11 інструментів сорсера для швидкого та ефективного пошуку кандидатів
Усім привіт, мене звати Люда Зюман, я Talent Partner в агенції Lobby X. У цій статті я розповім про інструменти, які допомагають виконувати різні завдання у сорсингу.
Інструменти — та чарівна паличка, яка рятує сорсерів у процесі пошуку спеціалістів. У вправних руках ці тулзи допомагають пришвидшити процес і знайти справжніх зірочок на ринку праці. На кожен виклик в роботі сорсера є свій помічник, який закриє біль і заощадить ресурси.
Разом з колегою Яною Лукашук, Head of Recruitment, ми оглянемо рішення, які вже й самі перевірили на практиці в різних ситуаціях: від прояснення технічних термінів простою мовою до пошуку контактів кандидата, який запав у серденько, але не залишив каналу для комунікації.
1. Extensions switcher
Extensions switcher дозволяє швидко керувати всіма Chrome-розширеннями, а саме вмикати та вимикати їх в один клац — усі разом або точково.
Для зручності можна формувати групи розширень, наприклад, під LinkedIn. Аби створити нову групу, варто перетягнути піктограму розширення за межі поточної групи.
Процес звучить складно, тому записали для вас хвилинну відеоінструкцію.
Чому зручно:
- можна ввімкнути, вимкнути, видалити розширення;
- можливість створювати групи розширень;
- вмикати та вимикати групи розширень в один клац;
- інтуїтивний та легкий для Chrome-браузера.
Оцінка: 5/5. Середня оцінка користувачів ~4.1, але як для 4+ тисячі відгуків — результат хороший.
2. Zapier
Такий диво-інструмент як Zapier дозволяє створити інтеграцію між різними застосунками та сторінками. Він допомагає автоматизувати майже будь-які дії, головне — правильно налаштувати і протестувати процес.
Наприклад, Zapier може відправляти сповіщення кожного разу, коли відбувається якась зміна на сторінці, або ж самостійно створювати сторінку чи запис у таблиці, а ще додавати зустріч у календар і виконувати інші рутинні завдання у роботі сорсера.
З переваг: є безкоштовна версія і багато шаблонних процесів, що повʼязують найпопулярніші застосунки (Notion, Google Docs, Slack та ще 5000+ програм). Однак всі вони однокрокові і мають ліміти на кількість здійснених zaps, тобто виконаних дій.
Якщо хочете налаштовувати багатокрокову автоматизацію, варто розглядати платну підписку, що стартує від $19,99 за користувача на місяць.
3. MultiHighlighter
Цей інструмент особливо сподобається тим, хто має зір −4 та розуміє важливість того, що треба слідкувати і не перевтомлювати свої очі.
MultiHighlighter допомагає шукати кілька слів. Можна сказати, прокачаний ctrl+F. Працює з будь-яким сайтом.
Пошук зберігається в історію плагіна: клацнувши раз у полі, викликаємо історію та наприкінці ставимо enter. Ключові слова виділяємо лише пробілом без булен-операторів AND чи OR (вони з цим плагіном не працюють). У хвилинному відео бачимо, як варто враховувати синоніми технологій — Kubernetes та K8s.
Оцінка: 4/5, бо плагін не завжди спрацьовує. А ще ламається, коли з профілю в LinkedIn потрібно перейти у певний блок, як-то Skills.
Як альтернативу можна спробувати Highlight This. Він має більшу кількість завантажень, але (суб‘єктивно) — забагато зайвих рухів.
4. GlossaryTech
Про GlossaryTech | Learn tech words ми б мали розповісти першим, адже без технічної грамотності сорсеру/ рекрутеру не вижити.
GlossaryTech пояснює технічні терміни простою мовою. При виділенні тексту розширення підкреслює терміни в LinkedIn-профілі та дає їхню коротку характеристику. Це зручно, бо не треба йти у нову вкладку та гуглити визначення.
Також можна завантажити резюме (правда, скопіювавши звідти текст) і «розумний інтелект застосунку» проаналізує текст на термінологію.
Оцінка: тверда 5/5. Особливо пишаємося, що це — український продукт, заснований Андрієм Стеценком та командою RelocateMe у 2015 році.
5. Crystal
Crystal аналізує LinkedIn-профіль за DISC’ом та детально описує, як зачепити саме цю людину. Доступні 10 free credits. Алгоритми цього застосунку, звісно, неідеальні, тому не радимо сліпо їм слідувати.
Але погляньте на скриншотах у цій каруселі, як влучно Crystal радить достукатися через email:
Оцінка: звичайно, це не ChatGPT, але 5/5.
6. SalesQL
SalesQL — найзручніший плагін для пошуку контактів, зокрема особистої пошти. У безкоштовному доступі є 50 кредитів. Програма також знаходить номер телефону, але ця опція відкривається у платній версії (йдеться про ціну від $39).
Плагін інтегрується з LinkedIn, у 90% він знаходить пошту. Це може бути робоча пошта, але він вас про це попередить.
Аби встановити цей диво-плагін, слідуйте таким крокам.
Оцінка: тверда 5/5.
7. Instant Username Search
Часто кандидати використовують один і той же нікнейм на всіх платформах, бо це справді зручно. За допомогою Instant Username Search можна перевірити, у яких ще соцмережах (загалом це 100+ сайтів, серед яких: GitHub, Dev Community, Medium, Gravatar, SlideShare, Telegram) використовується конкретний нікнейм.
Символи важливі, тому не забувайте тестувати поширені варіації нікнеймів з крапкою та нижнім підкресленням. Зазначимо, що платформа може знайти посилання на сторінку у соцмережі, але не відмітити це. Тому варто перевіряти мануально.
Оцінка: 4/5 виключно через плутанину з available/ taken.
8. Wayback Machine
Google все пам’ятає. Якщо ви натрапили на сайт кандидата, де колись був розділ з його резюме, і наразі він закритий, видихніть — цю інфу можна знайти.
The Wayback Machine — це вебархів, який дозволяє отримати вільний доступ до збережених даних. Він фіксує контент сторінки за допомогою бота або через введення URL.
Як це працює:
1. Завантажуємо плагін або заходимо на сайт web.archive.org.
2. У відповідному полі вказуємо URL-адресу.
3. У результатах бачимо діаграму співвідношення змін за місяцями кожного року, кількість збережень сайту, календар зі збереженими сторінками.
9. ChatGPT
Якщо вкласти в ChatGPT достатньо сил і часу, з нього може вийти непоганий асистент у написанні листів для кандидатів, зокрема привітальних, фолоу-апів і повідомлень з інформацією про вакансію.
Крім цього, йому під силу формувати персоналізовані листи — такі, які б не потрапляли у спам.
ChatGPT може допомогти у формуванні запитів: ми попрохали сформувати булевий та
Простий запит виконується легко, але використання кількох операторів у запиті та логіка йому відразу не даються. Цей інструмент потрібно навчати під себе, говорити, що працює та що може спрацювати. Це як брейнштормінг на мінімалках з колегою-сорсером.
А ще ChatGPT часто жартує. Але для цього, як ви розумієте, його також треба навчити.
10. Розширення для ATS
У більшості систем для обліку кандидатів (ATS) є власні розширення, які дозволяють зручно і швидко підвантажувати інформацію про нові профілі кандидатів у єдину базу і також уникати дублікатів.
Це особливо потрібний і допоміжний інструмент, коли над вакансією працює двоє та більше людей, адже система майже завжди правильно сигналізує, якщо такий кандидат вже є в базі чи був сконтактований.
Зараз ми користуємося рішенням від Cleverstaff. Це досить зручно, адже воно інтегроване з найпопулярнішими каналами — LinkedIn, djinni та навіть деякими джоббордами, як-от work.ua.
Загалом інтеграція працює коректно. З мінусів: розширенням не можна користуватися, якщо у вас не Cleverstaff, тобто ізольовано від софту.
11. OSINT-інструменти
Команда OSINT-фахівців Molfar зібрала в одному місці все, що використовує під час пошуку інформації, роботи з даними, фактчекінгу, проведення досліджень та військових розслідувань.
Представлені на сайті Molfar OSINT-інструменти є перевіреними ресурсами. Проте не забуваймо, що ці інструменти є зовнішніми, отже, за результат їхньої роботи відповідає компанія-розробник.
Є список з 250 інструментів для аналізу людей, сайтів, пошт, зображень, сайтів, застосунків, геолокації і трафіку.
А тут вже список з 370 реєстрів по 148 країнах світу для аналізу юридичних осіб.
Аби тримати себе у формі осінтера, можна розв‘язувати #OSINTtask у телеграм-спільноті Molfar.
На цьому список, звісно ж, не обмежується. Інструментарій сорсера потребує постійної адаптації під запити і тенденції, тому формуємо список «улюбленців» і тримаємо руку на пульсі. Долучайтесь у коментарях зі своїми версіями перевірених на практиці інструментів!
32 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів