, за цей час ми вже повністю освоїмо польский внутрішній туризм)))

Ви впевнені, що статус зник через поїздку до Риму? Ви не проходили митного контролю в аеропорту. Польща не знала, що ви велетали і поверталися до Італії.

Я ні в чому не впевнена. Просто факти кажуть, що за 2 дні до поїздки я перевіряла у обох і статус був. Через 2 дні після повернення перевірила — у мене змінився, а у чоловіка ні. Чому,як і якого біса — хз. Тому і кажу, що статус то така мінлива річ, сьогодні він є, а завтра нема. При тому, якби я сама не перевірила, то я б дізналась про зникнення статусу мабуть тільки зі зникненням 500+, які потім люди довго і марно намагаються відновитию

Статус можуть забрати заднім числом, наприклад за поїздку за межі ЄС, яка була 5 місяців перед цим. Ну і ще статус теж забирали в людей, які з Польщі взагалі нікуди не виїжджали, щось в них там не до кінця добре працює.

виходить я, як JDG, можу отримати карту побиту а сім’я залишиться на тимчасовому захисті? не можна всім перейти на побит?

Якщо всі будуть JDG чи знайдуть роботу, але дітям я не знаю що робити.

Непрацюючі і діти — через «возз’єднання сім’ї», коли таке дозволять для власників статусу УКР (поки що ні).

Смотри, единственное в чем статус УКР уступал карте — возможность брать кредиты. И то не факт, что это не поменялось, поскольку этот статус на территории Польши как раз к карте и приравнивается. Позвони/сходи куда-то да спроси, можешь просто в магазине у кредитных консультантов, можешь в банке.
В остальном статус УКР выигрывает у обычной карты. Считай до конца действия спецзащиты, а её продлили до марта следующего года, ты точно легально находишься в стране. У тебя полный доступ к рынку труда, что важно, соответственно нет привязки к работодателю или надобности вести JDG. Не получилось в JDG — закрыл, ушел на галеру, ничего переделывать не надо, всё достало — ушел в сабатикал на полгода, никто тебя из страны не выгонит аж никак. Ну и за карту надо 440+50 заплатить, а статус укр бесплатный :) Зачем менять? Чтобы что?

Щоб потім не бігати як ужалений коли статус відмінять :)
Ну, і мені деякі банки без карти побиту не захотіли рахунок відкривати.

Это нормально, что некоторые банки не хотят без карты открывать — всегда так было. Тот же mBank не хотел, хотя тем у кого статус укр сейчас открывает без проблем, травит байки про «только на год», но я польское «на год» знаю :) Они не будут терять клиента — предложат перейти на обычную форму, то есть со счета с припиской «укр» на самый стандартный. А мбанк классный банк, у него и обмен внутрибанковский по отличному курсу, и виртуальные карты можно делать, и снятие денег в любом банкомате без комиссий, ИМХО самый удобный банк в Польше.

По поводу «когда статус відмінять» — его не отменят взад, то есть если все дали до марта 24 года, то ситуации когда завтра сейм примет решение это всё пересмотреть и укоротить время жизни статуса до ноября 23 не будет, они так не делают и не делали никогда. Дата конца спецзащиты может подвинуться только вперёд, то есть стать потом на август 24, или март 25. Так что ты еще без малого год спишь спокойно. Не веришь — найди у себя в городе юристов, которые шарят, сходи ни консультацию. Но работает именно так.

По поводу «бегать как ужаленный». Я в конце апреля подался на очередную карту, у меня инкубаторная, то там надо было только залончник 1 у работодателя заказать и анекс к договору, остальное у меня есть, как на JDG — хз, я в этот разводняк не лезу, сильно жирно им ЗУСа по 2000 платить через пару лет, ну то я доки заполнил за вечер, всё распечатал, фотки сделал на телефон, капля фотошопа, печать в россмане, всё это дело в конверт и отправил на ужонд. С момента как ты выслал письмо — твой статус пребывания в стране меняется на «в ожидании карты», ты хоть последним днём действия спецзащиты отправишь — всех всё устраивает. А если каких-то документов не хватает — донесёшь потом, там главное чтобы были 3 или 4 основных, заявление, фотки, паспорта копии вроде и еще что-то там. Вот это упаковал, денег заплатил, квитанцию распечатал, выслал и спишь спокойно.

Я вже вписався в Парібас :D
Поки ліньки міняти банк, бо це треба закривати рахунки, відкривати нові, змінювати їх в контракті, реєстрах, оце все.
Але бачив, так, що mbank непоганий (коли вже було пізно), може для особистого використання відкрию, якщо дадуть зробити це :)

За JDG знаю що потім зус великий, але це буде через 2.5 роки, ще дожити треба, нічого не заважає потім перепригнути на інкубатор чи в штат ж?

Ну, взагалі, треба подумати над тим робити карту чи ні. З плюсів спробувати її робити зараз, це якщо тобі відмовлять, по ідеї, ти далі будеш чілити на укр статусі, а не доведеться думати що робити і як залишитися легально в країні. Але це не точно, що укр статус при відмові не злітає.

Не видел про парибас. В парибасе у меня только ипотека висит, он был одним из двух банков, которые соглашались на умову о дело + часовы побыт, остальные хотели умову о працэ, в остальном мне этот банк не нравится. Среди украинцев стандартно берут PKO PB, раньше очень любили Миллениум, потом его задрочили (приедут, сделают счет, уедут — карты висят, за обслуживание люди не платят, короче жесть) и банк начал хотеть рабочие контракты, это в 20 году было, как сейчас — хз. Ну и некогда GetIn, который сейчас Velo, вообще архилояльный банк был, у меня когда знакомые приезжали, то мы им счета открывали чуть ли не с порога автобуса — сначала шли брали пакет связи, потом сразу в этот банк, банк сразу карту на руки давал, а дальше уже всё остальное.

Перелезть потом несложно, вопрос тут скорее к контрагентам чтобы не бухтели, плюс всё позакрывать. Но то уже сам будешь смотреть.

На основании чего тебе должны вдруг отказать в карте? Разве что ты накосячишь с документами. Был тоже товарищ — получил 2 отказа, потому что накосячил с медстраховкой (у него частная, не нфз), после первого раза переподался даже не выезжая никуда, сразу, после второго просто подал на апелляцию. Карта на руках — человек живёт. Расслабься, здесь тебя не хотят выгнять, Польша наоборот заинтересована в том, чтобы ты тут жил, работал, делал покупки в местных магазинах, платил налоги и т.д. Даже если ты лютый оптимизатор и платишь всего 6% пита — ты всё равно интересен, потому что ты тратишь деньги здесь. Единственное чего нельзя делать — нарушать законы, а категорически нельзя это работать нелегально. Вон Виталий Мирошниченко, который блогер ютубовский, не знал, ошибся в разрешениях, не смог в судах выиграть дело и по итогу уехал из страны. Но это как раз случай ошибки в доках, серьёзной, и именно на его ошибке горят многие. Но сейчас это неактуально, там с зезволенем типа б была проблема.

Ну мені порадили Мілленіум, не радили ПКО, і казали що «Парібас норм».
В 2х Мілленіумах мене послали без карти, того й пішов в Парібас. А вже як розібрався, зрозумів що це хоч і непоганий, але не найкращий вибір був.
Ну, як вже є, поки мене не влаштовує тільки курс, все інше наче ок, нехай поки буде, не велика проблема.

Ну, відмови ж є, я читаю вон в чаті JDG, інспектор не з тієї ноги встав, і відмовив по надуманій причині чи просто бо сам щось не поняв, недочитав, не побачив. А ти потім доводь що не верблюд.

Курс — поищи есть ли в бнп услуга обмена по биржевому курсу. У мбанка есть такой себе mKantor, его надо вручную включать, и он даёт курс именно как в обменниках физических или около того, он очень другой по сравнению с переводом со счета на счет. Поищи, может у тебя есть. У меня счета в евро и злотом, то как раз через мкантор вымениваю.

По поводу отказов «не з тої ноги встав» — слабо верю. Скорее или подающий баран, или чего-то недоговаривает. Это вот как с тем товарищем с апелляцией «инспектор придралась к страховке», говорю «а какое покрытие было? 30к евро ж?» «не, 10, зачем 30?» ... ну так блин, ну серьёзно? :D И это еще было в те времена, когда Варшава лепила отказы при любом браке формальном. Но может да, в случае с JDG всё иначе, карты по JDG это вообще сейчас новое явление, до войны JDG простым смертным не открывали. Но всё равно не думаю что нельзя обыграть или через апелляцию, или сразу переподать.

Мені ось таке порадили в чаті JDG: walutomat.pl

Тоже встречал эту ссылку. Кстать, у меня ща на мканторе курс по евро ниже примерно на полгроша-грош, на валютомате 4.56 с хвостиком, у меня 4.55 с хвостиком.

Ну, в мканторе може й 4.55, а в парібас кантор плакати хочеться

Не знаю який курс євро, але долар в валютоматі 4.11, а в парібас 4.04

Якщо просто обмін валют, то можна користуватись internetowykantor.pl (це та сама фірма що й валютомат).

У бнп теж є можливість міняти по норм курсу, потрібен преміум акаунт
Раджу сходити в банк і поговорити з менеджером
UPDATE:
блін, якщо в мбанк курс майже такий як в валютомат.пл то бнп — відстій навіть на преміумі :(

Навіть в ПКО гарний курс, тазашо

Прямо сию секунду, 1:34 ночи. Евро, покупка: 4.5503 валютомат, 4.5486 мбанк :) Сколько разница на 1000 евро? :D

що за чат JDG? Якщо публічний — пошарте лінку :)

зараз, якщо ти маєш право податися на карту(тобто є хоч якась робота або ФОП), то навіть якщо не вистачає всього і не виконуєш умови, то на рік повинні видати в будь-якому випадку(ну якщо ти не терорист якійсь)))

А на рік не дуже той сенс є, бо тоді чим це краще UKR? На 3 роки карта, звісно, круто було б, бо це дає можливість прогнозувати на більш довгий період.

Я отримала децизію на 3 роки через трішки менше, ніж за 2 місяці від дати відправки документів до ужонду, і це дуже швидко (щоправда, у зв«язку з працею на сталій умові). Зі статусом не потрібно їхати здавати біометію — це величезний плюс+величезна економія часу та грошей. Статус можуть відмінити в будь який момент, і тоді всі «зєваки» побіжать подавати документи і буде хаос :) Тому вважаю, що зараз найкращий час , аби подати документи на карту побиту (з будь-якої причини — чи то праці, чи ФОП), бо, чомусь мені здається, що скоро ці всі статуси почнуть відміняти. Вигнати людей — то, думаю, не вигонять, але кататися туди-сюди вже не дозволять.

Відбитки на карту беруть і зі статусом УКР, але то рандомно і не у всіх воєводствах. Ну вже питають убезпеченіє. Жити з просто статусом УКР і не працювати в Польщі, стає все важче.Карта звісно це вже документ, і принаймі працюючим в родині отримати карту має сенс. По УоП навіть у Вро децизію дають 2-3 місяці.

но я польское «на год» знаю :) Они не будут терять клиента

То ти просто не в курсі як люди отримують листи щастя від банків на кшталт «Дякуємо за співпрацю, але просимо забрати нахєр свої гроші до дати Х після якої всі рахунки будуть заблоковані». Це не стосується статусу URK як такого, але KYC/AML вже давно не жарти. Тобто якщо фінмоніторингу банку не сподобаються якісь транзакції чи патерни використання рахунку, банки в Польщі аж бігом просять клієнтів на вихід...

Ключевое ты написал в самом конце: если финмониторингу не нравятся твои транзакции :) Банку из-за тебя проблемы не нужны, логично что тебя попросят.

Ок, давай просто подумаем головой, смотри, есть mBank, он никогда не открывал счета без карты побыту. Вообще никогда. И тут он решил открывать счета тем, кто со статусом укр. Зачем? Чтобы потом их выгнать? :D Где логика? Я считаю, что лимит в 1 год сделан для того, чтобы счета закрыть если люди свалят куда-то, просто чтобы проще было. А кто здесь останется — нормально всё будет. А не будет — на нём мир клином не сошелся. Я в ноябре узнаю как оно будет — как раз подруга счет там открыла, поглядим.

он никогда не открывал счета без карты побыту. Вообще никогда. И тут он решил открывать счета тем, кто со статусом укр. Зачем? Чтобы потом их выгнать?

Тому а) стало можна (завдяки усім цим рішенням щодо тимчасового захисту етц), і на цьому тлі б) відмовити біженцям в обслуговуванні рахунків було б дуже стрьомним рішенням репутаційним в плані.

Але коли буде прийнято рішення про скасування тимчасового захисту (а це, зрозуміло, рано чи пізно відбудеться), будь-які рахунки людей без постійного статусу на терені Польщі знов стануть токсичними в сенсі AML. Якщо це депозити без руху це ще туди-сюди (на таке можуть заплющувати очі теоретично), але якщо ти не маєш ніякого легального статусу а тобі на рахунок регуляно падають якісь кошти — без шансів такий статус кво довго утримувати (я б припустив що до цього не дійде, і як тільки анонсують скасування UKR від банків полетять листи щастя тим хто не встиг/не захотів інакше легалізуватись)

:D Где логика?

Ти не бачиш тут логіки, тому що мислиш тільки категоріями типу «втраченої вигоди». А логіка тут в тому, що штрафи за порушення AML настільки великі, що банку простіше не працювати зі стрьомними клієнтами взагалі, ніж наражатись на ризики.

Для начала мы говорим о разных вещах. Я говорю о том, что мбанк начал открывать, открывает сейчас на год, но я уверен, что потом он продлит контракт, или автоматически, или по заявлению. Я говорю про время, когда у клиента будет активный тот самый статус укр, но контракт с банком закончится. Вот конкретно про случай с мбанком. Я думаю я более точно буду знать в начале октября, когда подруге отправлять мейлы будут. Я очень сильно удивлюсь, если её попросят, очень и очень.

Когда закончится война и прекратится спецзащита — там будет другой разговор. В этом случае все, кто будет хотеть остаться, быстро подадуться на карты, ну а банки будут думать что им делать, например у них есть хороший клиент, который с ними уже 2 года на статусе укр, — продолжить с ним отношения, или закрыть счета. Я думаю, что продолжат. Понятно что будет оценка рисков и т.д., но всё же.

И во всех этих случаях я говорю именно про легальное пребывание в стране. Понятно что иметь дело с нелегалом никакой идиот не будет. Кстать, «в ожидании карты побыту» это тоже легальный статус. Банк может захотеть подтверждение этого статуса (печать в паспорте, или еще чего), да и всё. У меня был прикол — я шварега по скриншоту трудоустраивал :) Ковид, он подался на карту, но почтой, печати в паспорте нет и не будет, а работодатель просит. Пришлось делать скрины имейлов с ужонда и панели где подтверждение что он подался и отправлять в отдел кадров. Приняли. Человек работает. Естественно обновленные доки в ужонд дослались, карту получил год назад. Это так, из весёлого.

Я говорю про время, когда у клиента будет активный тот самый статус укр, но контракт с банком закончится.

А, ну це без питань. Поки терміновий захист діє та люди перебувають в країні легально — банки будуть працювати й далі.

ну ніколи — це занадто сильне твердження, я відкривав колись давно в мбанк на укр паспорт, ще до безвіза

я відкривав колись давно в мбанк на укр паспорт, ще до безвіза

"Це було давно й неправда«. Колись деякі банки в певних європейських країнах відкривали рахунки нерезидентам взагалі ледве не в скайпі. Але з тих часів процедури сильно змінились, банки попадають на велетенськи штрафи («Bank AML fines in 2022 reached far and wide across the globe, totaling over $2 billion in civil monetary penalties...»), тому зараз це фантастика.

Я думаю була б воля банків, вони б ті картки на зупинках роздавали б замість флаєрів :)

Але, регулятори проти

Текнікаллі навіть подача самої лише голої заяви (вньоску) без ніфіга має запускати описану зміну легального статусу; однак дуже ймовірно ужендники покрутять пальцем біля скроні і такого апліканта спробують мстиво заєбати на доподачах решти документів

Если тебе завтра выпердуль из страны светит, то даже такое сработает :) А там уже следующим письмом дослать корректу :)

Так что ты еще без малого год спишь спокойно

Насколько мне известно, то Польша, как и другие страны ЕС, опирается на решение совета Европы. Как те выдвинут решение, таково будет во всех странах ЕС. Лично не знаком с этим случаем, но в Ирландии об этом выдают предупреждение в письменном виде при получении защиты.

Ще не подовжили, остаточно ще не прийняли.

Да вроде уже проголосовали. А даже если нет — проголосуют. В ЕС приняли, а в Польше нет? :D Это несерьёзно. Сделают. У меня родители сейчас на этом статусе здесь живут, думаешь я переживаю? :) Нет. Я им уже аренду продлил на очередной год :)

Сейм же проголосував, ні?
Не думаю що Дуда накладе вето і скаже: та ні, пішли ви в баню зі своїми українцями, всіх нафіг.

я теж впевнена, що все приймуть и подовжать. Але все ж таки офіційно ще не затверджено остаточно, тому і додала уточнення :)

тимчасовий захист всеодно рахується в стаж на отримання резидента ЄС

Наскільки я розумію, то не рахується

Рахується! Оскільки одним із критеріїв є кількість років легального перебування. Тимчасовий захист якраз підходить під критерій легального перебування і також у пл це не є захист гуманітарний (гуманітрна карта побиту або статус реального біженця)

Чому? Все чого немає в виключеннях — рахується. Ще й без коефіцієнтів. Звісно, можуть в будь-який момент змінити :)

Ок, перевірив закони — ніби справді рахується. Але треба бути обережним, щоб статус не «злетів», ну і хто його зна, що ще буде за 4 роки

Подались на карту
Це як запасний варіант на життя, якщо передумаємо повертатись в Україну з часом

Я не планую вже, це план А навіть. Але навіть з цієї позиції не бачу якихось переваг на даний момент 🤔

якщо для подальшої легалізації раннє отримання карти побуту не є критичним — то можна і на укр статусі продовжувати, чому б ні

В мене ситуація, що тимчасовий захист не дали. Купа причин — і виїхав до війни, і канадська віза і т.д.
Так би можливо теж не подавався

А канадська віза це привід не давати прихисток?

так
нам прямим текстом сказали, що була дана команда згори, з канадською візою відмовляти у прихистку
Їхня логіка: ти подався та отримав канадську візу — тобі є куди їхати, тобі не потрібен захист

я про ту канадську візу яку масово почали роздавати під час війни. З дозволом на роботу і іншими плюшками

ну если есть виза в канаду, то зачем тебе польша?

синхронне питання: якщо є польща то навіщо мені канада?)
міліон своїх причин

если есть Украина, зачем тебе польша?

Якщо є Сомалі, навіщо тобі Україна?

и я о том же. Невозможно сравнивать польшу и канаду, это два разных мира, не в пользу польши

ти порівнюєш країни по критеріях важливих для тебе
у мене інші критерії
Здається тут на форумах уже було міліон срачів на цю тему, навіщо починати ще один?

я сравниваю основную критерию, это уровень жизни, в канаде он не сравним с польшей

Ну, в мене є знайомі які з Канади повернулися до Польщі, а є навпаки приклади хто нормально себе почуває в Канаді

рівень життя це не критерій — це сукупність різних критеріїв

Ну хз, я виїхав до війни по туризму і взагалі не в Польщу — захист дали.
Під час нього отримав канадську візу на всяк випадок.

Тут ще важливо — коли ти подавався
Ми подавались в квітні 2023, а з нового року все ускладнилось сильно. До цього багато на що закривали очі
Ми довго їздили по світу не оформлюючись ніде, зробили канадську візу і т.д. як сказала наша юристка: «Спробуйте звісно отримати але ви прям постарались щоб Польща вам відмовила»)

В квітні 2022 року, коли дні безвізу почали закінчуватись.
Якщо ви рік вештались по Європі без протекту жодної країни — то ви вже порушили умови перебування тут.

