×

Португалія для remote роботи

Хто має вже досвід, давайте поговоримо про плюси і мінуси Португалії як локації для ремоут роботи. Те, що з ІТ на місці та бізнес-середовищем там трохи ср.ка то зрозуміло, але будем дивитись лише на ремоут.

1. Житло — що по цінах і як краще переживати зимові місяці (з елекродуйками чи є десь центральне опалення)?
2. Швидкість інтернету. Чи є надія на адекватне підключення якщо винаймати допустим фармхауз десь подалі
3. Як взагалі з адаптацією?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному3
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Португальці валять з Португалії, в тому числі айтівці, це все, що тобі треба знати

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

1. Житло взимку восени 500 за т1 можна зняти. Майже не користуюсь додатковим обігрівом.
2.мобільний цілком прийнятний
3. Англійської достатньо

Регіон Альгарве дуже подобається, 3 роки тут. Інші місця не зайшли по клімату та іншим більш суб’єктивним причинам.

якщо на пенсію, то супер країна

бразилы с кабовердианцами и они будут как минимум сильно шуметь а то и делать что нибудь похуже этого

Хіба може бути щось гірше за шум?

1) Кажуть що дорого. Зараз обстановку не знаю. Краще дивитися тут idealista.pt Ми свое орендували рiк тому. 3 мicяцi оплати наперед + 1 залоговий.
Взимку є проблема з плiснiвою. Незалежно вiд того чи нова ця будiвля чи нi. Треба провiтрювати або користуватися осушувачем повiтря. Але звичайно карще орендувати нову будвлю, бо в старих кажуть з цим зимою зовсiм кепсько.
2) В мене зараз MEO (контракт на 2 роки) швидкiсть ОК. Робе стабiльно. При пiдключеннi дають ще TV box. Але є дуже не зрозумiлий менi момент — як органiзовують ethrenet в квартирах Португалiї. Замiсть того щоб зробити ethrenet розетку у стiнi з неї торчить дебелий кусок обжатого кабелю... Хоча ethernet розетки продаються в Depot (аналог Metro). Менi такий пiдхiд не зрозумiлий.
3) Нормально. Португальцi привiтливi до эмiгрантiв. Треба просто бути нормальною людиною.

1. Житло — що по цінах і як краще переживати зимові місяці (з елекродуйками чи є десь центральне опалення)?

По цінам — оверпрайснуто. Вибір маленький, часто квартири не варті своєї ціни. На перегляд черги, але не такі які чув в Ніделандах чи Ірландії.

2. Швидкість інтернету. Чи є надія на адекватне підключення якщо винаймати допустим фармхауз десь подалі

Хз, норм. Інтернет дорогий правда, 30-40 десь.

3. Як взагалі з адаптацією?

Португальці — гостинні няшки.

плюси і мінуси Португалії як локації для ремоут роботи

+ Люди \ культура
+ Природа \ клімат
+ Океан
+ Англійська мова
+ Податки з NHR та ремоутом на штати
— Податки без NHR \ ремоуту на штати
— Бюрократія. Окреме проміння ненависті міграційці, SEF. Добре що можна фактично нелегалить доки ці слоупоки роздупляться.
— Перегрітий ринок житла
— Місцеві робота та зп — дно

Поки що тут, не можу придумати кращої локації щоб переїхати — хіба що в якусь Іспанію.

Ну ~30% сумарно в найгіршому випадку — норм, якраз на межі допустимого

Як це ви так порахували? У мене виходило не менше 34.
Також не можна враховувати затрати. Ну і ПДВ на все 23%

20% NHR + 11% соцстраху
ПДВ для штатів 0% і його можна назад клеймить

Мається на увазі ПДВ на витрати, а не на income. Так само як в Україні для ФОП наприклад 5% податків, але всі витрати — ще із ПДВ 20%, тож ефективно податки 25%.

але всі витрати — ще із ПДВ 20%, тож ефективно податки 25%.

Ви платите ПДВ на всі свої витрати? А витрачаєте все що отримали доходом? Впевнені?

Я не зміг сходу знайти витрати фіз-особи без ПДВ. ПДВ в Україні — на більшість витрат для фіз-особ. Його вже може не бути в явному вигляді на вживані речі/авто/вторинну нерухомість, бо хтось вже сплатив ПДВ при купівлі нового. Так або інакше витрачаю все що отримав доходом.

Підказати?
Оренда/Кредит за житло/Саме житло — платили за це ПДВ?
Будь-які послуги чи товари які ви купуєте у ФОПів на єдиному подакту? Більшість інет-магазинів, кафе, ресторани, таксі, готелі, салони краси, ремонти, сто, мийки, і багато чого іншого.
Будь-які товари чи послуги, які ви купляєте за кеш?
Будь-які витрати які ви маєте за межами України — витрати на подорожі, купівля товарів за кордоном, товари з іноземних інет-магазинів вартістю до безподаткового ліміту і т.д.
Будь-які збереження і інвестиції — депозити, інвестиції через interactive brokers, купівля валюти, інвестиції в ту ж саму нерухомість, етц.

І якщо все це врахувати, то який відсоток витрат залишиться, в якому ви платите ПДВ?

Оренда за договором — податок ~20%(не ПДВ) буде сплачувати орендодавець, і закладе це у вартість.
Житло — вже запровадили податок навіть на перший продаж ( правда тільки на різницю у вартості )thepage.ua/...​zminyatsya-cini-na-zhitlo. Чому первинне житло має бути без ПДВ ? За посиланням «Зміни передбачають запровадження для девелоперів податку на додану вартість за касовим методом». Якщо я купую товари у ФОП на ЄП — значить ФОП мав сплатити за них ПДВ при купівлі і заклав цю сплату в ціну товару. Так само і з послугами — у всіх кафе/ресторанів/сто всі матеріали мають бути придбані із сплатою ПДВ ними або їх постачальниками. А от за безпосередньо частину роботи в послузі може й вийти без ПДВ. Я чудово розумію, що використання ФОП на ЄП для ведення середнього/великого бізнесу — порушення закону. Купівля за кеш — в супермаркеті буде з ПДВ скоріш за все. Витрати за кордоном — тут все складно, десь буде свій податок, десь він буде 0, десь і ~20%. Збереження та інвестиції — не витрати ж. Я впевнений що існує податок на дохід від інвестицій і в Україні(не ПДВ).
І якщо все це врахувати — то, вочевидь, результат буде специфічним для кожного, в залежності від «профіля» витрат.

В контексті теми я хочу донести думку, що ПДВ не тре нехтувати при розрахунку загально сплачених податків. В деяких країнах, в тому числі у Португалії, фіз-особи можуть отримати відрахування в tax через вже сплачений ПДВ. Правда в Португалії ці відрахування дуже малі, €250 на рік на дорослу людину на загальні витрати. І не на всі категорії товарів/послуг ПДВ може бути однаковим. Це все впливає на вартість життя, в залежності від профілю витрат.

Оренда за договором — податок ~20%

В Україні хтось платить податок зі звичайної оренди приватній особі? Не розповідайте казки :)

Житло — вже запровадили податок навіть на перший продаж ( правда тільки на різницю у вартості )

І до чого це все? Намагаєтесь натягнути якісь невалідни аргументи для підтвердження своїх безграмотних підрахунків податків простим складанням ставок? Це ще навіть не вступило в силу + стосується тільки первички і тільки податок на прибуток, а не на вартість. Якщо не продавати, то і не доведеться навіть його платити.

Якщо я купую товари у ФОП на ЄП — значить ФОП мав сплатити за них ПДВ при купівлі і заклав цю сплату в ціну товару.

З чого ви це взяли взагалі? Він може також купувати у іншого фопа, а ще дуже багато імпорту по суті сірий імпорт, з якого не платиться жодні пдв чи акцизи.

Витрати за кордоном — тут все складно, десь буде свій податок, десь він буде 0, десь і ~20%

Яка різниця? це не має стосунку до оподаткування доходу в Україні.
Ось що ти писав

але всі витрати — ще із ПДВ 20%, тож ефективно податки 25%.

І я тобі на прикладах показую чому це дуже далеко від правди.

Збереження та інвестиції — не витрати ж. Я впевнений що існує податок на дохід від інвестицій і в Україні(не ПДВ).

Ага, I want to believe©. Податок 18% на дохід з інвестицій при їх виводі, а не на суму інвестицій.

І якщо все це врахувати — то, вочевидь, результат буде специфічним для кожного, в залежності від «профіля» витрат.

Так, але дуже далеким від 25% на користь державі.

я хочу донести думку, що ПДВ не тре нехтувати при розрахунку загально сплачених податків

А я хочу донести думку, що втупу складати значення податків — неграмотно. Уяви, що ПДВ 100%. Яке в твоїй формулі податкове навантаження на доходи?
В твоїй формулі вийде 5+100 = 105%.
А насправді, заробивиш 1000 — ти заплатиш 50 як 5% податку, а з 950 які залишилися, навіть при умові — пдв на все взагалі — ти купиш товарів на 475 і ще на 475 заплатиш пдв. Ітого податкове навантаження 52.5%. Так що вчись рахувати і не натягувати бажане на дійсне.

фопи що з галєр що просто на жаль не вміють ні в пдв ні в податки, не відрізняють податки від соцфондів це анріал важко пояснювати завжди

особливо через медіашум про височенні податки :( селяві

Самі вже розберуться, це на жаль безперспективно

Рахував до речі свій брутто на нетто через калькулятор аутономо в іншому топіку який кинули. В іспанії на руки вийшло −37% відрахувань. Шукаю порто

У робітника на постійній роботі в мюніху буде десь 43% в найгіршому випадку з усіма соціалками й пенсом. Сімейникам буде менше

Я ж плачу от 33% десь на корп навантаження і 33% на свою мінізп з усіма соціалками, правда без пенса. Ну але я креатівщик, в мене досить складно все по жизні. Але і в німеччині є поменше податки ніж мюніх теж

Шило на мило короче мінус плюшки, сенсу не побачив

ПС калькулятор толковий не знайшов але знайшов статтю чела який сказав
> Загалом у мене виходить приблизно 31% податків від усього доходу.

dou.ua/...​tugal-for-the-contractor

Якщо десь є толковий податковий зрозумілою мовою кальк — мерсі наперед

В Україні хтось платить податок зі звичайної оренди приватній особі?

Малоймовірно. В Україні взагалі зі сплатою податків не дуже. І в Португалії — дуже схоже, великі податки компенсуються слабким контролем.

І до чого це все?

До того, що ПДВ має бути у всіх витратах. Реальність — інша, але вона змінюється, і не завжди в бік зменшення податкового навантаження.

Намагаєтесь натягнути якісь невалідни аргументи для підтвердження своїх безграмотних підрахунків податків простим складанням ставок?

А в чому невалідність аргумента як факта наявності ПДВ на первинне житло? Приклад із 100% ПДВ показовий, нажаль із 20% ПДВ ефект не такий приголомшливий, і буде ~16.7% навантаження, дякую за це!

Це ще навіть не вступило в силу +
стосується тільки первички і тільки податок на прибуток, а не на вартість. Якщо не продавати, то і не доведеться навіть його платити.

Зауважу, що за посиланням мова про 1 листопада 2022 року, і що «запровадження для девелоперів податку на додану вартість за касовим методом», як у супермаркеті. Тобто ПДВ саме на вартість первинного житла.

З чого ви це взяли взагалі? Він може також купувати у іншого фопа, а ще дуже багато імпорту по суті сірий імпорт, з якого не платиться жодні пдв чи акцизи.

По суті і «як має бути за законом» — відрізняються кардинально, це вірно. І так, схоже, багато де.

Яка різниця? це не має стосунку до оподаткування доходу в Україні.

Не має. До витрат в Україні — має.

І я тобі на прикладах показую чому це дуже далеко від правди.

Добре, дякую.

Так, але дуже далеким від 25% на користь державі.

У витратах ~16.7% навантаження від ПДВ, і в сторону зменшення в залежності від того, скільки у витратах доля припаде на сірий імпорт, бізнес через купу ФОПів і тп.

— Податки без NHR \ ремоуту на штати

Можна тут детальніше — якщо буде NHR, але ремоут на Європу (ЄС) — які тут проблеми будуть?

+ VAT, він же IVA. Це щось типу ще 10-15% податка, але він списуєтся, тому треба почитати про це. Це типу наш НДС.

Якщо клієнт в умовній Німеччині — то португальський ФОП виставляє інвойс з VAT? Чи все-таки з нульовим VAT а клієнт в Німеччині накидує німецький ват (reverse vat)?

Ти ж здається в Іспанії був? Вже встиг в Португалію перебратися?

Так. Іспанія це прикольно, але зараз не на часі судитись з їх міграційкою, тому я забив. Тут міграційка теж шизанута але можна нелегалить поки вони туплять.

в сенсі, а що з міграційною? В тебе ж здається був перманент естонський? Чи міграційка вимагає місцевий контракт щоб отримати місцевий ВНЖ?

По законам все норм. Але міграційка може тупити чи саботувати. Мені все ще не надіслали відповідь, за десять місяців з моменту подачі. Хоча у попередніх аплікантів все було ок, швидко видали.

а де ти в результаті податки платиш, раз із естонії поїхав, а в іспанії і португалії досі не резидент і по суті на нелегальній основі? Чи поки не отримаєш документи то ніде?

З радістю ніде не платив ака діжитал номад, але я плачу в Португалії. Я офіційно зареганий в податковій, виписую ресіби vat info і так далі.
Я для чого і поїхав бо тут можна заїхати і почати працювати без резиденції. Бо їх міграційка працює настільки погано що тут купа людей літераллі роками чекає слоту в міграційку. І їм щось робити треба.

З арендою житла ж*па.

Класно в порто, ціни на житло кусаються але ніщо крім біля океану я б не розглядав — інакше нахіба

Порту я для себе визначив десь як щось типу України але тільки в ЄС. Я десь такою і бачу Україну років через 10, в недалекому майбутньому. Там відчувається певне дежавю чомусь

Польща мені якось розвиненіша на око але хз, суб’єктивно.

Для ремоута — супер, але на лонгтерм навряд, не для мене, розглядаю порту хіба як на пару місяців хорошого воркейшена. Кілок би там не забивав

Я десь такою і бачу Україну років через 10,

Здається рочків тре додати. Я б на 3 помножив щонайменше.

Та нє, буде ще й краще за всі ці залупи португальскі з житлофондом древнім

Відбудують нові будинки й буде просто ляля з блискучим бетоном, асфальтом, інфраструктурою і найкрутішим податковим режимом у єс

За 10ток вийде по війні, зара все швидко досить робиться

Відбудують нові будинки й буде просто ляля з блискучим бетоном, асфальтом, інфраструктурою

Твої б слова — та то Бога. Бо в людей не віриться.
Знов почнуть все розкрадати (або й не припиняли), що не вистачить й на половину відновлення

найкрутішим податковим режимом у єс

А оце взагалі ніяк не стикується із потенційним оновленням, бо звідки гроші на нього?

Ну по факту вже багато зроблено в плані законодавства й структур

Навіть почали суди чистити, це через років 2-3 дасть результат. Я думав духу не вистачить як і в пороха

Відбудова — це завжди ріст ввп, та й грошей дадуть, і з росії ще здеруть і дадуть

Останній момент який я чекаю — лібералізація ведення бізнесу, з якимось притомним податком в районі 10-15-20% відсотків чи якийсь режим на десять-двадцять років. Наприклад назвуть його Дія.Вільно чи Дія.Відбудова чи ще якось по нубськи. Але по факту це буде єдиний в європі справжній honeypot для інвестицій

Буде вільна торгівля з усім цивілізованим світом, це вже є по факту. Небагато в світі країн зі стількома договорами про вільну торгівлю. Ми будем останньою зупинкою китайських товарів теж, бо росія й білорусь списані в очах євролюдей як притомні країни — вони будуть транзитерами але не будуть кінцевим пунктом.

Плюс ми фактично як власний китай для ЄС. Дешева робоча сила для виробництва майок тапок труселей і всяких банок, кульків ітд.

У нас короче чудові перспективи. Аби тільки не просрать це все — шанс є, ми таки історично вправні в просиранні шансів

У нас короче чудові перспективи. Аби тільки не просрать це все — шанс є, ми таки історично вправні в просиранні шансів

Цікаво б повернутися до цієї розмови років через 5.

Ті самі думки )

я запишу собі в календарик

Та повiсти: — Заiбца, ми змогли!

Відбудують нові будинки й буде просто ляля з блискучим бетоном, асфальтом, інфраструктурою і найкрутішим податковим режимом у єс

За 10ток вийде по війні, зара все швидко досить робиться

Не відбудують
Оно пару днів як знову корупційний скандал з хабарем на 2.7 мільйони
Такими темпами ЄС та НАТО знову відморозиться, бо воно не лікується.

Хоча ні, податки під 40 відсотків таки зроблять, ну щоб як в ЄС. Дію ж то пропихують і війна не заважає.

Відбудують

корупційний скандал з хабарем на 2.7 мільйони

Після війни і в суспільстві і в ЄС буде нульова толерантність до цього булшита в нашому болотці

Просто ті хто ллють кровіщу зараз повернуться в суспільство і не пробачать булшит, наслідки якого вигребли

Суспільство зміниться і неньку буде не впізнати

Але так, ще побачим, пророцтва невдячна справа

Після війни і в суспільстві і в ЄС буде нульова толерантність до цього булшита в нашому болотці

Просто ті хто ллють кровіщу зараз повернуться в суспільство і не пробачать булшит, наслідки якого вигребли

Суспільство зміниться і неньку буде не впізнати

На жаль, щось схоже я вже чув під час двох революцій.

На жаль, щось схоже я вже чув під час двох революцій.

Ну то не зовсім кровіща була, ерзац. Кровіща зараз.

То й не революції навіть були. То були протести.

Справжня революція це зовсім інша річ — це коли заходять в парламент всіх депутатів розстрілюють чи арештовують. Нам це в найближчому майбутньому загрожує теж, як і справжня громадянська війна

Це щоб не здалося комусь, що я оптиміст :)

і шо? мєнти, прокурори, судді та інші люди змінилися?

в зсу крадуть багато і ніхто не виходить на демонтрації. побухтять в фейсбуку і все.

в зсу крадуть багато і ніхто не виходить на демонтрації

так заборонено під час війни, ні виборів ні протестів..

добре що красти у зсу під час війни не заборонено

Я залишу це тут: www.youtube.com/watch?v=4Zqd1KURRxA Юрiй Швець, про Андрiя Ярмака.

кому цікава ця санта барбара

людям нема чого робити їйбогу, хлібом не корми дай чорнуху пожувати

Іщут пожарние іщєт міліция, не можуть єрмака крота під носом знайти

Ти так кажеш, наче в країнах ЕС та НАТО корупція відсутня

Як писали на одному ресурсі, корупція канєшна погано, але. В часи Яника 3 лями це була такса для районного суду. В перспективі 10 років, враховуючи те дно від якого ми відштовхнулись, пройдений досить суттєвий шлях, і вдовгу стає краще.

Ви не по-українські оптиміст)

Якщо не набувати податкового резидентства і жити не в Ліссабоні-Ешторілі-Кашкайші, то норм.
В не туристичних місцях ціни помірні, але й рівень англійскої нижче.

Був в Кашкайші. Все сподобалось крім цін на нерухомість. Думаю без умовних 500К там нема що починати.

t.me/uainpt це один чат українців в Португалії. Прошу читати, задавати питання. Питання підняті в топіку обговорювались нк один раз.

Португальці валять з Португалії, в тому числі айтівці, це все, що тобі треба знати

Я пенсіонер, шукаю тиху гавань. Тинятись по умовних лондонських нетрях нема бажання.

не тиняйся, не в лондоні лише в юкей робота є, лондон мені теж не зайшов

а поза лондоном досить класно для ремоута

крім погоди

Для ремоута? То це який рейт маэ бути щоб було норм, можна стисло по цiнах? Дяка

Ну як тут відповісти? Залежить від купи всього

Стисло від 300 до 1000+ королівських фунтів на день

В юк ще нюанси з in/out IR35 і купа заморочок інших, з наскока неможливо відповісти на це

Це щось дуже жирний ремоут. 300 * 20 = 6000 фунтiв, ну ок, такий рейт можна знайти. А от 1000 * 20 = 20 000 фунтiв, це ремоут мрii i фантастика.

Ну не так щоб, це брутто, до податків і витрат які є і без рекрутера-mitm напряму який теж відкусить а тобі скаже менше ;)

Для порівняння хороша джоба на 100к в рік це десь еквівалент 500-560 брутто на день, якщо витрат у фрілансера мінімум

Від рекрутерів я бачив до 800, що ок в принципі, але там конкуренція з бритами вже

валять саме через те, що комфортно там жити нереально через ціни на нерухомість. Для імігранта ціна на нерухомість це пункт № 1

Це можна сказати про будьяку периферійну країну ЄС :) Не показник. Що для португальця не ок, українцю може бути цілком, але звісно не все (типу цін)

Типа ціни у Португалії вище за ЮК?

крім погоди

Ну це один із найважливіших критеріїв для ремоута.

Типа ціни у Португалії вище за ЮК?

Я в основному за житло, решта витрат то таке вже залежить від купи всього і де

не вищі ніж в юкей, але в кашкаях та інших туристичних спотах житло дороге

Відносно дорого я б сказав. В лондоні звісно чи мюніху дорожче звісно.

Поворкейтить — це невелика проблема, мені сподобалось.

А от купляти щось чи постійно жити — ну особисто на моє фе, я б не купляв і постійно не жив, в тч через погоду, бо все таки там є і зима — то який смисл.

Зими нема в єс тільки на канарах, там от може я б щось на постой купив і або жив би, або здавав би якщо б не жив

Хоч я знаю це може здатись анріал за одне життя, але якщо є хоч мін можливість витянуть я б рекомендував — країну першого міліарда з доступом до великої економіки й роботи як основне місце й резидентство, а потім вже якісь локації для ремоута етс.

Мені дуже дивно чому вибирають португалії та іспанії крім «не вийшло в юкей», «не вийшло в сша», «не вийшло в нім», але я звик що люди дивно себе ведуть і мені не обов’язково їх розуміти)

У випадку ТС, я не лякався б за лондон, лондон є різний, але як вже лондон нє, то жив би за 100км від нього в годині їзди на машині, там дуже красиво поза містами, а вже ремоутив би звідки хочеться

а лондон мені самому не сподобався таки, не місто для життя з нуля

Зими нема в єс тільки на канарах, там от може я б щось на постой купив і або жив би, або здавав би якщо б не жив

Так там океан холодний і взимку і влітку. Зими немає, що мається на увазі? Апартаменти там так само не опалюються взимку, як і в інших південних країнах.

Мені дуже дивно чому вибирають португалії та іспанії крім «не вийшло в юкей», «не вийшло в сша», «не вийшло в нім», але я звик що люди дивно себе ведуть і мені не обов’язково їх розуміти)

За Португалію також не знаю, а Іспанія топ, бо смачна їжа, тепле море, приємні люди, помірні ціни, доступне житло в оренду, іпотека трохи складніше.

Так там океан холодний і взимку і влітку. Зими немає, що мається на увазі?

Ну так це ще мінус мені португалії, холодна вода. Зима я хз, зимою чесно там не був, але холодніше не в сезон сто відсотків має бути якщо я не забув географію

Загалом я здається й сказав що мені зайшло, але на постійно жити мені воно не тягне. Те саме про іспанію мені.

Ну не розумію людей я маю на увазі коли є вибір, вибирати їхати жити постійно в явно біднішу економіку просто заради кількох місяців пляжа, хз, так собі аргумент. Люди в яких вибору нема — я не про них єсішо. В ТС вибір є ;)

Мені дуже дивно чому вибирають португалії та іспанії крім «не вийшло в юкей», «не вийшло в сша», «не вийшло в нім»

Тому що середовище. Люди, культура та клімат. Завдяки ремоуту жити в класному середовищі та працювати там де класно платять.
Порівнювати котиків-португальців з шизанутими американцями чи :-| німцями — це лолшо пробачте.

з шизанутими американцями чи :-| німцями — це лолшо пробачте.

а... так, в мене таких проблем з американцями чи німцями нема...

Ну але загалом ок, без сарказму культуру можу сприйняти як фактор. Мені саме через це баварщина теж подобається більше ніж решта німеччини. Я от селюкуватий такий чєл по натурі і квадратнопрямокутнопростий, і баварці теж такі. Мені з ними завжди комфортно скільки не зустрічав. Погоджуся тут. Єдине що це не думаю що можна визначити на форумі так наперед. Мені більше пощастило з цим. На початку мюніх мені дуже не зайшов, навіть валити цілих три роки хотів. Потім вже влюбився якось

а... так, в мене таких проблем з американцями чи німцями нема...

Бо ти не живеш в їх середовищі а переписуєшся в слаку.

Американці наприклад — нікчеми, які маючи топову промисловість\економіку\свободу умудряються хничити про депресії анксаєті лонлінес скул шутінгз та носитись з расовим питанням наче якісь дикуни шо перший раз негрів побачили.
Натомість всякі іспанці маючи безробіття та низьки зп насолоджуються життям, за що «розвинені» амери хаслять 80 годин на день.

Бо ти не живеш в їх середовищі а переписуєшся в слаку.

Живу в середовищі ;)

Отут оце дуже узагальнююче, нема німців і американців середніх. Культурні відмінності дуже значні. Так просто під гребінку все не причешеш. Кожен бачить своє, а за 100км може бути інше.

Натомість всякі іспанці маючи безробіття та низьки зп насолоджуються життям, за що «розвинені» амери хаслять 80 годин на день.

Оце мене дуже турбує в головах людей, я про це й кажу. Люди вибирають країну наче планують відпустку. Бо в кризу все стане дуже погано в цих країнах. Це буде скоро, ми ще до справжньої рецесії й безробіття в провідних економіках не дошкандибали — це ще все попереду.

Це був основний фактор чому я вибирав жирні економіки свого часу — щоб за якогось п****ца типу 2008 в доступності було досить робочих місць для мене. Але про таке переживати наперед у 2012ому коли я на трактор сів це треба бути Олексієм.

Я в принципі тоді вже розумів що буде російська окупація теж, мені якось очевидно було, воно якось у повітрі витало що росія зуб точить. Просто не знав коли звісно і як саме. І думав що нема шансів у нас. Не хотілось жити в раша. Радий що помилився. Лірика короче

Суть у тому, що якщо думати про майбутнє своє і дітей — принцип тут прямокутно простий. Поки товстий сохне, худий дохне.

Всі ці південні ліниві країни з сієстами і океанами чекають непрості часи.

Але не мій вибір, я свій свого часу зробив з таких позицій, але не все життя про війну, гроші й економіку й планування на 40 років наперед.

Жити в Іспанії чи Порту з головою на плечах теж чудово, пити портвейн і їсти дінату кожен день за копійки. Може ще й сам поїду

нема німців і американців середніх

А з мого досвіду жирні культурні патерни існують. Аж до тонкощів типу фізіогноміки людей в транспорті, порівняти Порту та якусь Валенсію, Таллінн та Київ — воно дико різне ж.

Бо в кризу все стане дуже погано в цих країнах

А яка різниця, якщо працюєш віддалено.
Айтішники в Україні живуть як королі життя саме через те, що всім іншим погано. Якщо американцю треба переїздити в Португалію, щоб геоарбітражить свою жирну зп на місцеві ціни, за українця це зробили галєри шо навіть переїзжати нікуди не треба.

А яка різниця, якщо працюєш віддалено

Є різниця, локально все простіше. Ще юрисдикція однакова грає величезну роль
А коли хайрінг фрізи й урізання бюджетів, ремоут піде першим як баласт. Власні безробітні бліже к тєлу німеччині наприклад. Націоналізм в європі велике діло теж, незважаючи на мультікульті всякі.

З США попроще буде працювати, але теж не цукор коли там безробіття підніметься

жирні культурні патерни існують

Це так, але варто розуміти що більшість єврокраїн — федерації, як і сша. А як не федерації то строкаті дуже всеодно. Берліновка, баварщина і франкфуртщина — різні культури, хоч усі загалом німці й мають спільні риси культури. Те саме про Калі vs NY

В іспанії і юкей певен теж

Україна така сама по суті. Львів, Рівне, Дніпро і Київ — різні люди. Просто ми не звикли помічати

А коли хайрінг фрізи й урізання бюджетів, ремоут піде першим як баласт.

Не піде, коли ремоут — це вся команда чи значна її частина. Не піде коли на ремоуті тримається важлива частина проекту. Ти плутаєш ремоут з фрілансом, я думаю.

Те саме про Калі vs NY

Ну я і кажу про спільні риси амерів. Ясно що в рамках штатів воно може коливатись, між тими демократами та республіканцями але по моїм спостереженням, воно таки коливається навколо середніх значень.

Україна така сама по суті. Львів, Рівне, Дніпро і Київ — різні люди

Ну от не зовсім різні. Українців подібних на португальців чи естонців нема, воно коливається навколо типового українського сету патернів.

Львів, Рівне, Дніпро і Київ — різні люди. Просто ми не звикли помічати

Здається навпаки — пробуємо перестати робити акценти на цьому

Вони привезли $$$ замовників в злиденну країну. Те що вестернер отримує запарившись з ремоутом\переїздом в дешеву країну, галери дають нахаляву.

Поки товстий сохне, худий дохне

Ну да, я замислююсь над автівкою + заначкою + забратись в якесь португальске село з недорогими хатами і переждать там кризу.
Замість того щоб їхати там де дорого.

Ну да, я замислююсь над автівкою + заначкою + забратись в якесь португальске село з недорогими хатами і переждать там кризу.
Замість того щоб їхати там де дорого.

Та годна ідея. Тут айтішнік у виграші перед аборигенами завжди, не все так погано як голова на плечах

Але принаймні на період цієї кризи всі компанії будуть жати знов на повернення в офіс. WFH ще повернеться й стане мейнстрімом, але на цю кризу буде жорсткий пуш загнати всіх назад. Бути в офісі буде перевагою в наймі. Сподіваюсь все це ненадовго й не затягнеться.

Замість того щоб їхати там де дорого.

Зараз нема сенсу, понаєхі в мюніх чи ще щось типу такого зараз — вічні зйомщики, я там десь і написав щоб не лізли в такі міста — в 2015ому вже було пізно, я тоді з берліна в мюніх переїхав, і зрозумів я це ще пізніше. Але мюніх не вся німеччина, є й недорогі хороші локації.

на період цієї кризи всі компанії будуть жати знов на повернення в офіс

Ну на зовсім крайняк ок, повернусь в офіс а потім вернусь назад через рік. В чому проблема?

Бути в офісі буде перевагою в наймі.

З чого такий висновок?
Чим для компанії краще офіс за ремоут?

З чого такий висновок?
Чим для компанії краще офіс за ремоут?

Не питання що краще, питання хто музику замовляє

Ну послухай альтмана і маска, їм краще щоб в офісі були

От і уяви що є 20 джуніорів на порозі й просять грошей і роботу

Ти їм кажеш — у нас зп хороша але в офіс ходять, для підвищення креатівіті й ефективності

10 вертять носом, але 10 погоджуються, ти вибираєш з тих 10ти найкращих скільки треба. Решта лососнуть тунця. Це так працює

ти вибираєш з тих 10ти найкращих скільки треба. Решта лососнуть тунця. Це так працює

та це ж зрозуміло,
питання в іншому

Чим для компанії краще офіс за ремоут?
Ну послухай альтмана і маска

Це ж не весь ринок. Що хочуть саме ці двоє — решта не повинна думати таким же чином.

в офіс ходять, для підвищення креатівіті й ефективності

Сподіваюся — багато розуміють, що це не так вже однозначно

Що хочуть саме ці двоє — решта не повинна думати таким же чином

Що кажуть ці двоє, решта думають те саме, але не кажуть

В поверненні в офіс багато ньюансів, на багатьох рівнях від персональних інтересів цео до економіки регіону

Просто на інтерв’ю це оформлять як кращу ефективність і підвищену креатівіті

Ще б були офiси пристойнi. А то коли вiдбуваються епiк баттли за ланч, то якось нема бажання креативити.

Та все чьос про креатівіті звісно

Але наприклад місто мюнхен непрямо але зацікавлене в тому щоб кожен день мільйони людей проводили в місті час, знімали житло, купляли каву, дьонери чи ланчі

Уряд перетре це з великими компаніями, які зроблять свої полісі і це буде грубо кажучи 80% вакансій

У людей в цих компаніях нагорі теж інвестиції є в нерухомість чи якісь інші супутні бізнеси. Вони в цьому разом з урядом зацікавлені однаково

Решта дріб’язку і всяких одноденних стартапів піде слідом, або просто нікого не буде цікавити. Хтось звісно як захоче знайде ремоут завжди, але більшість людей просто приймуть нові умови гри

Так само в інших країнах

Кожен бачить своє, а за 100км може бути інше.

Навіть за 20.
Я жив у Німеччині у передмісті і часто їздив до міста — люди відрізнялися доволі помітно.

Я в принципі тоді вже розумів що буде російська окупація теж
Радий що помилився

Ти не помилився, хоча не окупація, а війна — спроба окупації

хоча не окупація, а війна — спроба окупації

Ну так, але я мав на увазі справжню окупацію як в криму, лише все, типу як білорусь зараз

Те що яник робив було вельми недвозначно

війна, що триває 500 днів уже і ми не програємо — для мене в цьому плані як не дивно позитивний розвиток подій

чому вибирають португалії та іспанії крім «не вийшло в юкей», «не вийшло в сша», «не вийшло в нім»

А який сенс жити у дорогій країні, якщо не користуєшся локальним ринком праці? А працювати ремоут на Штати й жити в Іспанії/Португалії виглядає краще, ні? Те ж саме, як і в Україні жити було до війни.

через погоду, бо все таки там є і зима

Ну якщо «зима» — це +10-15С, то наче веселіше за −5-0С.

Відносно дорого я б сказав. В лондоні звісно чи мюніху дорожче звісно.

Ну якщо за одні й ті ж гроші у Португалії буде вілла з басейном, а у Мюніху 2к квартира, то на мою думку це може мати сенс

Я здається й написав щоб не лізли в мюніх чи франкфурт чи щось подібне, але це ж не вся німеччина

Ну якщо «зима» — це +10-15С, то наче веселіше за —5-0С.

фор хум хау, зима є зима, в порто теж бувають низькі температури певен

який сенс жити у дорогій країні

бо краще? Бо кращий велфер? бо більше грошей навколо? Етс?

Сумніваюсь дуже що все життя вийде крутитись на ремоут, ой дуже сумніваюсь

А працювати ремоут на Штати й жити в Іспанії/Португалії виглядає краще, ні?

Німці не можуть жити в Іспанії/Португалії й працювати на ремоут?

зима є зима, в порто теж бувають низькі температури певен

Ну такоє, зима — 13 градусів вдень та дощить. Ууух холодно.

Сумніваюсь дуже що все життя вийде крутитись на ремоут, ой дуже сумніваюсь

В сенсі, навіть до ковіду можна було працювати віддалено. Я працював от :P
На крайняк — чудовий привід відкрити ремоут галеру та знімати зливки.

Бо кращий велфер?

Велфер, ти ще про пенсію згадай :-)
Краще велферу аніж товста заначка поки не придумали ж.

Велфер, ти ще про пенсію згадай :-)

Так згадаю, будь-ласка — пенсія, жирні відпустки, допомога по безробіттю, й залізний трудовий захист

Ну вибачте, вам країну жити наступні 50 років з сім’єю й дітьми чи похалтурить на пляжі 10 років самому бо мнясо на пенсії саме якось нарисується?
Дивно таке читати сорі.

Все що можна в порто, можна і в німеччині, навпаки от ні. Заначку в німеччині теж ніхто не відміняв.

/remindme in 40 years

Все що можна в порто, можна і в німеччині, навпаки от ні

Можна серфить? Можна знаходитись серед приємних чілових місцевих? Можна не паритись про зиму?

Ну вибачте, вам країну жити наступні 50 років з сім’єю чи похалтурить на пляжі 10 років самому бо мнясо на пенсії саме якось нарисується?

Я особисто збираюсь назбирати на пенсію самостійно. Зробити якісь свої проекти, high-$$$ контракторство, whatever — але тупо накопичить заначку, квартири на здачу ітп.
Сподіватись на те що мої фінансові проблеми якісно закриє держава через 40 років — нема дурних.

Мені просто здається айтішнічки не відстрілюють що в єс вони далеко не еліта, а коли відстрілюють шукають болотце де можна бути по старінке королем серед лайна. Але я всім не дохтур, і нікого не переконую. Мені це просто не зрозуміло от і все

назбирати на пенсію самостійно

так флаг же в руки, от і подивимось на вас як ви будете листати за все в своєму довгому retirement зі своїх накопичень після довгого трудового життя

вас послухати так німці дауни й нічого не роблять і не відкладають і не вкладують і не серфять в порто і не мають можливості i quote

Зробити якісь свої проекти, high-$$$ контракторство, whatever

Nothing is further from the truth

айтішнічки не відстрілюють що в єс вони далеко не еліта

Айтішнички навіть в ЄС можуть в ремоут геоарбітраж. А місцеві — ні.

вас послухати так німці дауни й нічого не роблять і не відкладають

Ну з того що я чув, дійсно, місцевий модус операнді це саме пердіть на 9-5 роботі до скону віку :-)

і не серфять в порто

Ну тут таки звідкись купа понаїхів береться ;-)

місцевий модус операнді це саме пердіть на 9-5 роботі до скону віку :-)

Ну так ви й порівнюйте модус операнді з модус операнді, а не *** з пальцем

Як там з місцевим модусом операнді в португальців?

Як там з місцевим модусом операнді в португальців?

У португальців та інших южан — чілить, не дивлячись на маленькі зп.
Португальці з южан ще активні, намагаються щось міняти та критикують владу. Іспанці просто 🤷 vamos a la playa.

Ну як і греція, всі південні десь більш/менш схожі, не думаю що порто чимось радикально відрізняється

санторіні — глянеш в один бік віли за лімон, глянеш в інший — хрущоби чи пустині

Можна звісно там жити в хрущобі й здавати й вкладуватись у вілу для туристів, але нахіба таке життя? :) тому й валять, а дурні їдуть на їх місце ¯\_(ツ)_/¯

Ну знаєш, маючи бінарний вибір з чілить на ремоуті в хрущобі на Санторині чи фпахувать в умовних штатах за відпустку в 2 тижні — ти розумієш, що я би обрав не задумуючись ;-)

ти розумієш, що я би обрав не задумуючись

в окрему квантову місцемить — згоден
на все життя чи хай навіть на 20 років чи наприклад якщо мати на увазі ще сім’ю/майбутнє дітей — нє, сорі, тут не згоден, будьяка провідна економіка ложить бідну на лопатки в quality of life

в quality of life

А що ти розумієш під кваліті оф лайф? Потрєбітельська capacity в ресторани квадратний метр?

