Чому так мало переглядів технічних постів на medium.com та dev.to?

На medium.com можна проглядати статистику своїх постів з розбиттям по «views» та «reads». На скільки я розумію, views — це скільки разів цей сайт показав заголовок мого поста у списку з іншими постами, а reads — це скільки разів користувачі зайшли і прочитали пост. Для своїх постів я використовую такі популярні теги, як Node.js, NestJS, TypeScript.

От я ще розумів би, якщо б reads було мало, хоча views було б декілька тисяч. Але ж такий мегапопулярний сайт як medium.com не дає навіть і декілька сотень views! Що за нах?! Наприклад, мою статтю NestJS vs. Ditsmod: injection scopes за 9 днів показали всього три рази, причому зайшли і прочитали цю статтю два рази. Як таке може бути на найпопулярніших сайтах? Приблизно це саме стосується і dev.to.

Раніше у мене було декілька припущень. Спочатку я думав, що я мабуть вважаюсь новим блогером, тому медіум і dev.to бояться отримати від мене спам. Але ж перша стаття на медіумі у мене була ще у 2021 році, і після цього взагалі нічого не змінилось в плані видачі моїх постів.

Потім я подумав, що медіум неунікальні пости не робить популярними. Тобто якщо окрім медіума я зробив крос-постінг на інші платформи, то він це враховує. Але не допомогли й унікальні пости, які я публікував тільки на медіумі.

ChatGPT каже, що medium.com, dev.to та hashnode.com — це топ сайти для блогінгу для технічних статтей. Але якого фіга так мало переглядів на цих сайтах? Треба щоб фоловерів було багато? А звідки вони візьмуться, якщо пости нікому не показуються?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Схоже, що у вас статті дуже складні для широкого читача. Понасипано технічних термінів які загалом зрозуміє лише бувалий фронтендер та подібні йому. Уявіть що статтю читатиме джуніор з Бангалору. Науч-поп теж читають часто в якості розваги. У вас там чисті мануали по лібам, які цікаві загалом народу які виконують якусь роботу. На DOU власне те саме. Стаття типу «Як я став найкрутішим CEO чи CTO у FAANG» з історією життя від народження чи «Как найти хорошую работу, где платят много денег» буде в топі. Тоді як якийсь мануал, буде десь на дні. На тому же реддіті, де вас відмодерували за намагання просунути технологію на халяву, подивіться, що вам в коментах відписали — люди з конкурентних стеків вам кажуть, що ваш стек лайно.

На тому же реддіті, де вас відмодерували за намагання просунути технологію на халяву

Забанили мої статті зразу після того, як я їх дуже суттєво змінив. Справа в тому, що раніше я взагалі не цікавився reddit, а коли пару днів походив подивився, бачу що у більшості там немає публікацій, а є лише короткі питання, майже як на stackoverflow, тільки на будь-яку тему і не завжди питання. Тому я вирішив що і я залишу тільки вступний опис і лінки на свої пости, які я раніше опублікував на dev.to. Виявилось, що це не сподобалось модераторам. Хоча, на скільки я зрозумів, більша ймовірність що це не сподобалось їхній автоматичній системі перевірки постів, бо забанили прямо зразу після зміни поста.

Добре хоч вони вже встигли понабирати по 11-13К переглядів. Спитав у модераторів «що за причина», мовчать вже дня 4.

написал 3 года назад статью небольшую, и написал 2 месяца назад статью небольшую

у первой 20000 просмотров, у второй 6, карл)

возможно первая супер популярная тема, а вторая очень нишевая, плюс первою статью я закинул в линкедын + кинул сотрудникам(то есть был изначальный буст в виде read + clap(like)), вторую статью просто сделал и забил.

но все же разница супер большая.

Хлопче, та нашо тобі той Ditsmod.
Ось, постиш фотку бокала свєтлого з піском на задньомому фоні, та отримуєш 428 переглядів з ніх*я )

dou.ua/...​rums/topic/44199/#2659191

Фігасе! На reddit стаття NestJS vs. Ditsmod: injection scopes легко і не вимушено набрала 12.5К переглядів за сутки, і навіть не втопилась у мінусах. Конверсія також хороша (я так вважаю), бо на документацію перейшло 192 юзера.

Щоправда є і ложка дьогтю. Спробував проекспериментувати, тому опублікував другу статтю із серії «NestJS vs. Ditsmod», але на цей раз вночі о 2:00 за Києвом. Думав, що у цей час якраз починається нова робоча доба в Японії, ну і китайці скоро підтягнуться... Схоже що підтягнулись, але замінусували пост. Причому він мав таку ж приблизно якість як і попередній пост, який я опублікував приблизно о 8:00 вчора. Через мінусування, новий пост набрав всього тисячу переглядів за 8 годин.

З іншого боку, може причина інша. Може мені хтось пояснити? Може подібні статті не треба щоденно постити у сабреддіті r/node?

Поділюсь результатами публікації на reddit у r/node статті Ditsmod — new NodeJS framework writen in TypeScript. Публікація була 16 годин назад, її переглянули на даний момент 9.3К разів, створено 26 коментарів, перейшли на документацію всього 33 користувачі (за вчорашній день), додалось 2 зірочки на github.

Чесно кажучи, думав що при такій кількості прочитань статті, кількість переходів на документацію буде в раза 3 більше, але я дуже задоволений і цим. Інколи гугл-аналітика показується із запізненням, може ще трохи збільшиться конверсія. До речі, кількість переглядів поста продовжує потроху рости.

Не пам’ятаю чому я раніше не публікувався на reddit у r/node, але думаю раніше у мене не було карми щоб це робити. Так що тим, хто хоче щось подібне розкрутити, рекомендую наперед зареєструватись на reddit і щось приємне написати користувачам щоб у вас виросла карма.

у меня порядка 50 статей было на medium с просмотрами до 500к/месяц, нужно наращивать аудиторию долго, у меня это заняло примерно 2 года, первая статья была ~100 просмотров, и основной трафик почти весь идет из поисковиков, соц сети/платформы не генерируют много просмотров, вот тут я подробно расписал контент стратегию indepth.dev/...​-and-dreams-can-lead-you, в середине статьи «Combining focus on excellence with blogging»

— view — це скільки раз відкрили статтю, read — скільки прочитали
— нижче в статистиці пише звідки відкривалась саття, чи безпосередньо із медіума, чи із іншого зовнішнього ресурсу: зараз в цій статистиці мали б появитися референси на доу
— дуже дивно, що автор хоче, щоб читали його статю ангоійською мовою і водночас пише тут в коментах, що не знає англійської мови

дуже дивно, що автор хоче, щоб читали його статю ангоійською мовою і водночас пише тут в коментах, що не знає англійської мови

Я ж не на поетичні теми пишу статті, так же? Чи може ви бачили серйозні ляпи англійською? Підкажіть, пліз, буду вдячний.

я не філолог, і не веб розробник, і не бажаю вам зла!

Ух, на reddit у r/node за 15 хвилин більше сотні переглядів Ditsmod — new NodeJS framework writen in TypeScript. Відносно непогано. Цікаво ще б знати який час краще вибирати для публікації.

але там перегляди якісь стрьомні. я недавно постив ссилки на пару відосиків в learnmachinelearning, майже моментом набралось 3К переглядів поста, але переглядів відео майже не додалось (ну може 1-2). тому там ще питання, наскільки та кількість показова і чи вона означає, що той пост далі заголовку хоч хтось читав.

Так, думаю ви праві, бо я додатково зробив кроспостінг і на r/ditsmod, який є покищо не популярним сабредітом, але там теж зразу з’явились 14 переглядів за годину. Мабуть reddit не відфільтровує ботів.

За годину вже до тисячі переглядів дотягує. Як результат — бачу онлайн читання документації 4-5 чоловік прямо зараз.

ну от ± відповідає моєму досвіду: кілька К переглядів конвертуються в одиниці якихось дій, наприклад перехід за посиланням.

За три години вже більше 2К переглядів, а переходів на документацію думаю під сотню буде (це загалом за весь період, а не прямо зараз).

Помітив що на hackernoon справді є велика кількість переглядів постів, але ще не побачив жодного коментаря під ними. В чому причина, ніхто не в курсі?

На скільки я розумію, views — це скільки разів цей сайт показав заголовок мого поста у списку з іншими постами, а reads — це скільки разів користувачі зайшли і прочитали пост.

ні, не зовсім
views — скільки разів відкрили статтю, а reads — скільки разів прочитали, тому що там є ще окрема метрика по середній ксті часу читання статті.

навряд проблема в кросс-постингу, хоча я запостив прямий лінк на статтю на медіум в лінкедіні.
я взагалі поняття не маю в джаваскріпті, але припускаю, що напевно проблема в тому, що теги деколи вузькі — типу ditsmod, nest і тд.
медіум дозволяє додавати на кожну статтю до 5 тегів включно, то скористайтесь цим і додайте теги javascript, programming etc — це зробить більшим охват потенційної аудиторії.

дуже важливо, що я помітив, так це те, що на мої статті більшість переходів з пошуку гугла та гітхабу. тому додайте в репо readme лінки на ваші медіум статті, це має допомогти.

додайте теги javascript, programming etc — це зробить більшим охват потенційної аудиторії.

Так розумію це, але мої статті дуже слабо стосуються саме javascript, тому не хочеться спамити... але прийдеться =).

programming — це взагалі щось таке сильно узагальнене... невже на такий тег ще хтось підписується...

Так на dou все те саме, технічна стаття набере 1-3к переглядів максимум.
А якийсь шітпост — 10к+ та 200+ коментів.
Хоча це «профільний» форум

медіум та дев.то вже перенесичені статтями. Коли їх тисячі, то перегляди розподіляються згідно power law а не тому що ви собі надумали

Якщо ви хочете щоб вашу статтю прочитало більше людей вам потрібно подаватися у спеціалізовані видання які проводять фільтрацію та курацію контенту. Ці портали мають менше публікацій але кожна з них буде отримувати більше переглядів.

Приклади таких порталів це hackernoon та towardsdatascience. В останньому публікувався і отримав багато переглядів.

towardsdatascience тілки для DS i AI чи і для інших навколо ІТ тем?

В їхньому about сказано що сайт саме для DS та AI.

Medium — в сад, на читанні третьої-четвертої статті в браузері зʼявляється плашка «плати, а то фіг що покажемо». Намагаюсь на нього не ходити взагалі, але якщо спромогся зайти — кожну нову статтю в private window, щоб не доставало. Платити за невідому херню точно не збираюсь.
Dev.to — було активно ходив, але перестав, бо фільтрувати тупий шум «я зрозумів для чого потрібна git commit!» надто дорого.
HN хоч частково цікаво виглядає.
Якщо ви ще й постите про те, що цікаво 1-2 дивакам, то результат очевидний.

(Ледь згадав — є/був такий Єгор Бугаєнко, все собою заспамив до ковіду, потім зник кудись. Ось він казав, що на HN чистий рандом і можна постити одну посилку декілька разів, іноді вибухає, потім знову тиша. Не знаю, чи можна вірити.)

ChatGPT каже, що medium.com, dev.to та hashnode.com — це топ сайти для блогінгу для технічних статтей.

Він попугаїть те, що пишуть такі ж прихильники щось запостити.
Ну і «статті про примхи фронтенду» != «технічні статті».

До речі, mblog.dev помер? Cloudflare дає 502. Пішов подивитись, чи є там хоч щось за межами фронтенду, але, очевидно, any% від 0 це 0.
Закономірно, однако.

До речі, mblog.dev помер? Cloudflare дає 502.

dou.ua/...​rums/topic/44314/#2656269

Пішов подивитись, чи є там хоч щось за межами фронтенду, але, очевидно, any% від 0 це 0.
Закономірно, однако.

Про яку закономірність ви кажете?

В мене теж саме зі статтями на Medium і інші англомовні ресурси, включно з Reddit та Hacker News.

Скільки б всього не постив і як би не експерементував, включно з тим, що перечитав сотню порад як і коли постити, нічого не працює.

Впевнений, що «взломати» це можна, там є алгоритми успіху в стилі алгоритмів ранжування сайтів у пошуку, але я не прошарив.

Але мене це бісить, бо у нас на DOU і, коли я ще писав на Habr, алгоритмів ніяких немає: написав гівно — нічого не отримав, написав топ-контент — отримав перегляди і зірочки/плюсики/закладки.

Мабуть, там перегляди робляться виключно через посилання з твітеру від розкручених акаунтів

Мабуть треба якусь карму на DOU додавати щоб збільшити заохочення до технічного контенту.

Коли активно писав про Go то шукав собі напарника з кращим рівнем англійської мови, щоб разом вибирати теми, а потім я б публікував на DOU, а напарник на Medium.

І яка була статистика по переглядам/читанням саме на медіумі?

На medium.com в мене відсутні публікації тому й шукав напарника.

Є статистика тільки за dev.to:
Пошук в глибину на прикладі задачі Ханойської вежі (Jul 31, 2020):

Readers 1033
Reactions 12
Comments 2

Обережно кодогенерація (Sep 21, 2020):

Readers 48
Reactions 2
Comments 0

Face recognition with Golang (Nov 15, 2020):

Readers 1206
Reactions 14
Comments 0

Поширювали лінк на цю статтю у соцмережах, чи це усе результат роботи внутрішніх алгоритмів dev.to по видачі ваших постів?

Залишав посилання у статтях на DOU:

Також рекламував вакансії у статтях й відповідно зацікавлював компанії також поширювати статті.

Щось зовсім мало, як для таких платформ. На моєму вебсайті devzone.org.ua де кількість відвідувачів на добу не більше 100, деякі статті набирають більше переглядів.
Наприклад:
Найважливіші архітектурні шаблони, які необхідно знати — 3.2K
Жадібні алгоритми — 2.4K
Повне керівництво по Flexbox — 2.8K
І це рахуються лише унікальні перегляди.

Можете спробувати і туди публікувати.

Для мене важливо розуміти хто володіє ресурсом на якому пишу статті

На mblog.dev в тебе було більше читань.
Чому закинув?

Дякую, що згадав за mblog.dev. Я тягнув до останнього, аж поки не закінчились гроші для хостингу. Зараз у мене найсильніша фінансова скрута з моменту, коли я взагалі почав заробляти на себе гроші. Через нульовий рівень розмовної англійської не можу знайти собі роботу в ІТ, це при тому що у мене досвід роботи 14 років саме як айтішника. Щоправда, зараз шукаю тільки віддалений формат. До 24.02.2022 хоча б 20% роботодавців не вимагали розмовної англійської, тому роботу можна було знайти за місяць-другий. Зараз же мабуть цей показник скоротився до 1-5%, я активно шукаю роботу з лютого 2023 (майже 6 місяців).

З іншого боку, навіть якщо б були гроші на хостинг, все-одно можна було констатувати, що українські айтішники ідею «українського хабра» не підтримали. У більшості мова йде саме про айтишників, які бачили тему про mblog.dev на DOU, і навіть не перейшли проглянути що там сайт, не те щоб там зареєструватись. До речі, десь за 9 місяців життя mblog.dev, на ньому зареєструвалось 96 користувачів, і окрім мене на ньому публікувалось пару чоловік.

На жаль, більшість ставилось до цього проекту, як наче це більше комерційний проект, ніж технічний сайт для блогінгу (аналог українського хабра). Відповідно люди хотіли щоб приходити вже на розкручений сайт, бо публікуватись на сайті, де зареєстровано всього 100 чоловік якось невдобно...

Через нульовий рівень розмовної англійської

Ви щось робите із цим, правда?

Ні, не роблю. На жаль, у школі не викладалась англійська, тому базових знань немає. Усі варіанти по вивченню, які мені пропонували на роботі і поза роботою, стосувались підтягування знань, коли вже є за плечима 5-10 років вивчення англійської мови у школі. Репетитора не наймав, бо до 24.02.2023 я легко міг знайти роботу і без англійської. Зараз же прийшов жорсткий облом, коли роботи не можу знайти через відсутність розмовної англійської, та ще й немає грошей на репетитора щоб почати її вчити.

Але ж усе є в ютубі? Принаймні читати та сприймати на слух можна без репетитора.

Щось я таки роблю в плані вивчення англійської, в тому числі і завдяки youtube, але в основному завдяки гугл-транслейту. Технічну документацію для свого стеку читаю майже без гугл-транслейт, пишу документацію англійською, щоправда майже завжди через гугл-транслейт, але я вже у більшості розумію де машинний переклад не справився і виправляю це (зацініть якість, якщо є час та натхнення ditsmod.github.io/en).

Зацінив. Нормально читається.
Ще можу порадити дивитися відео на ютубі на англійській із ввімкненими субтитрами. Ютюб гарно генерую субтитри на ходу.

Так, інколи займаюсь і таким навчанням. Буває навіть що чую переклад, і розумію що перекладачі підігнали переклад під українські особливості (наприклад, у нас прийнято інколи називати чоловіка жеребцем, а в англомовній аудиторії їх називають собакою =).

гугл-транслейт

А ти спробуй DeepL. Там же є як перекладач, так і помічник на письмі.

Є розширення на Chrome, і неофіційне на Firefox.

Медіум — не технічна платформа, там якась ракова політота

По-перше, на медіумі дуже багато технічних статтей, і вони нарешті впровадили можливість підсвічувати програмний код... По-друге, такі спеціалізовані сайти як dev.to та hashnode.com не кращі в плані кількості переглядів.

Спробуйте hackernoon. В них хоча б людський підхід до авторських прав

Як на мене планка якості там сильно занижена, тому й мало хто шукає нові статті. Для мене наприклад більшість інформації приходить в окремих розсилках на пошту, де вже відібраний контент, і там майже ніколи немає постів з цих платформ. Більшість має власні блоги.

в окремих розсилках на пошту, де вже відібраний контент

А хто відбирає цей контент?

Наприклад thisweekinreact.com, по якому принципу підбирається не цікавився

Змініть Костя Третяк на Kostia Tretiak.
Шарте свої статті в Лінкедін, Твітер, Фейсбук.

Статті розшарюю саме на цих платформах.

Скільки у вас друзів в Лінкедіні?

625 контактів, щоправда, переважна більшість із них рекрутери.

безкоштовно Лінкедін дозволяє 5000, добаляйте вашу цільову аудиторію.

Я полистал, вы пишете про какие-то NestJS и Ditsmod. Я, например, не слышал ни про то, ни про другое. Вероятно, целевая аудитория маленькая?

Мене дивує мала кількість views, а не reads. Я використовую теги Node.js та NestJS, по-ідеї це досить популярні теми щоб медіум хоча б показував їх користувачам. Якщо б було багато показів моїх постів, але мало прочитань — то це вже інша справа, бо людей може справді мало цікавити що саме я пишу, це б мене не дивувало. А коли я знаю, що NestJS за тиждень скачує 2.5 млн. разів, а node.js на порядок ще популярніша, то дивно що такі популярні платформи як медіум за 9 днів всього три рази показало мій пост.

Медіум може і показує користувачам посилання на статті. Тільки навіщо їм відкривати статтю, в назві якої якийсь маргінальний стек, який вони не використовують.

Спробуйте на реддіті в відповідному сабреддіті (r/node з кроспостом в r/ditsmod) посилання на свої статті пропромоутити.

Але чесно кажучи, я б чуда не чекав. Як почесний ветеран велосипедобудування, я не бачу причин, за якими хотів би перевести свій проект з NestJS на Distmod.

Тільки навіщо їм відкривати статтю, в назві якої якийсь маргінальний стек, який вони не використовують.

Маргінальний стек — це ви так про Node.js, TypeScript, NestJS, Ditsmod? Щось ви явно плутаєте.

Як почесний ветеран велосипедобудування, я не бачу причин, за якими хотів би перевести свій проект з NestJS на Distmod.

А ви хоча б дивились документацію Distmod щоб побачити причини?

Ставити Ditsmod в один ряд з Node, TS або NestJS — мені б таке самовпевнення. 2 контриб’ютори (бота не враховуємо) і 45 зірок — це звичайно ж ні разу не маргінальний стек, так. І це ж причина, по якій особисто я не став би його використовувати, наскільки б він прекрасним не був.

Схоже ви не знаєте до чого придертись. Якщо ви говорите про стек, то в назвах моїх публікацій використовуються саме ті ключові слова, що я перечислив. Якщо ви говорите тільки за Ditsmod і 45 зірочок, то зірочки ж можуть збільшуватись (якщо ви раптом не в курсі).

Цікаво чи ви створили щось своє в opensource (раз ви пишете про «свої велосипеди»). Важко було розкручувати?

«Велосипеди» — це про продукт, над яким працював.

Своє: i.imgur.com/EVCF4ST.png
100+ тисяч завантажень

Якщо ви говорите тільки за Ditsmod і 45 зірочок, то зірочки ж можуть збільшуватись (якщо ви раптом не в курсі).

Вже 46 (-: Але Продукт треба просувати. Чекати, поки Медіум ось там покаже — нічого особливого не дасть. Просувайтеся в сабреддитах ноди і неста, це даст перегляди. Будут перегляди — будуть завантаження та встановлення.

До речі, на npmjs.com посилання на українську документацію бите. І, напевно, краще дати посилання і на англійську версію також поряд, гірше не буде.

І подумайте над тим, щоб зробити якийсь квік-старт гайд. Наприклад, «створюємо проект і робимо просте API, яке видає поточний час на сервері».

Це частково закриє потреби в документації, і покаже основні концепції.

У вас 275 зірочок — теж непогано, але репозиторій чомусь вже заархівовано.

100+ тисяч завантажень

За який період? Чи це за весь час?

Вже 46 зірочок

Дякую!

Просувайтеся в сабреддитах ноди і неста

Спробую. Раніше експериментував тільки з r/ditsmod.

До речі, на npmjs.com посилання на українську документацію бите. І, напевно, краще дати посилання і на англійську версію також поряд, гірше не буде.

На якому це проекті? Щойно перевірив на www.npmjs.com/package/@ditsmod/core ціле і йде на англійську версію.

Update. Ага, побачив. Це в README. Дякую, зараз виправлю. Дивно як це у мене таке вийшло. До речі, англійська версія README вже є, ви ж її якраз і читаєте. А лінк на повну документацію дається праворуч.

На якому це проекті? Щойно перевірив на www.npmjs.com/package/@ditsmod/core ціле і йде на англійську версію.

www.npmjs.com/package/@ditsmod/core

i.imgur.com/hj8P2xX.png

За який період? Чи це за весь час?

За весь час. Але це був один з ключових проектів екосистеми гри. Одного часу я майже в кожному відео з гри на YouTube бачив свій UI.

чомусь вже заархівовано.

Тому що коли я у своєму топіку на офіційному форумі в кінці лютого написав, що у нас почалася війна з Росією і що ось посилання «донатіть Україні» (без закликів вбити всіх росіян або чогось подібного) — мене просто забанили на форумі.

Я вирішив, що тоді мені більше не цікаво співпрацювати з ССР та займатися цим продуктом.

Створив топік на реддіті (який, до речі, теж видалили) і заархівував репо. Код є, кому цікаво — нехай продовжують розробку.

Єдине, що шкода — це пакет ліцензій від JetBrains, який могли отримати OpenSource проекти. Його довелося повернути.

Підписатись на коментарі