ми не були в Європі.
Було в піднено-східній Азії. Прилетіли в Португалію, пробули там 3 тижні і полетіли в Польщу, щоб податись на документи. Постарались щоб з моменти заходу в шенгенську зону пройшло менше 30 днів — хтось нам сказав, що це може бути важливим.
Так що ніякі умови ми не порушували

Я не впевнений як сам ЄС ставиться до довгого перебування в Азії без документів, загалом усі ці правила націлені на те, щоб людина 51% часу перебувала в своїй країні, а відповідно не більше 49% в інших країнах. Але це діє для мирного часу.

Щодо 30 днів — то ми читали навпаки. Треба щоб безвізу залишалось 30 днів на момент подачі документів на захист, тобто податись в перші 60/90 днів.

Якщо вам відмовила Польша — рекомендую спробувати в Словаччині (Братислава, навпроти ТЦ Ніви).

А як ви рік по ЄС їздили? Безвіз 3 місяці

ми в Азії багато часу провели

Ну статус укр, на скільки я бачу по різним чатам дуже не стала конструкція. Стільки випадков вже було що хтось зʼїздив в Україну на пару днів — а людині цій статус УКР і забрали і потім йди доводь. Також бували випадки що люди просто з Турціі не могли з цим статусом в Польщу повернутись, типу ви вже рік в Європі, показують diia.pl, а їх питають «це що таке взагалі?». Коротше говоря, якщо такі складнощі не пугають — то можна і на УКР статусі залишатись. Але карта побита, ІМХО, трохи більш надійна в ціх моментах. Інше питання: от я можу податись на карту побита, а що родині робити? Наче зараз ніякої процедури для їх легалізаціі немає.

А родині, якщо не працюють і не мають бізнесу, бути на статусі, ніяк інакше.

Я розумію що карта це надійніше, але ж її можуть і не дати? І я так розумію, в цей момент і статус укр відберуть?

Щоб не дали карту, це треба добре так затупити з документами) Але все одно потім виправиш і дадуть. Ну і терміни в різних воєводствах дуже відрізняються

Да, статус слетает, идёшь ногами в ужонд и просто его восстанавливаешь. Вообще без проблем. Лучше сразу по приезду сходить да и всё.
По твоему вопросу по семье — ты их можешь потянуть за собой паровозом по причине «inne okoliczności», по крайней мере раньше это прекрасно работало, может сейчас добавили какие-то доп.причины и еще упростили процедуру.

По твоему вопросу по семье — ты их можешь потянуть за собой паровозом по причине «inne okoliczności», по крайней мере раньше это прекрасно работало, может сейчас добавили какие-то доп.причины и еще упростили процедуру.

Ні, якщо родина має статус укр, вони не можуть так зробити.

Может быть. Но если у них статус укр, то им и не надо садиться на шею кормилицу семьи.
По инным околичношчам у меня так товарищ сделал, только года 3 назад, он, жена, 2 детей. Он работает, остальные паровозом, потому и написал.

Сенс в блакитній карті є. За 2 роки час перебування стане загальноєвропейським(якщо буде бажання поїхати в інше панство)+ реальна іпотека. Також є шанс що Європарламент знизить строк на ПМЖ до 3 років

Я не можу подаватися на блакитну карту як jdg

Бо блакитна карта дається тім хто працює по умові, а не підприємцям.

мені здається що карта дається якщо ти виконуєш викокваліфіковану справу на протязі остатніх 5 років, або маєш відповідний диплом. Для чого тут вид діяльності?

Такі правила.
По умові праці можна, навіть через інкубатор, а по JDG ні. Не я їх придумав.

От і ні. Блакитна карта тільки для тих, хто буде висококваліфікованим працівником
Jakie warunki należy spełnić?
1. przedstawić ważną umowę o pracę lub wiążącą ofertę zatrudnienia na co najmniej 6 miesięcy z wymogiem wysokich kwalifikacji.
2. otrzymać ofertę rocznej płacy brutto w wysokości ustalonej przez państwa członkowskie.

Підписатись на коментарі