Дорога до працевлаштування: Повний посібник для прискорення пошуку роботи

Коли я починав пошук роботи, мій друг сказав, що перші 200 інтер’ю, це лише розігрів. Цікавіші вакансії будуть після цього.

Важкі часи розпочалися для мого попереднього роботодавця. В результаті, вони мали значно скоротити свої поточні витрати, тому було прийнято рішення про звільнення значної кількості співробітників.

1го грудня 2022 мене повідомили, що мій контракт буде розірвано по причині скорочення витрат. Знаючи поточну ситуацію на ринку, беручи до уваги, що це кінець року, та враховуючи, що моє звільнення було примусовим я запросив у свого роботодавця виплатити мені додатковий розмір моєї зарплати в якості «жесту доброї волі». В ході перемовин, моє прохання було задоволено.

І розпочався мій процес пошуку наступної роботи.

Оглядаючись назад, я можу сказати, що пошук роботи, це важка робота. Ми маємо бути готові швидко отримувати нові навички, та не зволікаючи застосовувати їх на практиці. Якби я із самого початку моїх пошуків мав би всі ті знання, які отримав протягом цих місяців, впевнений, що я знайшов би нову роботу швидше.

Сьогодні я хочу поділитися цими знаннями з вами, маючи на меті допомогти вам пришвидшити ваш процес пошуку нової роботи.

Мій процес пошуку зайняв п’ять місяців.

Не можу з впевненістю сказати на яку кількість вакансій я відправив своє резюме. Але ця кількість точно більша за 300. В багатьох відповідях які я отримував містилася інформація про те, як рекрутерам прикро, що вони мають повідомити мене, що я не пройшов на наступний етап. І тут потрібно зазначити, що вони навіть жодного разу не спілкувалися зі мною.

Давайте поговоримо про підготовку резюме.

Протягом часу мого пошуку роботи, я тричі вніс значущі зміни в своє резюме.

По-перше, через те, що я шукав роботу в Європі, я прибрав із резюме своє фото, дату народження, місце проживання та інше.

Лишив тільки наступну інформацію:
— Ім’я та Прізвище
— контактний номер телефону та email
— посилання на мій профіль в LinkedIn

В описі однієї вакансії було написано, що претенденти мають видалити зі своїх резюме всі «лишні» персональні дані, такі як, вік, громадянство, віросповідання та інше. Це робиться з тою метою, щоб у рекрутера не було можливості відхилити вашу кандидатуру за цими ознаками.

Друге, що я змінив, це розділ який описував мої попередні досягнення.

Спробуйте знайти, щось, що ви робили раніше, та вважаєте, що це може співпадати з тим, що шукають ваші потенційні роботодавці.

Досягнення мають бути описані з використанням наступної формули: дієслово + що було зроблено + якого результату досягнено, або яку проблему ви вирішували. Якщо це можливо, додайте до результату цифри, які можуть бути доказом, або поясненням результату. Наприклад, «Керував процесом участі у Партнерській Програмі Мійкрософту, що дало компанії можливість зекономити понад 120 тисяч доларів на рік» або «Проводив тренінги з ефективних методів прокладання кабелів для майстрів з підключення. Це дало можливість збільшити кількість прокладеного кабелю з 33 до 38 кілометрів протягом місяця. Збільшення склало 15%.»

Найкращий сценарій в цьому блоці, це можливість конвертувати ваші досягнення в гроші яких компанії вдалося заощадити, або заробити.

Третє, що потрібно робити з резюме, це змінювати його під кожну вакансію, на яку ви хочете його відправити.

В чому суть даного критичного завдання?

Зазвичай, для того, щоб отримати роботу вам потрібно пройти кілька етапів. Для того, щоб мати можливість поспілкуватися з вашим майбутнім керівником, який в даному випадку виступає в ролі наймаючого менеджера, вам потрібно пройти скринінг з рекрутером, але для того, щоб мати можливість поспілкуватись з рекрутером, потрібно щоб ваше резюме було відібрано «машиною», яка називається «the applicant tracking system» (система відстеження кандидатів). Такі системи призначені для того, щоб покращити, систематизувати та спростити роботу рекрутерів.

Скрипти перевірок вбудовані в такі системи аналізують всі резюме на наявність в них Ключових Слів, які мають збігатися з Ключовими Словами опису вакансії. Якщо скрипти не знайдуть у вашому резюме відповідностей опису вакансії, воно опиниться в самому низу списку усіх резюме які прийшли на дану позицію. В цьому випадку шанси того, що ваше резюме буде прочитано рекрутером наближаються до нуля. Якщо ж вам повезло пройти перевірку скриптами, то рекрутер витратить 15 секунд (в середньому) на те, щоб переглянути ваше резюме особисто перед тим я він, рекрутер, прийме рішення чи ваша кандидатура пройде на наступний етап.

Отже, мати пристосоване до позиції резюме це вже половина успіху!

Маю зізнатися, що я не докладав зусиль в модифікації всіх своїх «більше за 300» резюме і зараз я вважаю, що це було моєю помилкою. Якщо ви не впевнені в тому, як створити найкраще резюме, то вам допоможе YouTube. Там міститься дуже багато різноманітних відео, які описують найкращі підходи та практики створення резюме.

Наступний етап — це скринінг з рекрутером.

Майже 99% скринінгів, які я відвідав були побудовані за стандартною схемою: спершу вам розкажуть про компанію, потім про саму позицію, вас попросять розказати про себе і ваш попередній досвід, ну і буде запитання про ваші фінансові очікування.

Коли рекрутери задають вам питання та просять, що ви про себе розповіли, вони шукають можливості для того, щоб усунути вашу кандидатуру з наступних етапів. Саме так, ціль скринінгу не знайти людину яка підходить, а визначити приводи для того, щоб усунути вашу кандидатуру.

Тому перед тим, як піти на скринінгове інтерв’ю з рекрутером ви повинні підготуватися до нього. Ще раз перечитайте опис вакансії. Подумайте, що ви можете розповісти рекрутеру про свій досвід такого, що може бути релевантне для даної позиції. Що може бути цінним для компанії в вашому досвіді.

Коли рекрутер попросить вас розповісти про себе, починайте вашу розповідь з самого першого місця роботи і рухайтесь в сторону останньої роботи, яку ви виконували. Можете детальніше розповісти про посади, де ви виконували схожі до даної вакансії завдання. Взагалі, під час розповіді потрібно згадати максимум релевантної інформації, яка може вирізнити вас з-поміж інших кандидатів.

Запам’ятайте, ваша розповідь має завершуватись фразою: «І це привело мене на дане інтерв’ю, щоб поговорити з вами про можливості для мене в вашій компанії».

Дана фраза використовується в якості Гачка, щоб показати рекрутеру, що вам цікава саме ця вакансія і саме ця компанія. Також за допомогою даної фрази ми говоримо, що ми знаходимось на даному інтерв’ю не для того, щоб говорити по минуле, а для того, щоб говорити про майбутнє, про нові можливості для вас і для компанії.

Ну і наступним буде саме каверзне питання: «Які ваші фінансові очікування?»

Я люблю це питання.

Це одне з найбільш важливих питань, яке допоможе вам (або ні) перейти на наступний етап, до наступного інтерв’ю.

Увага, потрібно відповісти на це питання «правильно».

Є одна методика, яка багато разів допомагала мені надати відповідь не хвилюючись за те, що я не пройду на наступний етап. Я використовую наступне формулювання: «Нажаль, на даний момент мені не достатньо інформації щоб я міг надати вам відповідь на це питання. Я припускаю, що оскільки є затверджена позиція, напевно у вас також є і затверджений бюджет для даної вакансії. Чи могли б ви поділитись зі мною даною інформацією?»

У 95% випадків, рекрутери готові надати вам діапазон компенсації, яка визначена працедавцем для даної вакансії.

