Зсув ринку праці: куди перемістилися роботодавці та підприємства і чи знаходять вони одне одного
Український ринок праці оговтується після 2022 року, однак регіони розвиваються вкрай нерівномірно. Є нові лідери, і це лідерство не завжди позитивне, а в цілому ситуація несе нові випробування для бізнесу — та виклики для місцевої й державної влади.
Економічна правда наводить дані про те, що якщо схід, північ і південь України не відновилися за активністю ринку праці до рівня початку 2022 року, то захід і частково центр пропонують навіть більше вакансій, ніж було до повномасштабного вторгнення.
Лідером наразі є Закарпатська область, де число вакансій уже в півтора раза більше, ніж було на початку лютого 2022 року. В Ужгороді на одну вакансію претендують 1,5 резюме. У Харкові та Запоріжжі на одну вакансію припадають 3,5 шукача.
Звісно ж, регіональній диспропорції є своє пояснення, адже і люди, і бізнеси переміщувалися через активні бойові дії в безпечніші регіони.
З важливих змін на ринку:
- Мінреінтеграції зафіксувало близько 800 підприємств, які релокувалися до квітня 2023 року. Тільки з Харківської області в інші регіони переїхали понад 200 компаній.
- Львівська область прийняла 24% релокованих підприємств, а Закарпатська область стала другим регіоном за цим показником, туди переїхали 14,5% компаній.
- Водночас, кількість шукачів роботи на заході країни кардинально не збільшилася завдяки внутрішньо переміщеним особам, адже лідером за кількістю прийнятих ВПО є Дніпропетровська та Харківська області.
- ВПО на заході не можуть включитися в процес конкуренції за вакансії: є невідповідність між тим, що потрібно працедавцям, і тим, що можуть запропонувати працівники.
- На присутність ВПО в регіоні одразу відреагував ринок житла і зросла вартість життя: так, за останній рік вартість оренди однокімнатної квартири в Ужгороді зросла в кілька разів до понад 13 тис. грн — місто стало всеукраїнським лідером за цим показником.
Більше цифр і дані про статистику й методологію тут. Очевидно, що ситуація вимагатиме змін в державній політиці, можливо, спеціальних податкових режимів чи пільг для певних територій.
❓ Як ви бачите вирішення проблеми з нерівномірним розвитком бізнесів в Україні? Які методи управління будуть для нас ефективними? (Звісно ж, наша Перемога, в першу чергу)
А ще у нас є YouTube-подкаст про те, як українське ІТ наближає нашу перемогу. Підписуйтесь :)
11 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів