Книжный арсенал и отсутствие научно-технического потенциала

Был я недавно на книжном арсенале, здоровое такое помещение возле Лавры в Киеве, что сдают под разные мероприятия. Книг ну очень много. Казалось бы, всё хорошо но нет: я не нашёл ни одной книги по математике, физике, химии, технологиям. В России при этом издание научной литературы цветёт и пахнет.

В связи с вышесказанным у меня два вопроса
— Как может развиваться нация без технической литературы?

— По какой причине на огромном книжном арсенале не нашлось ни одной технической книжки?

👍ПодобаєтьсяСподобалось6
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Ті хто в коментарях пишуть про те що ось є книжки англійською і норм — може в шкільному віці ніколи книжок окрім підручників не читали. Мені в дитинстві якимось дивом попадались книжки по популярній математиці, популярній фізиці — і я їх перечитував по декілька разів. Були б ці книжки англійською — зміг би я їх прочитати ?

Вован як завжди шукає з якого боку краще свої волохаті небриті русняві каштани почесати

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» — щорічний проєкт Мистецького арсеналу, заснований 2011 року. Це інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, візуальна, музична та театральна сцени, порушуються і осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів

Яку блеать технічну літературу ти там шукав?

Відіо, де Вован вибирає українську книжку, яка йому подобається
youtu.be/loUj2tuPKNg

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Розкажіть Вовочці хто небудь, що книжковий арсенал ізначально позиціонується як мистецький, культурологічний, гуманітарний, і т.д. захід. В общєм накинув на вентилятор і лизнув рашці

А ты не мог-бы уточнить где продают хоть какие то технические украинские книги, где?

В «книгарні Є» на Лисенка, 3 є «Чистий код», «Чистий Agile», «DevOps посібник» та ще з десяток книг.

Как может развиваться нация без технической литературы?

Та запросто, бо розвивається не нація, а окремі індивіди. І ті, хто не розвивається, вони це роблять не від того, що щось там їм недоступно.

Так, безумовно є кореляція між якістю та масовістю освіти і рівнем економічного розвитку.
Але основна проблема полягає у тому, що ні пересічних українців, ні владу не єбе ніякий рівень розвитку країни.

В Україні такий п****ць у процесах, що якість освіти — вона десь наприкінці списка. Бо випускати освічених фахівців, не маючи для них потенційних робочих місць усередини країни — це верх тупості, гроші на вітер і вклад в економику розвинутих країн.

Бо випускати освічених фахівців, не маючи для них потенційних робочих місць усередини країни

Ті фахівці не такі вже й освічені, адже нема де стажуватись 🙄

не дуже велика аудиторія (я взагалі про українськомовну аудиторію). так само і з ютьюбом. найкраще що ви знайдете — то якась психологіня розповідає як підняти дофамін.

Просто для історії, ще один факт чому вофка кожаєв — гнойний підар:

dou.ua/...​rums/topic/44196/#2650643
Ось це він знайшов

Ну вот, навскидку biblioclub.ru/...​=razdel_red&sel_node=1363. Это просто первое, что попало. Найдешь такое-же на украинском? Я бы купил, серьёзно.

А живучи в Києві, розповідаючи який він наукоємний-не-формошльоп просто зайти на сайт Інституту Математики не зміг www.imath.kiev.ua/library/?lang=ua — 2 книги 2023, 1 — 2022, 1 — 2021
На сайт Наукової думки теж не заходив (сайт там звісно УГ) — ndumka.kiev.ua/books/scientific/2018 але ж там книги явно недотягнуть до рівня «Биология и морфология ящериц : учебное пособие для студентов, обучающихся по специальности 36.05.01»

iss.csc.knu.ua/...​k/library/monographs.html там ще посібники/підручники є

Вофка, готуй гаманець купувати (ти би купив, серьйозно ж). І за те що я це знайшов для тебе закинь 10К на ПЖ

Я не пацак — я чатланин

Ти — підар гнойний

Только не

оскарблять

а оскорблять. Оскар б***ь! — это то что сказал ДиКаприо после фильма «Выживший» :)

обережно, тімофєй, бо почну ображати

Ще мілімєтр і будеш ватним уйобком

А как ещё назвать ждуна? Росияне — пидоры, те кто тут сидит и ждёт руский мир — те гнойные пидоры.

який же бляха крінж

а після висловів голови твоєї гільдії взагалі я б на твоєму місці голову не підіймав. бо це вже близько до справи в сбу

голови твоєї гільдії

Це про що.
Бо одразу згадав Пратчета, гільдія чарівників, гільдія ворів 😂

Вован як завжди шукає з якого боку краще свої волохаті небриті русняві каштани почесати

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» — щорічний проєкт Мистецького арсеналу, заснований 2011 року. Це інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, візуальна, музична та театральна сцени, порушуються і осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів

Яку блеать технічну літературу ти там шукав?

Відіо, де Вован вибирає українську книжку, яка йому подобається
youtu.be/loUj2tuPKNg

Увы дядя-Жук, украиньска мова хоть гарна та чудова, но увы за пределами Украины мало кому нужна. Да и в самой Украине если-бы не заставляли законодательно, на ней-бы говорили только западные области

Руснява за межами срусні теж лише кожаєвим потрібна.
І якби її не насаджували законодавчо, говорили б нею лише мешканці Снігерії.

Ну так, з них 56% — етнічні росіяни, і інші — примусово русифіковані інші національності.
Срусня проводила політику русифікації близько 200 років, це для тебе новина? Скоріш за все, навіть твої діди ще говорили українською.

все страны так или иначе проводили такую политику

Вони проводили сто і більше років тому, а русня — аж до 1991 року.
Русня така потішна: ну, ми будемо проводити 200 років русифікацію. Ой, тепер ми проводити не будемо, тільки не проводьте дерусифікацію, це не чесно. Знову русня на лкупованих територіях: спалити всі книги українською — це одна з перших дій, що робили кожаєви-помічники окупантів

билингвизм это бесплатный подарок

Ні. І ладно там це може бути корисним для мов різних мовних груп (і то, наукових даних на цю тему немає), для близьких мов це незворотньо призводить до конфліктів.

вы уверены что кожаев этим занимался? это серьезное обвинение

Справді серйозне

Історія ще відкриє нам імена чекістів які нікуди не ділись, а досі живуть серед нас :)

Не на часі

Скажи об этом в Египте, там с русским устроится на работу можно, с украинским — нет

Скажи об этом в Египте, там с русским устроится на работу можно, с украинским — нет

То ти нарешті їдеш? Будеш аніматором з ножами? :)

Зрозуміло. Вершина кар’єри русоязичного — аніматор у арабів.

Почему у арабов? У таких-же русскоязычных. И почему обязательно вершина? Но с русским на работу устроиться можно, а с украинским — нет

російського шовініста відно іздалєка, как всєгда

Действительно, вот же я гад: работаю за деньги

Польша, 1939 г
Все поляки говорили бы на немецком, если бы не заставляли законодательно.

ентузіасти взяли й переклали, наприклад, 1300 сторінок «Алгоритми: побудова й аналіз» Кормана. Підозрюю, кожаєв може перекласти максимум пісю з руки в руку.

Зачем мне переводить, если уже сделали за меня перевод на русский

беда с научной литературой на украинском...
— так є ж англійською!

А чого патріоти?
Це просто ми раби грошей.
Нема заміни руснявому 1с тому, що я з командою не буду писати щось, що не приноситиме зараз нам грошей.
Нема книжок, бо вони всрались перекладати та видавати за копійки.

Гроші — рушій.

долбоєбізм не має звання, любітєль пообожать

Родіна — це про іншу країну

возможно

100%

прі том же што і тут твої заслугі, якщо вони взагалі є, бо очевидно твій шовінізм не лікується, так що горбатого могила виправить

але дякую за службу 🤗

Ну так що це було про шароварних патріотів? І хто конкретно переобувся? там і побачив

у людей не може бути власної думки про російські книжки? Може.

Як кожаєву достойний мат і фіз у світі є виключно російською — та будьласка, хай підтримує російський книгодрук. Чому через це хтось хто з ним не згодний «переобулся» и «шароварный»

Я не згодний, то я шароварний?

дуже дивно що це ще пояснювати треба

Достойний — поняття невимірне. До цього неможливо апелювати

Це достойна чи не достойна?

mybook.biz.ua/...​nan-navchalniy-posibnik

Завжди можна вибрати щось чого не існує українською, а існує російською і тицяти пальцем — ой дивіться українською достойного нічого нема. Є достойне, але кожаєву ніколи достойним нічого не буде, скільки не видавай і не перекладай

Проблема перекладів є, але її вирішення — фінансування перекладів і підтримка видавництв, і купівля книжок цих видавництв тими ж університетами, а не підбирання аргументів чому російською щось комусь краще

Росія дотує видавництва і все що в нас на ринку всі останні десятиліття — якраз через їх дотації в нас перекладів мало, бо а) російський переклад завжди дешевший б) завжди перший на ринку

Робота держави поставити бар’єри, створити підтримку власному. І через років 5-10 все буде чудово з розвитком нації, про який кожаєв так турбується

А кому там що було достойніше в 2023ьому по фізмат, всі років через 5-10 благополучно забудуть

А в іншому то так, праві — все що є російською є як мінімум англійською, не бачу причин чому тре віддати власні гроші окупанту й оплатити роботу руснявих перекладачів.

Так ужо, підтримують там щось відшкодовують, от і книжковий арсенал.
Наукпоп і художка це книжки для мас

Академічна чи технічна це малі тиражі й високі витрати, то має бути якийсь покупець — університети, школи й бібліотеки. Там конь не валявся. То й буде ринок

Ну от у нас новенький міністр освіти, будем думати щось зробить

Ну от у нас новенький міністр освіти, будем думати щось зробить

.
У кого это, у вас?

Робота держави поставити бар’єри

Нахер не нужны никакие барьеры, только естественный отбор.

Ти ж прекрасно розумієш, що Росія не конкурує ринковими методами на медіа ринку. За відсутності регуляції вона винищить увесь ринок україномовного контенту, просто за рахунок нафтодоларів. І засре увесь український медіапростір говношоу про дом та серіалами про АУЄ та мусаров.

Ну так если украинское потреблять не хотят, оно не нужно. Я читаю Булгакова и буду читать, хоть бы мне что-то другое бесплатно давали

Його не «нє хатят патрєблять», його не дають виробляти. Поки не було закону про український дубляж, його і не було: немає сенсу витрачати кошти на нього, бо є російський.

Як тільки приняли закон, почали дублювати — і виявилось, що руснявий дубляж гівно, ще й часто перекручене.

Что значит :не дают"? Кто-то мешал создавать украинский дубляж до принятия закона?

Заважала відсутність ринку і неринкові методи конкуренції з боку Росії.

Перевожу: украинский дубляж не нужен особенно, давай запретим русский

Перевожу: украинский дубляж не нужен особенно, давай запретим русский

Ахаха. Ти ще й лібертаніанцем себе називаєш? Рашка вкидує на один фільм з рейтингом біля нуля про Кримський міст більше ніж Україна на всю культуру. Там не має ринку. Там чисто млрд. $ проїдають пропагандони котрі всі ці бюджетні гроші переводять в г.вно на яке навіть забезплатно ніхто не ходить.

З дубляжем якраз вийшов набагато більший Win. Як виявилось український дубляж на декілька порядків якісниший за рашкованський. Це приносило додаткові гроші в бюджет країни. Вже Netflix почав замовляти укр.дубляж і вкладати сюди гроші. Тому укр.дубляж якраз виявився досить потрібний у всіх аспектах.
До речі, пояснення тут досить просте — у нас є конкуренція, а в рашці вже догниває все потроху до стану пізнього совку.

Рашка вкидує на один фільм з рейтингом біля нуля про Кримський міст більше ніж Україна на всю культуру.

А на овощерезки?

соглашусь, украинский дубляж действительно на порядок лучше и абсолютно всегда лучше смотреть с ним, если он есть, я не знаю как так получается что не бывает плохого украинского дубляжа, я четко слышу что голоса разные в разных фильмах, т.е. это не одни и те же люди работали, но всегда отлично. у рашкован же совсем беда, во-первых, тупо 10 голосов, которые никогда не спутаешь они озвучивают почти все, но кроме самого голоса у них ничего нет, они тупо сухо начитывают текст, есть у них не «сухая» озвучка типа кураж бамбея, но он все делает в одно рыло и этого мало, ну и один голос такая себе история

В Україні не було своєї церкви, за твоєю логікою не треба було отримувати томос, най була б РПЦ?

Де ти проводиш межу між «конкуренцією» і державною безпекою?

мені здається, що найкращі переклади серіалів з’явились, коли треба було конкурувати із російськомовними перекладами. тобто в дев’яності. можливо якщо б ці студії з’являлись в двохтисячні — то ми б мали щось накшталт російських перекладів

Ну так если украинское потреблять не хотят, оно не нужно.

Дам більш розгорнуту відповідь. Я, особисто, за мінімальність втручання держави у риночні відносини, і за конкуренцію.

Але треба чітко розуміти закон ринку: більш конкурентоспроможний залишається, менш — зникає. Чи хочемо ми, щоб з ринку зникли українські книжки? Фільми, озвучені українською? Бо саме це і є мета росії. Конкурувати з нею можна було б, якщо б вона використовувала ринкові методи конкуренції. Але вона використовує усі методи, як і у війні, будь-які засоби. І ресурсів вона у це вкладає дуже багато, Україна не може собі дозволити витрачати стільки ж.

Кінцева мета Росії — це знищити усе українське, замінити на своє, після цього поглинання України стане питанням часу. І для того, щоб вижити, Україні потрібно максимально обмежити культурний вплив рашки та її «культури». Це заборона будь-якого російського (чи афільованого з росією) контенту. Російська мова має залишитися лише в побуті, у особистому спілкуванні, більш ніде її не має бути. Хочеш читати Булґакова російською — будь ласка, але це має бути твій вибір і твої спрямовані дії — дізнаися, знайти і прочитати його.

Чи хочемо ми, щоб з ринку зникли українські книжки?

Кто мы?

Це заборона будь-якого російського

Говорят, запрещальщики дерутся плохо

Бгг. І що ти зробиш? Чи зараз почнуться погрози ножичками уряду країни\парламенту через заборону російських книжок?
Забороняють російський дубляж, книжки, почали зачищати рпц -> інтернет боєць:

Говорят, запрещальщики дерутся плохо

Говорят, «драчуны» соображают плохо. Хз, раньше я не верил в это.

а чому немає достойного фізмата українською, а у кацапів — є?

Ну у тому числі тому, що Росія не давала, рекомендую ознайомитись з питанням, не лише по фізмату. Там усе у діло йшло: повний викуп і спалювання тиражів українською (і цей тираж просто не друкувався); викуп ексклюзивних прав на переклад (і перекладалося тільки російською); ціновий демпінг; вплив на видавництва; і багато-багато іншого.

Дуже дивно очікувати, що за два роки війни звідкісь візьмуться аналоги українською в усіх сферах.

Також дуже дивно дивится на те, як Росія використовує свою собачу мову як зброю: примусово насаджує її усюди, а потім засирає усе своїм контентом. При цьому перше ж, що робить рашка, захопивши щось — це винищує українські книжки та інший контент.

Подумайте, навіщо вони це роблять? І чи є хоч одна причина Україні не заборонити повністю російську (окрім побуту)?

І чи є хоч одна причина Україні не заборонити повністю російську (окрім побуту)?

Есть, я на этот запрет реагирую агрессивно

Есть, я на этот запрет реагирую агрессивно

Зламаєш клавіатуру? ))

переобуваются шароварные патриоты

А де переобування, вороже заборонили, своє ще не створили, то треба тепер сидіти і ніхєра не робити?

мовою окупанта

Питання тут взагалі не в мові, а саме в походженні контенту: купив книгу, подивився відос, послухав музику = профінансував русню та/або проникся узьким міром

як мене зробить прихильником руськова міра, наприклад, книга по датасайнс

Ніяк, але народні маси споживають контент в якому закладено руzzкі «цінності», причому не обов’язково навмисно — просто вони такі є

Тут вже шо маємо, то маємо, поки хтось не почне робити якісний контент, то і держава не ворухнеться

Так і є, людина ж вище написала що перекладають лише худ літературу, бо на ній заробити можна

Вы в универе не учились? Все книги там — литература профессоров из университета, на украинском

У мене ще й не всі преподи українську розуміли, живучи тут вже багато років. Особливо цікаво було писати диплом, коли рецензію препод написав російською, просить перекласти і продиктувати, постійно перепитуючи типу «і — це така як палка з крапкою?»

«і — це така як палка з крапкою?»

Це де такі преподи? 😂😂😂
Читати :"Що реально тупий?"

Що реально тупий?

В тому то і прикол, що людина не дурна, але приїхала з московії і за роки не спромоглася хоч трохи вивчити місцеву мову, може діло принципа як у топікстартера, я хз:)

— проблемка с этим, нету книг по физике, математике, химии...<нужное подставить>.. на украинском языке. беда с научной литературой на украинском...

Відкрию маленьку таємницю, якщо не перекладати та не видавати — вона і не зʼявиться. А щоб видавництво було зацікавлене видавати, має бути попит.

Погано шукав
book-ye.com.ua/...​log/matematyka-ta-fizyka
book-ye.com.ua/...​lohiya-ta-mikrobiolohiya
www.vikhola.com/...​ії книжок=Серія «Наукпоп (зокрема, книга пана Володимира Саркісяна «Хімія повсякдення»)

Чого мені бракувало, то це книжок по спорту, зокрема по фітнесу і бодібілдингу. В 2019 році довелося у Львові скористатися для цього послугами магазину, який невдовзі вздрючили за контрабанду книжок з країни-агресора...

Учебники и так продадут, для них не нужен ивент, поэтому их там и не было.

Ніяк.

— По какой причине на огромном книжном арсенале не нашлось ни одной технической книжки?

Їх не видають. Максимум — поп-психологію, трендове по економіці чи дуже розкручений научпоп (а-ля Хокінг). Все перекладне.

З програмування я нарив аж 5 книжок не для дітей, з таким собі перекладом, де, наприклад, не знають, що таке timestamp. (Добре, хоч приклади коду не правили.)

Що цікаво, нема книжок від українських авторів. Хоча судячи з блоґу ДОУ, люди, які мають технічний фах, вміють чітко викладати думки на папері і хочуть робити собі імʼя публіцистикою, в нас є.

Що цікаво, нема книжок від українських авторів. Хоча судячи з блоґу ДОУ, люди, які мають технічний фах, вміють чітко викладати думки на папері і хочуть робити собі імʼя публіцистикою, в нас є.

Бо по співвідношенню «витрачені ресурси / результат» стаття в блозі має кращі показники ніж видана книга. Видати книгу і зробити їй продажі — це багато ресурсів, а для «ненейм автора» грошей буде мало.
Те що вофка кидав про «пахучий рос ринок», то там в основному видання універів, такі самі є і у нас. Різниця в тому, що у нас немає (або поки ніхто з доу його не знайшов) онлайн агрегатора, а в рашці вофка такий знайшов.

мабуть держава може вкладати гроші в це, а не в інститут нац памʼяті та тому подібний непотріб?

Держава і повинна вкладати. Недавно дивився документалки, де зазначалося, що Японія і Півд. Корея робили шалені інвестиції в освіту і тільки так стали технологічними гігантами.

Купив декілька книг в укр перекладі. Виявилося, що перекладач студентка чи школьниця, перекладала через гугл транслейт, ніякий редактор потім не читав цей текст. Тобто це просто макулатура. Але є і гарні книжкі тільки від укр орігіналу. Це навіть не технична література. Просто на покупця забили болт по перекладу, або всі виїхали перекладачи.

або всі виїхали перекладачи

це не заважає перекладати для України.

Ще років 10 тому помітив що на полицях стало менше наукової та технічної літератури , а значно більше " як стати міліонером за 24 години", " психогіпноз для чайників", " Україна та Атлантида — шлях крізь віки". Як наслідок — домінування спортсменів, шоуменів та співаків в електоральних процесах . Популяризацію науки та української мови могли б якраз зробити наші аналоги книжок перельмана та нурєєвв, але я такого не бачив

В СРСР було засилля технічної літератури, і до чого це призвело?

простеньких ракет

Так знецінити роботу інженерів ще треба постаратись

подобные ракеты

Подібні, але далеко не такі, навіть зброя збережена з тих часів зазвичай сильно модифікована, щоб якось відповідати сучасним вимогам

сейчас когда есть куча софта для симуляции и проектирования это не так уж сложно

Це спрощує лише деякі з багатьох етапів

люди в гараже при помощи совковых станков делают реактивные двигатели в одиночку

На порядок різні рівні складності, людям в гаражах пофіг на можливості масштабування, вимоги щодо надійності та інші непотрібні для DIY речі

«Гром-2». Первый запуск 2016. Дальность 500 км.
«Нептун». Первый запуск 2018. Дальность 280 км.

А потом к власти пришли «приколисты» и проекты были полностью лишены финансирования.

финансирование грома и не начиналось, его финансировала саудовская аравия

Даже если саудиты финансировали разработку, а не просто платили за готовое изделие, ничто не мешало Украине производить «гром» дальше, было бы желание.

а по нептуну есть куча вопросов по ТТХ и точности

Даже если и так, единственный существующий экземпляр реальную боевую задачу успешно выполнил. Оба боеприпаса достигли сильно защищенной цели и сработали штатно.

люди в гараже при помощи совковых станков делают реактивные двигатели в одиночку

О, свидетели Негоды подъехали в топик ))

Ви ж прекрасно розумієте, що радянське ракетобудування створювалося для знищення західного світу, того якого ми всі так любимо.

Почему Украина не может создать ракеты, а богомерзкий СССР мог

Что значит «не может»? Может, и впоне неплохо получается. Отечественными «Нептунами», напомню, успешно отправили на йух флагман флота оккупантов.

Тут нужно спрашивать не «почему не может», а «почему не хочет». И ответ на этот вопрос сильно зависит от того, про какой отрезок времени идет речь.

А СССР, себе, кстати, пузико надорвал именно на производстве оружия, включая и разнообразные ракеты.

А в основе ракет СССР немецкие ФАУ-2. И что?

Еще раз. Украина не производила ракеты не потому что не могла или не умела.

КНДР делать не умеет, но очень хочет. В итоге что-то хоть через раз, но летит.

Украина же большую часть своей истории делать ничего не хотела. В разные времена по разным причинам, но ключевая причина именно в нежелании.

Що значить не змогли? Що живе на дні Чорного моря?

Вас рускіх потрібно гуманізувати бо занадто агресивні для соціуму, тому і така увага до гуманітарної літератури в державі.

Почему Украина не может создать ракеты, а богомерзкий СССР мог

Тому, що там за «та я не буду меньше чем за $2000 шото делать», прийшлося б іти валити ліс?

Так мова була не про после.
А якщо после, то «я недоплачу налогов за то, что самому приходится делать» і поїхало...

А шо, воровать меньше никак нельзя? Ну там, не покупать овощерезки в бомбоубежище, или барабаны. Тогда звыняйте, Украина по научному прогрессу деградировала сильно: в СССР и воровали дай боже, и ракеты были

Так ти ж вора можеш заколоти якщо щось, то ж саме біля тебе навряд чи ворують, бо то стрьомно...
Отже якщо це в маси понести, то і красти будуть менше...

Так у нас вроде тоже главная цель создания ракет — удары по врагу.

удары по врагу

Спробуйте попасти по ворогу радянською ракетою Х-22, в якої «попадання» гарантувалося лише з використанням ядерної бойової частини. А з фугасною можна попасти лише в рандомні будівлі в межах міста, як це власне русня і робить (нам же за такі террористичні методи просто перестануть давати допомогу)

Якщо говорити про теоретичну осучаснену Х-22, то багато чого немає — носіїв, палива, налагодженої лінії виробництва, ще скоріш за все креслень і документації теж

носители

Літаків таких немає, кораблів нуль, а з наземних під тей же Грім-2 довелось будувати з нуля

и топливо и двигатели

А ще купа електронної начинки і софт написати.
Та і двигуни це не шматок коду з SO який можна копіпастнути, немає якогось сферичного двигуна в вакуумі який взяв з одної ракети і приліпив на будь-яку іншу

Ну і купа часу, навіть у найбільш просунутих країн в мирний час розробка подібної зброї спокійно може займати більше 10 років

самолеты способные нести крылатые ракеты у нас есть, даже больше чем самих крылатых ракет

Ну тут правда, я помилився

санкции на нас не накладывали

От тільки продаж технологій та навіть готової зброї нам тормозить тей факт, що інші країни небезпідставно бояться потрапляння технологій до русні у вигляді трофеїв чи взагалі напряму

у нас было 8 лет

8 років < 10 років
Економіка України < економіки США, Британії, etc

До чого призвело? 2-га держава світу. З економікою були проблем і з правами людини, а з технікою та інтелектуальним дозвіллям — все ок. Були і власні популяризатори історії, науки та техніки, і зарубіжна класика видавалась , навіть декадантська типу Бодлєра, гангстерська — " хрещений батько"

аналоги книжок перельмана та нурєєвв

Да хотя бы не аналоги, а переводы. Или, если нужно больше декомунизации — есть книги расово верного Фейнмана, которые даже в совке издавались.

Тому що російською потрібно лише кожаєвим (яких 5%)

Судя по всему техническая литература на украинском не нужна никому, ведь её исчезающе мало

Кому потрібна, той і купить. І це тебе взагалі не має гребти — твоє майбутнє не з Україною.

А есть исследование про 5%?

Може виставка бути не спрямована на наукову літературу? Тобто там інша тема взагалі.

Секції книжкового ярмарку представлять:

секцію «Нонфікшн» — книгарня «Сенс»,
секцію «Художня література» — книгарня «Книжковий Лев»,
секції «Дитяча книга», «Комікси та графічна проза» — книгарня «Закапелок»,
секцію «Книга про російсько-українську війну» — муніципальна книгарня «Сяйво книги»,
секцію «Арткнига» — Довженко-Центр.

Ти не на ту планету потрапив. Сапієнси в масі своїй — це терпіли-потребляді. Вони тащаться від сяючих цацок та комхфорту, хничуть ецилоп їх по ночам б’є, але в житті жопу не піднімуть щоб щось поміняти, прогнати ецилопа та налагодить виробництво цацок. Технічна література на ярмарці — це найменша з проблем.

В мене інше питання, чому хумани вішають на стіни портрети ейнштейнів з висунутими язиками, тащаться від елона маска, але жопу не піднімуть щоб налагодить промислове виробництво геніїв. Чому освіта — це консервативне дніще часів Прусії з тьотями сраками та молодими фіфочками за смішні зарплати?
Я тупо не здивований, що зараз рашкованські ракети летять в будинки, бо автора відчизняного ппо скоріше за все загнобили в пирятинській школі, а талановита докторка яка могла врятувати когось з-під завалів працює в тій же пирятинській лікарні, бо на розподіл в нормальну лікарню не вистчило хабарів в богомольця.

на западе уже наладили, им надо больше людей

Не налагодили, вони тирять геніїв з інших країн. Західна освіта — це ще те убожище налаштоване на виробництво закредитованих сніжинок.

потому что в Украине образование существует для зарабатывания бабла, а не для обучения людей
так ППО у нас есть даже можем выпускать, но 1 радар в год

А як так сталось, де люди які могли б організувати все нормально?

вы плохо разбираетесь в вопросе, их вузы входят в топ мировых

Ага, вузи входять в топ світових, а академічна наука — таке ж нікчемне консервативне болото, яке виживає виключно за рахунок подачок. Я ж кажу, закредитованих сніжинок випускати — в топі, випускати геніїв шо роблять шось корисне — пук срєньк.

наука у них тоже лучшая в мире

Найкраща в світі != найкраща в принципі.
Оці всі найкращі в світі академіки живуть доволі інкчемно, навіть якщо порівнювати навіть з якістю життя говнокодера з україни, хоча вони декларують дуже потужне ніндзюцу пізнання світу. Це як інцели-пікапери xD

Ну навіть в порівнянні з айтішниками шо баги клєпають, науковці живуть доволі всрато. В мене з оцієї найкращої західної науки купа знайомих тікає в індустрію, бо там дніще перспективи. Навіть подачки не допомагають.

найкращі в світі академіки живуть доволі інкчемно, навіть якщо порівнювати навіть з якістю життя говнокодера з україни

Це тому що кодер з України живе у країні де можна багатотз того, що не можна там, де академік.
А якби було інакше, то кодер би одразу поїхав геть..
Спитайте у ТС 😁

роблять шось корисне — пук срєньк.

А як, і хто визначає, що є корисне?

Наприклад Цукерберг.
Фейсбук то є корисне для людства у контексті розвитку і так далі?

А як, і хто визначає, що є корисне?

Чисто емпірично. Дивись, селюки тисячоліттями хничили шо дитятки помирають, але упорно не хотіли змінювати звичку довбити лби перед іконами. Прийшов Пастер і з колегами все порєшав, але селюки продовжили читати біблії замість наукових книжок. Хничили що жінки помирають при родах — прийшов Земмельвайс, сказав лікарям мити руки і його на радостях звели в могилу, гагага. Чи можна це назвати корисним? Однозначно.
Фейсбук — та соцмережі в загальному — також може комусь бути корисною штукою, зручно спілкуватись на відстані та находити місцеві ком’юніті.

а талановита докторка яка могла врятувати когось з-під завалів працює в тій же пирятинській лікарні, бо на розподіл в нормальну лікарню не вистчило хабарів в богомольця.

Чесно, думаю, що лікар стає талановитим лише після стажування у хорошій лікарні+роки практики та набування досвіду.
Якщо у таку лікарню не попав, то і талановитим не буде...

Тому саме цей приклад нерелевантний.

Так я ж написав, щоб потрапить в нормальну лікарню не вистачило хабаря. А система освіти геть не налаштована щоб виявлять талановитих людей, розвивати їх талант та просувати їх куди треба. Стосовно таланту — людина може не розуміти медицину, але її навички \ спосіб мислення може бути сродним до такого, який потрібен в медицині. Тому їх можна виявляти і раніше.

Це занадто складно, щоб хтось заморачувався :(

Книжки в 2023? Коли є Інтернет, гугл, ютюб, chtgpt? Вчитися зараз по книжкам, тим більше паперовим книжкам, це ппц як контрпродуктивно.

Книги потрібні лише тим, кому треба хардкорні знання в тій чи іншій області, і то, навіть в такому випадку краще гуглити наукові роботи, статті і вивчати їх, робити research.

Для всіх інших, є Інтернет. Я краще подивлюсь щось типу цього:
www.youtube.com/watch?v=bHIhgxav9LY
www.youtube.com/watch?v=mc979OhitAg

ніж буду книжку гортати

www.youtube.com/watch?v=bHIhgxav9LY

Саме це відео є невдалим прикладом. Є інше відео, в якому кілька фахівців спростовують твердження автора цього відео. Але на жаль теж саме можна сказати і про книжки. Не поодинокі випадки коли в них міститься суперечливий, або навіть відверто хибний матеріал. Редакції економлять на технічному редагуванні.

Та я не дивився. Просто привів приклад наскільки сучасні технології простіше і доступніше доводять інформацію, ніж книги.

А достовірність контенту, ні там ні тут гарантувати не може. Тільки якщо у випадку з відео чи статтею можна коменти почитати щоб зрозуміти чи варто дивитися, то у випадку з книгою, хіба що відгуки в інтернеті гуглити.

Книги потрібні лише тим, кому треба хардкорні знання в тій чи іншій області, і то, навіть в такому випадку краще гуглити наукові роботи, статті і вивчати їх, робити research.

Якраз книги займають нішу між 10-хвилинним відосом з ютуба і довгим копанням в наукових статтях

Вчитися зараз по книжкам, тим більше паперовим книжкам, це ппц як контрпродуктивно.

Приємно іноді відлипнути від екрану й у спокійному режимі без сповіщень та інших відволікаючих речей, почитати паперову книгу. Навіть сказав би, що якась частина мозку відпочиває.

Книги потрібні лише тим, кому треба хардкорні знання в тій чи іншій області

Ой-вей, а компʼютерна наука — це вже не та чи інша область? І тим, хто прагне стати хорошим спеціалістом — не потрібні хардкорні знання?

Книжки в 2023? Коли є Інтернет, гугл, ютюб, chtgpt? Вчитися зараз по книжкам, тим більше паперовим книжкам, це ппц як контрпродуктивно.

Що таке навчання? У першу чергу це напруження мозку, концентрація. Книги як раз, найбільше цьому сприяє. Якщо текст складний, то я ще додатково переписую його по методу Фейнмана: брати речення, та не відпускати його до того моменту, коли у ньому не лишиться нічого незрозумілого.

Internet, Youtube, ChatGPT виглядає як профанація процесу навчання: ти не працюєш, ти слухаєш радіо. Дуже прокачує відчуття власної важливості, але береш з цього дуже-дуже мало.

Research наукових статей це вже не навчання, трохи інший процес. Але навіть якщо його брати, то багато хто роздруковує статті та працює з ними.

Це все теорія. На практиці, коли треба якийсь новий інструмент вивчити, ти гуглиш, medium якийсь читаєш, документацію, но не купуєш книгу по тому інструменту. Коли треба взнати як працює умовний ядерний реактор (в світлі подій навколо запорозької АЕС), ти гуглиш а не замовляєш книги по ядерній фізиці. І так у всьому, за рідкими виключеннями.

Сам то ти які книжки останні прочитав?

Сам то ти які книжки останні прочитав?

Зараз читаю Logical Foundations

Так, за останні три роки я читав:

Type-driven Development with Idris (повністю, виконано вправ 50%)
Verified Functional Programming in Agda (повністю, виконано вправ 50%)
Interactive Theorem Proving and Program Development (закинув після ~100 сторінок, Logical Foundation набагато краще)
Real World Haskell (перші 14 глав + деякі вправи)
Write You a Haskell (зупинився на сторінці 85)
Category Theory for Programmers (перша частина опрацьована)
Introduction to Evolutionary Computing (повністю)
TAoCP 4A, плюс окремі майбутні випуски з сайта Д. Кнута (дуже повільно, але дуже багато насолоди)
Программирование квантовых компьютеров (повністю, виконано 50% вправ)
Learn Vimscript the Hard Way (повністю, плюс 100% вправ)

Во, те що ви закидаєте майже кожну книжку якраз говорить про її «користь» і «ефективність», так як:
а) стає нудно
б) більшість того що там вам ніколи в житі не пригодиться або пригодиться пару раз, і коли пригодиться, ви вже забудете до того моменту
с) більшість цих книг це академічна вода або відірвані від реальності так як написані теоретиками в тепличних умовах, ніякої користі вам як спеціалісту не принесуть

Весь час потрачений на ці книги і «виконання вправ» (хаха) можна було використати куди ефективніше. Наприклад взяти той же Haskell, можна було б за вихідні пройти якийсь оглядовий курс на якійсь курсері щоб зрозуміти чи воно вам взагалі треба (ні), а потім почати тупо фігачити код з вкиористанням гугла і стековерфлов, попутно проходячи якийсь більш advanced курс на тій же курсері по вихідним.

Самий ефективний метод це тупо фігачити код. Тому вивчити основи і фігачити, фігачити і ще раз фігачити. Да буде говно, но ти будеш вчитися на помилках і вдосконалюватись. Одна написання програма принесе більше користі ніж виконання 100 вправ в книжці. Ще можна листати якісні опен соурс проекти і вчитися на них.

Во, те що ви закидаєте майже кожну книжку

Що значить, майже кожну книжку? З десяти книжок я повністю прочитав п’ять.

більшість того що там вам ніколи в житі не пригодиться

Я просто отримую насолоду від процесу, а що там пригодиться справа десята.

Самий ефективний метод це тупо фігачити код.

З Haskell це так не працює, як на мене. Спроба фігачити код у мене провалилася, тому й почав читати книжку. А зупинився, бо книжка лишилася в Україні, та я зацікавився іншими речами.

Ті хто в коментарях пишуть про те що ось є книжки англійською і норм — може в шкільному віці ніколи книжок окрім підручників не читали. Мені в дитинстві якимось дивом попадались книжки по популярній математиці, популярній фізиці — і я їх перечитував по декілька разів. Були б ці книжки англійською — зміг би я їх прочитати ?

Я синові на день народження подарував таку книжку, він прочитав
bookseller.in.ua/...​cal-questions-john-murray

І ця книжка йому сподобалась
www.amazon.com/gp/product/B00BSAJMIC

І ця теж
www.amazon.com/...​ture-ebook/dp/B000FBFNL0

Відео теж нормально можна дивитись англійською, там мабуть суть складніша за мову
www.youtube.com/@3blue1brown
www.youtube.com/@veritasium
www.youtube.com/@numberphile
www.youtube.com/tomstantonengineering

No just no.

Те ви змогли навчити свою дитину (який приблизно вік, якщо не секрет?) англійської і ще й привити інтерес до усіляких математичних тем — це круто.
Але така ситуація не навіть медіаною по країні. Англомовний контент діти не споживають масово.
Україномовного у нас все ще мало.
Тому велика маса — російськомовний контент.

Знову ж байки з універу:
Багато студентів на 2-3 курсі обирають російськомовні курси, хоча їм доступна безкоштовна підписка на курсеру. Часто замість того, щоб опрацювати матеріали англійською, і прояснити незрозуміле з викладачем, обирають прочитати російськомовну статтю з гугла, а потім ще обурюються «Чому відповідь не зарахована? Он в рандомному блозі, якогось анонімного чувака так написано.»

який приблизно вік, якщо не секрет

14 років, але зацікавлення англійським контентом почалось раніше.

Але така ситуація не навіть медіаною по країні. Англомовний контент діти не споживають масово.

Я не стверджую що це має бути медіаною, це більше про те, що не варто боятись (активно заохочувати своїх дітей), можна тренуватись. Якщо наприклад заперечення в тому, що англійською книжки дорогі, то тут standardebooks.org можна якісь скачати безкоштовно, аналогічно можна знайти безкоштовних англомовних співбесідників і т.п. Є відеокурси англійською які про ігри і можуть цікавити дітей більше типу таких www.udemy.com/...​rse/how-to-program-games

мол у вас ребенко не понимает укр язык

Це як?
Нещодавно приїхали з-за кордону?

Карандаш (злякавшись). Нє, я — украінєц.
Самодєлкін (танцює чочотку). Такий, як я китаєць.

Ти, схоже, живеш в руснявій інфобульбашці — синдром дальнього підмосков’я. І сам не знаєш українських мемів, і дитину всіма можливими способами відгороджуєш від усього українського.

Ти можеш хоч під мостом жити. З відповідним до тебе ставленням.

Дети из Николаева, например, тоже украинского не понимают. Откуда, если на улице и дома все на русском, а телевизор в семье не включают?

Доведеться вивчати, що ж.

Тамбовський вовк тобі соотєчєствєннік.

Серйозно, 🖕.

А яка персонально тобі різниця, якщо своїх нема?

в школе не было украинского языка?

Та просто цікаво, що у середньому очікують від школи.

Математика, фізика, з нею все ок.
Діти освоїли десь на 10 балів мабудь.

Школа нічого не дасть, якщо «мне и так нормально».
Не у цьому всесвіті, як ти й підмітив.

Все виконав на 100%
Круто. Тоді можна спати спокійно.

В Законі реально написано «моя дитина після завершення школи повинна знати
1..., 2... 3...» .?
Чесно не знаю, бо не читав.
Якщо так, то як же тупі діти?

Нема уроків у школі чи що?
Чи мова про тепер, коли обстріли?
Чи ще щось.
Тут незрозуміло нічого.

Сучасні діти часто хер клали на навчання.
То і є «різниця».
Якщо батьки не знають про це, або не хотять знати, то тут все, капець.

более того я обязан водить ребенка в украинскую школу

Тонкий накид.
Поважаю 😂

Нема, 100%

Скарги на протязі півдня то фігня, то не проблеми.
Все буде добре.

Самому государству, по крайней мере уже как 150 лет это сильно нужно, в первую очередь для организации вооруженных сил. Вот сейчас осознали, что если солдаты плохо или вообще не говорят по английски — то им сложно взаимодействовать с американскими и английскими военными инструкторами, читать наставления по пользованию американским и английским оружием и т.д. В 20-е года прошлого столетия нарком обороны Ворошилов осознал, что подавляющая часть рекрутов из крестьян иза недоедания и плохой физической подготовки хилая, а к тому же ещё и не грамотная, им не то что винтовку доверить нельзя — они где лево и где право не знают, и по этому надо сено и солому привязывать. Подняли нарком образования на ЛикБез, начали улучшать питание в армии, давать солдатам : сливочное масло, мясо, ячменную перловую кашу. Разработали программу физ подготовки ГТО. Короче кроме клянчить у союзников оружие и деньги (хотя с этим Клинтон с администрацией нам не слабо подставили, а плохой расклад — для них ещё хуже чем для федерации) можно ещё и самим чего то делать, вот с этим пока что хуже.

Се нормально.
Возмущаться.

и что? я же знаю украинский и все правила писания могу по памяти выдать, на улице никто не говорил на украинском, школе тоже русскоязычная была кроме учительницы украинского на нем никто не говорило так же, по телевизору я вообще не помню чтобы в то время кроме ут1 можно было услышать украинский язык хоть где-то

гарантирует, но еще есть обязательное среднее образование

Воване, тобі казали що ти а) упоротий б) живеш у світі початку 2000х?

Насправді саме таким чином і вимирають мови. Один з перших зафіксованих в історії випадків ще в древній Месопотамії, коли аккадьска мова витіснила шумерську в древньому Вавілоні.

Я би так не сказав, профіт є. А от на англійську дійсно не тратить, лише закони приймає, щоб далі робити вигляд. Щоб мінімально засвоїти будь яку мову на розмовному рівні потрібно витратити 300 годин. Розмовну мову на домашню роботу, перекинути не вийде. Можете порахувати за весь курс школи і універу їх банально не буде.

Їх як я пам’ятаю іноземна мова 1 урок на тиждень, і починають вчити із 5 класу. Загалом якщо нема різних карантинів на грип і форсмажорів вийде усього 160 годин за п’ять років. Це при умові що взагалі є вчитель, а не трудовик проводить уроки (хоча може трудовик якраз сам вивчить по справжньому усяке буває). Напевно не просто так дітей батьки водять на мови окремо, або віддають в школи з мовним уклоном де англійська 4 рази на тиждень, і класи маленькі.

Офтоп, вже давно доведено, що в середньому потрібно 400 годин активних і систематичних занять, щоб зарахувати рівень мови. А1, А2 і тд.

Я швидше згоден з чисельними дослідами www.ef.com/...​ow-long-to-learn-english www.ef.com/...​ow-long-to-learn-english і тощо. До мінімального рівня спілкування аля індус B1 приблизно треба 300 годин — базовый рівень. А2 — 70 годин приблизно рівень простої державної школи в великому місті (дуже сумніваюсь що в сількій школі буде щось подібне, та навіть на рівні районного центру). Для отримання вільного володіння і грамотності С1 — приблизно 1000 годин загалом, це приблизно пів року за кордоном. Таким чином рівень принаймні B2 — треба 720 годин, це обійдеться батькам в кругленьку сумму, крім того що треба буде ще контролювати та займатись із дитиною. Бо «Из нихрена, бывает — нихрена». Щоправда онлайн ігри та інтернет спілкування, зокрема англійською теж можна зараховувати як практику, часто суттєву. А з заняттями по дві години на тиждень, піде 7 років якщо нема канікул. Це суттєво більше ніж дає весь курс в простій школі, та власне і не мовному універі (в який не поступити якшо в тебе і без того не С1).

З мого досвіду багато людей в тій чи іншій мірі перейшли на українську і вживають матеріали здебільшого україннською, якщо є така можливість, ще до повномаштабного вторгнення. Не впевнений чи є в цьому заслуга держави. Якщо ваше оточеня в Лісабоні або виглядає як володька кожаєв, то безумовно профіт буде не дуже помітний.

Я до речі читав в підлітковому саме англійською, при чому час університетські американські підручники — там зазвичай все більше розжовується і навіть ще в школі можна їх спокійно використовувати. І до ЗНО готувався по леціях Волтера Левіна з MIT — склав до речі на 192 без репетиторів, хоча вчився у сільскій школі у класі з 3ма людьми :)

Але так, мій досвід звичайно не показовий. Просто зараз у нас в культурі нажаль фундаментальна наука нікому не потрібна — як мінімум, точно не більшості зумерів.

Є в перекладі цікаве і давно, дай боже буде ще більше

Хто шукає той знаходить, хто кожаєв — шукає на книжковому арсеналі вступ до лінійної алгебри і розводить руками «как еті нациї могут развівацца»

Працював з цим видавництвом свого часу, там є багато у перекладі класних книг

litopys.lviv.ua/...​vo-populyarna-literatura

На хрена мне перевод на украинский, если на русском все есть? А где украинские книги хорошего качества

Нащо тобі українські книги гарної якості?

Тобі дати українську книгу гарної якості — все одно що викинути

Вам хороші чи сто штук на завтра?

Он там мартіна книжки, і це лиш програмування

це початок, не все ж зразу

Русня делает и хорошие и сто штук на завтра. Надо догонять.

Ой та догоним, ще й перегоним

Якби ті книжки стільки читали й купляли, скільки про них крику, навіть на росії

Прям сплю і бачу бухого кацапа десь у мухосранську на пеньку з томіком пушкінаискусство программирования

Засилля російських видань — виключно через тупу відкритість нашого ринку їх видавцям, і через їхні дотації на культурну експансію

Плюс історично всі права на території екссср продавались в москву

Да пробачить мені шива російські силки

Одна й та сама технічна книжка російською мовою

https://www.labirint. ru/books/512935/
6200 rub = 2500 грн
https://www.wildberries. ru/catalog/11428630/detail.aspx

4540 rub = 1850 грн

stylus.ua/...​zdanie-p706651c12502.html

800 грн

Намьок ясєн?

Може краще ето, купить у нас російського кнута і продати росіянам, раз така недурна різниця?

Ти тупий?

Я питаю чому російською мовою кнут у нас в два-три рази дешешве ніж на росії?

Орач

потому что он издан в Украине, потому и дешевле

Ну так хулі дешевше, «потому что в Украине»?

За 800 грн має бути кнут українською

А кнут російською київського виробництва має за 1000 грн в бля.ру, продаватись в мацквє, щоб у них здох фікус там у підарському видавництві

Доступно пояснив культурну війну з точки зору економіки?

Я від тебе нічого не хочу

Це ти мені рафінуєш моск, я взагалі не тобі писав

Бо саме такого і не має бути — якоїсь єПідтримки для російськомовних довбаних книг, коли українського видання нема

це як не знаю, наче спасібо сказать что ізнасіловалі, завтра буду ідті той же дорогой

Ізвінітє

Питання не у видавництві і не в конкретних книгах

Без грамотної підтримки держави нічого не буде, максимум якийсь наукпоп розвиватиметься

Хто блін буде взагалі перекладати книгу яка валятиметься роками на складі, і ніколи себе не окупить, і продаватиметься максимум за 800 грн бо поряд стоїть Батіг?

Это переводные, где авторы с Украины? Где что-то научно -популярное?

оймля, тобі що кормен расово неповноцінний?

старайся ото для тебе

От кнута до речі російською є, а українською ще не переклали

Кнут и прочие книги из списка все же есть на русском, зачем мне не родной украинский? Я читаю на нем книги, которые изначально написаны и потеряют в переводе. Но если уже есть русский хороший перевод, разумеется его выберу

потеряют в переводе

То й читаймо в оригіналі!

есть русский хороший перевод

От з часом буде й український хороший переклад

Ти просто не переживай так за націю головне, серце бережи

А вот і нєт, сер у нас переживає, Владімір — справжній патріот, не вишиватний

Как может развиваться нация без технической литературы?

Чєлавєк і параход!

Вопрос невалідний, бо до невизначеної групи осіб, які не можуть нічого сказати

чому це лише до патріотів? Що непатріотам-програмістам джуніорам українська технічна література непотрібна?
Я думаю вам непотрібна, кожаєву непотрібна, мені ок англійською

Але у вузі має бути в бібліотеці україномовний кнут

Питання в перекладах популярних технічних книг

Політична нація українська існує вже більше ста років, навіть до УНР, її будувати нікому не потрібно, її вже побудували до нас

Підтримувати й перекладати більше видань — звісно треба, ето питання до міносвіти чи мінкульту

Зараз мало, через 5-10 років багато

Профільна література це важливо

Наука, медицина, технології — цього українською ніколи не було, бо ми хохли, а наука, космос, літакобудування, медицина — для російськомовних комсомольців. Хохлам достаточно пахать и сеять. Или учить рускій язик, чтобы стать советским человком при поступлении

і виникнути з нічого воно не може

процес іде, це ж поступово розвивається все

Так в том то и дело, что русские технические книги которые стоит перевести на другие языки есть(и переводят) а украинских- нет

а украинских- нет

Як же цінічно таке писати після стілької років знищення культури в Україні. За укроїномовне видання будь-якої книжки ще 35 років назад, можна було в кращому випадку присісти на десяток років.
Більше того навіть в сучасній Україні, наприклад, на автора книжку виданою в Кембріджі умовні Кожаєви нападають і намагаються вбити: gordonua.com/...​ym-matematikom-17489.html

Чос, цензурованого кобзаря й казок було валом?

Василь Стус тімофєю невідомий

І ці люди ще щось доводять

То ти виходить, просто черговий патріот російської мови, на перший погляд наче й не скажеш

Ну так нє чітал, так ти хочеш щоб хтось для тебе прочітал, а ты хуєм повєртєл?

та у тебе напряги тільки з мовою, с языком у тебе всьо виходить

Если б были все как Вова избалованы,
Были б мы уж давно завоёваны.
Но поверьте солдатскому слову -
Что исправим мы даже и Вову!

О, тімофею уже не токо книгодрук, вже власть не така

Апєтіт пріходіт во врємя їди?

Написал неизвестно кто призёру чемпионата мира

медведчука всі знають же не за те що він професор

так і тебе знають не за те що ти прізьор

Василь Стус

Ну, у якій країні поважають тих, хто проти течії гребе 🙄
Тільки не у «победившего социализма»

Кобзар був.
Редагований? Можливо, цензура не спить

Незламний дух, неможливо читати про нього й бути байдужим

І це тільки один Стус, ще ж сотні поетів і мільйони просто людей

Виродки кончені, а не країна. Вєлічієм ніяк не заповнять порожнечу

Оо, рахунок росте, книгодрук, власть, і парк стуса не такий, што дальше?

всьо нє то да всьо нє так

Атлічна, ще государство... я цього чекав, нічого нового

Продовжуй...

Се так.
Небагато людей здатні стояти за свою ідею коли і підтримки нема

Так трохи не так написав, треба було видалити

в кращому випадку
так он же издал книгу на английском, почему не выбрал украинский? не патриот поди

Бгг. Дожились коли Кожаєв і ко почали «боротись» за технічну літературу на українській мові. Хоча після того як лібертаніац Кожаєв захищав рпц не має чому дивуватись. Давайте ще зробимо міністерство технічної української книги і будем проводити відповідний фестиваль імені Кожаєва, де надрукуєм найбільшу технічну книгу у світі і представимо її на Олімпіаді у Трипіллі. Всі будуть довольні: вишиватники, Кожаєв, русня.
По факту, я ж якраз пишу про те що краще хай друкуються на англійській. Імхо, взагалі найбільший профіт для фундаментальних наук та технічної освіти було б вчитись по книжках на англійській мові. Методи і задачники хай будуть на українській.

П.С. Я ж надійюсь що всі захисники тут технічної української та російської мов так само боряться за використання цих мов у програмуванні. Коли там Python з Java переведуть? Можна спочатку на латинку.

В тебе такий високий айку, прям на рівні курса рубля

непогано було би розібратися в питанні, тімофєй, перед тим як демонструвати привселюдно

Ой всьо. Тепер у мене заберуть шаровари і виключать з ордену вишиватників. Горе мені, горе.

Олімпіаді у Трипіллі.

Помилка?
«Олимпиада для Терпилл» хотів написати? 😁

Сравним тиражи украиноязычных книг при СССР и сейчас?

Сравним тиражи украиноязычных книг при СССР и сейчас?

Можна ще порівняти відсоток до СССР і після приходу. Візьмем білорускьу мову:

У 1946 годзе наклад часопісаў на расейскай мове ў БССР складаў 1%, 1955 годзе ён дасягнуў 31%. У 1970 годзе агульны наклад беларускамоўных кнігаў складаў 9 мільёнаў асобнікаў, расейскамоўных — 16 мільёнаў[148]. Кнігі на беларускай мове ў 1950, 1965 і 1970 гадох складалі адпаведна 85%, 31% і 37% ад агульнай колькасьці кнігаў, друкаваных у БССР. Газэты: 85%, 57% і 38%.

До речі, якраз в Білорусі були перші друкарні, правда потім російські братушки все вивезли до себе в Москву спаливши більшість друкованих книжок. Ну щоб потім порівнювати

П.С. забуваю зберігати лінки. Колись до Портнікова в коменти прийшла дамочка і з під.обом написала що хотіла би почитати якийсь там твір на українській, але на жаль не має перекладу. Як виявилось якраз спочатку був переклад на українську, ще до приходу совка на Правобережжя, а вже потім тільки цей твір переклали на російську. Росіянці це потім правда пофіксили, авторку перекладу розстріляли разом з батьком та сестрою. Видання попалили. Ну а через купу років Кожаєву замало українських видань.

За укроїномовне видання будь-якої книжки ще 35 років назад, можна було в кращому випадку присісти на десяток років.

Це якийсь міф.
Може років 65 тому так було, а у 70-80 навіть телебачення було Українське, і школи.
Книжки тим паче.
Щодо наукових — не знаю.

Відписав вище, що там

в кращому випадку

лишнє.

Відписав вище що

в кращому випадку

було лишнє.

по украіньским підручникам. і україномовних книжок тоді вистачало

Це трохи смішно загдуючи цілі кампанії, де совок змінював українські слова на більш схожі з російськими аналогами (sic!!).

П.С. На жаль не зберіг лінку, де здається Забужко писала, як в кінці 80-х, в часи коли вже всюди можна було спокійно придбати купу раніше забороненої літератури, її сокурниця написала чи то доповідь чи то реферат про твір українського фантаста. Деталі на жаль не пам’ятаю. Так за цю доповідь її відрахували.

и что? почитайте что такое диалектный континиум

В мене не має часу читати х.йню, якою русня виправдовує свої злочини.

Цветет и пахнет... , так їм же це на гвіздок біли дирки вішати. Піклуються за споживача.

1. Тому що не має сенсу в перекладі. Всі норм науково-технічні книжки є на англійській мові в тому числі Ландау з Арнольдом.
2. Якщо умовного Фіхтенгольца не має в перекладі, то це значить що книжка отстой, хіба якась дуже вузька тематика.
3. Варто читати тільку англійську, хоча б через самі мат.фіз. терміни. Якщо треба глянути останні статті по тематиці то зможеш це зробити.
4. Норм. рашкованці до речі самі так роблять. Наприклад у Незалежному Московському універі лекції по PDE були по Evans , а не Фіхтенгольці.
5. Якщо щось буде не зрозуміле в книжці можна на math.stackexchange про це запитати.

П.С. тому якщо хочеш почитати щось з математики, то заходиш на math.stackexchange і шукаєш recommend books з твоєї тематики. Зазвичай там тред ,де рекомендують книжки, ще й пишуть +/- кожної.

Что-то я не помню у Фихтенгольца книжке по PDE вообще

Я був у декількох крутих лаботаторіях Німеччини і що мене шокувало — у кожній була окрема шафа з крутими російсько-радянськими технічними книжками. Розумні люди не видумують якісь виправдання, а роблять так, щоб отримати максимум користі

І томік толстого в рамочці на самому видному місці.

Якщо клоун-петросян молиться на толстого, то може, Вас шокує — геть не усі нак роблять. Топік стосується технічної літератури

Топік може і стосується, але коментар стосується пари русачьків які якимось чином переїхали у Німеччину і виявилось що вони не можуть у німецьку/англійську мови,тому мають радянські книжки.

Мне кажется имеются в виду переводы. В Австралии тоже у физиков (австралийцев) в ходу был 10-томник Ландау и Лифшица (на аглицком конечно).

Я правильно зрозумів, що німецькі вчені вчать російську щоб почитати технічну літературу? Можна поцікавитись з якої саме тематики?

Я не знаю, наскільки вони саме вчать російську, хоча я й зустрічав там німців, які могли пояснитись (саме німців, а не з совка). Тематика досить різна, не поп-література, а приємний хардкор: усіляка теор.фізика, математика, радіотехніка тощо. Я це запамятав, бо у якійсть лабі, серед багатьох книг навіть знайшов книгу Ісіхара «Стат. фізика» — у мене дома саме така є.

Ісіхара «Стат. фізика»

Навіть не хочеться писати токсичний коментар. Це переклад же з англійської. Я ж кажу якщо є дійсно топ книжка, то з великою ймовірністью вона буде на англійській мові. Англійська це ж вихід на всесвітній ринок. Це ж просто всім вигідно: автору, паблішерам, читачам.

радіотехніка

Я хз чи якась вузька тематика в радіотехніці де німці не дали би фору на пару порядків СССР та РФ.

Їзжай, Воване, на Расєю-матушку. Там тобі і література, і культура, і руZZкій їзиг

P.s. ну ти й гальмо, після книжкового арсеналу вже 2 тижні пройшло
P.p.s а ще на Арсеналі не було багатьох видавництв через всратий підхід з трьома продавцями — того ж Нашого Формату не було

Їзжай, Воване, на Расєю-матушку.

А как быть с запретом на выезд, которого нет?

Так Воване, питання з літературою виникло не у 2023.
І на Книжковому арсеналі 2021, і 2019, і 2018, чи й 2015 книг по астрофізиці там не було. Ти, який так переймаєшся долею українського книговидання, давно міг би (ні) змінити місце проживання на таке, яке тобі більш прийнятне

давно міг би (ні) змінити місце проживання на таке, яке тобі більш прийнятне

Говорят: «никогда не говори никогда», но похоже видео типа таких были последней каплей. Какой бы не был человек уклонист, имеют ли военные право крутить ему руки?

солнышко, ты сидело и ныло в платочек во время майдана. Большинство твоих постов про «какие плохие все, хочу платить меньше налогов». Почему ты сидело на 5-й точке 8 лет, а не увозило свою тушу туда где нет запрета на выезд и меньше налогов? Я надеюсь, что я достаточно понятно все написал на твоем могучем

Перевожу: Украина — страна вопиющего беззакония

Что ты терял в этой страшной стране вопиющего беззакония 32 года? Сейчас стало страшно кажаеву, промокли розовые трусишки, что так потянуло на забугорье?

часто балуетесь рашкинской риторикой?

Сейчас стало страшно кажаеву,

Сейчас целесообразность проживания на Украине стремительно теряет смысл

Сейчас целесообразность проживания на Украине стремительно теряет смысл

А де ти ще будеш нити, що тибе притіснять, і при цьому не отримаєш по рилу? Які в тебе альтернативи?

Где-же не получит в рыло призёр чемпионата мира,дай-ка подумать.... Нигде не получит?

Где-же не получит в рыло призёр чемпионата мира,дай-ка подумать.... Нигде не получит?

Тільки той хто начитить тобі рило не буде знати, що чувак, який використовує пузо як підставку під тортик, є призерем якогось там чемпіонату світу, по чому не ясно.

И другие влажные фантазии жирного Богдана

Только я спортсмен, а ты — нет

І що? Твоє пузо кудись зникло? :)

Доречі, я теж не розумів таке.
Зал, хлопці жмуть такі веса, що більше за мене, але прес-6packs відсутній зовсім (пузіко) .
Походу залежить не лише від навантаження...

Борцы, особенно самбо/дзюдо далеко не всегда бодибилреры

Так я про зал-качалку.
Про борців то ясно

Вспоминаю с улыбкой, как вы тут ножами и борбой анонсировали решать проблемы.

Это если умеешь, но ты скорее нет, чем да

Анекдот про турок, що прийшли на перестрілку з ножами згадав 😁

Какой у сэра разряд, или спортивное звание?

у меня два вопроса

то что ты их там не нашел или их там не было не значит что их нельзя нигде найти, к тому же не обязательно иметь локализованную версию

Проблема з технічною літературою є. Заходив я якось у «книгарню» в 1 корпусі КПІ, то стало сумно, що там зовсім немає чого купити — пару монографій по зварюванню, тематичні жарнали (небагато), щось там юридичне (серія 5-10 книг), кілька подарункових видань і карти (місцевості, а не граньні).

Якщо питання про розвиток нації (спільноти людей), то нормально. Але підозрюю, що в совковому кораблебудівному різницю між «розвитком нації» і «розвитком сировинної економіки» не пояснили.

Тому що «Книжковий арсенал» — це культурний фестиваль. В цьому році взагалі там «виставлялись» книгарні, а не видавництва.
Спеціалізована література, при тому не лише технічна а і гуманітарна не потрібна масам, не буде людина задля розваги купувати «Вступ до опору матеріалів» або «Українські світи Речі Посполитої».

В России при этом издание научной литературы цветёт и пахнет.

Не слідкую за їх ринком наукових книг. Розкажи більше:
Що в них видається? Як воно представлено на аналогічних заходах?

Що в них видається?

Ну вот, навскидку biblioclub.ru/...​=razdel_red&sel_node=1363. Это просто первое, что попало. Найдешь такое-же на украинском? Я бы купил, серьёзно. Не все, конечно но почему-бы не почитать что-нибудь

Ну вот, навскидку biblioclub.ru/...​=razdel_red&sel_node=1363. Это просто первое, что попало.

«ЭБС „Университетская библиотека онлайн“ — это электронная библиотека, обеспечивающая доступ высших и средних учебных заведений»

Тобто це не аналог Книжкового арсеналу.

Наприклад:
Перша книга на сторінці biblioclub.ru/...​p?page=book_red&id=700927
видана в Ставрополь: Ставропольский государственный аграрный университет (СтГАУ)

Це не «популярні видання» і не ознака того, що «издание научной литературы цветёт и пахнет». Просто одне видавництво заморочилось і зробило онлайн каталог того що видають виші.
В КПІ теж видається купа всього, якість звісно так собі.

Але поки проблема виглядає як «відсутність агрегатора», а не «відсутність видання».

И нашел пдфку на сайте КПИ

Підозрюю, що не на сайті КПІ, а на сайті однієї з кафедр.

Почему там не лежит локализированная версия на укр языке? подозреваю что всем пофиг и дают просто пдфку на русском

Ця пдфка була спірачена чи ліцензійна?
Локалізації немає, бо передлад — це праця, а за неї не заплатять нормально і вона практично нікому не потрібна. Тут саме сумне, що студентам теж пох на навчання і вони навіть ту спірачену читати не будуть, а просто нагуглять що попало.
Так само по своїм предметам я кидаю студентам матеріали англійською, а не перекладаю українською

у этой книги нет лицензии

Тобто це скани якогось радянського видання? Якщо так, то це таки «спірачена» версія, типу тих по яким на жаль вчився я та купа студентів і у нас і в рашці.

странное утверждение что в такой большой стране как Украина людям не интересна теоретическая физика

В такому формулюванні нічого дивного, бо в більшості країн людям не цікава теоретична фізика :)

по этой книге учат уже ни одно поколение студентов, альтернатив особо нет

А ось це трохи інша проблема. Перекласти можна і було б потрібно, по тому ж колмогорову вчаться в штатах (не по російськомовній версії звісно). Але хто за це буде платити? Держава не зможе оцінити потребу, а самі студенти у нас не звикли купувати собі підручники, бо освіта ж має бути безкоштовною.
Якщо з’явиться культура купувати навчальні посібники, то і буде видання. Так само як з іншними книгами, люди почали їх купувати, і їх почали видавати.

другого не нануглят тк это 10 томов, альтернатив нет
я сомневаюсь что они сделают усилие и будут читать на английском

Так гуглити будуть не підручник, а відповідь на питання. Думаю що по фізиці все ж якось гугляться більшість тем, які є в стандартних курсах. А далі гуглтранслейт і викладач офігіває від «графічних структур даних» та «неконвенційних баз даних» :)

а самі студенти у нас не звикли купувати собі підручники
вот интересно а как можно купить то чего нет
а самі студенти у нас не звикли купувати собі підручники, бо освіта ж має бути безкоштовною.
Якщо з’явиться культура купувати навчальні посібники, то і буде видання.

---

вы мне про то как сейчас, а я вам про науку и про то как должно быть

Як має бути і я вам можу розповісти. Є маленька проблема:
Як організувати перехід від того що зараз в те як має бути? :)

можно дальше опускать высшее образование и раздавать дипломы уже даже не за сало, а за то что человек согласился прийти на бюджет (((

Ох у мене для вас погана новина: зараз десь так і є (((
На прикладі 3 років викладання я бачу чітку траєкторію зниження мотивації студентів (і це не по моєму предмету, а по багатьом). Схожі спостереження є ще у деяких викладачів (різні спеціальності і регіони). З ковідом стався якийсь перелом і все покотилось вниз. Власне я лишився викладати, щоб просто подивитись чи воно продовжиться, чи то була просто яма.

P.S.

судя по тому сколько собирают людей лекции по астрофизике то очень даже интересно

Ну астрофізика і теоретична фізика — то різні речі.

ну и доступ к учебным матерьялам должен быть бесплатный для всех жалающих
что как бы уже есть со школьными учебниками

Тоді хтось має заплатити за переклад умовного колмогорова і пояснити доцільність використання цих грошей замість розробки нового бпла.

так для меня это не новость я это прям наблюдаю в рил тайм))) мог бы расказать про свои приключения в КПИ

Жгі братан :) Справді цікаво, бо ось цей 3 курс в моєму рейтингу пробив все дно, яке тільки можна:
Забили на 4 предмети включно з предметом завкафа. По моємо 20-30 (з 76) пішли на повторний курс.
А тепер ще козирна карта. Завкаф спалив чуваків на перездачі, які пробували здавати з навушником. Наскільки треба бути уо, щоб на дистанційному екзамені так спалитись на списуванні? :)

а ты в курсе что военным надо куча книг, типа как копать траншеи и желательно чтоб это было именно ввиде книги

Це якраз видається, наприклад nashformat.ua/...​g/pidtrymaty-novi-proekty

По інженерному облаштуванню є проблема: після вв2 радянські настанови значно спростили і фактично, як копати окопи треба або по книгам 30-х років, або по західним настановам. Знайомий кулементник офігів від об’єму нової інформації (тактики застосування і тд), які прочитав в документації до М2 браунінг (в наших методичках такого не було за його словами).

Мда, ще американці — а після фашисти придумали, що такі настанови треба малювати в коміксах з пінап дівчатами. Бо інакше солдати це не читатимуть. Так само найсуворіше дисциплінарне покарання (наряд по нашому) в американській армії — написати твір на 15 сторінок про демократію.

що такі настанови треба малювати в коміксах

Будь який мануал так потрібно «писати».
Як на мене набагато доступніше, ніж умовний препод біля дошки з крейдою.

Так само найсуворіше дисциплінарне покарання (наряд по нашому) в американській армії — написати твір на 15 сторінок про демократію.

Ви пропустили важливий момент — написати в темряві з червоним світлом.
Ця вправа (це саме вправа, просто її призначають коли людина/юніт десь налажали) тренує навички письма в темряві — дуже корисний скіл. А про що саме текст не важливо. У знайомого в бейсіку чувак заснув на чергуванні, то писав похоронки на весь юніт.

Ну там момент, що до цього йде крос на 4 милі у повній викладці, віджимання з підтягуваннями тощо. Про червоне світло не чув, та впевнений, що фізіологію організму американці знають чудово. Навантажувати мозок значно неприємніше ніж мускули, думати боляче.

nashformat.ua/...​ktsii-z-fizyky-t.1-709426

Ось до 24.02 планували видати лекції Феймана, але рівень підтримки проекту можете самі бачити.

Почему там не лежит локализированная версия на укр языке? подозреваю что всем пофиг и дают просто пдфку на русском

Как вариант потому, что никто не потратил силы на перевод. Оно и правильно: кто на Украине не знает русского?

сканировать их они не торопятся)))

Може просто не вміють сканувати?
Я серйозно.
Був присутній (рік тому) на лекції.
Тема: «Як сканувати документи (у pdf) за допомогою сканера та/або смартфона»

Во время войны гуманитарии в фаворе. Они определяют смыслы, ищут новые идеи. Как рассказать солдату за что умирать. И вообще зачем мы тут все страдаем и куда идем. Технари на втором плане. Максимум для выкачки денег или для производства оружия. Но оружие мы почти не делаем. Значит остаются гуманитарии для запудривания мозгов.

Как рассказать солдату за что умирать.

А за испанскую дачу одесского военкома, за овощерезки и барабаны в бомбоубежище? За будущее детей? Фу, глупость какая!

За будущее детей?

Ти в це не віриш.
І максимально цю «не віру» розповсюджуєш.
Чи більше тих, хто не вірить, тим менше мотивація.
Отож як апелювати до «за майбутнє дітей» взагалі?
ІМХО ніяк вже

Ти в це не віриш.

Так у меня и детей нет, соответственно что-то делать для Украины как государства нет никакой мотивации

Так «за будущее детей» то не мої слова ж.

Так вероятность, что я пойду воевать поэтому и стремится к нулю, что нет мотивации.

Так відомо, що здоров’я не дозволяє.
Тут і говорити нема про що.

Так вже багато разів писав, як вирішило

Чувак, сучасні книги по

математике, физике, химии

пишуться англійською і купляються онлайн.

Будь які виставки це ширпотреб. А ти хочеш там знайти специалізовану літературу.

Знову ж таки, нація може дуже просто розвиватися, читаючи технічну літературу на англійській мові. Скандинавські держави гарний приклад.

Не брешіть самому собі. Подивіться рівень знання англійської в опитуваннях на цьому сайті. І врахуйте, що в опитуванні брали участь дорослі люди. А мова йде про те, щоб книжки мали змогу читаті діти. Вони точно знають англійську? Перші свої науково-популярні книжки я прочитав десь у віці 12-13 років. А бажання вивчати англійську мені начисто відбила перша вчителька англійської, поставивши першими оцінками дві двійки, мабуть взагалі перші у моєму шкільному житті.

поставивши першими оцінками дві двійки, мабуть взагалі перші у моєму шкільному житті.

Wow, what did you tell her to get «по е баллу»? :)

Я ХЗ що там на болотах (навіть сперичатись не буду і країни для мене такої не існує бо я не визнаю їх суверенітету).
Але по логіці якщо буде попит то буде і пропозиція, а не навпаки. Тому корінь питання — чому немає попиту конкретно у книжковому арсеналі. Скоріш за все ті кому треба дістають родянські або книжки зарубіжних видань англійською, а на наші забивають.

Скільки серед них оригінальних робіт, а скільки перевидань з радянських часів?

А так, причини дві.
1) раніше нікого не парило викладати матан по Демидовичу з Фіхтенгольцом, чи фізику по Ландау-Ліфшицу, по змісту вони не надто застаріли (хоча і просто жахливі в сенсі іллюстративності матеріалу)

2) книжки по технічним темам в принципі стагнують в світі, нові теми або підпадають під комерційні таємниці, або застарівають ще за час видачі книги. Інтернет і розрізнені блоги і аппноути від конкретних корпорацій замінили книги в ролі технічної самоосвіти.
Наприклад, по електроніці, крім Хоровіца-Хілла немає жодної книги, про яку можна було б сказати що це мастхев для спеціаліста, все нішеве і маловідоме.

З другим не згоден, книжки усе ще актуальні. Просто інтернет разом із здійсненням інформаційної революції із доступом до інформації , почав генерувати величезну кількість інформаційного шуму. Тобто інформацію від якої нема, на перший погляд, жодної користі в практичному плані. Насправді і її можна збирати автоматично та робити якісь досліди із виводами, та будувати бізнес моделі, робити політичні проекти, маркетингові досліди тощо.

А це проблема того, що ми були надто пов’язані з московією, вигідніше було ж продавати книги звідти замість написання/перекладів своїх, бо «какаяразница, все равно ж русский понимают», а тепер нема ні москальского, ні свого

По економіці це не було проблемою, навпаки вони же і були найбільшим нашим клієнтом мало не по усьому. Від ракет — до труб, які стало нема кому продавати, вони більше нікому виявилось не потрібними. Проблема сугубо політична ми не хочемо так жити з олігархатом і корупцією, а вони не хочуть щоб ми жили не так.

То все теоретичні наші прибутки, з яких все одно б нічого не пішло на українське видавництво, бо книжка російською, видана на території всього постсовку, буде дешевша ніж українською, яку зможуть продати лише тут

вигідніше було ж продавати книги звідти замість написання/перекладів своїх, бо "какаяразница

Ну вот мне на русском лучше. В чем проблема дать мне возможность покупать книги по математике?

В тому що книги російською видаються зазвичай в країні яка з нами воює

Зазвичай != завжди, до того ж навряд чи їх можна купити в Україні, то локальний для США продукт для місцевої русні

Сэр уже отказался от российского газа?

Некоректне порівняння:
1. книги, на які підсів особисто пан Кожаєв та у яких є купа іншомовних альтернатив
2. стратегічний ресурс, на який давно підсіла економіка, складно замінити і зі значними родовищами на окупованій території
А то з такою логікою можна взагалі ні від чого російського не відмовлятися, бо оце наплодили якісь полуміри:)

Тут я не поспорю — знання це сила, але коли від наявності російських книг буде більше імпакту ніж від російського газу, тоді і відмовлятися будемо в зворотньому порядку

От учебников по математике импакт строго положителен

На англійській мові — згоден. На російській — під питанням: мова науки англійська, багато матеріалів є лише англійською, навіщо тобі математика, якщо ти суттєво обмежуєш себе у контенті?

Потому, что популярных книг по математике тупо больше и они лучше на русском

Потому, что популярных книг по математике тупо больше и они лучше на русском

Ану накидай список.
Тільки сучасних, а не перекладений англійською колмогоров.

Ну, например творчество покойного Понарина. Он правда умер в 2008-м году, но для математики не столь важно

Ну, например творчество покойного Понарина.

Гуглиться «елементарна геометрія». Про Кушніра я тобі вже розповідав. Або ось uk.wikipedia.org/...​_Григорій_Борисович#Прац

Закінчував той самий виш що і ти, але він норм людина.

Ви думаєте, що англійською мовою немає книг з Calcilus? Чи що Зорічу немає аналогів? Я б ще зрозумів МФТІ, але МГУ... Так ось огляд досить різних підходів:
Top 5 books to learn calculus with comparation

Просто усе рівно рано чи пізно треба буде вчити англійську, бо не усе перекладається, не кажучи про спілкування по роботі.

Так, але з точки зору держави, як на мене, вигідніше мотивувати вивчати англійську. Четверний ефект! По-перше, багато з тих, хто вчилися на російських підручниках, звинуватили у зраді через співпрацю с ворогом. І співробітник зі знанням англійської принесе більше велью.

Тому прекрасно, хочете — качайте книги з інтернету, друкуйте, хто вам не дає? Але це ваші проблеми. Держава не має допомагати у таких справах. Та й мені на них начхати.

Але підручники з математики то мізерна частина рос книг, а розбиратися ніхто зараз не буде, чи там справді корисна математика, чи 2+2=5

Б***ь, что там разбираться? Написано: сферическая тригонометрия — скорее всего это оно. И вообще, что за желание контролировать взрослых людей?

Б***ь, что там разбираться?

Це міг би бути чудовий девіз нашої влади:)
Контролюють не людей, а книжки, якщо пан Кожаєв знайде переправити книгу з московії сюди, ніхто ж його за це не посадить)

Мотивація працювати з англомовною літературою дуже бустить націю у технічному плані. А що кому треба особисто, то у більшості випадків це ніяк не допоможе країні, тому нехай це буде їхніми проблемами.

Проблема в том, что русскоязычная литература иногда лучше и её больше

Більше, ніж англомовної? Краще, ніж англомовна? Скоріше навпаки, дуже багато матеріалів є виключно англійською мовою. Тому, як на мене, вибору немає, хочеш не хочеш, а треба англійська.

Більше, ніж англомовної? Краще, ніж англомовна?

По математике — да

Якщо людина не в змозі зайти на amazon, та оцінити кількість книжок там по різним математичним темам, та порівняти їх з кількістю книжок у рунеті (це не кажучи по arxiv.org), то для неї жодна книга по математиці не буде в нагоді. Там більше не можна довіряти її словам, що там краще.

Сэр умеет читать, что там с научно-популярными книгами, написанными хорошим языком? Которые можно читать для развлечения.

Тисячі. З останнього мені сподобалося

www.amazon.com/...​tan-Needham/dp/0198534469
або
www.amazon.com/...​itionality/dp/1108711820

Або, наприклад, новий випуск Д. Кнута, там де алгоритм танцюючих посилань, його ще не перевели? Або навіть на сайті Кнута можна скачати його поточні версії майбутніх випусків.

Взагалі, навіть якщо брати російськомовні видання, то кращі науково-популярні книги це переклади з англійської. Як-то Пенроуз, Хокінг, Докінз, ...

Потому, что английский я уже знаю. Речь не о том

Значит нужно на русском, его знают все

Ні, тому така так багато воні. Багато хто не знає, погано розуміє і не хоче вчити взагалі. Що власне не дуже відрізняється від аналогічного не бажання вивчати українську та інші мови, наприклад білоруску.

Ну звісно, взяти автомата калашникова чи стати до гармати та почати вбивати «холів» сенс є, а от вивчити мову чи взагалі сприймати когось крім себе не за пуп землі — нема. Щоправда пуп виявився маленький,, та морда бита на виході.

Воване, можеш змиритися — русні і руснявої науки в Україні не буде. Готуйся мігрувати у Грузію.

Тогда, увы, никакой не будет. Ты же не думаешь, что сюда прилетит вдруг волшебник в голубом вертолёте и бесплатно всё сделает заебись?

Вот, чтобы твои проблемы не стали моими я и хочу свалить

Дивина, міг не повернутись з чемпіонату.
Але повернувся ж.
Щоб що?

По двум причинам
1. Федерации перекроют кислород, а я отношусь к обязанностям серьезно если сам их взял на себя
2. У меня здесь больные родственники

Федерація хіба не Українська? Щось з ЄС?

Федерация всеукраинская, как бы по другому они получили разрешение на выезд? Но если я бы не вернулся, у них были проблемы. А они — друзья, не могу подставить

Рідня, старенькі та хворі, їм як раз виїхати без проблем.
А друзі, то інше.
Проте, якщо «Україна не варта, щоб там жити», то і друзям можна пояснити, що отак от...

Рідня, старенькі та хворі, їм як раз виїхати без проблем.

Они могут не пережить переезд

друзям можна пояснити, що отак от...

Просто на соревнования не выпустят

Русняві недолектори по наукпопу — це такий крінж

Українські є, але ви їх не читаєте, бо російськомовний-російськокультурний.
Видавництво Віхола їх видає

Хоча крінжунь на кшталт Асі Казанцевої точно нема, але ца краще

Біологі, археологія, хімія — це не гуманітарщина

Там немає нікого і близько рівня Канемана чи Сапольські, тому навіщо брати перекази руснявою, якщо можна звертатися до оригінальних книг, хой в перекладі українською чи напряму англійською?

А Зіміна русня давно загнобила, він іноземний агент, і нічого вже не видає

какой нить зимин финансирует

Зімін закрив свій фонд у 2015, як фонд став «іноагентом». Та й сам помер пару років як.
Там все зараз валиться. Інше питання, що валиться з доволі виского рівня, то ж летіти буде довго ...

Як колись із латиною було, бо доволі довго до промислової революції європейська цивілізація використовувала знання накопичені Римскою Імперією. Промислова революція почалась саме в Англії з впровадження в експлуатацію шотландцем Джеймс Уаттом та чисельними компаньйонами парового двигуна. Напевно багато в чому це засновано на роботах фізиків теоретиків за заснування школи Ісаком Ньютоном. З того самого часу англійска поступово замініює латину в точних науках, а після і в усіх науках.

У французку, ще модна повірити, через передову академію наук. Та провідні німецькі вчені, як то Альберт Енштейн чи Вернер Фон Браун самі подались до Америки.

Можно подумать, у фон Брауна кто-то интересовался, хочет он в США или нет.

Как вы точно подметили — до войны. Только не до второй мировой, а до первой мировой, когда ее еще первой никто не называл. Не напомните, почему в США перестали преподавать немецкий в 1917?

Так и тут — до войны рашкованским подсосами никто особо не занимался, а сейчас занимаются. Рашкованские собаки лают, а караван, все равно, идет. Просто Кожаев, например, хочет, чтобы ему все принесли на блюдечке с каемочкой, а кто ж принесет, если вокруг такие же Кожаевы? Вот и приходится по чуть-чуть...

Я тоже об этом думала недавно. Активно ходили в книголенд, и прочие книгарни в период 17-20годов. До сих пор не могу понять, почему гемингвей и ремарк на украинском дороже раза в 1,5 чем на русском были. Чисто с покупательской точки зрения, на книги есть ограниченный спрос. Молодежь в телефонах. Кто постарше, зарабатывает себе на жизнь самостоятельно, и книги в семейном бюджете обычной укр семьи будут наверное в конце списков приоритетов. Но даже если там останется условно 300 грн лишних,даже детские книги на украинском по таким ценам, что не до них будет. Очень дорого, по какой причине у нас так дорого и не доступна литература-хз. Но наверное корреляция с общим уровнем интеллекта есть. Я книголюб, поэтому считаю что литература должна быть максимально доступна всем!!!!!!!! И везде. Бесплатные библиотеки, выставки, магазины подержанных книг, детские конкурсы по чтению и т.д. Цены. Все упирается в них.

Я специально сейчас зашла на сайт книголенда, чтобы посмотреть прайс:
Детская книжка:
Малим дітям про все на світі. Енциклопедія в казках-470 грн.
Возможно, в этом и ответ. На печатают, потому что не купят

на украинском дороже раза в 1,5 чем на русском

Думаю, що основна причина — тиражі. Тих, хто розуміє російську, в рази більше україномовних, тому можна нафігачити більше книг з меншою собівартістю і продати за відповідно меншою ціною.
До того ж багато зарубіжних книг на російську ще при совку переведені і вичитані — тільки верстай і друкуй. А українською ще й це робити треба, на що уходить час і гроші, які накладаються на відносно малий тираж

бо «какаяразница, все равно ж русский понимают», а тепер нема ні москальского, ні свого

Тут ще гірше. Не просто своя дурість, а і те що русня викупає права на «регіон СНД» і тому щоб видати щось в Україні українською треба з ними домовлятись. Це більше проблема з фільмами та музлом, але і з книгами теж є.

Темы только нужны, а для этого нужны знания. Знания получаются в результате исследований. 720 миллиардов долларов в год в науку, в отличие от США например у нас нет. Соответственно как скажем Коши или Лавуазье, придется делать что то за счёт энтузиазма. Собственно по сему подавляющее большинство технической литературы в мире на английском и написана американскими авторами. Аналогично подавляющее большинство лауреатов Нобелевской премии так же как и премии Тюнинга и прочих научных премий тоже американцы. Конечно можно писать и из Америки, тоже вариант иначе выйдет пописулька в стиле «Какой я замечательный формошлепер» или «Как таскать тикеты по борде».

Темы только нужны

О г-споди!!! Темы тебе? «Вайти в айти за 21 день», «Системное погромирование на джаве в ляликсе», «Сокеты и вебсокеты: как не перепутать».
Вообще пойди на SO, найди вопросы (не ответы!) с наибольшим кол-во лайков и напиши на эту тему книгу.
Ты что, всерьез думаешь что массовому потребителю нужны глубокие и узкоспециализированные знания? Нет, это не так.

На эти темы — которые народ станет покупать, уже найдется по паре книг от американских авторов, причем отличных. Кто напишет книгу положим по микросервисам — штатный техрайтеры Amazon, Google и Microsoft из команд AWS, GCP и Azure или «микола пупкін» из «рогатакопита аусторс софтсустемс»? Микола с большой долей вероятности пойдет ее покупать, а потом будет с умным видом копировать от туда архитектуру по шаблоном и изображать из себе звездочета. Книги с более четкой теорией например по распознаванию изображений или AI и анализу данных, с большой долей вероятности будет писать профессор из калифорнийского вуза типа Беркли или Стенфорда, потому что там опишет результаты фундаментальных исследований. Аутсорсер будет писать об аутсорсинге, так чтобы его при этом читали. Можете посмотреть рейтинги статей Кожаева, там разница ни разу не в сторону технического контента. Елементарно потому что можно взять Книгу Дракона и там будет полнота информации. Но делать исследования и писать все равно надо иначе вообще в кочевников в чуме превратимся. P.S. В целом мне статьи Кожаєва Джоела Спольски — Верблюды и песочница напоминает, правда как то в зеркале с другой стороны.

На эти темы — которые народ станет покупать, уже найдется по паре книг от американских авторов, причем отличных

Их надо еще перевести хотя бы

А какой смысл в этом ? Переводим, даже если только электронную версию продаем — кто ее купит, чтобы просто оправдать перевод и роялти авторское ? Это как с тех статьей, работаешь по выходным месяц, делаешь контент. Результат 5000 просмотров и парочка ядовитых комментариев от людей на конкурирующей технологии ну или просто троллей которые развлекаются словоблудием по интернетах. Соседняя тема — с клик бейтом типа : «Как стать самым богатым человеком в мире и купаться в деньгах как Скрудж Макдак #бабки #телки #тачки» 5 000 000 просмотров и разберут на цитаты как сочинения Ильфа и Петрова.

Потому что книга — это не сраный веб бложик, где идут рандомные статьи на разные темы без связи, нити и смысла. Книга — это (должна быть) материал на много страниц посвященный теме от и до, с кучей дополнительной инфы, которая грамотно встроена в общую канву.
Смысл книги в том, чтобы заменить часы гуглячки (т.е. деньги, т.к. это рабочее время погроммиста) на понятный и проработанный материал. Условно, если у погроммиста рейт 10$ в час, и ему придется гуглить тему два дня, то книга по цене в 50$ будет отличной альтернативой.

Ось тут досить багато видають//продають книжок про дизайн українською, ще років 10 тому такого не було:
www.arthuss.com.ua/shop

Власне теж переклади з англійської, але чудово.

Там не тільки переклади, тому що є
www.arthuss.com.ua/...​yhy-ukrayinskykh-avtoriv

Але ще є такий розвиток:
Projector Institute запускає видавництво, яке друкуватиме лише українських авторів
www.the-village.com.ua/...​lishe-ukrayinskih-avtoriv

Напевно це філантропство в чистій формі, але підтримую. Суть така що знання і наука породжують бізнес набагато частіше ніж навпаки.

Треба писати. Суть така, що українська технічна література — це зона ризику для видавництва, дуже вузький ринок. Деіндустріалізація, яка відбулась в країні суттєво зменшила потреби в технічних спеціалістах як таких, це впливає на усі сфери життя від бюджету до набору студентів на інженерні спеціальності. Та відповідно той самий Тарас Чмут каже, що виробляти зброю в Україні і дорожче і гірше, ніж купити її закордоном. Тому часто ті самі українські автори писали російською або одразу англійською — щоб потрапити на значно ширший ринок. Так само скажімо 95 квартал, знімав свої фільми і серіали російською — так його можна було показувати десь на 300 мільйонів людей мало не на весь колишній СРСР. Насправді література є, випускається скажімо вищими — та її тиражі мізерні. Ну і звісно фінансування фундаментальних наукових дослідів, теж на рівні, що прибило дно, те що функціонує це тільки в конгломераті із іноземними колегами та грантами, або праця у філіалах іноземних компаній. Коротше кажучи, відсутність масових тиражів технічної літератури це такий стан який багато в чому показує політико-економічний стан держави, та суспільства. Про «наші спеціалісти круті» це такі вологи мрії від податківців, які голодні та треба ще когось общіпати. Як казав профессор із історії який нам читав лекції в університеті «Из нихрена, бывает — нихрена».

Чим пахне?

Здебільшого перекладами з англійської мови. Хоча не визнавати, що супротивник в цьому аспекті має істотні переваги — самообман, ще як має. Як і скажімо по артилерії і боєприпасів, краще мінує, краще копає окопи, має перевагу в повітрі і т.д. це реальність. При цьому по розвідці та засобами зв’язку він відстає.

BTW На болотах те саме як бачимо youtu.be/GPaqXDSdc1g?t=722

Книгами, дядя. Книги пахнут деньгами, здоровьем, детством

А ще ковбасою по 2,20 і масними відбитками котлет. А ще тут читаєм, тут не читаєм, а тут рибу загортали.

В России

На России

Так ти живеш в Кожаєв-land.
Всім піхй на науку, техніку та зрештою на державу. Все по завєтам Вовкі.
Розвивається в країні тільки мордобиття.

Очевидно, что актуальным является лишь последний вопрос твоей филиппики. Что же касается первой части, то элементарная проверка показала наличие следующих книг в «Книгарні Є»:

— Володимир Булгаков. Теорія механізмів і машин. Підручник.
book-ye.com.ua/...​zmiv-i-mashyn-pidruchnyk
— Борис Крупник. Світло та композиція. Від засобів виразності фотографії до технічних налаштувань.
book-ye.com.ua/...​tekhnichnykh-nalashtuvan
— О. В. Омєлічев. Підручник з будови автомобіля. Посібник для автомобілістів-початківців.
book-ye.com.ua/...​mobilistiv-pochatkivtsiv
— О. М. Холод. Комунікаційні технології.
book-ye.com.ua/...​unikatsijni-tekhnolohiyi
— Є. В. Кліменко. Будівельні конструкції.
book-ye.com.ua/...​/budivelni-konstruktsiyi
— І. Кузьо. Теоретична механіка.
book-ye.com.ua/...​ra/teoretychna-mekhanika

Это навскидку, только то, что было на первой странице поискового запроса. Как мы видим, техническая литература есть, и на том же сайте «Книгарні Є» её можно приобрести, можно приобрести её и в оффлайн магазинах сети. Почему ты ее не нашел на книжном арсенале — совершенно другой вопрос.

Оголосіть тиражі будь ласка. Щось мені підказує, що десь в 10 разів менші скажімо перекладу з англійської Стівена Кінга і в 1000 разів меньше за такий самий переклад Гарі Поттера. Читач голосує гривнею. Якщо в країні пару мільйонів технічних спеціалістів, то і попит буде відповідний. А коли скажімо : ЛАЗ, КРАЗ, ЗАЗ чи КМЗ в тому стані в якому вони є, хто буде купляти книги с конструювання автомобілів ?

Питання не в тиражах. Питання в тому, що книги є, й ці книги можна купити. Й ще питання в тому, чому цих книг немає в книжковому арсеналі, хоча ці книги є у продажі в інших місцях.

Ну саме тому, ринкова економіка — попиту нема, нащо його тоді друкувати — окрім формальних правил, для наприклад отримання наукового ступеню? А так на полицях книгарень зараз здебільшого розважальна та дитяча література, ще чітко бачу тренд на книжки про бізнес, напевно користуються попитом. Теж такі полюбляю інколи, бачу що багато менеджерів так само і прийоми звідти використовують по роботі. Технічні спеціальності, в минулому відповідно нема кому читати ті книги.

Підписатись на коментарі