Найбільший благодійний NFT-проект країни — META HISTORY museum — заблокований через діяльність зловмисника
Команда проекту втратила доступ до сайту, соціальних мереж і поштових скриньок через дії колишнього технічного директора. Розробник, який залишив проект взимку минулого року, скористався доступами та внутрішньою інформацією, щоб дискредитувати проект і його засновника. У Twitter META HISTORY був опублікований твіт, що СЕО проекту ніби-то зник разом з грошима, а вся команда стурбована його діями. Одночасно всі партнери проекту отримали лист з неправдивою інформацією. А з рахунку, де зберігались гроші на підтримку технічних сервісів, були виведені всі кошти. Більше ндоступні домен, репозиторій на Github та AWS. Хоча всі публікації і листи були анонімними, команда не має сумнівів у тому, хто їх автор. Оскільки всі доступи і внутрішні документи, використані у листах, мала лише одна людина.
«Це є абсолютно неетичним і безвідповідальним вчинком, коли одна людина вважає, що має право привласнити та знецінити роботу цілої команди, яка працювала на проекті. Тим паче, що проект є повністю благодійним. Особливо цинічним виглядає те, що ця людина продовжує вести комунікацію від імені команди проекту», — Рустам Абдувалієв, front end engineer.
Зловмисник не відповідає на листи, повідомлення і дзвінки. Команда шукає спосіб повернути доступи, щоб робота майже 50 волонтерів та близько 400 митців не була змарнована. Тим більше, що проект потенційно може зібрати ще кілька мільйонів доларів допомоги Україні, продаючи NFT. За рік діяльності вже було зібрано $1,5 млн для Міністерства Цифрової Трансформації, Міністерства Культури та Інформаційної політики і президентської платформи UNITED24. Крім того була створена найбільша колекція творів сучасного мистецтва про війну, що у форматі хроніки зображує всі важливі події, починаючи з 24 лютого 2022 року. Це близько 850 робіт, опублікованих на сайті на момент інциденту, та ще 50 творів, що саме готувались до розміщення.
«Маючи вже багато досвіду і розуміння сфери NFT, ми підготували нові кампанії і колаборації, які мали спрацювати ще краще на користь проекту і держави. Вся команда досі хоче їх втілити. Так само наші партнери хочуть реалізувати домовленості, яких ми досягли вже давно, і чекали пожвавлення попиту на NFT. Натомість зараз, коли це відбувається, ми не можемо використовувати платформу», — Аліса Фурса, стратег.
META HISTORY museum відомий продажем NFT кубка Євробачення за $900 000 у травні минулого року. Його NFT увійшли до музейних фондів NAMU, австрійського та латвійського національних музеїв. Ряд світових знаменитостей, які підтримали Україну у війні проти росії, отримали NFT від META HISTORY у подарунок. Зараз роботи з колекції проекту виставляються у 20+ містах по всьому світу — на виставці у доповненій реальності, яку організувала команда спільно з відомим лавійським митцем. Напередодні відбулася виставка на медіа-екранах в найбільших ТРЦ Латвії, кампанія з постерами в Австрії. До річниці проекту відкрилася власна галерея META HISTORY у метавсесвіті, де можна переглянути усі 900 NFT з основної колекції-хроніки війни — Warline. А у
«Шкода репутації настільки великого проекту, інцидент з яким може вплинути на довіру до українських благодійних ініціатив вцілому. Тому ми не можемо собі дозволити змиритись із ситуацією. Тим більше, що над проектом працювали сотні чудових людей. META HISTORY завдяки їм досягнув високого рівня і був на слуху в іноземної аудиторії — у
5 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів