×

Польща, Чехія чи Словаччина для контрактора (він же ФОП/b2b/прямий контракт/фрілансер)

Пропоную обговорити вибір EU шенген країни для контрактора для релокації з точки зору вигоди. Найбільш подібні до України сусідні країни такі як Польща, Чехія, Словаччина. Подібна мова/клімат/традиції — що означає найлегшу інтеграцію.

Здавалося б — вибір очевидний. тут на форумі всі кричать що Польща. Я вирішив всеж підрахувати відсотки оподаткування (для річного доходу) а також глянути індекси numbeo. Рахувати буду для одного (без дружини/чоловіка (так звичайно там є різні плюшки в такому випадку)). Ось що з того вийшло:

Польща

UoD (інкубатор до 120000zl 6%. далі 26% + оплата за інкубатор в місяць 450zl. і я не враховував ще плату за мед страховку)

$ 35000 ~ 15%
$ 45000 ~ 16%
$ 55000 ~ 18%
$ 65000 ~ 19%
$ 75000 ~ 20%
$ 85000 ~ 21%
$ 95000 ~ 21%
$ 105000 ~ 22%

JDG (12% + PIT + ZUS)

$ 35000 ~ 26%
$ 45000 ~ 23%
$ 55000 ~ 21%
$ 65000 ~ 20%
$ 75000 ~ 20%
$ 85000 ~ 20%
$ 95000 ~ 19%
$ 105000 ~ 18%

Чехія

OSVČ ((15% 40/60(Paušál) до 1935552czk. потім 23%) + sociální pojištění + zdravotní pojištění)

$ 35000 ~ 12%
$ 45000 ~ 12%
$ 55000 ~ 12%
$ 65000 ~ 12%
$ 75000 ~ 13%
$ 85000 ~ 13%
$ 95000 ~ 13%
$ 105000 ~ 15%

Словаччина

SZČO ((15% до 49790€ (зі знижкою до 20000€)) або (19% до 37981€ i 25% після 37981€ (зі знижкою до 20000€)) + sociálne poistenie + zdravotné poistenie)
$ 35000 ~ 10%
$ 45000 ~ 18%
$ 55000 ~ 22%
$ 65000 ~ 25%
$ 75000 ~ 27%
$ 85000 ~ 31%
$ 95000 ~ 32%
$ 105000 ~ 34%

Також наводжу numbeo індекси такі як:

вартість життя (зеленіша — дешевше)

індекс безпеки (зеленіший — безпечніше)

рівень забруднення довкілля/повітря (зеленіший — чистіше)

індекс медичної системи (зеленіший — якісніша)

Складний вибір...

👍ПодобаєтьсяСподобалось10
До обраногоВ обраному7
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Дякую за порівняння. Також це аргумент тим хто хоче підвищити податкові ставки, якщо вони наблизяться до цих — то IT аутсорс остаточно піде з України, це крім ризиків ще стане і не рентабельним. Хоча якщо то зрадники — то саме це вони і робитимуть.

вони уже наблизилися... якщо порахувати втрати на курсі то це уже більше Польщі...

Якщо хтось шукає квартиру в Братиславі — напишіть плз, ми виселяємось
(63 кв.м., 1 спальня, паркінг, до центра біля кілометру, до кілоєвро за все)

Тим хто у Словаччину зібрався:

Research by Globsec, a Slovak think-tank, reveals distrust in institutions, susceptibility to conspiracy theories and deep-seated anti-Americanism. Though 40% of Slovaks agree that Russia is primarily responsible for the war in Ukraine, 51% believe either that the West provoked Russia, or that Ukraine did so because it “oppressed” Russian-speakers. And 66% agreed that “the us is dragging Slovakia into a war with Russia because it is profiting from it.” Only 48% agreed that liberal democracy based on equality, human rights and the rule of law was good for the country.

Это в половине стран восточной и южной Европы к сожалению

Переказ топіку одним реченням

вартість життя (зеленіша — дешевше
рівень забруднення довкілля/повітря (зеленіший — чистіше)
індекс медичної системи (зеленіший — якісніша)

Поясніть будь ласка, хто знає.
Моніторю польські вакансії та часто бачу в описі зарплати щось схоже на це

B2B: 17 000-32 000 PLN net + VAT

Зрозуміло все, окрім оцього «+VAT»
Це що? Це куди? Це податок який сплачують за контрактора? Чи компенсація податку, щоб він його сплатив і в нього залишилась сумма net?
Також про опис ЗП: як в польщі арийнято вказувати сумму ЗП. Просто в усьому світі вказують сумму до податків (gross). В польскій вакансіях часто бачу сумму після подтаків (net). Я правильно розумію що поляки звикли вказувати сумму після податків?

окрім оцього «+VAT»

Так, компанія додає ще суму vat до зп і працівник (тобто контрактор) її потім сплачує державі.

В польскій вакансіях часто бачу сумму після подтаків (net).

Ні, то сума до податків, там вже сам it-шник их сплачує в залежності від обраної системи оподаткування + zus (соціальні-медичні відрахування) також платить

Там написано B2B — отже це не найм а оформення типу як ФОП. ФОП виставляє інвойс в який входить польський VAT 23% Тому це фактично сума з якої потім ще треба сплатити ФОП-податки.

Дякую, тобто в наведенному вище описі будуть сплачувати сумму net і до неї додавати VAT 23%?
Я правильно зрозумів?

Так, вони покриють і net i VAT. Дивно, що їм підходить платити на 23% більше, напевно при оформленні в штат для них витрати будуть ще більші.

Дякую, зрозумів

Дивно, що їм підходить платити на 23% більше

Вони це потім повертають від держави або враховують як оплату інших податків.

UPD Словаччина:
Рахували дохід в 70к євро/рік — бухгалтер сказав що ФОП сенсу немає, треба робити ТОВ.
Податок на прибуток 21%.
Вивести гроші з ТОВ собі в кишеню — 7%.
Тобто з 70к гроса в кишеню дійде десь 51к євро (якщо бухгалтер забере не більше 0,4к євро).
В результаті виходить ~27% податків.

виходить ~27% податків

Ну тобто те саме що і по ФОП?)

У вас просто написано «sociálne poistenie + zdravotné poistenie» і я хз як саме ви його рахували.
З того що мені розказали, на ФОПі в результаті сжеруть суттєво більше 27%.
Типу його вигідно при маленьких зарплатах аля 30к в рік, а при відносно великих від 50к в рік вже вигідніше на ТОВ гнати.

Jdg 12 процентов это и есть pit

Перерахував я ще раз UoD уже з оновленими лімітами і зі всіма можливими знижками. Ось що вийшло:

UoD без передачі авторських прав + медстраховка + кошти на інкубатор.
$ 35000 ~ 12%
$ 45000 ~ 14%
$ 55000 ~ 16%
$ 65000 ~ 17%
$ 75000 ~ 18%
$ 85000 ~ 19%
$ 95000 ~ 20%
$ 105000 ~ 20%

UoD передача авторських прав + медстраховка + кошти на інкубатор.
$ 35000 ~ 8%
$ 45000 ~ 8%
$ 55000 ~ 7%
$ 65000 ~ 8%
$ 75000 ~ 11%
$ 85000 ~ 12%
$ 95000 ~ 14%
$ 105000 ~ 15%

UoD передача авторських прав + непрацююча жінка/чоловік + медстраховка + кошти на інкубатор.
$ 35000 ~ 6%
$ 45000 ~ 6%
$ 55000 ~ 6%
$ 65000 ~ 6%
$ 75000 ~ 6%
$ 85000 ~ 7%
$ 95000 ~ 7%
$ 105000 ~ 9%

Не розумію звідки взялися 11%:

UoD передача авторських прав + медстраховка + кошти на інкубатор:
$ 75000 ~ 11%

Зі слів інкубатора:

9,6% до граничної суми (120 000 PLN);
25,6% від суми понад поріг.

По теперішньому курсу 120 000 PLN ~ $29443:
Річний податок: $29443 * 0.096 + $45557 * 0.256 = $14489.12
Інкубатор за рік: 450 PLN * 12 = 5400 PLN ~ $1,324.51
Разом: $14489.12 + $1,324.51 = 15 813.63 US$
У відсотках за рік: $15 813.63 / $75000 * 100 = 21,08484%

І це ще без ZUS.

Наскільки я зрозумів 9.6 це не для розробників а для дизайн і т.д....

UoD передача авторських прав + непрацююча жінка/чоловік + медстраховка + кошти на інкубатор.

можете будь ласка підказати як впливає «непрацююча жінка/чоловік» на розрахунок вище

мається на увазі приєднання до команди задля збільшення ліміту (по 120к на кожного)?

можете будь ласка підказати як впливає «непрацююча жінка/чоловік» на розрахунок вище

мається на увазі приєднання до команди задля збільшення ліміту (по 120к на кожного)?

Ні, нікого приєднувати не треба.

В Польщі зарає є дві ставки податку на дохід фізичних осіб — 12% до 120к злт і 32% на дохід вище цієї суми.

Для креативних професій є 50% знижка на той податок якщо це дохід від створення чогось з авторськими правами (наприклад написання коду, тест кейсів).

В різних компаніях є різний % на скільки твого доходу можна застосувати цю знижку.
Наприклад, в умовному сервсофті це буде 60% (тобто 60% грошей тобі приходить за те що ти пишеш код, 40% за мітинги і т.п.), інкубатори дозволяють застосовувати цю знижку до 100% доходу.

Коли застосовується знижка за авторські права то це пропорційно збільшує ліміт переходу на 32% ставку ПДФО. Для прикладу з сервсофтом, ліміт буде 120к + 120к*60%=192к злт.
Через інкубатор буде 120к + 120к*100%=240к злт.

Це відноситься до будь якого контракту (umowa o prace, umowa o dzieło).
Дружину тут ще не використали, тобто це валідно і для неодружених.

Для одружених є можливість ділити податки і ліміти на двох. Тобто ліміт виросте в два рази (тобто стане 240к без авторської знижки і 480к з авторською знижкою).

В реальності з дружиною це трохи складніше, бо податки тобі рахує компанія де ти працюєш а не ти сам.
А для них ліміт завжди 120к (або 240к з максмимальною авторською знижкою).
Але в квітні ти подаєш PIT-37 декларацію про доходи за минулий рік (подати зобов’язані всі). І можна подати спільну декларацію з дружиною. В декларації є графа про переплачені податки, туди можна вписати різницю між податками якщо б було не 120к (240к зі авторською знижкою) а 240к (480к з авторською знижкою). Туди ж вписуються переплачені податки з перших 60к злт (в Польщі 0% на перших 30к, для двох це 60к), компенсації за дітей ( ~1к за дитину).
І через місяць-два податкова пришле на рахунок ту різницю. Мені так 22к прийшло цього року, і то я працював неповний рік.

чогось з авторськими правами (наприклад написання коду, тест кейсів).

IMHO это притянуто за уши. Читать логи, перезапускать джобы, багфиксинг мелкий — это тоже авторство?
Не уверен, что налоговики увидят что то «творческое» в деятельности обычного девопса или тестера. Даже у кодера, если он не выпускает свой продукт в одно лицо.
Допускаю, что в Польше может и канает, но я б не рисковал. Всегда могут доипатся. Посмотри в свой договор, там есть какие-то намёки на «творчество»?

Если б так было, то можно и того самого водителя автобуса или кассиршу облагать со 50% скидкой — там везде есть простор для креативности, надо только поискать. А если все, включая дворников — преставители креативных профессий — кто ж тогда бюджет наполнять будет?

Допускаю, что в Польше может и канает, но я б не рисковал. Всегда могут доипатся. Посмотри в свой договор, там есть какие-то намёки на «творчество»?

Це не мої проблеми, бо я працівник а не ФОП. Я собі податки не рахую, їх рахує компанія. Якщо щось погано порахованосто це проблема компанії і її бухгалтера, з моєї сторони ніякої відповідальності.

Не уверен, что налоговики увидят что то «творческое» в деятельности обычного девопса или тестера

Є критерії прописані в законі. Наприклад код.

Так як усі зібрались, то підкажіть як відкрити отой ФОП у Польщі?
Ну от приїхав ти і що далі? бішти в ужонд і там самі усе зроблять, чи потрібні якісь передумови?
Також, що цікаво, що з видачею картки сталого побуту?
Це любий може приїхати, відкрити отой польский ФОП і йому видадуть картку сталого побуту?
Чи я щось неправильно розумію?

Погугли трохи на цю тему, бо видно що ти не розумієш про що питаєш.

Ну от приїхав ти і що далі? бішти в ужонд і там самі усе зроблять, чи потрібні якісь передумови?

Є вимоги що треба щоб його відкрити, оренда житла, модливо віртуальний офіс (залежить від оренди), трема мати pesel, і багато інших нюансів які легко гугляться. Якщо лінивий то є фірми-помагатори які допоможуть подати документи (можна це робити онлайн).

Також, що цікаво, що з видачею картки сталого побуту?

Нічого, її тобі не дадуть. Знову гугли що то таке і що треба щоб її дали.

Тобі можуть дати на 3 роки карту тимчасового побиту.

Погугли трохи на цю тему, бо видно що ти не розумієш про що питаєш.

Чесно кажучи не розумію, а гуглити ледачий, та й не зрозуміло там нічого в тому гуглі, там все засрато тимчасовим прихитском та статусом УКР, для айтішні чіткої інструкції немає, тому й питаю.

Є вимоги що треба щоб його відкрити, оренда житла, модливо віртуальний офіс (залежить від оренди), трема мати pesel, і багато інших нюансів які легко гугляться. Якщо лінивий то є фірми-помагатори які допоможуть подати документи (можна це робити онлайн).

Ага, дякую, треба буде погуглити за тих помогаторів, попитати в них.

Нічого, її тобі не дадуть. Знову гугли що то таке і що треба щоб її дали.

Тобі можуть дати на 3 роки карту тимчасового побиту.

Та гуглив, але інтернет великий та кругоми різне написано.
В мене таке питання: иа якщо я буду влаштований не як отой ФОП польский, а через умову о праці, то теж карта тимчасового побуту буде, з можливістю потім перевести її в карту сталого побуту і нема сенсу морочити собі голову з умовою о праці?

а через умову о праці, то теж карта тимчасового побуту буде

Буде, але при звільненні треба за 30 днів знайти нову роботу, інакше карта побуту прокисає. З фоп’ом карта діє весь термін на який видана (до 3 років), а там неважливо — є контракти чи ні, головне zus плати і щоб до наступної карти були виконані умови по доходу в 12 середніх зарплат по воєводству за рік (мабуть останній).

І треба розраховувати що карта зараз не дуже швидко робиться, від 3-4 місяців (дуже швидко), до 1.5 року (Вроцлав) :)

Дякую!
Це саме те, що я хотів дізнатись.

якщо я буду влаштований не як отой ФОП польский, а через умову о праці, то теж карта тимчасового побуту буде, з можливістю потім перевести її в карту сталого побуту

Так. Єдине уточнення що після 5-ти років перебування на тимчасових картах це буде не карта сталого побуту а карта європейського резидента (але ти це і маєш наувазі)

Дякую.
Тобто, як я зрозумів, можна відрити флп, зробити тимчасову карту на три роки та спокійно продовжувати її раз в три роки. Головною умовою є щоб був якийсь зрозумілий прибуток, не менше середнього по воєводству та сплачувати податки да всілякі там зуси.
Через п’ять років при бажанні можно стати резидентом ЄС.

Це любий може приїхати, відкрити отой польский ФОП і йому видадуть картку сталого побуту?

Ні

все засрато тимчасовим прихитском та статусом УКР, для айтішні чіткої інструкції немає, тому й питаю.

Саме статус УКР, а конкретніше спецустава про допомогу громадянам України, дає можливість відкрити польский ФОП ось так відразу.
Тобто, доки діє спецустава і українець в’їхав після 24.02.2022, і у нього є статус УКР, і статус УКР не втрачений (через виїзд з країни на 30+ днів), то можна відкрити фоп «зі старту». Інакше ФОП можна відкрити лише зі статусом резидента EU (це кейс для звичайної робочої імміграції), а це мінімум 5 років у країні на картах тимчасового побуту.

є статус УКР, і статус УКР не втрачений (через виїзд з країни на 30+ днів), то можна відкрити фоп «зі старту». Інакше ФОП можна відкрити лише зі статусом резидента EU

Знаю людей без УКР статуса які відкрили JDG. Відкривали його минулого року

Статус укр не треба для відкриття JDG

Як і до війни, приходиш в ужонд, подаєш заяву і отримуєш песель.

Чeл зверху пише з вхідними умовами — «Це любий може приїхати, відкрити той польський ФОП?».
Тобто він планує в’їхати в PL або тільки в’їхав, а значить відкрити JDG у нього два варіанти:
— зі старту на підставі спецустави для українців, а значить отримуватиме він pesel UKR
— «на загальних підставах», тобто маючи дозвіл на проживання, що дає право на JDG.А це, як правило, побут постійний / резидента EU. Отже це спочатку 5+ років на картах тимчасового побуту потрібно пожити (звичайно є варіанти швидше типу шлюбу з громадянином Польщі, але то таке).
Те, що він може отримати pesel, як і до війни? не дає можливості відкрити jdg відразу після приїзду до PL

Читай нормативу уважніше:

Obywatele Ukrainy, których pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uznaje się za legalny na podstawie niniejszej ustawy lub ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach, mogą podejmować i wykonywać działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na takich samych zasadach jak obywatele polscy...

Стаття 23 устави про допомогу громадянам України в зв’язку зі збройним конфліктом бла-бла-бла. (болд мій)

Cупер. Але коментується спецустава, яка стосується лише людей, що в’їхали після 24.02.2022.
Для тих, кто був в PL до війни, правова основа в випадку JDG це Ustawa o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, ії стаття 4 п. 2. Там і розписані види резидентства, які якраз згадана устава про іноземців і регулює.
А те, що ти виділив — це можлива ситуація, коли людина і вʼїхала після 24.02.2022, і легалізувалася в Польщі на загальних засадах, які регулюються уставою про іноземців.

Дядь, я тобі привів дословну цитату з закону, яка взагалі не допускає жодних подвійних тлумачень. Громадянин України? Знаходишся в Польщі легально на підставі або «воєнної» устави АБО на підставі устави про іноземців? Маєш право на JDG. Крапка. Всё інше — то твої фантазії на тему. Проконсультуйся з будь-яким юристом в темі, якщо мені не віриш.

(хоча як людина що реєструвала діяльність посилаючись саме на цю статтю, та знаючи купу аналогічних прикладів я просто регочу в голос)

Радий, що потішив.
І удачі з місцевими ужендниками та юристами. Кількість зальотів вражає, коли завдяки їхнім діям чи консультаціям були різні процесуальні порушення у справах іноземців, і як наслідок скасовувалися різні децизії, аж до надання громадянства.
З таким самим успіхом можна ’проконсультуватися’ тут на форумі.

Кількість зальотів вражає, коли завдяки їхнім діям чи консультаціям були різні процесуальні порушення у справах іноземців, і як наслідок скасовувалися різні децизії, аж до надання громадянства.

Вибач, але це вже відвертий цирк пішов з натяками на невідомі сакральні знання, якими не володіють ані урядовці, ані міграційні юристи, а виключно Дмитро Круглов. Самому не смішно?

Я тобі дуже рекомендую зробити паузу та уважно перечитати уставу z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy..., а саме її установчі початкові статті, а ще точніше ту з них яка починається словами «Ustawa określa również...» (і закінчується «...szczególne zasady podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej przez obywateli Ukrainy, przebywających
legalnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej» — але це вже дуже жирний спойлер :)).

Якщо ти бачиш колізію, яка створюється цією уставою, і яка може призвести до анулювання децизії чи примусового викреслення з CEIDG — обгрунтуй з посиланнями на нормативку. Якщо не можеш, то це просто бла-бла-бла.

Прийшов в ужонд, сказав мені песель для ведення господарської діяльності по jdg. Вона щось казала про необхідність надати документи про відкриття, кажу відкрити не можу без песеля. Дала сама табличку з причинами і вказала яку заповнити. Отримав за 15хв, зробив профіль зауфани ще за 10. Можна відкривати JDG онлайн

Ваще без нічого? без тз? без договору найму?

Паспорт був лише. Все інше не треба для песелю. Маючи договор найму можна замельдуватися і для цього дадуть автоматично песель теж
Для профілю зауфани у мене був банківський рахунок до цього відкритий, але його можна зробити теж на місці без банку

Дякую за відповідь
Питання, щоб остаточно розставити всі крапки над «і»:
Виданний песель зі статусом УКР чи без нього?

Це онлайн робиться. Корисно мати Pesel ukr. Або просто песель.

Ви на повному серйозі вибираєте країни які мали історичні конфлікти з Україною?

Будь-яка країна в світі (за невеликою кількістю виключень, викликаних географічною специфікою) має найбільші історичні конфлікти саме з найближчіми сусідами — бо логістика.

Отож, тому релокуватися на довгострокову перспективу в сусідню країну не розумно.

Вообще-то, у Чехии и Словакии конфликтов с Украиной не было. Польша — это более сложная история, но сомневаюсь, что ,во-первых, в ближайшее время какой-либо подобный конфликт возможен, а во-вторых, что в случае подобного конфликта граждан Украины будут интернировать как враждебных иностранцев или что-то подобное. Тут скорее будет сценарий по части превратить украинцев в поляков, что гораздо легче в плане языковой и религиозной ассимиляции, чем немцев в евреев.

Вообще, территория Закарпатской области с 1918 по 1938 год находилась в Чехословакии. В 1938 году её аннексировала Венгрия, а в 1944 году занята советскими войсками. Документально передача этой территории из состава ЧССР в СССР было оформлено в 1946 году.

Допустим. Но кто-то в Чехии или Словакии заявляет на Закарпатье права? Пытаются заявлять только горячие головы в Венгрии, но это немного другая история.

В Чехии говорят. Можете посмотреть статью на сайте Чешского Телевидения, приурoченную к 75-летию присоединения Карпатской Руси (как эта территория называется в Чехии и Словакии) к Советскому Союзу.

Ну так это всего лишь воспоминания об истории. Чехия с Закарпатьем не граничит и интересов там не имеет. Это из той же серии, как один мой знакомый из Минска во время совместной пьянки в 2014 г. заявил: «Вильнюс — наш» (в смысле беларусский) на том основании, что там жил и творил Якуб Коллас :-)

Одна несчастная статья не значит «В Чехии говорят».

Строго говоря, значит. То, что «несчастная статья» опубликована, и опубликована не где-то, а на сайте Чешского Телевидения таки означает, что в Чехии говорят.

Друже, я живу в Чехии и кроме этой одной статьи за 2020 год никто об этом не говорит.

Но кто-то в Чехии или Словакии заявляет на Закарпатье права?

Права може і не заявляють, але дражнилку мають:
«Od Jasiny do Ase republika je nase»
Jasiny = Ясіня

Так у кого это такая дразнилка: у чехов или у словаков?

Чехи
Але вона з часів, коли вони були Чехословаччиною

Знаете, я вам могу привести кучу подобного исторического анахронизма. Например за поребриком есть неполиткорректная поговорка
У меня, как у латыша,
Только х.. и душа

И ничего, что поговорка эта из 19 века, когда нынешняя Латвия была одним из самых бедных регионов РИ. А сейчас латыши живут лучше в среднем, чем те же запоребриканцы.

Дивний у вас критерій для вибору країни. Враховуючи коли це було.
Коли у Польщі був конфлікт з Україною, мої предки жили в Польщі :)

Хіба історія не має властивості повторюватися?

Коли у Польщі був конфлікт з Україною, мої предки жили в Польщі :)

Мої теж, і сильно за це поплатилися.

Не знаю, якщо має, тоді небезпечно жити будь де, бо всі з усіма воювали :)
Головне щоб не було наявних конфліктів.
Моїх в совок депортували, і назвали це «евакуація». Евакуювали від сім’ї, бо в мене купа родичів-поляків, і вони, чомусь, залишилися в Польщі.

В Польщі вчать що Богдан Хмельницький — бандит. Вашій дитині це будуть в школі втлумачувати, вам це ок?

Мені всеодно, якщо чесно :)
Мені душа лежить більше до Польщі ніж до України. Я тут почуваюсь як вдома, в Україні — ні.

Він не бандит, він ОУНовець © жена ветерана УПА, от которой требовали признать, что муж бандит в обмен на её освобождение из лагеря после 20 съезда «Архипелаг Гулаг» А.И. Солженицына глава «Сталина нет».
Так и Б.З. Хмельницкий не бандит, а сепаратист, если выражаться правильной терминологией.

В Польщі вчать що Богдан Хмельницький — бандит

Тому що влаштував абсолютно непотрібну різанину полонених після перемоги під Батогом, свідком чого був Стефан Чарнецький, який сам ледь врятувався. Останній в Польщі вважається національним героєм, навіть гімн згадує, отже свідок проти БХ авторитетний... Часи були дуже дикі, тому чи не за кожним національним героєм тих часів тягнеться довжелезний хвіст злочинів з точки зору протилежної сторони.

До речі, враховуючи що на голови українцям зараз падають в певному сенсі «відтерміновані наслідки Переяславської ради», не здивуюсь, що й в українських підручниках майбутнього постать Хмельницького буде виглядати інакше ніж нас свого часу вчили...

А знаете, что про него пишут еврейские историки? Тоже много всего интересного по части погромов. Насчёт того, что в украинских учебниках он будет выглядеть иначе. Сомневаюсь. Он всё-таки в некотором роде отец-основатель украинского политического организма, который, правда, просуществовал всего около 100 лет, прежде чем был полностью поглощен Российской империей.

Ви на повному серйозі маєте історичні упередження до країн, які зараз, під час війни, нас так сильно підтримують?

Ви на повному серйозі вибираєте країни які мали історичні конфлікти з Україною?

Я от теж не розумію, як можна вибрати Словаччину? Цю агресивну країну страшнай НАТИ?

Може ще ці країни захоплять території України? Думаю більшість були б тільки раді цьому...

Треба ж, пройшло буквально декілька місяців, а вже і з Польшею встигли публічно чашки побити на рівні президентів так що це помітно вплинуло і на настрої в польскому суспільстві по відношенню до України, і в Словаччині прийшов свій Орбан до влади, тобто тепер Україна має 4 ворожих держави на своїх кордонах із 7.

тобто тепер Україна має 4 ворожих держави на своїх кордонах із 7.

але тепер Україна має такоє най сильнішу армію у європі тож легко відвоює назад територію усіх тих «ворожих держав»

Я ще раз перерахував Польщу UoD відсотки базуючися на калькуляторі від інкубатора. Так, дійсно цифри відрізняються. (я рахував за умови влаштування однієї особи (без залучення родичів і т.д. замість себе))

При річних:
$ 35000 ~ 10%
$ 45000 ~ 9%
$ 55000 ~ 10%
$ 65000 ~ 14%
$ 75000 ~ 16%
$ 85000 ~ 18%
$ 95000 ~ 19%
$ 105000 ~ 21% i.ibb.co/7bHCT7H/inc.png

І це без врахування NFZ/ZUS... Я намагався зрозуміти скільки треба заплатити крім самої страховки яка як кажуть ~100zl в місяць. Але вона ж по umowa o zlecenie — на якій же податок 33%? а значить потрібно буде його таки заплатити з якоїсь підозрюю мінімальної суми — скільки це?

umowa o zlecenie — на якій же податок 33%? а значить потрібно буде його таки заплатити з якоїсь підозрюю мінімальної суми — скільки це?

500zlt. З того на руки приходить 300-350 (точно не знаю бо в мене приходить в $).

Відносно твоїх розкахунків.
240к/4.2=57к$
30к неоподатковуваних = 7к$
Тобто (57 * 0.06 + 7 * 0 )/64=5.34% це податок на дохід при 64к$ і курсі 4.2

Все в сумі для 65к$ при курсі 4.2
(57к×0.06 + (400×12 + 180 ×12)/4.2 + 1к×0.256)/65=8.20%
ХЗ як в тебе вийшло 14%

На УЗ даже 500 не надо :) Там суммы куда меньше.

Кстать, а с необлагаемой суммой реально так считается? Не знаю просто, надо спросить. Где ты нашел инфу по тому, как считать? Или буха спросил?

На УЗ даже 500 не надо :) Там суммы куда меньше.

Мені сказали що якщо всю сім’ю добавляти в zus то треба 500. В будь якому випадку це копійки на фоні того що платять на UoP чи JDG.

а с необлагаемой суммой реально так считается?

Ну так, тільки тобі ці гроші вертає податкова наступного року після того як подаш РІТ37 (вже перевірив на собі)

Где ты нашел инфу по тому, как считать?

А що там шукати, податок на дохід я знаю, вартість послуг інкубатора теж. Ну і виходить так як мені і приходить.

С семьёй понял :) У меня на моём нфз только я, по ходу потому и не столь важно. Да, 500 это ни о чем, один добровольный НФЗ раньше 550 был, если ты не студент.

А що там шукати, податок на дохід я знаю, вартість послуг інкубатора теж. Ну і виходить так як мені і приходить.

Посмотрим что в этом году насчитают. Прошлый год много было возврата из-за изменений с 8.5 на 6% пит, я как-то не заморачивался что там еще получилось, порадовался что много тысяч упало — уже их нет :D Идею понял. Ок, поглядим какой будет пит в этом году, аж интересно, если вернут пит от 30к — будет очень даже хорошо.

ХЗ як в тебе вийшло 14%

«моя фірма» прислала калькулятор з порогами 21-го року. а там був ліміт ~85000 чи щось таке... і потім 32. ну і 450zl зараз за інк.

прислала калькулятор з порогами 21-го року. а там був ліміт ~85000 чи щось таке

Ну так нащо то постити, якщо воно устарівше.
А потім такі самі як ти не будуть розуміти чого десь пише 6, 12, 85к, 120к.

В той час як постив ще не знав що воно застаріле

А взагалi, можна ж жити по 5 мiсяцiв у Чехii, Польшi, Словакii i так по кругу та платити чесно у своiй рiднiй Украiнi 5%?

Оно то можно наверное, но зачем так жить?? :)

ви як громадянин України можете бути в ЕС 90 днів протягом 180 днів а не «5 місяців по кругу»

ви як громадянин України можете бути в ЕС 90 днів протягом 180 днів а не «5 місяців по кругу»

Не в ЄС, а у Шенгенскій зоні. Деякі країни ЄС до неї не входять, там свій відлік строку перебування.

В Украине можно получать доллар/евро на долларовый/евровый счет ФОПа и снимать/переводить в той же валюте? Минуя гривну в принципе (вернее меняя на гривну только 5% для налога, ну и что там еще есть из поборов). Я насколько знаю, то нет. И какая тогда будет потеря по итогу, если хотеть вывести в нормальную валюту? Еще 5%? А как потом из Украины эти деньги вынуть? ... В принципе никто не мешает поселиться в каком-то пограничном городишке, типа Zgorzelec, и ходить туда-сюда из страны в страну по мостику хоть каждый день, но это какой-то лютый цирк с очень сомнительным профитом.

В Украине можно получать доллар/евро на долларовый/евровый счет ФОПа и снимать/переводить в той же валюте?

Легко. На фоп монобанка і потім з фоп карти по нфс знімаєш з банкомату закордоном. В Польщі, Чехії, Сальвадорі ( там якраз долали) знімав.

Я так деякий час робив.
З неочевидних мінусів — в тебе тільки кеш. Щоб платити за квартиру чи перерахувати за щось на рахунок тобі треба ту готівку віднести в банк. Та й це погана ідея відкладати все в кеші в чужій країні на орендованій хаті.
А для банку виглядає підозріло коли ти регулярно носиш готівку в банк.

для банку виглядає підозріло коли ти регулярно носиш готівку в банк.

А якщо нерегулярно більшу суму то не виникає?

То есть тебе зашло 1000 баксов, она 1000 ляжет на валютный счет моно? Без конвертации через гривну? Спрашиваю, потому что в лохматые времена такой возможности не было, всё заходило гривной по курсу, ну а дальше уже как сам хочешь. Сейчас обмена нету?

На валютный счёт ФЛП. Раньше в моно в отличие от других банков можно было без конвертации вывести на валютный счёт физического лица, но в 22 году НБУ запретил. Со счета ФЛП моно позволяет тратиться на "командировочные"расходы за границей: еда, жильё, топливо и т.д. Общался с бухгалтером, он не рекомендовал мне так делать, потому что в какой-то момент налоговая может попросить предоставить подтверждение командировки, чеки и прочее. Со снятием налички я трюка не знал. Но думаю, тоже не так просто, если на налоговую оглядываться, хз

Ухты. А тут лайк. Значит я очень сильно от жизни отстал, что не знал о такой опции.

То есть тебе зашло 1000 баксов, она 1000 ляжет на валютный счет моно?

На валютний фоп рахунок, з якого можна зняти гроші з банкомату.

Зняти і не забути врахувати 2% за зняття...

2% з валюної карти фіз особи
з валютного фоп рахунку не 2%, більше було там, де знімав
якщо у вас інша інфа скажіть — буду знати

все що більше 2% це комісія банкомату/банку... потрібно знайти хороший банк чи банкомат

не 2%, більше було там, де знімав

Скоріш за все це були різні банкомати/періоди для зняття. чи один і той же?

Так, вірно, 2% комісії ще на зняття.

Почему вы не рассматриваете вариант допустим жить в Чехии, а получать доход по контракту как украинский ФОП на банк в Польше? Чехия увидит ваш доход в польском банке?

Цікавий варіант. Ти пропонуєш не платити ні Україні ні Чехії?)

Бо це ухиляння від сплати податків:)
За це є кримінальна відповідальність

Почему? в Украине платим конечно при этом

Платить надо там где положено, а не там где хочецца

Кому надо? Кем положено? Лучше платить в Украину 19,5, чем буржуям. Конвенцию можно применить, показав что заплатили налог в Украине уже с этих денег

Краще платити 19.5 ніж ~10? Цікава математика...

Кому краще?
Тому хто платить — ні.
Держава чиїми благами людина користується — ні.

Україні краще? Можливо, але ефективніше буде остаток донатити ніж в бюджет казнокрадам гроші віддавати

якби Ілон Маск проживав в Україні, то сказали би що він розкрадає державні кошти, отримуючи від «Українського Пентагону» мільярдні замовлення :)
Ну і звісно посадили би.

Бо яйця мають бути по 3 грн штука, газ має бути по 3 грн кубометр, з.п робочого має бути тільки мінімальна, а бізнес взагалі не має отримувати прибуток, або не більше ніж 10%.

Бо яйця мають бути по 3 грн штука

Та ні. Яйця мають купуватись виключно в тестя кума по 300 грн. А всі ці тендери це «внєшнєє управлєніє»

Ну те що мені кум казав, там тендери робляться спеціально під тестя, а усі інші не відповідають вимогам :)

Мій коментарій був більше про наш менталітет, не можна платити робочим нормальну з.п якщо нема інвестицій

українці взагалі цікавий народ, податки платити не хоче, а мати пенсії, дороги, доглянуті парки, безкоштовну? якісну медицину, нормальні зарплати, робочі місця, інвестиції, дешеві кредити, сучасний транспорт — все це мати хоче. Тільки якось безкоштовно.

«Я хочу щоб все було і щоб мені нічого за це не було»

Так, треба платити якщо живеш в Україні, а пан пропонує платити податки в Україні, але користуватися благами іншої країни.

А уявіть що ви отримуєте не на ФОП, а у вас ТОВ в Україні.
При цьому ви резидент ЄС, але ТОВ ваш.
Мабуть ТОВ сплатить усі податки в Україні, але дохід з дивідендів доведеться платити в країні проживання.

Якщо б в мене так було, я б переєстрував би ТОВ закордоном, як зробив з ФОП. Так буде зручніше.
Хоча, з ТОВ і реальним бізнесом, вже треба дивитися на податки, мені як ФОПу легко казати, там закрив, тут зареєстрував :)

Буржуї ;) Ухилення від податків в цивілізованих країнах є кримінальним злочином і далі ’показать на круг’ вийде набагато дорожче.

Ну как покажешь «конвенцию», отпишись потом на ДОУ, будет всем очень интересно, как закончился твой батл с налоговиками Чехии/Польши

Зачем ее показывать до того как возникнут претензии? По хорошему они должны все от**ться от украинских ФОПов

они должны все от**ться от украинских ФОПов

Чому?

А ФОПи мають бути чесним бізнесом, а не відмиванням коштів під 2%, чи обходом щоб не платити офіційну з.п. з усіма податками та ЄСВ, чи способом приховати великі компанії за малими ФОП.

Взалагі у ЄС немає питань стосовно ФОПів, там є прості правила, якщо ти їх порушив — до тебе прийдуть, а правила не дозволять тобі ухилятись.

Тому з приходом до ЄС чекайте змін саме по темі ФОПів.

чтобы иметь доступ к свифтам очевидно

Ну якщо ти збираєшся платити 19.5% з того то дешевше в Чехії буде відкрити рахунок і платити 12 там... і мати свіфт

можно 5% платить, но ДПС может не понравиться теоретично

Вайз — это непонятно что. Большие деньги я бы там не держал. Они блокируют счета на раз

И тут мы снова приходим к: «Что такое большие деньги»?

Чехия увидит ваш доход в польском банке?

Вистачить того, що цей дохід побачить сам польский банк :) Ти що думаєш, фізична особа без легального статусу в Польщі може вільно систематично отримувати перекази на рахунок з відверто господарськими призначеннями, і всім буде пофіг? Тебе в кращому випадку просто дуже швидко випхають з цього банку (і залочать рахунки), але скоріше всього при цьому ще й настучать в компетентні органи, бо це за кілометр тхне як мінімум незаконною підприємницькою діяльністю, як максимум відмиванням грошей, отже банк зобов’язаний реагувати якщо не хоче платити багатомільйонні штрафи.

Это же будет бизнес счет. Для открытия банку предоставляем контракт. Во многих странах ЕС включая Польшу для нерезидентов это доступно

Это же будет бизнес счет. Для открытия банку предоставляем контракт.

мем_віллі_вонка.жпг

в Польше есть агентства, которые это делают под ключ без peselя

В банках которых я был в Польше (в трёх) везде требовали песель и документы на польскую фирму. А в одном ещё и карту побыту. Если и есть какие-то «агенства», которые это делают то это явно нелегальная схема. И я вообще не вижу смысла в этом. Чем это лучше нелегальной схемы с wise?) В схеме с wise к вам только украинская налоговая может иметь претензии. А в описаной вами: и украинская и польская и чешская и польский банк

В теорії, закордонний бізнес _може_ мати рахунок в польских банках. Для цього потрібно надати нотаріальні переклади установчих документів з країни похоження, і може щось ще. Але це в теорії, а на практиці польскі банки не хочуть мати з цим справу майже взагалі...

та ну какие нелегальные схемы в Польше? просто вы приходите в отделение и вас посылают, а агентство знает к кому идти и какие доки давать

Так тоді доведеться платити податки як ФОП в Польщі, якщо це «бізнес рахунок».
Чого не робити це там де ти живеш? Не зрозумів схему.

на якій підставі ви будете «жити в Чехії»?

Ну він має на увазі тз зараз напевно...

А що буде? велике повернення народів?)

з такими не працюючими «схемами» як пропонує пан вище — так

Звісно побачить, там є обмін податковою інформацією.
Коли Україна приєднається, то і наша податкова буде бачити ваш дохід у польскому банку.
Потім буде підніматись питання резиденства, резидентом якої держави ви є та скільки платити маєте....

Так в Украину платим налог с этих доходов на польском банке

а може ви вже податковий резидент Чехії бо прожили там більше року?
Чи може по законодавству Чехії ваш дохід з ФОПа на фізособу то вже є дивідендами та ви маєте сплатити податок з дивідендів? Питань більше ніж відповідей :)

Поэтому почему не платить в Украину 19,5 и не париться с налогами в Европе? Если вы конечно не собираетесь покупать недвигу и оседать где-то в конкретной стране?

Кажуть що найкраще — то замовити податкову консультацію в країні проживання стосовно податків та ФОПів. Бо чисто в теорії можна жити як ФОП та не паритись.

Ну відвідає він 4-х консультантів. 2 з них скажуть що можна а 2 що ні) що далі?)

працювати як вважаєш за потрібне до першого великого штрафу від податкової? :)

Чи може по законодавству Чехії ваш дохід з ФОПа на фізособу то вже є дивідендами та ви маєте сплатити податок з дивідендів?

Десь читав роз’яснення від польської податкової що дохід від укр ФОПа ородатковується як дохід фізичної особи, що в принципі і очікувано.

дивіденди теж дохід фізичної особи, але ставки різні. Ну тобто якби треба було ще від дохода ФОП платити податок на доходи фізичних осіб — поляки були би в шоці :)

хоча там з дивідендів 19% так що...

Дивіденди це дивіденди. Хз до чого тут ФОП)

Ну я не рахував... Але відсотки ростуть точно в Чехії і Словаччині. JDG напаки падають але дуже повільно. UoD також ростуть якщо не влаштовувати родичів замість себе і т.д.

Велике питання з VAT/ПДВ. Від країни до країни (в межах ЄС) бачу суцільні протиріччя в коментарях.
1. Хтось пише, що треба виставлять рахунок з VAT, тільки якщо компанія якій надаєш послуги з твоєї ж країни (умовно, живеш в Польщі, надаєш послуги юр. особі, зареєстрованій в Польщі), а компаніям з ЄС вже можна без VAT виставляти.
2. Хтось пише, що VAT розповсюджується і на країни ЄС (умовно, живеш в Польщі, надаєш послуги юр. особі зареєстрованій на Кіпрі). Й можна робити якийсь взаємозалік, якщо та компанія є платником VAT, та ви обидва є в загальному реєстрі платників VAT в ЄС. Але тут окрім цього ще й стає питання різниці між VAT (Кіпр — 19%, Польща — 23%).

Якщо брати на прикладі Польщі, JDG, та надання послуг з розробки програмного забезпечення, з доходом за рік більше 200 тис. злотих. Що по критерію суми, що по діяльності, яку можна розцінити як консалтинг, стаєш платником VAT. Чи треба виставляти рахунок з VAT умовній кіпрській компанії?

По идее не нужно. Вот тут в первом разделе про определение места оказания услуг одинаковые пункты как для заказчика из ЕС (за пределами Польши) так и из-за пределов ЕС. Говорится что они у себя должны платить www.biznes.gov.pl/pl/portal/00272

Так, ти будеш змушений реєструватись платником VAT після 200К, безвідносно того з ким ти працюєш. А для роботи в межах ЄС ще й VAT UE.

Ні, ти не виставляєш рахунок з VAT якщо працюєш з клієнтом поза межами Польщі (тобто зобов’язань не буде, платити VAT не будеш*). Але навіть якщо всі твої транзакції без VAT, ти все одно будеш кожен місяць здавати нульову звітність (окремо VAT і VAT UE). Це формальність, майже тривіальна (звіти генерує та відправляє за адресою будь-яка система чи сервіс обліку)

* принаймні це справедливо для ЄС//EEA, UK, штатів, можливі виключення в випадку екзотичних країн — це краще вже предметно консультуватись з радником

Мне кажется у большинства неправильное понимание этих 200к. Это «субъективное освобождение» распространяется только на услуги которые облагаются НДС. Если заказчик за пределами ЕС то это не облагается НДС и соответственно 200к вообще не в тему в этом случае. Вот тут указано кто должен/не должен регистрироваться как плательщик НДС: www.biznes.gov.pl/pl/portal/00248
Насколько я понимаю эти 2 пункта работают с помощью логического OR. Т.е ты не платишь/не регаешься когда у тебя до 200к дохода по облагаемых НДС услугам (по факту услуги польским заказчикам) OR только услуги не облагаемые НДС (услуги заказчикам за пределами Польши). Если бы для этих пунктов подразумевался логический AND то второй пункт вообще не играет роли и IDE подсветила бы его серым цветом

Тоже самое мне объяснила мой бухгалтер который ведёт мой JDG. А до того как я ее нанял уточнял этот вопрос и у других потенциальных «моих бухгалтеров»
Что касается VAT EU то с этого документа выглядит что регаться надо, но НДС платить не надо. Я бы на месте автора вопроса по поводу Кипра проконсультировался у бухгалтерских контор которые ведут JDG

Если заказчик за пределами ЕС то это не облагается НДС и соответственно 200к вообще не в тему в этом случае.

За твоїм посиланням написано:

Kto musi zarejestrować się do VAT
Jako przedsiębiorca masz co do zasady obowiązek zarejestrowania się do VAT. Nie musisz się rejestrować wówczas, gdy:

* twoja sprzedaż nie przekracza limitu 200 tys. zł rocznie — przysługuje ci zwolnienie podmiotowe
* sprzedajesz wyłącznie towary i usługi zwolnione z VAT — przysługuje ci zwolnienie przedmiotowe

Оце zwolnenie przedmiotowe — це звільнення з VAT на підставі виду діяльності. Далі відкриваєш уставу о VAT, art. 43-... і пробуєш знайти в довжелезному переліку товарів та послуг, звільнених від VAT, трансграничні послуги розробки ПО чи щось таке. Якщо воно там є то так, ти правий — можна спокійно ігнорувати реєстрацію VAT бо попадаєш під zwolnienie przedmiotowe. Якщо ні, то як мінімум я б попросив у бухгалтера посилання на конкретну нормативку, яка обгрунтовує що ти не потребуєш реєстрації платником VAT (це може бути не закон, а податкова інтерпретація чи щось таке). Або навіть до податкової звернувся за роз’ясненням.

...А от цікаво, чому всі так паряться з реєстрацією платника VAT якщо все одно платити його не треба (але можна повертати)?

Тому що не було точно зрозуміло, що не треба платити :)
Бо коли я спілкувався з податковими консультантами в Румунії, наприклад, то там мені сказали, що треба платити VAT й якщо дохід з іншої країни ЄС. Щоправда, там не через ФОПа, а через юр. особу (аналог ТОВ в Україні) треба оформляти, але не думаю що це щось кардинально змінює. І ще по якихось країнах ЄС зустрічав схожі повідомлення. Тому й стрьомає й цікавить VAT.

Не знаю открывал ли ты мою первую ссылку из первого моего комментария в этом треде. Вот она: www.biznes.gov.pl/pl/portal/00248
Тут говорится о том какие услуги не облагаются НДС. И это как раз оказание услуг за пределы ЕС

Вот ещё объяснение какого-то «эксперта» poradnikprzedsiebiorcy.pl/...​-nievatowca-jak-rozliczyc

Якась дивна звичка користатись не посиланнями на нормативку, а „експертними думками з інтернету”. Штрафи якщо шо експерту понесеш на оплату? :)

Але ти маєш рацію, є навіть відповідна інтерпретація (interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 1 sierpnia 2018 r. o sygn. 0114-KDIP1-2.4012.460.2018.1.PC): де написано „... do wartości limitu zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, nie powinien wliczać kwot z tytułu wykonania usług, które stosownie do art. 28e ustawy nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na terytorium Polski”.

Отже так, вище я написав некоректно — в ліміт 200К не враховуються трансграничні послуги за нашими кведами...

Ну к этой привычке я пришел из своего сложного опыта интерпретации законотворческого языка, который используется в украинских законах. Приходилось подключать экспертов чтобы перевести его на обычный украинский)

І ще питання — чи не виникне проблем з податковою, якщо у випадку JDG маєш одного постійного контрагента? В інших країнах можуть складнощі виникати, є ліміти, щоб не тільки одна юр. особа була, бо сприймають це як приховані трудові відносини. Як з цим в Польщі?

Тут точно не подскажу, т.к для меня эта проблема не актуальна) Вот тут в статье очередным «эксертом», которых не взлюбил Констанин, подробно расписаны теоретические проблемы с такой интерпретацией. hrlaw.pl/...​act-with-former-employee
Есть даже «In an individual tax interpretation» от какой-то налоговой по какому-то конкретному кейсу когда был один заказчик. И ее заключение было что в том конкретном случае это не признак трудовых отношений т.к. в договоре было указано что B2B конрактер нес экономически риски и был типа независимым. Другими словами еще важно правильно составить B2B договор. Чтобы там не было никаких месячных зарплат, указания каких-то твоих менеджеров которым ты должен отчитываться, времени работы и т.д. По факту все эти признаки трудовых отношений по сути такие же как и в Украине.
Вообще я слабо себе представляю как можно квалифицировать договор и удаленную работу на заказчика (пусть даже одного) из совершенно другой страны как трудовые отношения.
Можно даже от обратного пойти: как заключить трудовой договор (umowa o pracę) с заказчиком из Кипра?

Что-то мне подсказывает что тут определенный риск может быть только в случае с заказчиками из Польши

Ту саму Німеччину й Австрію це не зупиняє. Або 3 контрагента на рік май, або оформлюйся в штат. І пофіг, що закордонна компанія

Оформляйся в штат? Ну тобто їдь геть з Німеччини чи Австрії? Чи як?

можуть віддалено оформлювати в штат. Але роботодавець зобов’язується платити податки, соціалку й ін. з твого доходу в країні твого перебування (Німеччина, Австрія). Кострубато, але нікого це не хвилює

Ну может между Австрией и Германией какие специфические договоренности. Но вот если представить что чувак из Кипра будет пытаться в Польше получить умову о праце находясь на Кипре. Для этого ему песель нужен как минимум, для песеля нужно в ужонд сходить физически. Чтобы работодатель налоги смог платить на Кипре нужно как-то ему там оформленным быть. У него самого аналог кипрского песеля должен быть. Это ж не на монобанк скинуть. Звучит фантастически для меня. Но может глобализация уже настала, а я ещё не в курсе

...А от цікаво, чому всі так паряться з реєстрацією платника VAT якщо все одно платити його не треба (але можна повертати)?

Лично я изначально думал сначала с бухгалтером поработать, а потом самому вести. И чтобы меньше деклараций и бумажек было не регать VAT. Сейчас уже сомневаюсь что буду сам вести, т.к. слишком много приколов по сравнению с украинским фоп: сумма дохода по инвойсу считается а не конкретного захода денег. Т.е. если курс поменялся то потом это в сл. декларации нужно учитывать. В общем учитывая весь этот гемор может и оформлю VAT, чтобы меньше на доу доказывать почему без VAT норм)

1. Какой смысл регаться плательшиком VAT после 200к в случае прогрмамера, если платить его не нужно, и в отчетах потом только ноль писать?
2. Если я рaботаю из Польши с кем-то из EU но доход не перевалили за 200к то просто могу в инвойсах писать «реверсе ват», а плательщиком ВАТ не регаться?
3. Если с Полякамим по б2б то тут реверсе ват не прокатит и тут уже мне должны деньги прилетать с ВАТ и я их должен буду тоже дальше пустить. Но как?, если до 200 то регаться ВАТ не обязательно. Или из-за того что деятельно не трансграничная то регаться сразу ВАТщиком, не зависимо от 200к?

Ви плутаєте VAT і VAT EU.
Якщо ви працюєте з польською фірмою, чи з фіз особами, то після 200 тисяч треба і реєструватися, і платити. Не буде там нуля.
Якщо ви працюєте з юр особою з ЄС, ви реєструєтесь в VAT EU і там вже 0% БЕЗ ліміту і reverse charge.
Якщо ви працюєте з юр особою поза ЄС, ви взагалі ніде не реєструєтесь, але теж reverse charge.

Если с Польской но до 200к то как? Они же будут платить мне с ВАТом сверху уже. Я его себе могу оставить?

Вони не будуть платити тобі з VAT зверху, бо якщо ти звільнений з VAT, то ти не можеш податок включити в фактуру.

Может в курсе? Есть еще в Польше округление налога который 12 процентов до целого числа poradnikprzedsiebiorcy.pl/...​zy-obliczaniu-podatku-pit Я годовой отчет не подовал еще так как только 2 месяца назад начал. Обязательны ли эти округления? И если округлять то не вылезут ли в конце года пару злотых разницы и что сними делать?

Чого це? В фактурі будете ставити ват 0% і писати що звільнені

ну, бюрократичні подання то вже не така проблема. Аби не довелося нізвідки платити зайві 23%. Дякую за інформацію :)
Маєте JDG? Маєте бухгалтера хто допомагає і по VAT подавати папірці? Чи самі ведете?

А тепер прикинем що Вася з Польші працює на умовну прокладку на Кіпрі, яка перепродує послуги Васі десь в США/UK. Прокладці буде невигідно (оскільки буде попадати на додаткові 19% ПДВ). Буде простіше найняти Петю десь з Анталії. Я до того що питання досить важливе в залежності від того, хто на кого працює.

Якийсь прихований платіж як висока страховка може звести всі підрахунки нанівець

Це наприклад Португалія. Там можна не платити податок з іноземного прибутку, якщо на спеціальному податковому режимі. Але соц внесок там щось коло 20%

Ну я в калькуляції враховував всі можливі відрахування такі як соц внесок і медична страховка.

щось коло 20%

це дуже розмито, а може 10%?
де посилання на нормативку

Для того, щоб зробити корректне порівняння, необхідно взяти повний шлях до релокоції:
1. Чи можливо з ІП отримати ВНЖ\ПМЖ в тій країні, або тільки найманим працівником?
2. Перші 1-3 ви будете жити в готелі\арнбнб, бо в усіх країнах Європи є страшенний попит на аренду житла. Вільними залишаються хіба що пентхауси та вілли, бо то занадто дорого для середнього класу. Тому слід підрахувати скілки це коштуватиме.
3. Далі подивитися на сайти з довгостроковою арендою житла, щоб зрозуміти ціни та як швидко квартири здаються. В багатьох країнах потрібно дохід (підприємницький дохід стабільним не вважають, договір найму набагато краще), поручитель і дуже сподобатися лендлорду. Також треба подивитися чи здаються квартири з меблями чи ні.
4. Вартість споживчого кошику і транспорт. Забудь про Нумбео, абсолютно не адекватно (вже 2 країни перевірила). Consumer Prices Including Rent in *** are 63.0% higher than in Ukraine, а по факту х3. Якщо є час накидай список що ти споживаєш протягом 3 місяців і подивись ціни в місцевиї онлайн магазинах (типу Бедренки, Ашана чи що там є).
5. В багатьох місцевих галерах будуть питати хоча б про А2 рівень локальної мови. Подумай яку ти хочеш з них вивчити.
6. При релокації в тій же самій конторі ти завжди будеш отримувати на руки менше, ніж в Україні. Також можуть проіндексувати гросс, також не в більшу сторону.

П.С. так, ФОП не існує ніде крім України, найближчий аналог то ІП на спрощеній системі оподаткування, оскліки ми не звітуємо про витрати. Тому не треба з тим ФОП носитись, скрізь це буде ухилення від податків. І може воно для заробітчан і не вилізе, але років за 10 тобі захочеться придбати квартирку\будиночок, і от тоді податкова тобі згадає усе.

Перші 1-3 ви будете жити в готелі\арнбнб, бо в усіх країнах Європи є страшенний попит на аренду житла. Вільними залишаються хіба що пентхауси та вілли, бо то занадто дорого для середнього класу. Тому слід підрахувати скілки це коштуватиме.

Це дуже велике перебільшення. Хіба автор поїхав би в Амстердам/Дублін/Лондон/etc (а не в Польщу Словаччину лол), за винятком пари міст, житло знаходиться протягом тижня-місяця максимум, мене аналогічно лякали, в результаті без проблем находив житло за тиждень, а аірбнб вже був на місяць оплачений..

Перші 1-3 ви будете жити в готелі\арнбнб

1-3 чого? днів? тижнів? місяців? років?

Consumer Prices Including Rent in *** are 63.0% higher than in Ukraine

Це ж середнє значення по всіх товарах...

не треба з тим ФОП носитись, скрізь це буде ухилення від податків

А з чим носитися якщо ти контрактор?

1. 1 — 3 місяці. Це, мабуть, не стосується Польщі
2. Воно навіть по кожній одиниці товару не співпадає. Там ціни у найкращому випадку запізнилися на 1 рік. Стосовно Польщі — то продукти тут точно дешеві, якщо порівнювати з Україною, все через магічний 0% ПДВ на велику кількість товарів.
3. Ха, то ви наших тут не бачили: спочатку рік працюють по ФОПу з Європи, потім не знають як здавати податковий звіт за той рік, потім бігають зі своїм рахунком и переклодом з витягу ФОП до місцевих податкових органів.
Тут правильно писали — поки є ФОП, то українська податкова вважає своїм. Перезарахувати податки не можна (ака уникнення подвійній сплаті податків), так як перезараховувати можна тільки тотожні податки, тобто податок на доходи фізосіб. Унікальні податки в Україні це ЄП, ЄСВ та військовий збір.

не знають як здавати податковий звіт за той рік

А навіщо здавати звіт за рік праці як ФОП?

Бо в ЄС треба подавати річні декларації

Навіть тим хто не має доходу і не працює?

А чем будет отличаться ситуация когда открыт украинский фоп и в Польше работаешь об умове о праце от ситуации украинский фоп + JDG в Польше? Согласно утверждению что ЕН уникальный налог, то получается после отчислений с ЗП по умове о праце тоже нужно ЕН в Украине заплатить? Звучит абсурдно

Другой момент (возможно я нафантазировал, но все же): в недавнем разъяснении налоговой про wise говорится что фоп на ЕН может принимать платежи только на банковский фоп счёт в Украине. Если получает за границей то должен НДФЛ и военный сбор платить. Т.е. грубо говоря работая по JDG в Польше фоп нарушает правила фопа упрощённой системы и должен платить налог на доходы физ лиц. А этот вид налога уже попадает под двойное налогообложение? Сложно

Не згоден з більшістю того що тут написано але не бачу смислу сперечатись бо текст поданий дуже категорично)

Перевірено на практиці :) А може мені просто не везе

Ці порівняння актуальні, якщо автор збирається виїзджати в цьому році. Навіть не враховуючи європейську економіку та фактор війни, у наступному році все може сильно змінитися (особливо умови легалізації українців, що є ключовим насправді).

По євро-"ФОП"ах навряд чи щось зміниться. Зміниться для біженців та всяких УКР песелів.

183 дні нашого податкового резиденства ніхто не відміняв (з урахуванням візи тимчасового захисту)? Чи можуть притягнути «коло інтересів»? Бо десь тут на доу був топік, де автор потрапив у неприємну ситуацію, бо щось не так повідомив у Чехії і наче мав заплатити податки з першого ж дня...

На жаль, не зміг знайти. Якщо знайду, то скину.

Насколько я помню тот чувак работал через украинский фоп и выстрелил себе в ногу обратившись в местную налоговую чтобы уточнить нужно ли ему в этой стране ещё что-то платить. Просто тут «налоговые консультанты» на доу часто задвигают что можно везде работать через укр фоп да ещё и через wise и это должно быть норм как для украинской налоговой так и для налоговой страны пребывания. Проверять мы это конечно не будем)

Був такий топік але не про Чехію а про Польщу...

Схожий, але мені все ж здається, що там було діло в Чехії

Якщо не закривати український ФОП, то чи будуть податкові зобов’язання перед нашою податковою при отриманні доходу на рахунок «європейського фопу»? ЄСВ, зрозуміло, платити доведеться.

після автоматичного обміну може бути всяке.. але чому ти не хочеш закрити фоп?

Десь чув, що це може бути підтвердженням кваліфікації у Європі замість диплому. Раніше було не так легко закривати, зараз наче простіше, треба вивчати питання.

Поки у вас відкритий фоп і ви не маєте ПМЖ за кордоном, українська податкова вважає вас податковим резидентом України.

Ну тобто найближчі 5 років?) Але ніхто ж з заробітчан не платить нічого... І не буде). Хоча вони напевно не ФОП. і тому так. логічно.

А если есть открытый фоп и на фопоском в счёте в банке определенная сумма. Допустим я закрываю фоп. Могут ли проблемы с счётом появится? Я спрашивал у галерных бухгалтеров и они точно ответить не могут. По факту это единственная причина по которой не хочется фоп закрывать

Вообще нужно исходить даже не из законов, а из «стиля ведения бизнеса» наших налоговиков. Если они с волонтеров «заказывающих пееьюары для военных» пытаются стричь налоги, то очевидно что на европейские фопы тоже распространяется сфера интересов нашей налоговой)

Перебирати країни заради штуки євро на рік
Квінтесенция українського айті

Їдь у дубай вже, буде нуль

не штуки євро на рік а чотирьох як мінімум...
Дубай — дорого і клімат пекельний. я уже мовчу про традиції і владу...

Ну ти ж білий маскулін, там якраз традиції )

Всерйоз то ти не з того боку вибираєш
Ніхто ще не розбагатів з 4кілобаксів на рік зекономлених податків.

А життя занадто коротке щоб крохоборити настільки щоб це було критерієм

Як на мене то я б вибрав де просто цікавіше

Чехію чи навіть словакію

Польша попсово як на мене, ну що там цікавого взагалі

а що цікавого в чехії чи словаччині?)

Не знаю, тому це і пригода, мені здається це найважливіше що має бути пригода й невідоме

от дізнаєшся :)

Мені було б цікаво в чехії пожити, там кажуть чешки :)

Словакія вигляда теж цікаво, там он і Відень недалеко від Братислави. Це ж ваще супер

мені здається це найважливіше що має бути пригода й невідоме

Приїзди в Україну...) якраз таке і буде)

В Україні мені русні забагато )) А так найкращий вибір згоден!

Через 3 роки про що ти більше жалкуватимеш?

Про умовні 12тис євро економії податків (не факт що ти їх не витратиш на адміністративку до речі) чи про те що не пожив у країні <встав якусь із трьох>?

Експірієнс вибирай, бро, життя коротке

не пожив у країні <встав якусь із трьох>

Можу жаліти тільки якщо не поживу взагалі в жодній з них.
Жаліти що живеш наприклад в Польщі і не жив в Словаччині чи Чехії — я не бачу підстав. Вони приблизно однакові. Не виглядає на те що там є якісь дуже серйозні відмінності.

Вони приблизно однакові. Не виглядає на те що там є якісь дуже серйозні відмінності.

Nothing is further from the truth

ну як знаєш

Як на мене тут ще треба враховувати що тоеба ще десь і працювати. Тобто в нашому випадку розвинуте айті чи аутсорсінг.
Ну, українські галери чомусь на Польшу поїхали. Дев офіси великих інтернаціональнмх компаній теж в Польщі є.

Ну топік ж про контракторів...

Почни із кола своїх особистих інтересів/хоббі та клімату. Далі шукай локації яка тебе задовольнять по критеріям податків та якості життя.

там кажуть чешки :)

не знаю що там кажуть, але нашi дiвчата набагато гарнiшi

я так розумію ти в Чехії. в чом прикол для тебе? Що кращого від Польщі?

Так в Чехiï. Якби не дитина в школi, то я мабуть би вже поïхав десь далi до моря. Не знаю що там в Польщi, нiколи там не був. Але кажуть що там продукти краще i поляки бiльш привiтнi на вiдмiну вiд чехiв.

Може варто з’їздити і відпаде бажання подалі до моря?) У Польщі ж є море)

Чого-чого, а от українських дівчат зараз повна Європа.)

