Перший та найповніший розбір WWDC українською | Коротко про новинки від Apple
Зазвичай в подкасті It’s raining cats&dogs ми говоримо з колегами про роботу та технології. Для нас в MacPaw важливою складовою цього є екосистема Apple. Тож одразу після перегляду Apple Keynote ми обговорили останні новинки та змонтували в гарячий епізод. Мабуть, перший та найповніший розбір WWDC українською.
Експерти подкасту:
- Юрій Федоренко, Site Launch Service Manager MacPaw
- Євгеній Петелєв, Senior Software Engineer Technological R&D Service
- Олександр Пронський, Design Manager CleanMyMac
- Дмитро Луцик, Product Manager Setapp
Чи Apple все та ж велика компанія, яка продовжує змінювати світ, і який немає рівних?
Євгеній: Ми звикли бачити Apple, котрі презентують щось взагалі революційно нове, як було з iPhone. І останні роки, не було концептуально нових девайсів. Проте світ також змінюється, ми перешли в онлайн-формат. Був час перестройки, коли через СOVID WWDC вперше не відбувся вживу. Cьогодні Apple вже показав, хто дійсно тут головний, і що точно не потрібно. Показав, як слід робити Meta.
Тепер вже не актуальне питання: «Коли там покажуть VR?» Показали так показали.
Юра: Я одразу вчеплюся в слово революційний, воно мені здається буде звучати доволі часто. Apple сама просуває слово «революційний» відносно своїх продуктів. Але мені здається, що його не можна застосовувати до того, що робить Apple. Тому що вони супер-еволюційні. От iPhone на момент своєї презентації був комунікатором, з трохи краще і дисплеєм, ніж в інших. Так само і Apple Watch. Але Apple і в своїй ніші, і в сусідніх, навели шороху. Про їх новий Apple Vision трохи пізніше, а поки підемо по порядку.
Детальніше в подкасті. А якщо вам ближче до душі тези, нижче теми Apple Keynote:
Hardware
- MacBook Air 15«
- Mac Studio M2 Max
- Mac Pro M2 Ultra
iPhone
- Personal call poster (+CallKit)
- Live Voicemail (транскрибація повідомлень з голосової пошти)
- Facetime (відеоповідомлення, якщо вам не відповідають)
- Messages (кастомні стікери, функція чекіну, пошук та інші покращення)
- AirDrop (тепер NameDrop, інтеграція SharePlay API)
- Autocorrect і його покращення
- Journal app (чи це рахується за шерлокінг ніші?)
- Standby for iPhone
iPadOS
- Interactive Widgets (actions in widget)
- Lock screen (персоналізація та live activities, як на iPhone)
- Health app
- PDF-ки та робота з ними
macOS Sonoma
- Нові screensaver’и
- Widgets (тепер ще більше)
- Gaming (привіт, Death Stranding на Mac)
- Safari (покращення приватності та web-застосунків)
Other
- AirPods
- AirPlay
- tvOS improvements
Software watchOS 10
- Widgets
- Cycling app
- Hiking app improvements
- Motion API
- Mental health
One more thing
- Apple Vision Pro (Про це говорити і говорити — нарешті)
MacBook Air.
Юра: Прогнулись? Впали продажі макбуків, то вирішили трохи розширити лінійку Air. Краща батарея, класний дизайн, але нічого цікавого.
Євгеній: Мені дуже подобається, як зараз Apple, виділило Air в окрему лінійку.
Mac Studio та Mac Pro
Юра: По суті просто оновили процесор до M2 Ultra.
Олександр: Порівнював, як працює рендерінг на M2 і RTX. В деяких сценах різниця колосальна.
iPhone
Дмитро: Apple продовжують підсилювати приватність та безпеку даних — кілька разів на цьому наголошували упродовж презентації. А ще покращують те, що завжди працює добре, — персоналізацію. Звідси всі ці постери, шрифти та типографіка для користувачів. Думаю, що на кожній наступній конференції WWDC це буде додаватися по такому сценарію. При цьому зробили кілька API для розробників — чекаємо на хвилю застосунків в новій ніші.
Євгеній: Класно оновили Messages. І робота зі стікерами, і функція з check in, і фільтри по повідомленням. Наче маленькі оновлення, але доволі корисні. Цікаво дізнатися, як саме вони дізнаються в користувачів про те, що треба покращувати. В клавіатурі поправили автокорекцію, покращили мовну модель. Подивимося, як саме вона буде вчитися в користувача.
Юра: Інтерфейс фільтрації вони з WhatsApp узяли. А виглядає навіть краще, ніж в Telegram. Apple взагалі нічого не сказали про sideloading. Тож поки європейські урегулювання їх не дістали — можливо анонсують про це не масштабно на WWDC, а коротким прес релізом на сайті.
Євгеній: «Революційна» фіча StandBy. Звісно прикольно, але хто буде нею користуватися? Нагадує епоху діджитальних фоторамок.
Дмитро: Думаю, що через StandBy iPhone в твоєму житті може стати більше — це фіча на проникнення.
Олександр: Анонсували NameDrop, якщо буде справді працювати, то може замінити AirDrop. Судячи з картинки, зручно для обміну контактами, та і передача файлів має обриватися значно менше.
iPadOS
Олександр: iPad це вже може бути повноцінним інструментом для дизайнерської роботи. Тож ілюстратори можуть весь концепт-арт робити на цьому девайсі.
Юра: Активні віджети тільки анонсували, а я вперше почав користуватися віджетами усього тиждень тому. То тепер чекаю, коли можна буде користуватися віджетами з home screen. Але, на мою думку, віджети стануть причиною тому, що восени iPad почнуть різко приторможувати. Тож готуйте гроші на нові девайси, щоб цього уникнути.
macOS Sonoma
Євгеній: В Safari покращили режим приватності і збираються прибирати з посилань аналітику міток. Тобто якщо в url буде якийсь fbid — його вирізатимуть. Цікаво, як будуть налаштовані це алгоритми, бо дивно, якщо зрізатимуть мої чесно налаштовані параметри ID.
Юра: Акції Zoom після оновлення Neural Engine мають солідно підрости, якщо ще не виросли. То не прогавте свій шанс (це не є інвестиційною рекомендацією).
Apple Vision Pro
Євгеній: На розробку було більше 5000 патентів. По анонсам Apple це буде найкращим девайсом персональної електроніки. Нам всім потрібен екран без фіксованого розміру.Apple не пішли в VR, нічого про нього не сказали, а сфокусувалися саме на AR пристрої. За рахунок зовнішньої батареї девайс має бути доволі легеньким та зручним, але спорт серед варіантів використання не згадали. Поки що це не виглядає, як масовий продукт, але можливо з виходом не «pro» версії це зміниться.
Англомовна версія з розширеним оглядом Apple Vision Pro за посиланням. Що думаєте щодо представлених оновлень? Пишіть в коментарях, що сподобалося вам.
8 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів