×

«З AI будь-хто може бути програмістом», — CEO Nvidia. Погоджуєтесь?

Усі статті, обговорення, новини про AI — в одному місці. Підписуйтеся на DOU | AI!

За словами генерального директора Nvidia Дженсена Хуанга, тепер кожен може бути програмістом завдяки поширенню інструментів штучного інтелекту. Можливість писати код, просто використовуючи кілька команд для AI, допомогла подолати те, що Хуанг називає «цифровим розривом».

«Бар’єр для програмування надзвичайно низький», — сказав Хуанг на конференції Computex у Тайбеї. «Тепер кожен може бути програмістом — вам просто потрібно сказати щось комп’ютеру».

Погоджуєтесь чи маєте власні думки з приводу цього?

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Напомню (кто забыл) — Практика и призвание делают вас Экспертом. А студент с новым сварочным аппартом с навороченными функциями — далеко ещё не сварщик )))
Научите себя учиться и применять знания на практике — вот первый шаг к востребованности в сфере.

Хайп навколо AI as Soft Dev нагадує хайп навколо UML/RationalRose та microsoft frontpage, коли для створення аплікації було дастатньо малювати кубики у UML та строчити текст у word. Хтось може ще пам’ятати ті чудові веб сторінки у психодилічних кольорах з блимаючим текстом.
Ще можна пригадати часи, коли намагалися продуктивніть вимірювати кількістю рядків — тут AI міг би за годину заробити усі гроші.

чекаю наймів у нвідіію будь-кого

не срослось, не срослось с майнингом )

А чого тільки программістом? Можна так і лікарем стати, вон вже перший паціент знайшовся

Ну під таких пацієнтів психохероманти, астрологи,шамани, Спартак Субота з’явилися задовго до AI

Системи які допомагають лікарям ставити діагноз, розробляються майже не одразу із ШІ я такою. Щоправда штучні нейронні мережі тут довго були менш популярними ніж експертні системи та логічне програмування. Сучасні обчислювані спроможності дозволяють поєднувати обидва методи.

допомагати лікарям !== стати лікарем

Хуанг: Бар’єр для програмування надзвичайно низький!
ChatGPT: *складає іспит MBA*
Хуанг: Бльо...

Це каже лише про те, що іспит складено саме таким чином що його легше походити роботу аніж людині. Дрег рейсінг автомобіль теж обгоне людину на 100 метрівці, а трактор перетягне любу команду з перетягування канатів, кран підніме більше ніж будь який штангіст і т.д.

Популістська діч
Чатугпт іноді поки поясниш що ти хоч, то швидше самому нагуглити чи з нуля написати
І це ще при тому, що я більш менш вмію в промпт інженіринг(як мінімум знаю про що конкретно питати) і задача була не комплексна

от бачиш — не вмієш ти в промпт інжиніринг, бо навіть чатботу не можеш пояснити, що тобі треба...

Ключове слово іноді. А інколи з пів слова розуміє, да так, що розумієш що якби перед тобою сидів колега, довелось би в рази довше пояснювати.

Да він говорить про AI, а не конкретно про chatgpt 3.5, коли вже є 4 який набагато розумніший. Це як на початку 20го століття стверджувати що машини ніколи не замінять коней так як повільні, шумні і заправку фіг знайдеш.

Ахаха, повністю згоден. Програмісти не потрібні)))

Так зараз більшість хелло ворлд на с++ не напише, без допомоги гугла чи чатгпт. А ще 20 років назад тих хто умовний qsort на с++ не напише не вважали програмістами.

гагага, міф
вот раньше були врємєна, а тєпєрь мгновєнья

И без ИИ щас кто угодно становится програмистом — курсы закончил и уже програмист.

ПогромиЗд
Не путайте, это важно!

А тепер ще треба, щоб кожний зміг поставити вимоги до ПО формально їх сформулювавши саме таким чином, щоб AI взагалі мав шанс почати щось із цим робити. Не треба плутати автоматизацію гуглінгу по Stack Overflow та Github та туторіалам, з програмуванням. Ну а виробникам GPU звісно вигідно усе, що продає ті самі GPU. Хочь це крипта, хочь штучні нейронні мережі, хоч відеоігри і т.д.

Невже хайп пройшов так швидко)
Програмування дуже схоже на жонглювання. Процеси навчання так взагалі ніби скопійовані з одного джерела. Спочатку вам треба мати руки і голову. Потім ви починаєте жонглювати одним м’ячиком, потім додаєте другий, з часом третій, четвертий. Після кількох років ви збільшуєте кількість, міняєте предмети, починаєте жонглювати ходячі по кімнаті, або однією рукою, або з заплющеними очами, потім ставите циліндр на циліндр, зверху стілець на однієї нозі і жонглюєте десятою гострими ножами стоячи на ньому. В решті решт ви опиняєтеся в цирку, де вам за це вміння платять гроші.
Цікаво що світовий рекорд по жонглюванню м’ячиками становить двадцять дві штуки, і саме стільки нових фреймворків JS з’являється кожного року.
Також, досвідчений програміст, тобто жонглер, може пробігти повну дистанцію марафону жонглюючи трьома м’ячиками.
Нам всім слід буде починати турбуватися коли з ChatGPT хоча б одна людина навчиться жонглювати.

«З пісюном будь-хто може бути солдатом» — Міноборони

Без пісюна теж — адже ВЛК визнає годним. Головне, щоб стать в паспорті була чоловіча.

А така людина що не може отримати інвалідність?

З клавіатурою будь-хто може бути тролем!

C интернетом каждый может программистом

Може краще намахати систему. Й до цього були проблеми з відсіюванням людей хто реально цікавиться й розбирається від тих, хто тупо зазубрив й «вкачав» навик співбесід. Тепер ще й простіше буде їм імітувати бурну діяльність.
Чатгпт — нереальна класна річ, такий собі гугл на максималках, якщо в гугл потрібний доволі точний запит, то в чатгпт — щось розмите з помилками написав, він тобі все гарно розписав й тепер ти вже знаєш що гуглити.
А ось як «готовий» код він генерить — лайно. Я б таке посоромився пушити. Й виходить, що якщо ви гуглити не вміли, то й чатгпт не дуже сильно вам допоможе на довгій дистанції.

А так нічого нового. Раніше був статус «стековерфлоу-кодер», то тепер буде «чатгпт-кодер».

П.с. Ще й такий досвід був. Я пробував використати чатгпт для написання свіфт-коду й працювати з макос на низькому рівні, причому я ніколи не писав на свіфт й навіть його не бачив. Вийшло. Я був в шоці — мені так розібратись треба було б дні 3-4, а тут за пару годин зробив. Але в мене досвід + я вмію писати на багато яких мовах програмування. А ось мій знаймий, який наче теж програміст, таке вже не осилив, навіть з чат-гпт, просто не додумався як правильно запитання поставити йому.

коли вже AI хайпожери підуть вагони грузити?

Це удар нижче відеокарти

«З цифровою фотокамерою кожен може бути фотографом!» © продавці фотокамер

А хіба не так? Вже навіть далі пішло, і з телефоном кожен може бути фотографом. Продажі камер падають, в любительскому сегменті йдуть до нуля.
www.statista.com/...​reflex-cameras-worldwide

Деякі знайомі любителі-фотографи закинули це діло якраз із-за того що зараз кожен з телефоном в руках фотограф. Раніше вони були еліткою, купували і вибирали дорогі камери, лінзи, ходили на різні сходки і майстер класи, купували ліцензії на лайтрум і доводили фотки до ідеала. А зараз, чувак з телефоном в руках і базовими знаннями оптики і кадрування, робить фотки не гірше, а тепер ще й AI домальовує. Роботи фотографів-любителів знецінились, із-за чого вони втратили інтерес до свого хобі. Да і самі на фото з телефона перейшли.

Звісно професійні фотографи нікуди не ділися, як і нікуди не дінуться професійні програмісти, але індустрія суттєво зміниться, це точно.

А зараз, чувак з телефоном в руках і базовими знаннями оптики і кадрування, робить фотки не гірше

Ну не знаю. Колись захоплювався фото була дзеркалка початкового класу. Базові штуки вивчив, трохи пофоткав потім забив на це все — не моє.
Зараз передивляюсь фотки що зробив на ту камеру і те що роблю зараз на телефоні — небо і земля. Хоча і про композицію багато знаю і про світло. Не виходить так. Думаю купити врешті нормальну дзеркалку.

Так порівнюєш, мабуть, удачні, відібрані фотки зроблені тоді на камеру, над якими заморачувався, фоткав в раві, допилював в лайтрумі, з рядовими, першими попавшимся фотками з телефона які були під рукою.

У мене також є гарні фотки з камери. Але як згадаю скільки шлака було який видалив, коли на 1 таку хорошу фтоку було 10 фоток в смітник, скільки часу в лайтурмі провів з тими фотками що залишились. Якщо заморочитись з фотками з телефону, зняти в про режимі, в раві, буде так само.

Глобально, я бачу у камери лише одну явну перевагу для рядового користувача — фотки на зум об’єктиви.

У вашому треді ключові слова

для рядового користувача

в останньому коменті та

в любительскому сегменті

в попередньому. Тут все так, ви праві)) В туалеті нічного клубу зручніше на телефон, і навіть фото на документи теж ок))

Скрізь зручніше на телефон. Не так багато прикладів де без камери ніяк. Тільки тим хто займається професійною зйомкою. І то, дати в руки йому телефон він і на телефоні шедеври зніме.

золоті ваші слова, все так! а тепер поговорим про оригінальний топік — в нашому кейсі це будуть програмісти-любителі і рядові користувачі))

Ви, шановні колеги, зовсім забули про інший кінець цього всього ланцюга: про презентацію та глядача. Всі бувають скрізь, фоткають щозря на телефон, на телефоні ж показують комусь хто витратить на перегляд кілька секунд, проскролить пальчиком та через 5 хвилин забуде що бачив. Сталася інфляція візуального контенту, його забагато і якого завгодно. Все це робить виробляння якісних фото не вартим витраченого часу і витрачених грошей на техніку. І я зараз не про заробіток на фото, я про емоційний фідбек який підживлює таке хобі.

Ну так а чому це сталося? Тому що ті хто не фоткатли взагалі, завдяки телефонам почали фоткати, ті хто фоткали на камери почали фоткати на телефони і набагато більше так як телефон завжди під рукою. Іншими словами телефони витіснили камери, не дивлячись на прогнози стартперів що ніколи телефон не замінить камеру. Вони ж кричали що ніколи беззеркалка не замінить зеркалку і що цифрові камери ніколи не замінять пльоночні.

Тоді треба розібратись із термінологією.

Так — телефон з фільтрами та алгоритмічними прибамбасами дозволяє робити тобі більш менш нормальні фото взагалі без знань про оптику, світло та композицію.
Чи робить це тебе фотографом? Термін фотограф з’явився все ж у професійних колах. Люди почали експерементувати із світлочутливими пластинками (доречі ними і зараз досі знімають), багато чого дізнавались і відточували майстерність та технології.

Те ж саме із програмуванням.
Мені сьогодні попалась в інсті реклама курсів No Code Developer. Так подумав — а по суті маючи гарні no code тулзи + chat + різні там serverless рішення легко можна створювати реально прикольні продукти

Але чи може така людина себе називати програмістом? Бо цей термін також з’явився у професійних колах, люди опановували науку, писали багато розумних книжок. І що тепер — все нафіг?

Іще один пиздабол.
Не він перший, не він останній

То юристи намагаються дискредитувати ChatGPT щоб залишитись з роботою, розумний хід

Історія про типового лоха-программіста.

Генеральний директор Nvidia буде казати будь-що аби була більша потреба у відеокартах й росли акції.

Досі актуально.

А помітили що увесь цей хайп навколо AI стався після переходу ефіру на PoS?

Пропустив бо технічно мало цікавлюсь крипторинком

Я став html програмістом без всяких AI ще в школі коли скопіпастив перший div з туторіала=)
Тут таке саме.

Якщо люди не освоїли веб конструктори для сайтів в середині нульових а наплодили цілі підвиди фронтенд девів, то боятись нічого)

Якщо людина хоче навчитися питати вірні відповіді, потім ставити уточнюючі запитання «чому саме так», «поясни детальніше», «покажи недоліки такого рішення», то з часом може стати в певному сенсі «програмістом» на своєму рівні.

Реальність така, що маючи доступ до супер технологій, люди в основній своїй масі використовують їх для розваг, а не для навчання чи роботи.

Підписатись на коментарі