В кінці ви говорите: «Це мене влаштовує.» Таким чином ви досягнете двох цілей: перше, вашу кандидатуру не усунуть за критерієм бюджету; друге, ви дізнаєтесь, скільки компанія готова платити на даній посаді.

Цю фразу я дізнався у одного чоловіка, який розповідає як потрібно проходити інтерв’ю і взагалі надає дуже багато корисної інформації по процесу пошуку роботи. Ось посилання на його канал на YouTube: www.youtube.com/@TheCompaniesExpert

Добре, наступний етап, це інтерв’ю з наймаючим менеджером.

Коли ви отримаєте запрошення на це інтерв’ю, у списку запрошених людей ви побачите своїх інтерв’юерів. Перед тим як піти на це інтерв’ю ви маєте по-гуглити цих людей, щоб дізнатися інформацію про них, їх попередній досвід, їх інтереси, мови якими вони спілкуються, де вони навчались і т.д.

В такий спосіб ви зможете приготуватися до даної зустрічі, вона пройде для вас з меншим рівнем стресу, а також у вас з’явиться можливість задати вашому інтерв’юеру такі запитання, які він не очікує почути. Наприклад, «Я помітив, що ви працювали в компанії АБВ довгих 10 років, розкажіть як це було? Чому ви вирішили звідти піти? (у випадку, якщо це компанія із впізнаваною назвою) [після того як інтерв’юер надасть відповідь] Я сподіваюсь, що у мене буде подібна можливість в цій компанії.»

Чому це важливо? В такий спосіб ви ще раз вкажете інтерв’юеру на свою зацікавленість і мотивацію працювати в даній компанії.

«Зараз можете задати питання які у вас є про компанію або позицію.»

І ви ПОВИННІ задавати питання.

Якщо кандидат не задає питань на інтерв’ю, це одразу «тривожний дзвоник» для рекрутера або наймаючого менеджера.

Задаючи питання у вас з’являється можливість встановити важливий «зв’язок» між вами та протилежною стороною вже під час інтерв’ю і тому їм буде важче усунути вашу кандидатуру з наступних етапів. Тож ще раз — задавайте ваші запитання коли будете мати таку можливість. Задавайте уточнюючі питання по розповіді інтерв’юера, це покаже, що ви розумієте і орієнтуєтесь в тій темі, про яку щойно йшла мова.

Ще одне важливе завдання яке ви маєте виконати в процесі підготовки до інтерв’ю — це пошук інформації про компанію, в яку ви відправили своє резюме.

У мене був один цікавий випадок. Я отримав запрошення на інтрев’ю. Назва компаній виглядала добре, місце знаходження — Силіконова Долина в США. Тож я не побачив жодних «тривожних сигналів». Я хотів дізнатись чим займається дана компанія. Під час серфінгу їх веб сайтом я помітив, що імена Генерального та Технічного директорів були Вадим та Євгеній. Цікаво, подумав я. Відкрив LinkedIn та розшукав їх профілі. Виявилося, що ці два чоловіка народились в росії. Глибше вивчення профілю компанії та її працівників виявило, що весь менеджмент даної компанії були вихідці з росії. Тому я написав листа рекрутеру, що я не готовий працювати із співробітниками з країни-терориста і попросив видалити моє резюме.

І що ви думаєте, я не отримав від рекрутера жодної відповіді.

Я маю ще й інший випадок пов’язаний з кроком пошуку інформації про компанію. Я подав свою кандидатуру в Українську компанію. Успішно пройшов скринінгове інтерв’ю з рекрутером. Наступним було технічне інтерв’ю яку проводив... інший рекрутер.

Як виявилося, він не розумів взагалі жодного питання з тих, які він мені задавав. Він просто запитував під запис питання, які йому хтось підготував.

Ви зрозуміли, так? Технічне інтерв’ю проводив не технічний спеціаліст, не наймаючий менеджер, а рекрутер.

Ну добре, хай буде так... За тиждень я отримав листа, в якому було сказано, що моя кандидатура була відхилена.

Я запитав чому? Що було причиною? У відповідь почув: «Ваші фінансові очікування не співпадають з нашими можливостями». Але прикол у тому, що я не називав своїх фінансових очікувань на жодному попередньому етапі. Наступний пошук інформації про компанію виявив, що незважаючи на те, що компанія була Українською, вони також мали (і досі мають) працівників з росії. Вони не припинили свого співробітництва з країною-терористом. В інтернеті я знайшов дуже велику кількість негативних відгуків про цю компанію.

Тому пошук інформації про вашого потенційного роботодавця це обов’язковий етап, який ви маєте виконати.

І тепер я маю до вас питання.Що ви зробите у випадку коли ваша кандидатура буде відхилена?

Чи скажете ви «ок, я буду рухатись далі»?

Я ви вже зрозуміли, мою кандидатуру відхиляли багато разів.

Зазвичай, я поступав так само, говорив собі «ок» і просто рухався далі.

Але не завжди!

У випадках коли я був впевнений, що можу досягти успіху на конкретній позиції, я був готовий боротися за можливості для себе. Я запитував рекрутерів про причини, чому мою кандидатуру відхиляли. Не завжди, але часто я таки отримував від них відповідь. І це доволі істотне питання.

Дозвольте мені розповісти вам три історії, які зі мною трапились.

Історія перша.

Після скринінгу та невеличкого списку технічних запитань мою кандидатуру відхилили. Я запитав чому? «Тому що ви відповіли лише на 50% технічних запитань, а ми для себе визначили прохідним порогом 75%.» Я попросив надати мені ті запитання, де я зробив помилку і після отримання, я пошукав правильні відповіді.

За 15 хвилин я був готовий пройти опитування ще раз. Написав про це рекрутеру, а також відзначив, що зазвичай мені потрібно від 2 до 5 хвилин на те, щоб знайти правильну відповідь. Я намагався показати їм, що це опитування не настільки актуальне для даної позиції, як вони вважають. Даною активністю я досяг того, що мене допустили до наступних етапів рекрутингу. В кінці моя кандидатура все одно була відхилена, але це сталося через те, що я не правильно виконав тестове завдання. При цьому повинен зазначити, що тестове завдання не мало нічого спільного з тим першим опитуванням.

Історія друга.

Я подав свою кандидатуру на позицію Менеджера з Інформаційної безпеки. Перед відправленням свого резюме, я його змінив, понизивши рівень позиції на якій я працював в попередній компанії. Я написав, що був Менеджером, що ближче підходило до тої позиції на яку компанія шукала співробітника. Наскільки ж я був здивований, коли дізнався, що мою кандидатуру відхилили саме через те, що я працював менеджером, а вони шукають кандидата у якого є досвід Керівника. Я пояснив ситуацію, що вніс зміни в резюме, відправив їм посилання на свій профіль в LinkedIn, як доказ того, що я таки маю відповідний досвід. І мене пропустили на наступні етапи.

І знаєте що?

Я успішно пройшов всі етапи співбесід і отримав пропозицію роботи.

Історія третя.

Мою кандидатуру відхилили ще навіть до того, як провели зі мною скринінг. Причиною назвали те, що вони побоюються, що я надто досвідчений для даної позиції. Під час моєї переписки з рекрутером, я все ж таки переконав її не відхиляти маю кандидатуру. Протягом мого спілкування з наймаючим менеджером я помітив, що був влучною кандидатурою. Вони шукали спеціаліста з більшим досвідом роботи аніж це було написано в описі вакансії. Не певен, але у мене склалось враження, що рекрутер не повністю розуміла профіль кандидата якого вона мала знайти. Всі наступні етапи теж пройшли добре і я отримав від них пропозицію роботи.

Кілька разів я запитував різних рекрутерів про те, як часто в їх практиці кандидати не погоджуються з негативним рішення, яке приймається по відношенню до їх кандидатури. Виявилось, що таких кейсів дуже мало, або практично не буває.

Мораль цієї байки в тому, що якщо ви впевнені в тому, що ви зможете досягти успіху на посаді, на яку ви подали свою кандидатуру і вас було відхилено — це ще не кінець і ви повинні виборювати можливість повернення до процесу. Пробуйте зв’язатись з рекрутером, наймаючим менеджером, керівником напрямку підбору персоналу, генеральним директором — одним словом, з будь-якою людиною яка може допомогти вам отримати цю роботу.

Які висновки я зробив після 5 місяців пошуку роботи:

• Якщо ваше звільнення з посади примусове, не соромтеся вимагати ще 1-2 додаткових виплати зарплати.
  • Це дуже важка робота — знайти роботу! Ви маєте бути впевнені в тому, що ваша робота вас знайде, незважаючи на те, яким важким є шлях до неї. Щодня ви маєте починати в гарному настрої не звертаючи уваги на те, скільки разів ваша кандидатура була відхилена вчора.
  • Пропрацюйте своє резюме. У нього буде 15 секунд, щоб показати рекрутеру, що ви саме та людина, яку вони шукають.
  • Використовуйте Штучний Інтелект. Він допоможе вам писати Супроводжуючі листи в тих випадках, де цього вимагають. Я використовував штучний інтелект в підготовці своїх супроводжуючих листів і, повірте, вони виглядали вражаюче.)
  • Шукайте інформацію про компанію, в яку ви відправляєте своє резюме. Читайте відгуки про неї, як про працедавця.
  • Готуйтеся до кожного інтерв’ю яке будете відвідувати. Шукайте інформацію про людей, яку будуть виступати в ролі інтерв’юерів.
  • Задавайте питання.
  • Будьте готові відповідати на каверзні питання, наприклад на питання про ваші фінансові очікування.
  • Боріться за можливість лишитися в процесі навіть якщо ваша кандидатура була відхилена.

Якби я знав всі ці моменти до того, як починав свій пошук, напевно я би швидше знайшов свою нову роботу. Впевнений, що ці прості поради допоможуть вам знайти вашу наступну роботу якнайшвидше.

Успіхів!

П.С. Після 5 місяців важкої роботи по пошуку роботи я одночасно отримав дві пропозиції з різних компаній.

П.П.С. Заголовок цієї статті написав для мене штучний інтелект, при цьому сама стаття написана особисто мною.

👍ПодобаєтьсяСподобалось4
До обраногоВ обраному2
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Рекрутеп чепез кілька місяців пришле роботизовану відповідь.
Оце й ісі апеляції

Воно вбо твоє або ні

З досвіду — рекрутери відповідають на апеляції в 80% випадків. Не завжди вдається домовитись про подальші кроки разом. При цьому — не апелювати, означає втрачати і ці шанси.

А яка імовірність отримати фідбек?
Ьез цього нічого апелювати

Вже в першому листі потрібно просити надати відповідь про причини елімінації заявки. Як казав раніше, у 80% випадків рекрутери надають таку інформацію. Вже в наступному листі ми пишемо, що не погоджуємось з прийнятим рішенням, тому що ... і пояснюємо свою позицію. Далі все залежить від вашої відповіді — чим сильніші ваші аргументи, тим більша вірогідність лишитись в процесі.

прибрав із резюме своє фото, дату народження, місце проживання та інше

Я і в україні прибрав років 15 тому

Це було правильне рішення. Але багато хто і досі цього не зробив)

Хтось з ІТ спеціалістів думав піти в ріелтори?
Практично можна піднімати 5-20к через 3-6 місяців.
Чи краще шукати себе в продажах ІТ продуктів?
Який відсоток в ІТ компаніях готові платити з угоди на $1 млн?

Отут є контора де є такі зрадники
Купінос здається аризвіще
вихлопу 0

Підписатись на коментарі