Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Чи змінились ваші донати з минулого літа? Опитування

Привіт, спільното!
Пригадали, що минулого року проводили опитування на форумі, чи стали айтівці менше донатити на збору.

За його результатами вже в липні ви донатили менше, ніж в лютому-березні 2022-го. Тож вирішили поцікавитись в новому опитуванні, як з цим зараз.

Принагідно закликаємо задонатити на Шарки, якою б не була ваша відповідь.
Збираємо 10 млн грн — це вартість 5 крил для Shark (у 15 ОБрАР вже є наземні станції управління та навчені пілоти). Цілі, виявлені «Шарками», знищують за допомогою Excalibur і HIMARS. Тож Shark — очі артилерії. Всі деталі в цьому топіку!

Як змінились ваші донати з минулого літа?

7%
12%
39%
14%
27%
990 голосів  ·  показати результати
👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

— Щоденний донат в 1024₴ на дуже різні підрозділи збори для яких проводять мої знайомі волонтери через donate1024.org Загалом спільнота підписників зібрала вже 10 мільйонів ₴₴₴!
— Підписка на KOLO
— Підписка на ПЖ
— Підписка на тіпів які працюють з реактивними артилеристами, тут стаття була я підписку оформив відразу
— Закидую на ситуативні збори на ДОУ, Мадяра і тд
— Також сам роблю збори для своїх підрозділів якщо не виходить назбирати, то докидую сам
— Фінансую порятунок тварин www.facebook.com/FreeAnimalsUkraine
— За потреби сам кудись їду
— Допомагаю в зборах та їх організації. Крайній великий збір на ударні дрони робили, зібрали 9k$

Загалом з літа трошки виросли донати.

Та всі кажуть шо зменшились в рази.
Альо, увімкніть тєлік, там війни нема. Дантес з Нікітюк шоу знімають про стосунки, дізель шоу, Ектор хіменес оцінює кухарів.
Скандал ща скандалом про хабарників, суддів-алкашів, в т.д.
Боротьба за існування ведеться всупереч не меншому ворогу в країні — корупції. А вона чомусь не на часі.
Ато-2, все «десь там».

Я б ще додав пункт «був сплеск на початку повномасштабного вторгнення (декілька місяців), далі вийшов на більш-менш стабільний графік».

Як донатив стабільно, так і продовжую. Якщо мій донат дозволить хоч трошки приблизити перемогу і дасть можливість військовим повернутися живими до своїх близьких — то це безперечно варто робити. В моїй бульбашці війна не «десь там» і вона не закінчилася.

З початком я донатив багато, як для мене. Все що надавала компанія на переїзд, житло, та якісь ще компенсації, тисячі долларів. Обнуляв всі картки (на яких були дриібні грощі, залишки), ОККО бали, Е-Підтримка (ковідні), на телефоні бали, все що міг. Не чипав лише накопичення на житло, які ще треба було збирати і збирати. За 3 місяці скоротив донати до рівня який я можу робити, регулярні 500-600 долл, але почали збирати з друзями герулярні збори для знайомих військових. Зараз без роботи, але донати так ж самі а може інколи вище. Витрачаю вже збереження, поки шукаю нову роботу, але донати і далі роблю в тому ж самому обсязі.

96 коментарів

Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.

Збільшились, оскільки вийшло +/- стабілізуватись фінансово і психологічно з початку війни. Але доначу тільки перевіреним людям.
Знайшов зручним для себе донатити менші суми — але частіше, бажано регулярно(кожен день на протязі місяця по 100-200грн — краще, ніж раз на місяць ту ж суму).

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Суттєво зменшились. Перший рік війни майже всі вільні гроші йшли на пожертви, тепер збираю подушку безпеки на майбутнє для себе, своїх батьків і родичів на випадок якщо дрон прилетить мені у вікно.

По відчуттях донати зменшились, так і проголосував. Але передивився виписки і вийшло, що донати збільшились десь на 30% в порівнянні з попереднім роком. Просто змінилась структура донатів: якщо раніше в основному були великі фонди, то зараз це все більше ситуативні збори конкретним військовим і бригадам через друзів і знайомих

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Зменшились, бо зменшились можливості.
Також змінився підхід.
Якщо в 2022 одразу через дію та банк додатки донатив на офіційні організації, рахунки МО, то після зашкварів імені яйцерєзнікова доначу тільки перевіреним та чисто під цільові програми, які потім після закупки звітують, і ти бачиш на що пішли кошти

чи користуєтесь ви комунальними послугами?

Збільшилися, оскільки став більше заробляти. Намагаюся вкладатися в певну суму, яку розкидую протягом місяця невеликими донейтами на різноманітні збори.

Чому цікава думка тільки про донати? Виглядає так: лежить такий айтішнік на дивані десь в єгипті, іспанії, туречинні, о думає — задоначу, тикнув пальчиком — і все, справу зробив. герой....
Чому не провести опитування, що ще роблять айтішніки окрім донатів? Чи їздять у волонтерські центри і допомагають? Чи організовують, перевозять і відправляють товари військовим, волонтерам самі, а не хтось це зробить «віртуальний», а не вони? Як часто це роблять?
Бо в основному проблема не в грошах — це саме просте, що можна зробити, як раз мало рук, які будуть завдання оргнізовувати, виконувати і т.д.

Вообще проблема как раз в деньгах.
Если есть что передать и понятно кому, то организовать логистику уже не так трудно.
Особенно если это не в самый пиз..рез.

Я розказую про свій досвід, а він такий, що в волонтерський центр, куди треба прийти і попрацювати руцями, приходить 4-5 постійних людей. Скільки не піарили, скільки не казали людям приходити і допомагати — нуль. Або ось недавно треба було відвезти волонтерку до Херсону(або близько до нього) та роздати, розвести її. І ситуація таж сама.
Я все ж таки підкреслю, що гроші легше всього зібрати (он на акулу вверху 7 мільонів за пару тижнів зібрали), а от попрацювати і витратити свій час — одиниці.

Найдите человека в волонтерском движе и таких проблем не будет. Про Херсон актуально? Я знаю кто отправлял туда могу спросить.
А эти 10млн, на которые ещё не собрал самый популярный сайт, самого богатого комьюнити Украины, в итоге поместиться в одну газель.
Попробуйте собрать сейчас 200к на пикап. Это проблема. А расходуют их постоянно и нужны они постоянно.
Если бы айтишники закидывали хотя бы по $1к в месяц, золотые были бы люди и без сеток и окопных свечей. Но столько сейчас уже мало кто закидывает.

Найдите человека в волонтерском движе и таких проблем не будет

Місто невелике. Важко когось знайти, хоча переселенців багато, але працювати не хочуть.
Зі свого досвіду скажу що і в Києві знайти людину, яка поїде з точка А в Б, забере товар, перевірить, поїде далі і потім все це на НП і відправить — мало, і робиш все сам. Плануєш, використовуєш свій час, авто... Де ці всі донатчики? В єгипті, іспанії, турції і т.д.

Про Херсон актуально?

Дякую. Вже ні, завезли своїми силами. Ну і завезти то ще пів біди — треба багато іншої роботи робити при цьому.

Попробуйте собрать сейчас 200к на пикап. Это проблема. А расходуют их постоянно и нужны они постоянно.

Не збирав, не знаю. В мене трохи інша специфіка.

золотые были бы люди и без сеток и окопных свечей.

ну зібрали гроші. хто ж їх робити буде? і тут проблема — у всіх не має бажання, часу: діти, спати, жрати, срати, і ще куча відмазок.

Де ці всі донатчики?

Тут, наверное, или зарабатывать деньги и донатить или волонтерить.

Одне іншому не мішає. Це мій особистий досвід.

завжди надихали люди по типу вас. вночі працюєте щоб всі зароблені гроші задонатити на армію, а вдень розвозите допомогу тим, хто цого потребує. ще й поки везете на форумі викриваєте не дуже пристойних співвітчизників. і найголовніше робите це анонімно бо не заради слави це робите. дай вам бог здоров’я

все так, а ви напевно з тих хто не анонім, і тому нічого не робите? а може робите, та розкажете, що саме?

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Чому не провести опитування, що ще роблять айтішніки окрім донатів?

Більшість людей не донатять взагалі нічого і не допомагають ніяк. Незалежно, айтішники чи не айтішники.

Так, погоджуюсь. Але на мою думку і досвід, якщо порівнювати донати та допомогу руцями серед айтішніків, то чомусь попрацювати набагато менше...

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

А що робить продавець, а що робить бариста, а що робить водій маршрутки? А що робить жіночка яка з*лась в Польшу? Чи організовують, перевозять і відправляють товари військовим, волонтерам самі, а не хтось це зробить «віртуальний», а не вони? Як часто це роблять?
Бо в основному проблема не в грошах — це саме просте, що можна зробити, як раз мало рук, які будуть завдання оргнізовувати, виконувати і т.д.

А що робить продавець, а що робить бариста, а що робить водій маршрутки?

До чого тут це? Це форум продавців, баристів, водіїв маршрутки? Запитайте у них на форумах

А що робить жіночка яка з*лась в Польшу?

Думаю те ж саме, що і «вялікіє» айтішнічкі, які також з*лися, або зассцяли повернутися до України.

У ваших словах відчувається образа і звинувачення людей за те, що роблять недостатньо. Думаю, вони не готові і не хочуть робити більше. Здається, ви не приймаєте таку позицію.

Сам собі щось придумав і сам же зробив висновки :))) Продовжуй, дуже цікаво.

Ти або заробляєш та донатиш, або волонтериш(бо якщо по справжньому нормально волонтерити, то на роботу часу не буде). Є ще сімʼя та яке-ніяке життя. Тому або-або...

Прочитайте про яке я волонтерство писав і які бувають задачі (яких досить багато), тоді може з’явиться розуміння, чому можна поєднувати і роботу і донати (ой, як же багато у вас часу на це йде, навіть не уявляю. пару годин чи що?) і волонтерство

та можна, безперечно, але в мінус чомусь іншому. Мені це не підходить, що й написав

та можна, безперечно, але в мінус чомусь іншому.

бррр... і? це типу, сонце встає зранку, а сідає в вечері? до чого тут банальні фрази?

Мені це не підходить

так і пишіть відразу, що це ваше особисте бачення. а то з вашої першої відповіді це не слідує.

Ну так можна спати 3 години замість 8, може комусь ок, але нормально це чи ні?
Хоча мені насправді всеодно

Прочитайте про яке я волонтерство писав і які бувають задачі (яких досить багато)

я так розумію ви вже прочитали?
Тоді розкажіть, як це може зайняти 5 годин на день.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Сократились. Доначу только знакомым и на проверенные точечные сборы. Большим фондам не верю — распилят.

Большим фондам не верю — распилят

Повернись живим — теж?

Оплачивать чьи-то зарплаты, рекламную составляющую и «дивиденды учредителей» нет никакого желания

В ПЖ наче як окремі рахунки для побутових потреб фонду і для зборів на військову техніку.

Як і в будь-якому нормальному фонді. Хоча зазвичай статут та наглядова рада дозволяють певний відсоток донатів спрямовувати на адміністративні потреби

Т.е. скидываешь деньги на поддержку армии, а ПЖ тратит их на рекламу/зп/"дивиденды учредителей"?)
Если вообще не в теме — зачем что-то писать в комментах?)

Отрицать у больших фондов наличие трат на эти статьи расходов может или дурачок, или тролль — выбирай, что тебе больше по душе) Ну и на ближайших выборах посмотришь, полезут говорящие головы этих фондов в политику или нет.

Можна ж на конкретні проекти скидувати. Притула в інтерв’ю УП розказував, що фінансування адмінки фонда іде по окремим каналам. Підозрюю, що у ПЖ — теж

Да. Потому что лучше пусть для них это будет системная работа и пусть на нее уйдёт 10% но это будет прозрачно. Или вы верите что волонтеры не едят, не спят, живут в машине которая на атомном двигателе и совсем не тратят на себя часть собранных денег?

Они как-то писали, что получают достаточно денег на поддержку их деятельности, поэтому нет необходимости брать процент с донатов на армию.

Десь восени минулого року збільшились пропорційно зростанню зп. Саме зараз, як і радив Чмут у інтерв’ю, щодня відправляю та планую загалом витратати найбільше за місяць з початку вторгнення. Бо якщо і він вважає, що зараз самий критичний період, то так воно і є.

Авжеж вже є бажання зменшити донати та відправляти на якісь реабілітації, але у найважливіший період це не на часі, особливо враховуючи як важко збирати кошти зараз.

А есть какой-то инструмент, в котором можно было бы сравнить? Хотя бы в монобанке. Потому что много разных платежей на банки, прямые переводы на карту и т.п. но специально статистику не веду и сравнивать сложно. Донаты точно перераспределились, но сложно сказать уменьшились ли.

В минулому році Моно додали фічу з тегами для транзакцій. З того моменту позначаю всі донати тегом #зсу і вони рахуються окремою сумою в розділі «статистика».

Да, это пока единственный вариант, который я нашел. Протагал этот месяца, получается примерно 10-15%. Примерно столько же было и год назад, но тогда еще 10-20% забирали за счет разницы курсов межбанка и реального, так что по факту донатил больше.

Потрекал чуть больше, получается где-то 5-8% сейчас доначу. Так что, похоже, все-таки уменьшились, но за прошлый год данных нет, так что это основывается чисто на ощущениях.

Збільшились. Взагалі думаю про підписку але хочеться щоб туди йшли де йде централізована робота і максимальна ефективність. Поки такими вважаю ПЖ + знайомі волонтери

Нет, не изменились. Как не донатил, так и не доначу.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Доначу зараз тільки на превірені збори \ знайомим на еквіп
Також в UAnimals, Karg і подібні організації

UAnimals

Цим краще не давати нічого.

Karg

Цим давати скільки можете.

>

Цим краще не давати нічого.

Здравствуйте. А что с ними не так?

Довго розповідати з предметним фактажом. Моя дружина дууже довго крутиться в зооволонтерському двіжі і деякий час працювала з ними, тому маємо достатньо розуміння.
— Гроші витрачаються в основному на піар-проєкти. Можете задля цікавості глянути їх «звіти»
— Те що декларується як «допомога тваринам» по факту дуже обмежене. В нас є декілька знайомих волонтерів які погодилися взяти «евакуйованих» uanimalsами тварин на перетримку, а тепер не можуть отримати від них ніякої грошової допомоги на лікування та їжу
— Люблять допомагати комерсантам які роблять бізнес на тваринах, наприклад закупили сіна для конюшні
— Піаряться на чужих вчинках. Неодноразово були помічені в тому що пишуть пости про якогось обездоленого котика або песика якого врятували волонтери, і дають свої картки-рахунки. Люди такі «вау!» і кидають бабки UAnimals, не розуміючи що до того котика який на фото вони не мають жодного стосунку.

Вони збирають реально мільйони, але ці гроші не доходять або доходять дуже обмежено до волонтерів які роблять всю чорну роботу, а йдуть на зп співробітникам та наступні піар кампанії.

Контора існує виключно заради підтримки самої себе.

Хочете допомогти тваринам — в фейсбуці є повно волонтерів які займаються цим безпосередньо.

При цьому їх дуже складно притягти до відповідальності і кожен кейс відбирає у волонтерів купу нервів, + як тільки вони бачать негатив то відразу реагують і починають чухатися.

Давайте бабки КАРГу, оці хлопці реально роблять роботу і при тому ледве виживають, бо соромляться робити збори.

Коли почалася війна то UAnimals обісралися та чкурнули до польщі і німеччини (більшість співробітників жінки), в той час як ми з дружиною нонстоп їздили по базам кормів і опрацьовували заявки від людей які потребували корм.

У меня есть несколько знакомых, что помогают животным. Могу дать контакты. Раньше Рожков занимался, но судя по посту ниже уже нет — другим занят

Дружина продовжує в www.facebook.com/FreeAnimalsUkraine
Зараз вона в Херсоні витягає барсіків з води.

— Щоденний донат в 1024₴ на дуже різні підрозділи збори для яких проводять мої знайомі волонтери через donate1024.org Загалом спільнота підписників зібрала вже 10 мільйонів ₴₴₴!
— Підписка на KOLO
— Підписка на ПЖ
— Підписка на тіпів які працюють з реактивними артилеристами, тут стаття була я підписку оформив відразу
— Закидую на ситуативні збори на ДОУ, Мадяра і тд
— Також сам роблю збори для своїх підрозділів якщо не виходить назбирати, то докидую сам
— Фінансую порятунок тварин www.facebook.com/FreeAnimalsUkraine
— За потреби сам кудись їду
— Допомагаю в зборах та їх організації. Крайній великий збір на ударні дрони робили, зібрали 9k$

Загалом з літа трошки виросли донати.

донатоспроможнiсть упала на 98%.
теперь только своим и своим своих (Д7)
тупо нет работоспособности айтишничать, а из вне айтишных шабашек хватает в основном на еду и лекарства в притык

З початком я донатив багато, як для мене. Все що надавала компанія на переїзд, житло, та якісь ще компенсації, тисячі долларів. Обнуляв всі картки (на яких були дриібні грощі, залишки), ОККО бали, Е-Підтримка (ковідні), на телефоні бали, все що міг. Не чипав лише накопичення на житло, які ще треба було збирати і збирати. За 3 місяці скоротив донати до рівня який я можу робити, регулярні 500-600 долл, але почали збирати з друзями герулярні збори для знайомих військових. Зараз без роботи, але донати так ж самі а може інколи вище. Витрачаю вже збереження, поки шукаю нову роботу, але донати і далі роблю в тому ж самому обсязі.

Зараз доначу на фпв дрони. Бо знаєш — купив дрон — вбив пару москалів «своїми руками»

Зменшились. Бо перший рік донатив як не в себе, спокутуючи провину що 6 років, працюючи як ФОП, не сплачував військовий збір. (Якась дурна податкова політика). Ну там вже багатократно перекрилось. Зараз треба думати про власні похмурі перспективи.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Ніхто не напише тут що не донатить, або вони суттєво зменшились. Заклюють

Чого ж, тут пробігають деякі зі словами «то всьо лохотрон, не доначу і не буду», не забувши пройтися по Притулі та пеньюарам

ну я ж маю на увазі звичайних юзеров, а не «городских сумасшедших»

Так воно... В мене, наприклад, достатньо людей яких я знаю особисто, які служать і яким постійно щось треба з того на що держава прутня поклала. Більше скажу, підтримувати конкретних людей/підрозділ набагато приємніше ніж кинути грошей в бік умовного притули і воно там розчиниться у чорному ящику мовчки.

Мені теж подобається донатити конкретним підрозділам, бо дуже прозоро і видно результат. Але плюс великих зборів в тому, що в них можна зібрати на епічні дорогі штуки як ті ж спартани/байрактари/супутники

Головне продовжувати це робити, чи то на своїх, чи на FPV, будь куди, бо потреби великі. І якщо потреб якихось стало меньше, то загальні ще дуже великі. І купляти ті ж самі дрони і аптечки — досить актуально і зараз.

Но при этом собирать стало гораздо тяжелей.
Раньше 200к можно было собрать просто одной телефонной книгой. Сейчас это квест с непредсказуемым результатом.
Но и людей тоже за что осуждать? Они мобрезерв и собирают семье на стабфонд если призовут.

Маю мінімальну ставку в доларах, яку доначу щомісяця. Був фікс курсу, відповідно і ставка підросла. Часто доначу більше, ніж той мінімум, не рахую на скільки, але по відчуттям і кількістю доларів, які продаю з фоп рахунку щомісяця, то доначу ще більше, ніж торік. Можливо, через те, що 38% донати зменшили, а потреби у військових і волонтерів все ще не маленькі. Впевненості в перемозі все більше, жити все спокійніше, але нам ще донатити і донатити. І з перемогою потреба в донатах не відпаде, тож закликаю не розслаблятися, ще зарано.

більша компенсація за працю === більше донатів

Друзі згоден з думкою що донат це не вибір, а обов’язок кожного. Та маю цікаву історію, моя дружина зробила донат і через 3 місяці їй подзвонили з поліції, мовляв ви скинули гроші шахрайці, її треба покарати і супер пропозиція — ви напишіть заяву, будете заявником.... я досі не розумію чому заявник не постраждала сторона, а людина що зробила донат...

А хто постраждала сторона, якщо не людина, яка зробила донат?

Пожертвування — це не обов’язок, і не спосіб відкупитися від почуття провини. Пожертвування — це вибір зробити світ кращим, ближчим до своїх цінностей.

Гнусная и примитивная манипуляция.

я б теж дуже хотів щоб це було так, та людина представилась лейтенентом поліції...

Я про 1е предложение. Мошенников же сейчас хватает и, похоже, со временем будет только больше :\

Трохи збільшились, друзі і знайомі зраз у лавах ЗСУ і відповідно зараз частина донатів йде на потреби їх підрозділів.

Много клиентов потерял, поэтому доначу в 5 раз меньше, чем год назад

звісно, зарплата зросла у 2 рази, тож і донати десь у 2 рази теж

Збільшились пропорційно коли курс доллара пофіксили, до того ж не всі донати є переказами грошей

Я вже що тільки можна було віддати пораздавав. Мабуть так у багатьох. Та і потреби у негрошових донатах зараз набагато меньші ніж при напливах переселенців у перші місяці війни.

Але все одно потреба і можливості є, наприклад:
— здавати кров чи плазму, якщо її фізично нема, то ні за які гроші не купиш
— віддати зайвий екофлоу чи мішок солі, якщо в паніці накупив цілу гору і тепер воно стоїть зайве
— допомогти волонтерам зібрати ліки на постраждалі теріторії, бо навіть якщо гроші є, то вони фізично не вигребуть більше ніж є у них в аптеках, ще й залишивши інших без ліків
— грошові які негрошові, є багато людей які продають свої DIY вироби чи надають послуги за донати
і так далі

Як донатив стабільно, так і продовжую. Якщо мій донат дозволить хоч трошки приблизити перемогу і дасть можливість військовим повернутися живими до своїх близьких — то це безперечно варто робити. В моїй бульбашці війна не «десь там» і вона не закінчилася.

Та всі кажуть шо зменшились в рази.
Альо, увімкніть тєлік, там війни нема. Дантес з Нікітюк шоу знімають про стосунки, дізель шоу, Ектор хіменес оцінює кухарів.
Скандал ща скандалом про хабарників, суддів-алкашів, в т.д.
Боротьба за існування ведеться всупереч не меншому ворогу в країні — корупції. А вона чомусь не на часі.
Ато-2, все «десь там».

Торгівля перепустками у комендантську годину і працючі по ночах ресторани для еліти — туди ж.

Тут напевно питали саме Вашу ситуацію з донатами, а не «все пропало» допис.

Раньше донатил, теперь осознанно перестал. Как вижу, у государства деньги есть — просто надо наконец перестать воровать и распихивать по дубаям и монакам. Если что-то и задоначу, то только для своих, кого знаю лично — и на их же личные околовоенные потребности, всякие фонды и просто попрошайки идут лесом.

Мені нагадався про себе забудовник. Каже, давай, відновлюй щомісячні платежі. Їхня заморозка сильно спрощувала донати. Ну, нічого :-)

Збільшились, бо загально збори на мої спільні з повітряним командуванням проєкти впали разів в 10, то я почав вкладати до 60% свого доходу на потреби повітряних сил. Бо вони на мене розраховують і я не можу їх підвести.

Дуже дякую кожному за підтримку та донати! За сьогодні вже зібрано майже 20 тисяч!

Донати стали просто однією зі статей витрат

Я б ще додав пункт «був сплеск на початку повномасштабного вторгнення (декілька місяців), далі вийшов на більш-менш стабільний графік».

Лишись на такому ж рівні, як і були від початку повномасштабного вторгнення

Виправте будь ласка

Багато хто донатив саме з початку війни, такий пункт теж не завадив би.

Підписатись на коментарі