Ну вони ж шукають щедрих європейців, а не «жлобів які ганяються за різницею умовно 8% податку».))

На свиданиях с щедрыми европейцами это там, где они платят попалам счет в кафе? Щедрые европейцы они такие)

в Словакии есть популярное выражение «Что посмотреть в Братиславе? — Посмотрите Вену».

А що в Братиславі взагалі нічого цікавого?

Мені було б цікаво в чехії пожити

Чехiя кiлька рокiв в економiчному планi стабiльно котиться на дно, а цiни навпаки йдуть вгору — приïжджайте, буде весело :)

А в Словаччині чи Польщі ціни вгору не йдуть? Чи менше йдуть?

Йдуть, але Чехiя чемпiон в цьому. Цiни та найвища iнфляцiя серед усiх краïн ЄС.

Мені було б цікаво в чехії пожити, там кажуть чешки :)

Ой, будьте обережні у своїх бажаннях...

Я писав про обережність із бажаннями, а не про те, що з кимось щось не так.

обережність тільки забирає з життя радість :))

Але теж тепер свербить, що з ними не так

Чехію я не відвідував, а от пам’ятаю якось їхав через Польшу і Словаччину машиною.
У Польщі було гарно і цікаво. Все таке нове і чистнньке, а потім якось так зразу шось пішла якась біднота та злидні. Глянув на мапу — а я вже в Словаччині).

якось так зразу шось пішла якась біднота та злидні

Все прям так погано?

Ну не гірше ніж в Україні, але контраст після Польщі дуже сильний

Я їхав через Словаччину до Польщі, ті самі відчуття. Наче я десь на захід України приїхав, а не в країну ЄС. Ну гори гарні, так.

не штуки євро на рік а чотирьох як мінімум...
Дубай — дорого і клімат пекельний

Так ти в другому ж реченні спростовуєш перше в певному сенсі — бо якби для тебе податкове навантаження було єдиним та найважливішим критерієм тобі було б пофіг на клімат. А якщо тобі не пофіг, то може, тобі не пофіг і на інші критерії? Наприклад, невеликий будинок який в Кракові мені б обійшовся в 1-1.2М злотих в Брно коштує 15-17М крон, тобто в 3 рази більше. В абсолютних грошах це близько 400 кілоєвро різниці, тобто приблизно сто років економії на податках :)

тобі було б пофіг на клімат

я ж одразу написав що дані 3 країни мають подібний клімат і мову. Є куча інших країн які набагато дешевші але вони не мають подібного клімату і мови і інших речей. А значить інтеграція буде довгою і складною.

не пофіг і на інші критерії

Звісно що не пофіг і тому це складний вибір.

будинок який в Кракові мені б обійшовся в 1-1.2М злотих в Брно коштує 15-17М крон

Звичайно. купівля нерухомості там дорогезна. А от оренда не особливо відрізняється...

А от оренда не особливо відрізняється...

Так, але ж in the long run це взагалі гроші на вітер (точніше, на сплату іпотеки лендлорда, який накопичує капітал за твій рахунок). Я розумію таку стратегію коли немає вибору, але коли він є це виключно економічна задачка, і якщо ти витрачаєш купу часу щоб «вичавити» пару відсоткових пунктів в податках, але при цьому не помічаєш такого слона в кімнаті — це виглядає майже «в яке місце ноги краще вистрілити, щоб було не так боляче». В жодному разі не відмовляю від жодного вибору, просто намагаюсь сказати, що ти фокусуєшся не на тому критерії, який забезпечує успіх чи неуспіх «трактору»...

in the long run це взагалі гроші на вітер (точніше, на сплату іпотеки лендлорда, який накопичує капітал за твій рахунок)

Згоден.

Цікавий коментар. Трохи допомагає прийти до тями.
Думаю, що фокусування на різниці в податках відбувається тому, що питання витрат треба вирішувати «тут і зараз», особливо якщо є велика сім’я, за яку відповідаєш. А в сучасних реаліях за перспективу важко думати, й горизонт планування — пів року від сили. Не знаєш де опинишся через рік-два. Тому мозок фокусується здебільшого саме на цьому.

Кто что слышал про IP Box, там вроде как 5% всего ?

Про Словаччину що поки знаю:
— заганяємо до 50 кілоєвро
— списуємо 60% на витрати (паушал)
— з 20 кілоєвро платимо 15% і всякі соціалки
В результаті має вийти щось типу 4 кілоєвро податків з 50 кілоєвро доходів, тобто 8%*

* але це не точно

Але ж списати можна максимум 20к... не? я так зрозумів.

Казали що 60% без максимума, навіть від 100 кілоєвро

Це віднедавна так чи як? Ваще без ліміту?

Знаю що цей «паушал 60%» був далеко не завжди і час реєстрації ФОПа грає роль.
Відтак мої знайомі що в Словаччині вже по 6-7 років його мати не могли, а зараз для нових людей така опція доступна.
В будь-якому разі, у випадку ФОПа приціл буде йти саме на 50 кілоєвро в рік.
Бо в випадку ТОВ краще вже заганяти всі гроші, виймати трошки на продукти і все інше тринькати/ре-інвестувати, тобто збільшувати оберт і зменшувати прибуток.

якщо більше 50 то спочатку 19% до 37981€ i 25% після 37981€ (зі знижкою до 20000€)
принаймі я так зрозумів. я звісно сумніваюся що там немає кращих варіантів — бо щось дуже великі відсотки виходять як на Словаччину — але знайти більш оптимізовані варіанти я не зміг.

Усі по факту гоняють через SRO (наша ТОВ) і не чіпають ФОП-систему.
Я поки деталі не знаю, але там наче соціалку прогресивну не треба платити.

Так. справді я читав що своя компанія там дешевше по податках. Але не знайшов відсотків які виходять в результаті.

Наче 21% від прибутку, але в витрати можна вставляти дуже багато чого: навіть у самого себе орендувати машину, списувати на неї усе пальне, усі готелі, усю електроніку і т.п.
Щось типу 500 євро з прибутку можна виймати як «поточні витрати директора» (на продукти) і теж ставити в витрати.

Автор, про JDG ти щось не то нарахував..

Там є пільга на старт на нове JDG. Перші шість місяців не сплачуєш соціал. Далі фікс соціал десь 300 злотих на місяць ще пару років. Та фіксований платіж на медицину десь 300-600-1000 зл на місяць в залежності від прибутку.
А от через 2.5 роки соціал вже 1200 зл. Тож спочатку платиш менше на 900-1200 зл за рахунок соціала.

Перші шість місяців не сплачуєш соціал.

Ну не зовсім, 386 злотих, чи щось таке.

То медична страховка (виправлено). А от соціальне забезпечення перші 6 місяців нуль. Там же ж два платежі окрім податку.

Так, але ж ZUS перекладається як «Заклад соціального страхування» чи щось таке, і медицина це теж «соціал». Бо можуть подумати що взагалі нічого платити не треба :)

Сорі, моя помилка. Не ZUS, а медична страховка (NFZ)

Медицина та соціал окремі бо наприклад може бути медицина 9 чи 4.9% від прибутку на інших шкалах оподаткування, а соціал фікс та той самий на всіх 3 типах шкал.
Шкали для JDG: линійна від обороту, линійна від прибутку та прогресивна (наче теж від прибутку) по типу як для фізичних.

До речі, але подається все делкрація все ж таки в ЗУС, а потім ЗУС перераховує в NFZ
Коротше, на ульгі теж є соціалка як ніяк, хоч і дуже мала :)

Что за херь про JDG? Откуда эти все проценты?

ні, не бреше я просто не знаю таких людей кто за рік заробляє $ 35000...
Насправді, всі кого я знаю, 17-19% платять

Я понял. Смутило 12 + PIT. Т.к. в данном случае 12 это Ryzcalt и это и есть PIT. Пересчитал вручную действительно для максимальной зп в списке(105000) получается 18%. Но это будет через 24 месяца когда все льготы для нового JDG закончатся по ZUS. Первые пол года где-то 15 процентов. Потом ещё 1.5 года больше на 305 злотых (15.88%), и уже через 24 месяца 18. Но опять же, часть по ZUS фиксирована (привязана к средней ЗП в Польше). Поэтому чем больше доход тем больше общий процент будет стремится в сторону 12%

щоб він дійшов до 13% на JDG треба в місяць $50к...

Еще не забываем, что зус растет каждый так как рассчитывается на основании средней зарплаты в стране
И свыше 50к примерно надо платить ндс, если платят из определенных стран, что может быть проблемой

Но можно и попробовать снизить, треть проводя как менеджерскую работу, которая по 8,5 проходит. Разница не велика будет, но все же

свыше 50к примерно надо платить ндс

$50к в місяць?) чи в рік? Чи як? Я от чув що кажуть що «посадять на VAT» в якомусь випадку — навіть якщо не працюєш на польського клієнта?

Будеш виставляти інвойс клієнту з VAT, а потім сплачувати цей VAT державі. А польський клієнт поверне його собі.

Можна саме про це якесь посилання — то закон якись полський чи директива ЄС?

Почитати можна на офіційному сайті www.biznes.gov.pl/...​d-insurance-in-poland/vat
Наче на цьому ж сайті ще було хто повинен його платити.
Цей конкретний кейс мені розповідав польський бухгалтер та так працювали колеги. Це один з варіантів, якщо ти платник VAT та твій клієнт у Польщі (чи у ЄС, але це неточно).
Є ще інші кейси. Наприклад не сплачуєш VAT якщо експорт послуг поза ЄС (US, UK etc).

В год. Если не ошибаюсь, то там при достижении суммы свыше 300к злотых в год. Зачем? Не знаю. Так оно работает
Многие делают компанию в ОАЭ, потому что оттуда можно платить сколько угодно без НДС

Ну тобто якщо більше 300к zl в рік то VAT для JDG i UoD? Чи тільки для JDG?

Ну тобто якщо більше 300к zl в рік то VAT для JDG i UoD? Чи тільки для JDG?

UoD це ніби ти працюєш на чийсь JDG.
Тому якщо в тебе клієнт в Польщі, то апрацюючи через JDG треба буде включати VAT в інвойс.
Працюючи через інкубатор + UoD, інвойси теж будуть включати VAT.
Але VAT повертають, тому це не впливає на твій річний дохід.

погуглил, всё же 200к, не 300
это jdg. но опять таки, там есть возвраты, страны откуда без НДС идут деньги, а по месту в Польше при обсуждении зп по б2б называют вам сумму, которую вы получите после уплаты НДС уже

цікаво, якщо компанія яка платить знаходиться в ЄС, але не польська (скажімо, Кіпр), то рахунки треба все одно з VAT виставляти?

Наче було 200к ліміт? Та ще наприклад якщо компанія цього року відкрита, то ліміт пропорційно скільки днів у року вона в тебе. Наприклад 100к на півроку чи 50к на квартал.

Ну мы же на форуме айтишников, а не маникюрщиц. Хотя может какая HRка или PMка и не сможет завернуть себя в авторский продукт, но если хорошо подумает — для инкубатора сделается верстальщиком, а в фактурах будет писать «IT services» :)

Всегда есть выход :) Я выше написал один из них.

А автор уважно дослiдив умови вiдкриття OSVČ в Чехiï? Без довгострокового дозволу на перебування його не вiдкрити.

воно то так. але наврядчи без дозволу на перебування можна відкрити в інших країнах аналоги. чи в Польщі можна?)

Зі статусом ukr в Польщі можна відкрити jdg (фоп). Є хто і без нього відкрив, але це складніше.

Чи можна в Чехії відкрити OSVČ по візі захисту не знаю, цікаво.

відкрити OSVČ по візі захисту

Ну покищо можна...

Глянув ціну нерухомості в Празі, +50% до того що у Варшаві.

Купівля в 2 рази дорожче. оренда на 20%.

так, цiни космос. За всратий панеляк 7-8 мiльйонiв

В Ницце неиронично дешевле чем в Праге. На Лазурном Берегу, Карл!

я обычно сравниваю с Испанией — там дом, а здесь всратая панелька, кайф.

В Чехии по ОСВЧ надо иметь как минимум 2х клиентов в год, иначе налоговая может добегаться и сказать что ты маскируешь под работу.

Є якісь вимоги по сумах чи можна 100кс з одного і решту з іншого?

Навіть якщо цей один клієнт не з Чехії?

Це прописано в законі чи так звана «податкова інтерпретація»? Може, поділишся лінком? Цікаво як можна притягнути працевлаштування до кросс-бордер контракту...

То який твій висновок, Чехія найкраща?
Питаю бо живу в Польщі, цікаве порівняння з нею

я покищо в Україні тому я можу тільки робити розрахунки (не факт що точні). Оцінити мені складно.

боюся таку тему на доу не пропустять)

Можливо. але я не знайшов очевидного калькулятора чи точної відповіді про 120 чи 240 чи 220 відносно 6%?
Все якось мутно. Хтось каже 6%. Хтось каже 9.6%. Нічого толком не зрозуміло.
JDG наприклад — все зрозуміло. Є калькулятор. А от UoD — не знайшов — точніше знайшов — але стало ще більш незрозуміло.

8.5 было. Пит был 17%, потом сделали 12%. Но то уже нюансы.

Поспілкувавшись з інкубатором мені було повідомлено наступне:

У вас є один постійний клієнт, для якого ви надаєте послуги на постійній основі. Тобто робота над одним проектом, не надання циклічних послуг для різних проектів та не консалтинг. Тоді можна реєструвати тип договору — umowa o dzieło. У цьому випадку ви оплачуєте податок PIT для фізичних осіб, який у Польщі прогресивний і розраховується таким чином:

9,6% до граничної суми (120 000 PLN);
25,6% від суми понад поріг.

Також при співпраці за цим договором виконуються такі умови:

Сплата податків у польську скарбницю: 9,6% та вище, якщо є підстави;
Оплати за ведення проекту (наші послуги): 450 PLN/міс;
Отримання ВНЖ: максимум на 2 роки з можливістю продовження.

Однак зазначу, що в цьому випадку також необхідно було б приготувати специфікацію (ТЗ) за проектом, чим ви займатиметеся по роботі (заплановані цілі від року до двох років).

Наприкінці проекту необхідно передати нам результати робіт, які ви отримаєте по завершенню (рішення, результат).

Таким чином можна підтвердити, що ваша діяльність відповідає типу договору umowa o dzieło з оподаткуванням 9,6 %.

Якщо ви займаєтеся проектом близько року і зможете надати таку специфікацію з описом того, чим займатиметеся, то варіант з таким оподаткуванням може вам підійти.

А что по этому поводу скажет заказчик? ТЗ и спецификации вполне могут попадать под NDA.

Я підозрюю що там не обов’язково подавати реальне ТЗ..

Понятно. Называется напишите филькину грамоту. Классика-с :-)

По факту инкубатору под отчетность нужен любой продукт, соответствующий занимаемой тобой позиции (программер — код, дизайнер — макеты и т.д.), а что это за код, макеты и т.д. никого не волнует. Можешь чисто под отчет его делать да и всё — такой продукт всё равно будет на 100% соответствовать необходимым критериям.
Не хочешь? Заключи умову о дело с передачей авторских напрямую с клиентом и тогда твой код, делаемый для него, и будет тем самым делом. Как я понимаю по этой схеме сейчас начали работать некоторые галеры и продуктовцы, они заключают с тобой 2 договора:
— простую умову о працэ на какую-то сумму (минималку, около неё, или минимальную на блукард)
— умову о дело с передачей авторских, называют они её по разному, но суть эта
По первому договору идёт малкнькая сумма согласно условиям, а всё остальное идёт по криетив контракту, то есть уод. И всё... Есть кто так работает — налоговая нагрузка сильно от инкубаторной не отличается.

Это какая-то «goeden morgen, goeden dag», как в известной бельгийской песне. Что за инкубатор озвучил тебе такие цифры?

моя фірма — назва інкубатора. є кращі?

ну есть default company, Антон написал ниже, а есть все остальные :) я кроме ТС других не пробовал — ТС справляется. Но то, что тебе написали, это какая-то ересь. Может они зашли с того, что сначала персонально под тебя юрика открывают, тогда это может иметь место. Или заложили свои услуги в «налог». Или ты чего-то недопонял. Просто очень странные цифры, нестандартные. Плюс я сейчас глянул на их сайт — если года 4 назад они себя позиционировали больше как инкубатор, то сейчас — как бюро рахунковэ с бонусами.

в принципе есть сравнительная таблица в тг-группе по инкубаторам bit.ly/3nIOgDb , там их много на любой вкус и цвет.

А, не, есть какой-то пит 9.6%, вот смотрю табличку, что это за зверь такой мне вообще непонятно — в нормальном 6 или 12%, зависит от передачи авторских прав (а что тебе стоит наверстать чего-то и получить 6% вместо 12 :))

По налогам. UoD без передачи авторских это 12% PIT при лимите 120k в год брутто. Если авторские права передаёшь — налог делиться на 2, лимит увеличивается на 2, то есть выходит 6% PIT и 240k лимита. Но при должной смекалке, понимая что деньги сначала заходят на фирму, а дальше с фирмы расходятся по работникам, лимит тебя не коснётся.

Если у него не работает смекалка и нет ни родственников, ни друзей — тогда, пожалуй, да...

UoD (інкубатор до 120000zl 6%. далі 26% + оплата за інкубатор в місяць 450zl. і я не враховував ще плату за мед страховку)

6% до 240к (якщо ти пишеш код).
Державна медстраховка(zus) ± 100zlt на місяць.
+ в Польщі перших 30к не оподатковуються (податки за них вернуть).
Тобто при 60к$ чистими буде ± 92% на руки.
Якщо є діти то ще є компенсації за садок, 1100zlt за дитину компенсації податків в рік, і всякі 500+ та інші виплати для всіх хто має карти побиту (або укр статус).

В послуги JDG (ФОПа) ти не включив послуги бухгалтера. В Польщі це потрібно бо там куча нюансів з VAT.

6% до 240к

При наявності жінки? я ж наголосив що розрахунок для одного... чи для одного 240?

для одного 240?

Для одного якщо пишеш код (тобто працюєш девом, автотестером, девопсом і т.п)

я просто бачив в темах про UoD проскакувала сума 120000 як річний ліміт на авторські права — це в якому випадку?

я просто бачив в темах про UoD проскакувала сума 120000 як річний ліміт на авторські права

Я не експерт, тому нижче це моє розуміння як воно працює.
120к це ліміт для податкової ставки 12%.
Після цього ставка 32%.

Але авторські права дають 50% знижки і ліміт виростає до 240к.
Після цієї суми податкова знижка за авторські права стає 20%, тому після 240к податок 32 × (100 — 20)% = 25.6%

Повысили до 220 (точно цифру не скажу).

Що саме підняли? Ліміт 120к став більшим? Лінку на статтю або що гуглити польською плз

То всеж ліміт 120? не 240?

Чувак, ти якийсь тугодум)
Я ж в одному з перших повідомлень розписав ліміти і податки)
dou.ua/...​rums/topic/43770/#2635588

Там не суть в тугодумстві і т.д. Просто одні кажуть 120. інші 240. інкубатор ваще каже не 6% а 9.6%... при ліміті 120. хотілося б точно. От вище хтось каже що вже не 120 а 220... от що це таке?

інкубатор ваще каже не 6% а 9.6%

6% — то за рахунок KUP — передачі авторських прав, яка дозволяє зменшити базу що підлягає оподаткуванню. Це чи не основна причина чому піпл продовжує користуватись інкубаторами/UoD попри всі незручності пов’язані з «прокладкою»...

ну наскільки я зрозумів з коментарів людей — що 6% це 50%(при передачі авторства) від 12%. але от звідки 9.6%? — незрозуміло.

$(*@!&$(* ... 120 умножаешь на 2, 12% делишь на 2 :) Добавляешь к этому абонку инкубатора, которую ты заплатишь с денег брутто, туда же можешь добавить какую-то сотку на медицину, если прикрутишь умову злеценя рядом с умомой о дело. Всё.

Не обязательно код. Любой авторский продукт. Дизайнеры, фотографы, даже схемотехники прекрасно попадают в данную категорию.

перших 30к не оподатковуються

Тобто можна сміло їх відняти в калькуляції UoD %?

для одного 240, з жінкою можна до 480

І по песель статус укр користуєшся страховкою безкоштовно, тобто навіть 100 злотих в місяц платити не треба

Я так розумію, що ті хто зараз задаються питанням — це ті, хто хоче зараз переїхати до Польщі (можливо, хто має тимчасовий прихисток в інших країнах ЄС). В такому випадку Польща не надає тимчасовий прихисток, й лишаються тільки візи. В такому випадку, я так розумію, що цей статус укр не надається

Тобто можна сміло їх відняти в калькуляції UoD %?

Так

І скільки там відрахувань по ній і яка мінімальна ставка? Хочу звести все в калькуляцію і перерахувати.

скількох поляків треба оформити на zus на середню з.п, щоб платити 6%?
6% то тільки перші два роки?

скількох поляків треба оформити на zus на середню з.п, щоб платити 6%?
6% то тільки перші два роки?

Нічого з цього не треба. Ти найманий працівник, як ти когось оформиш на роботу.

Підписатись на коментарі