кваліті оф лайф

ну наприклад щоб мене не пограбували чи мою жону десь не чпокнули вночі такі ж понаєхі тільки з країн похуже ніж україна

Ну наприклад якщо я працюю то в мене 13,5 зарплат, соцпакет, опціони й відпусток хоч жопой жуй, і те саме в жони

Ну наприклад коли навколо 100500 пейзажів, лісів, гір та озер а якщо приїдяться вже й вони — португалія в годині польоту й можна передати португальським понаєхам привіт, коли вони привітно падають в ноги, здаючи вілу ;)

Ну наприклад коли в радіусі 10 км два провідних світових уні, й десятки провідних світових компаній з світовими бюджетами

Ну наприклад коли квартира в будинку який стоїть 100 років і ще 100 років простоїть а не розсипеться через 30

Ну наприклад коли за 49 євро можна їздити по всій дойчляндії — остання недавня новинка

Таких прикладів довгий список

Які там ще ресторани? Хто взагалі рахує такі копецьки за життя

ну наприклад щоб мене не пограбували чи мою жону десь не чпокнули вночі такі ж понаєхі тільки з країн похуже ніж україна

Воно з розвиненістю економіки взагалі не корелює. Ті ж штати, всі ниють шо там ансейф, коли переїзжають в Європи. А в Європі якщо не заходиш куди не треба — все буде нормально.

Ну наприклад коли в радіусі 10 км два провідних світових уні, й десятки провідних світових компаній з світовими бюджетами

Вашє побарабану шо там у кого за бюджети та лички, воно мене не стосується.

то в мене 13,5 зарплат

Ти розумієш що тобі платять те ж саме що 12 зп тільки розмазують більше?

відпусток хоч жопой жуй

Ага три місяці а як же. Бідолашні ремоутери, у них взагалі відпусток нема.

коли вони привітно падають в ноги, здаючи вілу ;)

Почекай, це ти впахуєш щоб цю вілу зняти, а вони нічо не роблять. Хто ще кому падає :-)

вони нічо не роблять

I understand

Зразу видно людину яка ніколи не здавала нічого :)

Не хо сперечатись, подобається — чудово, я за вас щасливий. Кожен все одно захищатиме своє болотце

youtu.be/PVkWONQeYcY

Зразу видно людину яка ніколи не здавала нічого :)

Я бачив місцеві ціни на аірбнб, алльо.

Я не про ціни на ейрбнб, я про те що здача це

вони нічо не роблять

Слухай нема сенсу сперечатись, і я не критикую теж, вважай це за мій світогляд я з таких позицій на світ дивлюсь. Це зовсім не значить що я переконую що в когось має бути так само. Just so we are on the same page. Але з моїх позицій я людей не розумію в цих речах, вірніше то розумію, але мене просто не переконує от і все. Мені це наївно досить виглядає

Я не про ціни, я про те що здача це

В сенсі, ти бачив ціли на «вілли»? Я от зараз рендомно відкрив ейрбнб під лісабоном 2-3к+ __в тиждень__
Люди які здають їх мають апріорі пасивний дохід.

А пасивних видатків ці «вілли» не мають чи що?
А оці «вілли» вони як, люди з умовно середньопортугальськими зп точно мають вілли під здачу?

А, ти апдейтнув

жирні відпустки

В мене на ремоуті місяць, що я роблю не так.

допомога по безробіттю

Дуже актуально для айтішників, угу.

залізний трудовий захист

Я не бідося робітник на заводі, не цікавить, дякую.
До того ж, всі такі речі можна оговорить в ремоут контракті.

Заначку в німеччині теж ніхто не відміняв.

Ну після їх цін\податків — успіху! :-)

Ну після їх цін\податків — успіху! :-)

Дякую за турботу, не турбують :)

Успіху вам теж у дешевій португалії :)

пенсія, жирні відпустки, допомога по безробіттю, й залізний трудовий захист

Так це якщо працюєш за наймом на місцевому ринку. А якщо працюєш на Штати із ЄС, то який зиск саме від Німеччини?

Ну за себе легше вирішувати, в окрему місцемить для себе може й не має сенсу, я теж так і кажу

В спані десятків років — нєа

Добре якщо вам виходить добре скирдувати 20 років, оплачувати все й сім’ю й дітей — окей, але ж таких одиниці. І гарантій же ніхто не дасть що ви це повторите наступні 20 років. Може так, і тоді ви напишете статтю як легко фрілансити 40 років

а може вас обійде хвацький молодняк а вас спишуть в утіль як повільного пердунабурчуна without culture fit ;) і не напишете

Як вже карта ляже :)

ПС Я без будьяких сарказмів писав. Якщо цікаво то пенсію придумав бісмарк, і якраз щоб списувати пенсів в утіль і давати місця молодняку. Дешевше було списати :)

а може вас обійде хвацький молодняк а вас спишуть в утіль як повільного пердунабурчуна without culture fit

Ейджизм — це фішка офісу + східної європи.

Я без сарказму

пенсію придумав бісмарк, і якраз щоб списувати пенсів в утіль і давати місця молодняку. Дешевше було списати :)

Ну типу прикольно, я нещодавно перевіряв — серед авторів мови якою я користуюсь (Go) народ 35+. І взагалі чомусь мови програмування пишуть в 30+ середньому, хоча там же когнітивні здібності падають, хочеться пердіти на пенсії вже :-)

Хочеш таємницю?

серед авторів мови якою я користуюсь (Go) народ 35+. І взагалі чомусь мови програмування пишуть в 30+ середньому

Так буде і було завжди

Бо 30-40 найпродуктивніший трудовий вік :)

Бо 30-40 найпродуктивніший трудовий вік :)

Так, і 40-50, і 50-60, просто народ звикає загнивати на нудному 5-9. Байдену скільки років? А Трампу? А верхівці рашкован?
Дійсно молодняк отакує

Мм, хоч бути як байден і трамп? Вперед

Я надивився на фрілансерів за 50+ у піджаках на інтерв’ю вдосталь. Вистачило, можу зразу сказати що тобі не сподобається бути таким

Просто для розуміння — я контрактор теж, але коли мене списуватимуть на інтерв’ю колись, я хо щоб у мене було куди йти. І так само я думаю про дітей ітд

Розраховувати на авось типу що в 60 я буду фрілансити й sp500 чи туризм завжди поплатить мені за мнясо, і я складу собі на пенсію сам — розкіш яку я собі не дозволяв ніколи скільки себе пам’ятаю.
Я роблю всі ці речі, але на самий крайній випадок — я знаю що в німеччині з голоду не помру.

В порто якби я жив, у мене такої впевненості нема

Розраховувати на авось типу що в 60 я буду фрілансити

Агов, фрілансери в 60 років не називаються фрілансерами ;-) З їх досвідом в індустрії у них трошки інші лички та зарплати.

я знаю що в німеччині з голоду не помру.

А як ти можеш бути впевненим що станеться. Радянські люди теж вірили в сбєрбанк ;-)
Ти розумієш, що віддаєш себе в руки системі якій на тебе літераллі похєр і на яку в тебе нема впливу, і яка змінюється щокапець повільно? Якщо ти паришся про себе, то зробиш найкращі умови, а держава тебе навіть не бачить — окрім як в цифрах статистики.
Зараз от з пенсією є проблема — вона солідарна, людей народжується все менше, а пенсіонерів стане все більше. Ти впевнений що з такою динамікою тебе прогодують через 40 років?

Ти тут прав, впевненості звісно нема, але тут уже з усіх можливих шансів не здохнути в океані без роботи у німеччині він таки найвищий )

Скажем так, по іншому, якщо пенси в німеччині будуть голодувати колись, то в португалії вони вже помруть

З їх досвідом в індустрії у них трошки інші лички та зарплати

На удальонці?

Мм, хоч бути як байден і трамп? Вперед

Да, в 70 років підривати пердаки цілому світу — топчик варіант, краще аніж загнивать на пенсії все життя просцикавши на 9-5 роботі.

Я б сказав 30-55 по поточним реаліям.

Я б сказав 30-55 по поточним реаліям.

Ну я бачив і в 60 фрілансерів на айос і клауд інженерів, хороші люди є хороші люди. Але не всі здатні вбити мавпу в собі. Тут не в тому справа можеш чи ні, а в тому що ейджизм в суспільстві в середньому є і огого, і так як до дідів ставились це не ок. Не один в моєму житті такий. Я з двома досі дружу, один у мене хату знімав.

Якщо на таке відношення плювати, є мізки працюють і є характер таке ігнорувати — заробиш легко, але це не відміняє факту, що гребти проти поглядів і зневаги мені було б важко. А в 60 ще буде важче

З іншого боку, перчик за 60 стане нормою дуже скоро теж. Може я перебільшую. Старіє європка. Але навіть в цьому разі дід на ремоут піде баластом. Локальний дід німеччині наприклад буде набагато ближчий до тіла. Молодість — наївна порадниця

народ 35+. І взагалі чомусь мови програмування пишуть в 30+ середньому, хоча там же когнітивні здібності падають, хочеться пердіти на пенсії вже

еее. Тобі скільки років, що для тебе 35+ це вже біля пенсії? :)

чекай, а чого це в тебе пенсія корелює з роботою в наймі? типу щасливі пенси — це ті, хто все життя 9-ту-5 проробив, а усіляки бізнесмени на пенсії бомжують?
І з чого це «ремоут» це тільки фріланс? Це може бути й постійна робота, навіть як емплої, або контрактор, а може бути і власний бізнес... Якийсь в тебе дуже обмежений світогляд

типу щасливі пенси — це ті, хто все життя 9-ту-5 проробив, а усіляки бізнесмени на пенсії бомжують?
може бути і власний бізнес...
Якийсь в тебе дуже обмежений світогляд

навпаки, я дуже добре уявляю шанси успішним бізнесменом бути, а не дідом з голим задом :)

Naïвно

Скажи, ти всерйоз думаєш, що кожен вайтішнік в цьому топіку може розраховувати на власний успішний бізнес із турновером і профітом достатнім на пенс? це ще більш наївно ніж мамкіни інвестори в sp500 в недавньому топіку. На цій лавочці місць усім нема, багатьом нема, етак 99% відсоткам бажаючих на неї сісти

Я можу передбачити одне з двох (навіть з трьох) для чувіків що не листають зараз серйозно в пенсфонд на піку свого заробітку, чи державний чи недержавний — 1) це повернення в укр або 2) якийсь кіоск-чебуречна-кофейня, що в кращому разі така ж робота 3) бомжувати чи якийсь хоспіс типу карітас

Дисципліновані одиниці таки наскладають інвестицій на притомну постійну копійку з фондів ціною жертв сьогодні (що по суті той самий пенсфонд, тільки свій і маленький), або витягнуть власну справу чи стартап, паралельно з сім’єю й проблемами. Але це не план, це авось

Ті хто понаїхали раніше можливо ще куплять хату/квартиру на здачу в популярній локації паралельно з хатою/квартирою собі, понаїхам же сьогоднішнім це буде важкувато провернути, я оцінюю це як анріал поки теперішній п****ц не закінчиться й не стабілізується світова торгівля

звісно, що більшість так і працює 9-5 за середню зарплату, і так дійсно краще робити в дорогій локації, де й зарплати великі. але питання було саме про кейс великого доходу й дешевої країни, де є шанси швидко купити нерухомість, наскирдувати грошей...
до того ж, за твоєю логікою, абсолютно всі ІТшники, хто залишився в дешевій Україні, де не буде ніяких пенсій — всі зробили ще гірше, ніж переїзд у Португалію чи на Балі

кейс великого доходу й дешевої країни

арбітражити так довго не вийде, це видається зараз приємно, особливо з галєрним досвідом, це так не буде довго, не одні айтішніки з україни так думають. У світі стільки голодних ротів з країн типу португалії, індії, колумбії, що думають так само, і ліку їм нема

Войтівайті стало настільки доступно. Це вже очевидно, коли навіть наші ж галєри гребуть в колумбію чи індію.

Всюди едтех, на ютубі курси, техніка мінімальна й доступна й ремоут настільки всюди популярний, тільки бажання й півроку часу, мінімально притомна голова і ти вже джуніор. на мій погляд років через 3-5 всього цих ремоутщиків будуть брати по два центи за долар. Це буде м’ясорубка просто. Це ж на поверхні, просто треба відкрити очі, витягти затички з вух і не слухати басні про безкінечний розвиток айті й унікальні таланти в кожній квартирі

Виживуть спеціалісти в непопулярних областях, чи глибокі на стику, як і завжди. Я про фріланс (чи ремоут) тут. Ті яких не наймеш кинувши стандартну вакансію в лінкедін. Але це знову одиниці з тисяч. Решта будуть гризтися за вакансії.

В мене наприклад з цього зара розрахунок останні кілька років як ремоут почався — нашкребти досвіду в кількох глибоких областях, застовбити зв’язки, і потім пропонувати кросдоменний глибокий досвід. Але мені це нелегко дається. І якщо чесно прям, то думаю краще мабуть вже якби я був водієм автобуса до смерті ))

Ну тоб-то ти взагалі похоронив вже взагалі всіх, хто не працює на умовному заводі в прив‘язці до обладнання та локації? Це було в індустріальну епоху, а ми вже просунулись трохи далі.
Всі галери — це за визначенням ремоут, бо вони не в локації замовника, і не важливо чи ходять їх робітники у офіси чи ні. Якщо твоя правда, то всім їм гаплик й всьому українському ІТ ін патікулар.
І да — якщо ти після 40-50 вмієш тільки таски в джирі закривати, то мабуть молоді та швидкі (або ШІ) випхають тебе на мороз, то ж треба вміти в менеджмент, або бізнес, або і те і те.

Ну так галєри типу ремоут, але заставлять бігати в офіс в свої локації от і все

взагалі похоронив вже взагалі всіх

Та ні зовсім не так пічально, роботи буде багато, я просто кажу що бажаючих буде більше, а бізнесів з роботою буде можливо навіть менше після кризи. Тут чекають банкрутств в німеччині, хз як в штатах

Зпшки будуть теж рости і всі будуть думати що нічого особо не змінилось, але повільно, повільніше за локальну інфляцію, і десь в який момент зрозуміють що пройшло 10 років, ціни виросли в два рази, а твоя зп на 20% :)

А 3-5 років просто бо це десь час з джуніора надрочитись на мідло
Грубо кажучи якщо умовно зараз в україні 60тис джунів, то років через 5 це 60тис мідлів

так галєри типу ремоут, але заставлять бігати в офіс в свої локації от і все

Тоб-то якщо галера в умовній Португалії або Польщі — це вже норм?

А 3-5 років просто бо це десь час з джуніора надрочитись на мідло

А хто де казав про Португалію для старту кар‘єри? Звичайно це не дуже вдала ідея. Питання про тихе місце ближче до пенсії, коли тобі не треба конкурувати з джунами-мідлами

про тихе місце ближче до пенсії, коли тобі не треба конкурувати з джунами-мідлами

Скажи де це місце і я туди поїду )

На жаль інтернет таких місць мабуть і не залишить. Неважливо де ж☆па, важливо де грошовита робота є, а це все ті ж країни типу сша чи юкей. Їх обслуговує весь світ

Скажи де це місце і я туди поїду )

самому цікаво :)
у Північній Європі проблема з кліматом, хоча, напевно, це й причина економічного успіху цих країн: коли більшість року в тебе за вікном холодно, сіро та мокро, то все що лишається — сидіти та працювати. А з гарною погодою та теплим морем — яка робота? :)

До речі от я тут розпливаюсь в аргументах про кваліті ов лайф, а головний аргумент і забув, це в принципі ледь не головне і дуже моє і суб’єктивне

Не люблю жити і відпочивати там де багато земляків, чи особливо росіян. Вибішує

Завжди їду наприклад куди подорожче, бо знаю що наші їдуть куди подешевше ) єбіпєт чи турція — не був ні разу і не планую, греція чи спанія завжди їду хай накоротше але дорожче, аби не пересікатись

Таке, вже не критикуйте ^_^ це не через нелюбов до батьківщини )

А от скандинавія кльово, так клімат не вражає, але пейзажі й життя супер, і одна з небагатьох локацій яким не загрожує демографічний п**ц

де багато земляків, чи особливо росіян. Вибішує

так це у всіх так :)

Приємно чути, що я не один, хз шо мені не так, але в мене якась просто ментальна прірва з нашими, навіть з батьками. Може через довгий час, може я онімечився. Ну але з батьками хоч є причини це не помічати й все одно їх любити. Решта, крім одиниць яких я близько знаю ітд, просто дратують

Таки є, але менше, і вони в локаціях типу міконоса чи тенерифи між німцями, американцями, бритами й прочими білими людьми теж стають людьми і ведуть себе як люди :) правда от з буфета гребуть всеодно жрачку в кульках, наче востаннє )

Як хоч кльовий спосіб (тільки в греції) без, то рекомендую island hopping по островах, тільки не тур а сам чи самі. Суперово, й легко економити на готелях. Якийсь дорогущий міконос можна розмішати непопулярним острівцем з real greece. Не сподобалось — наступний. Ну і веселий адреналін кожен день-два як знайти швидко номер заїхати.

