Spring Professional Certification: мій досвід підготовки та поради

Мене звати Вадим, я працюю Java Developer в компанії SPD-Ukraine на проєкті PitchBook. Маю понад 10 років досвіду у галузі торгівлі та 3 роки працюю розробником.

У цій статті я розкажу, чому вирішив отримати сертифікацію Spring Certified Professional, поділюсь ресурсами для підготовки до екзамену, а також тим, з якими складнощами стикнувся в процесі та як планую використати отримані знання.

Чому для мене важлива сертифікація

Я хочу бути професіоналом, займатись саморозвитком, хочу отримувати знання. Для мене знання — це не просто про сертифікації, адже важливий для мене не сам бейдж, а процес підготовки та нові знання, які отримую.

Я вже маю сертифікат Java (Java SE 11 Developer Certification), і відразу після того, як отримав його, задумався про Spring Certified Professional. Я планував складати сертифікацію на початку 2022 року, звісно ж, з початком повномасштабної війни всі думки були саме про війну, відповідно зосередитись на навчанні було складно. Окрім того, важливо було закінчити курс, в якому я був ментором в SPD-University (на той момент у мене зникла будь-яка мотивація вчитись).

Але через декілька місяців я вирішив все ж продовжувати навчання, тому й почав підготовку до сертифікації. До того ж бачив, що інші колеги продовжують отримувати сертифікації, і я теж вирішив не зупинятись.

Кому знадобиться сертифікація

Сертифікат може знадобитися таким фахівцям:

  • Java-розробник, який володіє навичками роботи з Spring Framework і Spring Boot.
  • Архітектор програмного забезпечення, який може використовувати Spring для розробки та інтеграції програмного забезпечення.
  • Техлідер, який може здійснювати аналіз та дизайн програмного забезпечення з використанням Spring Framework.

Окрім того, сертифікат може бути також корисний тим, хто:

  • Ще не працює в ІТ, наприклад, світчер чи джун, який з сертифікатом зможе знайти роботу швидше. Звісно ж, при цьому скласти іспит буде набагато складніше, оскільки така людина, швидше за все, не має набутого досвіду чи практики, як і розуміння багатьох процесів. Попри це, якщо початківець матиме таку сертифікацію, це збільшить його шанси на отримання оферу, сертифікат буде хорошим доповненням до резюме та підтвердженням знань.
  • Люди, які вже працюють зі Spring та хочуть краще зрозуміти процес побудови фреймворку і використовувати ці знання в роботі. Або ж, наприклад, люди, які мають досвід з іншими інструментами/ фреймворками та працюють в QA, Frontend і хочуть розширити свої знання. У цьому випадку процес навчання важливіший, ніж сам сертифікат.

Міфи та упередження щодо підготовки

Підготовка до сертифікації Spring Certified Professional може бути досить складною і вимагати багато часу, тому важливо зосередитися на тих аспектах, які дійсно є важливими для успішного проходження тестування. Нижче я розгляну деякі упередження та міфи про сертифікацію Spring Certified Professional:

  • Вивчення кожної деталі Spring

Необхідно знати базові концепції та функціональні можливості Spring, але не потрібно знати кожну деталь фреймворка напам’ять. Важливо розуміти, як використовувати фреймворк в реальних проєктах та як розв’язувати завдання за допомогою Spring.

  • Витрачання часу на непотрібні матеріали

Не всі матеріали, які можуть бути доступні для підготовки до сертифікації Spring Certified Professional, можуть бути корисними. Важливо зосередитися на матеріалах, які включають теорію, приклади та практичні завдання, що відповідають вимогам тестування (розглянемо їх далі).

  • Виключно використання одного джерела для підготовки

Хоча деякі джерела можуть бути більш корисними, ніж інші, важливо використовувати кілька джерел, щоб доповнювати свої знання. Наприклад, книги, онлайн-курси, відеоуроки, документація та блоги можуть допомогти розширити свій досвід та розуміння Spring.

  • Відкладання практики на пізніший час

Практика є ключовим елементом підготовки до сертифікації Spring Certified Professional. Необхідно практикувати свої навички в реальних проєктах. Не варто відкладати практику на пізніше, оскільки це може затримати підготовку та погіршити результати на тестуванні.

  • Сертифікат важливіший, ніж процес навчання

Важливо розуміти, що не сертифікат є вашою кінцевою метою, а процес підготовки та вивчення фреймворку, знання та практики, які ви отримаєте під час навчання.

Як і де готуватися

Підготовка до екзамену займає приблизно 2 місяці. Після всіх тестувань я був впевнений, що готовий складати екзамен. Для мене стало сюрпризом, що я готувався до екзамену EDU-1202, але коли вже почав процес придбання й оплати іспиту, то зрозумів, що екзамену EDU-1202 вже просто немає.

Саме тому, перше, що хочу порадити, — це ознайомитись з інформацією та умовами отримання сертифіката. Окрім того, зверніть увагу на версію Spring, за якою конкретно проходитиме сертифікація. Вимоги та версії можна знайти за посиланнями.

  1. Spring Certified Professional 2023.
  2. Spring Professional Develop.

Однією з важливих умов для сертифікації є проходження обов’язкового курсу від компанії VMWare (якщо ви здаєте вперше).

Які матеріали для підготовки використовував

Якщо говорити про нову версію екзамену, то матеріалів зовсім мало для підготовки. Колеги, які отримували сертифікат, порадили мені пройти курс Udemy, він складається з 8 модулів та до кожного відео є тести.

Є також непогані книги. Зокрема, Core Spring 5 Certification in Detail, Ivan Krizsan, а також Pivotal Certified Professional Spring Developer Exam: A Study Guide, Iuliana Cosmina.

Після проходження курсу на Udemy та ознайомлення з книгами я перейшов до фінального тестування VMware Spring Professional Certification Ultimate Mock Exams | Udemy. Цей тест складається з 250 унікальних питань.

Звісно ж, варто не забувати про документацію, де можна знайти відповіді на усі питання. Зібрав основні посилання в перелік:

  1. http://spring.io
  2. spring.io/projects/spring-boot
  3. spring.io/projects/spring-data
  4. spring.io/projects/spring-security

Окрім того, як вже згадувалося вище, перед здачею екзамену обов’язково треба пройти курс VMware Spring Core Training. Є 2 види такого курсу: той, який триває 4 дні, і той, який 30 днів.

Я обрав той, що 4 дні. Загалом в процесі зрозумів, що курси від VMWare, як правило, у декілька разів дешевші, ніж ті, що проводяться партнерами VMWare, але можуть бути у незручний час або мати незручний графік. Я зупинився на курсі вартістю 1100 євро, загалом там є курси від 11 до 37 кредитів, а 1 кредит коштує 100 євро.

День іспиту: що варто знати й підготувати

Сам іспит триває 130 хвилин та складається з 60 питань, здається на Person View. Щодо вартості: якщо купувати ваучер, екзамен коштує $250, а також податки. Якщо ж купувати відразу на Person View, то його вартість становить $200.

Рекомендую обирати ранковий час для здачі екзамену та реєструватись на нього завчасно (за декілька тижнів). Окрім того, раджу також протестувати систему Person View відповідно до рекомендацій після реєстрації, які приходять на пошту. Звісно ж, подбати про робоче місце, мати при собі паспорт.

Через проблеми з інтернетом я двічі пропустив свою чергу, окрім того, у мене виникли проблеми з фотографією в паспорті, її важко було розпізнати. Тому закладайте час будь-які на форс-мажори.

Екзамен складається під відеонаглядом проктора. Не можна користуватись ніякими додатковими гаджетами/ речами, можна користуватися лише платформою екзамену, де є всі необхідні інструменти для складання іспиту: місце для нотаток, на якому можна помічати питання, до яких плануєте повернутись. Комп’ютер повністю блокується, скануються всі програми.

Висновок

На мою думку, отримання сертифікації Spring Pro Professional може мати багато позитивних наслідків для кар’єри розробника та його професійного розвитку.

  1. Вищий особистий рівень: сертифікація Spring Pro Professional дозволяє розробникам підвищити свій рівень професіоналізму в розробці застосунків на основі Spring Framework. Отримання сертифіката підтверджує, що розробник володіє певними знаннями та навичками в цій області.
  2. Конкурентна перевага: сертифікат Spring Pro Professional може допомогти розробнику збільшити свою конкурентну перевагу на ринку праці. Багато компаній вважають сертифікацію важливою при відборі кандидатів на посаду та звертають на це увагу.
  3. Розширення знань: процес підготовки до сертифікації допоможе розробнику поглибити свої знання та навички у розробці застосунків на основі Spring Framework. Це може допомогти розширити свій кругозір та відкрити нові можливості для професійного розвитку.
  4. Довіра від клієнтів: клієнти схильні більше довіряти розробникам, які мають сертифікати зі свого технологічного стеку, і Spring Pro Professional тут зовсім не виключення.

Окрім того, я раджу готуватись до сертифікації у групах, наприклад, разом з командою — для мене саме колеги стали мотивацією продовжувати вчитись.

👍ПодобаєтьсяСподобалось10
До обраногоВ обраному2
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Скільки я не проходив співбесід — ніколи не питали і навіть не заїкалися про наявність якихось сертифікатів.

Це типу мінімальна вартість сертифікації 1100 євро підготовчий курс + 200 сам екзамен? Якщо компанія це не оплачує, то така сертифікація нафіг не потрібна. Як правильно писав автор — головне знання, а не бейдж.

Так, все правильно, 1100€ коштує підготовчий курс, 200$ сам екзамен, а також ще варто врахувати курси на Udemy. У компанії, в якій я працюю, є компенсація навчання та сертифікацій.

Підписатись на коментарі