Кріт от таки дешева помийка, never again,

як пощастить короче, зара мабуть всюди валом, хз давно не катався, але й це вже не зовсім туристи теж

Кріт от таки дешева помийка, never again,

Так, сервiс бiльш нав’язливий нiж на Лесбосi, наприклад.

от через хопінг, чесно я не пам’ятаю сервіс ніде бо просто міняв коли не подобалось і у той же день стрибав на будьякий пором в порту

На кріті зразу сподобалось, і було ок в принципі в готелі, то залишився на пару днів, а вже потім зрозумів що тут багато руцкіх через вивіски, а потім на екскурсії вже пожалкував що не поїхав раніше, там їх мурашник вплоть до екскурсоводів росіян для росіян, ну і повний пакет уже там — вереск, тупі претензії, астанавітєавтобусясойду, бухло в автобусі ітд

До речі була екскурсовод одна з західної україни, я шось пробував познайомитись, — давно зруснявіла уже чи не хотіла показувати перед колєгами хз вже

Якось хотiв в Iспанiï стукнути, коли руська баба добру годину пиляла свого чоловiка у потязi)

а да до речі теж оці мамкіни лєкції на весь пляж були теж, правда дєткам в моєму випадку )

фор хум хау, зима є зима

Ну для мене особисто вистачає снігу на гірськолижних курортах, а вдома хотілося б відносного тепла

Бо кращий велфер? бо більше грошей навколо? Етс?

Так, якщо всім цим користуєшся: безпека, освіта, медицина... не всім й не завжди усе це потрібно

Сумніваюсь дуже що все життя вийде крутитись на ремоут

Ну це залежить від того, як ти собі побудуєш роботу й лайфстайл. Я 20 років вже віддалено працюю, мав офіс коли хотів його мати. Не бачу поки чому це не може продовжуватись

Німці не можуть жити в Іспанії/Португалії й працювати на ремоут?

Можуть, і наче живуть. А пенсіонери — таа взагалі з усієї північної Європи. Українці те ж можуть ремоут працювати, але ж далеко не всі виїзжали й виїзжають

ну покажи мені хоч 1 айтівця поза межами Польщі чи Чехії, який може собі дозволити винаймати 50м житло в самому центрі великого міста з населенням >1млн людей.
Можна жити десь на задуп’ю, але який в цьому сенс?

щось сумніваюсь
www.numbeo.com/...​ing=getDispatchComparison

ціни на нерухомість 50% вищі, а купівельна спроможність на 50% вища, тобто айтівець не має такого розриву від середньої зп, як в тій же ж Польщі чи Чехії, а зп айтівця, грубо кажучи така сама, що в Кракові, що в Мадриді.

1000 євро на місяць буде двокімнатна в 10 хв від центру, купа таких пропозицій. То якщо Ви хочете з терассою, або власгим паркомісцем, або на останньому поверсі з виглядом на парк — там дорожче

ну це сходиться з даними з сайту, який я підлінкував, в чому суть коментаря?

Як це повязано?
Поляки подалися глибше в ельфію
Наші заповнили порожнечу

Ну тут як і все по лекалам недологіки доу

Поляки їдуть з польщі чи португальці з португалії — це не зовсім валідно, бо поляки чи португальці звісно їдуть де більше платять і з різних причин їдуть різні верстви населення.

Є поляки й португальці що живуть і в польщі і в португалії і прекрасно себе почувають

Для айтішніка з України бяка країна єс відносний рай зі старта, у нас досить знижений поріг що вважати за нормальне і якісне життя )

Єдине що у тісних містах з високими цінами на нерухомість типу лондон чи мюніх — треба бути готовим і реалістично оцінювати що 99% понаєхів вона не світить, тільки оренда. Такі міста я б оминав, якщо не готовий дико впахувати на взнос наступні років 10 і потім все життя виплачувати

Ось кому цікаво буде, конкретно червоні кружочки — відносно високі зарплати але там треба буде всі свої кішки вивернути щоб собі щось купити за свого життя, це не для всіх, так що туди б я не ліз

www.ubs.com/...​-estate-bubble-index.html

для любителів легкого життя — можна й мінус жовті ще

Чому? Аренда майже така сама, як і іпотека. Треба тільки на перший внесок назбирати.

Аренда майже така сама, як і іпотека.

Бгг, не вірю

Але все ж спитаю де це так? Де ніхто жити не хоче може?

В мюніху наприклад оренда стабільно менше за іпотеку, серйозно менше, настільки серйозно, що анріал порівнювати

Але десь у штатах іпотека наче б дешевше, але всі супутні місячні витрати все одно виходять більше. Наскільки от хз

Економічно навіть не має сенсу, що якщо б уявно було десь менше в популярному місці взяти іпотеку, то всі би брали й здавали. Обмежений ресурс, тому ціна б швидко виросла до небес

Зараз так, ставки стали більше, але все одно, не так щоб різниця космос. Десь на чверть більше. Ще кілька років тому було так само. Я про Лондон.

Залежить від умов фінансування в принципі і скільки приносиш сам

Нуу десь схоже. В мюніху з мінімально можливими умовами 10-20% плюс супутні в середньому різниця в 30-50% не на користь власника. І в принципі так зараз взагалі анріал різниця.

До кризи якийсь більшменш однаковий рівень виплат виходить при 40% і більше власного капіталу. Але це прорва грошей

А що собою предствляє іпотека і оренда в лондоні? Завжди цікаво було

Грубо структура витрат і які умови стандартні? Може як силка є толкова — буду вдячний

мерсі,
перше якраз цікавило

другий знав але питання тут оренда там повністю, чи ще якісь зверху витрати є на міс?

Я не про інтернет звісно, але про речі типу опалення, платежі в осбб бритського розливу ітд

Наприклад в нім пишуть оренда + скільки комунальні (окремо завжди)
а іпотека це вже просто платіж, тобто комунальні треба віднімати завжди з оренди для коректного порівняння чи брати кальтміте(платіж чиста за оренду)

Комунальні та опалення зверху. Є ще кансіл такс, десь 200 на місяць. І те, і те платиться в обох випадках.

Ок тобто як я розумів в райтмув там чиста оренда без нічого, то те й порівняти треба

Гляну дякую

Тю, 50м то не таке велике житло. В Лондоні можна собі дозволити, навіть не тільки якщо в faang працювати, просто люди знімають дешевше, а частину відкладають на своє житло.

можна собі дозволити, навіть не тільки якщо в faang працювати,

Це до речі мене напрягає, бо я десь щось не розумію

Лондон явно дорожче місто, але схожа площа там буває дешевшою ніж в мюніху. Давно не розумію цей нюанс чому так виходить

Так, площі тут маленькі. Стандартний Таунхаус на сімʼю з 3 спальнями 90 квадратів.

Португальці валять з Португалії
в тому числі айтівці

Бо шо ті шо ті не можуть в удальонку 🤦

Мiй колега, навпаки, звалив назад в Португалiю, пiдписавши перед цим контракт з якимось стартапом

t.me/kit_pt IT чат українців в Португалії

Підписатись на коментарі